Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) Huszti74


Huszti74
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem egy EU webshopos vásárlásra vonatkozik. Július 21-én paypallal fizettem 199 €-t egy telefonért az efox német webshopjában. A fizetéskor a csomag biztosítására nem volt lehetőség. Másnap feladták sima DHL-lel, de július 23 óta - miszerint Feuchtból a célországba elküldve - semmi nem történt, a mai napig "úton van". A különböző fórumokon említett feuchti logisztikai központban található Bermuda háromszögben tűnt el az enyém is... A posta annyit tudott a csomagról, hogy a kocsi megérkezett Németországból, de a csomagom nem volt benne. Ezért emailben felvettem a kapcsolatot az efox-szal, ők közölték, hogy várjak türelemmel... Augusztus 3-tól a Paypalon keresztül kezdtem velük levelezni, amiben kértem, hogy vagy küldjék el újból a telefont, vagy utalják vissza a pénzt a számlára, de csak az időt húzták továbbra is. Mivel semmi érdemi reakciójuk nem volt, ezért 27-én részemről Claim lett belőle. Ebben újból kértem, hogy vagy küldjék el a készüléket, vagy utalják vissza az összeget. A Paypal tájékoztatott, hogy az eladó reagált a megkeresésükre és megküldte nekik is a tracking számot, aminek a státuszában azóta sincs változás, a készülék szállítása folyamatban...
Mivel lassan 10 év internetes vásárlásai alatt még nem történt velem ilyen, így Tőletek érdeklődöm, hogy ilyen esetben mire számíthatok? Mikorra várható, hogy vagy a pénzhez, vagy a telefonhoz hozzájutok egyáltalán valamikor?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#25152) V/ válasza Huszti74 (#25151) üzenetére


V/
Topikgazda

A DHL mit mondott? Ha ők átvették az eFoxtól a küldeményt akkor nekik kell elszámolni velük, ha elveszett. A DHL nyilatkozata alapján az eFox is tud lépni.
Elméletben mivel a kézbesítést nem tudják igazolni neked a pénz visszajár, a Paypal-től újra küldést kérni claim során nem igazán jó ötlet, ők csak pénzt tudnak visszaadni mert akkor már arról van csak szó.

(#25153) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok.

Lejárt a bankkártyám, adtam hozzá újat. Mennyi idő míg az a négy számjegyű confim átutalás lezajlik? OTP bankról lenne szó. A pénz már le van vonva, de nem látom a tranzakciók között.

Amíg nem hagyom jóvá a kártyát, tudok vásárolni?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25154) Huszti74 válasza V/ (#25152) üzenetére


Huszti74
csendes tag

Az eFox sima nemzetközi csomagként a régi német posta utódjánál adta fel, nekem a Magyar Posta kézbesítette volna... A DHL csak a feladónak ad felvilágosítást, a címzettnek nem ad ki információt, nekem a Magyar Posta "segített" némi infoval. Igazából az bosszant, hogy normális esetben egy hónapja használhatnám a telefont, ehelyett se pénz se telefon... Az eFox folyamatosan a türelmemet kéri, de ezzel semmire nem megyek. A Paypal dispute határideje ma járt volna le, de nem láttam értelmét annak,hogy az utolsó pillanatig várjak, hiszen az eFox csak mellébeszélt, így más megoldást nem igazán láttam, mint a "hivatalos" utat.

(#25155) V/ válasza .LnB (#25153) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennek kódnak semmi köze a vásárláshoz. A pénz küldési limitet törli el.

(#25156) V/ válasza Huszti74 (#25154) üzenetére


V/
Topikgazda

Érdekes, megvan a nyomkövetési számom, felhívtam őket és megmondták, hogy mit látnak róla. (DHL) Valójában mivel ők is a Posta törvény alapján szállítják a küldeményt és abban a címzett is érdeklődhet, ezt nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

(#25157) .LnB válasza V/ (#25155) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja, én azt hittem csak ez után aktiválódik a kártya. :U Köszi.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#25158) kristof123


kristof123
őstag

Kedves Urak/Hölgyek!

