Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) n000rbi válasza Malachi (#8500) üzenetére


n000rbi
senior tag

"nem tudom, talán jót fogtam ki"

Mert ez ennyire lottó itt is? :O

(#8502) Malachi válasza n000rbi (#8501) üzenetére


Malachi
addikt

olvasgass vissza kicsit, mindenkinek más a tapasztalata. általában a tesztek nagyon jókat írnak erről a sorozatról, sokat elolvastam - szerintem nem érdemes ráfeszülni a dologra. ha csak nem zavaróan foltos/felhős a kép, akkor majdnem mindegy milyen apró különbségek vannak.

azt nem tudom, hogy létezik-e visszacsere ilyen "képhibák" miatt.

(#8503) NGA válasza Malachi (#8500) üzenetére


NGA
addikt

Ha jól gondolom, akkor a webshopban megrendelem az euronicsben, és a pécsire írom a személyes átvételt, és igy érvényes a 14 nap visszaküldés. Jól gondolom?

(#8504) Malachi válasza NGA (#8503) üzenetére


Malachi
addikt

azt sajnos nem tudom, de egy gyors telefon és lesz biztos válaszod.

(#8505) agabe válasza NGA (#8503) üzenetére


agabe
addikt

Személyes átvételnél mintha Euronics nem venné vissza 14 napig, de tényleg megmondják telefonon az a biztos.

(#8506) B-L-A-C-K válasza agabe (#8505) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Netes rendelés esetén mindenhol kötelesek jogszabály szerint 14 napon belül visszavenni az adott terméket!

NGA: Igen úgy is érvényes a 14 nap, a lényeg neten rendeld meg, azt hogy hol, és hogy veszed át az már mind1.

[ Szerkesztve ]

(#8507) agabe válasza B-L-A-C-K (#8506) üzenetére


agabe
addikt

Jobb ha felhívja, mert ez van az Euronics Ászf-jében:

Az elállási/felmondási határidő attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen Ön vagy az Ön által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy a terméket átveszi.; több termék szolgáltatása esetén attól a naptól számított 14 nap elteltével jár le, amelyen Ön vagy az Ön által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az utolsó termék átveszi.

Nincs kitétel a boltban való átvételre (edigitálnál pl. van és akkor 8 napos)

[ Szerkesztve ]

(#8508) B-L-A-C-K válasza agabe (#8507) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aha, akkor ezek kiokoskodtak hogy ne lehessen így. Azért gondoltam hogy mindenhol így van mert már jártam én is így, az Edigitálnál, mint írtad is ott lehet. Vettem egy Pana TV-t amit neten rendeltem meg, de én mentem érte, egy hét után láttam pixelhibás, ki akartam cseréltetni egy másikra, de egyéb okok miatt nem jött össze, és így visszakértem a pénzt amit vissza is adtak.

[ Szerkesztve ]

(#8509) NGA válasza B-L-A-C-K (#8508) üzenetére


NGA
addikt

Érvényes a személyes átvételre is, csak akkor 2-3 nap múlva lehet átvenni.

Lehet bemegyek ma, és ha van kirakva megnézem. Igazából nagyobb bizalmat ad az, hogy 14 napig visszavihetem.

[ Szerkesztve ]

(#8510) nismoka válasza B-L-A-C-K (#8506) üzenetére


nismoka
addikt

14 nap a távollévők közti szerződés, ha személyesen veszed át boltban akkor nem vagy távollévő.

(#8511) B-L-A-C-K válasza NGA (#8509) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, én is mindent így veszek, na meg ha pl egy pixelhiba előjöhet éppen 1 hét után, és nem online vetted már ki sem cserélik.

(#8512) NGA válasza nismoka (#8510) üzenetére


NGA
addikt

De, az vagy. Ha webshopban rendelted.

(#8513) NGA


NGA
addikt

Az működik, hogy felveszek a digitális tunerről hdd-re, és közben az analóg tuneren nézem a tv adást?

