Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) theballa32 válasza littledon (#20997) üzenetére


theballa32
tag

50w828b tévén csak hanghívás van Logitech kamerával

(#21002) littledon


littledon
tag

Köszönöm! és azt a kamerát tudom, használni sima Pc-re / Mac-re kötve vagy csak a TV-vel kompatibilis?

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#21003) charg válasza medvegy (#21000) üzenetére


charg
tag

Eddigi tapasztalataim a TV-vel (55w755) kapcsolatban:
Pixelhiba szerintem nincs. 2x is átnéztem. Clouding minimális. Némi bevilágítás van az alsó sarkokban, de valószínűleg azért mert most alacsonyan van a TV és kicsit felülről nézem. Ha nagyon oldalról nézem sötét szobában világos háttérnél akkor tapasztalható némi banding(?) (3 sötétebb, árnyékszerű függőleges sáv ami felülről indul és a TV magasságának 1/4-éig fut le) Szemből, kicsit oldalról ez nem tapasztalható.

Banding javítható valamennyire a megjelenítési beállítások változtatásával?
Most alap beállításon használom.

[ Szerkesztve ]

(#21004) dota1 válasza charg (#21003) üzenetére


dota1
aktív tag

Szerintem teljesen rendben van, nekem is ugyanilyen. Azért azt hozzá kell tenni , hogy a legjobb kontrasztot és fekete mélységet kb. 30 fokos betekintési szögön belül kapod. Tipp: a kontrasztkiemelőt érdemes alacsonyra venni és a spec. kontrasztkiemelőt ki vagy esetleg alacsonyra, fekete részlet beállítás 53.
Nekem ezek jöttek be.

Más:
Egyébként wifin (5ghz), archos-al (smb) simán mennek a BD50 nagybitrátás filmek, nasról, szgépről vagy routerre csatlakoztatott wincsi-ről :)
Bár a dune még azért mindíg jobb képet nyom.

[ Szerkesztve ]

(#21005) dota1


dota1
aktív tag

Itt az új sw...:)

(#21006) dota1 válasza dota1 (#21005) üzenetére


dota1
aktív tag

A sokak által várt USB REC és PIP, PAP

[ Szerkesztve ]

(#21007) Blaise válasza dota1 (#21005) üzenetére


Blaise
veterán

Részletes leírás:

Javítsa TV-je stabilitását: v3.317

Előnyök és továbbfejlesztések:
◾USB HDD rögzítés
◾Két kép (kép a képben / kép és kép)
◾Javítja TV-je stabilitását

[ Szerkesztve ]

(#21008) Plexicushio válasza Blaise (#21007) üzenetére


Plexicushio
senior tag

:C :Y
Kösz' Sony! ;)

(#21009) Atesz 666


Atesz 666
aktív tag

Üdv mindenkinek.

-Úgy néz ki a héten beszerzésre kerül egy SONY KDL-32W705C készülék mert a régi SONY Wega képcsöves tv-nk készül beadni a kulcsot. :O
-Ezzel a típussal van esetleg valamilyen tapasztalata valakinek? :F

A válaszokat előre is mindenkinek nagyon köszönöm. :R

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#21010) theballa32 válasza littledon (#21002) üzenetére


theballa32
tag

Jó a PC-hez,de a tévén csak hang lesz! Logitech c270 a neve

(#21011) kenwood válasza charg (#21003) üzenetére


kenwood
veterán

van a passmarknak egy monitortest nevu progija.
az egyszinu piros,vagy zold hatternel azonnal vilagit a fekete pixel,ha van.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#21012) bmw528 válasza dota1 (#21006) üzenetére


bmw528
tag

Hali nem tudod, tudjátok pendrive-ra is lehet felvenni? Mire kell formázni?