Olyan problémába ütköztem, hogy elfelejtettem a PP jelszavamat és ráadásul egy régi kártya volt megadva, ami már nincs meg (elvileg havonta változik a szám [CIB bank]), így nem tudok semmilyen módon belépni, jelszó emlékeztetőt kérni.
Mit tudnék tenni, hogy ez a probléma megoldódjon?

Üdv,
K.

(#25159) V/ válasza kristof123 (#25158) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyák 3 éves lejáratúak, addig nem igazán változik sem a száma, sem a dátuma, sem a csc kódja és ha olyan a pin kódja.
De nincs köze a Paypal belépéshez.
Ez nem segít? Belépési oldal középen a Log In alatt: Having trouble logging in?:
Majd ez:

[ Szerkesztve ]

(#25160) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Üdv!
Kérdésem lenne, hogy vásároltam e-bayen pay palon keresztül, picit hibás volt az áru és megegyeztem az eladóva, hogy visszaad 15 fontot. A paypal számlán látom is az összeget, vissza akarnám utalni a magyar számlára, de amikor rámegyek a withdraw foundra, azt írja "there's nothing to withdraw right now. try again when you have a paypal balance". Miért nem engedi? Számlaszám meg van adva, minden.

(#25161) V/ válasza fsanyi78 (#25160) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal Balance rész nem így néz ki nálad:

Ha igen nincs mit kiküldened.

Az Összefoglalóban ott a válasz a kérdésedre. Kártyával fizettél, ezért ott várd.

[ Szerkesztve ]

(#25162) szaboo41


szaboo41
csendes tag

Sziasztok!

Hogy utaljak erre a paypal-re, hogy ha nem működik a trustpay funkció ki lesz javítva vagy már örökké búcsút mondhatok az online vásárlásnak? Van még egy mód hogy utalhatnék rá beírtam az adatokat ahova ő kérte tegnap este történt a dolog lehet hogy várni kéne esetleg kérlek segítsetek nem értek olyan jól hozzá!

Válaszokat köszönök szépen!

(#25163) V/ válasza szaboo41 (#25162) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdés: magyarországi a regisztrációd?
Ha igen akkor ez vonatkozik:
Ha itt a Top Up menüpontot választva

az ott megadott adatokkal utaltál pénzt az 24 órán belül az egyenlegeden lesz. Természetesen a közlemény rovatban a trasfer id-nek kell csak ott lenni.
Vagy adsz hozzá kártyát és utalás nélkül is tudsz vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#25164) fsanyi78 válasza V/ (#25161) üzenetére


fsanyi78
csendes tag

Tényleg. Nem vagyok gyakorlott paypal vásárló és tegnapi tranzakció volt, de még nem jött meg a pénz. Ma viszont levontak 636ft-ot paypal cherrystore . Ez mi? Nem vettem semmit.

(#25165) szaboo41 válasza V/ (#25163) üzenetére


szaboo41
csendes tag

Én nem találtam másik paypal oldalt az amrikain kívül.

(#25166) szaboo41 válasza V/ (#25163) üzenetére


szaboo41
csendes tag

Nekem ilyen én nem értek hozzá....

(#25167) szaboo41 válasza V/ (#25163) üzenetére


szaboo41
csendes tag

Akkor jól csináltam de azt irta akár 6 nap is lehet.ez baj?

(#25168) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok!

A "Link a bank account" funkció mire jó?

(#25169) szaboo41 válasza stumpjumper (#25168) üzenetére


szaboo41
csendes tag

Az arra jó hogy ha van pénz a számlán és onnan vissza tudod venni a számláról hogyha hozzáadod az online bankodat.

[ Szerkesztve ]

(#25170) fsanyi78


fsanyi78
csendes tag

Megvan, a nejem vett valamit, de a refund pénz még mindig nem érkezett a számlámra.

