Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) FAQtyA válasza tomp (#9700) üzenetére


FAQtyA
tag

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat!

Az utolsó darabot megrendeltem, este megyek be érte. 5 éves töréskáros garival. Remélem tetszeni fog a nagyiknak.

Még egyszer köszi!

(#9702) tomp válasza FAQtyA (#9701) üzenetére


tomp
félisten

Nekem még kikapcsolva is tetszik a tv! :)

(#9703) dh66e válasza agabe (#9698) üzenetére


dh66e
veterán

Alternatíva?

(#9704) agabe válasza dh66e (#9703) üzenetére


agabe
addikt

Sonyn belül nem nagyon ...más gyártónál én a Samsung UE55H6400 -et nézném meg ugyanezekre a hibákra koncentrálva, meg ráadásul sok tesztben a 6400-as szériát jóra értékelik, de kérdezd meg a samsung topikban mennyire javasolják, mennyire jellemzők rá a tipikus led lcd hibák.

(#9705) BLOODSHOT


BLOODSHOT
senior tag

Sziasztok,

ma vásároltam egy Sony KDL 42 W805B Tv-t.

Tök jó. De valami nagyon idegesít. mégpedig az hogy amikor visszalépek a TV menüjébe, akkor egy pillanatra 1-2 másodpercre a "hangyaháború" zúgása hallatszik. Ha fel van hangosítva akkor még jobban idegesítő ez a dolog. Nemtudjátok hogy ezt hogy lehet kikapcsolni?

KÖszi

Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

(#9706) dh66e válasza agabe (#9704) üzenetére


dh66e
veterán

Ez bevégeztetett. :)
Engem meggyőzőtt kipróbáltam mindenről amiről lehetséges nem kell jobb tv filmnézéshez így is óriásit ugrottam a régihez képest.Ami meglepett az analóg tv jelből tudott értelmeset kihozni akkor a digitálissal csak nem lesz baja.Voltam médiában elektro worldben minden ilyen kategóriájú tv-t megnéztem és szvsz tényleg a sonynak a legjobb a képe.Tudom áruházi körülmények meg miegymás de nem tudtam volna mást venni,ha meg sokat agyalok nem vettem volna tv-t egyáltalán.Érdekes volt a 605 nem győzőtt meg pedig 5" az 5" mégis a kisebb mellett döntöttem.
Samu topicot oda vissza átrágtam és ott is vannak ilyen hibák mint itt.Most van 5 év nyugalmam remélhetőleg.
Köszönöm a hasznos infókat este nekiesek a hibák feltárásának aztán referálok.Remélem nem kell visszavinnem. :U

(#9707) agabe válasza dh66e (#9706) üzenetére


agabe
addikt

Nezd at, es ha valami olyan hiba lenne ami nem normalis, akkor holnap meg ki tudod cserelni delelott...utana mar nem leszel 3 napon belul, es akkor mar szervizt kell hivni.
Most 310ezerert igen jo aron jutottal hozza plusz a premium gari. :))

(#9708) csibe1 válasza lexter00 (#9693) üzenetére


csibe1
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#9695) agabe

Neked is köszönöm a választ! :)

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#9709) *Tata*


*Tata*
senior tag

Megint olcsóbb lett egy picivel: [55w829b] :C

[ Szerkesztve ]

(#9710) dh66e válasza agabe (#9707) üzenetére


dh66e
veterán

Pont ezen morfondíroztam hogy a 3 nap az szó szerint értendő vagy 3 munkanap?Még nem volt ilyesmivel problémám.

(#9711) UlicA


UlicA
újonc

Siasztok
Valaki tudna nekem segíteni hogy számítógépen megvan osztva egy könyvtár filmekkel hogy lehet a sony 32w705 megjeleníteni hogy nézhessem őket
Köszönöm a segítséget előre is
Ant

(#9712) dh66e válasza UlicA (#9711) üzenetére


dh66e
veterán

Telepítsd a gépedre pl.a Plex media server-t és némi beállítás után a tv rögtön látni fogja a megosztott mappákat.[link]

[ Szerkesztve ]

(#9713) agabe válasza dh66e (#9710) üzenetére


agabe
addikt

3 sima nap...ha unnepnap miatt esel ki ebbol akkor is mar csak a szerviz a kovetkezo lehetoseg.

(#9714) B-L-A-C-K válasza *Tata* (#9709) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jövőre év végére 200-ért se tudom majd eladni ha így haladnak...:D

(#9715) agabe válasza *Tata* (#9709) üzenetére


agabe
addikt

2 napja ment le (kb) de erdekes modon nem mindegyik sony kereskedesben irjak, pedig egy arat kell alkalmazniuk.

