Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) V/ válasza sonaj0203 (#26999) üzenetére


V/
Topikgazda

Néhány olyan információ ami köztudott, nincs az Összefoglalóban.
Ezt, ami viszont benne van, azért átgondolva adja a választ a kérdésre.
Egy bankkártya egyidejűleg csak egy fiókhoz rendelhető hozzá.
Az alap fizetőeszköz a PayPal egyenleg és az a deviza, amit alapértelmezettnek (primary) teszünk meg. Ha nincs rajta elegendő pénz, csak akkor fogja a bankkártyát igénybe venni a fizetéskor.
A 0 Ft Balance is ez a kategória.

(#27002) sonaj0203 válasza aytukabozs (#27000) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi

Csak azért aggódok, hogy ide érjen karácsonyig, így nem szeretnék azzal időt veszíteni, hogy azt hiszem minden rendben és automatikusan levonja az összeget a bankkártyámról, közben meg arra vár, hogy én töltsem fel a pp számlát.

Mondjuk tegnap rendeltem és ma nézetem a netbankon keresztül a számlám és ott még nem láttam, hogy levonták volna az összeget. De akkor ezek szerint megnyugodhatok minden megy a maga útján. :K :C :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#27003) sonaj0203 válasza V/ (#27001) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszönöm

Bocs nekem ez nem volt elég egyértelmű, mert nem láttam a bankszámlámon, hogy levonta volna az összeget. Ezért biztos ami biztos inkább megkérdeztem. :B :B

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#27004) V/ válasza sonaj0203 (#27003) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint ahogy aytukabozs is írta a kártyás vásárlásoknál vagy a netbankban az összesítőnél a zárolt tételek közt ott van a levonás.

(#27005) aytukabozs válasza sonaj0203 (#27003) üzenetére


aytukabozs
addikt

Igazság szerint a problémafelvetésed leírása sem teljesen érthető.
Vásárlás közben, a PP gomb megnyomása UTÁN adtad a kártyát az acc-odhoz?
Mert az mondjuk okozhat gondot.

Mit ír a PP fiókod erre a vásárlásra?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27006) sonaj0203 válasza aytukabozs (#27005) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Ha jól emlékszem akkor előbb a régi kártyám töröltem, aztán újat csatoltam a PP-n. Azután választottam a TinyDealnél a pp fizetést. De azért elbizonytalanodtam, hogy mi volt előbb. :F Milyen gondot okozhat? :F

Tinydeal Trading Limited
Payment
DEC
07
2016
Tinydeal Trading Limited
Payment
Loading transaction details for
Tinydeal Trading Limited
Payment
- 46 658 HUF

Paid with
400 HUF PayPal balance
46 258 HUF MSTRO x-2092
You'll see "PAYPAL *TINYDEAL" on your card statement.
Ship to

Transaction ID
6xxxxxxx
Seller info
Tinydeal Trading Limited
http://www.helloworld.com
Invoice ID
4xxxxxxxxxx
Your purchase
LEAGOO M5 MTK6580 Quad-core 5.0 HD Android 6.0 3G Phone 8MP CAM OTG (Qty 2)46 658 HUF
Item #P04-LEAM5-T1-DE
Shipping0 HUF
Tax0 HUF
Purchase total46 658 HUF
Fee0 HUF
Total46 658 HUF

A tinydeal ezt írja:
12/7/2016 Processing Transaction ID: 5H
AuthCode:EC
TDPayType:Paypal Express Checkout
PaymentType:instant
PaymentTime:2016-12-07T11:35:54Z
PaymentStatus:Completed
Amount:46658.00HUF

Nyugtassatok meg, hogy minden rendben! :U

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#27007) aytukabozs válasza sonaj0203 (#27006) üzenetére


aytukabozs
addikt

Teljesen. :K

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27008) archei


archei
újonc

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Ebay-en vásároltam és PayPal-al fizettem, nem volt elegendő pénz rajta ezért nem tudtam megrendelni, de ezt a levelet kaptam az eladótól: You haven't paid for your item for more than 2 days so an unpaid item case has been opened. If you pay by Fri, Nov 18, 2016 16:54:17 GMT, the seller will ship it to you and the case will be closed.

