Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) slemo


slemo
tag

Gyári beállításon van minden.
Szerintem ez is automatikuson van.

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#53002) Jim74 válasza slemo (#53001) üzenetére


Jim74
nagyúr

Próbáld 1-11 közötti tartományból valamelyik értékre beállítani. Ha sok a 2.4 GHz-es Wifi a környékeden, akkor wifi analyzer mobil appal érdemes megnézni, hogy melyik csatornán vannak a legkevesebben és arra állítani. A lényeg, hogy 11-nél ne legyen magasabb csatorna beállítva.

(#53003) slemo válasza Jim74 (#53002) üzenetére


slemo
tag

Rendben, ránézek majd otthon, köszönöm

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#53004) somatyi


somatyi
csendes tag

PCM optikai kimenet - hangerő állítás kérdés


Mi Box 4K - Sony KD-55X8505C - FiiO D03K Taishan

Sziasztok!

:W A problémám dióhéjban: nem tudok hangerőt állítani Sony távirányítóval optikai kimeneten. A régi Onkyo erősítőm a FiiO dac-ra van kötve.

:K Ami működik: Mi Box-ból 3,5" toslink optikain hang FiiO DAC-ba, onnan erősítőbe. Így a Mi Boxon, annak a távirányítójával tudok hangerőt állítani.

:N Ami nem működik: Mi Box-ból hang HDMI-n a tv-be, majd a tv-ből optikai a FiiO DAC-ba. Sony távirányítóval tudok mindent irányítani CEC-en, kivéve a hangerőt. Hangot kapok, de csak a Mi Box távirányítóval tudom szabályozni a hangerőt.

:( Ha pedig nem az android 9-es Mi Box-ot használom, hanem az android 7-es tv-t lejátszásra, akkor csak az erősítőn tudok hangot állítani.

:P Fun fact: van egy belső menüben digital audio out volume rész, ahol állítva változik a hangerő, de az el van dugva a sokadik menüpontban.

:F Van ötletetek, miért nem működik? Miért nem tudja CEC-en pl. állítani a Mi Box hangerejét a tv távirányító? 2.1 rendszert használok, így semmi speckó kódolásra nem lenne szükség.

Köszi! :R

(#53005) Celtis válasza somatyi (#53004) üzenetére


Celtis
veterán

Alapvetően az optikai kimeneten nem lehet/szokás a hangerő szabályozás. A te boxod kivétel ezek szerint.
A TV képes CEC-en hangerőt szabályozni,de azt a vezérlő jelet a hang eszköznek (soundbar vagy erősítő) küldi és nem a forrásnak.
Az optimális megoldás egy HDMI ARC-os hangeszköz lenne.

(#53006) Quqesz válasza somatyi (#53004) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Alapból az optikai kimenet hangereje nem állítható. Az csak ritka lehetőség, hogy a sony tv esetében mégis van lehetőség állítani. Az avr kell hogy erősítse a hangerőt.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#53007) somatyi válasza Celtis (#53005) üzenetére


somatyi
csendes tag

Köszi a választ! :R
Ha ragaszkodom a jól bevált erősítőmhöz, akkor lehet, hogy egy ilyen HDMI ARC audio extractor/convverter-t kéne beszerezni.
Csak kérdés, hogy vajon ennek állítaná a hangerejétm vagy itt is fix hangerő lenne a kimenet...

(#53008) Celtis válasza somatyi (#53007) üzenetére


Celtis
veterán

Állítja, de szinte biztos vagyok benne, hogy csak az analóg kimeneten.
Ha állítana az optikain, akkor ahhoz egy DA-AD konverziót kéne végeznie, amitől buknád a DA konvertered minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#53009) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok!

[link] Szerintetek ez a TV jó vétel lehet Next-gen konzolokhoz is? Kontrasztarány, megjelenítés, képfrissítés milyen ennél a TV-nél?

Köszönöm a segítséget! :R

(#53010) Tegla80 válasza somatyi (#53004) üzenetére


Tegla80
addikt

csak tapogatozom mert nem ismerem az android menus bravia sync vezerles elemeit.
viszont "B" szerias tv-nel tudom allitani 4fele modon,h mikent viselkedjen a taviranyito es melyik gombok mukodjenek pl ps4 vezerlesnel. (normal,hangolo,menu,hangolo/menu 1ut).Lehet nem jutsz vele elorebb,de legalabb ranezel hatha......
I-manual gomb a tavon es bravia sync a tartalomjegyzekben esetleg segit megtalalni droidos menuben.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#53011) hegylako01 válasza Iparmágnás (#53009) üzenetére


hegylako01
tag

Ezek szerint igen. A kecskeméti utcai sony boltban ki van már rakva,a hátsó sötétebb részén a boltnak. Amikor néztem, nekem tetszett a képe, de nem teszteltem semmivel.