(#9714) B-L-A-C-K :
Minek eladni? :) Majd jopar ev mulva amikor amugy sem er mar sokat, es olcsobbak lesznek az akkori (remlhetoleg tenylegesen jobb) nagyobb meretu tv-k ;)

[ Szerkesztve ]

(#9716) n000rbi válasza agabe (#9715) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ha tényleg marad a mostani (jelentem eddig nem lett rosszabb a masszír óta, bárcsak így maradna), akkor pár év múlva továbbpasszolom a szülőknek, ha majd lesz valami értelmesebb új modell.

[ Szerkesztve ]

(#9717) hrvp válasza B-L-A-C-K (#9714) üzenetére


hrvp
aktív tag

Én nem vagyok benne biztos, hogy megéri jövőre lecserélned. Jelenleg úgy néz ki, hogy minőségben nem nagyon tudnál előrelépni, a méret meg 5-10"-os lépcsőnként már többszázezres többletköltség, nekem annyit nem érne meg, hiába nagyobb élmény. Akkor már inkább vetítenék, persze az is egy vagyon, de legalább tényleges méretbeli előrelépés.

(#9718) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

829b-s tv-m van hasznalnam az automatikus bekapcsolast a beallitott idopontban bekapcsol a tv a beallitott csatornaval de a kep az tok fekete. Csak a digitalis csatornak vannak beallitva. ( analogra nem kerestem ra )
Mi lehet a problema?

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9719) lexter00


lexter00
őstag

Nekem ez tetszik [link] A MM-ban nagyon álleejtős volt hát de vagy egy kis probléma az árával :DDD

(#9720) Clemi válasza dh66e (#9712) üzenetére


Clemi
veterán

Kipróbáltam a Plex Média szervert, amit linkeltél. Tök baró, meg borítók, meg minden ami szem szájnak ingere, meg csinált vagy 2GB adatot a megosztott állományokról. viszont azon kívül, hogy a böngészőben nézegetem a filmek zenék borítóját, meg minden más miniatűrjét, nálam semmi másra nem jó.
A TV látja mint média kiszolgálót (a jamcast és a Serviio mellett) fel is sorolja a kategóriákat, viszont egyetlen kategóriában sem olvas be semmit. "Tartalom lista nem olvasható be" a válasz mindenhol.
Mi a trükk? (természetesen a Serviio ugyanazokat mappákat hibátlanul listázza)

[ Szerkesztve ]

(#9721) Clemi válasza sfefe (#9718) üzenetére


Clemi
veterán

Ez az időzített bekapcsolás nálam is agybajt csinált!! :W Kipróbáltam, hogy az HBO-nál bejelöltem egy műsort, majd átkapcsoltam a TV2-re és úgy kapcsoltam ki a TV-t. A film kezdési időpontjában a készülék bekapcsolt, megjött a kép és a hang azon a csatornán (most a TV2-n) amit utoljára néztem, majd jelzi a készülék, hogy megváltozott a ...... és kapcsolna át az HBO-ra viszont ezzel a mozdulattal elő is jött megint a hiba, amit a napokban írtam, hogy a "csatornát titkosítják vagy nem lehet dekódolni" vagyis se kép, se hang!
Hogy a tetves jó életbe! :W Nem szoktam, mert nem megszokott nálam, hogy felvegyek bármilyen TV műsort, viszont ezzel az opcióval egy prémium csatorna esetén nem is számítsak arra, hogy az időzített felvétel megtörténik amíg távol vagyok? Kinek a bajszát kezdjem el rángatni? A TV szervizt csesztessem, vagy a Digi-t hívogassam naponta? :(((
A kártya és az érintkezők tisztításán már túl vagyok. Ami biztos, hogy ez így egyáltalán nem normális dolog, hogy jön az üzenet és csak a teljes áramtalanítás, majd ismételt bekapcsolás után lehet kódolt csatornákat nézni. A Digi szerint mivel nem a megszokott Cam modul hibaüzenet, hanem a TV saját hibaüzenete, a hiba a készülékben (50W828) van és nem náluk.
Szerintetek?

(#9722) sfefe válasza Clemi (#9721) üzenetére


sfefe
őstag

Kozben meglett a dolog, persze ha igy kell mukodnie.....

Az idozitos bekapcsolasnal ( ebresztes ) ha egy csatorna szamot allitok be akkor a tv bekapcsol de nincs rajta adas semmi.
De ha atallitom a csatornaszamot digitalis szovegre akkor bekepcsol a tv de igy csak az utolsonak nezett csatorna jelenik meg mindig.
Gondolom ha az analog musorokat is beallitanam akkor mukodne a szam szerinti csatorna kivalasztas.

