Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) V/ válasza ripla (#26200) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet technikai probléma is.
De az Ersténél az alap napi vásárlási limit 5 db, a kártya hozzáadás 2 vásárlást felhasznál, a számbeírás után az 1 $ és ha konfirmálod a 400 Ft levonása. Ha ma vásároltál akkor ez is lehet.
Vagy probáld meg hozzáadni a klasszikus My Profilban, leírás Összefoglaló, Tippek

(#26202) ripla válasza V/ (#26201) üzenetére


ripla
őstag

napok óta nem használtam a kártyát, úgyhogy ez a lehetőség kilőve.

(#26203) ripla


ripla
őstag

akármit csinálok, délután óta ez fogad, nincs ötletem, hogy miért...

(#26204) Onlány válasza V/ (#26198) üzenetére


Onlány
tag

Köszönöm. Egyébként olvastam de nála a kártyaszám nem változott ha jól értelmezem. Nálam új a bank, számlaszám és a kártya is.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#26205) mediumgecso válasza V/ (#26199) üzenetére


mediumgecso
őstag

Köszi a segítséget :-) megnyugodtam

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#26206) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

Van egy paypal számlám, és szeretném róla átutalni a pénzt magamnak, viszont nincs bankkártyám. Egy haver bankkártyáját használnám, viszont neki már párosítva van a paypaljával. Ez gondot jelenthet? Illetve kell valami biztonsági kódos játékot eljátszani, vagy ahogy párosítottam, egyből át tudom utalni a pénzt?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#26207) V/ válasza trialboj (#26206) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egyenlegről pénzt kiutalni a saját bankszámlára lehet, kártyának nincs köze ehhez. Ha 21000 Ft-nál többet akarsz havonta kiküldeni, akkor ennek a limitnek eltörlésére kell saját bankkártyát hozzáadni.
Az Összefoglalóban vannak leírások.

[ Szerkesztve ]

(#26208) trialboj válasza V/ (#26207) üzenetére


trialboj
őstag

Nem írtad oda hogy csak, szóval ez így helyes és máshogy ne ajánlott, vagy nem is engedi másképp? Egyszeri tranzakcióról lenne szó.

Ha nincs rá semmilyen mód, akkor át lehet úgy küldeni hogy ne százalékosan vonjon le belőle tranzakciós díjjat? hanem egy fix összeget.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#26209) V/ válasza ripla (#26203) üzenetére


V/
Topikgazda

2 hsz-el feljebb már írtam, de ha ezt is próbáltad: Összefoglaló,Tippek Bankkártya hozzáadás gyors link, My Profil kártya hozzáadás, akkor várj holnapig.

(#26210) V/ válasza trialboj (#26208) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak mert ez a szabály, másnak a kártyáját nem lehet hozzáadni, főleg azt, ami már egy fiókhoz hozzá van rendelve.

Nem foglalkozok nem ajánlott témával, trükközéses dolgokkal.
A kiküldés sajátra bankszámlára ingyenes, ha barátként átküldöd a barátodnak az egyenlegedről és ő a saját számlájára kiküldi, az ingyenes mindkettőtöknek. Nincs itt jutalékról szó.

[ Szerkesztve ]

(#26211) trialboj válasza V/ (#26210) üzenetére


trialboj
őstag

A leírásban, ami mellesleg rendkívül precíz gg érte, azt írja hogy van trancakciós díj 4%, de most mikor megpróbáltam küldeni, azt mutatja hogy nincs semmi extra költség... és az a kérdőjel sem kattintható pedig annak kellene lennie. [link] Belekonvertálja az átváltásba, csak elfelejt róla szólni? jelenleg 90€ kellene legyen $100 ...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#26212) Remiel


Remiel
őstag

Sziasztok

Nem tudom volt e erről szó, de havi rendszerességgel fizetek 5$ egy játékért és eddig semmi gond nem volt, levonták az öt dolcsinak megfelelő forintot, de a legutóbb megfejelték 27% áfával mint local tax, amit nem értek, mivel egy kínai oldalról van szó. Évek óta megvan az acc, eddig ilyet sosem tapasztaltam. Volt valakinek bármi ilyen tapasztalata mostanában?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#26213) ripla válasza V/ (#26209) üzenetére


ripla
őstag

mindent végigpróbáltam amit írtál, nem megy. folyamatosan azt írja, hogy próbáljam később.
pedig a kártya tuti működik, boltban is ezzel fizetek, neten játszható online játékot is fizettem már vele, csak a paypal problémázik valamiért.

(#26214) Keef_Lee válasza ripla (#26200) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nálunk másik (a harmadik) böngésző segített. (Csak telefonról. Ezt olvastam valahol, hogy próbáljam meg.)

