Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) V/ válasza kmarci25 (#36000) üzenetére


V/
Topikgazda

Azután még lehet kérni a PayPal segítségét, ha nem teljesíti. De biztonság kedvéért tényleg írj a PayPal e-mail címre.

[ Szerkesztve ]

(#36002) Davidkoma


Davidkoma
tag

Üdv!

Kollégámnak Aliexpress-es pénzvisszatérítéshez segítenék, mivel nincs neki PayPal-je.
Kb. ~15 USD lenne az összeg, de nem találom a saját PayPal számlaszámomat ehhez, amit megadhatnék neki.
Help!

Köszi előre is!

(#36003) V/ válasza Davidkoma (#36002) üzenetére


V/
Topikgazda

A belépési azonosítót kell meg adni, az e-mail címedet

(#36004) Davidkoma válasza V/ (#36003) üzenetére


Davidkoma
tag

Köszönöm! :R

Az e-mail címem elég ehhez?!

(#36005) V/ válasza Davidkoma (#36004) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de ezt is vegyétek figyelembe.
Az eladók az esetek 90%-ában "elfelejtik" úgy küldeni, hogy a PayPal ne vonjon le belőle a te részedről jutalékot.
Vagy barátkénti küldéssel jön a pénz és akkor nincs jutalék levonás, vagy az eladó a visszaküldendő összeg 3,4%+0,3 $-al megnövelve küldi a pénzt, ami fedezi a levont jutalékot.

[ Szerkesztve ]

(#36006) Davidkoma válasza V/ (#36005) üzenetére


Davidkoma
tag

Köszi szépen!

A fenti összefoglalóban találtam egy díjkalkulátort (salecalc.com/paypal...) ott 15 USD-re amit mutatott (0.74 USD levonás) jeleztem a kollégának, ill. azt is, hogy ennyivel többet küldessen vagy tudja be, hogy ennyivel kevesebb lesz a visszatérítés!

THX!

(#36007) V/


V/
Topikgazda

PayPal-ról TransferWise számlánkra $ küldés konverzió nélkül

Azt mindenki tudja, hogy magyar PayPal regisztráció alapvetően forint alapú, forintot lehet az egyenlegre utalni, feltölteni és a különböző deviza egyenlegeken lévő összegeket a PayPal árfolyamán forintra konvertálva tudjuk saját bankszámlákra kiutaltatni.
Azt kevesebben tudják, hogy még egy bankszámla hozzáadható, amely USA és $ alapú számla lehet. Itt szoktunk megakadni, mert honnan is vegyünk ilyet.
Van rá megoldás.
Ha sok $ van a PayPal egyenlegen és nem a PayPal-al akarod elkölteni, akkor van lehetőség rugalmasabban kezelni ha egy Trasferwise regisztrációt csinálsz.
Náluk lehetőség van USA bankszámlaszámot is igényelni a több pénznemű számla funkcióval, a megkapott USA banki adatokat a PayPal-on megadva (bankszámla hozzáadás és ott a Country United States állítással) lesz lehetőség arra, hogy a Withdraw funds menüponttal arra a bankszámlára át küldd a $ egyenleget, úgy, hogy semmiféle konverzió nem fog történni.
Azután már bárkinek elutalhatjuk, az ingyenes Mastercard kártyával el is vásárolhatjuk.
Az, hogy mi ez a Transferwise, itt röviden az általuk írt ismertetőket át lehet futni, bővebben az oldalukon.
Illetve van Prohardver topik is.

Fontos! Az USA bankszámlaszám igényléséhez fel kell tölteni jó minőségű képként a személyazonosító igazolványunk mindkét oldalát (lehetőleg jpg kép formátumban. Egy képet célszerű összehozni.

Ki van próbálva, működik.

A leírás itt tekinthető meg.

(#36008) Oliverda válasza V/ (#36007) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért savingsre kell állítani?