(#53012) sting2 válasza Iparmágnás (#53009) üzenetére


sting2
addikt

Többek szerint, (releváns teszt oldalak - Hdtvtest, Rtings, digitalfreshnes, stb)
Egy "ujraxsomagolt" a XE90 nek titulálják, de erre még csak azt tudom mondani, hogy ha ez van már csak jelenleg ami tényleg "nextgen Ready" akkor hogy a pélóba vegyek XE készüléket!..
Én simán venném, mondjuk 75-be, és ezzel ki is húznám a PS5 érát, többet úgy sem érdemel ez a Generáció..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#53013) slemo válasza Jim74 (#53002) üzenetére


slemo
tag

Beállítva egy fix csatornára, így nem dobja le, köszönöm

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#53014) somatyi válasza Tegla80 (#53010) üzenetére


somatyi
csendes tag

:R Köszi, igen, megtaláltam, de sajnos nem ez volt a megoldás kulcsa...

(#53015) Jim74 válasza slemo (#53013) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szuper! :C Örülök, hogy tudtam segíteni. ;)

(#53016) Ery


Ery
tag

Sziasztok,

nem volt még Sony tv-m de ma megrendeltem egy XG9505-t. Meg tudom nézni valahol a tv üzemidejét? Arra lennék kíváncsi, hogy kiállítási darabot kaptam-e.

köszi

(#53017) mjani1172 válasza natë (#51372) üzenetére


mjani1172
addikt

Ezt megerősítem.! Tényleg működik!
Átállítottam a rendszerídőt és lett net!
Egyébként már úgy voltam összetaposom.
Évek óta küzdöttem ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#53018) icemad válasza mjani1172 (#53017) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az elektromos sütőm is ilyen. Ha nincs beállítva az idő, nem lehet használni. De mire erre rájöttem! :DDD

(#53019) Zeth


Zeth
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy Sony 49XG8337SAEP tv. Játék miatt vettem mert elvileg 100Hz-et tud. Ezt anno az egyik fórumtárs is meg erősítette hogy az XG83 széria minden tagja tudja. Viszont a PS4 menüjében azt írja hogy 1920x1080 - 60Hz. És más beállítási lehetőség nincs. Az lenne a kérdésem hogy ezt valahol a tv beállításai között kéne átállítani? Mert sajnos sehol sem találok olyan opciót hogy 100Hz-re lehet állítani a tv-t.

(#53020) Celtis válasza Zeth (#53019) üzenetére


Celtis
veterán

A 100Hz a képernyő frissítési frekvenciája. Nagyjából az égvilágon semmi köze a bemeneti jel képkocka számához és a PS4 által kiírt értékhez.

(#53021) mjani1172 válasza Celtis (#53020) üzenetére


mjani1172
addikt

Lehet hülyeséget kérdezek de a képkocka szám nem az "fps"?

A 60hz az frekvencia legalábbis úgy gondolnám.

[ Szerkesztve ]

(#53022) Tegla80 válasza Zeth (#53019) üzenetére


Tegla80
addikt

nyugodj meg,jo tv-d van ps4-re.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#53023) gabor9991 válasza Celtis (#52967) üzenetére


gabor9991
őstag

Most volt időm kipróbálni, továbbra is az van, hogy nem tud csatlakozni az internethez.
Wifin és vezetéken is látja a hálózatokat, de azt írja nem lehet az internethez csatlakozni.
Telekomos szakértő is megszakértette a modemet és állítása szerint részükről minden rendben van mondjuk ezt támasztja alá hogy maga az internet itthon hibátlanul működik a többi eszközzel.
A tévé gyári állapotba történt visszáállítása után képes csatlakozni az internethez, ezt többször kipróbáltam, Google fiókkal be tudok jelentkezni, a beállítás után működik a youtube is.
Kikapcsolás után amikor újra bekapcsolom akkor jön az említett hiba hogy látja a hálózatokat pc-ről pingelve válaszol is de nem tud kifelé kapcsolatot létrehozni.
Hogy teljesen kizárjam a szolgáltató hibát a saját telefonomat hotspotként beállítottam és az is megjelenik a wifi eszközök között de a jelszó megadása után 1-2 percig próbál csatlakozni majd kiírja hogy az eszköz nem található, viszont a wifi eszközök között továbbra is ott van(csatlakozva, nincs internet) megjegyzéssel.

