Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) V/ válasza wwhy (#26950) üzenetére


V/
Topikgazda

Rossz a Google, a confirm szónak nem csak vallási jelentése van:
• megerősít, megszilárdít
• jóváhagy, szentesít, hitelesít, ratifikál
• alátámaszt, bizonyít, igazol
• érvényesít, konfirmál
• bérmál

A PayPal esetén nem a kártyát erősíted meg, érvényesíted, hanem törlöd a limitet.
Ha nem léped meg ezt, vásárolni lehet vele, mert a szám beírás utáni próbaterhelés, megerősíti, érvényesiti a kártyát.
Nyelvészkedhetnénk még, de a lényeg egyértelmű, mindegy melyik szóalakot használom, de maradjunk a joginál.

[ Szerkesztve ]

(#26952) han_lev válasza wwhy (#26950) üzenetére


han_lev
senior tag

Ne is mond...
egyébként hihetetlen, hogy itt is "szakmázni" kell... :DD

V: értem én, értem. A konfirmálást jobban is, mint kellene... ;]
:R :R

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26953) L4C1


L4C1
csendes tag

Sziasztok!
Paypal-en nézegettem a fizetéseim, rendeléseim előzményeit. Egyszer csak eltűnt minden az előzményekből. Kijelentkeztem majd nem sokkal később visszaléptem és akkor már megjelent a keresőben, de a részleteket nem mutatta. Mi lehet ennek az oka?[kép]

(#26954) V/ válasza L4C1 (#26953) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamit változtattak megint, remélhetőleg ideiglenes hiba, Nem tudta a képernyőre hozni az adatokat, póbáld később. Én is arra várok hogy "előkerüljön" a kártyám a fizetéskor.

(#26955) tzimash


tzimash
őstag

Üdv,

Paypallal fizettem egy webshopban, elsőre sikertelen volt a tranzakció. Másodjára már jó volt, de a telefonra kapott sms-ek szerint duplán vonta le az összeget a kártyámról. A webshopból 1db visszaigazoló emailt kaptam.
Mit kell ilyenkor tenni?
Beléptem PP-ba, de nyomát sem találom semmilyen tranzakciónak (activity), pedig délelőtt is volt 2 ebay-es rendelésem.

(#26956) metal01 válasza L4C1 (#26953) üzenetére


metal01
őstag

Nálam is eltűnt minden... Remélem csak valami átmeneti bug...

(#26957) V/ válasza tzimash (#26955) üzenetére


V/
Topikgazda

Az sms nem lényeges, azt nézd meg hogy a kártyán mennyi van zárolva.
A vásárlás után kell egy frissítés vagy 2-3 perc múlva frissül.

(#26958) V/


V/
Topikgazda

Na előkerült a kártyám és a konverzió is banki maradt. :C
Viszont nincs számlatörténet. Kár, hogy nem írták, hogy frissítik a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#26959) tzimash válasza V/ (#26957) üzenetére


tzimash
őstag

Otpdirektben azt látom, hogy 2x akkora összeg hiányzik, mint kellene.
Észrevehető, mert nem 200ft-os tétel volt.

(#26960) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Most fizettem volan egy magyar oldalon Paypal-al de valami nem stimmel.

Ezt írta a pay nemrég, hogy ránéztem:

33 909 HUF ON HOLD

mi lehet a gond?

(#26961) metal01


metal01
őstag

De amúgy tényleg, miért tűnt el minden tranzakció adat a PP-ból?!

(#26962) metal01 válasza metal01 (#26961) üzenetére


metal01
őstag

Időközben helyreállt...

(#26963) V/ válasza tzimash (#26959) üzenetére


V/
Topikgazda

Darabszám a lényeg, de holnap legfeljebb hívd fel őket akkor pontosan meg tudják mondani, hogy egy vagy két érvényes tranzakció volt-e.

(#26964) .DLL


.DLL
veterán

Üdv!

Meg lehet valahogy nézni óra/perc pontosan egy tranzakció időpontját/kezdetét?

Előre is köszi!

(P.H.)

(#26965) V/ válasza .DLL (#26964) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak az értesítő e-mail az, ami perc pontos. Maga tranzakció század mp. Nem igazán van emberi léptékű eleje és vége. Érdekes felvetés. Mi lenne a jelentősége?