(#8514) *Tata* válasza Clemi (#8498) üzenetére


*Tata*
senior tag

Wifi-n csatlakozik a tv-hez a serviio?
Mert ha kábellel, akkor nem lenne szabad szaggatnia a 3D-nél sem. :(

[ Szerkesztve ]

(#8515) agabe válasza NGA (#8512) üzenetére


agabe
addikt

Fene sem tudja nem vagyok jogász, de ha a teljesítéssel (termék átadás) jön létre a szerződés, akkor miután a személyes átvételnél nem vagy távollévő, még ha a rendelést úgy is adtad le az számít, hogy személyesen vetted át azaz nincs 14 nap.

(#8513) NGA:
Szerintem nem, mert csak azt tudod felvenni amit épp nézel. Egy tuner van benne ami digitálisat és analógot is kezel.
Én még nem próbáltam, de korábban már írtak erről úgy emlékszem, és az rémlik nem lehet (mert akkor PIP is mehetne két adással pl.)

(#8516) NGA :
Akkor OK. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8516) NGA válasza agabe (#8515) üzenetére


NGA
addikt

Megkérdeztem telefonon. Ott mondták, hogy személyes átvételnél is van a 14 nap

Elméletileg 2 tuner van benne, egy analóg és egy digitális.

[ Szerkesztve ]

(#8517) Clemi válasza *Tata* (#8514) üzenetére


Clemi
veterán

Kábelen csatlakozik.... próbáltam már a transkódolást ki/be de a 3D-k szaggatnak sajna. A sima FHD filmek vajsimán mennek.

Most hangolom a Servviio-t de valamiért például az istennek nem hajlandó a hálózatban megosztott zenéimet felhozni. A képek a filmek rendben, de a zenéket nem :W Pedig az UMS ami meg az mkv filmeket nem vitte, simán listázta és lejátszotta. Így meg a diavetítésnél csak azt az egy darab gyári mintazenét hajlandó tolni a TV ami meg már halálra idegesít.

(#8518) *Tata* válasza Clemi (#8517) üzenetére


*Tata*
senior tag

Akkor passz. :( Próbáld meg itt:[link]

(#8519) 1155


1155
csendes tag

Sony KDL42W705 tapasztalat valakinek evvel a tv-vel ?

(#8520) birno válasza agabe (#8515) üzenetére


birno
addikt

De van 14 nap, legalabbis iPonnal tuti, nem egy cuccot vittem mar vissza igy, neten megrendelem, szemelyesen atveszem, ervenyes a 14 nap s gond nelkul vissza is veszik, de szerzodest/ASZF-et mindig erdemes atnezni minden boltnal.

(#8521) baphomet válasza gyerecske (#8300) üzenetére


baphomet
senior tag

Látom már visszavitted TV-det, de azért leírom, jól jöhet még másoknak okulásul. Lehet nálad valóban a tévé volt a ludas, de én is futottam már bele hasonlóba, hogy a TV a modult látja, de kártyát viszont már nem.

3 készülékből 2-ben ment a kártya a harmadikban nem. A banális hiba csak annyi volt, hogy kártya nem szorult bele teljesen a modulba, és hibásnak vélt TV-be berakva pont úgy feszült meg a modul, hogy a kártya csipje nem ért hozzá a belül a modul érintkezőjéhez. Egy darab papírral kiékelve/beszorítva a kártyát a modulba, tádámm máris, helyre állt az egyensúly az erőben.

(#8522) baphomet


baphomet
senior tag

Egyébként beléptem én is néhány napja a klubba egy 42W829B társaságában. 4 évnyi Panasonic plazma és egy rövid, két hetes, kétbetűs koreai kitérő után, nagyon elégedett vagyok eddig a választásommal.

(#8523) agabe válasza baphomet (#8522) üzenetére


agabe
addikt

Mi volt a gond az LG- vel ...és melyik típussal konkrét típussal ?
Néha ismerősök kérdezgetnek TV-ből is mit vegyenek, de csomóról nincs saját tapasztalatom, és a tesztek csak kiindulási alapnak jók.

