Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) somnia válasza cikasz (#26450) üzenetére


somnia
őstag

...próbáld ki!...sok szerencsét!...

(#26452) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Nem találtam erre vonatkozó információt, ezért leírom a mai tapasztalatomat, hátha hasznos lesz valakinek:

"Kerestem" egy kis pénzt, ma rárakták a paypalomra.

Fizettem volna vele az ebayen, ahol az ár GBP-ben volt kiírva, mire a fizetésig jutottam, már US$ látszott. Nyomtam a PP-re, de nem adta fel az egyenleget, mindenáron a regisztrált kártyáról akarta volna levonni a pénzt. Többszöri nekifutásra a képen szereplő Details gomra kattintva, alul a Manage currency-t kiválasztva be- és átállítottam a pénznemet EUR-ra, és így már engedte az egyenlegről kifizetni a vételárat. Azt hiszem, buktam vagy fél EUR-t a tranzakción, de így mulat egy úr hölgy! :C

Másképp kellett volna valamit csinálnom, vagy ez így működik?

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#26453) V/ válasza Juditta_56 (#26452) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, így működik.
A nagy számok 4 139 HUF Available, azok a 13.72 € forintra átszámított összege, a forint PP egyenleged az 0 Ft, ezért jött elő a kártya, mert a forint volt a primary, ami 0-ás.
Ha más devizában van pénzed, akkor csak azt az egyenleget kell elsődlegesnek megtenni és arról megy a pénz, ha van annyi amennyi fedezi, ha nincs akkor majd a kártyáról pótolja.
Úgy két hete is kérdezte valaki.
Nem igazán buktál semmit, mert az egyenlegről fizettél a font és € vagy a font és $ keresztárfolyam nem igazán jelentős különbségű.
Ha kártyáról fizeted, mert €-t felhasználni csak €-os vásárláskor célszerű, jobban jártál volna.
De ez az információ a regisztrációnál is felmerül és írja is a képernyőre:
When you add a new currency, any future payments you receive in that currency will be credited to that balance. Your primary currency is the default currency for sending and requesting payments.

[ Szerkesztve ]

(#26454) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

A múlt héten a paypal fiókomhoz hozzá adtam, egy új bankártyát.

A négy számjegyű kódot még nem írtam be neki. Erre ma már erről fizettem több mint 20.000Ft.-ért az ebay-en. Most ha belépek kéri a kódot%

Ez hogy lehetséges?

Illetve ha van két élő kártyám hozzáadva a fiókhoz, hogyan tudom váltani, hogy melyikről akarok fizetni?

Köszönöm! :R :R

(#26455) V/ válasza huliganboy (#26454) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak figyelmeztet, hogy írd be. Mivel nem vásárlás miatt kell konfirmálni, hanem a pénz küldés és fogadási havi limit eltörlése miatt, nyugodtan vásárolhatsz, de ha viszaszeretnéd kapni a 400 Ft-ot akkor a bankszámládról írd már be a kódot. Bővebb segítség az Összefoglalóban.
Amelyik kártyát megtetted elsődlegesnek azt ajánlja fel, a fizetési felületen van egy Change link arra kattintva vagy V lenyitva tudod váltani, ha nem a primaryval akarsz fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#26456) huliganboy válasza V/ (#26455) üzenetére


huliganboy
addikt

Hálás vagyok. Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű :R

A 400 Ft-ot meg visszakérem :D

(#26457) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Hi! Akarok ebayen fizetni, erre ez fogad:

Szerintetek mi lehet a gond? :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26458) V/ válasza jjeahh (#26457) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamit bekattintottál, de próbáld meg a másik böngészővel. A fizetéshez https link kell. (https://www.paypal.com/)

(#26459) jjeahh válasza V/ (#26458) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Https :K . Fent ezt írja és nem tudom kiválasztani a paypalt, pedig azzal kéne fizetnem most...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26460) V/ válasza jjeahh (#26459) üzenetére


V/
Topikgazda

A rádió gomb nem reagál és a böngésződben a felugró ablak engedélyezve van? Lépj ki és újból próbáld meg a Pay gombot.

[ Szerkesztve ]

(#26461) jjeahh válasza V/ (#26460) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Basszus de hülye vagyok, popup blockert nem kapcsoltam ki :DDD . Na jó, most műkszik már, köszi! :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26462) djbahool válasza V/ (#26436) üzenetére


djbahool
senior tag

Sajna még mindig nem jó.
Viszont kaptam email-t és telefonhívást PP-tól.
Az általam is ismert metódost ismertétték, hiába mondtam hogy az nem muxik.
Azt mondátk holnap próbáljam újra, ha nem akkor hívjam őket.

