Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) V/ válasza tomiee85 (#26800) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal regisztráció USA vagy magyar? Az eladó szállít Mo-ra is? Kártya típusa?
Több ok lehet:
A címek eltérése, az eladó korlátozása, a Maestro kártya ha az lenne, fedezet hiány.
Ha lenne nagy összegű korlátozás akkor is lehet fizetni, de az ügyfélszolgálatnak jóvá kell hagyni, de akor ezt kiírná, volt aki 601-es hibára másik böngészőt vagy a sütik törlését javasolta.

[ Szerkesztve ]

(#26802) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mióta és miért nem a teljes összeg jön vissza visszatérítés esetén? Nem az első alkalom hogy kevesebb jön vissza mint amennyi ment:

£4.13 GBP 1 £4.13 GBP
Insurance: £0.00 GBP
Total: £4.13 GBP

Refund to Visa Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-6323: 1,472 HUF
Refund to PayPal Balance: 0 HUF
From amount: 1,557 HUF
To amount: £4.13 GBP
Exchange rate: 1 Hungarian Forint = 0.00265344 British Pounds

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26803) Nooeca válasza Winner_hun (#26802) üzenetére


Nooeca
senior tag

Két dologra tudok gondolni, az egyik az hogy a szállítást nem térítik. Refund esetén sincs benne...

Másrészt ez lehet hülyeség amit mondok de ha GBP-ben fizettél, azóta lehet változott az átváltási ráta. Elvégre forintátváltás történik, ebből adódóan a vétel és adás között is van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#26804) V/ válasza Winner_hun (#26802) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint hogy kevesebb?
£4.13 GBP fizettél és £4.13 GBP jött vissza. Ez pont annyi.
Ne forintot nézd, eltelt közte néhány nap, az árfolyam változik, van maikor többet jön vissza.
Valamelyik bank meg nem is ugyanazzal a deviza számítással adja vissza a vásárlási visszatérítést.

[ Szerkesztve ]

(#26805) Winner_hun


Winner_hun
félisten

MINDIG a PayPal váltja a pénzt, hosszú éveken át amennyit levontak, refund esetén annyit adtak vissza. Ezért nem világos hogy az utóbbi időben miért jön vissza más összeg - árfolyamingadozás oké lenne, de a PayPal visszatérítésnél eddig ezt nem követte.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26806) V/ válasza Winner_hun (#26805) üzenetére


V/
Topikgazda

No még egyszer, annyi fontot kaptál amennyit fizettél vagy kevesebbet? A PayPal fontot küld az eladónak és fontot küld a bankodnak. A bankod forintot vesz le tőled és forintot ad vissza.
Nem világos az érvelésed a PayPal-el kapcsolatban, közük nincs hozzá, hogy mennyi forintot kapsz a fontért.

[ Szerkesztve ]

(#26807) Winner_hun válasza V/ (#26806) üzenetére


Winner_hun
félisten

~8 és fél évig annyi Ft-ot kaptam visszatérítésnél amennyit levettek. Ez egy pár hónapja már nem igaz, ennek a miértjére lettem volna kíváncsi. Az árfolyamos dolgokkal tisztában vagyok, nem véletlen váltom a pénzt a PayPal által...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#26808) V/ válasza Winner_hun (#26807) üzenetére


V/
Topikgazda

MINDIG a PayPal váltja a pénzt Ezt hogy? Az egyenlegeddel fizettél és az egyenlegedre kapod?
A PayPal is 2 árfolyamot használ úgy mint a bankok vételi és eladási néven futó.

Bár ezt a sort nem értem: Refund to Visa Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-6323: 1,472 HUF
Lényeg az hogy te is kártyával fizetsz, de a PayPal vált?

Amióta én használom (5 éve) vagy kevesebbet vagy többet kaptam vissza refund esetén, mivel az árfolyam naponta változik. Külön feljegyzem az eltéréseket. A banki elszámolásom is alátámasztja ezt.
Még ha csak 24 óra telik el akkor is van eltérés +-.
A PayPal-hoz rendelt kártyával fizetek banki váltással.

Meg nem értem, mikoriak az adatok, most a 1 Font a PP-n 381 Ft

[ Szerkesztve ]

(#26809) tomiee85 válasza V/ (#26801) üzenetére


tomiee85
senior tag

Szóval: Magyar a paypal regisztráció. Az eladó nem szállít Mo-ra, de USA szállítási címet adtam meg. A kártya VISA, hitelkártya (van fedezete, bank állítása szerint) A címek eltérése alatt mit értesz?

