Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) SzlobiG válasza Hogen (#7000) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lehet a hangcucc nem tetszik neki. Milyet vettél?

(#7002) m3gtr


m3gtr
senior tag

HDMI nincs rajta?

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#7003) Hogen válasza SzlobiG (#7001) üzenetére


Hogen
tag

LG DH6430P

de van rajta hdmi de pl ha tv-n youtubeozok akkor hogy oldjam meg hogy hdmi-n menjen a hang ? :D

(#7004) m3gtr válasza Hogen (#7003) üzenetére


m3gtr
senior tag

Tulajdonképpen azt szeretnéd hogy a tévé hangja is azon szóljon?

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#7005) Hogen válasza m3gtr (#7004) üzenetére


Hogen
tag

igen
ha nem megy semmi akkor is visszarakja audiorendszerről tv-készülékre és így nem szól normálisan a házimozi amikor rákapcsolom pár másodpercig elég komolyan szól utána kiírja ezt a kommunikációs hibát és behalkul ... visszarakja tv re

(#7006) Hogen


Hogen
tag

valahogy nem lehet kikapcsolni a tv-n hogy ha nem talál kommunikációt akkor se kapcsoljon vissza ?

(#7007) nismoka válasza Hogen (#7006) üzenetére


nismoka
addikt

Ha a 2es hdmi-be van dugva akkor dugd másikba. TV options, hangszóró, audiorendszer.

[ Szerkesztve ]

(#7008) Hogen válasza nismoka (#7007) üzenetére


Hogen
tag

van ARC HDMI az talán ?

(#7009) nismoka válasza Hogen (#7008) üzenetére


nismoka
addikt

Igen ott küldi visszafelé is a hangot a mozinak, de úgylátszik nem szereti az lg-t, vagy az lg a sonyt.. ;) Dugd másik hdmi-be és kösd össze optikaival.

[ Szerkesztve ]

(#7010) szagnes69 válasza KáZéé (#6997) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Lehet, hogy nagy butaságot írok, de nekem is volt egyszer ilyen helyzetem és azt a tanácsot kaptam, hogy a felirat fájlt mentsem le más kódolásban, azt hiszem, hogy UTF 8 volt és ANSI-ban mentettem le, utána működött. Rég volt nem emlékszem már pontosan, de biztosan a kódolás volt a ludas. Mondjuk az én tv-m (a szemem fénye :)) 2011-es típus.

[ Szerkesztve ]

(#7011) Hogen válasza nismoka (#7009) üzenetére


Hogen
tag

egyik hdmi-n se müxik .. :(

(#7012) L4mie


L4mie
veterán

Tényleg, most hogy így szóbajött, melyik HDMI be érdemes kötni a PC-t

másik, hogy win7 alatt be lehet állítani, hogy ne csak a VGA HDMI-n vagy a Jack aljzaton küljön audió jelet, hanem egyszerre mindkettőn?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7013) Peat;) válasza Hogen (#7011) üzenetére


Peat;)
veterán

ARC ki be kapcsolható az LG-n? Ha kapcsolható nyomd ki a fenébe, optikaival kösd össze a tv-t az lg-vel és a tv-n a hangnál is az audiorendszert válaszd ki. Nálam így megy pioneer erősítő+hangfalakkal. ARC módnál nálam hibát sem ír, csak nincs hang, sony úgy néz ki saját márkájára ösztönöz minden területen. (de legalább a kép szép és akkor minden hiba megbocsájtva :) )

BLACK: "De te nem vetted észre hogy állandóan ezeket erőlteted? Fel kellene fogni hogy akármennyire is gáz de nincs tökéletes TV" Én felfogtam hogy nincs tökéletes tv. Pontosan ezt írtam régebben is most is. Ti vagytok azok akik a kép mellett minden más funkciót gyakorlatilag ignoráltok. Most meg mégis leírod hogy nem tökéletes. Kb ezt szajkózom, valakinek lehet hogy egy másik modell jobb bármennyire is érthetetlen. Ezért kell leírni ezeket is, hogy igen, ebben jobb, abban nem jobb. Ennyi. Ez nem megy nektek felnőtt módon.

[ Szerkesztve ]

(#7014) Hogen válasza Peat;) (#7013) üzenetére


Hogen
tag

LG erősítőn egyedül a DRC-t lehet ki be kapcsolni meg az Ének -et esetleg van még HD AV szinkron :D

kb 15 másodpercig király a dolog utána visszavált a tv tv hangszóróra hogy nincs kommunikáció ... de azalatt a 15 másodperc alatt semmi probléma :(

(#7015) Hogen


Hogen
tag

nem hiszem el hogy nem lehet kikapcsolni a tv-n hogy ne keresse a kapcsolatot csak maradjon úgy ..

az összes hdmi-n próbáltam ARC MHL semmi

(#7016) krx21


krx21
nagyúr

A westend sony-ban van egy 55W905 2 év garral, 350e-ért. Talán alkudni is lehet. :C Persze kiállított darab, de az idei modelleket veri...