Visszamentem a PayPal fiókomba és a pénzem "On Hold" felirat alatt van, nem tudok vele semmit csinálni.
Mi a baj? Hogy tudnám újra fizetőképessé tenni ezt az összeget? (Lehet hogy fontos, megszűnt a bankkártyám és másik bankszámlaszámom lett, ezeket mind kicseréltem, érvényesítettem PayPal-on.)
Előre is köszönöm a válaszokat, segítségeket.

(#27009) V/ válasza archei (#27008) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n az Unpaid item-nél van, fizesd ki és akkor minden helyreáll. A pénz is vissza fog kerülni a megfelelő helyre.

(#27010) tzimash válasza V/ (#26967) üzenetére


tzimash
őstag

Végre megjelent 2 nap után a számlatörténetben (nem értem miért kell erre 2 napig várni...) a tranzakció, ahogy írtad, összesen egy db terhelés formájában. Természetesen a hiányzó összeg eddig még nem íródott jóvá. :( Kellene már noszogatnom őket, vagy még mindig nem futott át a rendszeren ez a történet?

Ha bemegyek egy bankfiókba, ők többet látnak, mint én? nekem összesen az az sms a bizonyítékom a dupla terhelésre.

[ Szerkesztve ]

(#27011) V/ válasza tzimash (#27010) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennyi szokott lenni a minimum idő.
Annak is kell 1-2 nap, az máshogy rendeződik. Nem kell be menned, ott lesz majd a számládon visszaírva.

[ Szerkesztve ]

(#27012) tzimash válasza V/ (#27011) üzenetére


tzimash
őstag

Ok, köszi. Remélem már csak akkor írok ide újra, ha rendeződik :)

(#27013) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A 2500 euros limitet január elsejével nullázzák, vagy itt valamilyen más időszakot néznek?

(#27014) spae válasza V/ (#26935) üzenetére


spae
aktív tag

Rendben van, sikerült megerősítenem. Viszont a számlatörténetben ott van a múltkori -400Ft is, meg a mostani is!
De az új kódjával sikerült! A másik 400Ft-ot biztos nem kapom vissza!

Köszönöm a segítséget!

(#27015) ANOka válasza spae (#27014) üzenetére


ANOka
őstag

De, vissza fogod kapni mindet, mivel csak a kártya próbaterhelése volt.

(#27016) V/ válasza Jhonny06 (#27013) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem január a forduló, a forgalmat az aktiválódástól mérik.

(#27017) madle


madle
őstag

Üdv,

megoldódott a probléma az eBay-es refunddal kapcsolatban, ami régi törölt kártyára ment vissza.
Megoldás úgy volt ahogy V/ kolléga ajánlotta.
Bementem a régi bankba, vittem a vásárlást igazoló Paypal-os papírt valamint a refundosat is, attól függetlenül, hogy már zároltam a bankszámlát és a régi kártyámat, még látták, hogy oda ment vissza a pénz és azonnal kifizették.

Köszönöm még egyszer a segítséget! :)

(#27018) trialboj


trialboj
őstag

Csak nem értem meg hogy milyen valuta szerint számol a paypal.
Küldtem a kártyámra 397 us dollart, és ez a legtöbb aktuális árfolyam szerint [link] 1690 ron (román pénz) kellene legyen. De csak 1623 érkezett meg. Kb 5000ftnyi az eltérés, ami már nem annyira kevés, ezt az összeget ki fölözte le magának? Ingnél vagyok, de az ő valutájuk szerint is 1690 et kellett volna kapjak.

Köszönöm a segítséget

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#27019) V/ válasza trialboj (#27018) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem ezt a részt: Küldtem a kártyámra 397 us dollart
Hogyan történt?
A PayPal egyenlegeden volt a $ és azt miként küldted a kártyára? Milyen menü pont volt?
A román fióknál nem bankszámlára megy az egyenlegről a pénz?

(#27020) V/ válasza V/ (#27019) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vásárlási árfolyamról van szó akkor a PayPal az 537$-t 1754.29 RON-ként számolja. Ha withdraw-al megy akkor kevesebb az árfolyam. A pénzküldést nem tudom megnézni, nálam sehogy nem tudom előcsalogatni a RON-t.
A PayPal tranzakció sorát ha kibontod látnod kell az árfolyamot és ha volt akkor a költségét -fee-

[ Szerkesztve ]

(#27021) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Ma végre regisztráltam PayPalra. :)
Hozzáadtam a bankkártyámat, és elindítottam a kártya konfirmálása folyamatot. Egyelőre még nem látom a netbankon a 400 Ft-os terhelést és a kódot, így nem tudom befejezni a folyamatot. Ahogy olvastam, ez általában 1-2 nap szokott lenni, míg megjelenik a terhelések között.

