Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-15 12:29:40

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél valamit olvasd el az alábbi Téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) rekop válasza blakey (#33999) üzenetére


rekop
senior tag

Már megtettem, bejelentettem a hibát, képekkel csatolva. Ha azt mondjak rá, hogy ez ilyen, mit tudok csinálni? Jól megfenyegetem őket, önbíráskodok? Semmi máson nem fog múlni, mint hogy épp milyen kedve van a szervizesnek. Ugyanúgy mint ahogy a ledes hibával jártam, valakinek cseréltek, nekem nem.

(#34002) gyeniko válasza Kornel (#34000) üzenetére


gyeniko
őstag

Ja, így már értem. :K

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#34003) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok, láttam ismét kijött az új android a W755 szériára is. Érdemes feltenni? Mik a tapasztalatok? :U

[ Szerkesztve ]

(#34004) szrobert válasza koxkids (#34003) üzenetére


szrobert
tag

Hol láttad?

(#34005) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Sziasztok!
Van egy kis gond a tv-vel (42w828b). Csak pár (alap) alkalmazás hajlandó elindulni, pl a youtube már nem. A jobb felső sarokban elkezdi jelezni a betöltést, de pár másodperc után az el is tűnik, marad továbbra is az "Alkalmazások" menüben. Az accuweather legalább kiírja, hogy "Hoppá! Valami nem sikerült... jelenleg nem elérhető az opera tv store-ban."
A böngésző, fotókeret, médialejátszó működik.
Áramtalanítás már volt, nem segített rajta.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34006) Piftuka válasza Kornel (#34000) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mert arra célzott, sőt kimondta, hogy azért akarok extra és/vagy kiegészítő biztosítást kötni, hogy majd lerugjam a TV-t a helyéről.
Közben teljesen felesleges, mert amúgy is szar."

Ne haragudj, de te magad céloztál arra, amikor rekop fórumtársunk alábbi hozzászólására:

"(Már azon gondolkozom, hogy kötök rá balesetbiztosítást és lerugom a helyéről :)) )

a vonatkozó beszélgetésben ezzel válaszoltál:
"Nekem is lesz rá kiegészítő biztosításom ;]"

Elnézést kérek, ha félreértettem a célzást!

Egyébként maximálisan megértelek mindkettőtöket, mert tudom, mennyire bosszantó, amikor egy drága műszaki cikk hibás, és a szerviz nem tud, vagy nem akar mit kezdeni vele.

Én továbbra is azt javaslom, hogy cseréltesd ki. Ha már sajnálatos módon így alakult, akkor legalább még erre kell egy kis energiát ráfordítani, és - remélhetőleg - lesz egy jó készüléked. Én itt már nem állnék meg a helyedben.

Rekop-nak pedig azt, hogy ne hagyja annyiban, mert bár a felhősödés technológiai sajátosság, a képen látható mértékben véleményem szerint is egyértelműen hibának minősíthető. Én bevonnám az üzletet is, segítséget kérnék tőlük... és ha végképp hajthatatlan minden fél, akkor az illetékes Békéltető Testület-hez fordulnék.

"Aquila non captat muscas."

(#34007) koxkids válasza szrobert (#34004) üzenetére


koxkids
őstag

Ezt láttam:
[link]

(#34008) blakey válasza koxkids (#34007) üzenetére


blakey
titán

"Régi", olvass vissza kb. addig a dátumig. ;]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34009) Tegla80 válasza Tutu7030 (#34005) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Internetes tartalom frissitese menupontot keresd meg (asszem a beallitasok ,internetbeallitas alatt lesz) es frissitsd sztem a smart-ot.

Sony® & PlayStation®

(#34010) koxkids válasza blakey (#34008) üzenetére


koxkids
őstag

Úgy látom mehet fel simán, nincsen gond. :K

(#34011) Tutu7030 válasza Tegla80 (#34009) üzenetére


Tutu7030
veterán

Semmi változás.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34012) Tegla80 válasza Tutu7030 (#34011) üzenetére


Tegla80
addikt

Ilyen volt mar nalam is.... ez valami halozati problema szval probald a routert ujrainditani es ha ez nem segit akkor ujrakonfigolni a tv netes elereset.
Amig baloldalt nem jelennek meg a "kiemelt" reszben a "gyari" appok(nemtom mik,de 6ikon van meg ott asszem :D ) addig nem fog menni mert azokat akkor olvassa csak be ha eleri a netet.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#34013) Tutu7030 válasza Tegla80 (#34012) üzenetére


