Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Janaboy válasza tomp (#9600) üzenetére


Janaboy
veterán

Biztos, hogy 815-ös :F

Janaboy

(#9602) tomp válasza Janaboy (#9601) üzenetére


tomp
félisten

Persze most voltam a kollégámmal tv-t venni. Meg is vette annyiért! Bejárattal szemben megy a tv-n, hogy 249.000Ft helyett 200.000Ft.

(#9603) agabe válasza tomp (#9602) üzenetére


agabe
addikt

Az jo ar erte :))

(#9604) Janaboy válasza tomp (#9602) üzenetére


Janaboy
veterán

Ezüst keret?

Más: 3D-s problémámra valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#9605) tomp válasza Janaboy (#9604) üzenetére


tomp
félisten

Igen ezüst.

(#9606) Janaboy válasza tomp (#9605) üzenetére


Janaboy
veterán

Mert tudtommal azt csak a MediaMarktnak gyártották..

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#9607) tomp válasza Janaboy (#9606) üzenetére


tomp
félisten

Ugyan az a médiában 250-ért árulják. Átsétáltunk pár métert a centerbe és 50ezerrel olcsóbb.
Érdekes. Lehet átpasszoltak pár darabot? A médiában mondták, hogy a 815-ös modellből 51db van raktáron.

(#9608) McAdam6


McAdam6
tag

Az egyik MM-ben érdeklődésemre a SONY-pólós (!) emberke erősködött, hogy az 50w828/9 NEM létező típus, csak w815 létezik... :F

[ Szerkesztve ]

(#9609) *Tata* válasza McAdam6 (#9608) üzenetére


*Tata*
senior tag

Gondolom ő a képzett eladók közül való. :DDD

(#9610) agabe válasza *Tata* (#9609) üzenetére


agabe
addikt

Sony centerben is ossze-vissza beszelnek ;)
O.K. nem tudnak mindent, de azert elvarhato lenne, es legalabb nezzenek utana mielott zoldsegeket beszelnek, mert azt teszik.

(#9611) tomp


tomp
félisten

Ma a médiában durván leamortizálták a sony tv-ket! Az összesen szaggatott a kép. Olyan durva szaggatást én 4hónap alatt még nem láttam a W706-on! Jöttek a "persze mert 50Hz-esek" 1 sony-s nő aztán beállított egy tv-t normálisan...
Sony Centerben szimplán lehülyézték a médiás embereket, hogy nem értenek a sonyhoz... Ő is be tudja állítani a tv-t úgy, hogy szagasson és valóban! :DDD
Ennyit a(z) MM embereiről.

(#9612) Atesz 666 válasza tomp (#9611) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Még jó,hogy nem az MM szlogenje a "Minőség olcsón szakértőktől" hanem a Euronics-é. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#9613) lexter00 válasza tomp (#9611) üzenetére


lexter00
őstag

Általában nem úgy mennek az emberek tv-t venni mint egy kiló kenyeret a sarki boltba,hanem előtte alaposan szétnéznek a neten teszteket/fórumokat (mint pl ez is)olvasnak.Beszélhet bármit az eladó aki egy kicsit eltökélt az megtudja venni amit kinézett magának.

(#9614) amadeus11 válasza lexter00 (#9613) üzenetére


amadeus11
senior tag

Kb minden tizedik ember néz körbe a neten , olvas teszteket mielőtt tévét vásárol . Általában a baráti kör , ismerősök véleménye alapján dönt . Vagy találomra .

There is a star

(#9615) zsírsámán válasza lexter00 (#9613) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Ezt csak azok csinálják, akik fórumokat nézegetnek, azaz mi ;] Az átlag emberben felmerül a hiány, hogy TV-t kell vennie, elmegy egy nagyobb boltba és megveszi azt, amit az eladó kínál, hazamegy és használja elégedetten, mert nem keresi rajta a pixelhibákat, a felhősödést, a feketébbnél feketébb feketét, sőt az is megesik, hogy még csak dvd minőséget sem néz, hanem csak rtl/tv2/m1 és boldogan él. Mi meg itt parázunk, hogy a serviio nem viszi át hiba nélkül a bluray filmeket wifin :DDD

