Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) stefi68 válasza fery02 (#57445) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, érthető volt és kipróbálva tényleg így is van, viszont ezzel még nem jutottam előrébb.
Azaz, ha elrejtek egy értesítést, akkor az a feloldott képernyőnél sem jelenik meg az értesítési sávon/állapotsoron pl. CallRecorder, FTP server, stb.
Ezekre nagyon nincs szükség a zártképernyőn :(
Viszont az értesítési sávon meg igen, pl. látom a kapcsolat IP címét.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#57452) kasata91


kasata91
tag

Valakinek még fennáll az a probléma,hogy a képernyő lezáráskor a "retro tv" effekt laggol? Kb 10-ből 8 alkalommal.

Billentyűzetnél valaki nek sikerült a 2 pont írásjel közül az egyik e vesszőre átállítani? (tudom hogy mindjárt jönnek páran hogy swiftkey meg stb. Én szeretem és megszoktam a gyárit ha ezt a gondot meg lehetne oldani akkor nem cserélném le)

[ Szerkesztve ]

Trust me I'm an engineer

(#57453) fery02 válasza Laca0 (#57446) üzenetére


fery02
addikt

Számítógépes felületen Gmail fiókban szerkeszgesd a névjegyeidet (ott címtárként szerepel), ha másként nem megy!
Tök jó új felületet kapott a Címtár rész, pár napja figyeltem én is, hogy megváltozott. :)

Ha pedig végeztél, telefonon a Beállítások/ Fiókok és szinkronizálás menüben nyomj egy frissítést a Névjegyekre.
Utána már csak nem fog változgatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#57454) bakkir


bakkir
tag

Üdv! 32gb -os, német romos a telefonom. Nem igazán sietik el a frissítést. Azon gondolkodom, hogy fölrakom kdz-s megoldással. Láttam, hogy fent van már a magyar rom is, de csak 16gb-osoknak. Ezt rakjam fel, vagy inkább más országbeli 32gb-osát? Pl.: az olasz: 338 ITA/ITALY. Amúgy ami így van írva, az 32gb-osra jó?

(#57455) kasata91 válasza bakkir (#57454) üzenetére


kasata91
tag

Üdv. 32gb DE re én 32 gb spanyolt tettem és minden oké.

Trust me I'm an engineer

(#57456) akooos válasza kasata91 (#57452) üzenetére


akooos
veterán

CRT tv effektel kapcsolatban nem tudok segíteni, de a billentyűzeten én átállítottam az egyiket vesszőre.
Beállítások/Nyelv és bevitel/LG Billentyűzet mellett fogaskerék/Billentyűzet magasság és elrendezés/Alsó sorbillentyűk. Ha itt beállítod, akkor jó lesz :)

(#57457) Tsebacsi válasza bakkir (#57454) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én 32-es SEA kódosra tettem fel a 16-os magyar opent és 32-es a telefon, nem butult meg. Szóval nyugodtan felmehet a magyar is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57458) bakkir válasza kasata91 (#57455) üzenetére


bakkir
tag

Üdv! Ha jól látom a spanyoloknál vodás van (vodásat nem igazán akarok). Az italy, baltics, portugáloknál nincs írva a vodafone, sem hogy 16. Azok 32gb osak?

(#57459) petipetya válasza bakkir (#57454) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem is 32 GB-os DEU, erre raktam fel a 16 GB-os Hungary opent.

"nincs rá lezsóidő"

(#57460) Knife.McL válasza kasata91 (#57452) üzenetére


Knife.McL
tag

Szia!
Én a fejlesztői beállításokban levettem az Animátor időtartam méretezését 0.5-re.
A fordítás bugos, az ne zavarjon meg, hogy 5x -et ír. Fentről lefele haladva a listában:
- Kikapcsolás
- 5x -> ez valójában 0.5x
- 1x
- 1.5x
- 2x
- 5x
- 10x

Ettől kicsit gyorsabban futnak le egyes animációk, így nem látszik laggosnak.
Ha a másik kettőd is leveszed, akkor pörgősebbnek tűnik majd a vas, de kevésbbé "látványosak" az áttűnések, ablakanimációk.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#57461) batai15 válasza fkrinya (#57450) üzenetére


batai15
félisten

Wifi storage appal csináld.