Úgyhogy ilyen is van, nem tudom mi lehet a hiba ami miatt egyszer működik egyszer nem, hétfőn hívom a Sony szervizt majd megnézik mi lehet.

(#53024) Tegla80 válasza gabor9991 (#53023) üzenetére


Tegla80
addikt

mutatnal egy kepet arrol,h milyen halozati beallitasokat kap a tv amikor nem tud csatlakozni?

Sony® & PlayStation®

(#53025) mjani1172 válasza gabor9991 (#53023) üzenetére


mjani1172
addikt

53017 ben ott a megoldás.
Miért nem próbáljátok meg?
100% és csak egy perc.

[ Szerkesztve ]

(#53026) Joshi válasza Zeth (#53019) üzenetére


Joshi
titán

"nyugodj meg,jo tv-d van ps4-re."
Mondja ezt (#53022) Tegla80. Nem tudom mennyire megnyugtató ez, de ha megnyugtat akkor ok. ;]

(#53027) gabor9991 válasza Tegla80 (#53024) üzenetére


gabor9991
őstag

Persze [kép] [kép]

(#53025) mjani1172
Valóban az idő is el volt allitódva de a beállítás után sem lett internet.

[ Szerkesztve ]

(#53028) Tegla80 válasza Joshi (#53026) üzenetére


Tegla80
addikt

persze lehet onnan is nezni,h xar es miert nem magasabb kategoriabol valasztott egy nagyobb es jobb tv-t,neadj isten 1oledet inkabb. :U
amugy tovabbra is tartom,h nem xar ps4-hez,de ha jobb ugy neked akkor hozzateszem,h persze vannak nala sokkal jobbak is dragabban. :R

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#53029) Celtis válasza mjani1172 (#53021) üzenetére


Celtis
veterán

De,az. Viszont az egyik a bemeneten a másik a kimeneten értendő, és nem összekeverendő. Olvass!

(#53030) Joshi válasza Tegla80 (#53028) üzenetére


Joshi
titán

Bocs, de ezt nem hagyhattam ki. ;]

(#53031) Quqesz válasza gabor9991 (#53023) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Gmail szinkron nincsen bekapcsolva? Béha nekem is csinál ilyet, mintha elindulna vmi szinkronizálás, de még nincsen fent a hálón és ez vmiért lefagyasztja a csatlakozást. Ki/be kapcs után szintén, bár nekem a wifi kézi kapcsolódás/újra megadott jelszó segíteni szokott.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#53032) gabor9991 válasza Quqesz (#53031) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem tud wifin kézi módban kapcsolódni, egyszerűen annyit ír ki, hogy az eszköz amihez kapcsolódni akar nem elérhető, pedig továbbra is ott van a listában.

(#53033) Quqesz válasza gabor9991 (#53032) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez akkor tényleg szervizes ügy lesz....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#53034) okoska74 válasza gabor9991 (#53027) üzenetére


okoska74
senior tag

Én megpróbálnám az IPV6 -ot kikapcsolni a tv beállításai között majd egy teljes újraindítást csinálni.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#53035) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Sony android tévére valaki varázsolt már hosts fájlt? Hozzá lehet férni a tévé operációs rendszeréhez (legalábbis fájl szinten) valahogy? A másik kérdésem, hogy store-on kívüli alkalmazás (pl. másik böngésző) telepíthető az eszközre?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#53036) F-ECT$ válasza ginola (#52990) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez működik, de fordítva miért nem?

Azaz miért nem tudja értelmezni a bemenetet bekapcsoláskor, ha az előtte lett bekapcsolva?

Dive ever, work never.

(#53037) Zeth válasza Tegla80 (#53022) üzenetére


Zeth
csendes tag

Köszönöm a válaszod! :)
Csak ezzel a 60/100Hz dologgal nem voltam tisztába. Amúgy a tv meg tetszik , igen vehettem volna drágábbat de ez is pont megfelel.

(#53038) Dolphine válasza gabor9991 (#53032) üzenetére


Dolphine
addikt

A routerben be van állítva fix IP a TV-nek?
A DHCP-t nem állítja át a TV, magyarán automatikus beállításon van? Tehát a routertől kapja?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53039) icemad válasza looser (#53035) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Storeon kívüli alkalmazás telepíthető. Akár apk fileból is, vagy másik áruházból. (pl. Aptoid vagy ilyesmi) Először érdemes egy normális filekezelőt telepíteni. Utána lényegében bármit megeszik.

