Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84401) Ciccuka válasza sandró60 (#84398) üzenetére


Ciccuka
veterán

Bár ez lehet csak windows telepítés után üzemel:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84402) sandró60 válasza Ciccuka (#84401) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor ez már 2db-eszköz ezért a "nyamvadt" ;] füles lehetőségért.Ezen nem látok optikai bemenetet.Különben nem nekem van problémám a fejhalgató kimenettel :D
Milyen windows?Egyszerü csatlakozást szeretne a kérdező minden windows-nélkül :O

[ Szerkesztve ]

(#84403) PuMbA válasza #94529552 (#84396) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, az AVForums minden TV-re csak jókat ír, HDTVTest.co.uk sokkal hitelesebb oldal, mert ott, ha valami szar, akkor azt megmondják :)

(#84404) Asrach válasza Tukolp (#84357) üzenetére


Asrach
tag

Én nem mondanám hogy szar nem rég néztem meg boltban különböző tartalmakkal.

Véleményem szerint még a 720p sem volt csúnya rajta, sztem szép képe van.

Direkt megnéztem a 120000 Forintal drágább sony-t és az sem volt semmivel sem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#84405) Flashget válasza yvsmad (#84327) üzenetére


Flashget
félisten

nekem is megy simán a 2,5"-os USB 3.0-ás HDD

Felvenni meg nem lehet pendrive-ra, mert min. 80 GB HDD kell neki, néhány tévének min. 160 GB.

ez butaság. :)
8GB-os USB 2.0-ra vettem fel, Digisport HD-ről...annyi volt csak a baja, hogy 35 perc fért így csak fel. Pont egy kézilabda félidő. :)
SD-ben 60-65 perc fért fel rá 8GB-ra.
MindigTV-ről 60 ill. 120 perc volt ugyanez (HD/SD) mert náluk nem natívba adják a HD-t csak 1440x1080-ba.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#84406) Flashget válasza BBéci (#84340) üzenetére


Flashget
félisten

a mozgásmegjelenítése a Sony-féle megoldás lekoppintásával, egészen jó lett.

:DDD

Realme GT Master Edition

(#84407) Ciccuka válasza sandró60 (#84402) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hátulja:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84408) sandró60 válasza Ciccuka (#84407) üzenetére


sandró60
addikt

Próbáld már annak ajálani a jobbnál jobb képeket aki inditotta a kérdést.Megkérlek ne az én nevemre válaszolj.Engem nem érdekel.Mi van a windows-al?Amit irtál

(#84409) Asrach


Asrach
tag

Samsung UE50JU6800 tvhez valaki tud beállítást?

(#84410) PuMbA válasza Asrach (#84409) üzenetére


PuMbA
titán

Fent a téma összefoglaló Általános beállítások része :)

(#84411) Tukolp válasza Asrach (#84404) üzenetére


Tukolp
aktív tag

ÉN is így vagyok vele, előbb utóbb úgyse lesz elkerülhető a 4K

Holnap be is megyek és megnézem magamnak ezt a tévét, és ha bejön meg is veszem.
SAMSUNG-UE48JU6400WXXH [link]

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#84412) PuMbA válasza Tukolp (#84411) üzenetére


PuMbA
titán

Miért nem elkerülhető? Mire Magyarországon 4K TV adás lesz, addigra 10 év eltelik, biztos lesz másik TV-d, 4K filmeket se fogsz leszedni 5 éven belül és a legfőbb ok, hogy nem fogsz 1,2m-re beleülni a TV-dbe, hiszen csak így látsz valamit a 4K felbontásból, tehát tökéletesen elkerülhető még évekig :) 720p HD Ready filmeket is tökéletesen lehet nézni FullHD TV-n most is, ha 3-4m-re ülsz tőle és nem veszed észre, hogy rosszabb képminőséget kapnál :)

[ Szerkesztve ]

(#84413) Redeckt válasza dokee78 (#84360) üzenetére


Redeckt
tag

Válassz ki egy csatornát, és nyomd meg a TOOLS gombot.
Ha be van kapcsolva a gyermekzár funkció, akkor aktívnak kell lennie a csatorna lezárása menüpontnak.
Ha megjelent a PIN megadására szolgáló képernyő, add meg a 4 számjegyű PIN kódját, ami az alapértelmezés szerint 0000.

