Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) G@ben válasza han_lev (#26750) üzenetére


G@ben
addikt

Nem olyan régen változtattam egy elég bonyolultra, illetve a telefonszám is hozzá van rendelve.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26752) V/ válasza G@ben (#26749) üzenetére


V/
Topikgazda

Valaki már bankszámlát is adott hozzá, bár nem értem, mert azt csak az aktiválás után lehet elméletileg megadni.
Továbbra is azt javaslom hogy újból változtasd meg az e-mail jelszavad és a biztonsági kérdéseket.
Így akkor más nem tud belépni és legfeljebb kapsz még nénhány e-malt a PP-től hogy miért nem aktiváltál valamit.

(#26753) G@ben válasza V/ (#26752) üzenetére


G@ben
addikt

Megteszem, de hogy lehet a paypalnak írni regisztráció nélkül?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26754) spammer


spammer
veterán

Lehet Paypalt regisztrálni úgy, hogy nincs hozzákapcsolva semmiféle bankkártya/bankszámla? Tehát lenne egy új, üres Paypal számla, amire egy másik, valós, magyar bankszámláról lenne átutalva pénz. Majd az így Paypal számlára érkező pénzből lenne neten vásárolva (paypales fizetéssel persze), pl. amazonról, ebay-ről stb.

Ez így működik, fel lehet tölteni Paypal egyenleget másik számláról átutalással, vagy mindenképpen kell az, hogy a Paypal össze legyen kapcsolva bankszámlával/bankkártyával?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26755) V/ válasza spammer (#26754) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló segített volna, azért kértem, hogy az legyen kérdés előtt elolvasva, de szeretek írni.
Lehet Paypalt regisztrálni úgy, hogy nincs hozzákapcsolva semmiféle bankkártya/bankszámla?
Igen.

Majd az így Paypal számlára érkező pénzből lenne neten vásárolva (paypales fizetéssel persze), pl. amazonról, ebay-ről stb.
Amazonon nem lehet PayPal-l fizetni

A PayPal egyenlegedet feltöltheted banki utalással a saját bankszámládról, más bankszámlájáról nem.
Feltöltheted úgy, hogy bemész egy Unicredit fiókba és pénztári befizetéssel, utalással teszel pénzt az egyenlegedre.
Küldhet másik PayPal-es neked pénzt az egyenlegedre.

[ Szerkesztve ]

(#26756) han_lev válasza V/ (#26755) üzenetére


han_lev
senior tag

Bocsánat, félreértettem.
Szerkesztve...
Én is így csináltam.
Saját bankszámlámról utaltam a PayPalomra.

De akkor elvileg más is utalhat ugyanoda, csak az azonosítót kell a közleménybe beírni. Nem?
:F :F

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26757) V/ válasza han_lev (#26756) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem utalhat más a te PayPal egyenlegedre az ő bankszámlájáról. Ezt írtam: a saját bankszámládról, más bankszámlájáról nem.
Az Unicredites pénztári befizetés, ami persze utalás esetén is meg kell adnod a neved.

[ Szerkesztve ]

(#26758) spammer válasza V/ (#26755) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, de erre a konkrét esetre voltam kíváncsi, azaz tiszta Paypal, nincs hozzá semmiféle bankkártya csatolva és úgy utalható-e rá bármilyen számláról. De akkor ezek szerint nem.

Viszont akkor ez a Unicredit pénztári befizetés működhet. Azt lehet tudni, hogy milyen egyéb költségek vannak ilyenkor? Úgy értem, az utalt összegből von le a bank valamennyit vagy pénztári befizetéskor kell-e valami díjat fizetni? Nem ismerem az Unicredit bankot, Paypalre befizetéssel kapcsolatban meg pláne nem.

Amazonnal kapcsolatban akkor rosszul emlékeztem. Mindenesetre kár, hogy náluk nem játszik a Paypal. :(

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26759) V/ válasza spammer (#26758) üzenetére


V/
Topikgazda

Amazonnak saját befizetési rendszere van.
Mivel Unicredit bankszámlára teszel pénzt az Unicredit fiókban, az ingyenes.

(#26760) han_lev válasza spammer (#26758) üzenetére


han_lev
senior tag

Nyílván azért nem, mert így elkerülhető az a "no fear" eset, hogy valaki megvesz tőled valamit, és úgy "fizet" hogy felteszi a számládra a pénzt, így elkerülve az adózási, járulékfizetési folyamatot.
Ez az adóhatóságnak nem tetszene, és a paypalt is (meg a számlatulajdonost is) "megráncigálnának egy bizonyos határt átlépve..
:DDD
:K

ja egy ügyvéd barátom volt egy GIRO továbbképzésen, és annyit mondott, hogy ha tudnánk, hogy ott mi mindenről tudnak...