(#8524) Peddy789 válasza 1155 (#8519) üzenetére


Peddy789
őstag

jó tv, engem annyi zavar hogy 10gigás 1080p-ket már nembírja szaggatás nélkül lejátszani, ileltve lehetne kicsit csinosabb a menürendszere + a képmegosztás tvre elég retard módon megy szerintem, samsungnál asszem sokkal jobb, meg volt hogy nemis működött nekem

de a kép, külső, jobb mint lg/samu, csak az alábiakkban alulmarad, ugyhogy ha a kép a fontos jóljársz vele

(#8525) flyer12 válasza 1155 (#8519) üzenetére


flyer12
tag

Jó kis tv! Nekem a 706B verzió van meg. "Csak" annyi a gondom(ez sem gond végülis) vele hogy a NAS meghajtót ömlesztve látja,nincs könyvtárszerkezet.. inkább egy medialejátszót használok filmezésre. Bár kipróbáltam a medialejátszóját is egy komolyabb filmmel ebben a rendszerben(router+nas) és tökéletesen vitte. A kép kifogástalan, nekem Samsung után..

flyer

(#8526) 1155


1155
csendes tag

Nekem is most samsungom van egy 32" csak szeretnék váltani azért érdeklődöm

(#8527) nismoka válasza Peddy789 (#8524) üzenetére


nismoka
addikt

Még a 30gigás is megy szaggtás nélkül, nem tudom mire gondolsz. Képmegosztás retard? Mire gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#8528) Peddy789 válasza nismoka (#8527) üzenetére


Peddy789
őstag

(KDL42W705)

nemtudom nekem servio-val, gép+tv is kábelen van, és 10giga feletti filmeknél már beakad kb percenként a lejátszás

Hát a kép megosztás elég fura hogy csatalkozz külön wifire, aztán ott nyiss mega dott weblapot, és akkor ott töltsd fel a képeket..

sokkal jobban tetszene ha a galériában megnyitott képre nyomnék egy megosztást, és lenne vmi alkalmazással való megosztás pl braviaTV és az egyből kilökné nekem a TV képernyőjére

mint a youtube videó lejátszás, nah az pl jól működik...

ha valamit elkurók és azért szar, annak én örülnék a legjobban, már pl gondolkodtam hogy a wifi router lehet a ludas esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#8529) zsírsámán válasza Peddy789 (#8528) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Nekem ugyan egy kicsit régebbi van (655), de simán megy a képmegosztás (WIN8 alól), csak rákattintok az albumra, kiválasztom a TV-t és kész. A 10 gb fölötti filmek pendrive-ról nem okoznak gondot, a serviio-s témában viszont nem tudok nyilatkozni, mert nálam wifin megy a kapcsolat, és ott valóban akadoznak a nagyobb filmek.

(#8530) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

60"-ban keresnénk Sony Tv-t, de ahogy néztem ez az a kategória, amiben sajnos nagyon kevés típus jöhet szóba.

Ha jól tudom a 2014-es évjáratból csak a 60W855B az, ami elérhető.
Ez miben különbözik a az 55-ös W829-hez képest?

Illetve tudnátok egyéb opciót adni a 60"-os kategóriában, amit érdemes lenne megfontolni?

3D és smart abszolút nem érdekel, viszont a képminőség, gyors mozgások megjelenítése, felhősödés annál inkább.

Köszi

(#8531) nismoka válasza Peddy789 (#8528) üzenetére


nismoka
addikt

Az egy másik fajta képmegosztás amit mondasz, van rendesen képernyőre küldés is, pld telefonról egy érintés, sony-nál throw, samsung telefonnál share, vagy pc-n sima képernyőre küldés. Van még ezenkívül tükrözés is ha támogatja a telefon. Pikk pakk minden működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#8532) Fecow válasza Peddy789 (#8528) üzenetére


Fecow
aktív tag

"Hát a kép megosztás elég fura hogy csatalkozz külön wifire, aztán ott nyiss mega dott weblapot, és akkor ott töltsd fel a képeket.."