[ Szerkesztve ]

(#21013) BB9360 válasza Blaise (#21007) üzenetére


BB9360
aktív tag

Sikerült valakinek a pip-et beüzemelnie?
Nekem itthon telekom iptv van, hdmi-vel kötve a tv-hez. Média lejátszó egy másik hdmi-vel van kötve. Tv-n behangolva a saját vevőjével annyi digitális adás, amennyi jön (20<).
Ha bármelyik hdmi-vel összekötött forrást választom, akkor az action menu-re feladja az "ikerkép" nevű lehetőséget, de rákattintva a "A lehetőség nem érthető el a jelenlegi bemeneti módban" üzenet jön.
Ha a digitális saját adásra kapcsolok, és ott adom nyomok actiont, akkor viszont a pip-et nem ajánlja fel, csak a felvételt.
Másnál hogy megy?
Köszönöm.

(#21014) medvegy válasza charg (#21003) üzenetére


medvegy
aktív tag

Gratula a masinához! Ne nézegesd oldalról, onnan szvsz mindegyik olyan többé-kevésbé. Szemből legyen rendben ;)
A kontraszt kiemelők kikapcsolását én is javaslom.

más: holnap telepítem az fw update-et, kíváncs leszek a PIP-re nagyon...

[ Szerkesztve ]

FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

(#21015) Janaboy válasza Atesz 666 (#21009) üzenetére


Janaboy
veterán

32esrol nem nagyon olvastam w705re keress nyugodtan, paran irtak rola..pontosabban w705c.

Janaboy

(#21016) PpenoO válasza medvegy (#21014) üzenetére


PpenoO
őstag

20 éves Philips match line tévémen már volt PiP. Nem is értem miért nem alap minden tévénél manapság...

[ Szerkesztve ]

(#21017) SipiBcs válasza PpenoO (#21016) üzenetére


SipiBcs
őstag

Kihátráltak a gyártók a két tuneres tévékből, ugyanúgy mint idén a 3D-ből.

Rosszul fogalmaztam: az idei évben a Samu és az LG is csak a top kategóriájában tartja meg a 3D-t, ugyanez vonatkozik a PIP-re is. Csak a csúcskategóriában található a tévékben két tuner, a SONY legjobb tudomásom szerint szoftveresen oldja meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#21018) nismoka válasza BB9360 (#21013) üzenetére


nismoka
addikt

HDMI bemeneten, action menü, ekkor bejön a lehetőség az ikerképre, aztán megint action menü, ekkor lehet választani bal vagy jobb oldalt, méretet stb. Az tény, hogy nagyon bonyolult lett a nem androidos modellekhez képest ennek a funkciónak a kezelése. Nem is értem... :(

[ Szerkesztve ]

(#21019) n000rbi válasza nismoka (#21018) üzenetére


n000rbi
senior tag

Még az újaknál is egy analóg és egy digitális bemenetet tud csak?

(#21020) nismoka válasza n000rbi (#21019) üzenetére


nismoka
addikt

Nem androidos: Egyik kép: Bármelyik HDMI vagy Scart, Másik kép: Digitális vagy analóg csatorna.
Androidos: Még nem tiszta... Most kipróbáltam egy másik W809C-t csak kisebbet és azon azt írja nem elérhető a jelenlegi bemeneti módban... WTF? :Y

[ Szerkesztve ]

(#21021) n000rbi válasza nismoka (#21020) üzenetére


n000rbi
senior tag

Ez az, hogy nekem egy HDMI-s set-top box van, így PIP-et nem tudok használni...

(#21022) BB9360 válasza nismoka (#21018) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm, de nálam ez nem nyert.
Action menu, bejön az ikerkép, újra action menu, erre kilép az action menu-ből...

(#21023) nismoka válasza BB9360 (#21022) üzenetére


nismoka
addikt

Most arra jöttem rá hogy csak akkor engedi egyáltalán elindítani az ikerképet ha pld be vannak hangolva a digitális csatornák a tv saját tunerében (midig tv-t hangoltam be). De kizárólag HDMI bemenetről indítható az ikerkép funkció! A régebbi modelleknél ez nem volt feltétel, persze értelme sem volt de azért elindult. :)

Tehát androidosnál jelenleg a PAP:
Egyik kép: Bármelyik HDMI bemenet, Másik kép: TV Digitális tunere

Viszont a PIP-et nem találom..

