Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) horvathd válasza Anthony001 (#14984) üzenetére


horvathd
aktív tag

Ha az a cel, hogy az itthoni PayPal-rol felvedd forintban a penzt, akkor a PayPal nem a legjobb valasztas, mert rossz arfolyamon valtanak. Kulfoldi bankszamlarol a Transferwise-zal [link] tudsz aranylag olcson magyar szamlara utalni.

"The Kid just rages for a while."

(#15002) Zolás


Zolás
addikt

Üdv.
Fél éve bankot és kártyát váltottam. Paypalról töröltem a kártyát, hozzáadtam az újat. Nemrég hibás terméket kaptam ebayen, és kaptam refundot is, de a paypal a régi kártyámra küldte.
Miért kaptam a régi kártyámra a pénzt? Mit tudok csinálni, hogy ez ne forduljon elő többet? Vissza tudom szerezni azt a pénzt?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15003) vityax82 válasza vityax82 (#14999) üzenetére


vityax82
tag

Ma voltam az OTP-be de ott nem látnak semmi problémát a kártyámmal.
Így továbbra sem tudom hogy miért van letíltva! :(

(#15004) llaszlo


llaszlo
veterán

Ezt a levelet kaptam ma a PP-től.

"One less thing to worry about.

Your return costs refunded.

Now when you shop online with PayPal, your return shipping costs can be refunded if you change your mind. You don't have to worry anymore. Valid also on international purchases. To benefit from this new service* for your next purchase, activate it now in one single click.
By clicking the activation button, I agree and consent to the Refunded Returns service terms and conditions and privacy policy."

Valaki tudja, hogy mik a pontos feltételek? Tudom ott van a policy csak az angolomat kéne fejleszteni.
Azt már látom, hogy 9300HUF-ig fizetnek. Ami szerintem nagyon jó.

(#15005) axioma válasza Zolás (#15002) üzenetére


axioma
veterán

Ket dolgot tudsz tenni.
1. visszakered a regi szamladra erkezo penzt a megfelelo magyar penzintezettol
2. bevallalod az utalasi koltseget (pp-n beluli nem termekert fizetesre vonatkozot), es megkered, hogy utalva kuldje, ha meg a regi kartyarol fizetted -- ez nyilvan nem muxik ha a buyer protection itel neked, akkor csak refund modjara mehet
A refund az egy tranzakcio visszamenoleges torlese, nem tud mashova "menni", mint ahol elindult.
Egyebkent sokszor nem is engedik emiatt (persze nem jovairas hanem terheles miatt) a bankok hamarabb megszuntetni a szamlat, mint a kartya visszaadasa + 30 nap. Igen, paypalnal ez is keves, de attol meg a bank akar a szamla megszuntetese utan is ki kell adja a penzed (ujra visszaforditani nem tudja, de azert normal esetben jo lenne ha legalabb ertesitene teged, hogy penz erkezett -- bar lehet hogy a dijaikat arra is fel akarjak szamolni es ha kis osszeg, akkor az nulla lenne).

(#15006) Zolás válasza axioma (#15005) üzenetére


Zolás
addikt

Köszi. Valamit megpróbálok, hogy a jövőben ne oda menjen a pénz, most kemény 260ft összegért nem verem magam a padlóhoz, csak meglepődtem. A tranzakció erről a kártyáról indult, azért nem értem, miért a régihez ment vissza.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15007) KamuMazsola válasza llaszlo (#15004) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én is kaptam ez a cím van a feladónál: paypal@e.paypal.com Ez a pp eredeti címe, mert eddig amiket kaptam az kivétel nélkül service@intl.paypal.com-ról jött, számlák meg refund.

Üdv.: KamuMazsola

(#15008) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Meglehet valahol nézni,hogy mennyiért váltja a paypal az eurót? Most 308 kb a közép

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#15009) aytukabozs válasza FIREBLADE78 (#15008) üzenetére


aytukabozs
addikt

My money menüpontban valahol...

szerk, nem, ott pont nem :P
akkor currency converter-rel próbálkozz :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15010) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Beneficiary name BofA re: PAYPAL PTE LTD
Bank Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
Bankszámlaszám 10918001-0000000115050684
Ez lenne az új paypal befizetéshez szükséges adatok? Régen k&h volt? Jól emlékszem,ha pénzt akarok feltölteni akkor top up és ott ezeket adom meg illetve a transfer id-t a közleményben?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#15011) axioma válasza Zolás (#15006) üzenetére


axioma
veterán

Na ez igy mar santit. A refund regi kartyara csak az arrol tortent vasarlasra tud menni. Forditva kizart!
Akkor terjunk vissza az alapokhoz: mibol gondolod, hogy az ujrol vasaroltad, de a regire ment?