(#53040) Piftuka válasza Ery (#53016) üzenetére


Piftuka
veterán

Íme... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#53041) gabor9991 válasza Dolphine (#53038) üzenetére


gabor9991
őstag

Nincsen, kellene?
Eddig működött így is.

(#53042) chakany válasza Piftuka (#53040) üzenetére


chakany
tag

Ez meglehetően hasznos :D
Lehet hülye kérdés, de ez nem jár garanciavesztéssel?

(#53043) Csöves válasza chakany (#53042) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem.

Aquila non captat muscas.

(#53044) Dolphine válasza gabor9991 (#53041) üzenetére


Dolphine
addikt

Fix IP azért jobb, mert akkor a TV egyből kap IP címet, nem kell "rá várni". Saját DHCP pedig szintén jobb, a router állítsa be, ne a TV!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53045) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok!

Ma voltam a Sony központi szalonjában a Kecskeméti utcában. Érdekelt az XH90-es Sony TV. 65 inches verzió van kiállítva náluk, mi is ebben a méretben vennénk. Vittem sample fájlokat, amiket lejátszottak a fiúk nekünk. Mozgásmegjelenítésben nagyon tetszett a képe a TV-nek, illetve a kontraszttal is teljesen elégedett voltam, valamint az élesség is rendben volt az egész képernyőn. Nem tudtuk megnézni azt, hogy a felirat körül mennyire látszódik a blooming, nem szedtünk le külön médialejátszót a TV-re. Ami negatívum volt nekem, hogy az első sample az Avenger Endgame-ből volt, és nem éreztem a színeket elég élénknek. Kérdeztem, mennyire mentek bele a kép konfigurálásába, azt mondták minden gyári beállításokon volt. Néztünk még a feleségemmel másik két sample-t ott sokkal jobbnak hatottak a színek, pedig mindhárom file HDR volt, magasabb bitrátával.

Tudom, egy szaloni környezet nem optimális, és nem hasonlítható az otthoni fényviszonyokkal, de kicsit negatívumként éltem meg, hogy pont egy ilyen látványfilm (amit kedvelek) fakó legyen.

Az XH90 fölött voltak az OLED TV-k, és hát, persze azokon a demó anyagok nagyon szépek voltak, mondta is az asszony, hogy azoknak szebb a képe. De a mi felhasználási szokásainkhoz (viszonylag világos nappali, és majd PS5) egy LED TV időtállóbb lesz.

A hangot is megmutatták a srácok a TV-n. Mi egyáltalán nem vagyunk audiophilek, nekünk tetszett, elégedettek lennénk mindenféle külső hangkeltő nélkül.

Összességében élvezetes volt nézni a vitt anyagot is a TV-n ~másfél méterről, és még így is sok részlet volt, illetve nem volt elmosódva kép. Kicsit várunk még, 1-2 hónap és valami akció keretében ilyet szeretnénk venni.

Nektek, aki már esetleg szintén látta személyesen van-e valami tanácsa, tippje a TV-vel kapcsolatban?

Üdv

(#53046) avlisz80


avlisz80
tag

Sziasztok!Adott egy 65FX8577...
Pár napja áramszünet után nem jött vissza a WiFi kapcsolat és azóta sem jó!Mióta megvan a TV ha volt ilyen probléma,áramtalanítás után mindig helyrejött,de most valamiért nem akarja a jót!Valakinek hasonló hiba esetleg???A szoftver a legújabb van!

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#53047) kriszti@n válasza avlisz80 (#53046) üzenetére


kriszti@n
tag

Nekem is folyamatos wifi problémám van, állandóan eldobálja, és 1 óra beállítani..

(#53048) nismoka válasza kriszti@n (#53047) üzenetére


nismoka
addikt

Adtam a Tv-nek egy fix IP címet a routerben, és nincs gond.

(#53049) avlisz80


avlisz80
tag

Az az érdekes hogy csatlakozva van de nincs internet elérés!A telefon Hotspot-ként ugyanígy,csatlakozik de nincs internet elérés! :F

Honor magic 6 pro,PS5,Sony 65xh9005,JBL ES90,Klipsch R12SW,Onkyo 9050

(#53050) Quqesz válasza avlisz80 (#53049) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Újra csatlakozzál a routerhez jelszóval, vagy csinálj egy restartot a routeren (kb 1 percig áramtalanítsd), ha nem jó gyári visszaállítás tud még segíteni.

Elég sok a wifis gond mostanság.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.