(#26215) V/ válasza trialboj (#26211) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem ha a Fee 0 az egyértelmű :)
De a helyedben külön-külön küldeném az € és a $-t, vagy egyik fajtára konvertálnám az egyenlegen és azt küldeném.
Nem jó a 90 €, honnan vetted?
A 0.99 €-ot nem számolja, legyen 1.
Ez tényleg jó (1 USD = 0.875418 EUR) ezzel az árfolyammal számol, most néztem meg.

(#26216) V/ válasza Remiel (#26212) üzenetére


V/
Topikgazda

Változtak a pénzügyi szabályzók, az adott ország Áfá-ját kell rátenni, ahol él a vásárló. Ezért sajnos +27%.

(#26217) V/ válasza ripla (#26213) üzenetére


V/
Topikgazda

De ez véletlenül sem volt már valamilyen PayPal fiókhoz hozzárendelve?

(#26218) ripla válasza V/ (#26217) üzenetére


ripla
őstag

nem. közben megoldottam, megkértem öcsémet, hogy küldjön rá egy kis pénzt.
a kérdésem most csak annyi, hogy a paypalon lévő pénz meddig marad ott ha nem használom, illetve biztonságban van-e így? nem fog egyik napról a másikra eltűnni?

(#26219) V/ válasza ripla (#26218) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg nem vásárolsz abban a devizában.
Illetve ha más nem fér hozzá, mondjuk sms belépési védelem aktiválás.

[ Szerkesztve ]

(#26220) ripla válasza V/ (#26219) üzenetére


ripla
őstag

olyat nem találtam, csak 2 lépcsős védelmet, kérdés/válasz opcióval. :)

(#26221) V/ válasza ripla (#26220) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, van leírás, az aktiválás gyors elérése pedig a Tippek röviden A SMS védelemi oldal elérése link.

(#26222) Remiel válasza V/ (#26216) üzenetére


Remiel
őstag

ez azt jelenti ezentúl minden vásárlásomra jön 27% akár európai akár máshonnan? :(((

hiszen ahonnan veszem ott is van áfa, mégse az ő nettó árukat fejelik meg, hanem a bruttóra tették rá a sarcunkat

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#26223) Met


Met
nagyúr

Végre sikerült hozzá adni azt kártyát az új accounthoz amit a régi accountról elfelejtettem törölni zárás előtt.
Tegnap volt egy hónapja amikor törölték, tegnap próbáltam nem ment, írtam nekik, ma válaszoltak hogy törölve van. Kipróbáltam most engedte.

Már csak az sms védelmet kellene megoldani. De attól tartok ez túl nehéz ügy a supportnak. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26224) V/ válasza Met (#26223) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt ne mond, hogy nem engedi meg a rendszer a telefonszámodat hozzárendelni a kártyához?

(#26225) V/ válasza Remiel (#26222) üzenetére


V/
Topikgazda

Azoktól akik Áfá-t hárítanak át rád, igen, 27%.

(#26226) Met válasza V/ (#26224) üzenetére


Met
nagyúr

Ugyan az van mint a kollégának.
Get security key, megadom a telefonszámot 30xxxxxxx, egyben kötőjel vagy space nélkül, register gomb és visszadob a profil oldalra. Regisztrációkor meg így adtam meg 3630xxxxxxx.
Sms persze nem jön.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26227) V/ válasza Met (#26226) üzenetére


V/
Topikgazda

Előtte ott a 36-os ország kódos rész is?

(#26228) Met válasza V/ (#26227) üzenetére


Met
nagyúr

Persze

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26229) V/ válasza Met (#26228) üzenetére


V/
Topikgazda

A következőképpen csináltam meg most, egy olyan fiókhoz ahol nem volt. (Az én már aktivált, másik fiókhoz tartozó telefonszámomat nem lehetett megadni.)
A telefonszám mobilként megadva a PayPal telefonszámok közé és elsődlegesnek téve. Azután az Összefoglalóban lévő leírás alapján mentem végig. Megjött a kód és beírtam. És kész.

[ Szerkesztve ]

(#26230) Met válasza V/ (#26229) üzenetére


Met
nagyúr

Az én már aktívált másik fiókhoz tartozó telefonszámot nem lehet megadni.
Akkor itt a gond.
Gondolom a support ebben is tud segíteni :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26231) V/ válasza Met (#26230) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen biztos tudnak megoldást.
Az biztos hogy ezek szerint célszerű a mobilszámot törölni a fiók lezárása előtt és egy home telefonszámot tenni elsődlegesnek, ami nem egyezik a mobilszámmal vagy "máshogy" van írva

