Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) nismoka válasza Seraph 16 (#8449) üzenetére


nismoka
addikt

DD5.1 megy, DTS nem, azt lekeveri sztereóra.

(#8452) theballa32 válasza nismoka (#8450) üzenetére


theballa32
tag

Köszönöm a gyors választ

(#8453) tomp


tomp
félisten

Majdnem 24óra készenlét után bekapcsoltam a tv-t és az Összes alkalmazásokban eltűntek az alkalmazások! Csak a szoftveres gyári appok vannak. pl Médialejátszó. Hiába frissítem a netes szolgáltatásokat. A kedvencekbe berakottak ott vannak és elindulnak.
Hogyan hozhatom őket vissza a gyári visszaállítás nélkül?

(#8454) theballa32


theballa32
tag

A régi tévén volt egy olyan funkció,hogy kettős hang.Létezik,hogy nincs benne az 528-ban?
Av kábelen fixen jött ki ezzel a hang,nem volt köze a tv hangerőhöz

(#8455) B-L-A-C-K válasza theballa32 (#8454) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Home gomb -> Beállítások -> Hang -> Kettős hang

(#8456) theballa32 válasza B-L-A-C-K (#8455) üzenetére


theballa32
tag

Én ott néztem,de nem láttam.Na majd holnap ismét rárepülök!Köszönöm a választ.

(#8457) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!
Mennyiben jobb egy Sony 40W605, mint egy LG-42LB5500 (méret és smart tulajdonságokon kívül)?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8458) yanna válasza Richvargas (#8457) üzenetére


yanna
őstag

Mindenben, mert Sony.

(#8459) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

a napokban készülök új tv-t venni:

50w829b és 55w829b között vacillálok

Ezek között van bármi különbség a méreten kívül? Teszteket szinte csak az 50-esről találtam, vajon az 55-ös ugyanazt tudja képminőséget, input lagot stb. tekintve? Ha innen bárkinek lenne tapasztalata az egyik, netán mindkét modellel, nagyon megköszönném, ha megosztaná velem :)

(#8460) tomp


tomp
félisten

Érdekes megoldása volt, az eltűnt alkalmazások visszahozásának! Modem restart... :DDD

(#8461) B-L-A-C-K válasza n000rbi (#8459) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Olvasd el a téma összefoglalót...

(#8462) Balázzs válasza Dtamas82 (#8435) üzenetére


Balázzs
senior tag

Köszi, ma voltam bent egyik sony centerben, nagyon tetszik a készülék (a másik egy LG lett volna), de így már ez éri meg, egyértelmű :D

Akkor is lehet érvényesíteni a gyémánt kupont, ha ez már akciós termék?

Használ valaki CI adaptert a tévéhez?

[ Szerkesztve ]

(#8463) kruplishal válasza Balázzs (#8462) üzenetére


kruplishal
tag

Nem. Az aktuális havi listaárakból jön a kedvezmény. De az "akciós ár" sok esetben "listaár"

[ Szerkesztve ]

(#8464) n000rbi válasza B-L-A-C-K (#8461) üzenetére


n000rbi
senior tag

Jogos, meg is tettem.

Ettől még szívesen olvasnám a tulajok véleményét is :)

(#8465) Balázzs válasza kruplishal (#8463) üzenetére


Balázzs
senior tag

Kamera modul skype-hoz miért ennyire drága hozzá? Csak a gyári jó vagy mással is meg lehet oldani?
Jól tudom, hogy pl. samsung aktív szemüvegek is jók a készülékhez nemcsak a gyári?

(#8466) Seraph 16 válasza nismoka (#8451) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi! Kár, hogy a DTS-ből nem 5.1-et továbbít, de sajnos elég ritka ez a formátum a magyar szinkronok között. Nagyon érik a dolog :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8468) Bönde


Bönde
csendes tag

Az alkalmazások között kellene lennie a webböngészőnek is. Én nem találom, hogy néz ki az ikonja?

Már megtaláltam. Földgömb, benne www.

[ Szerkesztve ]

(#8469) kruplishal válasza Balázzs (#8465) üzenetére


kruplishal
tag

Csak a gyári jó és abban van a mikrofon is. Azért ilyen drága mert valamin keresni is kell a gyártónak :) , ez a legtöbb neves márka/készülék tartozékaira igaz. Samsungot még nem próbáltam Sony-val, passz...

(#8470) kruplishal válasza Bönde (#8468) üzenetére


kruplishal
tag

Végig kell pörgetni, legutolsók között lesz!

