Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) V/ válasza Met (#25597) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ugyan oda, a barátnak történő küldés. De én is arra kattintottam amit te írtál, csak nekem ez jött elő, hétfő óta egy kicsit más a böngészős Paypal.

(#25602) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Mobilszámot csak a fogaskerék alatt található profil menüben lehet megváltoztatni?
Mert ott valamiért nem engedi.

(#25603) V/ válasza nagy@gmx.com (#25602) üzenetére


V/
Topikgazda

A klasszikus My profile személyes adatoknál is, de nekem az edit-re működik.
Új számot akarsz megadni vagy mi a gond?
A mobilnál előfordulhat hogy nem +36 hanem 0036-ot kell írni. És csak számok írhatóak.
Ha sms védelmet aktiváltál erre a számra akkor azt cancel.

[ Szerkesztve ]

(#25604) Met válasza V/ (#25601) üzenetére


Met
nagyúr

Hmm, át tudtam küldeni.
Ami változott tegnap óta, átraktam elsődlegesre az USD-t a fogadó accon és most arra az ikonra kattintottam ami linkeltél, nem mint tegnap a felső menüből Send & Request Payments
Forintot és dollárt is átküldtem, egyikből sem vont le.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25605) Met válasza patex1983 (#24947) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt sikerült megoldani valahogy?
Nekem is ez van az új accountal.
Rendesen van megadva a telefonszám, elsődleges, sütiket is töröltem, ellenőrző kódot is kértem rá de a Get security key után beírom kétszer a telefonszámot, visszadob a profil oldalra.

Az első accounton be van állítva és elsőre sikerült.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25606) apu1957


apu1957
csendes tag

Köszi a gyors választ
Szerinted milyen pénznemben érdemes utalni HUF vagy USD
Köszi

(#25607) zzola válasza zzola (#25585) üzenetére


zzola
félisten

Ha PP fiókban megjelent a jóváírás, akkor innen számolva 3-5 munkanap alatt kerül vissza a tétel a kiindulási számlára?

[ Szerkesztve ]

(#25608) V/ válasza apu1957 (#25606) üzenetére


V/
Topikgazda

A magyar Paypal számlára amit az Unicreditnél vezetnek forintot kell utalni. A devizát forintra konvertálva teszik rá bankok, az veszteség.

(#25609) nagy@gmx.com válasza V/ (#25603) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Változtatni enged, csak újat hozzáadni nem.

Nem értem, maguktól nem veszik észre, hogy fel van töltve dokumentum?
Mert nem igazán reagálnak rá.

(#25610) V/ válasza zzola (#25607) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel sokan ezt kérdezik, ezért is lett beírva az Összefoglalóba, amit te is idéztél az eredeti hsz-d-ben, természetesen a Paypal-ra való megérkezés után kezdődik a napok számítása, szerint ennél egyértelműbben már nem tudom leírni, mivel Paypal a téma azzal nem foglalkozom, hogy számolgassam azt, hogy egy eladó mikor kezdeményezi a visszatérítést, miután kötelezték rá vagy önként vállalta. eBay esetén 7 napon belül kell indítania a refundot, ez elég képlékeny 1 perctől 7 nap.

[ Szerkesztve ]

(#25611) zzola válasza V/ (#25610) üzenetére


zzola
félisten

Kösz. Még nem volt ilyen szitum.

(#25612) V/ válasza nagy@gmx.com (#25609) üzenetére


V/
Topikgazda

A telefonszámról beszélsz? Mert abból 3-at lehet felvinni. mobil, munkahelyi és otthoni. Nekem a munkahelyi 30xxxxxxx, a mobil 003630xxxxxxx, az x-ek azonos számok, az otthonit meg nem adtam meg de mivel más a körzetszám azt is beírhatnám.

(#25613) Met


Met
nagyúr

Saját számlára pénz (USD) küldésnél a fogadó bank árfolyamán váltja vagy a PP-én?
A 248 dollárt csak 3 részletben tudom küldeni magamnak mert nem tudok havi limitet állítani, nincs kártya hozzárendelve az accounthoz.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25614) V/ válasza Met (#25613) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, a saját árfolyamán, ehhez nincs köze a banknak, ők forintot kapnak, de megnézheted hogy mennyi, mert mielőtt kiküldenéd van egy összesítő képernyő és ha ESC-l vagy a böngésző vissza gombbal kiléphetsz, nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#25615) Met válasza V/ (#25614) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, írta, csak azért rákérdeztem hátha itt is lehet állítani valamit:)
Kerestem de nem találtam.