(#26232) cidalain


cidalain
veterán

Ismeros elfelejtette a PP jelszot.
Eljutottunk a password resethez, kapott hozza verification code-ot.
De a rendszer az istennek nem fogad el semmilyen jelszot.
Mindent kipipal, a megerositettet is, a save-re nyomva meg azt makogja hogy nem felel meg a kovetelmenyeknek (de megfelelt az osszes proba: hosszabb mint 8, kisbetu, nagybetu, szam, kulonleges karakter is volt benne)

Az ablakot kozben bezartak, miutan 20 percig baszakodtak.
Most ujra mehet elolrol az egesz?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#26233) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Kérdezném azoktól, akik jelszókezelő program segítségével menedzselik a PayPal-jukat, hogy "nehezítik-e az életüket" SMS-es azonosítással is, vagy azért már egy 20 karakteres, 12x bites biztos jelszóban már meg lehet merni bízni? :)
Nem üzleti felhasználás, egyszerű mezei felhasználó vagyok.

(#26234) BornToBePuli válasza Unteroff (#26189) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Üdv!

Több e-mail címet is hozzá tudsz rendelni egy PayPal fiókhoz. Én bármelyik megadott e-mail címemmel be tudok lépni. Gondolom így le is lehet cserélni őket.

Settings/e-mail address menüben.

Read only felhasználó

(#26235) cidalain válasza cidalain (#26232) üzenetére


cidalain
veterán

Na kozben harmadjara sikerult.
Csak meg nem tud belepni a zarolas miatt, mert azert zarolasig probalgatta a regi jelszot, hatha eszebe jut :)
Meddig van emiatt zarolva egy fiok?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#26236) V/ válasza cidalain (#26235) üzenetére


V/
Topikgazda

24 óra

(#26237) cidalain válasza V/ (#26236) üzenetére


cidalain
veterán

kösz, továbbítom az infót.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#26238) V/


V/
Topikgazda

Megköszönve BornToBePuli :R információját, módosítom Unteroff-nak írt hozzászólásom tartalmát, ha valami gondunk van az alap azonosító e-mail címünkkel, akkor vehetünk fel új e-mail címet és ha azt megerősítjük -confirm- akkor az is lesz az új fizetési azonosítónk.
Nem kell fiókot törölni, mert eddig így tudtam és azért javasoltam. Tévedtem. :R
Működik az SMS védelem, ott nem kell változtatni, ha az Ebay-n vagy valamelyik webshopban van megadva kapcsolódási linkként a PayPal e-mail cím, azt viszont át kell állítani az újra, ha azt akarjuk használni.

A hasznát ugyan még nem igazán látom a több e-mail azonosítónak, mert ha nincs sms védelem, akkor 2 vagy több e-mail címre figyelni, hogy ne férjenek mások hozzá az már bonyolítja az életet.

[ Szerkesztve ]

(#26239) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

egy olyan kérdésem lenne hogy kaptam paypal-tol refundod de az a kártya amivel akkor vásároltam az közben megszűnt (axa-s volt) és arra utalták vissza. ilyenkor mi a helyzet? :F

[ Szerkesztve ]

(#26240) V/ válasza baandii (#26239) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyanaz, amit nemrég egy OTP-s kollégának írtam ebben a hsz-ben, mivel te is az OTP ügyfele lettél. Nem a kártyára, a bankszámládra küldték a pénzt.
Annyival csak több, hogy az AXA-s számlakivonat, amelyen rajta van a fizetés kártyaszámmal együtt az még legyen nálad. A biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#26241) baandii válasza V/ (#26240) üzenetére


baandii
senior tag

valóban, tényleg volt erről már szó csak átsiklottam felette.
közben csak felhívtam az otp 0-24 ügyfélszolgálatát ahol elmondták hogy a kártya csak egy eszköz amivel a vásárlás történt nem arra történik az utalás hanem a számlára az lényeg és mivel az axa-s át lett vezetve az otp-re így arra fog megjönni a pénz, nem kell csinálni semmit.
azért köszi a választ :R

(#26242) birooo


birooo
tag

Sziasztok.

Az miért lehet, hogy a bankkártya mellett nem jelenik meg a Conversion Options? Egy american express kártya van hozzárendelve.

(#26243) birooo válasza birooo (#26242) üzenetére


birooo
tag

Még annyi, hogy a regem 100 éves, de a kártyát változtattam valamikor és már fizettem is vele, igaz forintban. Most viszont fontban kellene fizetnem, ezért állítanék Conversion Options-t.

(#26244) Zola007


Zola007
veterán

Javaslom ellenőrizni Paypalban a váltási beállításokat, mert nekem megint visszaállt usd - Ft konverzióra
Dollárban írta ki az ebay fizetési oldalon a tételt, majd a miután kiválasztottam a címet, megjelent mellette forintban is.