(#8471) Bönde válasza kruplishal (#8470) üzenetére


Bönde
csendes tag

Igen, köszi, közben ráleltem.

(#8472) Malachi


Malachi
addikt

olvasgattam a fórumot, de nem találtam ilyet: a web appot (internet böngésző) hogyan kell használni? meg tudom nyitni, be is hozza a SONY oldalát, de nem tudom hogy kell a címsávba váltani, hogy más lapokat is megnyithassak. tipp?

(#8473) Malachi


Malachi
addikt

amúgy mindenkinek javaslom az "a" (alfa) clock appot, nagyon szép.

(#8474) B-L-A-C-K válasza Malachi (#8472) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nyilakkal belemész a címsávba, és megnyomod a középső gombot, feljön a bill, és beírod amit akarsz.

(#8475) Malachi válasza B-L-A-C-K (#8474) üzenetére


Malachi
addikt

na ez az hogy annyira lassú, vagy nem tudom, hogy elsőre hiába nyomtam, nem történt semmi. közben nálam úgy működik, hogy ha hosszan nyomva tartom a fel nyilat, akkor fellép a címsávba.

de ez nagyon vacak így, egy vimeo videót nem tudok elindítani pl. mert nem lép rá a play gombra.

gondolom ehhez kell a simizős okos táv. Logitech dongle-s egeret nem tud használni esetleg? mert az van egy itt elfekvőben. USB pöcök a tévébe, és mehetne az egerészés. esetleg billentyűzettel is...

(#8476) B-L-A-C-K válasza Malachi (#8475) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Smart része a TV-nek lassú, de nekem nem annyira hogy hosszan kell nyomni a nyilat, megnyomom és felmegy egyből...

Azt hiszem az egér megy vele, csak a bill nem.

(#8477) Malachi válasza B-L-A-C-K (#8476) üzenetére


Malachi
addikt

holnap kipróbálom, most már alvás. köszi!

(#8478) petroczi


petroczi
csendes tag

Sziasztok!
2012-es kdl 46hx750 tévét rá lehet venni valahogy mkv lejátszásra?

(#8479) nismoka válasza Malachi (#8475) üzenetére


nismoka
addikt

Ird be, www.google.hu aztán options gomb és beállítás kezdőlapnak. Egeret kezel de ne lepődj meg ha ki fogja irni hogy nem támogatott eszköz, attól még megy! :) Egerezni és billentyűzni az okos telefonos Sony TV SideView appal lehet elég jól!

[ Szerkesztve ]

(#8480) nismoka válasza petroczi (#8478) üzenetére


nismoka
addikt

Nem, vagy átkonvertálod mp4-re, azt hiszem azt viszi.

[ Szerkesztve ]

(#8481) haddent válasza nismoka (#8479) üzenetére


haddent
addikt

Akartam is kérdezni, hogy játszok le egy filmet usb ről mondjuk és bele akarok tekerni. De nem úgy, hogy nyomom a >> gombot és akkor végignézem gyorsítva, hanem pl. ugrás 40:32 perchez. Ilyet lehet valahogy?

Meg a sideveiw appal a 3. ablakon a tekerés megy de kééptelenség irányítani. Picit meghúzom és beleugrik 20 percet és teker mint állat :DDD Hogy kéne?

(#8482) Balázzs


Balázzs
senior tag

3D tartalmat lejátszanak a sony készülékek?

(#8483) Clemi válasza Balázzs (#8482) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem külső tárolóról lejátszotta, de hálózatról képtelen, sőt már HD filmet sem, pedig a média lejátszómmal simán megy még a BD iso fájl is és ugyanazon a routeren lógnak illetve ugyanazon a kábelen, csak egy switch osztja el a jelet az STB a TV és a Dune lejátszóm között.

(#8484) nismoka válasza Clemi (#8483) üzenetére


nismoka
addikt

Hálózaton is lejátsza pld serviio-val, persze iso-t nem, azt semelyik tv player nem viszi.

(#8481) haddent
Nincsen számbeviteles időre ugrás.

[ Szerkesztve ]

(#8485) B-L-A-C-K válasza Clemi (#8483) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én serviio-val nézek filmeket, és gond nélkül mennek...