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26761) spammer válasza V/ (#26759) üzenetére


spammer
veterán

Rendben, köszi!

(#26760) han_lev: Ennyi erővel pénztári befizetéssel is befizethetik a Paypal számlámra, csak az azonosító kell hozzá, nem?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26762) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

Az normális, hogy dispute esetén nem kapok változásról email értesítést?

(#26763) V/ válasza Botigta (#26762) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen változásra gondolsz? A nyitásról és zárásról szoktunk kapni, illetve ha van kérdésük.

(#26764) han_lev válasza spammer (#26761) üzenetére


han_lev
senior tag

Ahogy értelmeztem: igen bárki fefizethet a paypal számládra, de azonosítania kell magát, vagyis "kiderül" hogy nem te voltál. így adódik a kérdés, hogy miért fizettek be, tehát ha "vásárlás" történt, akkor annak "járulékai" vannak.
... vagy nem .. :F
Ezért: nem lehet.
:R

MI9 6/64

(#26765) V/ válasza spammer (#26761) üzenetére


V/
Topikgazda

A bizonylaton van név és cím rovat is.
Ha a PayPal-n nem könyvelik le, mert nem te fizetted be és visszapattan a PayPal-től, szerinted a befizető hogyan kapja vissza a pénzt?
A PayPal szabályzata azt határozza meg amiket írtam, ha nem tartod be, akkor nincs sok értelme használni.
Lehet kísérletezni, sok kísérletezésnek esetleges korlátozás lesz a vége. Pl: Nem lehet pénztári befizetéssel a PP egyenleget feltölteni. Érdekes módon a magyar fiókok esetén nem lehet a bankszámlát fizetési eszközként hozzáadni, a német, szlovák fióknál meg lehet. Mi lehet az oka a megkülönböztetésnek?

(#26766) han_lev válasza V/ (#26765) üzenetére


han_lev
senior tag

....
talán mi magyarok "kreatívabbak" vagyunk ...
:U
és erre már a paypalnál is rájöttek...
:DDD

MI9 6/64

(#26767) V/ válasza han_lev (#26766) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak "költői kérdés" volt. :)

(#26768) spammer válasza V/ (#26765) üzenetére


spammer
veterán

Nem "ügyeskedés" a cél, ne értsétek félre. Viszont:

"Ez az adóhatóságnak nem tetszene"

"Küldhet másik PayPal-es neked pénzt az egyenlegedre."

És akkor ez az adóhatóságnak jobban tetszik, ha mondjuk X személy, aki mondjuk külföldi és a Paypal számlájáról utal az én Paypalemre, amihez nincs kapcsolva hazai bankszámla/bankkártya? Ezzel akkor miért nincs problémájuk? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#26769) V/ válasza spammer (#26768) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal mint pénzügyi intézmény kb. úgy működik mint egy bank, a pénzmozgások hasonló kontroll alatt vannak mint a banknál.

(#26770) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Vásároltam Steamen, osztottam szoroztam és 323 váltási árfolyam jött ki EUR-ról. OTP oldalát nézem ott meg 312 forintot ír 1 EUR-ra. A PayPal beállításoknál az van hogy a bankom váltsa, akkor mi a francért váltja 11 ft-al többért az EUR-t?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#26771) V/ válasza jozsi252 (#26770) üzenetére


V/
Topikgazda

Fizetésnél volt forintos konverzió kiírva? Mert már úgy két hete arról fórumozunk, hogy fizetésnél kell beállítani a konverziót mert nem szedi elő a konvertálási tárolt adatokat.
Az Összefoglaló Tippek röviden-be is beírtam, hogy mire kell figyelni és hogyan fizessünk.
De az OTP 312,95 Ft-al számol, de nem ezzel az árfolyammal fogja majd elszámolni.