Az szerintem is elég gáz. Én telefonon próbáltam de, Allcast [link] appal viszont egész jó, igaz a free korlátozva van időben.

Nyergeld meg a nagyot

(#8533) Seraph 16


Seraph 16
őstag

És a 3tb-s külső vinyót megeszi a w829?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8534) gtr8


gtr8
csendes tag

Üdv.
Egész jó ára van most a 42 W705 akcióban bruttó 149.900.-Ft.
Focit néznék töbnyire milyen a mozgás kezelése?
köszi

(#8535) B-L-A-C-K válasza Seraph 16 (#8533) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem 1TB-os van (Sasmung M3 Portable), ezt gond nélkül kezeli.

(#8536) Seraph 16 válasza B-L-A-C-K (#8535) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi, de úgy tudom, hogy valami változott 2TB felett. A win xp sem kezeli az ennél nagyobb meghajtókat, ezért lenne érdekes a 3TB-s.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8537) nismoka válasza Seraph 16 (#8536) üzenetére


nismoka
addikt

2TB a max.

(#8538) Callisto válasza Seraph 16 (#8536) üzenetére


Callisto
őstag

A 2TB határ a FAT32 filerendszernél van (pl. XP). NTFS rendszer minden mai elérhető HDD-t kezel.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8539) baphomet válasza agabe (#8523) üzenetére


baphomet
senior tag

LB650V volt. A típussal kevésbé, a konkrét példánnyal volt bajom. Több ponton nagyon durva bleeding volt a kép szélein, plusz a négy sarkából háromban fényesebb volt kép, ami a legutolsó, amit egy direkt ledes modelltől várna az ember.

Ami idegesítő volt még, és ez már szerintem mindre igaz lehet: sokkal (SOKKAL) felhősebb a háttérvilágítás, mint a Sony-é, valamint a beállítás menü lassúsága. Egy-egy lépés az egyes menüpontok között akár 10-20 másodpercig is eltartott.

Ami viszont tetszett:
A 3D-je egy sóhajtásnyival jobbnak tűnik, mint 42W829-jé (ami szintén passzív), és 3D módban is lehet nagyítani a képet. Nekem ez utóbbi hiányzik most, mert szeretem 21:9-es szélesvásznú filmeket is 16:9-re belenagyítva nézni.

A másik a smart tv, amiben az LG jobb, és itt nem feltétlenül a megvalósításra (igen tudjuk, a WebOS húdejó), hanem a tartalomra gondolok. Sokkal több használható dolgot találni az LG-nél, mint a Sonynál, úgy, hogy az összes nyamvadt tv gyártó közül a Sony az egyetlen, amelyik komoly tartalom szolgáltató / előállító is egyben.

(#8540) Fleed


Fleed
aktív tag

Helló! Van még az a kedvezmény, hogy sony tv-hez adnak egy sony Z telefont is?

(#8541) agabe válasza Pityke78 (#8530) üzenetére


agabe
addikt

60W605
100Hz-es panel ami a sharp-tol szarmazik, 400Hz motionflow, wifi, stb. 3D nincs ezert is olcsobb mint azok amikben van, kepe rendben van, az en peldanyomon felhosodes nem nagyon van, banding enyhen eszreveheto ha tudja az ember mit keressen.
Talan alkalmam lesz osszehasonlitani egy 50W828-al, es akkor tudok a ketto kozotti kulonsegrol is irni (mar ha van), de sokkal komolyabb mint a 6-os sorozat tobbi tagja, mert azok belepok, ez meg a 8-asok szintjen mozog, de tenyleges osszevetest csak kesobb tudok (talan)
Mindenestre ha valahol lehetoseged van nezz meg egyet...a szinek, a mozgasmegjelnites, es a funkciok rendben vannak, hangja egész tűrhető tv-hez képest (HM hangrendszert használok filmezéshez ami oersze más szint)
Amit ossze kell vetned mondjuk a 855-el, az szerintem csak a cloding, banding, es a latószög melyiknél mennyivel jobb / rosszabb, az összes többiben hozhatja a 8-as széria szintjét (800 motionflow nem látható különbség 400-hoz képest, a panel meg a 8-asokban is max 100Hz-es)

(#8539) baphomet:
Az inhomogen kijelzőt én sem bírom, és nagyon szomorú, hogy még mindig ezzel kuzdenek a gyartok.
Emlkeszem regebbi ccfl-es kozepkategorias samsunggal se volt mar nagy problema ilyen teren most meg megint van a ledeseknel.

