Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Tegla80 válasza agabe (#8348) üzenetére


Tegla80
addikt

Reggeltol estig melozom....2 napja van nalam es kb 4-5 orat neztem rajta tv musort keso estenkent.Szerinted foglalkoztam ilyenekkel??( :N )
Plusz amugy sem vagyok erzekeny ezen dolgokra,mert 2evig egy 5os szerias samut neztem es ott azert volt boven mindenbol,de zavarni ott sem zavart....Ez ahoz kepest makulatlan a szememnek.(Ezen ido alatt nem vettem eszre,h zavarna,igy ertsd amit irok.Plusz a kb 6hetet nezett 42" sem volt rossz e szempontbol szamomra. )
Ezen szinte semmit sem varialtam meg,de a "motionflow" volt az amit azert kb az elso 10perc utan "off" oltam is.....jo ez nelkule.(nekem spec azt utalja a szemem....szamomra az a termeszetellenes,mikor "szinte folyik a kep". )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8352) Bönde


Bönde
csendes tag

Ezt mennyire táláljátok hasznosnak a tévéhez? Esetleg tudtok valami más alternatívát szűréshez, védelemhez?

(#8353) Bönde válasza *Tata* (#8347) üzenetére


Bönde
csendes tag

Én is köszönöm! :)

(#8354) Tegla80 válasza Bönde (#8352) üzenetére


Tegla80
addikt

Ha jol emlexem a ps4 topic-ban beszelgettunk ezen eszkozokrol....
A lenyeg,h lehet segit(szamodra placebo,h van es igy vedve vagy)de oszinten megmondva sok mindent nem er. Levezettek ,h miert nem jo es miert kellene tobb 10e ert venni olyat ami tenylegesen jo is.
Mondom ezt ugy,h nekem is van 6os kulon kulon kapcsolos verza. ;)
Guglizz utana esetleg,ha melyebben erdekel a tema.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8355) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Beléptem én is a klubba egy 50 colos W828-cal, kíváncsi vagyok mit fog tudni a háztartásban lévő másik TV-hez képest ami egy 2012-es Samsung ES7000. Boltban nagyon szép naturális színeket produkált a Sony. :K

Első bekapcsolás előtt mennyit hagyjam állni, hogy ne legyen gond a párakicsapódás?

...

(#8356) agabe válasza Firestormhun (#8355) üzenetére


agabe
addikt

amíg fel nem melegszik :D
Mennyit volt hidegben, és mennyire hidegben ? Minimum 1 óra, de inkább 2 a dobozból kivéve.

(#8357) Tegla80 válasza Firestormhun (#8355) üzenetére


Tegla80
addikt

Grat hozza.
Most mar raersz.....rakd ossze es allitsd a helyere es varj 2-3 orat,mig atveszi a szoba homersekletet. Utana inditsd.....es hallgas ram.( :B )
Az elso inditaskor a felugro "kuldom az infot a tv nezesi szokasrol" es az alatte levo " auto fw frissites " is "OFF" legyen. (utana barmikor bekapcsolhato.)
Majd jon egy gyorsito valami felajanlas ki es bekapcsal egybekotve. Azt OK ezd le.
Ha igaz akkor ....225 fw van rajta neked is ,ami bitang gyors bekapcsot eredmenyez nalam.(fentebb irtam rola....keress vissza,megerted miert irom)
Ha tetszik kepre a tv es a menu sebesseged is gyors,(plusz utolag sem jon elo semmi igeny ami fw frissitesre kesztet),akkor nem is kell tobbet frissitened.
Jon majd cafolat,de En ezt vallom es eddig bejott. ;)

Malachi
az jo,mert erzetre nekem is a korul van.(merni nem sikerult konkret idot tegnap este,mert......irtam fentebb. )
Viszont En fw frissites ellenes vok(tapasztalatbol) es ezert csak hibas mukodes vagy egyebb ok miatt fogom frissiteni. Megy majd ez (is) tobb eves fw el is,ha jo a fw. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#8358) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Samsung telefont összelehet csókolózni wifin Sony tv-vel?

(#8359) Malachi válasza Tegla80 (#8357) üzenetére


Malachi
addikt

én frissítettem az fw-t, de nekem is gyorsan kapcsol be. 10 mp kb, ha az gyors...

(#8360) nismoka válasza wolf033 (#8358) üzenetére


nismoka
addikt

File megosztás DLNA megy, tükrözés nem megy samuval.