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#84414) DarkUBi


DarkUBi
csendes tag

Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni toletek. Az a kerdesem, hogy a Samsung UE48H4200 milyen tunert tartalmaz, DVB T vagy C, esetleg mind a kettot tudja? Digi tv-re valtas elott allok es azert lenne jo tudni, hogy kell-e kulon box a digitalis vetelhez vagy direktbe mehet-e a kabel a tv-be. Sajnos sehol nem talalok pontos informaciot a tunerrel kapcsolatban.
Elore is koszonom a segitseget.

Ne félj, lehet ez még rosszabb is!

(#84415) Redeckt válasza PuMbA (#84412) üzenetére


Redeckt
tag

A gond az, hogy a 4K, UHD és egyéb hangzatos megnevezések hallatán, olyan erős izgalmi állapotba kerül a többség, hogy onnantól az adott témában való hibátlan érvelés is csak egy mellette szóló voks lesz. :DDD

(#84414) DarkUBi: Mindkettőt!

[ Szerkesztve ]

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#84416) dokee78


dokee78
félisten

Van arra mód,hogy a feliratoknak fekete háttere legyen a feliratnak?
Mer pl a Narcos sorozatnál a spanyol részek sárgán vannak kiírva és azon a fehér magyar felirat alig látszik.

BBéci :R Akkor marad így.

[ Szerkesztve ]

(#84417) BBéci válasza DarkUBi (#84414) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung honlapon kerested? [link]. A méret ne zavarjon, mindegyik H4200 ugyanazt tudja, de egy kattintással átválthatsz 48 colosra.

(#84416) dokee78
Normális médialejátszóval arra is van lehetőség, a TV beépített vacakja ilyesmire nem képes. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84418) bul07 válasza dokee78 (#84416) üzenetére


bul07
nagyúr

Állj át Plex alkamáson keresztüli lejátszásra és ott lehet bármilyenre állítani a felirat színét

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#84419) Asrach válasza PuMbA (#84412) üzenetére


Asrach
tag

Semmi gond nincs 4k-val full hd 3m ről ugyanolyan jó 50 inches tv-n mint full hd-s társán a 4k meg egyértelmű hogy jobb veszteni nem lehet vele sztem.

(#84420) PuMbA válasza Asrach (#84419) üzenetére


PuMbA
titán

Veszteni természetesen nem lehet vele, de mivel a 4K-hoz 4K panel kell és 4K-t bíró elektronika, így azonos áron biztos a FullHD-s TV-nek lesz jobb képminősége, ha nem ülünk bele a TV-be, ezt érdemes tudni :)

(#84421) blakey válasza Asrach (#84419) üzenetére


blakey
titán

4k-val full hd 3m ről ugyanolyan jó 50 inches tv-n mint full hd-s társán - ez volt a mondanivalójának a lényege, tehát 3m-ren nem látod a 4K eéőnyét.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84422) szaszapi válasza blakey (#84421) üzenetére


szaszapi
őstag

Nem hát,SD adást nézni jó max :)

(#84423) facedown1982


facedown1982
újonc

Sziasztok.

Nemrég vettem egy Samsung UE48H6400 tv-t.Olyan problémám lenne vele hogy rászeretném kötni a pc-t a tv-re de valamiért azt mutatja a tv hogy nincs jel.

Nvidia gts 450-es videokártya van a pc-be.a control panelen bevan kapccsolva a több monitoros funkció illetve a windows 7-ben is átvan állítva.a pc látja a samsung tv-t.az érdekesség hogyha a monitor csatlakozóját kihúzom akkor egyből megjelenik az azsztal tv-n viszont ha visszacsatlakoztatom a a tv elvesziti a jelet.a tv-n a forrás bevan állítva.de ha mindakettő csatlakoztatva van akkor nem is érzékeli a tv hogy bevan dugva a hdmi kábel.

a pc és a tv hdmi-hdmi kábellal van csatlakoztatva.

Esetleg valaki tudna segíteni?

Köszi

(#84424) Asrach válasza blakey (#84421) üzenetére


Asrach
tag

Ez nem igaz direkt vittem 4k-s demot meg 1080p-t és látni a különbséget egyből az apró részletekben.

2k meg 4k között már kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#84425) BBéci válasza Asrach (#84424) üzenetére


BBéci
titán

Ha Te 50 colos tévén, 3 méterről látod a felbontások különbségét, akkor kivételesen jó a szemed, vagy bebeszéled magadnak. Én nem látom, sőt, full HD tévén a 720 és a 1080 közötti különbséget sem látom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84426) PuMbA válasza Asrach (#84424) üzenetére


PuMbA
titán

Valamit keversz, mert a 2k és az 1080p az pár pixelen kívül ugyanaz :) A 2K az 2048x1080, az 1080p pedig 1920x1080 felbontást jelent :)

facedown1982: Kiterjesztett asztalt állítsd be :)

[ Szerkesztve ]

(#84427) Asrach válasza PuMbA (#84426) üzenetére


Asrach
tag

A 2k alatt én: 2560 x 1440 felbontást értek

[ Szerkesztve ]

(#84428) Asrach válasza BBéci (#84425) üzenetére


Asrach
tag

Ott is látszik a különbség pedig.