( marha nagy otlet.... )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#9723) Janaboy válasza sfefe (#9722) üzenetére


Janaboy
veterán

Én kipróbáltam és nekem működött w805..
Guideban kiválaszottam a műsort, utána átváltottam Rtlklubra, kikapcsoltam, aztán 10 perc múlva automatikusan bekapcsolt az rtl klubon és kb 20mp múlva átváltott a kiválasztott adásra!

Janaboy

(#9724) Mika1227


Mika1227
őstag

Milyen a panel típusa ennek a tv-nek? [link] Nem találom.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#9725) agabe válasza Mika1227 (#9724) üzenetére


agabe
addikt

PVA , azon belul meg itt talalsz meg infot.

[ Szerkesztve ]

(#9726) krx21


krx21
nagyúr

Kellemes Ünnepeket mindenkinek!

Állítólag a két ünnep között lesz valami komolyabb Sony akció...

(#9727) dh66e válasza agabe (#9713) üzenetére


dh66e
veterán

Először is Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
Értem,szerencsére tip top a tv az itt olvasott problémák pedig nem jöttek elő rajta szóval megy a filmnézés ezerrel. :)
Ami nagyon szokatlan nekem az a menürendszere.Nekem kicsit összevisszaságnak hat ahogy elérem a különböző beállításokat,persze az elnevezések is mások mint amiket megszoktam.
Egy Dune médialejátszóval nézem a filmeket ami hdmi-n csatlakozik a tv-hez.Ilyenkor hiába nyomom az options gombot a tv-n nem reagál.Hol tudok a kép, hang beállításokba belépni?

(#9728) mattheus válasza krx21 (#9726) üzenetére


mattheus
őstag

Ha tudsz részleteket, akkor kérlek majd oszd meg velünk.
Addig is Boldog Ünnepeket Mindenkinek!

(#9729) agabe válasza dh66e (#9727) üzenetére


agabe
addikt

Kellemes Unnepeket Neked is!
Az options gombnak mukodnie kellene, de ha megnyomod a "sen" gombot, akkor a jobb felul levo beallitasokbol is bejutsz a kep / hang beallitasi lehetosegekhez.

[ Szerkesztve ]

(#9730) UlicA válasza agabe (#9713) üzenetére


UlicA
újonc

Köszi a segítséget és kellemes ünnepeket
Ant

(#9731) Clemi


Clemi
veterán

Használ valaki Plex Media Servert a PC-n, hogy a hálózatban a TV arról láthassa a megosztott tartalmat?
Nekem sehogy nem akarja beolvasni a TV a Plex mappáit.

(#9732) agabe válasza Clemi (#9731) üzenetére


agabe
addikt

Hasznalok, de mar nagyon regen allitgattam...ipaden is azzal neztem a gepen levo filmeket.
Mas eszkozod latja?

(#9733) Clemi válasza agabe (#9732) üzenetére


Clemi
veterán

Más eszközön nem próbáltam. A TV látja mint média kiszolgálót, a kategóriákat is látja, sőt a csoportokat is amikbe a könyvtárakat betettem, de már a könyvtárak tartalmát nem tudja TV beolvasni. Már minden lehetséges beállítást átbogarásztam, de semmi.
A Serviio viszont tökéletesen működik.

(#9734) krx21 válasza krx21 (#9726) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy Sony eladó mondta, részleteket nem tudok...

(#9735) Janaboy


Janaboy
veterán

A w8-asban van egy olyan menüpont, hogy bekapcsolási logó, de ha tök mind1 mire állítom nem történik semmi..akkor mire jó? :)

Janaboy

(#9736) agabe válasza Clemi (#9733) üzenetére


agabe
addikt

Most nem latom mik vannak nalam beallitva, de megnezem...ha meg a serviio mukodik jol, akkor ugysem lenne annal jobb, mert a ketto ugyanazt tudja ugyanugy, szoval ha az egyik mukodik a masikkal nem erdemes nagyon kuzdeni ;)
Mivel nekem plex megy, ezert serviio-t ki sem probaltam, mert minek ? :)

(#9737) Clemi válasza agabe (#9736) üzenetére


Clemi
veterán

A Plex a borítókkal és a letöltött információs tartalommal több, ezért akartam kipróbálni.

(#9738) nismoka válasza Clemi (#9737) üzenetére


nismoka
addikt

A serviio is tölt be borítókat.

(#9739) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok, valaki meg tudná mondani pontosan miben tér el a
- Sony Bravia KDL-42W705B
- Sony Bravia KDL-42W805B
?

Elsősorban játékhoz kell, és a 705B-nek alacsonyabb az input-lagja, illetve sok helyen ajánlják konzolokhoz.
A 805B jobb esetleg valamiben, vagy csak a 3D-ben tud többet?