Havi tranzakció szám limit nincs ugye?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25616) V/ válasza Met (#25615) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs kártya, akkor havi 21000 Ft a max, ha ma kiküldesz 20999-t akkor október 24 a következő 21K inditása. Ami nem állítható azt nem írják.

[ Szerkesztve ]

(#25617) Met válasza V/ (#25616) üzenetére


Met
nagyúr

Gondolom egy kártya csak egy accounthoz lehet hozzárendelve.
Mert akkor hozzá kell adnom a rendes kártyám, a netkártya a másik accon van de azon még fut egy rendelés.
Mert ha jól láttam a havi limit módosításához hozzá kell adni bankkártyát is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25618) Belba


Belba
őstag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem :

1./ Van-e a PayPal-nál korlátozás a pénzforgalomra?...

2./ Van-e a PayPal-nak saját bankkártyára (mint a Payza-nak)?...

Előre is köszönöm a segítséget!...

< A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

(#25619) V/ válasza Met (#25617) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindent leírtam már itt, meg a leírásban is.
Egy fiók egy kártya, másik fiókhoz nem rendelhető.
Én a következőt tenném a helyedbe. ( A feltörés nálad sem merülhet fel, ezért a kártya védve van)
Hozzáadom a normál kártyát, komfirmálom, megvárom hogy a bank elszámolja (nem zárolt állapotba írok kódot) beírom, megy az egyenlegre a 400 Ft.
Ezután már nincs havi limit. Másnap pénz ki. 2-3 nap múlva kártya lecsatolva.

(#25620) V/ válasza Belba (#25618) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ mit értesz pénz forgalom alatt. Egy keresés a topic-ban is segített volna.
1. Vásárlás nincs korlátozva. Ha nem adsz hozzá bankkártyát akkor van éves limit pénz fogadásra és pénz küldésre, külön limit az egyenlegről való pénz kiküldésre a saját számládra lásd a képet.
Ezenkívül érvényes a pénzmosás elleni törvény előírása a Paypal-re is, nekik is "nevesíteni" kell és lejelenteni az adóhatóságnak az előírt összegek elérését.

2. Csak USA viszonylatban van Paypal kártya, magyar regisztrációhoz nincs.

(#25621) St3ven válasza V/ (#25600) üzenetére


St3ven
addikt

Attól függ hogy a bankod miként számolja el a devizás kártyás vásárlásokat.
Pl. Ersté-nél van mindhárom, de a Visa elszámolása kedvezőbb mint a MC és Maestro.

Ez hogy lehetséges? Nem egy adott deviza eladási árfolyamon számol a bankom a konverzió esetében?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#25622) V/ válasza St3ven (#25621) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Mert a kártya társaságok (Visa, Mastercard) nem azonos árfolyammal dolgoznak, így ha egyforma a szabály akkor sem azonos a levont pénz. Az Összefoglalóba ott az kártyatársaságok árfolyam számító oldalainak elérése.

Példák a kártya elszámolás szabályaira:

Erste, eltérő szabályok

OTP a 72a, azonos szabály de a végeredmény más lesz

[ Szerkesztve ]

(#25623) Balli


Balli
őstag

Payment request opció ad bármilyen biztonságot mind eladóként és vevőként? Gondolok arra, ha pl. vissza szeretném küldeni az árut, akkor kapok olyankor támogatást ha az eladó nem akarja visszaküldeni a pénzt? Ez ügye az Ebay/PayPal kombónál jól működik

Athens 2004

(#25624) V/ válasza Balli (#25623) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárlásnak minősül, érvényes a vásárlói védelem. Ha a felső menüsorban kattintasz a Send & Request Payments menüpontra a megjelenő kéoernyő ott a "pajzs" a védelemről és írják is. Covered by PayPal Buyer and Seller Protection. The receiver of the payment pays a fee.

A családtagnak, barátnak történő pénz küldés esetén nincs védelem, ott megbíztok egymásban.

Gondolok arra, ha pl. vissza szeretném küldeni az árut Ez azért attól is függ, hogy az eladó biztosít-e visszaküldési lehetőséget, nem minden esetben érvényesíthető a fogyasztóvédelmi szabály, hogy meggondoltam magam, mégsem kell.

[ Szerkesztve ]

(#25625) Balli válasza V/ (#25624) üzenetére


Balli
őstag

Köszönöm, átolvastam! Igazából az nem világos, hogy ha rendelek egy fényképezőgépet de helyette egy banánt küldenek el, akkor elivleg a PayPal visszafizetné az árat. De ha az eladó nem ismeri el, hogy banánt küldött fényképezőgép helyett, akkor PayPal hogyan dönti el kinek van igaza? Gondolom pl. ha videóval felvesszük amikor kibontjuk a csomagot, az segíthet bizonyítékként.