Pl egy ilyen e-mail idő adatai:
Létrehozás időpontja: 2016. december 6. 19:07 (1 másodperc után kézbesítve)
Tue, 06 Dec 2016 10:07:36 -0800 (PST)

[ Szerkesztve ]

(#26966) tzimash válasza V/ (#26963) üzenetére


tzimash
őstag

Paypal historyban már látszik, de csak egy tranzakció...

(#26967) V/ válasza tzimash (#26966) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak egyet fizettél, a banknál is majd egy érvényes tranzakció lesz, viszont az összeget zárolhatta a banki rendszer 2*. Ha végigfut az egész, akkor a bankod is egyet von le és a másikat felszabadítják a zárolás alól.

(#26968) tzimash válasza V/ (#26967) üzenetére


tzimash
őstag

Remélem így lesz. Köszi az infót!

(#26969) Tikakukac


Tikakukac
titán

Instant csapatnám fel a pénzt, utolsó lépés: Mivel az összeg túllépte az azonnali letét jelenlegi limitjét, a pénz a következő banki munkanapig nem lesz elérhető.

Mire gondol a költő?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26970) Tikakukac válasza Tikakukac (#26969) üzenetére


Tikakukac
titán

Megoldva. Cuccot eladták, pénzt levonták, homokóra beállt, egyenleg sehol. Tökéletes ;] Annyira forma.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26971) madle


madle
őstag

Nagyszerű problémába ütköztem, ugye nemrég váltottam bankkártyát.. és közben volt ma egy termék refundom, amit most láttam, hogy visszaigazolt a Paypal, viszont a régi nem létező Mastercardomra. Ilyenkor mi történik? Fent marad a Paypal egyenlegemen? Mert az új kártyámat még most aktiválnám ha megjönne a kód.

(#26972) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Ebay-en rendeltem egy karkötőt, amiből 1,5 hónap után kiesett az egyik kő, ami el is veszett, emiatt így már nem lehet használni! :(((

Írtam ebay-en az eladónak, de semmi válasz már kb 2 hete.
Paypal-on a fizetés résznél (ahol látszik a karkötő fizetés részletei) nem találok semmilyen vita indítása gombot!
Hol/hogyan tudnék valamit csinálni, vagy hagyjam a francba?

(^)(>.<)(^)

(#26973) V/ válasza madle (#26971) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod segítségével megtudod oldani. Kinyomtatod a két -vásárlás és refund- PayPal bizonylatot, besétálsz a bankba és megkéred hogy könyveljéák át a számládra.
De ha a kártya ugyanahhoz a számlához tartozik amit a mostani kártyádhoz használsz banktól függően jóvá tudják írni maguktól is.
Milyen aktiválást akarsz?
A PayPal 400 Ft-os pénzküldési limit törlési megerősítési kódra vársz? Mert annak nincs köze a kártyával történő vásárláshoz. A banki aktiváláshoz meg megint nincs köze a refundnak.

(#26974) V/ válasza vacs (#26972) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor is írtam, hogy kő elvesztése az eladó hibájából nem igazán bizonyítható, azt mondhatja, hogy jól be voltak erősítve, olyan felhasználói behatás érte ami miatt kiesett, így ő erre nem tud garanciát --ami egyébként sem volt- vállalni. Az hogy leesett és elveszett a kő, arra meg azt válaszolná, nem neki kell megkeresni.
De egyébként alul ott link, hogy még az eBay-nél keresd a probléma megoldását. Azért nincs PayPal.
Need Help?
First contact the seller through eBay to try resolving the problem. If it's still not resolved, go to the eBay Resolution Center. You may be eligible for purchase protection.

[ Szerkesztve ]

(#26975) madle válasza V/ (#26973) üzenetére


madle
őstag

Teljesen otthagytam az FHB-t, ahol a MAsterCardom volt, amivel a vásárlást végrehajtottam.
Átjöttem az OTP-be, új számla, új kártya. Regisztráltam az új OTP-s kártyámat, amire még várok, hogy megjöjjön a 400Ft-os terhelés jóváírás a kódjával, amivel meg tudom erősíteni a bankkártyám.

Oda is át tudom irányítani a refundot, attól függetlenül, hogy már nem él az FHB-s számlám?

(#26976) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Az összefoglalóban lévő leírás szerint a Telus oldalán(online) kértem a postaköltség visszatérítést egy visszaküldött telefon miatt. Ez volt 29-én, több mint 1 hét eltelt, mennyi idő szokott lenni amíg refundolnak vagy legalább válaszolnak? Lehet jobb lett volna az offline verziót választani?