[ Szerkesztve ]

(#21024) BB9360 válasza nismoka (#21023) üzenetére


BB9360
aktív tag

Gyorsan nekiestem úgy, ahogy javasoltad, az nem ment. Most viszont nyomtam egy okét az ikerképre, és azt írta, hogy felvétel közben nem lehetséges. Majd megpróbálom utána ismét.
Kicsit off: mivel telekom iptv szolgáltatás van nálam, ezért a koaxról jövő digitális adások minősége hagy némi kivetnivalót maga után, plusz alig van olyan csatorna, amiről érdemes bármit is felvenni... Így a hdd rec egy látványos, de ritkán használható kuriózum lesz, attól tartok...

(#21025) nismoka válasza BB9360 (#21024) üzenetére


nismoka
addikt

Ja hát az OK gobot nem írtam hogy meg kell nyomni, nekem az természetes.. :K

(#21026) nilux_1


nilux_1
újonc

Sziasztok!

Mostanra sikerült félretennem annyit, hogy megvegyem álmaim tv-jét. (Koplaltam eleget) Eddig a kiszemelt készülék, a Sony W859c típus, 65" méretben. Kimondottan pc és ps4 játékok tömkelege futna rajta (nem online, tehát single player) és nagy ritkán egy-egy film. Tv adásokat nem nézek. Input lag, ennél a készüléknél rendben van. VA panel párti vagyok. Korábban volt pár IPS monitorom. Nem tetszik a szürke 50 árnyalata. Szóval a nagy kérdés, ami felötlött bennem. Mi lenne, ha ebben az árban (esetleg kis pótlással) inkább egy 4K-s, szintén Sony készüléket vásárolnék, a fentebb írt célokra? A követelmények is u.azok, tehát lag / panel. Ha valaki tudna ebben segítene nekem, virtuálisan kezet ráznék vele :) Esetleg maradjak az eredeti (Full-HD) tervnél? Előre is köszönöm :B

(#21027) BB9360 válasza nismoka (#21025) üzenetére


BB9360
aktív tag

Nekem is :).
De nem segített. Felvételnek vége, jött a szokásos nem érhető el a jelenlegi bemeneti módban.
Szóval: action menu, ok - erre jön az üzenet. Ha újra action menu, akkor kezdhetem elölről.
Hdmi 1, hdmi 2, mindegy. Az egyiken a telekom-os stb, a másikon egy média lejátszó. Mindkettő bekapcsolva.

(#21028) nightshadow válasza SipiBcs (#21017) üzenetére


nightshadow
veterán

A Samunak idén már a topkategóriában se lesz 3D-s tévéje: [link]

[ Szerkesztve ]

(#21029) n000rbi válasza nilux_1 (#21026) üzenetére


n000rbi
senior tag

Szerintem maradj a fullhd verziónál, 4K-n garantáltan nagyobb input lagod lesz.

(#21030) dota1 válasza nilux_1 (#21026) üzenetére


dota1
aktív tag

Ebben a méretben 65x8509-et vegyél. Bár imput lagban picit gyengébb de szebb és részletesebb képet kapsz, ha nagyobb bitrátaju fhd anyaggal van etetve, 4k-ban meg pláne...

(#21031) dh66e válasza Blaise (#21007) üzenetére


dh66e
veterán

Na már csak az a kérdés hogy egy év alatt sikerült e megoldaniuk. ;]

(#21032) nilux_1 válasza dota1 (#21030) üzenetére


nilux_1
újonc

Köszönöm, hogy segítesz a döntésben! Az a baj, hogy tudomásom szerint az X8..c IPS panellal gyártott, így az nálam kiesett a pikszisből. Egyébként képileg, minőségben jobban teljesít az X8 mint a W8 egy átlagos FullHd film és PC / PS4 játék alatt? Párommal néhány évig nem cserélnénk le a tv-t (s remélhetőleg egymást sem :) ) ezért vacilálok rajta, hogy vajon mennyire érdemes még a FullHd-t venni. Persze belépőszintű 4K-t sem akarok. Vajon a PC / PS4 játékok FullHD (1080p) felbontáson, hogyan mutatnának a 4K-n? Sokat számít, hogy nem natív felbontáson mennek? Ha igen, nyilván a FullHD tv-t kellene választanom.

n000rbi: Köszönöm neked is a segítséget. Eddig 1/1. Várok még, hátha valaki mond pár okosságot a bajomra.