(#15012) llaszlo válasza KamuMazsola (#15007) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez kérdés vagy válasz? "Ez a pp eredeti címe"
Mert nekem is az EU oldalt dobja be. Máskor viszont mindig a service címről jöttek az emailek.

(#15013) Zolás válasza axioma (#15011) üzenetére


Zolás
addikt

Már vagy fél éve váltottam, és ez egy egyhónapos vásárlás volt, ebayen, hibás árut kaptam.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15014) axioma válasza Zolás (#15013) üzenetére


axioma
veterán

A lenyegre nem valaszoltal. Mibol gondolod, hogy a regire ment vissza? Ilyen nincs. Egy dolcsiert me'g arra se tudok gondolni, hogy kamulevelet kuldtek, azt ket-harom nullaval odebb szoktak.

(#15015) Zolás válasza axioma (#15014) üzenetére


Zolás
addikt

Paypalen megnéztem és a régi kártyaszámom van az összeg mellett.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15016) ateszm


ateszm
senior tag

Sziasztok. Vásárláskor ez a hibaüzenet fogad:

Mit rontottam el? Régen ment,de az új policy óta nem...angol tudásom silány.
Segítségeteket köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#15017) Intruder2k5 válasza ateszm (#15016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mit rontottál el? A kép beszúrását azt egész biztosan elrontottad, mert semmit sem lehet kiolvasni belőle! Ehhez így nem angoltudás kell, hanem jó képzelőerő!

[ Szerkesztve ]

(#15018) aytukabozs válasza Intruder2k5 (#15017) üzenetére


aytukabozs
addikt

No azért nem olyan nehéz a thumbnail linkjéből kiókumulálni a képét.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15019) ateszm válasza aytukabozs (#15018) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszi. :) konfirmáljama "kredit kárdom" ... az megvan,a 4 jegyű kóddal,le is kapta a 400ftot,be is irtam neki. Ma jött az email hogy fasza minden. Mondom vasarolok,erre ez... töröljem a sütiket? Vagy csak egyem meg a hűtőből? :-))

(#15020) axioma válasza Zolás (#15015) üzenetére


axioma
veterán

Akkor inkabb azt mondom, hogy passz. De tovabbra is allitom, hogy ez igy elvben se lehet.

(#15021) Intruder2k5 válasza aytukabozs (#15018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#15016) ateszm

Ez (nekem legalábbis) egy elég semmit mondó, általános üzenet, azt írja, hogy pillanatnyilag nem tudják teljesíteni a kérésed, lépj vissza az eBay-re, és válassz másik opciót!

aytukabozs, bocs, természetesen a válasz tartalma nem Neked van szánva!

[ Szerkesztve ]

(#15022) ateszm válasza Intruder2k5 (#15021) üzenetére


ateszm
senior tag

Van egy email,amiben egy ilyen témát kell kitölteni...:)
a beillesztés továbbra sem megy majd,bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#15023) szasza90 válasza horvathd (#2363) üzenetére


szasza90
újonc

"Illetve most jutott eszembe egy lehetőség:
A bankodnál az adott devizaszámládhoz kell kérned egy bankkártyát, és ha ezt adod meg a Paypalnek, akkor nem lesz szükség konverzióra, de cserébe a bankkártya éved díját fizetned kell."

Ezt kipróbálta már valaki? Mert most én is ezt a variációt szeretném megpróbálni

(#15024) axioma válasza szasza90 (#15023) üzenetére


axioma
veterán

Nem probaltam, de menni fog, mindaddig amig azonos devizanemben vagy. Ugyanis ha egyszer a pp-n "Bill me..." opcio van, akkor a bankod fog usd/eur/stb. terhelest kapni, pont ugyanugy, mintha kulfoldon vasarolnal. Persze ha a bankod muszaj valtson a szamla eltero devizaneme miatt, akkor fog, de ha nem ter el, akkor nincs ilyen tetel. (Mas kerdes, hogy tr.ado miatti vasarlasi dij van-e, mert azzal egyutt akar rosszabbul is jarhatsz.)

(#15025) repvez


repvez
addikt

Abban tud valaki segiteni, hogy olyan oldalról ahonnan még nem vásároltam oda mindenképp kell regisztrálnom, hogy megkapjam a csomagot vagy elég ha a paypalon megvan adva a postázási cim?
Mert a bangood.com-ról akarok rendelni és paypallal fizetni,de regisztálni nem tudom, hogy muszáj vagy csak kiválasztom a terméket rányomok a paypalra és minden megy mintha ebayről vásárolnék?

(#15026) aytukabozs válasza repvez (#15025) üzenetére


aytukabozs
addikt

Oldalfüggő, de a legtöbbnél nem kell reg hogy PP-vel vásárolhass.
Automatikusan a PP.-nél megadott címre postáznak (Sőt van olyan bolt is ahol eleve csak oda hajlandóak).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15027) szasza90 válasza pakriksz (#14506) üzenetére


szasza90
újonc

Szia
ez engem is érdekelne. Ez a konverzió borzasztó drága. Dolláros számlát nyitnék, vagy szlovákiábn egy eurósat...
Jutottál azóta valamire?

