Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) Clemi válasza nismoka (#8649) üzenetére


Clemi
veterán

Hogy milyen app? Mondjuk egy használható Youtube kliens, bár azt tökéletesen megoldom a táblagépről (de ennyi erővel mehetne egyből a TV-n is) valami használható Internet rádió kezelő (ezt is megoldom a Jamcast-al de ez is lehetne alapból mint például a Di Radio, SkyFM) de nagyon hiányolom a Sotify vagy a Deezer klienst. Nagyjából ennyi. Se játszani, se hírt olvasni nem akarok a TV-n, de a netes multimédia azért jó lenne ha ott lenne és elérhető lenne. :)

(#8652) Malachi válasza Callisto (#8648) üzenetére


Malachi
addikt

Azt ne felejtsd el, hogy az se mindegy milyen távolságból nézed. Nekem kb. kèt méterre van a kanapétól, de tökmindegy honnan nézem nem zavaró a változás. Nagyon oldalról kell nézni, hogy sötétedjen a kép. Nézd meg, próbáld ki.

(#8653) nismoka válasza Clemi (#8651) üzenetére


nismoka
addikt

Mert a youtube kliens neked nem használható? Amúgy más tv márkákon is ez yt kliens van. A samsungon van nyakkendő kötő app is... Tv-re internet rádió? Minek, ott van a telefon vagy táblagép, vagy olyan házimozi amiben van.

[ Szerkesztve ]

(#8654) Callisto válasza Malachi (#8652) üzenetére


Callisto
őstag

Na igen. El kéne mennem valahova ahol ki van téve, hogy megnézzem. Budapesten valahol esetleg azok után, hogy állítólag szinte már nincs is belőle eladó példány?
(A 8 éves 40-es LCD-men ha totál oldalról nézem és 5 centiről akkor sincs szinte semmi torzulás. Igaz akkoriban ez a legfelső kategória volt.)

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8655) nismoka válasza Callisto (#8654) üzenetére


nismoka
addikt

Sony centerekben szinte mindig van legalább egy kirakott példány...

(#8656) baphomet válasza Clemi (#8646) üzenetére


baphomet
senior tag

Nekem ennyire nem vészes a helyzet, igaz csak 42"-es, amit kb. két méterről nézve, ülhetek a 2 méteres kanapén bárhova, még nincs gond.

Akit valamiért arra kényszerítenek :) , hogy ne nézhesse szemből a tévét, ahogy azt illik, akkor meg lehet még próbálni az 'élő szín' opciót bekapcsolni, vagy erősebbre venni. Úgy vettem észre, hogy növeli annyival a színtelítettséget, amennyit veszít az ember a "ferde szemmel" nézéssel.

(#8657) nismoka


nismoka
addikt

Aki oldalról akar tv-t nézni az vegyen IPS paneles cuccot és nézze az ips glow által okozott szürkeséget a fekete helyett igaz a szinek nem torzulnak....

[ Szerkesztve ]

(#8658) sadista


sadista
csendes tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám a Sony Bravia KDL-32R420A típusú TV-vel. Adott nekem egy Lenovo M5400-as laptop, amit ha rádugok a tv-re, és akármit is állítok, nem ismeri fel. Munkahelyen már megnéztem egy Samsung monitorral, és azzal működött.

Most vagy a laptoppal van gond, vagy a tv-vel. Tudtok nekem ebben segíteni, vagy tanácsot adni?

(#8659) nismoka válasza sadista (#8658) üzenetére


nismoka
addikt

A tv hdmi portján másnak van képe? Ha csak a laptopnak nincsen akkor a laptoppal a gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#8660) sadista válasza nismoka (#8659) üzenetére


sadista
csendes tag

Megnéztem egy másik lapossal, és azzal már működött.
Az volt a gond valószínűleg, hogy én előbb dugtam rá a hdmi-re, mint ahogy bekapcsoltam volna a laptopot :)

(#8661) Handymen


Handymen
csendes tag

Sziasztok!