(#25171) V/ válasza szaboo41 (#25165) üzenetére


V/
Topikgazda

Én ezt használom belépésre

https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/home

(#25172) V/ válasza szaboo41 (#25167) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel munkanapokon reggel 7 és 17 óra közt óránként megy a bankok közti utalás, így bármely magyar bankból az Unicredit számlára max 2 órán belül és majd pár óra és megjelenik a PP egyenlegen. Ha minden adat rendben volt. Teszteltük tényleg működik a 24 órán belül

(#25173) V/ válasza fsanyi78 (#25170) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megjelent a Paypal tranzakció történetben a refund, akkor 2-3 banki munkanap, mire a számlán jóváírják kártyás fizetés esetén, ha PP egyenlegről ment a fizetés az azonnal ott lesz ha elküldték a refundot.

[ Szerkesztve ]

(#25174) V/ válasza fsanyi78 (#25164) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a My preapproved-nél nem-e véletlenül előfizettél valamire.
PP belépés után a Logout előtt a fogaskerék ikon.
Ezután a Payments fül
A megjelenő képernyőn Preapproved payments

[ Szerkesztve ]

(#25175) fsanyi78 válasza V/ (#25173) üzenetére


fsanyi78
csendes tag

A tranzakciók között ott van, csak nem gondoltam, hogy ennyit ülnek rajta.

(#25176) V/ válasza fsanyi78 (#25175) üzenetére


V/
Topikgazda

Rövidebb az idő mint amit írnak, egy kicsit bonyolult a visszakönyvelés és a banki eljárás ezért kell idő rá.

(#25177) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Az összefoglalóban levő letöltési linkekre vinnyog a firefox, hogy nem biztonságosak. Másnál is ez a szitu?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#25178) Krogoth válasza Lackooo84 (#25177) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nálam okés. Csinálj egy kukitörlést. Gondolom a dátum jól van beállítva.

(#25179) artiny


artiny
őstag

PayPal akontomat hogyan adjam meg valakinek?

nekem csak email cimhez van akontom, nincs linkelve a bank kártyám...ilyenkor eleg az email cimemet megadni?

(#25180) vorosmarti


vorosmarti
senior tag

Sziasztok, paypal wallet-re szeretnék feltölteni pénzt, és az egyetlen link amit találtam egy nem működő magyar szolgáltatásra mutat napok óta. Esetleg van más lehetőség is, csak én nem találom?

[ Szerkesztve ]

(#25181) V/ válasza artiny (#25179) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal azonosítod amit meg kell adnod az a Paypal belépési e-mail cím, ezzel van kiváltva a bankkártya, ha küldeni akar neked pénzt ezt megadva megkapod a PP egyenlegre.

(#25182) V/ válasza vorosmarti (#25180) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egy kicsit, pár hsz-t visszaolvastál volna, a feltöltéshez a Top Up menüpont kiválasztással az ott kiírt adatokkal tudod feltölteni a PP egyenleget, ha most utalsz akkor ma 14-15 óráig meg is fog érkezni, de legkésőbb holnap hajnalban az egyenlegen.
Nem tudom mit értesz ez alatt: egy nem működő magyar szolgáltatásra mert a márciusban megszűnt Trustpay-s utalás magyar nyelvű felületen egy szlovák bank volt.
Most meg ha beengednék Mo-ra a Trustly svéd bankot akkor működne a második menüpont is, bár mivel emez felgyorsult, nem igazán lenne különösebb haszna.

[ Szerkesztve ]

(#25183) vorosmarti válasza V/ (#25182) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Köszönet a segítségért, valóban nem olvastam vissza. A domain .hu volt, azért gondoltam h magyar, de nem olvastam utána. Azt meg márciusban megszűnt, azért nem tudtam mert 1 hete próbáltam először. (Mondjuk elég ciki fél éven át döglött linket tartani egy ilyen oldalon.)

