Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25401) Met válasza Argos (#25400) üzenetére


Met
nagyúr

Nálam bejön a login oldal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25402) Argos válasza Met (#25401) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Az alábbiak többszöri végigzongorázása után végül megoldódott a DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN error.

...elmúlik...

(#25403) patex1983 válasza Argos (#25402) üzenetére


patex1983
őstag

Éppen emiatt nem használok Chrome-ot. Minden más böngésző hiba nélkül teszi a dolgát.

X

(#25404) Argos válasza patex1983 (#25403) üzenetére


Argos
őstag
LOGOUT blog

Nekem nincs bajom a chrome-val, most először futottam bele ebbe a hibába.

...elmúlik...

(#25405) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

Hogyan lehet a legkisebb átutalási költséggel pénzt tenni a PP számlára?

1. Ha a top up-ot választom akkor egy unicredit bank-nak kell átutalnom, az nem a legolcsóbb. Kezelési költség, másik bankank való utalás stb.
2. Az Add funds using Trustly meg nem működik.

Ahogy nézem csak a top up maradt. 100k esetén pl. mennyi a "vesztség" egy ilyen utalásnál? És ilyenkor HUF fog érkezni a pp számlára amit majd nekem ott át kell váltani (ha akarom) valutára?

Köszi

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#25406) kraftxld válasza Jazz (#25405) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem túlkomplikálod :)
1, Beballagni egy unicredit fiókba, és befizeted a pénztárban a számlára, vagy akár egy unicredit bankautomatában.

2, Sose értettem ennek a top-up-nak a lényegét, hozzárendeled a bankkártyát, és költség mentesen mehet a móka, sima bankkártyás fizetésnek fog megjelenni a PayPal tranzakció.

HUF for érkezni, aztán válthatod át a PP lehúzós árain, bankkártyával meg rábízhatod a bankra, ők sokkal jobban váltják.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#25407) V/ válasza Jazz (#25405) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod kondíciós listája szerint nem annyira sok, ott nézd meg és tudni fogod a költséget. Erre nem tuduink válaszolni, mert jó eséllyek nem mindenki ugyanannál a banknál és ugyan az a számlája van.
Fizeted a tranzakciós illetéket is, de ha normális bankbál van normális számlád akkor nem kerül sokba egy másik bankba utalás.
A banki művelet pénzbe kerül, veszteségről értelmetlen beszélni, költség van, ezt nem lehet kikerülni.
A Paypal lényege ha magyar vagy: forint egyenlegről vagy a hozzáadott forint kártyáról automatikusan fizethetsz bármely devizában a világ bármely részén lévő eldónál, ha biztosít Paypal fizetést, nem kell váltogatnod.
De ha megnézel egy utalásos deviza vásárlás költségét, rájössz, hogy a PP magyar banknál vezetett számlájára való utalás nem is kerül nagyon sokba.

(#25408) V/ válasza kraftxld (#25406) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem egészen pontos fogalmazás: aztán válthatod át a PP lehúzós árain
Nem kell átváltani, amaz meg relatív, de nem lehúzós, használj mást.
Vásároljál az eBay-n Paypal nélkül a bankod utalási rendszerén keresztül, no ott lesz ám annak összköltséget rászámolva egy devizaegység horror árfolyamod.

[ Szerkesztve ]

(#25409) Jazz válasza V/ (#25407) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. És akkor nyugodtan lehet Ft-ban az összeg a PP-on? Pl. ha veszek valamit, akkor automata átkonvertálja adott pillanatban adott árfolyamon arra a valutára amiben vásárolok?

free your mind

(#25410) V/ válasza Jazz (#25409) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, úgy működik.
Azt azért vedd figyelembe, ha még is adnál hozzá kártyát akkor 1 deviza egységhez viszonyítva 8-14 Ft eltérés is lehet, de pontos érték a bankok nem egyforma elszámolása miatt más lehet.
Pl. nekem az Erste Visa kártya esetén így néz ki ma:
Paypal árfolyam: $= 288 Ft €= 323 Ft £= 382 Ft
Erste árfolyam: $= 275.93 Ft €= 312.52 Ft £= 368.17 Ft
100 egységnél 1207, 1048, 1383 a bank javára.