Én ezt a TV-t néztem:
http://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/sony/bravia-kdl-50w805b-p220077134/#termek-leiras

Látom a 828B/829B-t valaki már tesztelte. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Én néztem egy ugyanilyen Sony-t, de az nem a 805B volt hanem egy másik típus (talán a 828/829-es, de ugyanilyen 50 collos). Fényes helyen néztem (boltban), de oldalról nem láttam nagy színfakulást. A képe nagyon szép.
Azt viszont nem értem, hogy miért drágább a 829B, mint a 805B mikor a 805-ös jobb felszereltségű... :F

Ha valakinek van tapasztalata a 805B-vel szívesen venném ha leírná. Kb. egy hetem van még hogy eldöntsem. Én is a Pana vs. Sony dilemmában voltam, de valszeg Sony lesz a szebb kép és a VA panel miatt (persze tudom a kettő összefügg). Az okos TV funkció szarsága meg nem érdekel - rákötöm a laptopot HDMI-vel + veszek egy vezeték nélküli billentyűzetet oszt kész az okos TV. ;) A 3D-je is jó.

Előre is köszi a válaszokat... :R

(#8662) baphomet válasza nismoka (#8657) üzenetére


baphomet
senior tag

Sajnálom is a régi plazmámat. Néha órákig 170 fokos szögből néztem, és kacagtam csóró LCD-eseken, hogy oda vannak szögezve szemből a képernyő elé. Hát ki néz már úgy tévét?! :))

Túl van ez az egész betekintési szög dolog szakmai / pixelbuzi oldalról spilázva. Az átlagember lerakja a 40"-es tv-t 3m-rel szembe a kanapéval, és, ha valóban nézni akarja műsort, nem csak háttérzajnak kell, akkor egyszerűen nem kerül olyan helyzetbe, hogy egyáltalán feltűnjön neki a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8663) baphomet válasza Handymen (#8661) üzenetére


baphomet
senior tag

(#8664) B-L-A-C-K válasza Callisto (#8648) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem is 55-ös van, ~2,8 méterre ülök vele szemben, kanapém ~3 méter széles, akárhova ülök/fekszek normálisan látom. Ha közel megyek hozzá és úgy nézem oldalról akkor valóban nem jó, na de kifogja 40 centiről oldalról nézni...Szóval nem tudom, ez a félek hogy letörik a talpáról a TV, meg oldalról már nézhetetlen a készülék számomra meglepő dolgok...

[ Szerkesztve ]

(#8665) Callisto válasza B-L-A-C-K (#8664) üzenetére


Callisto
őstag

Köszi mindenkinek. Megnyugodtam. :)

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#8666) Clemi válasza Handymen (#8661) üzenetére


Clemi
veterán

Azért abba a vezeték nélküli billentyűzetbe nagyon ne éld bele magad! Az volt az első amit kipróbáltam....

(#8664) B-L-A-C-K ez a félek hogy letörik a talpáról a TV, meg oldalról már nézhetetlen a készülék számomra meglepő dolgok...
A tények számodra miért meglepő dolgok? A nejem monitora olyan himbálódzást rendez, ha hozzányúlok akár csak kikapcsolni, hogy öröm nézni, az enyém pedig atomstabil. A plazmám olyan stabilan állt a talpán, hogy akár ráálhattam volna a tetejére, ehhez képest a Sony úgy inog, hogy több centis kilengése van, ha hozzányúlok mondjuk valami kábel csatlakoztatása miatt. (igen alaposan meghúztam a tartó konzol csavarokat) Egyébként meg fogalmad nincs milyen helyzetben mikor hogy nézem a tévét. Talán nem akarok lemaradni egy műsorról de nem biztos, hogy oda tudok ülni a pont a TV elé. Amúgy meg nem azt mondtam hogy nézhetetlen, hanem csak azt, hogy nagyon romlik a képminősége.

[ Szerkesztve ]

(#8667) birno válasza Clemi (#8666) üzenetére


birno
addikt

S mi volt vele a gond?
En is azzal hasznalom, raadasul nem is laptopot iranyitok vele hanem az asztali gepet, amirol megy a lejatszas, de semmi gond nincs vele.

(#8668) NGA válasza Clemi (#8666) üzenetére


NGA
addikt

Semmilyen bt bill-el nem megy az 50w828?
Még egy kérdés: Ha leformázza felvételre a hdd-t, azt látja a pc?

(#8669) Clemi válasza birno (#8667) üzenetére


Clemi
veterán

Logitech vezeték nélküli cuccot akartam csatlakoztatni, de az USB vevőre nem támogatott eszköz volt a TV válasza.