[ Szerkesztve ]

(#26772) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

Sziasztok hátha valaki tud segíteni, egyszerűen nem tudom az asszony Budapest Bankos számlaszámát hozzá adni a paypalhoz

így van beírva erre az oldalra:
Review information for your bank account in Hungary

előzmény: eddig nem volt semmi gond, kár volt hozzá nyúlnom de megtettem, egy névváltozás miatt lett új bankkártya, én meg hogy tiszta legyen az egész töröltem az előző kártyát meg az előző banki nyavalyát amin még a leánykori neve volt, hozzá adtam az új kártyát, paypalpon névváltozás lett bejelentve, (ami nem volt egy egyszerű menet) összekeverték a last meg a first neveket, ez megoldódott de viszont ezt a hiba üzenetet nyomja:

We were unable to process your bank account registration at this time. We apologize for the inconvenience. Please try again at a later date.
(két hete biztos ezzel szívok) valakinek van valami ötlete? ha úgy van irok a paypalnak a megoldás centrumába, de nem tudom hogy magyarázzam el nekik. köszönöm ha valaki esetleg tudna segíteni

[ Szerkesztve ]

(#26773) V/ válasza Varesz_86 (#26772) üzenetére


V/
Topikgazda

Légy szíves a személyes adatokat töröld, értjük a kérdést anélkül is. Köszi.
De ékezet nélkül próbáltad már? Van pénz a számlán, tud fogadni esetleg próba terhelést?
Másik, ha nem mozgatsz az egyenlegről pénzt erre a számlára, akkor nem igazán kellene erőltetni.
"B" terv: ha már jó a névsorrend akkor a hagyományos My Profile, My money bankszámla hozáadás.
És lehet, hogy nem árt böngésző süti törlés, esetleg ha Chrome, egy másikkal.

[ Szerkesztve ]

(#26774) Varesz_86 válasza V/ (#26773) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

Nem próbáltam ékezet nélkül (most már igen, ugyanaz a helyzet). néha szoktam azért, azért is küzdök vele, az lehet probléma hogy két bank kártya van hozzá adva? és különböző banktól? (de egy néven)

van rajta pénz de dollárba az nem gond?

kipróbálom a másik böngészőt

[ Szerkesztve ]

(#26775) V/ válasza Varesz_86 (#26774) üzenetére


V/
Topikgazda

Már írtam, semmi köze a magyar fiókoknál a bankszámlának és a bankkártyáknak egymáshoz a PayPal fiókban. Két teljesen más funkciót szolgálnak, használnak.

[ Szerkesztve ]

(#26776) V/ válasza Varesz_86 (#26774) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt eddig nem írtad, a magyar fiókhoz csak forintos számla adható hozzá, deviza nem. Képen az utolsó mondat.

[ Szerkesztve ]

(#26777) mlaci01


mlaci01
tag

Sziasztok,
Nagy nehezen sikerült jelszót cserélnem, viszont most azt írja, hogy túl sokszor próbálkoztam, és lock-olva van az account-om, és híjam fel őket. Van magyar nyelvű support ? Mit lehet tenni, mert angolul nem hiszem hogy menne egy beszélgetés.

Köszi

(#26778) V/ válasza mlaci01 (#26777) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs magyar nyelvű, de holnapra oldja a rendszer a zárolást.

(#26779) Varesz_86 válasza V/ (#26776) üzenetére


Varesz_86
aktív tag

akkor át kellene állítani az elsődleges pénznemet a paypalon forintra?

(#26780) mlaci01 válasza V/ (#26778) üzenetére


mlaci01
tag

Köszi!
24 óra a várakozási idő ?

(#26781) V/ válasza Varesz_86 (#26779) üzenetére


V/
Topikgazda

van rajta pénz de dollárba az nem gond?
Mivel a bankszámláról volt szó, azt gondoltam arra vonatkozik.
Nem kell átállítani.
Az sincs így összefüggésben, ha a $-t akarod az egyenlegedről a magyar számlára kiküldeni, forintra konvertálja automatikusan

Küldök PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

(#26782) V/ válasza mlaci01 (#26780) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy telefon, de a kódot amivel azonosítód magad azt belépés után tudod kérni és a hívás első mondata az hogy adja meg a 6 jegyű kódot.

(#26783) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok,

Egyéni vállalkozóként dolgozom és külföldi ügyfeleim USD-ben fizetnek PayPal-on keresztül. Az lenne a kérdésem, hogy ha egy magyar banknál nyitok egy USD-s deviza számlát, akkor azt hozzá lehet-e rendelni a PayPal számlámhoz úgy, hogy USD-ben tudjak róla kivenni pénzt, konverzió nélkül?

(#26784) V/ válasza zsero (#26783) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, csak forintos számla rendelhető hozzá. A magyar PayPal-ről mindig forint megy ki, ha deviza számlát adnál hozzá nem menne rá $ ki, csak forint.

(#26785) zsero válasza V/ (#26784) üzenetére


zsero
aktív tag

Értem, magyarul sehogy nem tudom megúszni a PayPal konverziót, kivéve ha amerikai számlám lenne?