When you, or someone else, is making a payment from a US based account to your Borderless USD details, they'll need to select 'checking' as the receiving account type (normally checking or savings). Please be advised your borderless account is not a checking account, it's an account to store prepaid money (but as the options are savings or checking you'll need to select one of the two). - [link]

Illetve már ezen a képen is checking szerepel

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36009) V/ válasza Oliverda (#36008) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd ahol én egy láttam leírást ott ez volt, náluk így működött, ez lett megadva.
De ez a kiírás a PayPal-on van így, hogy miért az van írva nem tudom.
Az általad írt TransferWise szöveg is ezt írja, hogy ez nem checking account, így a másik, csak a savings lehet.
Nekem az volt a lényeg hogy a $ konverzió nélkül mozogjon, az hogy mit írnak a képernyőre nem igazán zavar.

[ Szerkesztve ]

(#36010) Oliverda válasza V/ (#36009) üzenetére


Oliverda
félisten

Az általam idézett szöveg konkrétan azt mondja, hogy checkinget kell kiválasztani: they'll need to select 'checking' as the receiving account type.

Az nem volt világos, hogy egy másik leírás alapján csináltad.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36011) V/ válasza Oliverda (#36010) üzenetére


V/
Topikgazda

Két különböző dolog szerintem, a TransferWisehez adott bankszámla az amit te írsz, az ő több pénznemű számlájuk meg savings. Please be advised your borderless account is not a checking account, Vagy akkor már nem értem ezt a két mondatot.
A pénz átjött.

[ Szerkesztve ]

(#36012) Oliverda válasza V/ (#36011) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs TransferWise bankszámla, csak az általa az ügyfeleknek különböző bankoknál nyitott devizaszámlák vannak, amelyek közül egy az USD számla amire borderless account néven hivatkozik, erről szól a linkelt cikk.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36013) V/ válasza Oliverda (#36012) üzenetére


V/
Topikgazda

(#36014) maross


maross
veterán

paypal bejelentkezes mukodik nalatok? sms utan kivag ismet a bejelentkezo oldalra.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36015) V/ válasza maross (#36014) üzenetére


V/
Topikgazda

Én utoljára 21:30 körül léptem be és most amikor írom sem volt gondom.

(#36016) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Elsőnek köszönöm a segítséget, sikerült megcsinálni közhasznú egyesületként a regisztrációt.
A következő kérdés merült még fel:
Létrehoztunk egy adomány gyűjtő gombot, hogyan lehetne ezt magyar nyelvűvé tenni? Ha lecserélem a gifet az működni fog?

(#36017) V/ válasza tamas1985 (#36016) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet szerkeszteni a gomb feliratot is.

(#36018) V/


V/
Topikgazda

Egy új PayPal szolgáltatás lett elérhető a magyar regisztrációval rendelkező PayPal fiók tulajdonosoknak.

A PayPal Money Pools (Gyűjtések) olyan eszköz, amely a nem üzleti PayPal ügyfeleknek áll rendelkezésére, akik olyan platformot szeretnének, amelyen keresztül pénzt gyűjthetünk barátainktól egy meghatározott célra, például valaki számára csoportos ajándék adása, egy eseményre szóló jegyek megvásárlása vagy egy tervezett utazás költségeinek megosztása céljából.
A Gyűjtés nem használható közösségi finanszírozásra, illetve áruk vagy szolgáltatások értékesítésére. Nem kínálható semmilyen ösztönző, ellenszolgáltatás, kamat, kedvezmény, „jutalom” vagy „előny” a Gyűjtéshez történő hozzájárulás fejében.
A Gyűjtéshez történő hozzájárulásokat személyes elektronikus pénz befizetéseknek tekintik, és ezekre nem terjed ki a PayPal Vásárlói védelem. Nem használható fel a Gyűjtés reklám- vagy promóciós célokra.
Ez személyes tranzakció kategória, az esetleges díjak ennek megfelelőek. A PayPal szerint a szolgáltatás ingyenes, ha a PayPal egyenlegről vagy a PayPal számlához kapcsolódó bankkártyáról származó pénzt használ.
Az általános PayPal-díjak akkor érvényesek, ha devizát kell konvertálni vagy hitelkártyát kell használnia (ami a PayPal-fiókjához kapcsolódik).