(#26463) V/ válasza djbahool (#26462) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankot kérdeztem? Ugye nem Erste?
Az gond hogy ez a probléma azért inkább egyedinek tekintendő, mert a többségnél nem jelentkezik. Adott esetben az sem segített, hogy ők törölték a kártyát, újból fel lett véve a fiókhoz, 2 hét után megint jelentkezett.

(#26464) djbahool válasza V/ (#26463) üzenetére


djbahool
senior tag

Nem Erste, CIB.
Próbáltam amugy egy másik kártyával, azzal se volt jó.

(#26465) ztibor


ztibor
senior tag

Sziasztok!

Alis vásárlás után akarnak nekem Paypalon küldeni refundot (nem azzal fizettem aradetileg, de valamiért itt akarja az eladó visszaküldeni, tehát szerintem sima user által küldött összeg fog megjelenni)
A kérdésem az lenne hogy ezt ugye nem lehet később visszavonni, claim-et indítani?

(#26466) V/ válasza ztibor (#26465) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, nem fogja visszavonni, nyugodj meg ez bevett szokás, mert a pénz amíg te nem igazolod vissza a megérkezést az AliExpress foglalja, ha azt küldetné vissza mint refund, a minősítése rosszabb lenne és többet kel fizetnie.

(#26467) ztibor válasza V/ (#26466) üzenetére


ztibor
senior tag

Ok, értem, bár azt akarja először zárjam le a dispute-t és utána küldi, de írtam neki ezt felejtse el.

Köszi az infót, van már pár száz vásárlásom, de eddig szerencsére kevés volt a problémás, és még senki nem kérte ezt.

(#26468) V/ válasza ztibor (#26467) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlói védelem ideje alatt bármennyiszer újra nyithatod, a pénz megérkezése meg pár mp és gyorsabb az ügyintézés.
Ha nem kell a pénzed, akkor ott a dispute, aztán majd dönt az AliExpress.
Véleményem szerint azzal jársz jól, amit önként ajánlott fel, de a te döntésed.
Nekem csak A3 952 ponttal, de az ilyet el szoktam fogadni és mindig teljesítették.

[ Szerkesztve ]

(#26469) Benhill


Benhill
senior tag

Sziasztok.

Korábban már írtam ide, hogy a 4 jegyű digit code-ot nem kapom meg, mármint a számlámra a levonást.

Na most megkaptam 1 héttel később 4x is sikerült kérnem a kódot, ami 4x400Ft levonás.

Írtam nekik, hogy a 3x400Ft-ot szeretném ha visszafizetnék, és azt írták vissza hogy egy hónapon belül deaktiválódik, a fel nem használt digit code, és visszakapom a pénz akárhányszor fizettem be.

Ez most tényleg igaz, vagy az 1200Ft-nak már búcsút mondhatok?! Ha nem fizetik vissza, mindenesetre írok nekik 1 hónap múlva megint.

[ Szerkesztve ]

(#26470) ztibor válasza V/ (#26468) üzenetére


ztibor
senior tag

Már dispute nyitás után ajánlotta fel, az egyeztetős időszakban, ha azt bezárom, már nem nyithatom újra az Alin tudomásom szerint.

Szerk: ez az ali oldaláról van: "Please note that you can only open one dispute per order."

Szóval én ezt be nem zárom amíg nem lesz pénzem

[ Szerkesztve ]

(#26471) Juditta_56 válasza V/ (#26453) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Köszönöm! :R Itt "pénznem" - re kerestem, nyilván a "currency" hatásosabb lett volna. :B
Igen, az általad idézett szöveget is olvastam, de csak már mikor átállítottam EUR-ra.
A kártyáról való fizetés jelen esetben némi problémába ütközött volna... :W

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#26472) Slapy


Slapy
aktív tag

Sziasztok!

1.5 éve megváltoztattam a paypal fiókom üzletire de most szeretném vissza személyire... Miként tudom ezt megtenni? Egy olyat találtam csak hogy üzleti bezárása, de nem mertem rányomni hátha akkor zárja az egész fiókot...

Köszi előre!