(#15028) vityax82 válasza vityax82 (#14999) üzenetére


vityax82
tag

Ezt az üzenetet kaptam arra hogy miért tiltották le a kártyámat:

Ha jól értem akkor nem eggyezett valami a kártyaadatokban pl cím vagy a név?
Mit lehet ilyenkor csinálni hogy aktiválják a kártyámat?
Thank you for contacting @AskPayPal via Twitter. If you did not initiate this contact, please let us know immediately by replying to this email.

The card is permanently disabled for use in our system.

As a security precaution, when you add a card to your PayPal account, we cross-check the information that you've provided with the information your card issuer has on file, such as your billing address and CVV code. Your card has failed our cross-check on several occasions because the card information you provided to us didn't match those of your card issuer.

This is an irreversible decision. However, to fund your payments you can still:

•Add a different debit or credit card to your account. (Even prepaid cards can be used, but we only advise using a prepaid card on PayPal if it offers a statement service)
•Add and confirm your bank account.

Thank you for choosing PayPal.

Please let us know if you require any further assistance.

(#15029) aytukabozs válasza vityax82 (#15028) üzenetére


aytukabozs
addikt

"Mit lehet ilyenkor csinálni hogy aktiválják a kártyámat?"

Semmit:

"This is an irreversible decision."

de
1. Elkezdheted 'feltöltögetve' használni a PP-t, vagy
2. Hozzáadhatsz másik bankkártyát...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15030) KamuMazsola válasza vityax82 (#15028) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Bemész az otpbe és kérsz egy másik webkártyát. Kb így tudod elintézni, ha webkártyával akarod használni. Azt nem tudom az otp mit szól hozzá, de próbáld meg!

Üdv.: KamuMazsola

(#15031) vityax82 válasza KamuMazsola (#15030) üzenetére


vityax82
tag

Az rendben is lenne de van még egy pár meg nem érkezett cuccom és ha azzal valami gond van akkor a visszatérítésem megy a levesbe mert ez a fos Paypal szórakozik!
És ha kedve támad akkor letíltja majd az új kártyámat is?
Elmennek a büdös p****ba!

(#15032) ateszm


ateszm
senior tag

Sziasztok.Az alábbi problémával küszködök...

A bank kódot nem fogadja el. Mi lehet a hiba? Szinte az összes formátumot próbáltam már...:(

[ Szerkesztve ]

(#15033) horvathd válasza ateszm (#15032) üzenetére


horvathd
aktív tag

Bank neve: K AND H BANK ZRT
Bankszamlaszam: belfoldi szamlaszam kotojelek nelkul, 16 vagy 24 szamjegy.

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#15034) ateszm válasza ateszm (#15032) üzenetére


ateszm
senior tag

megoldottam...:))

és mégsem jó... kártya aktív,bankszámla elfogadva lóvé rajta,a hibaüzenet akkor is megvan...

[ Szerkesztve ]

(#15035) vityax82 válasza vityax82 (#15031) üzenetére


vityax82
tag

Hála egy Brúnó nevű emberkének végre a nem tudom hanyadik emilemre válaszolva végre megoldották a problémámat és aktiválták a kártyámat!
Így újra tudok rendelni!!!!!!! :C :C :C

(#15036) vityax82 válasza vityax82 (#15035) üzenetére


vityax82
tag

Aki hasonló cipőben jár annak írom hogy nekem a mobilos paypal alkalmazásból küldött emilre válaszoltak!

Ja és naggyon köszönöm KamuMazsola fórum társnak hogy megpróbált segíteni!

(#15037) Myers


Myers
senior tag

Helló!
Vásároltam az everbuying.com-on egy lámpát. Mindenféle akciókkal kijött 30 dollár alá, de nem kértem hozzá track numbert, mert úgy már 30 dollár felett lett volna.

Ez volt sok napja, a 43. napon dispute-ot nyitottam. A bolt írta, hogy várnék még, visszavonnám a dispute-ot? Válaszaim: igen, nem.

Gondolom a cucc nem fog megjönni, és közeledik a dispute 20. napos vége. Ha nem történik semmi, mehet a claim, hiába sajnálkozik a bolt?

http://www.muszaj.hu/

(#15038) aytukabozs válasza Myers (#15037) üzenetére


aytukabozs
addikt

Természetesen mehet a claim.
Ha közben megjön a cájg majd visszavonod...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15039) calamites


calamites
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne. A mai napon vásároltam ebayen egy tételt 1 AUD-ért free shippinggel. a paypall küldött egy levelet, hogy 224 forintot vonnak le, majd levontak a számláról 3.96 EUR-t, ami 1200 ft KB.