A Money Pool (Gyűjtés) aktiváláshoz belépés után a bal oldali menüben kattintsunk a Money Pools részen a Start Collecting (Gyűjtés megkezdése) gombra, linkre.
Ezután elnevezhetjük Gyűjtést, hozzáadhatunk egy bannerképet, a háttér színt is választhatunk, megadhatjuk hogyan milyen kifizetéseket várunk (bármilyen összeg, fix összeg, minimumösszeg, az utóbbi kettőnél értéket is kell adnunk.). Ezután leírjuk, hogy miért gyűjtjük a pénzt és itt tudjuk megköszönni a támogatást.
Lehetősége van arra is, hogy határidőt állapítsunk meg a Gyűjtés számára. A határidő eltelte után a hozzájárulások nem fogadhatók el. Ugyanakkor ez a határidő a Gyűjtés kezelő oldalon meghosszabbítható.

A megosztáshoz kapunk linket és azt kell a rendelkezésre álló oldalakra az ismerőseinknek eljuttatni.
A Gyűjtéshez való hozzájárulás a barátok és a család útján történik; nem kell PayPal ügyfélnek lennie ahhoz, hogy hozzájáruljanak.
Mi, mint a számlatulajdonos, nem tudunk hozzájárulni a Gyűjtéshez.
Miután elértük a gyűjtési célösszeget vagy lejárt a megadott idő, a pénzt átutalhatjuk a PayPal számlánkra. Ezek az átutalások ingyenesek.
Akik hozzájárulnak a Gyűjtéshez azoknál jelentkezhet költség, de ezt a hozzájárulás előtt látni fogja.
Szerződési feltételek

Ennek megfelelően az Összefoglaló bővült egy új leírással, 14. A PayPal Money Pools (Gyűjtések)
A leírás itt olvasható

(#36019) maross válasza V/ (#36015) üzenetére


maross
veterán

Hat ez fura, engem azota se enged be. jelszo jo, sms jon, beirom, es login oldalra dob. nagyon nem is csodalkoznek (bongeszo cacheben valami vacak), ha nem csinalna pont ugyanezt a laptopomrol is. Koszi a valaszt.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#36020) tamas1985 válasza V/ (#36017) üzenetére


tamas1985
aktív tag

köszi, de nekem az adományozást kiválasztva ezt tölti be

[ Szerkesztve ]

(#36021) V/ válasza maross (#36019) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem írtad melyik böngészőt használod, de ha törlöd a PayPal sütiket, a gyorsítótárat az újra indítás előtt nézd már meg hogy a Firefox, Adatvédelem és biztonságnál a Tartalomblokkolás ha szigorú lenne ott a Harmadik féltől származó követő sütik ne legyenek bejelölve és lejjebb a felugró ablak engedélyezve legyen. Chrome-nál Beállítások, Speciális, Tartalombeállítások, Cookie-k, Harmadik féltől származó cookie-k letiltása is legyen kapcsolva.A felugró ablak szintén engedélyezve.
Ezt a linket próbáld belépésnél.

[ Szerkesztve ]

(#36022) V/ válasza tamas1985 (#36020) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem még mindig az jön elő.
Felül a Make a new button link? Azután a Create new button jobb oldalt a Related Items keretben?
A "gyors linkek" sajnos nem paraméterezhetőek normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#36023) tamas1985 válasza V/ (#36022) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Akkor is ugyan ez tölt be.

(#36024) V/ válasza tamas1985 (#36023) üzenetére


V/
Topikgazda

Érdekes nekem a te képernyődről ezekkel a lépésekkel a normál PayPal gomb szerkesztő oldal jön elő. Úgy írtam le a lépéseket, hogy meg is csináltam.
Milyen böngészőt használsz?

(#36025) tamas1985 válasza V/ (#36024) üzenetére


tamas1985
aktív tag

firefox,

(#36026) V/ válasza tamas1985 (#36025) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a linket próbáld már meg.
Ennek az oldalnak kell bejönni:

És ott jobbra a keret.

[ Szerkesztve ]

(#36027) tamas1985 válasza V/ (#36026) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Igen ez is jön be, kiválasztom a creat new button-t majd a donations-t és onnét az tölt be amit feljebb küldtem

(#36029) V/ válasza tamas1985 (#36027) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezekkel a beállításokkal ilyesmi jön létre:

Ez a Shareable URL eredménye és szerintem még a QR kód verzió is jó, könnyebb azt ki tenni az oldalra és olyan szöveget írunk mellé ami tetszik.