[ Szerkesztve ]

(#25411) Jazz válasza V/ (#25410) üzenetére


Jazz
veterán

És akkor melyik a jobb. Hozzáadni kártyát és azon keresztül vásárolni (nulla PP balancal), vagy rátenni a PP-ra x összeget Ft-ba?

free your mind

(#25412) V/ válasza Jazz (#25411) üzenetére


V/
Topikgazda

Van aki azt tartja biztonságosnak ha nincs kártya, de akkor 1-2 nappal a vásárlás előtt kell gondoskodni a pénzről, mivel nem 100-as értékben vásárol, nem tartja olyan nagy jelentőségűnek a deviza árfolyam különbséget.
A kártya rugalmasabb fizetést tesz lehetővé, ha net kártya van hozzá, akkor közvetlen fizetés előtt adsz rá pénzt, ez is biztonságos, ha mindkét esetben a belépési sms védelmet aktiválod akkor tényleg teljesen biztonságos lesz a fiókod.

(#25413) Jazz válasza V/ (#25412) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. És "költség" tekintetében melyik megoldás a jobb?

free your mind

(#25414) V/ válasza Jazz (#25413) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha konkrétan számolsz dolgokat, akkor nem olcsóbb a kártyás fizetés sem.
Én nem látom értelmét így megközelíteni.
De a kártyás vásárlás után még nem fizetünk semmit, de a bankkártya költségét rá kellene számolni, a kártyára történő átvezetés még legtöbb banknál ingyenes, vagy direktbe van kötve a számlához, ha a banki sms védelmet kéred, annak bankoktól függően van díjazása -havi ill. sms díj-.
Bankonként más a kártyás vásárlás elszámolás, van ahol nem olyan nagy arányú az eltérés mint a Erste Visa használata esetén.
Van ez a fránya tranzakciós illeték az utalásoknál meg a bankok amit felszámolnak. Ha azt elosztod az adott vásárlásokra, mert ha az egyenleget használod, lehet, hogy többet utalsz rá így azt szét tudod osztani, viszont ha devizában fizetsz akkor rosszabb az árfolyam.
Ha ráérsz számold át. Az hogy bankot, bankkártyát használok pénzbe kerül, kikerülni nem igazán lehet, csak Paypal vásárlásra figyelembe venni a bankolási költségeket, nem ad igazán értelmes információt.
Én kártyát használok, ha valamiért nem vehető igénybe csak akkor a Paypal egyenleget.
Szoktad összesíteni, hogy a pénzügyi szolgáltatások igénybevétele milyen költséggel jár a napi életviteledre mondjuk havonta? Hiába van a számlakivonatomon, nem igazán adogatom össze.

[ Szerkesztve ]

(#25415) V/


V/
Topikgazda

Örömmel jelentem, hogy működik a gyors feltöltés, a Add funds using Trustly menüpont.
Üröm az örömben, hogy jelenleg még csak az OTP választható, viszont aki OTP-s annak a bankon belüli utalás miatt nagyon gyors lesz az egyenleg feltöltése, nem kell az Unicredit bankos utalással 1-2 napot várni.
Még egy apróság, nem kér nevet, csak számlaszámot, így nincs név egyeztetés, ezt ugye nem kell bővebben kifejtenem.
Mivel nincs OTP számlám csak a második oldalig jutok el.

Sajnos a bankok közti egyeztetés még nem elég jól működik, nyilván az OTP nem ijed meg egy online svéd banktól, hanem inkább együttműködik velük.

[ Szerkesztve ]

(#25416) Tikakukac válasza V/ (#25415) üzenetére


Tikakukac
titán

Remek, ki is fogom próbálni ;) :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25417) Jazz válasza V/ (#25415) üzenetére


Jazz
veterán

De jó hogy tegnap töltöttem rá top up-al. Lejárt a bankkártya. Az újat meg újra kell csatolni, újra 400Ft oda-vissza, beírni a kódot amit majd a bankszámlán látok. Az meg megint 4 nap.
Gondoltam a top up gyorsabb.
Ma már használnom kéne a PP-t, de nem tudom mert se a top up-os töltés nem ment rá még, se a 400Ft-ot nem kapta meg a bankom.
Ilyenkor mi van. Ezek után is használható az adds trustly?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#25418) V/ válasza Jazz (#25417) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyiszor írtam már, a 400 Ft-os konfirmálás nem a kártya miatt kell, azt a számának beírása után használhatod vásárlásra, ha sikeres az 1 $-os oda-vissza terhelés.
A konfirmáció a havi pénzkiküldési limit (21000 Ft) eltörlése miatt kell, gondolom az most nem aktuális.
Azt is írtam, ha nem változott a száma, simán átírni a dátumot a csc kódot és megy tovább a dolog, azt mostanában még konfirmálni sem kell, nekem legalábbis nem kellett és nem kell eltávolítani.