Tutu7030
veterán

A nettel nincs gond, mert a böngésző működik és az internetes tartalom frissítése is lefut ( a sw frissítésnél is kiírja, hogy nincs újabb verzió), nem ír hálózati hibát.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34014) Tegla80 válasza Tutu7030 (#34013) üzenetére


Tegla80
addikt

Ertem,h sok minden muxik,de azert irtal mert a smart nem szval legyszi inditsd ujra a routert es ha ez nem eleg akkor csinalj uj halozati csatlakozast is a tv-vel..... Mert mint irtam fentebb a kiemelt reszbol hianyoznak a "gyari" appok amik azt jelzik nekem,h megsem eri el rendesen a netet(servert,nemtom akarmit ami kell neki) a tv-d.(estig melozom,de akkor megnezem,h milyen appok vannak ott es,h nalam muxik e a yt es a tobbi app)
Ha meg ezutan sem ok akkor a gyari beallitasok visszaallitasa marad csak sztem.(ami elott csatilista fontos dolgok leszedese/fenykepezese ajanlott)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#34015) Tutu7030 válasza Tegla80 (#34014) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mindent megcsináltam ( a gyári beállítások kivételével (akkor már inkább kidobom az ablakon ezt a szart), semmi változás.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34016) PrinceHerceg válasza Tutu7030 (#34015) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Resi?

(#34017) Tutu7030 válasza PrinceHerceg (#34016) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mármint a gyári beállításra gondolsz? Azt nem akarom. Nincs most türelmem újra állítgatni mindent. 3 éves a tv, de még mindig utálom ezt a kitekert menürendszert, távirányítót.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34018) PrinceHerceg válasza Tutu7030 (#34017) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Sztem adj egy esélyt neki...

[ Szerkesztve ]

(#34019) PrinceHerceg válasza Tutu7030 (#34017) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jobb lenne kidobni? ;)

(#34020) Tutu7030 válasza PrinceHerceg (#34019) üzenetére


Tutu7030
veterán

Jobb. A gyári beállítások helyre tette, viszont a kép opciók közül mintha hiányozna a mozi1, mozi2.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34021) dancsuri


dancsuri
veterán

(#34022) K Norbi válasza dancsuri (#34021) üzenetére


K Norbi
addikt

Szeretem a nutellát :K Hányásig bírom zabálni. ;]
Vagy az más mint a nugát? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34023) DoItYourself válasza K Norbi (#34022) üzenetére


DoItYourself
addikt

A nugát az, ami nem lesz neked, meg nekem se. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#34024) K Norbi válasza DoItYourself (#34023) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C :DD

(#34025) PrinceHerceg válasza dancsuri (#34021) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kicsit vicces volna by SUNY, ha egy 2015-ös készülék, az előzetes ígéretekkel ellentétben megrekedne a 6-os O.S-en, nem? :B

(#34026) Jim-X válasza DoItYourself (#34023) üzenetére


Jim-X
őstag

Pedig fincsi :K ;]

A játék az nem játék!

(#34027) radi8tor válasza Jim-X (#34026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Offokat tegyétek offba! Bár inkább jó lenne nem elvinni a témát ebbe az irányba. :R

⭐ Stella

(#34028) virkir válasza PrinceHerceg (#34025) üzenetére


virkir
veterán

Mikor lepődtél meg utoljára, hogy by SUNY segget csinált a szájából?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#34029) Tutu7030 válasza Jim-X (#34026) üzenetére


Tutu7030
veterán

Én a kajla miatt megutáltam. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#34030) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Sziasztok,

Az van, hogy az One Flick távom nem működik csak részlegesen. Ki és bekapcs, hangerő, csativáltás oké, de a touch része és a mikrofon halott. mifffan???

(#34031) KRISSTUS


KRISSTUS
tag

Volt már valakinek gondja a LAN portal (W807C)?
Péntek: TV bekapcsolása után, pár percre rá a vezetékes hálózatom lefagyott. :F
Csak Wifin keresztül fértem hozzá a Routerhez (telefon), asztali gépről nem (LAN), NET sem működött. :((
Miután kihúztam a LAN kábelt a TV-ből és a Routert újraindítottam a hiba megszünt. :K
Most visszadugtam a LAN kábelt a TV-be, eddig minden működik.