(#26810) V/ válasza tomiee85 (#26809) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra, hogy van ahol az eladó korlátozza azokat a vevőket, akiknek az elsődleges címe olyan országban van ahova nem szállít
Have a primary shipping address in countries that I don't ship to
Arra is, hogy a PayPal-n és az eBay-n a címeknek azonosnak kell lenni.
Egyeztessél az eladóval.

(#26811) mark!


mark!
őstag

Akadt egy kis gond. OTP-s számláról Trustly-t instant topup-al utaltunk, már az sms visszaigazolás is megvolt a banktól. PP-n a pénz sehol, a Trustly meg csak pörög. Gondolom a bank/trustly lassú. (Böngésző Chrome, ha számít valamit)

>

(#26812) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nehéz szülés volt, 3 ügyfélszolgálatos sem volt hajlandó megérteni, hogy a váltási beállítások nálam rendben vannak, de hiába állítottam be a jót, akkor sem működött.
A végén meguntam az újra magyarázkodást, leírtam nekik egyszerűen, hogy többet ne oktassanak már ki, hogy hol kell beállítani a váltási módot a kártyához kapcsolódóan általánosan, illetve elismerik-e, hogy hiába állítom be az egyedi vásárlásnál a konverziót, nem aszerint vált.
Errefel jött egy survey, amit még kitöltöttem (kulturáltan), és mondom ennyi, befejeztem, akkor inkább használom direktben a kártyát.
Ma reggel jött az email tőlük, hogy bár a kártyám HUF-os (ez igaz, és ők ez alapján dolgoznak, ami nem igaz, mivel volt eddig is lehetőség az eladó valutájában fizetnem), de kompenzálnak a "veszteségemért"...
Ez viszont korrekt, és nagyvonalú volt, szóval minden jó ha a vége jó.

;) - The Power of the Light Side

(#26813) V/ válasza mark! (#26811) üzenetére


V/
Topikgazda

A Trustlynél az OTP netbanki csökkentett felületét használod, nem igazán kell problémának lenni. Azt megtudod nézni illetve megmondják, hogy a bankon belüli utalás sikeres volt-e, ha igen akkor a pénz nemsokára a PayPal egyenlegen lesz.
A Chromeból a Google kiszedett egy csomó dolgot -nem támogatott funkciók néven- pl. A CIB bank netbanki Java appja sem használható, én nem használom a netes vásárlásoknál, a tavalyi szinkronizációs rendszer feltörése óta is csak korlátozottan használom.

[ Szerkesztve ]

(#26814) Anonymus23 válasza V/ (#26813) üzenetére


Anonymus23
veterán

Melyik böngészőt javaslod?
Nekem pl az Eset a saját biztonságos böngészőjében nyitja meg a PP-t, de természetesen a vásárlási weblapok nem ott nyilnak meg.

;) - The Power of the Light Side

(#26815) V/ válasza Anonymus23 (#26812) üzenetére


V/
Topikgazda

hiába állítom be az egyedi vásárlásnál a konverziót, nem aszerint vált. :F

Többször fizettem az elmúlt napokban úgy, hogy a vásárlásnál állítottam át, nem volt gond a pénzt nem a PayPal váltotta.
Firefox és Edge alatt normálisan lehet állítani, fizetni a Chrome kizárva.
Fizettem úgy, hogy az eBay valahogy "előkerítette" régebbii fizetési felületet, egy az egyben automatikusan a beállított banki váltással fizettem, nem kellett állítanom semmit.
Ez alapján kijelentem, hogy az eBay új PayPal kliense a probléma oka
Az Esetnél célszerű lenne kivételként a PayPal-t engedélyezi hogy a normál módon menjen a dolog, az is bekavarhat.
Bár ezt védett böngészőt, egy kicsit túlbonyolítottnak tartom, eleve védett a kapcsolat, mit kellene eSET.nek csinálni? PayPal ellen védekezni?

[ Szerkesztve ]

(#26816) atua


atua
aktív tag

Sziasztok!
Nekem is a konverzióval van problémám. A paypal oldalán szeretnék dollárt küldeni, de hiába van beállítva alapértelmezettként a bankom általi váltás, forintban akar terhelni. Ez még nem feltétlenül lenne probléma, mert ott a currency conversion options link, de arra hiába megyek rá és állítom be a számomra megfelelő konverziót, mert ha rányomok a next gombra, némi homokozás után nem történik semmi, sőt még a beállított USD pénznemet is visszarakja HUF-ra...
Ekkora tré lenne a paypal? Vagy a Firefox 50.0.1 verzióval lehet probléma? Valakinek van ötlete?
Egyébként nálam azóta van probléma a konverzióval, amióta új kártyát adtam hozzá. A régivel semmi probléma nem volt...