[ Szerkesztve ]

(#8361) superg válasza Tegla80 (#8357) üzenetére


superg
senior tag

Ez a gyors bekapcs nálam nem gazán működik. Hogy megy ez a nulláról éled fel ilyen gyorsan?
Tehát pl amikor rádugok egy HDD-t akkor amikor ki van kapcsolva a tv de a HDD ledje világít akkor oké nekem is gyors de amikor full ki van kapcsolva a tv HDD sem világít akkor bezony lassan tér magához.Megnéznéd ezt nálad.

(#8362) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

New frissítés...

(#8363) igmond


igmond
tag

Sziasztok!

Hatalmas dilemma előtt állok és képtelen vagyok dönteni, remélem jó tanácsokkal tudtok segíteni. Régóta halogatom a tv vásárlást, anno nismoka sokat segített de sajnos nem jött akkor össze, illetve nem tudom megérné-e várni a következő évet mivel ha jól hallottam a triluminos kijelzők megjelennek már közép kategóriában is. Két tv között agyalok, egyik a 42w705 másik a 50w829. Ezekre mondtátok leginkább hogy nagyon jók a maguk osztályában. Gondom-bajom ott kezdődik, hogy nem tudom melyik lenne jobb. Filmezésre és játékra szeretném használni, illetve persze tévézésre is digi szolgáltató mellé. A 3D még gondom, nem tudom eldönteni, hogy hiányozna-e vagy sem. Képminőségre van jelentős különbség a kettő között? Végtére is van köztük 70e árban, azért nem mindegy melyiket venné meg az ember. Esetleg a 42w829ről valami hasznosat tudok mondani? Hétfőn elnézek egy sony centerbe és megnézem őket, remélem lesz belőlük egy-egy példány, de ha bárkinek jó ötlete van melyik lenne jobb hosszú távra akkor kérem ossza meg velem!

Köszi szépen!!! :D

(#8364) junior11 válasza igmond (#8363) üzenetére


junior11
veterán

Ha a keret engedi, szerintem 50W829.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#8365) user4562


user4562
csendes tag

Sziasztok!
Ma még akciós: KDL-48W585B. Érdemes megvenni? Képminőségtől félek a leginkább, mivel élőben nem láttam.
És ha valakinek van otthon: vga csatlakozó van rajta? Ezt nem tudtam eldönteni.
Egyébként egy ilyen böngészős TV-re alkalmazások is telepíthetőek, vagy csak böngészni tud?
Minden tapasztalat érdekelne még 6 órán át! :)
Köszönöm előre is!

(#8366) nismoka válasza user4562 (#8365) üzenetére


nismoka
addikt

VGA csati nincsen, alkalmazások nem telepíthetőek, képe jónak mondható.

(#8367) redXIII


redXIII
senior tag

Sziasztok.

Ezen a két TV-n dilemmázok: samu UE32H5500 vagy a sony KDL32W706b. Melyik legyen? :D

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#8368) nismoka válasza igmond (#8363) üzenetére


nismoka
addikt

50"! ;)

(#8367) redXIII:
Szerinted itt mit fogunk mondani? ;)

[ Szerkesztve ]

(#8369) redXIII válasza nismoka (#8368) üzenetére


redXIII
senior tag

Azt hogy LG? :DDD Tudom hogy érted, gondolom hogy a sonynak jobb lehet a képe, de nem tudom milyen a smart része pl a samuhoz képest.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#8370) nismoka válasza redXIII (#8369) üzenetére


nismoka
addikt

Ha a smart vakítás a fontos akkor samut vegyél, ha a kép és a kivitel akkor sony. ;)

(#8371) user4562 válasza redXIII (#8367) üzenetére


user4562
csendes tag

Köszönöm a választ!
Még nem volt lapos TV-m, és nem hiszem, hogy extra elvárásaim lennének, de sokat hallok a flehősödésről. Egy ilyne SONY-n van ilyen? Ez zavaró, vagy csak felhajtás, és a hétköznapokban nem érdekes?
Az LG direkt led technológiája ellenre valóban szebb képe van egy SONY-nak?

[ Szerkesztve ]

(#8372) wolf033 válasza user4562 (#8365) üzenetére


wolf033
senior tag

Én most vettem nem rég.
A képe szerintem teljesen megfelelő. Analóg tv-nél azért nem az igazi de hát erre számítottam is viszont hd-nál semmi probléma.

(#8373) user4562 válasza wolf033 (#8372) üzenetére


user4562
csendes tag

Én azt hiszem, TV-zni nem is fogok rajta, csak filmeket nézni, böngészni, meg egy okosító dobozzal alkalmazásokat futtatni. Gyors mozgások elmosódás nélkül látszanak rajta?

(#8374) redXIII válasza nismoka (#8370) üzenetére


redXIII
senior tag

Menyire válogatós a sony mediaplayere?