Ez kb olyan mint az fps játékoknál én simán észre veszem 40 és 50 és 60 között mi a különbség, valakinek meg fel sem tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#84429) PuMbA válasza Asrach (#84427) üzenetére


PuMbA
titán

Valójában nem az, csak sokan rosszul használják :)

(#84430) BBéci válasza Asrach (#84428) üzenetére


BBéci
titán

50 colos tévén, 3 méterről nem látható a 720p és a 1080p közötti különbség. Azért szerepelnek ebben a táblázatban azok az adatok, amik: [link]
Leginkább azért nem látható, mert a lejátszó vagy TV remekül tud felskálázni. A kettő közti képpontszám különbség sokkal kisebb, mint a 1080p és az UHD között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84431) blakey válasza Asrach (#84424) üzenetére


blakey
titán

Pedig igaz, de ha te látod, akkor vedd a 4K-s tv-t, nekem mindegy, de hidd el, azért a pénzért sokkal jobb FHD tv-t kapsz. Egy jóminőségű, akár 4K-s kamerával felvett majd FHD-ba konvertált anyag is gyönyörű FHD tv-n, tehát forrás oldalon jó lenne az ilyen minőség, mert még butítva is komoly minőséget képvisel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84432) szaszapi válasza Asrach (#84428) üzenetére


szaszapi
őstag

Egyébként milyen 4K anyaggal teszteltél?A beépített lejátszók viszik a 4K60 fps anyagokat?Kétlem!

(#84433) BBéci válasza szaszapi (#84432) üzenetére


BBéci
titán

Kisebb fps-es anyaggal is lehet tesztelni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84434) szaszapi válasza BBéci (#84433) üzenetére


szaszapi
őstag

Értem én,de már én a szabványban gondolkodok ami lesz elvileg....

(#84435) BBéci válasza szaszapi (#84434) üzenetére


BBéci
titán

Biztos vagyok abban, hogy bőven lesz 60 fps-esnél alacsonyabb frissítésű 4K film is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#84436) Asrach válasza szaszapi (#84432) üzenetére


Asrach
tag

Én Pc-n használom

(#84437) ΞΔGLΞ válasza raziel01 (#84370) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A H6400 egyvalamiben kiváló, és az a képminősége, de az tényleg és minden másban egy rakás trágya, néha úgy vagyok vele, hogy nyilvánosan verem szét a samsung előtt, vagy kihajítom az ablakon a faszságai miatt. Ezt majd később te is kitapasztalod. Hála Istennek csak akkor megy, amikor lefekszünk, most a hálóban üzemel.

Persze lehetne ez minden szempontból kiváló tv, de ahhoz egy normális, átgondolt és főleg rendesen letesztelt OS kellene alá. Ilyen meg biztos nem lesz.
A megoldás a problémádra, vagy egy házimozi erősítő, vagy egy olyan, pl 2.0, vagy 2.1-es hangrendszer, aminek külön van fejhallgató kimenete elől (pl logitech z623), ekkor nem kell a tv mögött matatni. De ha abba a jack-be bármit beledugsz, akkor semmilyen más választási lehetőséged nincs.
A scart kimenten, rca átalakítóval a hang konkrétan majd fél másodpercet csúszik.
----

Olvastam ezt az USB 3-as felvételt. Nekem egy darabig egy szerény 8GB és 16-os is volt benne, mind a kettőre gond nélkül felvett, akárhova volt dugva.

(#84438) wong kok wah válasza PuMbA (#84412) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Bla-bla.... nem tudom mi ez a 4k ellenesség ezen a forumon.
Tény, hogy egyelőre nagyon kevés tartalom érhető el hozzá. De, a 4K kamerák már elérhető áron vannak, sőt az újabb mobilok kamerája is tudja már a 4k felvételt (30 fps).
Nálunk minden házi videó (nyaralás, születésnapok, etc..) már 4K. Visszanézve a videókat brutális a részletesség... Mindenképp megérte a kicsivel több pénzt...