[ Szerkesztve ]

(#34032) varmi2 válasza KRISSTUS (#34031) üzenetére


varmi2
nagyúr

nekem is volt ilyen gondom a vezetékes lan-al, azóta wifin kapcsolódik, és hibátlan.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34033) salapp válasza KRISSTUS (#34031) üzenetére


salapp
addikt

Ugyanez volt nekem is és ugyanígy helyreállt, később nem is jött elő (55W809C)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#34034) jamy79 válasza KRISSTUS (#34031) üzenetére


jamy79
tag

Szintén zenész. Nálam is ugyanezt csinálta régen az 55w809c, de szerencsére mostanában már nem csinálja. Lehet, hogy szoftveres hiba volt.

[ Szerkesztve ]

(#34035) Piftuka válasza KRISSTUS (#34031) üzenetére


Piftuka
veterán

Az én 55W809C tévémen nem jelentkezett eddig az említett probléma.

A router-edet milyen gyakran szoktad kikapcsolni?

"Aquila non captat muscas."

(#34036) KRISSTUS válasza Piftuka (#34035) üzenetére


KRISSTUS
tag

varmi2, salapp, jamy79 - akkor nem vagyok egyedül.
Ha végre összerakok egy HTPC-t akkor majd abba megy nekem is a LAN kábel (a TV meg Wifi-n).

Nem a Routerrel volt gond, hanem TV-vel.

(#34037) PrinceHerceg válasza virkir (#34028) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ha fizetünk nekik, úgy táncoljanak ahogy mi akarjuk... különben még a végén éhen vesznek! ;)

(#34038) blakey válasza KRISSTUS (#34031) üzenetére


blakey
titán

Nem a LAN porttal van a gond hanem az Android (5.1) konkrétan 2X hazavágta a LAN hálózatot, tehát egyetlen egy eszköz sem működött a LAN-non csak az android újraindítása segített, 6.0.1 óta nincs ilyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34039) Meghivott


Meghivott
addikt

Van egy Sony Bravia KDL-55W829B (2015 januári, 5 év gari) típusú tvm, ami fekete képernyőnél elég szépen felhős, viszont ha tartalom van rajta, akkor ezt nem mondanám, hogy látszik.
Kérdés, hogy csak az én szemem rossz és a felhősödés minőségromlást "kell" eredményezzen az aktív kép esetén is, avagy sem?
Illetve, hogy van-e értelme 2.5 év használat után megpróbálni gariztatni a készüléket, amit már nem lehet kapni?
köszi

(#34040) KRISSTUS válasza blakey (#34038) üzenetére


KRISSTUS
tag

A TV-t 6.-os Androiddal vettem, akkor ezek szerint nem csak az 5.-ös Droindnál van/volt probléma.

(#34041) blakey válasza KRISSTUS (#34040) üzenetére


blakey
titán

Sokmindentől függhet de nem hibás a LAN-od, ne parázz, csak indítsd újra a tv-t. Az Android nem vezetékes hálózathoz lett tervezve ezért néha előjöhet valamilyen probléma, nálam a 6-os frissítés óta semmillyen hálózati gond nem lépett fel, esetleg a gyári visszaállítás segíthet a dolgon. Az is előfordulhat, hogy "nem jön ki a routerrel".

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34042) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.
Lenne egy kérdésem.
Ma rendeztem a garancia hosszabbítást, 5év garancia+ balesetre is. 30k az ára.Nos azt nem értem pontosan, hogy mondjuk 4 év múlva, ha leesik a tv, és eltörik, akkor mi fog történni. Kétlem, hogy addig még lesz ilyen megjelenítő panel, hogy cserélni tudnák. Tehát, mi történik? Egyik lehetőség, hogy adnak aktuális új tv-t. Én tavaly akcióban 200k-ért vettem, akkor a csere tv is ebben az árkategóriában lesz? Mert 4 év múlva jóval jobb tv-k leszen, ugyan ebben az árban. Esetleg a ráfizetek, akkor adnak még jobbat is. Vagy aszt mondjuk, hogy 4 évvel ezelőtt 200k volt a tv, most 30k-t ér, és a különbséget kell csak kifizetnem ha ismét új 200k körüli tv-t akarok venni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#34043) dh66e válasza Meghivott (#34039) üzenetére


dh66e
veterán

Nekem is ilyen sőt szerintem mindenkinek.Ez egy ilyen ficsőr a B szériánál.Akkor van gáz ha filmnézés közben egy sötét jelenetnél úgy világítanak a felhők mint ips kijelzőn a szürke (ami náluk a fekete).
Megpróbálhatod a gariztatást, kaphatsz is egy 2016-os használt/visszaküldött C szériát amin tartalom esetén is bárányfelhők úsznak.Inkább ne tedd.