(#26817) V/ válasza atua (#26816) üzenetére


V/
Topikgazda

Tegnap még jó volt.
A $-t a kártyádon keresztül akarod feltölteni? Mert csak akkor választhatsz konverziót, ha az egyenlegről akkor nincs.
Bár itt Anonymus23 azt írta, hogy neki nem működött, akkor próbáltam ki. Nálam a Firefox-al működött. A felugró ablak engedélyezve van?
Milyen kártya?

[ Szerkesztve ]

(#26818) atua válasza V/ (#26817) üzenetére


atua
aktív tag

Igen, azt szeretném, ha a kártyámat dollárban terhelné.
Jaja, nálam is ez a probléma, szintén Mastercard.
A felugró ablakot megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#26819) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok, a segítségeteket kérem.

6 éve PayPal-ozok, eddig sikerrel.
Tavalytól kezdve van rajta nagyobb forgalom, mert egy ismerősöm így utal pénzt nekem.

November 16-án - egy bejövő átutalást követően - korlátozták a fiókomat, mert:

"Your account access has been limited for the following reason(s):

Nov 16, 2016: You have received €2,500 or more in total payments to your PayPal account in this calendar year. PayPal is required by law to comply with European Union Anti-Money Laundering regulations by collecting information from customers when they reach this limit. Until you provide us with the information we need your account will be limited. You won't be able to send or withdraw any money using PayPal, however, you may still be able to receive payments. Please go to the Resolution Centre for more information on what you need to do. When PayPal limits an account, your funds may be held until we've confirmed your identification as per the User Agreement.

(Your case ID for this reason is PP-005-136-331-085.)
-------------------------------------------------------------------------------------------

Erre nyilván elmentem a Resolution Centerbe, ott a hibajelzés, hogy "Required Response: Lift limits".
Megnyomom mellette a Resolve gombot, átküld egy másik oldalra, ahol minden sor zölddel kipipálva:
Proof of identity: Ok
Proof of Adress: Ok
Personal information: OK
Confirm card: Ok
Nem is tudok itt csinálni semmit.
Meg is köszöni, hogy minden fasza - ennek ellenére a számlám továbbra is korlátozott.

Vagy 5x írtam már a belső Help Centerbe, konkrét hiba leírással, ügyszámmal, screenshottal, b@sznak válaszolni. Írtam 2x e-mailt a service@paypal.com-ra - ere is b@sznak válaszolni. Csak egy automata sóder szöveg jön, hogy mikor mit csináljak. De ugye pont azt csinálom.

A számlám pedig korlátolt - nem tudok se fizetni vele, se kivonni a pénzt.

A "lift limit" akciót valamikor tán tavasszal vagy tavaly már elkövettem, bankszámlakivonatot meg ilyeneket küldtem nekik, akkor az tán rendben volt - legalábbis semmi fizetési/pénzfogadási problémám nem volt.

Mit lehetne tenni?

Tavasszal volt egy PayPal-es fizetési problémám - akkor is írtam vagy 3x üzenetet nekik - soha nem is válaszoltak. (Nem, nincs a Spam-ban)

Valaki tudna valami tanácsot adni?
Telefonos ügyfélszolgálat elérhető egyáltalán? ("Kérjük, várja a kezelő jelentkezését"...)

Kösz,

(#26820) atua válasza V/ (#26817) üzenetére


atua
aktív tag

A felugró ablak nem segít, így sem megy.

(#26821) V/ válasza Flinter (#26819) üzenetére


V/
Topikgazda

Van telefonos ügyfélszolgálat kérd le a kódot
Help & Contact
Call us
A kód 60 percig él csak azt kell megadni, hogy tudják azonosítani a fiókodat.
Angol a beszéd nyelve.
A pénzmosási törvény alapján vizsgálják a pénzforgalmadat, ha felügyeleti segítséget kértek, amíg azok nem reagálnak a PayPal sem fog.
Gondolom az okmányok érvényesek és olvashatóak voltak.
Telefonon majd elmondják, hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#26822) V/ válasza atua (#26820) üzenetére


V/
Topikgazda

A tűzfalad sem kavar be? Próbáld meg másik böngészővel Edge, IE a next után semmi üzi? Kártya limit?
Honnan indítod a pénzküldést?

Most nekem sem működik, mindjárt megnézem a Edge-l

[ Szerkesztve ]

(#26823) tbalint3


tbalint3
tag

Üdv.