Azt is olvastam az itteni összefoglalóban, hogy ez a konfirmálás csak a a pénz küldési és fogadási alap limitek eltörlése miatt szükséges, és konfirmálás nélkül is lehet vásárolni a kártyával.
Bocsánat, de erre szeretnék egy megerősítést kérni, hogy ez biztos így van-e. :)

(Ettől függetlenül egyébként azt látom valahol, hogy miután megadtam a kártya adatait, sikeres volt-e az 1 $-os próbaterhelés?)

Ma regisztráltam Ebay-re is. (nagy nap ez a mai számomra :DD )
Ennek kapcsán is olvasom a netes forrásokat a használatról. Azt írják, hogy kössem össze a PayPal fiókomat az eBay fiókommal.

Ezt meg tudom tenni most, hogy még nincs meg a kártyám konfirmálása?

Elnézést, biztos alapvető kérdések ezek, de még járatlan vagyok a témában. :)

Üdv!

(#27022) V/ válasza nandow (#27021) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen igaz, úgy van: Bocsánat, de erre szeretnék egy megerősítést kérni, hogy ez biztos így van-e.
Mivel az eBay-n vásárlásra használod a PayPal-t, így ez is igaz: Ezt meg tudom tenni most, hogy még nincs meg a kártyám konfirmálása?
Ami az Összefoglalóban le van írva, az mind igaz.

[ Szerkesztve ]

(#27023) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.

Az összefoglalóban erre a kérdésre nem találtam választ(vagy szelektiven olvastam :) ).
Szóval ma Erste bankos lettem és igényeltem virtuális kártyát.
Nem tudja valaki hogy ezt hozzálehet e rendelni a paypal fiókhoz mint a rendes bankkártyát vagy sem.
Köszönöm a választ előre is.

ui: ha hozzálehet,akkor egy vásárlás esetén ha előtte mondjuk fél órával töltöm fel a kártyát ami él mondjuk 48 órán keresztül,az elég a paypaplnak hogy levonja?Illetve hogy célszerű használni?

(#27024) V/ válasza hevizms (#27023) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem is az van évek óta hozzárendelve.
Amikor fizetsz azonnal vonják a pénzt. Mivel 5 perc kell a netbankban a megadott értékek -pénz és vásárlási darabszám- érvényességére elég akkor kezdeményezni.
Amíg ez érvényes az utolsó percig tudsz vásárolni a 48 óra de 24-re is leveheted alatt.

Ez valóban nincs benne, csak annyi hogy ezek a képen látható kártyák adhatóak hozzá, de gondolom neked is Visa van, mint nekem, mert csak ez számít, az hogy fizikailag létező, virtuális, dombornyomású vagy nem mind lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#27025) hevizms válasza V/ (#27024) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm. :R
Igen Visa virtuális bankkártyát igényeltem.

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy amikor hozzárendelem a kártyát,akkor ugye a paypal megterheli 1 $-al.
Viszont ha ez miatt akkor megemelem a limitet mondjuk 500 ft-ra,48 óra elég arra hogy a paypal letudja venni,vagy résen kell lennem és 48 óra múlva megint emelnem kell a limitet?
Vagy hogyan kezdjem ezt?
Ja és ha már sikerült a kártyát hozzárendelnem és később amikor fizetnék paypallal,a fizetés előtt elég 5 perccel emelnem a limitet a Netbankon keresztül?Vagy inkább előbb?

(#27026) nandow válasza V/ (#27022) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#27027) V/ válasza hevizms (#27025) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban a kártya hozzáadás leírásban minden benne van. Célszerű elolvasni.
Nem véletlenül írtam legalább 1000 Ft-ot
De még egyszer leírom, az a terhelés (vásárlás) 100-ad mp volt és minden kártyás vásárlás annyi idő. Nem órákról beszélünk.
Beírtad a számot megnyomtad a Save gombot, nem telt el 1 mp az 1$-os ellenőrzés -levonás- és visszaírás megvolt.
Ha ezután küldési limitet akarsz eltüntetni, konfirmálod, megerősíted a kártyát akkor 400 Ft levonás -vásárlás-.
A netbankban a zárolt tételek közt ott van, amíg ténylegesen levonják.
Ebbe nem megyek már bele netbank ismertető a bankodnál.
Ez az egész 2-3 perc alatt lejátszódik, bőven benne vagy a 48 órában.