Külön a Paypal oldalára menve átállítottam jó volt a beállítás, de áttettem váltásra, mentés,majd visszaállítottam közvetlen deviza fizetésre, ismét mentés és most az ebay fizetési oldalon csak dollárban szerepel a tétel.

2009 óta használom napi/heti szinte a PP-t, szóval eléggé ismerem. Mindenesetre érdekes.
Nem tudom, hogy ez tényleg csak ritka anomália, vagy időnként megpróbálják lehúzni az embert, de rvára kezd elegem lenni belőle, hogy állandóan figyelgessem, mikor akarnak átb.szni
Nyilván nekem nem akkor érvágás a 8 dolláros kábelnél, de külföldi fórumokon rendszeres téma, mert ott gyakran vásárolnak nagyértékű (5-10ezere dollár) árucikkeket is ebayen, ahol azért már feltűnő egy 3-4% árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26245) V/ válasza birooo (#26243) üzenetére


V/
Topikgazda

A fizetéskor nem jelenik meg, a PayPal alapbeállítással fizetsz, most az a jó ha nincs kiírva előtte a konverziós ráta, előtte állítsd be a banki váltásra, mert mindig csak az adott kártyára vonatkozik a beállítás. Az Összefoglalóban ott a leírás.

(#26246) V/ válasza Zola007 (#26244) üzenetére


V/
Topikgazda

Én meg azt tudom írni, hogy évek óta 2 kártyával használom, sohasem állítódott el a konverzió, folyamatosan a banki maradt.
Dollárban írta ki az ebay fizetési oldalon a tételt, majd a miután kiválasztottam a címet, megjelent mellette forintban is.
Ha nem volt a fizetés összesítőnél konverziós ráta szöveg akkor, az hogy kiírta az összeget forintban, nem jelent semmit, lehet hogy új opció, a tényleges fizetés a PayPal vásárlási történetben az ami egyértelműen bizonyítja, hogy tényleg PayPal konverzió volt-e.
Majd a legközelebbi fizetésnél figyelem a kiírt devizákat.
És azt sem hiszem el, hogy szelektíve működik a "lehúzás" nálad van, nálam meg nincs.
Én nem találtam magyarázatot PayPal-n belül, a beállítási adatok elküldés a böngészőből, illetve a tárolás eljárás egységesnek kell lenni, nem lehet benne szelekció egyes felhasználókra, ha csak a böngésző nem kavar be valahogyan.

[ Szerkesztve ]

(#26247) stramiel


stramiel
csendes újonc

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám.
Paypalról küldtem a bankszámlámra pénzt. Nem a régi megszokott számlámra, amire már milliószor, hanem hozzáadtam 1 új számlát. Ez volt tegnap este.
Eddig mindig a küldés utáni másnap reggel a számlámon volt a pénz, most viszont semmi. A paypalon még mindig "pending" a tranzakció. Felhívtam a paypalt (nem a központot, hanem az EU kirendeltséget), azt mondták, 72 órán belül engedik tovább a pénzt, vmit ellenőriznek.
A baj az,hogy nagyon kéne nekem az a pénz holnapra. Van rá esély szerintetek? Ha felhívom a központot rendelési időben ott tudnak segíteni meggyorsítani a folyamatot? (eddig bármi volt telefonon mindig sikerrel jártam, pl mikor limitet kellett emelni, hetekig küldözgettem a maileket, semmi válasz, telón meg 5 perc alatt megoldották.)

[ Szerkesztve ]

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#26248) V/ válasza stramiel (#26247) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig mindig a küldés utáni másnap reggel a számlámon volt a pénz Akkor neked jó, mert úgy hogy Mo-n napi 10 banki utalási forduló van annak ellenére 2-3 nap szokott lenni banktól függően.
Ha őket felgyorsítod akkor a bankodat is kellene.

[ Szerkesztve ]

(#26249) stramiel válasza V/ (#26248) üzenetére


stramiel
csendes újonc

Én eddig az MKB-nál voltam. Ha akár késő este is withdraw-altam a pénzt, másnap reggel fél 11-ig kivétel nélkül mindig rajta volt. Most CIB-re váltottam, kíváncsi leszek. Egyelőre a Paypal tartja vissza.

A smooth sea never made a skilled sailor.

(#26250) Zola007 válasza V/ (#26246) üzenetére


Zola007
veterán

Örvendetes, hogy neked jól működik, de tényleg sokan panaszkodnak erre :)

Kizárólag Ebay kapcsán van ilyen gondom (másoknak is), a többi oldalon jól működik.
Cookie, böngésző, egyebek nem befolyásolják, időben is totál random. Egyik nap rendben, másik nap átáll.

De gondoltam szólok, mert korábban eleve forintban indított ,most csak akkor váltott át, mikor már majdnem elküldtem a tranzakciót. Ha gyorsabb vagyok, simán rányomok.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.