(#84439) PuMbA válasza wong kok wah (#84438) üzenetére


PuMbA
titán

Ez ok, de én például 720p-ben tárolok minden családi videót, mert feleslegesen nem veszek 2TB-os vinyót és foglalkozok, hogy mikor fogy el a helyem, amikor maximum 5-ször megnézzük egész életünkbe, valamint problémás terjeszteni 4K-ba fájlfeltöltéssel :) Jó a 4K, de többlet munkával jár az egész, van aki vállalja, van aki nem :)

[ Szerkesztve ]

(#84440) pandion


pandion
tag

Sziasztok,
Nem találom a manualban, hogyhány db. 3d szemüveget tud egyszerre kezelni a H6400?

(#84441) printer


printer
csendes tag

Sziasztok !

Megérkezett a 48H6200-as múlt hét elején . nem volt időm vele foglalkozni , csak gyorsan összeszereltem , gondoltam azért csak megnézem mit tud bedugtam a kábelt megkereste acsatornákat , én pedig elkeseredtem a látottakon , mintha egy festményt néztem volna , elmosódások utánhúzások , sehol egy éles vonal . Ugyanaz amit már mondtam , hogy az ismerősöknél is látok .
Aztán a tegnap elkezdtem beüzemelni , megcsináltam a javasolt beállításokat , és kiült a mosoly az arcomra , még a nem HD adások is rendben vannak , de az a 6-7 HD csatorna ami a szolátató ad az valami gyönyörű . Tegnap röplabdát , meg fogathajtást néztem pedig nem szoktam . Méd a divx is élvezhető ,volt pedrive-ról .

Viszont lenne egy láma kérdésem ,nem jövök rá hogyan kell csatornákat rendelni a nyomógonbokhoz . Azaz 1-es gom M1 , 2-es gomb TV2 , 3-as gomb RTL stb . Elolvastam a használati utasítást , de ez a rendszer nekem túl bonyolúlt . A CRT tévénél kiválasztottam a kézi hangolást elidúlt a keresés mikor talált egy csatornát vagy hozzárendeltem egy számhoz , vagy továbbléptem ha nem akartam elmenteni .
Hogyha valaki le tudná írni szájbarágósan ennek a menetét megköszönném .

(#84442) sandró60 válasza pandion (#84440) üzenetére


sandró60
addikt

4-darabot biztos kezel .Amikor a család összejön volt már,hogy mindet használtuk. :K

[ Szerkesztve ]

(#84443) Samsung SPS válasza redingitell (#84259) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! A legkönnyebben a Samsung Link (http://link.samsung.com/) vagy a Smart View (http://www.samsung.com/global/smartview/english/) segítségével tudsz tartalmakat megosztani számítógépről.

(#84444) Samsung SPS válasza dokee78 (#84360) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Először szükséges bekapcsolni a készülék csatornazár funkcióját (Menü – Adás – Csatornazár), majd a Csatorna szerkesztése menüpontban kiválaszthatod, hogy melyik csatornákat szeretnéd zárolni.

(#84445) sandró60 válasza Samsung SPS (#84444) üzenetére


sandró60
addikt

Látom a nic-alapján Samsungos vagy.Tudnál esetleg válaszolni arra a kérdésre H6400-tulajoknak,hogy miért lett kivéve a csatorna törlése?Amikor rendezzük a csatornákat van,hogy nem kell mindegyik ezért törölni szeretnénk.Tudom "mókolással"meg oldható(ország váltás),de nekem itt Magyar honban kellene ;]
Válaszod előre is köszönöm :K

(#84446) dethroner válasza ΞΔGLΞ (#84437) üzenetére


dethroner
veterán

Emlékszem, neked is röcög a hang a DTS 2:5 esetén. Van a tévébe HDMI kábel dugva?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#84447) yvsmad válasza printer (#84441) üzenetére


yvsmad
őstag

A csatornák sorrendjének átrendezésére gondolsz?

(#84448) Ra3 válasza Ra3 (#84305) üzenetére


Ra3
őstag

Akit esetleg érdekel, ma visszavittem a tescoba a durván felhős 48h6200-t, teljesen korrektek voltak, visszaadták a pénzt, meg lefoglaltak az egyik közeli boltban egy raktáron lévő darabot, ha minden igaz holnap megyek érte, de ezt már jobban megnézem, mert nem akarok már sokat futkozni vele.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#84449) Tegla80 válasza Ra3 (#84448) üzenetére


Tegla80
addikt

Hajra....

Sony® & PlayStation®

(#84450) dethroner válasza Ra3 (#84448) üzenetére


dethroner
veterán

Vagyis nem próbáltad meg a csavarlazítós trükköt?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.