Ezt nem egészen értem: a fizetés előtt elég 5 perccel emelnem a limitet a Netbankon keresztül?Vagy inkább előbb?
Mivel ezt írtam az előbb: Mivel 5 perc kell a netbankban a megadott értékek -pénz és vásárlási darabszám- érvényességére elég akkor kezdeményezni. Ugyanaz, más szórendben.
Nem verseny a vásárlás, most megemeled akármennyire és vásárolsz +5perc múlva és 48 órán keresztül az általad megadott napi limiteken belül. Netbank használati utasítás

[ Szerkesztve ]

(#27028) spae válasza ANOka (#27015) üzenetére


spae
aktív tag

Rendben, akkor várok, majd kiderül.

(#27029) nandow


nandow
aktív tag

Tegnap este olvasgattam a topikban a korábbi hozzászólásokat, témákat.
Sokszor előfordul ez a "virtuális kártya", sokaknak ilyen van.
Nekem egy K&H MasterCardom van, arra jön a fizu, ott van minden pénzem. Bármennyire is biztonságos a PayPal, érdemesebb azért egy ilyen virtuális kártyát használni? Bár ahogy tegnap gugliztam, nem nagyon találtam ilyesmit a K&H-nál. Esetleg valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban ennél a banknál?

[ Szerkesztve ]

(#27030) NSiS


NSiS
csendes tag

Sziasztok!

Ez a Trustly-val történő instant top-up mennyire megbízható (OTP-n keresztül)? Azt olvastam, hogy Lengyelországban már beszüntették.

[ Szerkesztve ]

(#27031) aytukabozs válasza nandow (#27029) üzenetére


aytukabozs
addikt

A virtuális kártya önmagában biztonságot ad,
de ha csak olyan helyen vásárolsz ahol PP van, akkor -véleményem szerint- felesleges.
Ha vásárolgatsz olyan helyen is ahol nincs PP*, akkor viszont erősen javallt.

*kivéve aliexpress mert náluk meg alipay van

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27032) V/ válasza NSiS (#27030) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyarországon vagyunk, nem lengyeleknél, az ottani helyi bankok variáltak, semmi köze a biztonsághoz, nem szeretik a konkurenciát.
Ha használod, valójában az OTP csökkentett funkciójú netbank felületét használod a bankon belüli utaláshoz.
Ez annyira biztonságos mint az OTP Netbankja.
Itt az a lényeges különbség a normál és a Trustly közt, hogy a pénz rögtön átkerül a PayPal egyenlegre, nem kell várni az OTP és az Unicredit könyveléseire.

(#27033) ANOka válasza nandow (#27029) üzenetére


ANOka
őstag

Viszont kérhetsz egy külön kártyát külön alszámlával és (csak) ezt használod a netes vásárlásokhoz.
Mindig vásárlás előtt vezeted rá az elkölteni kívánt összeget a netbankon keresztül.
Az, hogy ez mennyibe kerül éves szinten, a bank tud felvilágosítást adni.

(Én is így oldottam meg a CIB esetén.)

(#27034) NSiS válasza V/ (#27032) üzenetére


NSiS
csendes tag

:R
Rendben, én ezt értem, nekem csak az a fura, hogy a belépési adatok átmennek egy harmadik félen keresztül.
"az OTP csökkentett funkciójú netbank felületét használod " -> de a Trustly belépési felületén keresztül mennek a belépési adatok, nem az OTP-n keresztül.

[link]

Meg azt nem tudom megérteni, hogy miért tárolnak ennyi adatot (szerződési feltételek 7. pont), mint pl.: név, cím, telefonszám, számlaegyenleg, személyigazolványszám és esetlegesen útlevélszám.. Az OTP ezeket csak így kiadja? :F

[ Szerkesztve ]

(#27035) V/ válasza NSiS (#27034) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a felület OTP fizetési felület, ami direkt kapcsolódik az OTP-hez így értettem, de ehhez hasonló beviteli ablak nincs más banknál csak az OTP-nél.
Ha a bekeretezett részt olvasod, akkor fogalmazhatjuk úgy ahogy értettem:
Az Ön bejelentkezési adatait a Trustly fizetési platformja továbbítja, hogy biztonságos és titkosított csatlakozást hozzon létre a netbankhoz, (ami ugye az OTP netbankja) ahhoz hogy a következőket ott el tudd végezni:
és ezt a banki átutalást az Ön bankszámlájáról végezze el az Ön nevében, valamint az Ön azonosságának ellenőrzésére.
Ez nálam OTP netbank használat, mert nem szoktak a bankok a kompatibilitás és biztonság miatt nem saját hozzáférési rendszert használni. Az OTP adta ezt a Trustly-nek.