(#26473) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy valaminek az ára 1860ft de amikor fizetném akkor 1943ft mutat ekkora különbség normális lenne?Pedig ez van beállítva Bill me in the currency listed on the seller's invoice.Köszönöm

(#26474) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A képen megjelölt helyre mit kell beírni?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26475) tomcsi23 válasza vadasz70 (#26473) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ebay?
Ezt nézd meg (középen).

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#26476) V/ válasza vadasz70 (#26473) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol nézed a két árat?

(#26477) V/ válasza Slapy (#26472) üzenetére


V/
Topikgazda

Üzenő fal

(#26478) V/ válasza atyca (#26474) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt honnan "Varázsoltad"?
A tippem a Logout előtt a fogaskerék ikon és a képernyőn a baloldalon a Merchant ID

(#26479) atyca válasza V/ (#26478) üzenetére


atyca
senior tag

A business acc. gyártása során keletkező "melléktermék"-)
A limit beállításával cseszeget,és annak módosításához kell ezt nekik kitölteni.
Én a felhasználóhoz tartozó mail címet írtam be,és már vissza is küldtem nekik a cuccost.
Majd meglátjuk,hogy ők is erre gondoltak é....
Alulra,ha jól értem a megszólítás,aláírás,bélyegző kell nekik?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26480) V/ válasza ztibor (#26470) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol tart a vásárlásnál ez a a számláló Your order will be closed in:....

Azon az időn belül újra nyitható, de ugye ezt már írtam.
Többen mint Aliexpress felhasználók tudjuk, hogy ez az egy időben nyitható dispute-ra figyelmezett.
Nem javaslok olyat ami nem működik :W Már elnézést.
Akkor ne zárd be és várd a pénzed.
Aliexpress topik itt van

[ Szerkesztve ]

(#26481) V/ válasza atyca (#26479) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mivel a cégeknek, egyéni vállalkozóknak van bélyegzője.

(#26482) atyca válasza V/ (#26481) üzenetére


atyca
senior tag

Azzal nincs is gond,csak az angol tudással.
Régebben nem kellett,most pedig 50 magasságában már nincs hozzá elán...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26483) V/ válasza Benhill (#26469) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell írnod, vissza kapod.
Sajnos a banki levonás átfutása időbe telik.
Elküldöd a konfirmálási kérést-levonást, a PayPal írja hogy 400 Ft-ot fognak leemelni a kártyáról, ez részükről kész. Persze kell ennyi pénznek a kártyán lenni mielőtt indítjuk.
A bankod zárolás alá teszi a kártyádon a 400 Ft-ot, ezt a Netbankodban a zárolt tételek közt nézheted meg.
Eltelik banktól függően 1-3 nap és konkrétan megjelenik a levonás a számlatörténetben és ott a kód amit be kell írni.( Banktól kapsz sms-t vagy nem, benne van kód vagy csak egy része, az nem érdekes, a számlatörténetben a jóváírás a lényeg) Mindezeket a kártya hozzáadás leírásban is olvashatod.

(#26484) V/ válasza atyca (#26482) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd kérik a közösségi adószámot is, változtak a törvények miatt.

(#26485) atyca válasza V/ (#26484) üzenetére


atyca
senior tag

Nem csodálkozom rajta,hogy kérik.
Lassan a klotyóra menéshez is kell adószám.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26486) yusukee


yusukee
aktív tag

Szisaztok!

Pár hete beaktiváltam a 2 lépcsős azonosítást. Ezek az SMS-ek mindig ilyen rohadt lassúak? Volt, hogy 30 perccel később kaptam a kódot, volt, hogy nem is kaptam. Eddig még mindig várni kellett rá elég sokat.

Lehet jobb lenne kikapcsolni, mert így nem igazán használható.

(#26487) vadasz70 válasza V/ (#26476) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Az egyik ár az amit látok megvétel előtt a másik amikor fizetnék rákattintok a buy it nowra és kicsit soknak találom a különbséget

(#26488) V/ válasza vadasz70 (#26487) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit az eBay oldalon látsz az egy általuk kiszámolt tájékoztató forint összeg, semmi köze nincs a fizetés után bankod általi elszámolási, vagy a PayPal általi elszámolási deviza árfolyammal. Mert ugye nincsenek összekötve. Csak egy hozzávetőleges információ. Az hogy a vásárlás előtt mit látsz az eBay hirdetési képenyőn és utána vásárlási képernyőn semmit nem számít. A deviza összeg az egyezik amit fizetsz egy más helyen, más konverziós összeggel.
Az eBay ez alapján számolja.