[ Szerkesztve ]

(#7017) B-L-A-C-K válasza Peat;) (#7013) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én sose írtam hogy tökéletes, viszont ha valaki egy normális TV-t keres mi az elsődleges szempont? Hát a képe...Így a "hozzáértők" mit ajánlanak többségben? Hát a Sony-t, főleg hogy most ajándék árakon lehetett megvenni. Így ezért nem értem miért kell felhozni, senki se titkolja hogy 15 másodperc míg feléled, vagy hogy lassú a smart része, 1000 le lett írva...

[ Szerkesztve ]

(#7018) nismoka válasza Hogen (#7015) üzenetére


nismoka
addikt

Beállitások, külső bemenetek, bravia sync. Off
Optikaival mennie kell mindenhogyan, nemértem.

[ Szerkesztve ]

(#7019) nismoka válasza Peat;) (#7013) üzenetére


nismoka
addikt

Erről csak annyit hogy pio erősítőm van és bugos a hdmi vezérlése, nem a tv a hibás mert más márkájú tévével is hülyül.

(#7020) Hogen válasza nismoka (#7018) üzenetére


Hogen
tag

ezt az opciot kerestem !!! nagyon szépen köszönöm megmentetted a házimozit :DD :R :R

(#7021) nismoka válasza Hogen (#7020) üzenetére


nismoka
addikt

Nincsmit! Pedig nem akartam egy lg-t megmenteni! ;)

(#7022) Steel Lord válasza nismoka (#7021) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

:DDD

(#7023) SzlobiG válasza krx21 (#7016) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez tényleg üt samut szépen veri.

(#7024) Steel Lord válasza krx21 (#7016) üzenetére


Steel Lord
csendes tag

Ma pont ott jártam... és csodálkoztam is, hogy mit keres ott az a tavalyi Sony kiállítva. Nem nagyon nézegettem meg, mert ezúttal a telefonok jobban érdekeltek. :D

[ Szerkesztve ]

(#7025) krx21 válasza Steel Lord (#7024) üzenetére


krx21
nagyúr

De nem igyekeznek eladni... PS4 demo ment rajta SD-be... :N

(#7026) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok.
Megéri megvenni most akcióban a Sony 50W828-at ezen az áron, vagy érdemes várni hátha lesz 55-ös méretben is valami akciójuk a közeljövőben? Mennyire esélyes? (Gondolok itt az ünnepek közeledtére)
Válaszotok előre is köszönöm.

(#7027) pzstm válasza gonczip (#7026) üzenetére


pzstm
titán

május legelején vettem 50W829B-t kiterjesztett garanciával, érintős távirányítóval 300-ért. Imádom és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Full HD filmezésre, HD adásokra ritkán és Xbox One-ra van használva :R

Nekem sajnos ez a max méret ami befér :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7028) sirarcheer


sirarcheer
senior tag

Köszönöm a tanácsokat de maradnék Sony KDL50W805 LED TV mellett.
Viszont nem találtam CI slotot (Mindig TV kártya) és HDMI CEC (Raspberry PI vezérlése) információkat.
(Tudom én vok. a béna) Akinek van otthon írja meg legyen szíves hogy van-e.

Köszönöm.

PSN: sirarcheer

(#7029) pzstm válasza sirarcheer (#7028) üzenetére


pzstm
titán

CI slot tuti kell hogy legyen, másikat passzolom :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7030) nismoka válasza sirarcheer (#7028) üzenetére


nismoka
addikt

Természetesen van CI+ slot. HDMI CEC is van, aztán a málnával jó-e lesz azt nemtudom. ;)

(#7031) L4mie


L4mie
veterán

gyos kérdés, honnan látom, hány Hz-en megy éppen a TV? :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7032) JackeL válasza sirarcheer (#7028) üzenetére


JackeL
tag

Jó lesz a málnával, én azzal használom mióta megvettem a TV-t :D

(#7033) nismoka válasza L4mie (#7031) üzenetére


nismoka
addikt

Sehol. Max azt irja ki milyen a forrás jel, de hogy mire "húzza" fel azt nem. Kb elmondható hogy a maximum az a Motionflow Tiszta és Tiszta plusz fokozaton érhető el. Ilyenkor megy az interpoláció és a BFI is, ezeknél a legnagyobb a mozgó kép felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#7034) L4mie válasza nismoka (#7033) üzenetére