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#8375) nismoka válasza redXIII (#8374) üzenetére


nismoka
addikt

Erre most mitmondjak, sokmindent visz de van olyan is amit nem.. ;)

(#8376) wolf033 válasza user4562 (#8373) üzenetére


wolf033
senior tag

Én nem láttam rajta elmosódást hd-nál. Egyébként ne az Én véleményem alapján vegyél tv-t mert Én tök átlag felhasználó vagyok. :) Ami nekem teljesen megfelelő az neked nem biztos, hogy jó. Nehogy aztán engem szidjál. :D Ha van lehetőséged akkor inkább nézd meg élőben. MM-ben árulják, Én is ott vettem.

(#8377) kruplishal


kruplishal
tag

(#8378) wolf033


wolf033
senior tag

A pc csak akkor tud wifin csatlakozni a tv-hez ha a pc is wifin csatlakozik a routerhez?

(#8379) nismoka válasza wolf033 (#8378) üzenetére


nismoka
addikt

Nem. A pc csatlakozhat kábellel a routerhez, a tv meg wifin a routerhez, ezátlal a pc-hez is.

[ Szerkesztve ]

(#8380) wolf033 válasza nismoka (#8379) üzenetére


wolf033
senior tag

Akkor miért nem tudok a tv-vel rácsatlakozni a számítógépre? Esetleg egy gyors leírás? Manualt olvastam de akkor valamit nem jól csinálok.

(#8381) nismoka válasza wolf033 (#8380) üzenetére


nismoka
addikt

Telepits pld egy serviio media file megosztót a pc-re.

(#8382) agabe válasza wolf033 (#8380) üzenetére


agabe
addikt

Vagy a netfilx szerver progit. Eleg baba, es a tv wifi-rol is latja.

Wifivel kapcsolatban jut eszembe:
Hidden SSID eseten a tv ( 60w605 ) kikapcsolas utan elfelejti (legalabbis jopar oraval kesobb) a halozatot, de nem teljesen csak sok ujraprobalkozasra lehet megint csatlakozatni.
Lehet, hogy fw frissites megoldja, mert meg nem frissitettem mivel minden mas OK, es ugy vagyok vele ha minden mukodik akkor nem bolygatom hacsak nincs info rola, hogy jobb lett.

Nalam a bealpcsolas 3-4 masodperc (gomb lemyomasa utan annyi ido mulva mar an kep es hang).
A menurendszer lassabb minf amit elvarnek, de errol mindenhol irtak, a kep meg nagyon jo, csak erzem, hogy egy kalibralas pl meg segitene ;)

(#8363) igmond:
Trilliumos panelekkel sokkal jobb onmagaban nem lesz a kep, legalabbis (ahogy varhato) a trilliumos keszulekek artobblete messze nem lesz aranyban ahhoz kepest amit a mostani panelokkal el tudnak erni.
Van fejlodes persze, de legfontosabb hibalehetosegeket (clouding, banding, dse, vignettalas) nem a panel tipusa, hanem a megepites minosege (es most meg sajnos a szerencse is) donti el.
Jelenleg szinte nem is kaphato olyan lcd tv aminel ezekbol semmi nem lenne jelen egyaltalan, csak a jobbaknal kisebb merteku, es jobban toleralhato (kinek milyen szint toleralhato az is eltero)
En is az 50-est mondanam, de nem a panel meg a 3D miatt, hanem mert nagyobb jobb ha van ra hely es penzugyi keretbe befer.

[ Szerkesztve ]

(#8383) Colka79


Colka79
tag

Sziasztok!Ma végre elhatároztam magam és megrendeltem ezt a Sony tv-t!Remélem nem fogom megbáni,de ennyi pénzért nem hagyhattam ki a dolgot,most jól jött a Cetelemes 15%-os kedvezmény is😄😄!!Sokat vaciláltam még a Pana 48as640-en de végül is a Sony mellett döntötem!Remélem tényleg jó döntest hoztam.

Gamertag:LaondaHUN

(#8384) agabe válasza Colka79 (#8383) üzenetére


agabe
addikt

A W8-asokat dicserni szoktak midenfele, ezert nem valoszinu, hogy csalodnal, az ar pedig a -15%-kkal tenyleg jo.
Majd szamolj be rola hogy jon be ;)

hopp latom (#8382) -ben elirtam
Plex szervert kell a pc-re telepiteni. nemtom honnan jott a netflix oda..