(#9616) Janaboy


Janaboy
veterán

A 3d blu-ray képet (nem iso-t) gondolom a tv médialejátszója nem viszi...!? Az iso-t meg ugye nem ismeri meg! :(

Janaboy

(#9617) Imi1981 válasza tomp (#9611) üzenetére


Imi1981
veterán

Mikor én voltam Pécsen a média marktban ott is szaggatott a Sony w705 meg a 605 is! Persze az lg-is pali egyből mondta, hogy mert 50 Hz, pedig ha jól tudom a 705-ben is van valamilyen mozgásjavító csak gondolom ki volt kapcsolva. Én ezt havernál próbálgattam samsungon de nekem csak legkisebb fokozaton volt jó, magasabb fokozaton zavaró, kikapcsolva meg kicsit szaggatott. Munkatársam lg-jén ahogy ő beállította iszonyat zavaró volt, beállítottam neki legalacsonyab fokozatra de az lg-n úgy is sok volt nekem. lg-n kikapcsolva jó szerintem.
Amúgy miben különbözik ha magasabb hz-vel javítjuk a mozgást vagy a másik (képkocka interpolációval, bocs ha nem jól írom) mozgásjavitóval ?

[ Szerkesztve ]

(#9618) nismoka válasza *Tata* (#9609) üzenetére


nismoka
addikt

Szerintem csak eladni akar és ennek érdekében direkt nem tud a W828/9 verzióról... ;)

(#9619) nismoka válasza lexter00 (#9613) üzenetére


nismoka
addikt

Fórumokon (itt is) lehet olyan sületlenségeket olvasni hogy a hajam égnek áll, ezenkívűl némely dolog baromira túl van ragozva és bonyolítva...

(#9620) nismoka válasza Janaboy (#9616) üzenetére


nismoka
addikt

De igen viszi a 3D-t a beépített player viszont ilyenkor a Motionflow-ot kapcsold ki, az iso-t nem viszi egyik tv lejátszója sem.

[ Szerkesztve ]

(#9621) Janaboy válasza nismoka (#9620) üzenetére


Janaboy
veterán

Akkor meg én vagyok a hülye vagy nem tom!
Adott Így neveld a sárkányod 2 bluray kép, az isot megnyitottam, kimásoltam mindent egy külső hdd-re!
A stream mappában két fájl és még egy mappa (amiben még egy fájl van), az egyik 00000.m2ts (16 gb), 00001.m2ts (6gb) és az ssif mappában egy 00000.ssif (22gb) nevű fájl! Ha elindítom a tv lejátszóján a 00000.m2ts-t akkor nincs 3d kép, csak sima kép..a 00001.m2ts-nél nincs kép! Az ssif kiterjesztésű fájlt nem látja!
Akkor most hogy kellene ezt lejátszanom :F

Janaboy

(#9622) nismoka válasza Janaboy (#9621) üzenetére


nismoka
addikt

Nemtudom, akkor ezt nem szereti. Nekem a hobbit lazán ment így, bár külső mplayer vagy pc ajánlott inkább. Szerezd be mkv-ban.. ;) Vagy játszd le pc-vel, vagy külsö playerrel.

[ Szerkesztve ]

(#9623) Dealer95 válasza Janaboy (#9621) üzenetére


Dealer95
őstag

Az iso-ból kimásolt m2ts a TV médialeátszójával nem lesz 3D, csak ha az iso-t PC-ről vagy médialejátszóról játszod le.

Viszont a Half OU és SBS filmeket viszi 3D-ben majd a belső is, csak át kell állítani (3D gomb -> alul-felül vagy bal-jobb kép)
[ha szereted a minőséget, ne így nézd]

Tehát:
a FullHD 3D-t nem fogja vinni a belső lejátszó, csak a 2D-t és a felezett 3D-t.