L4mie
veterán

Hmm oké :)
amúgy forrásnak annyit látok hogy 1080 és 10 bit. de igazság szerint még csak barátkozok az eszközzel.
a gyári színbeállítások nagyon gázok, játék módot már nagyjából belőttem, de elég sok beállítási lehetőség van, így egyenlőre csak azt állítottam be, hogyne legyen nagyon elcsúszva a szín, és a feliratoknak ne legyen iszonyat hülyén kinéző aurájuk de élesek legyenek. :)

amit hiányoltam a dobozból egy értelmes használati útmutató....a vastag kézikönyben 20 nyleven le van írva ugyanaz ami a gyorsösszeszerelési útmutatóban is megvan. -.-'

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7035) nismoka válasza L4mie (#7034) üzenetére


nismoka
addikt

Catalystben be lehet állítani 12bitre is, de most nemtudom hol.
A gyári beállítások szerintem teljesen jók kezdésnek. PC-hez játékmód ajánlott, azon belül is az "eredeti képmód", ilyenkor kikapcsol mindet ami nem kell oda és aurája sincs a betüknek.
Használati a tv ben van elektronikusan vagy a support oldalon html ben.

(#7036) L4mie válasza nismoka (#7035) üzenetére


L4mie
veterán

na a tv ben nem tudtam, guide mód ?

ohh na jó meglesem a játék módban ezt az eredeti képmódot.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7037) nismoka válasza L4mie (#7036) üzenetére


nismoka
addikt

Távkapcs, i manual gomb.

(#7038) L4mie válasza nismoka (#7037) üzenetére


L4mie
veterán

:R na majd otthonról megsasolom :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7039) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Feliratot valahogy működésre lehet bírni a tv-n? .srt-t nem látja...

The Truth is out there...

(#7040) superg válasza Lackooo84 (#7039) üzenetére


superg
senior tag

pl srt-t átkonvertálod pl ssa-ba
Majd a filmet+feliratot "összefésülöd"
Programok ehhez Subtitle edit, mkv merge
vagy valahogy én így szoktam :)

(#7041) Lackooo84 válasza superg (#7040) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha ezt megcsinálom, akkor lesz belőle egy szép nem támogatott formátum, azaz hang van kép nincs. Ja amúgy aviról meg mp4ről van szó, nem mkv.

The Truth is out there...

(#7042) nismoka válasza Lackooo84 (#7039) üzenetére


nismoka
addikt

USB-n is látja, de egy mappában kell lennie a filmel és a filmel meg kell egyezni a nevének.
pld : véres lábnyomok a levegőben.mkv, akkor véres lábnyomok a levegőben.srt ;)

(#7043) Lackooo84 válasza nismoka (#7042) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na ne mondd... :D Ok megpróbálom USB-n, mert most médiaszerveren próbáltam.

The Truth is out there...

(#7044) L4mie


L4mie
veterán

KÉRDÉS:
ha a fejhallgató kimenettel küldöm rá a régi SONY erősítőre akkor annak milyen minősége lesz? Lesz olyan mint amikor a PC-ről küldöm ki ugyanígy Jack dugóval a hangot? O.o

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7045) B-L-A-C-K válasza L4mie (#7044) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Rosszabb biztos nem lesz csak jobb, egy sima PC hangkártyánál bármilyen külső erősítő jobb...

(#7046) L4mie válasza B-L-A-C-K (#7045) üzenetére


L4mie
veterán

hát pc ről hdmi-n megy majd a TV be onnan jacken a oldscool sony erősítőbe az meg hajtja majd a 2x 40W os 1983 as Orion 3 utas hangfalalkat :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7047) nismoka válasza L4mie (#7044) üzenetére


nismoka
addikt

Akkor itt kapcsold át a tv-n audio kimenetté a fejhallgatót: Beállitások, Hang, Fejhallgató/Hangkimenet, hangkimenet

(#7048) nismoka


nismoka
addikt

Van egy olyan probléma nagyon ritkán egyes filmekkel a belső lejátszóval, hogy lejátsza a filmet de ki írja a tv ezt: Nem támogatott tartalom. Erre találtam egy pofon egyszerü megoldást: options gomb, jelenet választás, és return. A film megy tovább és a hiba üzenet eltünik addig amig bele nem tekerünk vagy újra nem inditjuk. Ilyenkor megismételjük a folyamatot és kész! :)

(#7049) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Sony 50"-os TV-k közül melyik az, ami ajánlott, illetve alamiért különösen megéri az árát?
(3d nem előfeltétel, inkább a jó képminőség.)

Néztem a következőket:

- W705 vagy 706
- W656
- W685
- W828
- W805
...és a több.

Árban 250.000 alatt szeretnék maradni, a legolcsóbb lehetőségek felkutatásával....

[ Szerkesztve ]

(#7050) L4mie válasza Gordiann (#7049) üzenetére


L4mie
veterán

akkor gyorsan fuss próbáld még meg a sony centerben elérni 224ért a 829 et. hátha még tart az akció.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.