[ Szerkesztve ]

(#27036) trialboj válasza V/ (#27019) üzenetére


trialboj
őstag

Igen a Paypalon volt a pénz, és Withdraw Funds opcióval küldtem egy INGs számlára. Abszolút semmilyen extra infót nem adott, csak annyit hogy 2.50$ a díj. Még back gomb sincs, annyira csupasz az egész mintha óvodásoknak készült felület lenne. Ennyire hülyének nézik a klienseiket, hogy ha 2 mondatnál többet osztanak meg velük már összezavarodnak?

Én nem kell kiválasszam hogy milyen valutában küldöm mert a bankom csak RON-t fogad el, szóval valahol átszámolják, de a bank aznapi valutája szerint 5kval többet kellett volna kapjak. Valószínűleg ez már nem lesz meg, de érdekel hogy ezt én csesztem el, vagy mindenki így jár, és s 2,5$on kívül lekapnak még egy keveset a valuta árfolyam ingadozásra hivatkozva.
Csak az idegesít hogy nem találom hol listázzák hogy pontosan milyen értékekkel kalkulálnak.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#27037) V/ válasza trialboj (#27036) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a banki árfolyamot használja a PayPal, nem is igazán tudod mihez viszonyítani, talán a bankod deviza vételi árfolyamához, de azért nem teljesen vehető figyelembe mert a PP egy univerzális devizaszámla, számlavezetési költség nélkül. A normál bank esetén a devizaszámla vezetésnek vannak díjai és azt hozzá kellene számítani az árfolyamhoz.
Amikor Withdrawnál beírod az összeget és a Continue-ra nyomsz kiírja az árfolyamot amivel számol. Nincs más jutalék felszámítva, nálunk legalábbis. Ez az árfolyam megegyezik a Balance conversion-nál számolt árfolyammal.

Itt a PayPal 290,48 Ft-al számolja el, a viszonyítási alap, ami nem tartalmazza a deviza számlavezetési költséget az én bankomnál meg 295,46 Ft.
A különbség 4,98 Ft az 1,71 %-al kevesebb, de ezt én el tudom fogadni, mert máshogy nincs $ bevételem csak a PayPal-on keresztül.
Ha viszont a bankom számlakonverziós árfolyamát nézem akkor a PayPal-é a jobb, 287,26 Ft-ot adna érte a bank.

A bankod az nem vont le valamit a bejövő pénzből?

[ Szerkesztve ]

(#27038) trialboj válasza V/ (#27037) üzenetére


trialboj
őstag

Kösz a segítséget, sajnos nekem nem így jelenik meg. Ahogy említettem nem ad infót semmiről, se bank név, se azt hogy mennyi lesz a várható összeg RONban :(

Idegesítően egyszerű lett, és ami leginkább zavar hogy nincs back gomb, persze böngészőből vissza lehet menni, de senki nem szereti azt használni mikor valódi pénzről van szó...

Amúgy nem bank számlám van, csak sima bank kártyám... ez nem tudom hogy jelenthet-e gondot.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#27039) V/ válasza trialboj (#27038) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért nem látod, mert kártyára menne a 10 $, ez nálatok díj köteles.

Ha Forintot küldesz ki akkor 500 Ft.

És itt vannak a lehetőségeid összefoglalva:

A Currencies-nél az egyenleges váltásnál Balance conversion egyébként nem lehet árfolyamot látni?

Az ESC gombbal vissza tudsz lépni vagy a böngésző visszalépés is jó.

A Withdraw funds a magyar PP fiókjainkban csak bankszámlára mehet, nem kártyára, ez ingyenes nekünk.

[ Szerkesztve ]

(#27040) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni! Teljesen kezdő vagyok. Most fizettem először PayPal -on keresztül és elakadt a dolog.Sajnos ezt a jó kis fórumot csak most fedeztem fel. Kártyával vásároltam már máskor is (Virtuális)
nem volt eddig gond.