[ Szerkesztve ]

(#25419) Jazz válasza V/ (#25418) üzenetére


Jazz
veterán

21k felett kellene ma vásárolnom. Hogy tudok most vásárolni a PP-ról? A top up-os átutalás még nem jött meg a PP-ra. Az 1$-os összeg még nem jött meg a bankszámlára.
Ja hogy pénzkiküldési limit! És nem vásárlási limit. :W :R
(Amúgy mit jelent a pre-set, azaz pénzkiküldési limit. Pl. utalni PP-ról a banknak?)

Változott a száma, különben nyilván nem csatolom újra.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#25420) V/ válasza Jazz (#25419) üzenetére


V/
Topikgazda

pre-set, azaz pénzkiküldési limit. Pl. utalni PP-ról a banknak?
Az egyenlegeden lévő pénzt a saját bankszámládra küldöd, jellemzően amit küldtek neked.

(#25421) V/ válasza Jazz (#25417) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja azt lehagytam, amikor a szlovák bankos gyors feltöltés volt, akkor 2-3 perc és maximum 55 perc volt az egyenlegen a megjelenése a pénznek.

(#25422) DoItYourself válasza V/ (#25414) üzenetére


DoItYourself
addikt

2009-ben amikor még OTP-s voltam, összeadogattam milyen banki költségeim vannak: havonta 1000-2000 Ft között volt, pedig akkor még nem tranzakciós illeték és hasonló nyalánkságok. Racionalizáltam családilag a számlákat, és csak a K&H-s számlát hagytam meg, zéró számlacsomaggal. Nem is volt egy fillér banki költségem azóta. Sajnos csak eddig bírták ők is, nyáron jött egy levél, hogy váltsak számlacsomagot, mert megszüntetik a zérót.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25423) DoItYourself válasza V/ (#25359) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem tudom milyen kalkulátort találtam a Paypal-on, amikor írtam a hszt, és bemásoltam a végeredményt. :F
Most látom, hogy megjelent a a kártyás vásárlás terhelése a számlámon, 2551 Ft lett a vége a $9,15-nak (278,8 Ft árfolyam), szóval igazad volt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25424) A texasi válasza Jazz (#25417) üzenetére


A texasi
aktív tag

beírni a kódot amit majd a bankszámlán látok. Az meg megint 4 nap.

TeleBankot felhívva "azonnal" megmondják a 4 számjegyű kódod;
dehogy kell napokat várni!
:N

(#25425) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Még soha nem adtam el ebay-n, most viszont valószínű, hogy elmegy a gitárom 700$ körüli értékben.
Előre fizet pay pal email címemre. Viszont a pay pal fiókomhoz nem tudtam bank accountot társítani.
Ha a pay pal email címemre érkezik pénz, azt hogy tudom átdobni a bankszámlámra?
Bocs a hülye kérdésért, csak még nem adtam el, csak vettem.

Esetleg mire kell figyelnem?

Köszi!

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#25426) V/ válasza RoryBreaker (#25425) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha fent középen az Összefoglalót lenyitod találsz két anyagot:
Paypal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára:
és
Bankszámla hozzáadás a Paypal fiókhoz

Ha eladás vételárként jön, akkor 21 napig függőben lesz az egyenlegeden a vásárlói védelem miatt, csak a 22. napon tudod kiküldeni.

(#25427) Met válasza V/ (#25426) üzenetére


Met
nagyúr

És le is vonnak belőle.
Amikor átküldi a számlára akkor is vonnak belőle?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25428) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Amennyiben PayPal egyenlegről akarok fizetni, hogy lehet átállítani, hogy melyik devizát használja? Régebben ki tudtam választani fizetés előtt, de mostanában automatikusan USD-t kínálja fel, egyéb opciók nélkül.