Ez miért lehet?

(#15040) satazz


satazz
csendes tag

Üdv!

Top up instantly módszerrel átutaltam tegnap este fél8kor a pénzt (otp). A kérdésem az lenne, hogy kb mennyi idő míg megjelenik ez a pénz a paypal fiókomon?

Steam: /id/sataZ | Battletag: seriakillaz#2723

(#15041) Kicsirics77 válasza satazz (#15040) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elméletileg reggelre ott kellett volna lennie.
de lehet csak 2-3 nap múlva lesz ott.
eddig én sima napközbeni utalással indítottam hétköznap munkaidőben,és másnap reggelre mindíg rajta volt a zseton.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#15042) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Ha ugy vasarolok valamit, hogy az eladonak(person, tehat nem bolt, hanem forumon, majd emailben beszeltuk meg) paypalon keresztul kuldom a penzt a csomagert "Pay for goods or services", akkor lesz buyer es seller protection cover? Amivel ot leterhelik, az 3,4%+20p lesz, ez korrekt? Mert szeretnenk ezt is megosztani.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15043) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na üdv mindenkinek.

Paypalon keresztül fizettem egy premium letöltéssel kecsegtető oldalnak ,de sunyi módon ismétlődő fizetést hozott létre.

Ezt megszakítottam és töröltem is ezt. Viszont a tranzakció megtörtént. Dispute-t nyomtam.

Kérdés melyik fülre érdemes nyomni: unauthorized avagy simán dispute item

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15044) aytukabozs válasza Graphics (#15043) üzenetére


aytukabozs
addikt

Mivel itt nem a termékkel van baj így az előbbi...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15045) Graphics válasza aytukabozs (#15044) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Siker, love visszajott

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15046) aytukabozs válasza Graphics (#15045) üzenetére


aytukabozs
addikt

:C

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#15047) secler07


secler07
tag

Sziasztok !

Ha vendégként használom a paypal-t ebayen, tehát nem vagyok regisztrálva, akkor levon nagyjából 1$ körüli összeget ? Tegnap vásároltam két terméket, és mind a kettőnél levont nagyjából ekkora összeget, illetve egy múltkori vásárlásnál is, és utána visszakaptam (sajnos nem emlékszem mennyi idő múlva). Ezt megelégedve inkább regisztráltam acc-ot, ott viszont az egyiknél nem látok semmi plusz költséget, a másik tranzakciónál pedig -286 Ft 'Charge from credit card' fogad. Tehát tudni, hogy miért von le, illetve visszautalják-e egyáltalán ?
Köszi előre is :)

(#15048) hanso


hanso
tag

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni.
Gyorsba a probléma:
1.rendeltem telót coolicool tól.
2.későn adta fel(ajándék lett volna),kb 3 hét múlva érkezett az országba,refuse-oltam.(ezt egyébként leveleztem az ügyf.szolgálatukkal)
3.nem akarja a pénzemet visszaadni.
4.okt 15.-óta az náluk van(szingaprúrban a cucc)
ehhez van egy track számom is.

5.Paypalnál disputeoltam, ott is ment a rizsa,hogy vegyem át,ad engedményt,stb,de a cucc már rég nem volt MO-on.
6.claimeltem(amikor kb 5x re írta ugyanazt a dispute-ban.
7.most kaptam egy levelet a PP-tól,hogy a kínai megadta nekik a track számot(amin egyébként az látszik,h MO-on van a cucc)

Kérdés: hol tudom most leírni én a PP-nak az én track számomat,amin visszaszállította a DHL a cuccot:
Köszönöm szépen a segítséget
kép:

(#15049) kippedli


kippedli
tag

Ma kellett fizetnem PP-n 17025ft-t és top uppal 17:40kor el is küldtem, meg is érkezett a feltöltött 17000ft és ami volt rajta azzal összesen 17410ft lett. Azért tettem "balance"ba mer magyar pp-re akkor nincs "fee". (Küldtem már 1000x így neki és semmi probléma nem volt.) Szokásos "Send money" aztán email, "amount", majd "family and friends" aztán "continue", következőnél fee:0 és rámentem ,hogy "send". Erre jött a hiba üzenet közben az sms ,hogy nincs fedezet. Mondom sebaj biztos buggolt, újra küldöm. Vissza a "my account"-ra és sehol egy forint se, mind elment. Ok, vártam 1percet, kezdtem megfogalmazni ,hogy mit írjak nekik. Mentem a "contact"-ra és látom rajta van 16584HUF és van egy "Denied" fizetésem ami 1110ft-be került. A kérdésem ez most mi volt? :o

(#15050) kippedli válasza kippedli (#15049) üzenetére


kippedli
tag

mert* későn vettem észre a hibát.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.