(#57462) fery02 válasza stefi68 (#57451) üzenetére


fery02
addikt

Oké azt nem tudtam, hogy neked is van ebből problémád, mert alapból dzsordzso69 fórumozótól indult a téma.
Azt gondoltam te csak jelzésként válaszoltál. :)

Valamilyen úton módon jelezd szerintem LG-nek a problémádat, mert ez a funkció akkor ezek szerint hibásan működik!
Ha bizalmasnak ítélünk egy értesítést, akkor az attól még látszódjon a feloldott képernyő értesítési sávjában!
Egyéb esetben ez mindenképpen bug-nak számít szerintem.

Ha többen is bejelentik ugyanezt a problémát, esélyes ugye az ezzel kapcsolatos javítás egy jövőbeli újabb firmware-ben.

[ Szerkesztve ]

(#57463) bakkir


bakkir
tag

Még egy kérdés, ha felteszem a 16gb-os open magyar verziót, ha pl. nem tetszene bármikor vissza tudnám rakni a német v20h-s romját?

(#57464) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Egy pozitívum még lollihoz:
KK-n nekem bugos volt a gyári billentyűzet, telefon módban egy rövid idő után nem betűket írt, hanem számokat, képtelenség volt vele írni. A mostani 3 napja hibátlanul működik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57465) BigDawe


BigDawe
csendes tag

Sziasztok!

A tegnapi nap folyamán láttam egy cikket, hogy elérhető a lollipop G2-re Mo.-n. Na most nekem egy független D802 modellem van, és ezt még nem tudtam lefrissíteni, se a telefonon keresztül, se a PC Suital. Azt láttam, hogy le lehet tölteni a V30a-t, de azt most akkor fel lehet rakni, vagy esetleg várjak, és majd elérhető lesz az update a napokban? (rootolni még nem szeretném, arra még van idő :D )

(#57466) bakkir


bakkir
tag

Beszéltem a magyar supporttal, egy kis érdekesség:
LG Electronics Magyarország Üdvözlöm! .... vagyok. Miben segíthetek?
[ÉN] Üdv! Van nekem egy LG G2-es mobiltelefonom
[ÉN] GSM boltban vásároltam, és még nem érkezett rá lollipop frissítés
[ÉN] az lenne a kérdésem, hogy mikor érkezik meg rá?
[ÉN] 32gb-os, független
LG Electronics Magyarország Független készülékekre már megjelent.
LG Electronics Magyarország Viszont ha nem magyarországi importból származik a készülék akkor nem fog frissülni.
LG Electronics Magyarország Márkaszervizünk viszont meg tudja csinálni önnek.
[ÉN] ha jól tudom, németországból származik
LG Electronics Magyarország Azaz itthoni imei számokhoz nincs regisztrálva
LG Electronics Magyarország nem fog sajnos frissülni.
[ÉN] ha ott megjelenik egyszer a frissítés, akkor nekem nem is fog jelezni?
LG Electronics Magyarország Így van.
[ÉN] köszönöm szépen a válaszát

(#57467) fkrinya válasza batai15 (#57461) üzenetére


fkrinya
tag

Gondoltam arra is és otthon, azzal csináltam volna, de ahol próbáltam, ott elég lassú volt a wifi.
Tudná, amúgy kezelni egymást a két készülék OTG-n?

(#57468) BigDawe válasza bakkir (#57466) üzenetére


BigDawe
csendes tag

Köszi szépen, most akkor ideje kideríteni, hogy honnan való a telefon :D Ujgsmben rendeltem, a doboza alapján Kína :D

(#57469) Mike81 válasza Tsebacsi (#57444) üzenetére


Mike81
senior tag

Azért írtam, hogy boltja válogatja. Biztos hogy van korrekt gsm bolt is.

(#57470) fodin válasza bakkir (#57463) üzenetére


fodin
tag

Pontosan így van.

(#57471) Tsebacsi válasza BigDawe (#57468) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem a gyártás helye számít, hanem hogy hová szánták :) Amúgy az összefoglalóban lévő leírással simán tudod telepíteni 10 perc alatt a v30a-t, ami magyar független rom és megy 16-os és 32-es telón is.