(#8670) Joshi válasza Clemi (#8669) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy Logitech K400r billentyűzetem van esetleg neked is?

(#8671) birno válasza Clemi (#8669) üzenetére


birno
addikt

Igen, de ha jol ertem O a laptopot akarja vele kezelni s az lesz az "okos TV". :)

(#8672) nismoka válasza Handymen (#8661) üzenetére


nismoka
addikt

Egyforma felszereltségű az 50W805B és a 829B, XR400 és XR800 a különbség papiron.

(#8673) B-L-A-C-K válasza Clemi (#8666) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most írhatnék ide egy oldalt, de ez teljesen feleslegesnek tartom, hiszen felhasználó függő kinek mi számít idegesítő dolognak. Maradjunk annyiba én imádom a TV-t, pedig nem vagyok egy Sony fan. Tőled meg már napok óta csak a panaszokat hallom, szerintem add el, most karácsony előtt meghirdeted alig buksz rajta...;)

(#8668) NGA: Látja a PC, viszont ha filmeket raksz rá, a TV nem fogja kezelni úgy.

[ Szerkesztve ]

(#8674) nismoka válasza NGA (#8668) üzenetére


nismoka
addikt

Nem, csak egeret.
Nem látja a tartalmat a pc, csak formázni tudod lemezkezelővel.

(#8675) B-L-A-C-K válasza nismoka (#8674) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem látja a PC mi van rajta, lejátszani persze nem tudom, de látja a fájlokat...

(#8676) birno válasza B-L-A-C-K (#8673) üzenetére


birno
addikt

A TV-t alapvetoen en is imadom, gyonyoru a kepe, de azt meg kell hagyni, hogy Clemi-nek is igaza van.
A kep valoban jelentosen romlik egy bizonyos szog utan, de ez annyire nem veszes, legtobbszor nem 60 fokbol nezi az ember.
Viszont a kilenges az durva, mikor eloszor talpra allitottam en is meglepodtem mennyire imbolyog ha a felso reszen megmozditja az ember.
Amikor valamit csinalni akarok a hatuljanal mindig tartom egyik kezzel, mert nem vagyok benne biztos, hogy nem zakozna pofara maskepp.
Mondjuk az is igaz, hogy ekkora meretnel, ilyen talppal utolag ez mar annyira nem meglepo, de ha egyszer felallitja az ember akkor utana mar annyira nem kell aggodni, nem fogja elvinni a tavaszi szello. :)
Szoval en is tuti megtartom. ;)

(#8677) nismoka válasza Clemi (#8666) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudom milyen módon nyomirgászod bele a kábeleket de elég durván teheted, mit vársz egy nagy felületű vékony keretes lcd paneltől, nem fog úgy állni mint a beton ha taszigálják. Jópárat üzemeltem be és dugdostam kábeleket, soha nem borult fel vagy ilyesmi... A kábelek aljzatai nem a felső részen vannak hogy ezek dugdosása miatt lifegjen.

[ Szerkesztve ]

(#8678) B-L-A-C-K válasza birno (#8676) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én azt nem mondtam a betekintési szöge a legjobb, de most gondolom nem 50 centiről nézed és 4 méterre oldalról. 50-est nem láttam itthoni környezetben, de mint írtam az én 55-ösöm 2.8 méterről nézve szemből +/- 1.5 méteres oldalsó mozgásnál ugyan úgy nézhető. Persze ez felhasználó függő ki hogy, és honnan nézi, de ha az optimális nézési távolságot vesszük, és normálisan van elhelyezve a TV akkor nem lehet gond. Na meg aki ilyen TV-t vesz és kicsit is utána olvas tudja a betekintési szöge nem a legjobb, szóval ha valaki tudja nem normál helyzetből fogja nézni akkor nem ez az ő készüléke.

[ Szerkesztve ]

(#8679) Clemi válasza nismoka (#8677) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam sem fog felborulni, nincs kisgyerek, aki belecsimpaszkodna a szélébe, de attól még inog, ami nekem szokatlan. Azt is lássuk be, hogy ezt a TV-t tuti a falra szánták, nem véletlenül ilyen a talpa és nem véletlenül sokkal robosztusabb az egész fali tartó cucc, mint amivel a talpára lehet állítani. A talpra szerelő betét felülete 1-1 csavarral a hátlaphoz és egy 5 cm-es felületen? A 24"-os monitorom nagyobb felületen tartja a talpa.