Észrevétel: Lag terén jobban teljesít az X85..c, mint a W809 / 859c, és egyébként oly csekély mértékkel, hogy sztem az nem is tényező. Már csak a felbontás kérdés maradt hátra / képminőség.

[ Szerkesztve ]

(#21033) taxy88 válasza nilux_1 (#21032) üzenetére


taxy88
aktív tag

Az x850x 65" méretben VA paneles. :)
Nekünk is ez van(65x8509),én bátran merem ajánlani, ha belefér a keretbe. Bár most épp nem túl baráti áron van.
Előtte egy w8-as volt 55" méretben.
Ennél a kategóriánál( 65x85xx) már a fullHD anyag is szebb, mint a fullHD tv-n, legalább a tapasztalataimból ítélve.

[ Szerkesztve ]

(#21034) SlágerTibo


SlágerTibo
csendes tag

Sziasztok !
Mik a tapasztalatok felvétel funkcióknál az új fw után , csak azért kérdezem mert én hiába küzdök azzal, hogy
felismerjen egy mobil toshiba usb 3.0 -s 500 gb-os hdd-t.Elindul a regisztrálás, csak kis idő után megáll, és elutasít. Lehet, hogy egyszerűen nem kompatibilis a tv-vel ? A gép egyébként 50w805c.

Köszönettel.

[ Szerkesztve ]

(#21035) dota1 válasza nilux_1 (#21032) üzenetére


dota1
aktív tag

Csak neked , csak most ;) (Ettől jobb ár nem lesz, jóval drágább az utódja) Szebb a képe sokkal igen. VA paneles Triluminos. Élesebb a képe a felskálázás miatt , jó minőségű BD50 anyagoknál, pl. akkor ha nem mozog a kép 60-70%-a....
Még annyit hozzá kell tennem , hogy a felbontásbeli előnyét ennél a méretnél is, csak kb. 3m vagy közelebbről látod.

[ Szerkesztve ]

(#21036) SlágerTibo válasza SlágerTibo (#21034) üzenetére


SlágerTibo
csendes tag

Problem solved. Exfat-ra kellett formázni, így már sikeresen beregelte a tv.
Kellemes felvételt mindenkinek !

(#21037) BB9360 válasza SlágerTibo (#21034) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ha a megfelelő usb csatlakozóba csatlakoztattad (amire a rec van írva), akkor elvileg mennie kellene. Nekem egy notebookból kiszedett, külső házas 80GB-s hdd-vel ma sikerült felvételt készítenem. Engedni kell, hogy formázza.
W755-ös.

Nekem az ikerkép nem megy. Azaz ott van, de nem adja fel a kapcsolást.

Sokáig vártam az elküldéssel, addigra megoldódott...

[ Szerkesztve ]

(#21038) Joshi válasza nilux_1 (#21026) üzenetére


Joshi
titán

Full HD TV-ért én biztosan nem adnék ~600ezret, főleg nem egy Edge háttér világításúért. Egyébként ugyan ilyen háttér világítású a KD-65X8509C 4k TV is, én ilyen sok pénzért csak is Direct Ledet vennék.

(#21039) taxy88 válasza Joshi (#21038) üzenetére


taxy88
aktív tag

Ezt honnan vetted? A 65x8509 direct ledes.

(#21040) dota1 válasza Joshi (#21038) üzenetére


dota1
aktív tag

Ma már elég jó diffúzorok vannak, a direct led lassan már a múlté lesz. Persze a nagyobb méreteket még mindig több sorral szerelik.