Köszönöm szépen a segítséget, este lecsekkolom... :R

(#25184) V/ válasza vorosmarti (#25183) üzenetére


V/
Topikgazda

Az link máshova mutat és más országoknál működik is, tényleg nem érdeke a magyar bankoknak, hogy egy online svéd bank esetleg kedvezőbb kondíciókkal megjelenjen a magyar piacon, a PP egyezkedik, ezt válaszolták amikor rákérdeztem, hogy mikor lesz elérhető. De használd amazt.
Az utalás ha ma 16:30 után megy, az majd csak holnap reggel fog elindulni "hivatalosan".

[ Szerkesztve ]

(#25185) Lackooo84 válasza Krogoth (#25178) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De jó, hogy szóltál, nálam már karácsony volt....:D Egyébként vinnyog ez IE is és az Edge is. Szóval itt tuti valami nem kóser...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#25186) V/ válasza Lackooo84 (#25185) üzenetére


V/
Topikgazda

Rossz a smartscreen szűrő.
A data fiókom rendes előfizetéses, nem tartalmaz warez meg hasonló dolgokat, de némelyik paraszt azt gondolja bizonyos helyeken hogy ez a tárhely szolgáltató illegális dolgokat terjeszt.
Az viszont érdekes, hogy nekem egyik sem jelez problémát ha mezei felhasználóként, nem belépve töltöm le ezeket a data-s anyagokat. Nálad lehet valami a böngésződben vagy a vírus védelmednél.
Se Firefox, se Edge se az IE.

[ Szerkesztve ]

(#25187) kristof123 válasza V/ (#25159) üzenetére


kristof123
őstag

Sajnos nem segít, mert az email megjön de utána kérik a "Secret question"-t vagy a kártyaszámot. A kérdés/válasz páros már feledésbe merült, a kártya meg már régi, nincs meg, nem tudjuk a számot.

Úgy gondolom ihatunk rá hideg vizet és regisztrálunk egy újat.

Üdv,
K.

(#25188) Suineg


Suineg
senior tag

Amennyiben egy új paypal számlát regisztrálok és ebay-es eladás után kapnék rá pénzt akkor egyből hozzáférhetnék-e?
A korábbi, megszüntetett pp fiókomba egyből hozzáfértem a pénzekhez, nem volt 21 napos (vagy egyéb) várakozási idő.

(#25189) V/ válasza Suineg (#25188) üzenetére


V/
Topikgazda

Új fiók, nem öröklődnek a dolgok, a 21 nap a Paypal szabálya, nem az eBay-é.

(#25190) Suineg válasza V/ (#25189) üzenetére


Suineg
senior tag

Ezt értem, viszont ha máshonnan kaptam eladás miatt pénzt (nem e-bay), akkor meg egyből hozzáfértem.
Azért nem értem mert e-bayen is volt, hogy GBP-kaptam az angol e-bayes eladás miatt. Akkor várnom kellett 21 napot.
Ha pedig az amerikai e-bayen adtam el, egy másik e-bay accountal, akkor meg nem kellett várnom 21 napot.

Az angol e-bay pozitív feed-em volt kb.8. Az amerikai pozitív feed-em meg 110.

Mindkét e-bayről meg másik weboldalakról is egy paypal accountra (e-mail címre) ment a pénz.

Szóval?

[ Szerkesztve ]

(#25191) V/ válasza Suineg (#25190) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik volt üzleti fiók? Én tapasztalatom, az hogy várni kell új PP fióknál nem üzleti regisztráció esetén, de ahhoz most már közösségi adószámot kérnek.

