Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113251) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Ha valakit nem zavar az ívelt kijelző,akkor ez a középkategóriás tv ( Samsung 65KU6172 ) teljesen megfelelő
árfekvésében és tulajdonságokban akár a PS4-Pro-hoz is !
Nem mindíg a legdrágább a legjobb ! :R

(#113252) szekra válasza fungeld (#113249) üzenetére


szekra
őstag

UE40MU6102K

Ilyet vettem nem rég, tudom ajánlani.

(#113253) PuMbA válasza gonczip (#113246) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, sajnos ez van :) Ezért szoktuk felhívni a figyelmet, hogy ha valaki nagy méretű alsó vagy középkategóriás TV-t vesz, akkor nagy az esélye, hogy meg kell barátkoznia a felhősödéssel és a bevilágítási hibákkal. Ha ez nem tetszik, akkor lehet venni kisebb TV-t és ott nem annyira lesz gond :)

(#113249) fungeld: szekra jól mondja :K

[ Szerkesztve ]

(#113254) Antonio válasza gonczip (#113235) üzenetére


Antonio
senior tag

szia,
Nem vagyok nagy szakértő, de mivel mostanában vettem én is tv-t (65KS8000) előtte sok mást is nézegettem és leginkább IPS panelos (LG/Sony) tv knél láttam ilyet hibának felróva tesztekben stb.

Hiába VA/IPS is edge led valahogy IPS nél jobban előfordul (de ezt csak rövid távú tv keresős/teszt/fórum/olvasós emlékeimből merítem és nem mernék rá mérget venni) ... Elméletileg a te tévédnek VA panelosnak kellene lennie de mégis IPS nem kéz ki, és sajnos az alacsonyabb kategóriában ezek szerint még mindig (nagyobb eséllyel) előfordul "panellottó"

itt pl [rtingsKU6300]
valaki írja lent a hozzászólásokban (Feb 28, 2017 keress rá IPS szór való szűréssel) hogy több ilyen tv vel is volt dolga de volt hogy az egyikben VA a másikban IPS panel volt (az nem derült ki hogyan is jött rá) de szerintem ha kicsit elmélyedsz a témában te is ki tudod deríteni hogy a VA helyett vajon neked is IPS van?

bár nem tudom hogy ez adhat e okot garanciális reklamációra. Mondjuk ha tv- hivatalos specifikációjában VA panel van írva és te be tudod bizonyítani hogy IPS talán ... :)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#113255) Zοltta válasza PuMbA (#113253) üzenetére


Zοltta
senior tag

Szia.

Ez a széria ( 40-43" MU6102 ) mennyire boldogul el a sima adásokkal ?
Nekem jelenleg ez a szolgáltatásom van most ( Medium TV )és érdekelne ,hogy nem e lesz a kép kásás úgymond :) . Múlthéten Euronicsban pont láttam a 40" változatot és az m4 csatorna ment rajta ott nekem szépnek tűnt az adás, bár nem volt kirakva ,hogy hd a logónál :) , és éppen ezért kérdezlek, ez ügyben, hogy sima adásokhoz , lehet-e használni az uhd típust vagy oda inkább fhd kell ? .
Egyszerűen nem tudok dönteni :)

köszi.

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#113256) dethroner válasza Antonio (#113254) üzenetére


dethroner
veterán

Nincs itt semmi rejtély és semmi félrevezetés.
Egyrészt tudtommal sehol nem mond olyat a gyártó hogy ilyen, vagy olyan típusú panel van a készülékben. Felbontás, kontraszt meg egyéb infókat közöl, panel típust soha. Ezért erre nincs hivatkozási alapja a reklamációnak. Ha egyértelműen hibás, akkor lehet jelezni, de az nem hiba hogy én VA panelt akarok és ebben IPS van. Amúgy meg nem szentírás az oldal, ez is tévedhet, de itt érthetően le van írva, IPS. Csak tájékozódni kellene vásárlás előtt. Vásárlás után is könnyedén megállapítható a panel típus, a videón 0.33-tól látható módon.
De a fórumtárs nem a panel típusával nincs kibékülve, hanem a bevilágítás mértékével.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#113257) fungeld válasza szekra (#113252) üzenetére