[ Szerkesztve ]

(#26489) V/ válasza yusukee (#26486) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy 5-15 mp, Telekom mobilra. Függ a szolgáltatódtól is, volt amikor miatta nem kaptam meg, mert az adótornyuk állandóan ledobott és nem voltam elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#26490) yusukee válasza V/ (#26489) üzenetére


yusukee
aktív tag

Most kivételesen nekem is megjött gyorsan. :W

Megpróbálom otthonról este, ott nem ment eddig. Vodás vagyok

[ Szerkesztve ]

(#26491) V/ válasza yusukee (#26490) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálam az lett a megoldás, hogy nincs a 4G bekapcsolva otthon, akkor minden jó. Más városban, más városrészben nincs ilyen gondom, hogy nem vagyok elérhető 4G-s állapotban.

(#26492) vadasz70 válasza V/ (#26488) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Akkor az nem lehet hogy rosszul van be állítva az átváltás kicsit nagyollom a különbséget.

(#26493) V/ válasza vadasz70 (#26492) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezen nincs mit beállítani, egy tájékoztató szöveg. Az összes bank a világban különböző módon számolja -ahol kell váltani- a devizát, hogy lehetne ezt beépíteni? Teljesen felesleges és értelmetlen.

Mielőtt vásárolsz megnézed hogy akkor milyen árfolyammal dolgozik a bankod és kalkulálsz, természetesen nem lesz "pontos", mert csak pár nappal később számol el a bankod, az akkor éppen aktuális árfolyammal.
Tudom hogy hány $,megnézem a Visa -mert ilyen kártyát használok- konvertálóban hogy mennyi lesz kb és annyi.

(#26494) V/


V/
Topikgazda

A PayPal bevezetett egy új funkciót a PayPal.Me link néven.
A link segítségével - megosztásával, nagyon könnyen tudnak nekünk pénzt küldeni.
(Példa: paypal.me/kovacspistike)
A magán PayPal fiókok esetén (personal, premier) van lehetőségünk arra, hogy a link vagy barátnak, ismerősnek való pénzküldésként (Friends & Family), vagy vásárlás ellenértékeként (Goods or Services) fogadja a pénzt. Az üzleti fiók esetén csak a (Goods or Services) áll rendelkezésre.
A link direkt posztolható a Facebook vagy Twitter fiókunkba, vagy böngészőből érhető el.
A küldő személynek PayPal fiókkal kell rendelkezni.

Leírás az Összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#26495) Slapy válasza V/ (#26477) üzenetére


Slapy
aktív tag

emailben kell jelezni? :o

(#26496) V/ válasza Slapy (#26495) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, az Üzenő falon
Mindent ott kell. Írom az elérését:
Belépsz.
Alul Help & Contact
Alul a következő sorban:
Help Center | Call us | Message center | Resolution Center
Jobb szélen Create New Message gomb
Ezután
Choose a topic

Choose a sub-topic

Azokat választani amit a linkelt képen látsz.

Message. Please be specific részhez beírni egy rövid indoklást.

[ Szerkesztve ]

(#26497) yusukee válasza V/ (#26491) üzenetére


yusukee
aktív tag

Nekem sosincs bekapcsolva a 4G mert nincs rá szükség és nem is tudja a teló a B20-at

(#26498) V/ válasza yusukee (#26497) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is azért írtam, csak nálam is egyik napról a másikra "megszűntem" Csodálkoztam is hogy nem keres senki, nem jön sms, addig, amíg vezetékes vonalon fel nem hívtak, hogy kapcsoljam már be a telefont, nézem müxik, akkor kezdtem keresgélni a hiba okát, ellenőriztem a PP-n a belépést és nem kaptam sms-t.
A mobil szolgáltató is kavarhat, erre gondoltam.

(#26499) Slapy válasza V/ (#26496) üzenetére


Slapy
aktív tag

köszönöm szépen! :)

(#26500) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Sziasztok!
Ne haragudjatok ha hülyeséget kérdezek, eléggé kezdő vagyok :)
Az lenne a problémám, hogy megcsináltam a paypal accountomat, hozzárendeltem a bankkártyát, majd sikeresen tudtam vásárolni.
Ezután megcsináltam még egy ellenőrzést, ekkor levont 400ft ot, amit azóta se kaptam vissza, és vásárolni se tudok paypalon keresztül. Elrontottam volna valamit?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.