Most folyamatban van egy vásárlásom 4500,- Ft értékben, mivel múlt hétvégén 03-án történt a vásárlás, PayPal regisztráció , tehát minden, így 06-ig zárolva volt az Erste Banknál a lekérés, ezt 06-án feldolgozta az a bank, az adott -4.500,- forint levonásra került a PayPal részéről. Felhívtam a bankot is biztos ami biztos, ahol ezt megerősítették.

Most a PayPal-nál üdül a pénzem , az eladó még nem kapta meg. Mi tarthat ennyi ideig?
Kapni fogok valami igazolást, e-mail stb a PayPal részéről ha sikeresen átutalták a pénzem az eladónak?
Ha valamit esetleg elrontottam arról küldenek értesítést, vagy mindent a PayPal oldalamon kellene látnom?
Eddig csak azt láttam, hogy van egy számlám amit ki kell fizessek, ami megtörtént mert a pénzt levonták,
de sem a levonásról, sem a kifizetésről nem találtam infót a PayPal oldalon.

Csak reklám leveleket küldözget a PayPal , hogy mi mindent lehet rajtuk keresztül csinálni.

Most ilyenkor mi van? Mit kéne néznem és hol?
Nem kamu PayPal oldalon vagyok az 99%.

Köszi

Üdv

Peltár

(#27041) V/ válasza Peltár (#27040) üzenetére


V/
Topikgazda

Kinek fizettél és mit vettél? Mert ez lényeges információ, fele annyit kellett volna írnom.
Nézd meg a vásárlás sorára kattintva amikor lenyílik az ablak, hogy ott mit látsz? Van-e pending szöveg?
Belépsz és a képernyő jobb oldalán a Completed oszlopban vannak azok a vásárlások amiket a PayPal fiókon keresztül fizettél.
Ha itt nincs, akkor csak az adott webshopban a PayPal fizetési felületet használtad -un. vendég üzemmód- akkor természetesen nincs a listában és majd a webshoptól kapsz minden visszaigazolást.

A fizetés folyamat:
Fizetsz a kártyáról lejön a pénz (bank zárolja, majd későbbát is utalja a kereskedőnek, itt PayPal) kapsz egy e-mailt a PP-től a fizetésről és kap egy értesítőt az eladó a fizetésről és a rendelkezésére áll a pénz, akár el is költheti.
Előfordulhat az, hogy neki ezt a fizetést el kell fogadni. De ez már az ő problémája.

Kezdő eladó esetén a pénz ott az egyenlegén, de nem fér hozzá azonnal van 21 nap várakozás, viszont te kifizetted és meg kell kapnod az árút.
Találkoztam olyan eladóval, aki ezt nem vette figyelembe, azt állítgatta, hogy nem kapta meg a hülyéje. Ott volt az ő Balance-n a pénz.

De a lényeg az, ha fizetsz, akkor a PayPal nem ül rajta, még a bankodtól nem is kapta meg, de az eladónak már elérhető a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#27042) Peltár válasza V/ (#27041) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia!

Könyvet vettem e-bok formátumban, amihez a linket akkor kapom meg amikor az eladó
látja hogy a pénze átutalásra került.

A Completedben az alábbit látom ha kibontom , ezt le is vonták 06-án a PayPal felé.

Date 03 DEC

Paid with
VISA x-1978
You'll see "PAYPAL *ORIONWEB" on your card statement.

Transaction ID
90443267ML808634F

Seller info
Jozsefne Filep
seo@keresooptimalizalas.be

Invoice ID
WC-847

Your purchase
4 500 HUF

Total 4 500 HUF

:U

(#27043) V/ válasza Peltár (#27042) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt te kifizetted és az eladó meg is kapta.
Küldj neki e-mailt hogy a Transaction ID 90443267ML808634F igazolása alapján te kifizetted, neki december 3-i dátummal ott van az PP számlán a Completed részen. Miért nem küldi a linket?
Viszont 3-án te is kaptál e-mailt a PP-től.
Ha ez a cím nem él Jozsefne Filep seo@keresooptimalizalas.be, akkor átvertek.
Ha kereső optimalizásással foglakozik, azért illene ismernie a PayPal szerződési feltételeket, csak van egy kis angol nyelvtudása.
De egyébként az eladót amikor megkerested, mit válaszolt?