(#8486) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok! kinéztem egy 32"-os Sony KDL-W705-öst magamnak, olvastam róla, hogy nagyon meg vagytok vele elégedve :))

az lenne a kérdésem, hogy ez a TV jó választás lenne konzolhoz? nagyobb tv-t semmi képen se szeretnék...1,5-2 méterről nézném, mert az ágyam végében lenne a falon.

esetleg, ha tudtok jobbat 110e Ft-ig várom az ajánlatokat :C (nem lényeg a SMART,3D)

előre is thx a segítséget :R

(#8487) theballa32


theballa32
tag

Sajnos valamiért nem tudom kihozni a hangot a házimozira piros-fehér rca kábelen!Mit nem csinálhatok jól

(#8488) Bönde válasza theballa32 (#8487) üzenetére


Bönde
csendes tag

(#8489) theballa32 válasza Bönde (#8488) üzenetére


theballa32
tag

Köszönöm a választ!Úgy nézem,hogy csak ez a jack verzó van rajta,az meg gagyi megoldás.

(#8490) nismoka válasza theballa32 (#8489) üzenetére


nismoka
addikt

Miért lenne gagyi, a menüben ahogy a leirásban van átkapcsolod audio kimenetté a fejhallgató csatlakozót és kész. De van optikai is, az 5.1 amúgy is csak ott megy.

[ Szerkesztve ]

(#8491) Bönde válasza theballa32 (#8489) üzenetére


Bönde
csendes tag

Én is így használom a hifi-hez. Szép tiszta hangot ad. Ha változóra állítod a hangkimenetet, akkor a tévé távirányítója szabályozza a hangerőt.

(#8492) petroczi válasza nismoka (#8480) üzenetére


petroczi
csendes tag

Hááát nem vagyok boldog ezzel a megoldással. A Sony elvből nem akarja ezt bevenni a firmware-be?

(#8493) Clemi válasza B-L-A-C-K (#8485) üzenetére


Clemi
veterán

Feltelepítettem én is a Serviio-t. Van valami beállítás amit ajánlotok elpiszkálni az alapértelmezett beállítások közül?

(#8494) nismoka válasza petroczi (#8492) üzenetére


nismoka
addikt

Biztos hogy nem. mkv-t 2013tól támogatják a tv-i. Külső player, jobban jársz minden téren...

(#8495) B-L-A-C-K válasza Clemi (#8493) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én semmit nem piszkáltam megosztottam egy mappát és annyi.

(#8496) NGA válasza petroczi (#8478) üzenetére


NGA
addikt

Vicces, mert nekem a 32BX420 simán minden mkv-t visz. Csak a dts hangot nem.

Más kérdés:

Lecserélném a 32BX-et egy 50 colosra. Kinéztem az euronicsben a 828-at 226-ért. Érdemes ezt megvenni, vagy van jobb ajánlat más tipusra, ami jobb? Ez a 828 mennyire jó? Mondjuk hozza a samu 48h6400 szintjét? Azt tudom, hogy csak 1 tuner van benne. Lehet úgy felvenni, hogy digitális tunerről felveszek, és közben analóg tunert nézek?

Köszi előre is, sokat segítenétek!

(#8497) Balázzs válasza NGA (#8496) üzenetére


Balázzs
senior tag

Néztem én is, hogy Ők is leakciózták, viszont ha tényleg féláron van rá az extra gari a márkaboltban, én tuti ott venném.

(#8498) Clemi válasza Clemi (#8493) üzenetére


Clemi
veterán

Eddig magasan veri az Universal Media Servert, legfőképp, hogy mindent lejátszik csak a 3D filmek szaggatnak sajnos. Ezzel kellene valamit kezdeni.

(#8499) NGA válasza Balázzs (#8497) üzenetére


NGA
addikt

Márkabolt nincs pécsett. De euronics van.

(#8500) Malachi válasza NGA (#8496) üzenetére


Malachi
addikt

én nem tudom milyen a Samsung (nem is akarom tudni, hehe) de a 828B képét garantálom, hogy élvezet nézni ha van megfelelő minőségű jel. mióta kipróbáltam a YouTube párosítást telefonra, azóta azt is csak a tévén nézem, most éppen tájképek mennek a háttérben, filmek is nagyon szépek. most már ki merem jelenteni, hogy - nem tudom, talán jót fogtam ki, vagy csak a szemem nem érzékeny rá, bár a monitoron simán látom, van is mit - nem találok se felhősödést, se sávosodást. gondolkodom a kalibráltatáson, már csak a teljesség kedvéért.

holnaptól lesz UPC HD csomag is mediacarddal, szóval végre a tévét is belőhetem majd olyanra, amilyenre szeretném. mondjuk nyilván nem várok bluray minőségű tévéképet, de a mostani SCART-os mediaboxos bénázásnál sokkal jobb lesz az biztos.

én melegen tudom ajánlani a 828-at, pont annyiért vettem mint ahogy írod, és szintén Euronics-ban. :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.