[ Szerkesztve ]

(#21041) szparista1


szparista1
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Hosszas gondolkozás után egy 55ös w809c szeretnék beszerezni.Megvárom mire 250 körüli lesz az ára,rem nyár végére lemegy addig:D szóval annyira nem sürgős a projekt.
Kérdésem az lenne, hogy lehet legegyszerűbben filmeket lejátszani rajta úgy, hogy ne kelljen állandóan pendrive,hdd ide oda cipelgetni,dugdosni. A nagy kérdésem az lenne hogy routerre kötött külső hdd-t látja a tv? Ha igen akkor letudom játszani? Kábel összekötési lehetőség van a router és tv között, hogy ne akadozzon 3d film se?
Bocs ha nagyon hülyeséget írok. Célom az lenne hogy ne kelljen állandoan dugdosni összevisza. külső hdd m samsung usb2.0 ás router majd gondolom az upc töl kapott lesz,jelenlegi 4-5 éves.Ha esetleg így nem lehet kivitelezni, akkor tudtok más lehetőséget mondani? Laptopot nem szeretném a lejátszásba belevonni.
Köszi előre is a választ:)

(#21042) Joshi válasza taxy88 (#21039) üzenetére


Joshi
titán

Én itt olvastam, aztán lehet hogy van többféle verzió is. Nekem már az is gyanús, hogy a Sony nem nagyon közli a panel típusát se.

ui.: én majd 4-5 év múlva veszek egy 60-65"-os 4k HDR OLED-et. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21043) Joshi válasza szparista1 (#21041) üzenetére


Joshi
titán

A TV-re biztosan nem bíznám a média lejátszó szerepét főleg nem hálózatról. Én anno beruháztam egy NAS-ra és egy Mede8er MED600 média lejátszóra, ezt a párost nem cserélném le semmire az biztos. Egyébként a NAS azért is jó dolog, mert a letöltés szerepét átveszi a PC-től, a NAS 1db 2TB-os vinyóval full terhelésen ~12W-ot fogyaszt. Azért az se mind1.

(#21044) dh66e válasza Joshi (#21042) üzenetére


dh66e
veterán

A terméktámogatás- műszaki....alatt nini mit találhat az ember.A magyar sony oldalon. :)
"KIJELZŐ

A kijelző jellemzői 3D,Közvetlen LED háttérfény"

(#21045) Pityke78 válasza nismoka (#21023) üzenetére


Pityke78
őstag

A PAP nekem is összejött, bár itt az egyes bemenetek képernyő méreteit nem tudtam változtatni, vagyis csak annyit, hogy egyszer az egyik kicsi, aztán váltás után a másik kicsi.

A PIP-et hogy lehet előhozni? Nektek sikerült?

Köszi

(#21046) Joshi válasza dh66e (#21044) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, de az általam linkelt oldalon mintha valami Y diffúzórról beszélne vagy valami hasonlóról. Ettől függetlenül lehet hogy igazatok van, de ha tudsz linkelhetnél egy UK vagy USA Sony oldalt ahol ki is írják hogy Direct Led.

(#21047) Janaboy válasza szparista1 (#21041) üzenetére


Janaboy
veterán

Mivel most rengeteg idod lesz ki tudja, h valaha lemegy-e 250re (akkor ugy vegtelen sok :D ), erdemes ugy 10-20 oldalt visszaolvasni.
Es a upc-s modem-routeren tudtommal nincs usb, arra biztos nem tudod kotni!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#21048) szparista1 válasza Janaboy (#21047) üzenetére


szparista1
csendes tag

van neki :P

[ Szerkesztve ]

(#21049) Joshi válasza Joshi (#21046) üzenetére


Joshi
titán

A UK oldalon Direct Ledet ír. Akkor sorry.

(#21050) Janaboy válasza szparista1 (#21048) üzenetére


Janaboy
veterán

Hm..ez jo..ha kezeli a vinyot..erre sztem a upcs topicban valaszt kapsz.

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.