[ Szerkesztve ]

(#8385) Bönde


Bönde
csendes tag

Találtam egy apró képhibát a képernyő felső 1 harmadában középen (1mm körüli sötétebb folt). Ez orvosolható valahogy?
Ja, és nem koszfolt :)

(#8386) wolf033


wolf033
senior tag

No eddig gyúrtam a Serviio progival de az istenért nem tudom rávenni a tv-t, hogy másszon bele a pc-be. Légyszi segítsetek. A wifire fel tudok menni a tv-vel, tudok netezni de a pc-be nem tudok belemászni. Megtaláltam a Serviio forumot is de nem lettem okosabb. :) Túl sokat nem is segítettek. :(

(#8387) tomp válasza wolf033 (#8386) üzenetére


tomp
félisten

Milyen tűzfalat használsz?

(#8388) wolf033 válasza tomp (#8387) üzenetére


wolf033
senior tag

win 7 alap
semmi extra

(#8389) Janaboy válasza igmond (#8363) üzenetére


Janaboy
veterán

Én annyit tudok mondani, hogy 50w805-ön és DigiTV kábel (DVB-C), az összes digitális adásnak jó képe van, még az SD adásoknak is! Így azt jó szívvel ajánlom :)

Janaboy

(#8390) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Ma hazahoztam a 50W828B-t és elkezdtem vele ismerkedni. Első lépésként tudtok valami lelőhelyet, ahol le vannak írva az ajánlott kép beállítások? Nem kicsit részletesek a fényerő és a szín beállítási lehetőségek, a gammától a fehéregyensúlyig és nem akarnám nagyon eltekergetni, viszont ahogy olvastam ezt a review cikket ott is leírják, hogy szükséges némi állítgatás.
Esetleg kalibrálás? Ha van valakinek erre tippje, ne kíméljen :)
Köszi előre is!

(#8391) B-L-A-C-K válasza Janaboy (#8389) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért ebbe bele tudnék kötni, nekem is az van. PL az M1 HD és társcsatornái förtelmesek. Többi HD elfogadható, SD adások RTL kivételével szintén nem nagy szám, pl a SPORT2 nézhetetlen számomra...:)

[ Szerkesztve ]

(#8392) agabe válasza Clemi (#8390) üzenetére


agabe
addikt

A linkelt cikk a 2013-as 805-osrol szol, neked meg 2014-es 828-asod van.
Etttol fuggetlenul kalibralassal mindig jobb eredmeny erheto el mint a gyari beallitasok minden megjelenitonel.

[ Szerkesztve ]

(#8393) Clemi válasza agabe (#8392) üzenetére


Clemi
veterán

Bocsi, ez a jó cikk, de persze a kérdésem továbbra is fennáll :)

(#8394) kruplishal válasza Clemi (#8393) üzenetére


kruplishal
tag

Azt állítsd be ami neked tetszik. A kalibrált kép sok embernek nem jön be. Ha eltekergeted nagyon akkor max. vissza tudod állítani a gyári beállításokat.

(#8395) Janaboy válasza B-L-A-C-K (#8391) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet függ a szolgáltatás területétől is! Nekem a HD csatikkal egyáltalán nincs gondom, az mtva tv-k képei hd-ban szerintem gyönyörűek! Amúgy valószínűleg máshogy látjuk a képek elfogadhatóságát, de személy szerint az analóghoz képest nagyságrendekkel jobb a digitális 576i!

Janaboy

(#8396) superg válasza Janaboy (#8395) üzenetére


superg
senior tag

Biztos hogy a szolgáltatótól függ,a tv kihozza belőle amit lehet (normális beállítással)ezt meg tudom erősíteni.Más tv-k ettől nem igen lehetnek jobbak..Nekem is digi kábel és 50w828 van meg előtte azért volt más is hogy legyen viszonyítási alap.

(#8397) cztibcz


cztibcz
csendes tag

sziasztok
a kdl40w605b-n sorba lehet rakni valahogy a csatornákat? nem jövök rá hogy működik. analóg adást nézek és jó lenne ha el is lehetne nevezni őket.

(#8398) nismoka válasza cztibcz (#8397) üzenetére


nismoka
addikt

Beállitások/Digitális beállítások/Program rendezés

Beállítások/Analóg beállítások stb

(#8399) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Szerintetek 229 000 forintotért megéri megvenni a Sony Bravia 50w828 típust ?
Milyen a 3d benne?
Ami nekem nem szimpi benne,hogy csak 8 wattos a hangszóró.
Csak olyan írjon légyszi,akinek van is ez a típus!
Köszi a válaszokat

(#8400) B-L-A-C-K válasza theballa32 (#8399) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze hogy megéri...Hangszórókra meg ne alapozz, hiszen minden TV-ben nagyon gyenge, na meg egy ilyen TV-hez amúgy is alapból dukál egy házimozi, vagy legalább egy hangprojektor. 3D-je nem olyan rossz, viszont van akinek fáj a feje az Aktív 3D-től, nem tudom te hogy vagy vele.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.