(#25429) V/ válasza Met (#25427) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyértelmű a jutalék, ha vételárként kapod, azt azért nem írtam. Attól függően hogy melyik országban van a vevő, de mondjuk USA személy akkor 0,3 $ + 4,4% amivel számolni kell
Saját egyenlegről saját számlára ingyenes a kiküldés.
Ez benne a felhasználó szerződés költségek mellékletében is.

[ Szerkesztve ]

(#25430) V/ válasza germinator66 (#25428) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értem. Az egyenlegen milyen devizád van?
Automatikusan váltja ha forint lenne az egyenlegen és $-ban akarsz fizetni.
Másik eset hogy nincs forintod csak $ és €-ban kell fizetned, akkor első körben nem tudod kifizetni, ha az egyenlegen átkonvertálod €-ra a $-t akkor már igen.

Régebben ki tudtam választani fizetés előtt Nem igazán emlékszem ilyenre az egyenlegről -Balance- fizetéskor.

[ Szerkesztve ]

(#25431) germinator66 válasza V/ (#25430) üzenetére


germinator66
aktív tag

EUR-ban kellene fizetni, de USD és GBP van, én meg GBP-ről szeretnék váltani. Ha jól értem, át tudok konvertálni devizákat az egyenlegen?

Amikor ki lehetett választani, hogy kártya vagy PayPal balance legyen, akkor azon belül azt is meg tudtam mondani, hogy melyik balance (legalábbis ebay-en). Mióta fizetéskor nem a PayPal felületére irányít át, hanem az ebay oldalán/ablakán belül kezeli le a dolgot, azóta nem ad ilyen részletes választási opciót.

[ Szerkesztve ]

(#25432) cidalain


cidalain
veterán

ez hivatalos paypal cím: paypal@mail.paypal.com ?
valami policy update-ről van szó az e-mailben.
viszont a linkek a levélben gyanús oldalra vinnének.
https://epl.paypal-communication.com

valószínűleg fake, ugye?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#25433) A texasi válasza cidalain (#25432) üzenetére


A texasi
aktív tag

Az hát!

(#25434) cidalain válasza A texasi (#25433) üzenetére


cidalain
veterán

köszi a megerősítést.
eddig erre a címemre nem jött ilyesmi. :(
cseszem is bele a spamba akkor

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#25435) germinator66 válasza germinator66 (#25431) üzenetére


germinator66
aktív tag

Az egyik kérdésre megvan a válasz: valóban lehet devizák között váltani). Végül is ha más nem, ezzel megoldható a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#25436) V/ válasza germinator66 (#25431) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen át tudod konvertálni.
De nem lehetett a különböző devizákat kavarni vásárlásnál az egyenlegen, de maradjunk annyiban hogy jelenleg nincs olyan lehetőség.
A konverzió elérése:Belépés, PayPal balance, Manage currencies,
majd ez a jobb oldalon:

[ Szerkesztve ]

(#25437) germinator66 válasza V/ (#25436) üzenetére


germinator66
aktív tag

Közben meglett, köszönöm! :R
Nem akarom kötni az ebet a karóhoz, de ki lehetett választani pl., hogy kártyával fizetem az egészet, vagy használom a balance-ot, és kiegészítem kártyáról, ami hiányzik. Ezzel együtt azt is tudtam régebben választani, hogy melyik balance-ot használja.

(#25438) V/ válasza germinator66 (#25437) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak akkor amikor volt az egyenlegen olyan devizád amiben a vételárat fizetni kellett.
20 $-os vételár. A Balance-n van 15 $-od és 10 €-od és van kártyád 1500 Ft-al, magyar Paypal regisztráció.
Ez ugye a deviza egyenlegek alapján elég lenne kifizetni. Viszont a vásárlásnál a deviza konverzió egy kicsit más.
Ezt régebben is és most is úgy tudod kifizetni, hogy a $ egyenleg lesz kiegészítve a kártyáról 20 $-ra.
Az egyenlegek választásánál csak rádió gomb van, nem pipajeles kocka, így a $ és az € nem választható egyszerre és mivel magyar, forintos alapú a Paypal fiókod, a fizetés egyszerűen fogalmazva forintban történik.

[ Szerkesztve ]

(#25439) lemusz


lemusz
addikt

Van pár Policy Update, de őszintén szólva elvesztem bennük. Olvasta valaki, van benne valami fontos?