fungeld
aktív tag

és (#113253) PuMbA

Köszönöm a választ! Ezzel csak az a "probléma", hogy UHD. Nagyszülőknek lenne és ők 100%, hogy nem fogják kihasználni, még valószínű a FullHD felbontást sem, ezért véleményem szerint felesleges felárat fizetni egy 4K felbontású panelért. :U Csak én gondolom így vagy a gyakorlatban ugyanolyan minőségű adásnál szebb képe van, jobban teljesít?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#113258) dethroner válasza fungeld (#113257) üzenetére


dethroner
veterán

Hány évesek a nagyszüleid, milyen a látásuk szerinted, milyen távolságból és milyen fényviszonyok mellett néznek tévét, milyen forrás, szolgáltató és hasonló dolgokat jó lenne azért tudni.
Nem a felbontás miatt ajánlják az UHD-t, hanem mert a FHD nagyon le van építve a gyártók által.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#113259) lmno válasza fungeld (#113257) üzenetére


lmno
őstag

Nincs nagy választék FullHD-ből, van ez a legolcsóbb: UE40M5002, 100 körül lehet már kapni.

(#113260) PuMbA válasza Zοltta (#113255) üzenetére


PuMbA
titán

Jól elboldogul, bár havi 500Ft-tal többért megkapod a Medium HD TV csomagot, ami azért ilyen TV-hez jobban illik :)

(#113257) fungeld: lmno által javasolt TV is tökéletes nagyszüleidnek :)

[ Szerkesztve ]

(#113261) Zοltta válasza PuMbA (#113260) üzenetére


Zοltta
senior tag

Igen, ezt tudom ,hogy csomagot kell váltanom ,de addig míg nem váltok ,attól még ugyan úgy lehet használni az adott csomag műsorait, is nem ?:)

Mondjuk, még ezen gondolkodok UE 43 M5502AK , mivel 4k, filmeket nagyon úgysem fogok nézni, csak ami a tv-ben megy :) .
Nálam csak az lenne a lényeg, hogy sötét szobában filmeknél, szép sötét, de kontrasztos kép legyen, és ne ilyen felhősödéses háború :D ( Jelenleg egy Dell P2417h ) monitorom van , na ennél valamivel sötétebb feketét szeretnék( szerintem a típus rolls royce-át kaptam ,annyira jók a színei és a feketéje is csúcs :D ), és hát a néha néha sportot nézve, ne legyen elmosott a kép , mint ahogy a topikokban is olvastam.

[ Szerkesztve ]

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#113262) PuMbA válasza Zοltta (#113261) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, lehet, bár az MU6102 azért is jobb vétel, mert le tudja játszani a legújabb videó formátumokat, ha ez fontos :) Ha viszont tényleg csak TV, akkor jó lehet az M5502 is.

[ Szerkesztve ]

(#113263) sugarforce válasza PuMbA (#113262) üzenetére


sugarforce
őstag

Milyen videoformatumra gondolsz?

(#113264) Zοltta válasza PuMbA (#113262) üzenetére


Zοltta
senior tag

Mondjuk, nem évente akarok tv-t venni így lehet a 6102- lesz a befutó :) , később még lehet,hogy kiforrottabb lesz a 4k :D mint most a hd, filmek. ( ugye ez VA - paneles? )
Esetleg tudsz olyan topikot ahol utána tudok nézni ,hogy milyen tartó fali konzolt (+ hdmi kábelt ) nézzek hozzá , ami minőségi ( van benne anyag ) és nem fárad el az anyaga, mivel kb.10kg a tévé , így nem szeretnék lutrizni ,hogy ez jó vagy sem :)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#113265) Rascal39


Rascal39
újonc

Tisztelt Fórumozók!