[ Szerkesztve ]

(#27044) Peltár válasza V/ (#27043) üzenetére


Peltár
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Ha jól értem akkor ezt az összeget a PayPal már ki is fizette Dec 03-án.
Tőlem pedig a PayPal levonta miután a bank feldolgozta a zárolt összegeket 06-án? Így teljesen világos lenne.

Igen kaptam e-mailt a PayPaltol 03-án.

Dec 3, 2016 14:52:59 PST
Transaction ID: 90443267ML808634F

Hello ........ ( Itt a teljes nevem szerpel amin regisztráltam )

You sent a payment of 4,500 HUF to Jozsefne Filep
(seo@keresooptimalizalas.be)

It may take a few moments for this transaction to appear in your account.
--------------------------------------------------------------------------------

Merchant
Jozsefne Filep
seo@keresooptimalizalas.be

Wordpress használati útmutató
Item# W01 4,500 HUF 1 4,500 HUF
Subtotal 4,500 HUF
Total 4,500 HUF
Payment 4,500 HUF
Charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *ORIONWEB"
Payment sent to seo@keresooptimalizalas.be
Invoice ID: WC-847

Akkor ezt a levelet átküldöm az eladónak aztán ha nem lettem átverve teszi a dolgát

[ Szerkesztve ]

(#27045) V/ válasza Peltár (#27044) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy ahogy írtam, az eladónak ott üdül a PP egyenlegén és már "fizikailag" is ott a pénz. De 3-án már az pénz nem nálad volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#27046) Peltár válasza V/ (#27045) üzenetére


Peltár
aktív tag

Minden esetre jó kis lecke, én úgy gondoltam ameddig a PayPal nem tudta tőlem levonni az összeget Ő sem fizet az eladónak. (Gondolván ameddig nem fizetsz ló...sz a hátsó felembe ) :P

(#27047) Peltár válasza V/ (#27045) üzenetére


Peltár
aktív tag

Kedves V/ !

Köszönöm szépen a segítséget! :R

A javasolt levelet elküldtem a hölgynek.Meglátjuk, ha nem jön a link, akkor jön a játék másik fele, írni a PayPalnak. Nem tudom meddig kellene várnom, mi a hivatalos, az eladónak mi a határidő a teljesítésre, mi után lehet panaszkodni a PayPal felé ilyen esetben.
A lényeg hogy én már fizettem, így már nyugodtabb vagyok.

(#27048) V/ válasza Peltár (#27046) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont ez a lényege a PayPal-nak, nem kell megvárni amíg a vevő bankja elküldi a pénzt, jöhet az árú, mert biztos a pénz.
Hasonló, mint amikor kártyával fizetsz a boltba, nem kell ott várnod 3 napig, amíg a kereskedő számláján megjelenik a vételár, haza mehetsz az árúval, minimum 24 óra amíg nem kapja meg.

[ Szerkesztve ]

(#27049) Peltár válasza V/ (#27048) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ezt sajnos nem tudtam, mert eddig virtuális kártyával fizettem. Feltöltöttem a kártyára egy kicsivel több pénzt mint amibe a termék (pl Szoftver) került , aztán vásároltam, pár perc után már meg is volt minden, kaptam számlát, szériaszámot, jelszót stb. Furcsa is volt mi tart ennyi ideig. Gondoltam az eladó majd tudja. :K azért ezt a formátumot is javasolta mint második fizetési lehetőség. Az első az lett volna hogy kapásból a bankszámlájára utalok, ezt nem mertem bevállalni mivel először vásárolok tőle.

Na mind1 majd meglátjuk....

[ Szerkesztve ]

(#27050) Peltár


Peltár
aktív tag

Kedves V/ !

Meg is lett az eredménye a segítségednek! :C
Átküldtem az igazoló e-mailt a hölgynek, így már meg is kaptam amit vásároltam.
Az automata rendszerük valamilyen másik azonosító számról várta tőlem a fizetés beérkeztét, így nem küldte el automatikusan a linket a vásárolt könyvekhez. Valami kavarodás is volt az e-mail címeim körül.
Lényeg hogy megvan. :K Ha nem bénáztam volna, ha előbb megtalálom ezt a jó kis fórumot, HA...

Köszönöm még 1x!
Úgy gondolom máskor is hasznos lesz ez az oldal!

Üdv

Peltár

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.