Athens 2004

(#25626) V/ válasza Balli (#25625) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, az a lényeg, de nem ennyire leegyszerűsítve, ezek vásárlási szerződések a megfelelő törvényi háttérrel és ezt a többség be is tartja.
De banánt így nem engednek ki egy országból sem, az élelmiszer biztonsági szabályok miatt, a súlyra hozott tégla jobb példa, de ne higgy a városi legendáknak, általában azért nem ez jellemző a netes vásárlásokra. Eddig engem ilyesmi módon nem csaptak be, amikor tévedésből mást küldött, szó nélkül visszaadta az eladó a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#25627) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!

Sztori a következő. Volt egy terméket amit megvettem és kifizettem majd az eladó rá 2 nap törölte a terméket. Paypal-on nyitottam dispute-ot le is írtam a problémám de semmi válasz nem jött se az eladó részéről se a paypal részéről. Fogták és lezárták persze pénzt nem kaptam vissza.

Status

This dispute closed because it was open for more than 20 days

Ilyenkor mit lehet tenni? :F

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#25628) V/ válasza zoli121 (#25627) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol vásároltál?
Ha indítasz egy disputet akkor 20 nap áll rendelkezésre arra hogy követelésre emeld -claim-, ha az eladó nem reagál 10 napon belül -7 nap neki az előírt idő- akkor claim.
A Paypal nem válaszol, mert első körben az eladóval egyezkedsz, de az értesítő e-mail tartalmazza azt a dátumot amikor letelik a 20 napod.
Kérdés az hogy alul a képen látható pirossal bekeretezett részt használtad-e max 19. napon?

[ Szerkesztve ]

(#25629) zoli121 válasza V/ (#25628) üzenetére


zoli121
aktív tag

Ebay-en. És sajnos nem használtam (nem is láttam) :(

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#25630) V/ válasza zoli121 (#25629) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezen már nem látszik mert ugye lejárt. Az e-mail sem olvastad el? A Response deadline: külön kiemelve.

Mivel az eBay ott hamarabb kifutott a vásárlói védelmed, ott is elutasították a vásárlói védelmed és azért mentél a PP-re? Vagy nem indítottál a törlés után csae-t?

[ Szerkesztve ]

(#25631) zoli121 válasza V/ (#25630) üzenetére


zoli121
aktív tag

Először ott indítottam de ez eladó természetesen nem válaszolt (ami várható volt). Ekkora vittem át PayPal-ra a dolgot. Nem ez volt első dispute amit nyitottam de ezt nem láttam. Legalább tanultam valamit :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#25632) V/ válasza zoli121 (#25631) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n is rendezhetted volna, ugyanaz, ha nem reagál akkor eBay döntését kérni, ha ők nem adták volna vissza -mert az ő vásárlói védelmük az elsődleges- csak akkor menni a Paypal-re.

(#25633) zoli121 válasza V/ (#25632) üzenetére


zoli121
aktív tag

Legközelebb így teszek :) Tanulópénz

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#25634) _stick_


_stick_
őstag

Srácok, az instant pénzfeltöltésnél, az azonosítókód, számla 117 és jelszó mezőkhöz milyen adatokat kell megadnom?

(#25635) V/ válasza _stick_ (#25634) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik az instant? :)
De az OTP számlád adataid, mintha az OTP netbankba lépnél be.

De ki is van írva: Az Ön bejelentkezési adatait a Trustly fizetési platformja továbbítja, hogy biztonságos és titkosított csatlakozást hozzon létre a netbankhoz, és ezt a banki átutalást az Ön bankszámlájáról végezze el az Ön nevében, valamint az Ön azonosságának ellenőrzésére

[ Szerkesztve ]

(#25636) _stick_ válasza V/ (#25635) üzenetére


_stick_
őstag

Add funds using Trustly -ra gondoltam.
Ha nincs OTP-s számlám, akkor bukó ez az opció?

(#25637) V/ válasza _stick_ (#25636) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel másik bankot nem választhatsz, természetesen.
De a normál Top Up is 24 órán belül az egyenlegen már.

(#25638) _stick_ válasza V/ (#25635) üzenetére


_stick_
őstag

Jogos, köszi. Akkor ezt az opciót OTP-s számla híján nem fogom használni. :(

Igen, marad a normal top up. :R

[ Szerkesztve ]

(#25639) V/ válasza _stick_ (#25638) üzenetére


V/
Topikgazda

A réginél is csak 5 bank volt, egyedül eddig az OTP szerződött a Paypal-Trustly-vel, én remélem a többi bank sem zárkózik el, de ahhoz ugye átjáró kellene az adott bank netbankjához és azt a "gyengébb" bankok nem fogják megcsinálni, OTP máshogy áll a dolgokhoz.