(#57469) Mike81: Konkrét példaként írtam, hogy igazoljam az állításod! ;)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#57472) Mike81


Mike81
senior tag

Olyan kérdésem lenne azokhoz akik az UC Browsert használják. Hogy van különbség a HD és a sima verzió között? Fogyasztás ram kezelés stb...
A válaszokat előre is köszönöm😊

[ Szerkesztve ]

(#57473) morneo.it


morneo.it
senior tag

Egyre érdekesebb a telefonom kálváriája a kijelzőcsere miatt. Előzmény: karc volt a telefon sarkán, emiatt első körben visszadobta a Telemax. Ezt megreklamáltam a Vodafone-nál, második körben újra elment nekik. Közben az LG Magyarország a Facebookon segítséget ígértek, kezesek voltak. Ma 13. napja hogy odavan, s ráírtam a chaten az LG-re... akik nem is találják a TeleMax rendszerében a 2. alkalommal felküldött telefonom.

12:27:19 PM [LG Electronics Magyarország] Üdvözlöm! Csikós Csaba vagyok. Miben segíthetek?
12:27:28 PM [MorNeo] Jó napot kívánok!
12:27:58 PM [MorNeo] 10. napja javítja az LG G2-es telefonomat a Telemax szervizük, melyet a Vodafone-nál vásároltam.
12:28:27 PM [MorNeo] Leadtam a Vodafone boltban, s online követem a státuszt munkalap és IMEI alapján.
12:28:49 PM [MorNeo] Kijelzőcsere lenne. Ez, ha leadnám Önöknek Pesten, még aznap is elkészülne.
12:29:22 PM [MorNeo] Kérdés az, utána tudnának nézni, hogy miért akadt meg a dolog?
12:29:53 PM [MorNeo] IMEI száma a készülékemnek: 354198061179***
12:31:53 PM [LG Electronics Magyarország] Persze kis türelmét kérem.
12:32:00 PM [MorNeo] Köszönöm előre is.
12:35:11 PM [LG Electronics Magyarország] Köszönöm a türelmét
12:35:26 PM [LG Electronics Magyarország] úgy látom, hogy elhagyta a szervizt (telemaxot)
12:35:54 PM [LG Electronics Magyarország] A készüléket mechanikai sérülés érte a kijelzőn ezért nem javították a készüléket garanciában.
12:36:45 PM [LG Electronics Magyarország] Illetve az alján és a sarkán.
12:39:40 PM [MorNeo] Ez volt az első kör. Akkor én jegyzőkönyvet vetettem fel. Mert az, hogy az alja kopott
12:40:13 PM [MorNeo] annak nincs köze a kijelzőn megjelenő "sárguláshoz", ami típushiba. És 2.jára küldtem vissza akkor a Vodafone-nal, 13 napja.
12:40:31 PM [MorNeo] Ebből a 2. körből nem került még ki a Telemax-tól, az interneten látom.
12:40:32 PM [LG Electronics Magyarország] Én ezt az egy javítást láttam a telemaxnál.
12:41:09 PM [MorNeo] Abból vissza is kaptam 4-5 nap alatt, de ez 2 hete volt.
12:41:21 PM [MorNeo] Jelenlegi átvételi szám: VOD020207469
12:41:40 PM [MorNeo] Jelenlegi státuszok:
2015-03-27 - Szervizben
2015-03-27 - Logközpontba érkezett
2015-03-26 - Logközpontfelé úton
2015-03-25 - Rögzített
12:42:04 PM [MorNeo] március 25-én adtam le a békéscsabai Csaba Centerben
12:42:17 PM [MorNeo] 2 nap múlva a Telemax elkezdte a javítást.
12:42:36 PM [MorNeo] ez 13 napja tart... Ön akkor még az előző javítást látja?
12:43:37 PM [LG Electronics Magyarország] Igen, sajnos a tmx rendszerében nem látom, de utánakérdezek Önnek, ami viszont 1-2 órát is igénybe vehet.
12:44:54 PM [MorNeo] Nagyon hálás lennék, mert most jelenleg úgy tűnik (minden pánikot mellőzvén), hogy elveszett a telefonom a Telemax-nál. Adhatok egy telefonszámot, ahol elérhető vagyok, vagy maradjon ez az ablak nyitva?
12:46:02 PM [LG Electronics Magyarország] persze
12:46:26 PM [MorNeo] +36-30/354-**** a telefonszámom.
12:46:44 PM [LG Electronics Magyarország] köszönöm.
12:46:56 PM [LG Electronics Magyarország] amint kapok választ megkeresem.
12:47:35 PM [MorNeo] Köszönöm előre is!
12:47:45 PM [LG Electronics Magyarország] Szívesen
12:47:49 PM [LG Electronics Magyarország] Segíthetek még valamiben?
12:48:36 PM [MorNeo] Másban most nem, várom akkor keresését. További szép napot.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#57474) batai15 válasza fkrinya (#57467) üzenetére


batai15
félisten

Mivel mtp van, és mass storage már nincs így nem szvsz.