5 napja vásároltam egy 40MU6452-t. Az alábbi két problémára keresnék megoldást, hátha orvosolható szerviz nélkül is:

Az ARC-s HDMI kimenetét szerettem volna használni hangkimenetként az erősítő felé, de nagyon kényelmetlennek találtam, hogy miden esetben be kell állítani a kimeneti jelet (PCM, DTS, DD). Azaz pl a médialéjátszóról nézett DD hangú anyagoknál manuálisan kell DD kódolású hangra kell állítani a kimenetet. Ha ezután DTS hangú anyagot játszom le, újra be kell menni a hangbeállításokba, és az alapértelmezett, PCM kimeneti hangot átállítani DTS kimenetre. Vagyis nem engedi el automatikusan a kapott jeltípust a HDMI hangkimenetre.
Ezek után gondoltam, kipróbálom optikai kábelen kiadni a hangot, hátha akkor nem kell mindig állítgatni, de ott is ugyanez a helyzet. Sőt, miután az optikai kábellel megpróbálkoztam, most már hiába állítom vissza HDM/ARC kimenetre a hangot, néma marad az erősítő, pedig a kapcsolat létrejött a készülékek között. Azaz csak a hang nem megy ki, de a tv távirányítója vezérli az erősítőt továbbra is.

Az első problémát (kimenő hangot mindig a forrás után kell állítani) a gyári szoftver hiányosságának gondolnám, a második probléma (nem lehet visszakapcsolni a hangot a HDMI/ARC kimenetre) viszont a készülék hibája lehet.

Túl vagyok szoftverfrissítésen, áramtalanításon, kábelek csereberéjén, gyári reseten.

Esetleg ötlet?

(#113266) sugarforce válasza Rascal39 (#113265) üzenetére


sugarforce
őstag

En ugyanezt mar vegigjartam, igaz egy m5502-vel, de igy bizonyosodik meg, hogy nem hardver gond, hanem csak szoftveres. Ja ugyanezt tvs media lejatszo appbol is csinalja, pl plex. Ez a regi f szerias tvmben tokeletesen mukodott.
A problemat jeleztem a samsung supportnak, tovabbitottak a fejlesztoknek. Ha lesz valami fejlemeny, akkor irok.

[ Szerkesztve ]

(#113267) Rascal39 válasza sugarforce (#113266) üzenetére


Rascal39
újonc

Köszönöm, jelezni fogom nekik én is.

(#113268) sugarforce válasza Rascal39 (#113267) üzenetére


sugarforce
őstag

Okes. Minel tobben, annal jobb. :R

(#113269) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nézegettem az LG tévéket, de ott szinte mindegyik olyan, aminek a két szélén van a lába.
A szekény, amire ráraknám csak 870mm széles.
Tehát olyan érdekelne, aminek középen van a lába, s erre ráfér!
43 colos smart full HD érdekelne (nem UHD).
Tudtok-e ajánlani egy típust?

(#113270) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#113269) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Esetleg ilyen van valakinek?
Mi a vélemény?
Mi a talpszélessége?

(#113271) PuMbA válasza GEPESZ66 (#113269) üzenetére


PuMbA
titán

UE43MU6102 vagy UE43M5502 :) Talp méret a Samsung honlapján. Miért nem kell UHD?

[ Szerkesztve ]

(#113272) spileraaa válasza dethroner (#113250) üzenetére


spileraaa
senior tag

tudnatok segiteni?
full hd es 80 cm

melyik eleg jo?

es oldalrol is jo legyen a betekintesi szoge

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#113273) GEPESZ66 válasza PuMbA (#113271) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Azt olvasom, hogy mivel nincs rá tartalom, szoftveresen állítgat valamit a FULL HD tartalomhoz,s az olcsóbb típusoknál talán nem igazán sikerül.
De lehet, hogy téves az információm.

(#113274) PuMbA válasza spileraaa (#113272) üzenetére


PuMbA
titán

UE32M5002 elvileg IPS, tehát jó a betekintése szöge viszont emiatt a kontrasztja és a feketéje 3x rosszabb.

(#113273) GEPESZ66: Nem, nyugodtan veheted az UHD-t, ha van rá pénz.

[ Szerkesztve ]

(#113275) GEPESZ66 válasza PuMbA (#113274) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nézegetem akkor ezt a típust.
UE43MU6102
De a Samsung honlapja sem írja, hogy a lába milyen szélességre terpeszt szét.
Honnan lehet ezt megtudni?