(#25640) St3ven válasza V/ (#25622) üzenetére


St3ven
addikt

:R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#25641) badabum


badabum
tag

Már többször beállítottam hogy a bankom végezze el a konverziót,valamennyi ideig működik de előbb-utóbb vissza áll a paypal-es konverzióra, miért van ez?

(#25642) V/ válasza badabum (#25641) üzenetére


V/
Topikgazda

Én arra a következtetésre jutottam, hogy böngésző probléma -süti, tanúsítvány, új verzió-, a vírusvédelem valamit nem enged át, az oka néhány embernél.
De azt is figyelembe kell venni, hogy ilyen kártyás dolgoknál azért legyen a kártyán 1 $-nak megfelelő összeg, mert esetleg egy terhelés ellenőrzést végezhet és ha az sikertelen, nem fog minden rendben működni, de ez utóbbi csak egy megérzés.
Volt aki kihagyta hogy a a submit után nem nyomott a save-re, akkor ha módosul a kártya -lejárati idő, akkor is újból be kell állítani, vagy értelemszerűen a kártyaszáma változik, akkor is.
Nekem több éve két különböző kártya csatolva és sosem váltott vissza egyiknél sem.

Vagy egyes felhasználóknál hibásan működik a Paypal. :F

[ Szerkesztve ]

(#25643) badabum válasza V/ (#25642) üzenetére


badabum
tag

már 2x előfordult a spontán visszaállás, legutóbb (fél éve) néhány napig néztem a beállítást és közben vásárotlam is,rendesen el volt mentve hogy a bankom váltson,ma ránéztem és megint a paypal vált.

(#25644) V/ válasza badabum (#25643) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha belegondolsz nem egészen világos, hogy mi váltotta ki nálad, én is folyamatosan használom, fizetek vele és semmi ilyen
és így nem világos, hogy nálam miért nem jelentkezik ez a "hiba".
Ez a rész automatikus, csak a kártya és fiók tulajdonos tudja szabályozni, a Paypal dolgozói nem férnek hozzá mert ez a rész ami privát szféra.

(#25645) St3ven válasza badabum (#25643) üzenetére


St3ven
addikt

Nekem is előfordult pár hónapja, hogy visszaállt PayPal konverzióra. Semmit nem változtattam, még jó, hogy vásárlás előtt biztonság kedvéért rápillantottam.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#25646) Met válasza V/ (#25619) üzenetére


Met
nagyúr

Az mennyire gáz ha zárolt állapotban írtam be a kódot? Ha a banki zárolásra gondolsz, tegnap adtam hozzá a kártyát de még zárolva van az összeg a bank szerint.
De jött email Congratulations! Your withdrawal limit has now been lifted. You can now withdraw unlimited funds from your PayPal account.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25647) V/ válasza Met (#25646) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem gáz, de akkor ne az egyenlegen várd a 400 Ft-ot, mert vissza sztornó lesz a kártyára.
Abból a szempontból jobb lett volna hogy megvárd, mert el van tárolva hogy 1 hónap múlva veheted fel a pénz következő adagját és lehet némi fennakadás a dátum limit felszabadításban. Függetlenül az üzenettől.
Tényleg megvárhattad volna, semmi sem múlik azon, hogy a pénzt csütörtökön vagy pénteken mented ki a bankszámládra.

[ Szerkesztve ]

(#25648) Met válasza V/ (#25647) üzenetére


Met
nagyúr

Ja, kicsit elkapkodtam :U
De a havi limitet nem tudom most megemelni hogy van kártya az accounthoz linkelve?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25649) V/ válasza Met (#25648) üzenetére


V/
Topikgazda

Már megemelted: You can now withdraw unlimited funds from your PayPal account.
Ennél jobban, hogy nincs limit, már nem lehet.
Technikai problémára utaltam, hogy előfordulhat. Itt is el kell telni némi időnek, hogy átfusson.De nem biztos, hogy lesz gondod.

[ Szerkesztve ]

(#25650) Met válasza V/ (#25649) üzenetére


Met
nagyúr

Ahha, köszi.

Viszont azon gondolkoztam hogy lehet nem szüntetem meg a fake neves fiókot, mert a rendes nevesen nem működik az sms megerősítés.
Jó az a fake neves vásárlásra, nem hiszem hogy megint eladok valamit.
Ha leválasztom a rendes nevesről a bankkártyát és a bankszámlát akkor x idő múlva ugye vissza lehet csatolni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.