Amúgy meg én is szeretem ezt a TV-t csak azért írom le a tapasztalatokat, hogy aki ide betéved olvasgatni (ahogy én is tettem vásárlás előtt) tudja mire számíthat.
Nem fikáztam, hanem a tényeket írtam le, amik attól, hogy a kategóriájában majdhogynem a legjobb képe van, még tények maradnak, amikkel együtt lehet szeretni ezt a TV-t csak el kell őket fogadni, mint ahogy akinek fontosak a smart funkciók, ne a vásárlás után szembesüljön vele hogy ebben a TV-ben az igencsak hanyagolt funkció. Akinek az a fontos, vegyen LG-t vagy Samsungot.

(#8680) birno válasza B-L-A-C-K (#8678) üzenetére


birno
addikt

Persze, teljesen egyetertek, en is kb ugyanolyan tavrol nezem mint te(szinten 55-ost) s altalaban szembol, akkor veszem csak eszre, amikor a gep elott ulok s onnan allitgatom, mivel akkor kozel vagyok hozza s oldalrol latom, de addig kibirom.

(#8681) agabe


agabe
addikt

60W605b vs 50W828b
Gyors osszevetes.
Megerkezett haveromtol az 50W828-as, es (felmelegedes utan) rogvest ra is koncentraltam.
Kulsoleg (barmennyire minimalisan is) jobb a meg keskenyebb fem keret (bar a fem, vagy muanyag latszani nem latszik), es alul a keskenyebb kiallas a kep alatti reszen szinten picit jobban nez ki.
Hatulrol kb ugyanaz, a kezeloszervek is (a 60W605-os megkapta ugyanazokat a gombokat mint a 8-as sorozat), de a falra helyezese sokkal nehezkesebb mert nem vesa kompatibilis alapbol max kiegeszitovel, vagy a gyari talp es egyeb (tartozekok kozott fellelheto) tartozekok segitsegevel lehet rogziteni ami csupan azert kellemetlen, mert a meglevo tv konzol igy hasznalhatatlan. 60w605-os teljesen vesa kompatibilis 4 csavarhely megfelelo helyen (a kisebb 605-osoknel persze szinten nem ilyen egyszeru) Errol azt gondolom legalabb a 8-as sorozattol jobban oldhattak volna meg, mert ez igy csak kulonckodes raadasul nehezkes.

Eloszor is a kep a 60-ason sokkal nagyobb! Nem csak nagyobb valamivel, de minden jol erezhetoen nagyobb. Nagyon sokat szamit +10 col.
Pixelsturuktura ugy tunik (mar amennyire makro kepet tudok loni) megegyezik a ket keszulek kozott ami azt jelentene, hogy a panel ugyanaz, de megsem, vagy nem tudom, de vannak kulonbsegek.

828-as betekintesi szoge boven jobb (persze, a 60W605-ose sem borzalmas, de van kulonbseg a 8-as javara).

Clouding szinte nincs a 828-on! (azert csak szinte, mert nagyon figyelve halvany es kis teruletu par foltot eszrevttem sotet kepernyon pl csatornavaltaskor, de ez filmnezes kozben nem veheto eszre meg nagyon sotet jeleneteknel sem, igy erre nem kell pazarolni tobb idot, nem fog senkit zavarni.
Ehhez kepest a 60W605-on bizony jobban lathato foltok vannak, bar nem zavarok tobbnyire, de mind csatornavaltaskor, mind mas sotet jelenetnel azok inkabb lathatok a 828-ashoz kepest.

Banding 605-oson gyengen de eszreveheto, 828-ason nincs!

Dse 828-ason nagyon gyengen eszreveheto, de szinte alig, es nem zavaro (pedig engem elegge zavar az apro hiba is). 605-oson nincs!

Kepminosegre a ketto kozott (szinek, fekete szint) nehez kulonbseget tenni, mert beallitasok is masok. Ha be lennenek kalibralva jobban osszevethetok lennenek, igy viszont mind a a ketto nagyon jonak tunik.A betekintesi szogrol mar volt szo, hogy az jobba 8-asban.
Hangban a 60-as valamivel jobban domborit, de ez igy is csak szuksegmegoldas, bar a mostani tv-k kozott nem rossz.