(#113276) dethroner válasza spileraaa (#113272) üzenetére


dethroner
veterán

Utálom ezt mondani, de ha valóban nézni akarod a tévét, nem tudnék FHD-t javasolni. Legfeljebb használtat. 80cm pedig nem tévé méret, ebben a méretben mindegy mit veszel. És ne érts félre, nem nagyképű akarok lenni, de tényleg így van.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#113277) PuMbA válasza GEPESZ66 (#113275) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem 77 cm a talp méret KU6000 esetén. 1-2 cm eltérés lehet maximum MU6102-nél :)

[ Szerkesztve ]

(#113278) spileraaa válasza dethroner (#113276) üzenetére


spileraaa
senior tag

4m x4m szoba es kb masfel meterol fogjuk nezni vagyis ahogy neztem [link] felesleges nagyobatt vegyek foleg hogy a szekrenybe ennel nagyobb nem fer ha ferne legalabb egy 101 - 108 vennek de igy a fix hely miatt ha akarnek se tudnek nagyobbat venni

igy marad a 80 cm tv eleg gyenge felhozatala amibol ki kellene valaszam a legjobbat
es ha tudok ebben kernek segitseget

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#113279) PuMbA válasza spileraaa (#113278) üzenetére


PuMbA
titán

Samsung UE32M5502 a legjobb 32"-os TV :)

(#113280) dethroner válasza spileraaa (#113278) üzenetére


dethroner
veterán

A PuMbA által javasoltnál nagy valószínűséggel nem kapható jobb készülék jelenleg, ami eleget tenne az elvárásaidnak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#113281) spileraaa válasza PuMbA (#113279) üzenetére


spileraaa
senior tag

ugyanez megvan smart nelkul is vagyis a panel meg minden ugyanilyen de nincs smart
mert gondolom smart nelkul olcsobb lenne

ha igen melyik az?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#113282) PuMbA válasza spileraaa (#113281) üzenetére


PuMbA
titán

113274-as hozzászólásban írtam, olvass vissza kicsit, de annak a képminősége is rosszabb, tehát nem érdemes választani, hacsak nem extrém betekintési szög kell.

[ Szerkesztve ]

(#113283) Celtis válasza Celtis (#113077) üzenetére


Celtis
veterán

Nos, akkor újra feltenném a kérdést, hogy KS7000 tulajok tapasztalnak-e MindigTV földi digitális sugárzásban rendszeresen (kb. 10 percenként 1 -2 másodpercig) darabosan mozgó képet.

Vételi jelszint és minőség hibátlan.

(#113284) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Ismersöm vett egy TV-t emagtól, mely egy Samung UE49MU6452 Tv-t mellyel volt valami baja a képpel, vagy a LED megvilágítással már nem tudom, de visszaülte Emag-hoz, majd a pénzt is visszakapta.
Másik Tv-nek ugyanígy Samsung Tvt nézett, mert elégedett volt vele , mégpedig az alábbit: UE49MU8002RR (Link)

Mi a véleményetek róla, az előzőhöz képest , jó vagy rosszabb ?
Illetve ajánlott ez a széria?
Szokott vele valami típusgond lenni? => pl.: Felhosodes,stb

Amire szerintem használja az Filmezés + otthoni TV + a PS4.

Illetve a kérdés az hogy a végén az RR betűpáros mit jelenthet, mert ha rákeresek neten direktben akkor nem találok róla semmit sem.

Segítségeteket előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#113285) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!
Xbox One X-hez (kis input lag), NAS-ról történő médialejátszáshoz (vinnie kell a külső feliratot is!) és kevés TV adáshoz milyen 4k-s LED TV-t ajánlanátok 55, esetleg 60" méretben?
LG 60SJ850v?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#113286) fgo


fgo
tag

Sziasztok! MU7002 tv van.Most ismerkedek vele,egy kérdésem lenne saját képmódot létre tudok hozni? A meglévőkhöz,hogy tudok hozzá adni?