(#26977) aytukabozs válasza PainKiller13 (#26976) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát nem tudom,
én úgy rémlik még aznap kaptam visszajelzést hogy befogadták a kérelmemet (2016.11.09).
12.-én írtak hogy kedvező elbírálásban részesítették,
majd 14.-én az egyenlegemen volt a pénz.

szintén online adtam le.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#26978) .DLL válasza V/ (#26965) üzenetére


.DLL
veterán

Tényleg, az email értesítőre nem is gondoltam, annak az időcímkéje bőven jó. :K Nincs nagy jelentősége, csak kíváncsi voltam.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26979) V/ válasza PainKiller13 (#26976) üzenetére


V/
Topikgazda

5 munkanap, de mint ahogy írták, a befogadásról jönni kell e-mailnek és onnan számolandó.

(#26980) PainKiller13 válasza V/ (#26979) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ennyi jött még aznap, azóta semmi.

kép

(#26981) V/ válasza PainKiller13 (#26980) üzenetére


V/
Topikgazda

A munkanapok számolnak, itt azt írja ha kell valami akkor 7 napon belül keresnek. Lehet hogy összegyűlt több és lassan haladnak. Legfeljebb írj egy érdeklődő e-mailt az itt szereplő címre holnap -az elválasztó vonal alatti- a request number számmal.

(#26982) PainKiller13 válasza V/ (#26981) üzenetére


PainKiller13
őstag

Pont ezt csináltam pár perce :) Én is erre gondoltam hogy év végén biztos sokat küldenek vissza főleg hogy ki tudja jövőre lesz e.

Csak abban akartam biztos lenni, hogy jó helyre adtam be, de akkor ezekszerint igen :)

(#26983) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Előzmény 1 és 2

Meddig várjak a követelésre emeléssel szerintetek? Semmi infó azóta sem róla. Az eladó tegnapelőtt annyit írt, hogy feladta, és leírta a nyomkövetési számot, meg adott két nyomkövetési oldalt. Ahol nem látszik a küldeménye. Még ez a 3 bejegyzés sem. Kérdeztem, hogy akkor mondja meg ő, hogy hol a csomag. Nem válaszolt.
Létezne, hogy sehol nem regisztrálták, sehol nem bukkant fel a csomag majd 2 hét alatt? Németországi szállításról beszélünk, nem valami hülye kínai tartományról.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26984) V/ válasza embe (#26983) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen nyomkövetési szám volt?

(#26985) embe válasza V/ (#26984) üzenetére


embe
nagyúr

Privátban elküldöm.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26986) madle válasza madle (#26975) üzenetére


madle
őstag

Ne haragudjatok, hogy újra kérdezem, de akkor semmi megoldás nincs erre, hogy a levegőben lógó pénzemet valahogy a Paypal egyenlegre visszatetessem?
Előzmény:
Teljesen otthagytam az FHB-t, ahol a MasterCardom volt, amivel a vásárlást végrehajtottam.
Átjöttem az OTP-be, új számla, új kártya. Viszont a refund a régi kártyámra ment, ami már elvileg nem létezik.... A Paypal szerint bejött a pénz és irányították a kártyára....

(#26987) V/ válasza embe (#26985) üzenetére


V/
Topikgazda

A német posta szerint ahogy írtad kézbesítve lett. Az a gond, hogy amit igazolást megadnak olyan nem létezik a Magyar Postánál, nincs ilyen gépi, szkennelt aláírás nálunk, és nem "magyaros" az aláírás sem.
A 84153 irányítószám sem kerek, Bodenkirchen-ben adták fel vagy vették át? És ki az a EMMER?

(#26988) embe válasza V/ (#26987) üzenetére


embe
nagyúr

Na igen ez így sehogy sem kerek. Nekem magyar címem van, amivel még soha nem volt gond.
De ezt a kézbesítést csak a német posta oldala mutatja.

Akkor igazán nincs mire várni igaz? Nyújtsam be a követelést?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26989) V/ válasza madle (#26986) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon nem írtad, hogy bankot váltottál! Honnan tudjam? Ezt írtad: ugye nemrég váltottam bankkártyát.. és mivel válaszoltam nem olvasgattam tovább a hsz-eket:
Válaszom aktuális, csak akkor nevesítem a bankokat:
A bankod segítségével megtudod oldani. Kinyomtatod a két -vásárlás és refund- PayPal bizonylatot, besétálsz az FHB bankba és megkéred hogy könyveljék át az OTP számládra.

