Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) laleeee válasza V/ (#25300) üzenetére


laleeee
őstag

Aranyos vagy,köszönöm szépen !! :)

(#25302) FidelKasztró


FidelKasztró
csendes tag

Sziasztok,

Nemrég nyitottam egy PayPal számlát. Szept. 1-én délelőtt elballagtam egy Unicredit fiókba és befizettem az előírt módon (megjegyezésbe azonosítval). De még nincs a számlámon semmi. Valaki fizetett be mostanában hasonló módon? Mikor kezdjek el aggódni? :B

(#25303) laleeee válasza FidelKasztró (#25302) üzenetére


laleeee
őstag

Két és fél munkanap kell neki sajna, hétfőn már a számládon lesz

(#25304) V/ válasza FidelKasztró (#25302) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahogy laleeee írta ennek -pénztári befizetés- hosszabb az átfutási ideje mint az utalásnak, ami banki munkanap már az Unicredit esetén is 1 napon belül az egyenlegen. Nem kell aggódnod, hétfőn tényleg ott kellene lenni.

(#25305) Atilla001 válasza V/ (#25249) üzenetére


Atilla001
senior tag

Üdv!

Nos VISA virtual kártya esetén gond nélkül jóváírta az összegeket az AMAZON. Többet is mint amit fizettem.
Megkérdeztem a bankot és ők is azt mondták hogy vissza tudja utalni.
Meg is történt.
thx

Védd a természetet!

(#25306) b-max


b-max
aktív tag

Segitségetek kérném, hogy tudnám megoldani a problémám.

Megrendeltem a holmit ( UK ) , viszont valószinüleg rossz cimre lett kiszállitva ( szintén UK ), ahol át is vették. Onnan gondolom ezt, hogy a trackingon más városból van a csomag kiszállitva a cimre ( ROYAL MAIL) . A inditok dispute-t akkor visszakaphatom a pénzt ?

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#25307) V/ válasza b-max (#25306) üzenetére


V/
Topikgazda

viszont valószinüleg rossz cimre lett kiszállitva
Az a címet te adtad meg? Mi volt a vásárlásnál szállítási címként megadva?
Honnan gondolod, hogy rossz címre vitték? Beírhattak rossz, nem a tied nyomkövetési számot.
Ha nem ott laksz, nem oda kérted, akkor te nem kaptad meg az árút, reklamálhatsz, de célszerű lenne az eladóval tisztázni elsőként.

[ Szerkesztve ]

(#25308) b-max válasza V/ (#25307) üzenetére


b-max
aktív tag

Eladónak irtam, de még nem válaszolt. A cimet én jól adtam meg, a paypalon is jól szerepel. Viszont pl. lehet hogy pl. a feladásnál rossz cimet irtak rá. Onnan gondolom, hogy rossz a cim, mivel a nyomkövetésben a megadott cimtől 150km-re lévő csomagpontban lett átvéve .

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#25309) V/ válasza b-max (#25308) üzenetére


V/
Topikgazda

Viszont az is lehet, amit írtam, az a szám nem a te csomagodé, téves bejegyzés. Vagy átverés, én is buktam már el így csomagot, a szemét eladó másnak a nyomkövetési számát adta meg, az xxxx ügyfélszolgálata nem nekem adott igazat.

(#25310) b-max válasza V/ (#25309) üzenetére


b-max
aktív tag

Hát igen, lehet hogy más tracinget adott meg. Ebben az esetben van esélyem visszaszerezni a pénzem ? Az aláirás , és a név ugye nem az enyém.

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#25311) V/ válasza b-max (#25310) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha itt Mo-gon történik az ilyen, akkor a postától lehet kérni igazolást, hogy nem neked kézbesítették és így igazolva van, hogy nem te vetted át.

(#25312) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Abban az esetben, ha kaptam refundot az ebay-en az eladótól, akkor az körülbelül mennyi idő kerül át a folyószámlámra? Csak azért kérdezem, mert Paypal felületen már látom a visszafizetést, de még nem került átvezetésre a bankszámlaszámomra.
Ez automatikus folyamat vagy nekem kell külön elindítanom ?

Köszönöm

(#25313) V/ válasza mattheus (#25312) üzenetére


V/
Topikgazda

Idézet az Összefoglalóból:
Kérdés: Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 3-5 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.

Nem gondoltam hogy kell ilyesmi, ami az eBay topic-nál van:

eBay topik
Kérdések előtt olvasd el a téma összefoglalót!