(#57475) neo_xperia válasza bakkir (#57458) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Ezek közül bármelyiket felteheted. Én pont az italy 32 v30a-t raktam fel. Nem vodás, és 32 Gb-os, mint a neve is elárulja.

(#57476) bwoay válasza morneo.it (#57473) üzenetére


bwoay
nagyúr

szoval akkor azt mondod, hogy barminemu panasz eseten batran ajanlod a Telemaxot? :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#57477) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na ma elkezdte enni az aksim a gogli play szolg...mint kiderült az időjárás zárképernyőn csak gps alapú helyet tud megjeleníteni(eső,hó),de mivel a gps ki volt kapcsolva pörgött a háttérben a szolg....erre is érdemes odafigyuszolni....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#57478) SUPREME7 válasza morneo.it (#57473) üzenetére


SUPREME7
őstag

Telemax egyébként se kapkodja el, de a szervizbe érkezéstől 1 hét telt el, azóta hétvége, húsvét stb.

(#57479) morneo.it válasza SUPREME7 (#57478) üzenetére


morneo.it
senior tag

Azt mondod, legyek még türelmes? :K

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#57480) SUPREME7 válasza morneo.it (#57479) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mást úgyse tehetsz :) A telemaxx egy hulladék.

(#57481) watador600


watador600
senior tag

Van olyan aki mostanában vett a G2-höz quickwindow tokot? És esetleg fekete színben?
Mert kb sehol se kapni, csak másik színben.
Egyáltalán megéri a pénzét? Az igazság az, hogy nagyon megtetszett, és lehet vennék egyet.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#57482) akooos válasza watador600 (#57481) üzenetére


akooos
veterán

A gyári quickwindow karcolja a kijelzőt, mert a kis ablak széle fémből van. Azt javaslom külföldről rendelj 1500 forintért egy mágneses Nillkint, vagy egy bármilyen QW kinézetűt :)

(#57483) watador600 válasza akooos (#57482) üzenetére


watador600
senior tag

Igen ezzel én is szemeztem, sőtt majdnem meg is rendeltem, csak aztán yt-n néztem videót róla, és nem tetszett. A gyárinak pont az eleje tetszik.
Mindenesetre még átgondolom. :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#57484) Looserke válasza akooos (#57482) üzenetére


Looserke
őstag

Nekem gyári tok van és egy karc sincs a fólián ami ugye puhább mint a GG2

(#57485) r3dwo0d válasza Looserke (#57484) üzenetére


r3dwo0d
tag

Megerősíthetem én is több mint 1 év használat alatt sem lett karcos se a fólia, se az üveg.

(#57486) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Megérkeztek a G2 -höz rendelt tokok:

Hagyományos 0,3 mm vastag low-budget tok: nagyon meg vagyok vele elégedve, S3 -hoz is már használtam ilyet anno, tökéletes illeszkedés, megtartja vele a telefon a formáját, csak elhanyagolható mértékben nőnek vele a méretei. Két hátránya van: az esésektől, ütésektől kis mértékben véd csak, ezt inkább annak ajánlom aki csak a hajszálkarcokat, karcokat akarja vele elkerülni, pl. amikor leteszi az ember az asztalra. A másik, hogy elég csúszós műanyag felülete van. Aki ilyet vesz, az ne nagyon vegye le - tegye vissza gyakran a tokot a telefonról, mert minimális mértékben ilyenkor megnyúlhat, és ilyenkor alámegy a finom szemcsés por, törmelék, stb. és hajszálkarcokat hagyhat a hátlapon, anno S3 -al így jártam. De 1$ -ért best-buy!

A másik tok az IMAK Cowboy: baromi jó fogást ad a telefonnak, normális a tapadása, ez nem nagyon fog kicsúszni a kézből. Ez már picit vastagabb mint az 1$ -os, de még mindig nagyon vékonynak számít, főleg egy S-Line tokhoz képest. Ez minimális mértékben túlér a kereten, így "arccal" lefele is le lehet tenni a telefont (nem lesz hajszálkarcos). Hátránya talán, hogy alul-felül nem véd. Ez már 7$ -os tétel, de bátran ajánlom, ja és ajándékba adnak hozzá egy IMAK fóliát is.