Erdekes modon a menu a 605-oson gyorsabb kicsit...valoszinuleg mas-mas firmware verzio, meg kulonben is kulonbozoek, igy a 828-as atvehetne a 605-oset, bar az sem er fel a gyorsabb tv-khez, de meg lehet szokni (cak nem tudom a sony ezt miert benazta el), de a kepminoseg mindnkepp karpotol.
Beallitasokban ugyanazon opciok vannak.

800 vs 400 motinflow...semmi kulonbseg. En inkabb ki is kapcsoltam mindketton, mert tud hibazni (meg-meg roccen a kep teljesen hektikus idokozonkent) es nem surun, de amikor igen akkor zavaro, sot elvesznek apro mozgasreszletek (akar kamera nagyon enyhe remegese) a bekapcsolassal, es meg a szappan effektus nem is figyelve szerintem nem erdemes alkalmazni, viszont a 100Hz-es panelek (tenylegesen annyi a frissitesi frekijuk) nagyon jot tesznek, mert igy osszesegebn motinflow nelkul is megfeleloen folyamatos a kep, es nem is tul muvies a simasag, persze kinek mi tetszik, de 50-60Hz-es panelekkel szerelt keszuleket meg fajdalmas ezek utan mozgasjavito elektronika bekapcsolasa nelkul nezni, de a bakik azoknal is ott vannak amiket a processzalas hoz letre, igy sokkal jobb kombinacio az ezekben levo panel mozgasjavitas nelkul.
A fenti szempontbol mint ki is tunik nincs kulonbseg a legnagyobb 605 es a 828-as kozott.

3D csak a 8-asban van, igy nincs mit osszevetni.

Az az igazsag, hogy a homogenebb kep jobban elvezheto mozizast tesz lehetove a 828-ason, es annak ellenere, hogy joval kisebb a hetvegen mar rokonsagban lesz uj gazdaja a 60-as 605-osnek akiknek nagyon tetszik, es a hibait eszre sem veszik.

Nalam marad a dilemma, hogy 50-es helyett 55-os 828-ast, vagy 60-as 855-os legyen (855-ost meg nem lattam itthon, igy az fekete macska..persze tesztek vannak, de egyreszt minden keszulek valamennyire egyedi masreszt meg a tesztek csak iranyadok, es ugy talalom sokkal megengedobbek egy-egy magasabb kategorias keszulek tesztelesekor mint kellene, mert hibatlannak mondanak olyat is ami nem az, csak nagyon csekelyek a hibak,

Ar / ertek / meret aranyban az 50W828-as az egyik legjobb lehetoseg most, mert a 42-es nem annyival olcsobb mint amennyivel kisebb, az 55-os meg nem annyival nagyobb mint amennyivel dragabb:))

[ Szerkesztve ]

(#8682) Janaboy


Janaboy
veterán

A telom ilyennek latja a kepet, amikor toltodik egy alkalmazas..
50w805..
Sajna kozepen alul a ket feher folt jol lathato szemmel is 😞

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#8683) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#8682) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha nem kap jelet azaz nem dolgozik az elektronika ilyen, de mikor már megy egy film nálam így látszik -> link. Persze ez függ mivel fotózod, de én kb ugyan így látom szabad szemmel is mint a linken lévő képen.

[ Szerkesztve ]

(#8684) superg válasza Janaboy (#8682) üzenetére


superg
senior tag

Az a két alsó pötty ott van az enyémen is meg másoknál is láttam,mondjuk az enyémen alig észrevehető.Az is látszik nem teljesen szemből fotóztad,ilyenkor-fekete képnél jön ki a szűk betekintési szög a jobb oldal már világosodik,szinesnél nem annyira.Találó egyébként a "ilyennek látja a telom" kifejezés is
Black:azt a fotót megspórolhattad volna

(#8685) nismoka válasza agabe (#8681) üzenetére


nismoka
addikt

Nagyon jó irás! Csak ezt a nativ 100Hz-es panelt felejtehetnétek el páran, ha nincsen a motionflow bekapcsolva akkor 50/60Hz-en megy a frissítés és nem 100Hz-en. De nincs kedvem már mindig ezen vitatkozni... ;)

(#8686) agabe válasza Janaboy (#8682) üzenetére


agabe
addikt

csak a ket also folt lathato? jovb oldala is legalabb olyan vilagos a kepen.
Viszint ha csak toltodes kozben lathato, es film kozben nem akkor ne foglalkozz vele.