[ Szerkesztve ]

(#25314) mattheus válasza V/ (#25313) üzenetére


mattheus
őstag

Köszönöm!

(#25315) azozo válasza mattheus (#25314) üzenetére


azozo
senior tag

Nekem péteken volt a refund és most jött a banki SMS :) Bár most hétvége volt ....

(#25316) pegazus11


pegazus11
csendes tag

Sziasztok ma regisztráltam a paypal-re, tehát nagyon új nekem még ez. Lenne egy kérdésem, a regisztrációnál kérte, hogy csatoljak bankkártyát a paypalhez. Debit és Credit card volt a 2 választási lehetőség, én nagyon nem értettem hogy mi a 2 között a különbség ezért a credit cardra mentem, ami utólag kiderült az a hitelkártya. Valahol áttudom váltani a debit cardra? Hitelkártyám nincs. Kicsit összezavarodtam. :(

(#25317) V/ válasza pegazus11 (#25316) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar regisztráció? Ha igen, tökmindegy. Gondolom nem visított amikor beírtad a kártyaszámot, hogy hibás.

[ Szerkesztve ]

(#25318) HollyBoni válasza pegazus11 (#25316) üzenetére


HollyBoni
veterán

Legközelebb google fordító.

(#25319) FidelKasztró válasza V/ (#25304) üzenetére


FidelKasztró
csendes tag

Köszönöm a választ mindekettőtöknek. A pénz sajnos még mindig nem érkezett meg csütörtök óta.

Küldtem nekik két üzenetet is, de arra sem válaszoltak semmit. :(

Nem tudom most mit tehetnék.

(#25320) V/ válasza FidelKasztró (#25319) üzenetére


V/
Topikgazda

A befizetési papíron csak a transzfer id volt a közlemény kockákban?
A pénztáros megértette, hogy ne írjon oda mást, csak ilyesmi lehet ott: 41E90FVU0RNPE9L

A Paypal-nek még is milyen adatot tudtál megadni amivel be tudják azonosítani a bejövő befizetést?
Max annyit hogy erre a PP fiókra, ekkor, ennyi pénz lett az Unicredittől utalva és nem látod a számlán. Ezt az üzenő fal Bank Account/Credit Card topic és Add/Withdraw funds sub-topic-nál jelezted nekik.

[ Szerkesztve ]

(#25321) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hány nap kell ennek a paypalinak egy kártya leellenőrizéshez? Már jó egy hete hozzácsatoltam a kártyám és semmi. Valami 200x ft van zárolva,gondolom ők azok,mert kh nem írja,hogy ki zárolt. Kezd vicces lenni a dolog.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#25322) V/ válasza FIREBLADE78 (#25321) üzenetére


V/
Topikgazda

5 mp kell, amikor beírod a kártyaszámot megy 1 $-nyi próbaterhelés, ha ez oké, akkor azután lesz egy sztornó erre a tételre, a legtöbb bank oldja is a zárolást 1-2 percen belül. Innentől vásárolhatsz a kártyával. Úgy Már jó egy hete használhatod.

Ha a pénz küldési limiteket kívánod megszüntetni, akkor a kártya jelképe alatt van link Confirm card, arra kattintva majd levonnak 400 Ft-ot és......
Az Összefoglalóban ott a kártyahozzáadás leírása, tartalmazza a fentieket és a folytatást, nem írnám le ide most újból.

De kaptál emailt tőlük ezzel a témával: You’ve added a card to your PayPal account

[ Szerkesztve ]

(#25323) FIREBLADE78 válasza V/ (#25322) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Olvastam párszor,köszi,akkor lehet költekezni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#25324) Laca1212 válasza V/ (#25304) üzenetére


Laca1212
őstag

Tegnap este fél 10 körül Top Up-oltam PP egyenlegemre Unicredit számlámról. Még most sincs PP-men az összeg. Minden jól volt kitöltve. Mi lehet a gond?

(#25325) FidelKasztró válasza V/ (#25320) üzenetére


FidelKasztró
csendes tag

A közleményben természetesen csak a saját azonosítóm szerepelt. Befizetéskor felvették adataimat (név, cím, sz.ig.szám), ami a befizetési bizonylaton is szerepel. Ez azért elég kell, hogy legyen.

A bosszantó az, hogy még az üzenetekre sem reagálnak.