A harmadik, bár azt még múltkor rendeltem, az S-Line: nagyon jó fogása volt, csak nekem már baromi vastag zsebben hordva, a designja se jött be annyira, bár ez szubjektív. Ütések ellen valószínű a 3 tok közül ez véd a legjobban.

Összegezve nekem az 1$ -os jött be a legjobban, mert nekem csak a karcok ellen kell, hogy védjen, szerencsére nem vagyok az a leejtős fajta (lekopogom), még szerencsére nem tört össze semmi műszaki termékem így. Viszont az 1$ -ot azért nem fogom használni, mert csúszós a felülete, ha olyan lenne mint az IMAK -é akkor abszolút favorit, de így a győztes nálam az IMAK :C

[ Szerkesztve ]

(#57487) akooos


akooos
veterán

Új LG felület érkezik
A G4 ezzel jön majd, nekem tetszik személy szerint.

(#57488) sYs


sYs
tag

Más tapasztalt olyat hogy a Lollipop (Hungary Open 16G) óta az aksinál megnőtt a "Cell standby" okozta merülés?

Nálam most kb. azzal egyezik amit a kijelző fogyaszt, ami elég durva. :D
Volt hard reset, restart, akksi fel le töltés.
A térerő maxos végig. LTE kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#57489) Danny365


Danny365
őstag

Hmm, érdekes lesz ez a G4, ez a bőrszerű borítás kicsit fura.

[ Szerkesztve ]

(#57490) Quqesz válasza Danny365 (#57489) üzenetére


Quqesz
nagyúr

LG G4 jönnek az infók! Azt nézted,hogy a kamera lencse f1.8-as lesz :Y
[link]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#57491) Corgan82


Corgan82
aktív tag

(#57492) batai15


batai15
félisten

Hányszor fogjátok meg be linkelni?

(#57493) akooos


akooos
veterán

Bezzeg ha valaki megkérdezi, hogy rootolható-e a lolli akkor le van baszva, hogy kereső meg olvasson vissza :D 15:40-kor, 4 hsz-el korábban linkeltem be a videót :D

Amúgy szerintem nem fognak bőrhatású hátlapot csinálni neki. Borzasztó szar ötletnek tartom, és igénytelen megoldásnak is. (Note3 pl)

[ Szerkesztve ]

(#57494) Matada2.3 válasza Danny365 (#57489) üzenetére


Matada2.3
veterán

Tetszetős, csak ne legyen nagyon igénytelen.. renderen szép :)

Finn the human

(#57495) watador600


watador600
senior tag

(#57484) Looserke, (#57485) r3dwo0d:
Honnan vettétek?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#57496) Apaxp válasza batai15 (#57492) üzenetére


Apaxp
senior tag

Csíp a pisi a gumibugyiban? Mert az utóbbi két napban csak rendreutasításszerű hsz-eid vannak.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#57497) batai15 válasza Apaxp (#57496) üzenetére


batai15
félisten

Lehet nyügösebb vagyok a kelleténél valóban, de szúrja ettől független a szemem nekem is hogy ha már van melyviz akkor is ide ír mindenki romolassal kapcsolatban, meg azért nem ártana vissza olvasni csöppet párszor.

(#57498) Apaxp válasza batai15 (#57497) üzenetére


Apaxp
senior tag

Bocsi de ha az összefoglaló itt is meg a mélyvízben is ugyanaz, akkor főverzió váltásnál lehetnek ugyanazok a problémák mindkét oldalon. Erre a topicra sem azt írták a szabályok között hogy "tok meg csicsa" hozzászólások lehetnek Aki olyant kérdez az úgyis át lesz küldve a mélyvízbe. Azt meg hogy itt az userek 90%-a nem tanulja meg a kereső használatát már megszokhattad volna. Ha nem kap választ valaki csak észreveszi magát. Ha meg követelőzik vagy okoskodik majd helyre lesz téve. Csak magadat rongálod ha a hülyeségeken mindig kiakadsz. :D

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#57499) r3dwo0d válasza watador600 (#57495) üzenetére


r3dwo0d
tag

Én telenor üzletben vettem a pólus centerben anno. Az enyém kék színű mert feketét már akkor is lehetetlen volt szerezni :D

(#57500) FGyula30 válasza Apaxp (#57496) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Téged nem zavar ha 10hsz-ból 8 ugyanaz? Vagy kettővel előtte válaszoltak rá és megkérdi megint?
Nyugodt ember vagy. Jó neked.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.