(#8685) nismoka:
En abbol indulok ki, hogy svenkeleskor, vagy scrollozo szovegnel mennyire darabos a mozgas.
828-on es 60W605-on kikapcsolt motinflow-al is akadasmentes, mig 50-60Hz-es panelu tv-ken meg akadozik.
Ha nincs keojavito elektronika ami belenyul akkor csak a panel megjelnitese lehet mas.

[ Szerkesztve ]

(#8687) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#8683) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekem jellel ilyen!
Bar a kepen nem latszik (amugy htc one m8al fenykepezve), de kozepen alul ilyenkor is latom a foltokat, bar halvany de zavaro 😞
Ez a medialejatszom kepernyokimelon..
kep

Janaboy

(#8688) Handymen válasza Clemi (#8669) üzenetére


Handymen
csendes tag

Ok, de nálam nem a TV, hanem a laptop lesz a vevő. A laptop pedikg HDMI-n fog lógni a Tv-n.
Így sztem mennie kell.... :K

(#8689) nismoka válasza agabe (#8686) üzenetére


nismoka
addikt

Nem értek egyet de nem gond. ;) A panel frissítését az elektronika határozza meg, és az alapból 50/60Hz ha ki van kapcsolva a mozgás javítás. Max azért lehet hívni egy panelt 100Hz-esnek, mett elég gyors ahhoz hogy működjön nagy frekin amit az elektronika határoz meg neki, de alapból 50/60Hz-en megy.

[ Szerkesztve ]

(#8690) agabe válasza nismoka (#8689) üzenetére


agabe
addikt

Olyankor is (ha mo-flow ki van kapcsolva) belenyul valami amit nem lehet kikapcsolni?
Komoylan erdekel hogy mi az oka, mert en sem szeretek hulyesget beszelni, csak erre azt gondoltam ez a magyarazat, de ha nem ez, akkor jo tudni mi is valojaban :)

(#8687) Janaboy:
Nagyon oldalrol nezve a nalam levo 828-ason is ott kozepen latszik ugyenez, de szembol nem igazan tudom kivenni ha komcentralok akkor sem.
Ezek szerint a 8-asokanl ez jellemzo, a merteke meg kulonbozo. Ezt jo tudni a kesobbi vasarloknak mire figyeljenek tuzetesen, es ha nem zavaro az o peldanyukon (ahogy nalam, vagy B-L-A-C-K -nel sem) akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#8691) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok.

Adott egy Sony KDL50W829-es TV.
Szeretnék venni hozzá egy NAS-t és/vagy Media lejátszót.
Az volna a kérdésem, hogy mind2re szükségem van, vagy elegendő csupán az egyik?
Illetve az egyik haverom kihasználatlanság miatt átadná nekem a Dune B1-es médialejátszóját baráti cc. 100 Fontos áron. Kérdés, hogy megér ennyit?

(#8692) Balázzs válasza gonczip (#8691) üzenetére


Balázzs
senior tag

Szia!
Én is hasonló kérdés előtt álltam, aztán a régi asztali pc-ből egy elegáns ház segítségével csináltam egy htpc-t, ami média lejátszó és adat tároló eszköz is egyben. TV-re kötve, bluetooth billentyűzettel tökéletesen lehet kezelni (vagy telefonról is a lejátszókat) és akár word-öt is szerkeszthetek kényelmesen, kanapéról :D

Tegnap megvettem végre a Sony KDL50W829 tv-t, este fel is került a falra. A közben cserélt beltéri helyett kértem CI adaptert kártyával, amit aktiváltak is, de az istennek sem akar adót találni. Van ennek valami trükkje?
Mit hol kellene állítanom? Már tiszta ideg vagyok, mert digi szerint az is lehet, hogy egyszerűen nem kompatibilis a tv-vel!