Vidd magaddal a személyigazolványt, lakcímkártyát, a legutolsó FHB kivonatot vagy azt a papírt amelyen a megszüntetett bank számlaszámod van és vidd magaddal az OTP-s számlaszámot is.

A bejövő pénzek 30 napig a devizás könyvelendő tételek számlán vannak, ha nem tudja az automata rendszer könyvelni, mert valamilyen okból nincs meg az a számla, akkor a 31. napon visszafordul a feladónak.
Viszont némelyik bank küld értesítést a volt ügyfelének, ha meg nem akkor, az ügyfél felveszi a cipőcskéjét és tesz egy sétát a volt bankjába és segítséget kér az ügyben.
A megszünt számla csak archiválódik, a kártyák az érvényességük lejárta után 30 napig "élnek", csak a tiltott kártya fagy be, de nem a bank szemszögéből.
Ugyanezt a mókát már eljátszottam CIB -> Erste és Unicredit -> Erste viszonylatban náluk működött.

[ Szerkesztve ]

(#26990) V/ válasza embe (#26988) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, nem tudja bizonyítani, hogy neked küldte el, az hogy látjuk a Magyar Posta keresőbe az azért van mert ez egy nemzetközi postai szám, még a nigériai posta is mutatja a keresőjében.

(#26991) embe válasza V/ (#26990) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Na akkor belevágok. Lehet volt pár éve ilyen ügyem....
De azt mondom inkább ez lesz az első, ráadásul 100€-s történet, és az egyik ismerősömnek lesz.
Remélem visszakapom a pénzem!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26992) embe válasza V/ (#26990) üzenetére


embe
nagyúr

Az jó azt választom, hogy nem tudunk megegyezni?

Illetve ez az "összetákolt" szöveg mehet?

" I haven't received it yet. The expected delivery time has elapsed, I ask my money back.
Seller provides fraudulent tracking number.
The seller bad communication..
I want a refund! Thanks! "

Bocs a Google fordító a barátom... :B

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26993) V/ válasza embe (#26992) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó lesz.

(#26994) madle válasza V/ (#26989) üzenetére


madle
őstag

Nagyon szépen köszi a pontos korrekt válaszért! :)

(#26995) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Ezt találtam a minap a neten: PP átváltás

Arra lennék kíváncsi hogy ezt akkor is érdemes beállítani ha PPról küldenék pénzt a kártyámra?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#26996) V/ válasza trialboj (#26995) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a negyedik linkelése ennek a valaminek, kérlek ne tegyétek be ide, mert nem szeretem, ha a topikról "leszedett" információk köszönnek vissza pontatlanul. A javítási kéréseimet, pontosításaimat törölte az illető.
Ha magyar a regisztrációd akkor ilyen nincs: PPról küldenék pénzt a kártyámra?
De ez a "szuper pénzváltási feltalálás" már elég régóta szerepel az Összefoglalóban itt.
Ezen a "titkos" bejegyzésben lévő linken: Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva

[ Szerkesztve ]

(#26997) aytukabozs válasza trialboj (#26995) üzenetére


aytukabozs
addikt

szerk.:Lassú vagyok;

Ezt itt is megtalálhattad volna az összefoglalóban :P

Visszafele nem tudod beállítani, mindenképp a PP vált.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#26998) embe válasza V/ (#26993) üzenetére


embe
nagyúr

Na visszaadták a pénzt, már látom is a PP számlámon az összeget. Az eladó visszatérítette, a PP zárta is az ügyet.

Köszi a segítséget! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26999) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon kezdő PP használó vagyok, a tinydeal-en vettem két telefon ott a pp-vel való fizetést kipipáltam. A pp oldalon meg is jelent a vásárlás -46xxxft, a pp-m nics feltöltve, de bankkártyát csatoltam hozzá, ilyenkor várnom kell,hogy majd levonja a számlámról, bankkártyámról a tinydeal által kért összeget vagy nekem kell feltöltenem a pp számlámat :F

Bocs, ha unalomig ismételt kérdést tettem fel, az összefoglalót elolvastam, de ott nem találtam a kérdésemre választ.

Köszi, ha gyorsan válaszoltok :R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#27000) aytukabozs válasza sonaj0203 (#26999) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha csatolva van a bankkártyád, akkor automatikusan levonja akkor mikor fizetsz.
Mint bármilyen kártyás vásárlásnál.
(ill. akkor még csak zárolódik az összeg, de ez részletkérdés)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.