(#25440) Teodor52


Teodor52
senior tag

Az alábbi paypal email cím az hivatalos PayPal cím,mert erről a címről kaptam egy emailt?

paypal@mail.paypal.com

(#25441) Lacus_84


Lacus_84
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni PayPal ügyben. Az miért van, hogy utaltam egy bizonyos összeget a számlámról PayPal-ra, majd másnap visszajött a pénz, viszont 1000 Ft-tal kevesebb? Ezt már a legutóbbi két alkalommal eljátszotta, előtte soha nem volt ilyen gond. Kérdeztem a bankot, de ők nem tudnak ebben segíteni.
Valaki találkozott már ilyen esettel?

Köszönöm előre is!

(#25442) V/ válasza Teodor52 (#25440) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne fárasszatok már, mivel a neveddel kezdődik a e-mail nem Dear User és nem lépjél be mert korlátozva vagy, hanem a felhasználási feltételek változásának értesítése (Policy update) és a linkek odavisznek ahol elolvashatod, mi ez a paranoia?
Tehát ha ilyet kaptok ez hivatalos Paypal levél.

Ami az Összefoglalóban van PP e-mail az erre a témára vonatkozik:
Kaptam értesítést, hogy felfüggesztették a Paypal fiókomat és aktiváljam újra a megadott linkre kattintva. Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

(#25443) V/ válasza Lacus_84 (#25441) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogyan történt az utalás: Az miért van, hogy utaltam egy bizonyos összeget a számlámról PayPal-ra

Saját neveden van a bankszámla, a bankszámlán a vezetékneved egyenlő a Paypal last name-el

[ Szerkesztve ]

(#25444) Lacus_84 válasza V/ (#25443) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Szia! Nem egyezik a vezetéjnév és a PayPal-os last name. Ez lehet a gond?

(#25445) Teodor52 válasza V/ (#25442) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ne haragudj,csak azért kérdeztem mert nem szerepel ez az email az összefoglalóba!

Már spamként jelentettem és töröltem is úgy hogy volt 2 lehetőség erre.

Az egyik hogy ez spam a másik spam bejelentése és leiratkozás.Utobbira kattintottam.Gondolom az a hatásosabb.

Ilyenkor mi a teendő?

(#25446) Teodor52 válasza V/ (#25442) üzenetére


Teodor52
senior tag

Ne haragudj,csak azért kérdeztem mert nem szerepel ez az email az összefoglalóba!

Már spamként jelentettem és töröltem is úgy hogy volt 2 lehetőség erre.

Az egyik hogy ez spam a másik spam bejelentése és leiratkozás.Utobbira kattintottam.Gondolom az a hatásosabb.

Ilyenkor mi a teendő hogy ne spamként mentse ezt a levelet a gmail?

Kérném a moderátort hogy az utobbi hozzászólásomat legyen szíves törölni!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25447) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Egy kérdés. Régen nem használtam paypalt. Most kellene, viszont emailcím hibátlanul van megadva, jelszóra is emlékeztem, de semmi. Kértem új jelszót...jött a mail ,hogy sikeresen megváltoztattam stb. Továbbra se enged be, ellenőrizzem az adatokat....
Valaki tipp?

(#25448) V/ válasza Teodor52 (#25446) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem véletlenül, mert ez nem kapcsolódik ahhoz a témához amiről az Öf az a része szól.

(#25449) Xynis


Xynis
csendes tag

Sziasztok!

G2A-ról szoktam játékokat vásárolni (nem kell a fejtágítás, tudom hogy nagyon gonosz). A problémám az lenne hogy havi szinten von le PayPal-on keresztül a gékettőa 1,65 EUR-t, elvileg az "automatikus megújításra" de nem tudom (én hülye) hogy hol lehet ezt kikapcsolni.(pedig kerestem becsszó :)

iPad pro 12.9

(#25450) V/ válasza Xynis (#25449) üzenetére


V/
Topikgazda

PP belépés után a Logout előtt a fogaskerék ikon.
Ezután a Payments fül
A megjelenő képernyőn Preapproved payments és Cancel erre a sorra ami vonja tőled, majd később törlés.

Ha itt nincs ilyen bejegyzés, akkor a G2A-n töröld a havi pénz lekérést.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.