(#113287) PuMbA válasza fgo (#113286) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, pedig sajnos a Samsung teljesen idióta képmódokat állít be :) A Természetes mód-nál például természetesebb a Film mód és ehhez hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#113288) fgo válasza PuMbA (#113287) üzenetére


fgo
tag

Pedig a Youtube vannak fent videók amelyiken van CAl-day és Cal-Night ,ezek szerint szerettem volna be állítani.

(#113289) PuMbA válasza fgo (#113288) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel minden egyes darab TV kalibrációs értékei mások az összeszerelési és panelgyártási eltérések miatt, ezért teljesen felesleges ilyenekkel foglalkoznod :) Sok YouTube videósnak fogalma sincs, hogy ez így van. Ha a lehető legközelebb szeretnéd a képet a kalibrált értékekhez, akkor állítsd be ezt (Amerikában MU8000-nek hívják az MU7000-ret) és hagyd ki az Auto Motion Plus, Gaming, HDR és White Balance settings részeket. Motion Plus-t tedd Tisztára, a fényerőt pedig állítsd a Neked megfelelőre a háttérvilágítás csúszkával.

[ Szerkesztve ]

(#113290) fgo válasza PuMbA (#113289) üzenetére


fgo
tag

Kösz kipróbálom

(#113291) fgo


fgo
tag

Érdemes kalibráltatni a tv?Valaki foglalkozik ezzel?

(#113292) FollowTheORI válasza fgo (#113291) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Általában nem, és igen vannak cégek erre szakosodva, vagy akik tv árusítás mellett ezzel is foglalkoznak... google a barátod. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#113293) dani_golf


dani_golf
tag

hello all
gyors help kéne.héten vennék 1 tvt.
régen volt samum.azt szeretnék.
2 modellt néztem ki :
Samsung UE65MU7052TXXH .................. Samsung UE65MU8002TXXH

van köztük 90 e különbség
persze vágom a 8 as seria elvileg jobb de szeretném ha mondanátok vmi erősebb érvet mint 1 szám ami nagyobb a 7esnél amiért őt válasszam.. na meg vmi infokat róla..panel,valós képrissités stb...
szóval várom a segedelmet...előre is thx

(#113294) PuMbA válasza fgo (#113291) üzenetére


PuMbA
titán

Sokszor nagyon kevés a különbség ezen beállítások és a kalibrált között, szóval a kalibrálás után derül ki, de 360 fokos fordulatot semmiképp sem okoz, mert a Film mód alapból közel van a kalibrálthoz, sok helyen kimérték műszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#113295) dethroner válasza stigma (#113284) üzenetére


dethroner
veterán

Hol olvasol RR kódot? Én sehol nem találok ilyet.
De visszatérve a kiszemelt tévére. Biztos nem adnék 300 ezret 60Hz-es tévéért. Mivel ennyi pénzért jobbat és nagyobbat vehet, ha gyorsan cselekszik. Vagy ha még ma megrendeli. link

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#113296) Zοltta válasza PuMbA (#113262) üzenetére


Zοltta
senior tag

Erre esetleg , tudsz valamit mondani ?:)

(#113264)

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#113297) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Anyósomnak kellene tv karácsonyra, tulajdonképpen lehet használt is 32collosban. Mik az ajánlottak kb. 60.000ft-ig?

(#113298) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

SAMSUNG UE55MU6102 SMART UHD 4K TV

Van valakinek véleménye / tapasztalata a fenti készülékről?

Telekomnál 217 ért adják, amennyire meg tudom ítélni, jó ajánlatnak tűnik...

(#113299) stigma válasza dethroner (#113295) üzenetére


stigma
addikt

Hali, itt nem lehet olvasni, bocs rosszul fogalmaztam. Ismerösöm MM-ben volt , nézte ezt a TV-t és lefényképezte, ott a végén volt ez az RR 2 betű

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#113300) PuMbA válasza Zοltta (#113296) üzenetére


PuMbA
titán

Konzolban nem, boltban tudnak segíteni :) HDMI kábelnél csak arra kell figyelned, hogy HDMI 2.0-ás kábel legyen.

(#113298) Zlcsi: 50-esben jobb panel van, érdemesebb inkább azt venni. Vagy valamelyik Sony-t, de nem látom, hogy mikből lehet választani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.