(#9740) Callisto válasza SaitoX (#9739) üzenetére


Callisto
őstag

Ha jól tudom a W8-asoknak jobb a motion resolution-je is és a panel minősége is (összeszerelésben, megvilágításban mindenképpen). Javítson ki valaki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9741) nismoka válasza Callisto (#9740) üzenetére


nismoka
addikt

Mindenben ugyan az csak a 3D a különbség.

(#9742) Callisto válasza nismoka (#9741) üzenetére


Callisto
őstag

Utánalestem. A 8-asok motion resolution-je a duplája. A 7-esek legjobb esetben 1080-asok de duplázott képpel. Ezen kívül már csak 300 soros. A 8-asok teljes motion resolutiont tudnak legjobb esetben 1080 soros és tud 600 sorost.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9743) SaitoX válasza Callisto (#9742) üzenetére


SaitoX
tag

hdtvtest.co.uk alapján:

W7 Motion resolution: 1080 (but double image) with [LED Motion Mode] on; 300, off
W8 Motion resolution: 550 to 1080 with [Motionflow] engaged; 300 otherwise

Több helyen viszont azt írják, hogy a Motionflow-t érdemes kikapcsolni, mert lecsökken tőle a fényerő, és "soap opera" effektet produkál, a gyakorlatban nem tudom milyen lehet. Ha jól értem kikapcsolt állapotban így mindkét TV-nek ugyanaz az értéke, vagy tévednék?

Illetve a W7-nek a tesztekben jelentősen jobb a kontrasztja, fekete szintje, és az input lagja, ami azért tetszetős.
Digitalversus alapján viszont a W7-nek 11 ms a válaszideje, míg a W8-nak csak 9 ms, így ez is egy pozitívum lehet az utóbbi számára. Nehéz döntés :)

(#9744) Callisto válasza SaitoX (#9743) üzenetére


Callisto
őstag

Így van, viszont a fényerő W8-asoknál alig csökken (a 828/829-nél legalább is) ha jól olvastam. A motionflow meg van akinek tetszik, van akinek nem. De az biztos, hogy csak a 800MHz-esnek lehet létjogusultsága. Volt itt aki azt írta, hogy konzolra kötve sokkal jobban tetszett neki ha bekapcsolta. Ízlések és pofonok. :D
Az biztos, mindkettő jó konzol/számítógép célra.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#9745) littledon


littledon
tag

Sony 42W828 - as tv-nél tapasztalt valaki " ropogó, kattogó " hangot? Sajnos nem tudom megfogalmazni, hogy milyen hang és egyenlőre úgy néz ki, hogy teljesen random csinálja. Kikapcsolás után, néha bekapcsoláskor, olykor amikor elindítok egy alkalmazást stb... Nem feltétlenül mondanám rendellenes hangnak más elektronikai kütyü is kiad hasonló hangot bemelegedéskor vagy valami ilyesmi, de igazándiból nem tudom hova tenni a dolot... Bárki más tapasztal hasonló hangokat bármikor? :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9746) junior11 válasza littledon (#9745) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is csinálja az NX710, megvétele után gyakrabban csinálta (3 éve), mostanában már csak ritkán...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9747) B-L-A-C-K válasza littledon (#9745) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem, ilyen hibának nem kellene lennie, szóval ha folyamatosan tapasztalod -> szerviz.

SaitoX: 42" W7 vs W8 között nagy észrevehető különbség nincs ami miatt annyira megérné a W8-ast venni, természetesen 3D-t leszámítva...Viszont akcióban 160 ezerért is láttam már 42W829B-t, ami majdnem annyi volt így mint az akciós 42W705B...Szóval én azt javaslom várj valami akcióra a két ünnep között, illetve karácsony után, mert biztos várható nagy leértékelések, és csapj le a W8-asra...

[ Szerkesztve ]

(#9748) littledon válasza B-L-A-C-K (#9747) üzenetére


littledon
tag

Rendben, akkor innentől kezdve, jobban odafigyelek rá. Egyébként a garancia, hogy működik általában ezeknél? Cserélnek bizonyos alkatrészeket vagy nem foglalkoznak ilyesmivel és adnak egy új készüléket?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#9749) B-L-A-C-K válasza littledon (#9748) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha kértél hozzá 5 éves biztonsági garit akkor a javítási idő alatt biztosítanak egy hasonló készüléket. Sima garanciánál nem. Új készüléket nem adnak, javítják őket (vagyis így tudom)...

(#9750) Joshi válasza littledon (#9745) üzenetére


Joshi
titán

Rá van kötve erősítő v más készülék? Ha igen akkor célszerű kihúzni mindent és még az elektromos hálózati kábelt is külön álló dugaljba bedugni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.