A html verziót én nem is tenném fel.
A változtatást szerintem a könnyebb kezelés indokolta, megadjuk az országot és olyan nyelvű lesz.
Pl: Ausztria esetén választhatjuk a német nyelvet.

[ Szerkesztve ]

(#36030) Suineg válasza V/ (#36007) üzenetére


Suineg
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy Payoneer USA számlát továbbra sem lehet a Paypal számlához hozzáadni? Mert régen nem lehetett.

(#36031) V/ válasza Suineg (#36030) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt azt írják hogy ki lehet küldeni a kártyára úgy hogy a számlát hozzáadod, de megerősíteni nem tudom az információt, nekem olyan nincs. De közben több találat is azt mutatja hogy lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#36032) Oliverda válasza Suineg (#36030) üzenetére


Oliverda
félisten

Elvileg működik, de a rendkívül etikus és átlátható PP egy kamu hibaüzenettel tiltja, hogy csak úgy hozzáadd. Írj nekik, hogy hozzá akarsz adni bankszámlát, hátha szerencséd lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36033) #96851200


#96851200
törölt tag

Üdvözletem!

Létezik olyan számítógép komponenseket forgalmazó webáruház, ahol lehet fizetni PayPal-al?

(#36034) V/ válasza #96851200 (#36033) üzenetére


V/
Topikgazda

Van több is, de ha magyar kell akkor egyszerűbb a bankkártyás fizetés.

(#36035) #96851200 válasza V/ (#36034) üzenetére


#96851200
törölt tag

PayPal-al akarok fizetni. Egyébként Magyar webshopban.

(#36036) Suineg válasza Oliverda (#36032) üzenetére


Suineg
senior tag

Igen, ilyen megoldást anno én is próbáltam, mert valaki irta itt a neten ezt, hogy a kamu üzire válaszként kell levelet írni. De csak elutasító választ kaptam erre.

Lehet megpróbálom megint ezt.

[ Szerkesztve ]

(#36037) V/ válasza #96851200 (#36035) üzenetére


V/
Topikgazda

Már csak azért javasoltam a kártyát, mert van ahol +pénzt kérnek a PayPal fizetés miatt és a mi Fogyasztóvédelmi szabályaink mellett nincs jelentősége a PayPal vásárlói védelmének.
Persze ha a PayPal egyenlegen van pénzed és nincs kártyád, akkor más lehetőséged nincs.
Leggyorsabb listát a Google kereső ablak és számítástechnika paypal szavakra kapsz. Ezért nem gyűjtögettem ki őket.

(#36038) Suineg


Suineg
senior tag

Ez mit jelenthet a gyakorlatban?

The recommended payment methods are Stripe and PayPal (For Business Accounts). Stripe allows you to accept credit card payments directly through Brick Owl with slightly cheaper fees than PayPal. PayPal (For Business Accounts) has full integration with Brick Owl allowing you view payment details and process refunds. There is no charge to upgrade your PayPal account from a standard to a business account.

Valamiért ajánlják a Paypal business account-ot de nem értem, hogy miért? Nyilván ahhoz meg vállalkozás kéne, nem?

(#36039) Suineg válasza V/ (#36037) üzenetére


Suineg
senior tag

Ez mit takar, hogy "...a mi Fogyasztóvédelmi szabályaink mellett nincs jelentősége a Paypal vásárlói védelmének" ?
Mire utaltál itt pontosan?

(#36040) V/ válasza Suineg (#36038) üzenetére


V/
Topikgazda

Ki ajánlja? Az üzleti fiókhoz minimum egyéni vállalkozás kell, mások a regisztrációs követelmények is.
Ha vásárolni akarsz PayPal-al akkor meg teljesen mindegy, hogy milyen fiók, mind az üzleti, mind a magán jogosult vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#36041) V/ válasza Suineg (#36039) üzenetére