(#26786) V/ válasza zsero (#26785) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de ahhoz meg USA TB-szám kell és lakcím.
Vásárolni tudsz konverzió nélkül. Az több mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

(#26787) zsero válasza V/ (#26786) üzenetére


zsero
aktív tag

Bármint úgy érted a vásárlást, hogy megtartom a pénz egy részét a PayPal számlán USD-ben és abból fizetek?

(#26788) DamianB


DamianB
őstag

Üdv! Tudom késő bánat de azért meg kérdezem tőletek . Vásároltam egy 1+3t és vagy 6 ezer ft csapot le rólam a paypal ez már veszett fejsze nyele gondolom most állítottam át a leirás szerint hogy a bank váltsa. :F

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#26789) V/ válasza zsero (#26787) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, úgy értem. Nem a legjobb megoldás, ha a pénzre van szükséged, sajnos.

(#26790) V/ válasza DamianB (#26788) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol vásároltál, mert általában a fizetéskor is lehet a konverziót választani, nem muszáj előre átállítani, főleg most, hogy figyelni kell fizetéskor, hogy jól működik-e a tárolt beállítás elővétele.

(#26791) DamianB válasza V/ (#26790) üzenetére


DamianB
őstag

One plus weboldalán keresztül fizetem magyar ft írta ki hogy 166 ezer . most vettem hozzá biztosítást az átállítás után ott már euróba volt ki írva

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#26792) GAbre válasza GAbre (#26637) üzenetére


GAbre
veterán

Nagyon jó,már 1 hete várom,hogy tudjam használni a pénzt,amit kaptam.
Végre ma lejárt,erre hozzácsaptak még 1 hetet.
K*csog paypal megint..
Jah és persze azóta se válaszoltak az üzenetemre ebben az accountban se.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#26793) V/ válasza DamianB (#26791) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy néz ki, hogy ha fizetünk a PayPal váltás az alapértelmezett függetlenül attól, hogy a fiókba nem az van beállítva. Ezért ha forint összeg és konverziós ráta szerepel kiírva, akkor közvetlenül akkor kell átállítani a konverziót.
A z eltárolása a konverziónak nem működik, azt írták javítják.

(#26794) Troy. válasza Troy. (#26743) üzenetére


Troy.
addikt

Ezt jól számoltam? Keresővel kerestem, de nem találtam a hsz.-ek között.

.

(#26795) DamianB válasza V/ (#26793) üzenetére


DamianB
őstag

A konverziós ráta azt jelenti ha ki van írva hogy 1 ft menyi euró ? mert az mindkét esetben ki volt írva de a második esetben euró volt az összeg ki írás . bocs a noob kérdésekért és köszönöm a segítséget :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#26796) V/ válasza Troy. (#26794) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egyenlegről megy akkor 0 Ft, ha a kártyádról akkor mielőtt elküldenéd kiírja a költséget, onnan ESC vagy visszalépés és nem megy el, tesztelheted.
10000 Ft = You'll Pay 10 430 HUF, 430 Ft a díj

(#26797) V/ válasza DamianB (#26795) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha banki váltás és € akkor nincs konverziós szöveg

(#26798) tomiee85


tomiee85
senior tag

SZiasztok!

Szeretnék egy paypal vásárlási szokásaimhoz képest nagy összegű ebay vásárlást végrehajtani.
A vásárlás nem sikerült, minden esetben amikor próbáltam csak egy 0 Ft-os regisztráció című tranzakció kerülvégrehajtásra (sms értesítő). A bankommal beszéltem, hozzájuk terhelési kérés nem érkezett, csak ez az azonosítási kérés. Mi lehet a gond? Lehetséges hogy a paypal azt hiszi illetéktelen használat és "meg akar védeni" a nagy összegű vásárlás blokkolásával? Ha igen mit tudok tenni ez ellen?

Köszi a segítséget,
Tamás

(#26799) V/ válasza tomiee85 (#26798) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs korlátozás a vásárlási összegre. Akár autót is vehetsz.
Magyar regisztráció, mivel akarsz fizetni és meg is vehető az eBay-n a termék? És meddig jutsz el a fizetéssel, milyen hibaüzenetet kapsz?

[ Szerkesztve ]

(#26800) tomiee85 válasza V/ (#26799) üzenetére


tomiee85
senior tag

A paypal és ebay gmail-es címmel van regisztrálva. USA címre akarok venni valami, a billing adress viszont magyar (kis összegű vásárlás ellenben gond nélkül ment igy)

A legvégén egy 601es hibaüzit kapok, (paypal settings check) vagy amikor másodszorra próbáltam szimplán megkért hogy menjek vissza és válasszak másik fizetési módot

Ja: a hitelkártya verified!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.