[ Szerkesztve ]

(#9624) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

Apósomnak van egy sony kdl-40hx800 (aktív) 3D -s tv-je, kitaláltuk (tegnap éjfélkor) így pár nappal karácsony előtt hogy veszünk neki még pár aktív szemüveget és akkor többen is tudjuk nézni. (amúgy sose volt még kihasználva)

Mivel én csak passzív 3D vel találkoztam eddig, nagyon nem mélyedtem el eddig aktív témakörben és nincs sok időm.

kérdés: bármelyik aktív 3D szemüveg jó hozzá tehát samsung, philips stb kompatibilis oda vissza vagy ez típusonként évjáratonként változat? Van valami adat ami segíthet a választásban mert sokszor árkülönbséget látok aktív és aktív szemüveg közt.

köszönöm a gyors segítséget

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#9625) Janaboy válasza Dealer95 (#9623) üzenetére


Janaboy
veterán

Próbáltam külső médialejátszóval is (Xtreamer Prodigy) és rögtön be is rakja 3d-be 1080p/24-be, de ha nincs motionflow, akkor vibrál az egész kép, motionflow-val meg tiszta szellemképes..ez most a médialejátszó hibája vagy lehet a mese vacak?

Janaboy

(#9626) NGA válasza Antonio (#9624) üzenetére


NGA
addikt

Samsung SSG-P51002 5-6e a pár. Én azt vettem a 828-hoz.

(#9627) junior11 válasza Antonio (#9624) üzenetére


junior11
veterán

Csak vigyázz, abban az időben a szemüveghez 3D transmitter is kellett a Sonytól, mert bele sem volt építve a tv-be...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9628) Clemi válasza Janaboy (#9625) üzenetére


Clemi
veterán

Szvsz, próbálj ki más filmeket is!
Nekem, ha a TV-vel játszom le valamelyik (szinte bármelyik) 3D filmet, kicsit szaggat, darabos, ellenben ha a média lejátszóval (Dune) indítom ugyanazt a filmet, mint a vaj, olyan sima.
A 3D kép nálam csak nagyon nagyon ritkán kontúros szellemképes (akár egy filmen belül is változik), de azt betudom kódolási hibának.

(#9629) marositech


marositech
senior tag

Sziasztok!
Vettem, egy joarasitott sony w7 42-es tv-t.
Eszrevettem, hogy "kepes" hdd-be felvenni a musort. Erre kulon usb portja van. Igaz-e?
Ha igaz, egy mezei usb-s hdd eleg lesz?
Es mik a tapasztalatok a hdd felvevo funkciojaval? Erdemes? Feliratokat is felvesz?
Ugyanis le akarom valtani a upc felvevos settopbox-ot HD kartyara.
Elore koszi a valaszt! :R

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#9630) nismoka válasza Antonio (#9624) üzenetére


nismoka
addikt

Ahhoz kell még egy jeladó ehhez a tv-hez, Sony TMR-BR100 és a mostani szemüvegek nem jók hozzá!
A régebbi TDG-BR100 és TDG-BR250 szemüvegek jók hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9631) NGA válasza nismoka (#9630) üzenetére


NGA
addikt

Akkor bocs, azthittem olyan, mint a mostani.

(#9632) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Mi jó már ~1.5 hónapja van a diginél is RTL HD-ba, és eddig nem tudtam róla...:D

Be is lőttem...;)

[ Szerkesztve ]

(#9633) Janaboy


Janaboy
veterán

Légy szíves próbáljátok már ki ezt a teszt videót, mind a beépített mind külső lejátszóval, hogy nektek mennyire szellemképes:
[link]
Ha azt mondjátok, hogy ennek a videónak szar a minősége, akkor adjatok pls tesztelésre egy jobbat!
Nekem mind2 lejátszóval látszik az eredeti eltolt kép is halványan, főleg az LG logónál.

@BLACK: :)) Facebookon is előtte pár órával közölték, hogy lesz (gondolom az RTLII-n induló VV7 miatt volt ez :))

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#9634) amadeus11 válasza B-L-A-C-K (#9632) üzenetére


amadeus11
senior tag

Komolyan irigyellek , nálatok HD-ban folyik immár a szenny ;]

There is a star

(#9635) B-L-A-C-K válasza amadeus11 (#9634) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Engem érdekel sok műsora, ha még szenny is nagy ívbe lesz@rom, az Éjjel nappal Budapest is sokak szerint az, de ha néha kacagni tudok rajta akkor kit érdekel, azért nézem mert szórakoztató...