(#25326) V/ válasza FidelKasztró (#25325) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont az a lényeg hogy azon a helyen más nem szerepelhet, ha akár egy betűt is beír, akkor már az automata rendszer nem tudja azonosítani.
Ha ott jelzed amit írtam, akkor legrövidebb időn belül reagálnak, 7 nap egyébként ilyesmi ügyekben.
Vagy az Unicredit bénázik.

(#25327) V/ válasza Laca1212 (#25324) üzenetére


V/
Topikgazda

Normális banktól érkezőt 24 órán belül könyveli a PP.
OTP, Erste, Cib.
2 hete már az Unicredit is felgyorsult, nyilván befékeztek. A hivatalos idejük 2-3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#25328) Laca1212 válasza V/ (#25327) üzenetére


Laca1212
őstag

Aham, Csak azért fura, mert csináltam már ilyet és nem tartott ennyi ideig. Sőt...pariban volt a gyors feltöltéssel az átfutása. Unicredit szla történetemben már lekönyvelte ma délelőtt.

(#25329) V/ válasza Laca1212 (#25328) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy dolog hogy nálad könyveli, a másik az átvezetés. Én azt tapasztaltam, ha idegen bankból megy az utalás, azt hamarabb látom a PP egyenlegen, mint az Unicredit bankon belüli -mivel a PP számláját ők vezetik- utalása esetén.

(#25330) FidelKasztró válasza V/ (#25326) üzenetére


FidelKasztró
csendes tag

Köszi a gyors választ!

Most dobtam nekik ismét oda, ahová írtad. Ha lenne csatolási lehetőség, mellékeltem volna a bizonylatot is, de az nincs sajna.

(#25331) Laca1212 válasza V/ (#25329) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi!
Amúgy tegnap éjjel megjött. Végül is 24 óra alatt.
Csak azért türelmetlenkedtem, mert pár hónapja ugyan ezzel a módszerrel napközben indítva az utalást pár órán belül megvolt.

(#25332) Lune


Lune
tag

Sziasztok!

Lehet, hogy már volt terítéken ez a kérdés, de most nincs időm kutatni.
A paypalom hozzá van kötve a bankkártyámhoz. Június végéig minden flottul működött. Amikor családon belül kellett valakinek valamit rendelni, akkor fizetés után az e-mailben és a paypal oldalán is meg tudtam nézni, hogy az ő átváltásuk után mennyibe került az adott cucc, de egy ideje sajnos csak az eredeti USD vagy AUD stb. árak jelennek meg. Kerestem a paypalon a beállítás lehetőségét, hogy ugyan hol tudom ezt visszaállítani, de nem találom.
A kolléganőm rendeltetett velem 2 táskát és nem akartam nemet mondani, viszont nem tudom megmondani neki pontosan, hogy mennyibe került. Nincs netes csomagom, távolról nem tudom megnézni, hogy mennyit kapott le a bankszámlámról a paypal.

Van erre valami megoldás?

Közben megtaláltam a leírások között a problémára a megoldást. Elnézést, hogy nem először azt néztem. Kipróbálom, ha nem működik majd nyígok. :D

[ Szerkesztve ]

(#25333) Lune válasza Lune (#25332) üzenetére


Lune
tag

Beállítottam, ahogy le volt írva, mégsem jelenik meg a forint ár. HELP ME! :(

(#25334) V/ válasza Lune (#25332) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd ha a banki váltásra vagy állva, akkor devizát látsz, ha visszaállítod Paypal váltásra akkor látod Forintban, de többet fizetsz. Lehet választani.
Egyébként meg számold ki a kártyád elszámolási árfolyamán a fizetés utáni nap, hogy mennyi amit fizettél forintban.

(#25335) ANOka válasza Lune (#25332) üzenetére


ANOka
őstag

Drága a netbank a számládhoz?

(#25336) Lune válasza V/ (#25334) üzenetére


Lune
tag

Én paypal beállításban sem látom a Ft összeget.... Eddig úgy volt beállítva, most a másik módon. Egyik sem oké.

(#25337) Lune válasza ANOka (#25335) üzenetére


Lune
tag

Nem, csak mire elintézem, egy fél nap. Az utóbbi időben nagyon lassú az ügyintézés és nem nagyon tudok eljutni, hogy megcsináltassam. Akkor van nyitva, amikor én dolgozom. 10-20 percre ki tudok ugrani, de nincs 1 órám sorban állni, hogy el tudjam intézni. :(

(#25338) ANOka válasza Lune (#25337) üzenetére


ANOka
őstag

Előzetes időpont foglalásra nincs lehetőség?