(#8693) tomp válasza Clemi (#8651) üzenetére


tomp
félisten

Netes média. Én a Play Music-ot és a TuneIn Radio-t hallgatom a tv-n. Telefonra BubbleUPnP alkalmazást felrakni és az kitolja szépen wifin. Na de már úton van a Chromecast is a tv-hez. :)

(#8694) agabe válasza Balázzs (#8692) üzenetére


agabe
addikt

A CI adapterrel kapcsolatban mar irta valaki nemreg, hogy nem erintkezett tokeletesen az a kartya sem ami mas keszulekben meg igen, es valami papiros kiekelessel mar nem volt baja, de nem ilyen hazi barkacs megoldassal kellene mukodnie.
Elso korben kerdezd upc-t hatha a kartyaval van a gond, mert az is lehet.

(#8691) gonczip:
Az tuti, hogy a kulso medialejatszo jobban viszi a kulonbozo formatumokat, a Dune-nek nagyon szep is a kepe es raadasul kulturaltabban (pl sokkal gyorsabb) hasznalhato mint a beepitett lejatszo ami nem mindent visz azert, raadasul ha hazimozira ki akarod tenni a hangot, akkor a HD formatumokat csak a kulso medialejatszobol tudod.
A masik jo megoldas a Balazzs altal irt htpc ami masra is jo, de kifejezett celeszkozkent a medialejatszo legalabb olyan jo (szerintem meg jobb is, de igazabol ez lehet izles kerdese ki melyiket hasznalja, es akarna-e a htpc-k egyeb lehetosegeit is hasznalni a tv-n )

[ Szerkesztve ]

(#8695) baphomet válasza Balázzs (#8692) üzenetére


baphomet
senior tag

Az adókat megtalálnia kártya nélkül is kellene, csak kódoltnak jelzi utána.
Nem tudom ki a szolgáltatód, nekem a UPC mediacard mellé adott tájékoztatóban minden szükséges info le volt írva. A csatornakeresés indításakor meg kell adni valami frekvenciát, lehet, hogy az nem volt megfelelő és azért nem talált semmit.

(#8696) Balázzs válasza agabe (#8694) üzenetére


Balázzs
senior tag

Nem UPC, Digi a szolgáltató és műholdas. Annyit kiderítettem, hogy fel kéne ismernie, az első bekapcsoláskor írt is valamit, de a nagy izgalomban nem figyeltem. A digi szerint aktív, jó a kártya és az adapter nélkül is kellene találnia adókat, csak kiírná hogy kódolt. De nem talál semmit. Annyit sikerült még kideríteni, hogy létezik CI++ adapter is, ami nem kompatibilis, valamint a tv-nek az antenna felé adnia kéne tápot a működéshez, ez lehet nincs meg.

(#8697) Clemi válasza tomp (#8693) üzenetére


Clemi
veterán

A TV-re hálózaton kitolni megy nekem is. :C
Egyrészt ott a Jamcast, amivel a TV oldalról indítva a free módja is tökéletesen kezeli a netes rádió gyüjteményeket (Southcast, Digitally Imported, Sky FM) a fizetős verzióval pedig a PC felől tudom egy virtuális hangkártyával bárminek a hangját kiküldeni a TV felé (például a Spotify aminek előfizetője vagyok, amit aztán persze onnan leküldök az erősítőnek). :K

Az androidos tábláról ugyanez működik (WP telóval már mondjuk úgy inkább, hogy nem) ráadásul ugyanúgy a tábla a WiFi-vel fellép a routerre és onnantól a vezetékes hálózaton tudja irányítani a TV-t a TVSideView alkalmazással (csak ajánlani tudom mindenkinek!!!), :K amivel a Serviio-n megosztosztott tartalmakat tudom a tábláról elindítani és ráküldeni a TV-re mintha a TV belső média lejátszóját használnám. Ide még egy pozitívum, hogy az androidos youtube alkalmazás kezelhetőségben átláthatóságban mondhatni ugyanazt nyújtja mintha a böngészőben lépnék a youtube oldalra, csak a kliensben itt van egy gomb, amivel a táblán nézett tartalmat át tudom tenni a TV-re, úgyhogy ez is nagy királyság! :DD