[ Szerkesztve ]

(#25192) V/


V/
Topikgazda

Újabb adathalász átverés!
Innen jön Support-PayPal ✓ noreply@support.com kamu, nincs ilyen a Paypal-n, a témája
[PayPal-Connect]✉ Someone has been logged into your account from another country
természetesen a levél tartalma nem a Paypal hivatalos levél formátuma és senki ne kattintson a Update your information gombra

(#25193) Met válasza V/ (#25192) üzenetére


Met
nagyúr

Ma jött céges címre is valami ilyesmi hogy be kell lépni frissíteni az adatokat.
Megpróbáltam belépni E-mail: motherfucker@bitch.com, jelszó: nicetry
De engedett be :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25194) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most ismerkedem a paypal-al. Egyelőre annyit szeretnék tudni, hogy ez lényegében ugyanúgy kártyás fizetésnek minősül mint az online bankkártyás fizetés csak nincs az eladónak tudomása a bankkártya adataimról. Tehát ha egy bankkártyás fizetés díjmentes akkor ez is díjmentesnek minősül? Nem valami átutalásnak veszi?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#25195) bozsozso válasza bozsozso (#25194) üzenetére


bozsozso
őstag

Bocs, kicsúsztam a szerkesztésből. Véleményetek szerint milyen bankkártyát érdemesebb, biztonságosabb megadni a paypalon? Hitel vagy normál bankkártyát?

(#25196) V/ válasza bozsozso (#25194) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás és még néhány dolog teljesen ingyenes.
Nem egészen átutalás, de valójában minden kártyahasználat az.
Bármilyen kártyát hozzá lehet adni, amivel lehet elektronikusan fizetni, biztonságosság szempontjából egy állandóan "feltöltött" kártya, -hitelkártya- hozzárendelést én személy szerint nem javaslok. Az olcsóbb netkártya jobb választás, de amit a bankod nyújt abból célszerű kiindulni.

[ Szerkesztve ]

(#25197) bozsozso válasza V/ (#25196) üzenetére


bozsozso
őstag

Akkor ha jól értelmezem akkor egy virtuális bankkártya a legjobb megoldás, akkor a napi használatú normál bankkártya sem javasolt. Visa virtuálist találok a bankomnál, de díjat nem találok hozzá. Bár ha az van akkor nem érzem egyelőre a paypal szükségességét. Bár biztosan egyelőre nem látom csak. A virtuálisra kártyára(vk) utalok x összeget fizetek a virtuálissal online bankkártyás vásárlással, melynél megadom a virtuális kártya összes adatát. Max. a fizetés összegét bukom átvágás esetén, mert hiába megadtam adataimat a tényleges számlámhoz bankkártya adataimhoz nem férnek hozzá így a maradék pénzem biztonságban van. A VK-ért fizetek gondolom x havi vagy éves kártyadíjat is. Paypal fizetésnél az utalás szintén megvan a vk-ra csak fizetésnél nem kell megadnom minden adatot hanem csak a paypal regisztrációmat. Attól most tekintsünk el, hogy külföldi oldalakon jellemzően paypal fizetés van.

Kérlek javítsatok ki de így nem érzem a paypal nagyobb biztonságát és így is úgy is fizetek plusszban a saját bankomnak a vk-ért.

(#25198) bozsozso


bozsozso
őstag

Ami még hozzátartozik. Egyelőre alkalmi lenne a paypal, mert gyerek szeretne valamelyik játékba vásárolni. Van bankkártyás fizetés és paypal is. A bankkártyással itt az a bajom, hogy nem irányít bank oldalára hanem a saját oldalukon kell megadnom az adataimat. Ezt nem szeretném ezért gondoltam a paypal-ra mert esetleg a későbbiek folyamán lehet én is használni fogom. Már régebben is gondolkoztam a regisztráción csak mindig visszatáncoltam és így a vásárlás is elmaradt.

(#25199) INTELligent válasza V/ (#25136) üzenetére


INTELligent
senior tag

:R :R :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#25200) V/ válasza bozsozso (#25197) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen jól értelmezed pl. az OTP-nek valamelyik számlájához ingyenes a netes kártya, nekem az Ersténél évi 1543 Ft.
Mivel a Paypal-n van vásárlói védelem, a pénzed nem bukod "átvágás" esetén.
Paypal-t én nem a biztonság érzetem növelése miatt használom, van ennél fontosabb indok, -okok

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.