[ Szerkesztve ]

(#25339) V/ válasza Lune (#25336) üzenetére


V/
Topikgazda

Isten áldjon meg, nem úgy lehet állítani ahogy te gondolod.
Maradjunk annyiban ha a Paypal vált az összesítő képernyőn ott az árfolyam és a fizetendő összeg forintban, az értesítő amit küld forintban tartalmazza a fizetett árat.
Ezt az árfolyamot meg tudod nézni a Paypal-n is. Currencies résznél.
Ha a bankod váltása van beállítva, logikus, hogy a Paypal a devizás árat szerepelteti mindenhol.
Ez esetben az árfolyamot a bankodnál tudod megnézni.
Honnan a p..-ból tudná a Paypal és írná ki neked, hogy a kb ezer bankból a világon, ki milyen árfolyammal számolja az eltérő devizákat?

De valójában érhetetlen a problémád, ha veszek valamit, mindegy milyen váltással, a fizetés után én meg tudom mondani, hogy ez Forintban mennyi 1 percen belül. Minden ott az Interneten, csak azt kell elérnem, a számológép az oprendszer része, ha nem lenne kézi számológéped.

[ Szerkesztve ]

(#25340) V/ válasza Lune (#25337) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyan melyik bankról van szó?

(#25341) Lune válasza V/ (#25340) üzenetére


Lune
tag

K&H

(#25342) V/ válasza V/ (#25339) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Paypal vált akkor az értesítő tartalmazza alul az árfolyamot is:
Pl: Ez egy július 2.-i vásárlás.

Shipping and handling $0.09 AUD
Insurance - not offered ----
Total $2.08 AUD
Payment $2.08 AUD
This charge will appear on your credit card statement as "PAYPAL *HONXXXXXXXX"
Payment sent to txxxxxxxx@gmail.com
From amount 464 HUF
To amount $2.08 AUD
Exchange rate: 1 Hungarian Forint = 0.00449154 Australian Dollars

[ Szerkesztve ]

(#25343) Lune válasza V/ (#25339) üzenetére


Lune
tag

Bakker! Júniusig megjelent, azt szerettem volna, hogy most is. Nem értek ennyire hozzá és nem is akarok belemélyedni. Nem akarok számolni, keresni, agyalni az árfolyamokon. Eddig küldték e-mailben, ott volt a paypal tranzakcióknál az oldalon, most meg nincs. Nem érdekel, hogy kicsit olcsóbb, kicsit drágább, ennyire nem vagyok szarrágó, nekem az kell, hogy azonnal lássam, hogy mennyi Ft-ban és ne kelljen keresgetni.

[ Szerkesztve ]

(#25344) V/ válasza Lune (#25341) üzenetére


V/
Topikgazda

Meglepő, régebben ezt telefonon is lehetett kérni, aktíválni.

(#25345) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Vettem valamit, először a Paypal váltott. Aztán nem jött meg, kaptam refundot, megvettem megint (ugyanannyiba került fontban), de addigra be volt állítva, hogy a bank váltson, de forintba ugyan annyit vontak le. szal sztem sok értelme nincs ennek. :D

The Truth is out there...

(#25346) V/ válasza Lune (#25343) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint írtam a fenti információ július 2-i vásárlás, 2 évre visszamenőleg belenéztem az értesítőkbe, a banki váltás esetén sosem jelent meg forint, csak a deviza.
Ha meg a Paypal váltott most is és előtte is ott a Forint.
De lapozzunk, mivel nem változott semmi.

(#25347) Lune válasza V/ (#25342) üzenetére


Lune
tag

Akkor még nekem is ott volt, most már nincs. Pont ez a baj...

(#25348) Lune válasza V/ (#25346) üzenetére


Lune
tag

Írok privátot, képernyő képekkel.

(#25349) V/ válasza Lackooo84 (#25345) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eltérő időpontot azért figyelembe venném.
Ma venni akarok egy telefont 100 $ az ára. Ha Paypal vált fizetek érte 28670 Ft-ot, ha a banki váltással fizetem akkor 27588 Ft-ot. 1082 Ft-al kevesebb, ezért tudok bőr tokot is venni hozzá.

(#25350) Lackooo84 válasza V/ (#25349) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem tudom... de hogy fillérre ugyanannyiba kerül... érdekes.

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.