(#34042) varmi2
A számlán szereplő árat veszik figyelembe. Nekem volt így normál gari időn belül már tv cserém.Igaz hogy 40k- val drágább volt a csere készülék mint ami a számlámon volt a régi,de ezt nagyvonalúan benyelte a cég.Nem sony volt.

[ Szerkesztve ]

(#34044) Piftuka válasza varmi2 (#34042) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nos azt nem értem pontosan, hogy mondjuk 4 év múlva, ha leesik a tv, és eltörik, akkor mi fog történni."

Szerintem azért drukkolj, hogy működjön még vagy 8-10 évig, és véletlenül se törd össze!

Elnézve ugyanis a SONY készülékeinek "fejlődését", igen kicsi a valószínűsége annak, hogy 4 év múlva akár csak megközelítőleg olyan jó minőségű SONY tévét kapsz 200.000 forintért, mint a W755.

Persze adhatnak helyette más márkát is... A lényeg, hogy ugyanolyan "használati értékű" készüléket kell kapj. Ez viszont így sajnos egy "gumiszabály"!

Hiszen ha csak például 60 Hz-es panellel szerelt tévék lesznek ennyiért, akkor mondhatod, hogy "az én készülékem 120 Hz-es panellel szerelt". Csakhogy arra nem lehet a forgalmazót kötelezni, hogy aránytalanul nagyobb legyen a költsége. (Értsd: ha mondjuk a legolcsóbb 120 Hz-es panellel szerelt tévé 400.000 forint, akkor odaadja neked cserébe.)

Megjegyzem nagyobb gondban vannak azok, akiknek 3D-s tévéjük van. Ott aztán pláne "rezeg a léc", ha a jelenlegi szabályozás szerint cserére jogosult valaki, és mindenképpen ragaszkodna a 3D képes készülékhez.

Képzeld el a szituációt mondjuk 3-4 év múlva...

Szóval nem annyira egyszerű a helyzet.

"Aquila non captat muscas."

(#34045) dh66e válasza Piftuka (#34044) üzenetére


dh66e
veterán

Már régebben feltűnt ez a 120Hz-es panel dolog nálad.Ez honnan jön :F

(#34046) Kornel válasza dh66e (#34045) üzenetére


Kornel
veterán

USA, rtings.

(#34047) siposjozsef


siposjozsef
csendes tag

Sziasztok,

Egy kollegam jutott hozza a minap egy Media Marktvan vasarolt Sony WE75 tévéhez. Sajnos az android tv fejfájást okoz és annak beüzemelése. Alapból nincs telepitve a Google Play Store sajnos. Miképpen kell azt a tvre telepíteni ?
A hálózati beallitasok rendben vannak Wifin keresztül. Például a gyári telepített YouTube alkalmazás működik is. Próbáltam visszaolvasni az elmúlt 200db hozzászólást , de erre vonatkozásban nem kaptam választ.
A gyári beallitasoakt is visszaállította de az sem volt megoldás. Milyen módon lehet összepárosítani a Google fiúkkal ? Lehet az a probléma ? A gyari beállítások varázslóban nem volt erre vonatkozó kérdés és a beállítások menüben sem találtam meg erre vonatkozó dolgot.

A távirányító is más kialakítási mint a Sony honlapon, nincs rajta Discover menu alul.

A hozzáértő segítségeteket előre is nagyon köszönöm !!!

L:/dl/upc/2017-06/391441_img_1231.jpg] [L:/dl/upc/

[ Szerkesztve ]

(#34048) Kornel válasza siposjozsef (#34047) üzenetére


Kornel
veterán

Amúgy ​nem androidos a TV :(

(#34049) blakey válasza siposjozsef (#34047) üzenetére


blakey
titán

Ez idei modell és nem androidos tv.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#34050) K Norbi válasza Kornel (#34048) üzenetére


K Norbi
addikt

;] ;] :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  SONY LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.