(#9636) Pól2 válasza amadeus11 (#9634) üzenetére


Pól2
csendes tag

Mi van ,fáj ha az RTL megmondja az igazságot ?

(#9637) junior11 válasza B-L-A-C-K (#9635) üzenetére


junior11
veterán

Én is így vagyok vele

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#9638) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Az internet böngészőt hol találom? A Home és Discover gombok alatt nem találom.

(#9639) Clemi válasza Janaboy (#9633) üzenetére


Clemi
veterán

Nálam is látszik, de minden jelenetnél, bár mondjuk a logónál végig. Egyébként a beépített lejátszóval hogy etetted meg, mert nálam nem is látja a TV, csak a külső lejátszóm.

(#9640) nismoka válasza Joshi (#9638) üzenetére


nismoka
addikt

Alkalmazások vége felé, ott kirakhatod, felveheted a sajátok közé.

(#9641) nismoka válasza Clemi (#9639) üzenetére


nismoka
addikt

Simán látja a tv lejátszója. Amúgy elég primitív egy 3D demo film, erősen szellem képes de nem a tv hibája mert más 3D anyag és film általában messze nem ilyen sz@r.

[ Szerkesztve ]

(#9642) NGA válasza Pól2 (#9636) üzenetére


NGA
addikt

Szerintem nem a hiradóra értette, hanem a két szennycsatorna műsoraira, és filmjeire. Mi már 7-8 éve kitöröltük a tv programok közül. És nagyon nem is hiányzik. Híreket meg eleve nem nézek tv-n például (semelyiken), ott a net rá. Valahogy ez a fajta szórakoztatás nem jön be. Ettől még mást érdekelheti.

[ Szerkesztve ]

(#9643) Clemi válasza nismoka (#9641) üzenetére


Clemi
veterán

Én Serviio-val osztom a PC-ről a filmeket a hálózaton a TV felé és ott valamiért nem látja az m2ts fájlt, viszont pendriveról simán. A minősége ugyanaz. Néhol durván, néhol épphogy, de többnyire nincs szellemkép, a logó alatt viszont hol halványabba, hol erősebben, de végig ott van.
Amúgy ez is csak egy SBS-re kódolt film és azt vettem észre, hogy az OU vlamiért jobb. (eredeti BD 3D-t még nem próbáltam, nincs olyan filmem)

(#9644) nismoka válasza Clemi (#9643) üzenetére


nismoka
addikt

Nekem van 3D BD és természetesen az a legjobb. :K

(#9645) Clemi válasza nismoka (#9644) üzenetére


Clemi
veterán

Nekem még BD lejátszóm sincs :) Mindent csak digitálisan tárolok :) :K

(#9646) Joshi válasza nismoka (#9640) üzenetére


Joshi
titán

Köszi megtaláltam. Rádugtam egy sima usb egeret a TV-re és működik szépen viszont billentyűzetet már nem kezeli. Van valami kényelmesebb és gyorsabb szövegbeviteli mód?

[ Szerkesztve ]

(#9647) nismoka válasza Joshi (#9646) üzenetére


nismoka
addikt

okos telefon tv sideview appal.

[ Szerkesztve ]

(#9648) nismoka válasza Clemi (#9645) üzenetére


nismoka
addikt

Mert a BD aztán analóg.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#9649) f1mester


f1mester
csendes tag

Üdv

Sony KDL42W705 LED TV ről szeretnék véleményt tapasztalatot
SD adás kockásodok rajta?
3d adásnál mien?
műholdas tunere kezel mindenféle eszközt mit 1 beltéri egység? diseqc forgató motor kapcsoló? hány műholdat tud kezelni?

(#9650) nismoka válasza f1mester (#9649) üzenetére


nismoka
addikt

SD adás nem rossz de csodák nincsenek, ez nem 3D tv, 4 műhold, van diseqc.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.