V/
Topikgazda

A Fogyasztóvédelmi törvények alapján az Internetes kereskedőkre szigorúbb szabályok vonatkoznak, ha gondod van az le kell rendezniük, A PayPal-nál is az az elvárás, hogy a kereskedő által biztosított probléma rendezést használd elsőként. A garanciás dolgokra nem terjed ki a PayPal védelme.
A törvény alapján nem kerülhetsz olyan szituációba ha online vásárolsz egy számítástechnikai eszközt egy webshoptól, hogy a PayPal védelme életbe lépne.
Egy összefoglaló oldal

(#36042) #96851200 válasza V/ (#36037) üzenetére


#96851200
törölt tag

Köszönöm szépen! :R

(#36043) Suineg válasza V/ (#36040) üzenetére


Suineg
senior tag

Egy LEGOpiac-os weboldal a BrickOwl ahol magánszemélyként is lehet eladásra tenni LEGO elemeket.
Ott írják a fenti szöveget, persze ettől függetlenül működik a magánszemélyes Paypal fizetés. De kíváncsi lennék rá miért erőltetik a szövegükben a váltást.

[ Szerkesztve ]

(#36044) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat, várható hogy hamarabb döntés születik? Örülnék ha nem kellene még 1 hónapot várni, Nov. 18-i rendelés.

Febr. 17-én lett PP felé eszkalálva az ügy. (Feuchtban eltűnt csomag GearBestről)

Xiaomi Fan

(#36045) V/ válasza Flexy90 (#36044) üzenetére


V/
Topikgazda

Általában kell 3-5 munkanap hogy az érintett eladótól a reakció megtörténjen, addig nem tudnak döntést hozni amíg mindkét fél nincs "meghallgatva." Időben van a dolog és nem március 22 lesz a döntés ideje. 99%.
Kifizetted a szállítási biztosítást a GB-n? Mert akkor nem szokott eddig eljutni az ügy. Adják vissza a pénzt.

(#36046) Flexy90 válasza V/ (#36045) üzenetére


Flexy90
senior tag

Köszönöm!

Sajnos nem fizettem biztosítást, ezért is eszkaláltam. Rosszak az esélyeim? Úgy tudom volt akinek így is visszaadták a teljes árat.

GB amúgy fél órán belül megadta a szükséges adatokat PP-nek, azóta írja ki ezt: "A PayPal felülvizsgálata folyamatban"

Xiaomi Fan

(#36047) V/ válasza Flexy90 (#36046) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem volt velük szintén problémás vásárlásom, úgy 5. nap történt reakció részükről. Esélyeket nem latolgatnám, de azoknál a webshop-oknál ahol van szállítási biztosítás a szerződési feltételeik szerint elvesztés esetére akkor jár az ingyenes újraküldés vagy teljes refund ha az fizetve van.
A PayPal a döntésnél nem mindig veszi ezt figyelembe és a vevő javára dönt.

(#36048) reggie


reggie
újonc

Üdv

Kérdésem lenne, paypal donate buttont szeretnék létrehozni.

Ezeket az instrukciókat kaptam:

"Hello , sure we'd be glad to set you up with a karma coin. We will need you to generate your donation code from within your Paypal account though. Please follow these steps and send us the code that you'll generate by step 4:

⦁ Log in to PayPal.
⦁ Click on “Merchant Services”
⦁ Click “Donations”
⦁ Follow the site's prompts to get your personalized HTML code.
⦁ Once you get the HTML code, please copy/paste it and email it to "

A problémám, hogy ezeket nem találom sehol...a régi elrendezésben megvoltak, de most nem tudom régi nézetet visszaállítani vagy lehet már nem is lehet...

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan találhatnám meg ezeket a lehetőségeket?

Köszi előre is!

(#36050) V/ válasza reggie (#36048) üzenetére


V/
Topikgazda

A help-ek nem igazán követik a változásokat.
Mi az új vagy régi nézet? :))
Az Összefoglaló, 13. PayPal angol és magyar nyelvű azonos menük képei-nél első tartalmazza az elérési linket, a helye nem változott.
Seller tools, Seller preferences vagy Értékesítési eszközök, Eladói beállítások és a PayPal buttons sor végén Update, ott pedig Related Items keret Create new button és felül Choose a button type Donations.

A (#36020)-tól beszélgettünk erről a témáról
A #36026 hogy hol van az a keret, mi lesz a végeredmény #36029

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.