Egyszóval külső eszközök beiktatásával, és persze egy PC-vel ami mintegy szerverként üzemel megy a média tartalom a TV-n, bármi amit akarok, bár a TV-vel direkt WiFi kapcsolatot megkövetelő alkalmazások felejtősek, de nem is kell rájuk hagyatkozni. Azt is megoldottam, hogy a telefon média tartalmát lejátszom, mivel a teló folyamatos szinkronban tartja a tartalmát a SkyDrive-al, amiről csináltam egy offline-ra szinkronizáló fiókot a PC-n, amit megosztottam a hálózaton és már nézhetem is a képeket videókat amiket a telefonnal elkövettem. A wifi direkt miracast kapcsolat annyira nem hiányzik, de az ott van mint lehetőség csak épp sony telefon kell hozzá :)

Netes rádió egyébként van a Pio erősítőmben is, ráadásul sokkal korrektebb mint a Jamcast által indított bármelyik, mivel az még kiírja a lejátszott tartalom adatait is (előadó, cím, játékidő) csak épp ahhoz megint elő kell venni egy plusz távirányítót, átkapcsolni a TV-n a bemeneti jelet, :(( holott mindez megoldható lenne úgy is, hogy a TV távján nyomok meg egy dedikált gombot (még nincs jelem a DVB-C bemenetre csak a T-s STB-t használom), és a felbukkanó ablakban ugyanúgy látható lenne akár egy állomásválasztó felület, akár az utoljára hallgatott adó indulna azonnal, mint a Pioneer erősítő netes rádiója. :U Az egy 5 éves modell, és tudja ezt egy idei TV pedig nem? :F

Mielőtt nekem esne megint bárki, 2014-ben azért én úgy képzelnék el egy smart TV-nek titulált berendezést, hogy valóban multimédiás központ lehessen, és ne kelljen hozzá külső berendezés, hanem ő önállóan tudja a netről lehívni amit akarok, és könyörgöm, lehessen már egy TV-hez BT vagy USB billentyűzettel csatlakozni, ne egy androidos kütyüvel kelljen virtuális billentyűzeten pötyögni (vagy a sajátján a távirányítóval, vagy BT egérrel a kurzort tologatva), a böngészőjéről nem is beszélve, amit szerintem kár volt bele tenni, mert a legtöbb oldalnál megáll flash hiányában, vagy kilép arra hivatkozva, hogy túl sok memóriát kér az oldal tartalma. :W

Nincs itt semmi baj, amíg TV-ként kezeljük beépített média lejátszóval, ami külső meghajtóról tud lejátszani és oda felvenni. :K Azonban amint innen akár egy lépéssel is tovább szeretne valaki lépni már beleütközik a nem kicsi korlátokba. Már egy sima otthoni Windows hálózaton is elvérzik azonnal külön szerver program nélkül, holott például a Dune-n csak megadom az IP címet és a megosztás nevet és tökéletesen tudok a teljes tartalomban böngészni, onnan média tartalmat lejátszani. :K
Igen, van beépített youtube meg FB kliens, de külső billentyűzet nélkül felér egy büntetéssel bármit csinálni a felületükön.

Speciel én megoldom, utánajárok, kérdezek, alkalmazásokat keresek, telepítek a menükben bujkálok, de ez én vagyok. A nejem például ugyanezt már nem tudná megoldani, neki csak mint TV média lejátszóval USB-ről működne, holott nem annak készült, nem annak cimkézték fel.

Tehát mégegyszer, szeretem a TV-t szeretem a Sony berendezéseket pont a minőségük miatt, :K nem fikázom a TV-t nem fogom lecserélni, csak ne úgy hirdessék, hogy smart TV mert nem az, legfeljebb smartocska. :K

(#8698) superg válasza Clemi (#8697) üzenetére


superg
senior tag

Összeoglaná valaki nincs kedvem ennyit olvasni :D

(#8699) mozesapo válasza Balázzs (#8696) üzenetére


mozesapo
tag

Szia

Jó helyre csatlakoztattad a kábelt? A menetes csatlakozó a SAT!
És teljes keresést válassz!

[ Szerkesztve ]

(#8700) nismoka válasza superg (#8698) üzenetére


nismoka
addikt

Magyarul egy multimédia központot, egy komplett HTPC-t szeretne hogy a tv-be integrálva legyen... :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.