[ Szerkesztve ]

(#8542) wolf033


wolf033
senior tag

Estét.

T-home Sat tv (parabola) beltériben kártya van. Ezt a kártyát Én tudom csak a tv-vel használni? Ha a beltériből beleteszem a tv-be akkor lekezeli a tv? Kitudom iktatni a beltérit így?

(#8543) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Kinéztem egy SONY KDL-32R430 alap tv-t. 70 ezer körüli áron vesztegetik manapság Tudom, hogy csak HD Ready tv, de nekem (szerintem) bőven megfelel arra ez a felbontás, amire majd kell.
Egyébként sima tv-zéshez kellene, és játékhoz. Egy PS2, később egy PS3 lenne rákötve. Ha jól tudom, ezekhez felesleges a Full HD.

Szóval szerintetek érdemes ilyen tv-t venni, ennyiért? Miért ajánljátok, és miért nem? 70 a max, amit tv-re akarok költeni.

(#8544) Pityke78 válasza agabe (#8541) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi már én is néztem már ezt a típust, de valahol olvastam róla, hogy felhősödés és banding tekintetében azért vannak nála jobb típusok is, mint mondjuk az általad is említett W8-as W828.

De ilyen szempontból nagyon érdekelne az összehasonlításod, ha lenne rá lehetőséged.

Esetleg valakinek még tapasztalat, összehasonlítás a 60W605-el kapcsolatban?

Köszi

(#8545) agabe válasza Pityke78 (#8544) üzenetére


agabe
addikt

sztem a topikban csak nekem van ilyenem, es tesztet sem talaltam rola csak a kissebbekrol.
Inkab w8-asokat preferaljak meg ha 55col is a maximum, mert azokat legalabb teszteltek sok helyen.
Lehet meg jobb homogenitasban a w8 altalanossagban, de ezt csak tenyleges osszevetes utan tudnam megmondani.

(#8543) lazioforever:
csak uj tv jo? mert ha nem akkor erdemes lenne szetnezni hirdtesekben, es egy alap keszulek helyett inkabb egy 2ev koruli kozepkategoriasat venni akar mas gyartotol is.
Jatekra, konzolra a mostaniak kozul a w6, w7 szeriat ajanljak a jo imput lag miatt, de azok sajna dragabbak, sot w6-osbol talan nincs is itthon 32-es meretu.

[ Szerkesztve ]

(#8546) Seraph 16


Seraph 16
őstag

(#8537) nismoka, (#8538) Callisto
Köszi! Sejtettem, hogy valami fájlrendszeres dologról van szó. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8547) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Bocsánat a sok buta kérdés miatt,de nem vagyok jártas még az új tévé dolgaiban!Van olyan app ,ahol tesztelni tudom a tévét 3d trailerekkel?Vagy a tévére,vagy ps3-ra?Köszönöm a válaszokat

(#8548) B-L-A-C-K válasza theballa32 (#8547) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hogy akarod tesztelni? Ezt látni kell...:) Jó 3D tesztek (tartalmak) meg vannak youtobe-on is.

[ Szerkesztve ]

(#8549) theballa32 válasza B-L-A-C-K (#8548) üzenetére


theballa32
tag

De van valami hivatalos Sony dolog is

(#8550) B-L-A-C-K válasza theballa32 (#8549) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom, lehet van, de sose kerestem. Párat néztem, ez pl egész jól vissza adja 55W829B-n..

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.