2 gyors kérdésem lenne PayPal-el kapcsolatban:

1. A PP fiókommal össze van kapcsolva bankkártyám, és a PP fiókomon is van pénz. Az megoldható, hogy ha egy termék ára nagyobb mint a kártyámon lévő összeg akkor a kettővel együtt vegyesen fizetek (tehát kártyán levő összeg + PP egyenleg)? A manuális money withdraw-ot szeretném ezzel elkerülni a valutaváltások miatt.

2. A PP még régi felületén bekapcsoltam az SMS kódos belépést, viszont most az új felületen sehol nem találom, hogy hol tudnék tel.számot változtatni. A Settings egyik menüpontjában sincs.
Kép:

Ezt most az új felületen merre találom?
Köszönöm

(#26824) V/ válasza tbalint3 (#26823) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló segíthet.

manuális money withdraw részt nem egészen értem.

Az egyenleg az elsődleges fizetőeszköz, ha nincs rajta elegendő akkor kártyáról pótolja, ez az alap.

(#26825) atua válasza V/ (#26822) üzenetére


atua
aktív tag

Explorerrel sem megy, ugyanazt csinálja. Send a payment, de Pay for goods is ugyanez.
A next után nincs üzi, csak homokozik, majd visszajön az előző képernyő, ahol ugyanúgy forintban mutatja az összeget. És ha újra rányomok a currency conversionre, akkor újra pp váltást mutat, nem amit az előbb beállítottam...

(#26826) V/ válasza atua (#26825) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is ezt tapasztalom, passz.

(#26827) V/


V/
Topikgazda

Adathalász, nem PayPal küldi

(#26828) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. Rendeltem két csomagot, amit a kínai vám megtiltott és visszaadta a feladónak (pedig nem is volt vele semmi ...de sebaj) írtam nekik, hogy ez így nem jó és November 16-án mind a kettő rendelést visszatérítették paypalen keresztül , az egyik rá pár napra megjelent a bankszámlán a másik azóta sem érkezett meg (fogadó bank otp ha ez számít valamit) mit lehet ilyenkor csinálni ? (üzenetet mindkét rendelés refund-járól kaptam paypaltől) Segítségeteket előre is köszönöm.

(#26829) V/ válasza gabesszg (#26828) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a PayPal-on mindkét refund-ot kibontva, hogy hová ment a pénz. Gondolom mindkettő ment a kártyára ez olvasható.
Ha igen, Otp telefonos ügyfélszolgálat, ha a netbankban sem látod a visszatérítést.

[ Szerkesztve ]

(#26830) djbahool válasza Anonymus23 (#26812) üzenetére


djbahool
senior tag

Az én történetem dettó.
De a végén elismerték, hogy "this function is temporary not available".
Persze az első levél és telefon váltásban meg: "Technical issue"
Na persze.
De kompenzáltak nekem is.
Aminek örülök, de tény hogy mostsem tudok sját bankommal váltatni.
Nekem is ezt a HUF a default deviza szöveget is nyomták, de sztem ez is tök mellébeszéd.

(#26831) G@ben


G@ben
addikt

Pár napja írtam, hogy valaki használja a mailcímem. Írtam a Paypalnak, mire válaszoltak is, de a Paypalon belülre, amit nem tudok megnézni. Írtam még egyszer, hogy a mailcímemre válaszoljanak, de azóta sem jött válasz. Gondolkozom a telefonon, de az mindenhonnan ingyenes?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26832) gabesszg válasza V/ (#26829) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Hát igen az én nagyanyám... egyiket kártyára küldték másikat pedig paypal számlára amit most visszanézve le is vásároltam (észre se vettem h nem kártyával fizetek úgymond....) na örülök neki, hogy legalább megoldott ez is :)

(#26833) V/ válasza G@ben (#26831) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ingyenes, Írországi szám lenne.

(#26834) G@ben válasza V/ (#26833) üzenetére


G@ben
addikt

Na akkor hogy lehet könnyen, gyorsan, ingyen letiltatni az emailem? Levélre nem válaszolnak, a telefon drága, a fiókba meg nem tudok belépni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26835) V/ válasza G@ben (#26834) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, sokszor próbálsz belépni erre a PayPal fiókra, nem tudod a jelszót írsz valamiket, többszöri próbálkozás után letiltja a rendszer, ha be akar lépni az illető, akkor te kapsz e-mailt és abban szereplő válasz linkre megírod, hogy az a te e-mail címed és más használja.

(#26836) Anonymus23 válasza G@ben (#26834) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az emailodba be tudsz lépni?
Mert ha igen, akkor küldesz magadnak egy jelszó emlékeztetőt/resetet, és azzal be kell, hogy tudj lépni a PayPalra, onnantól kezdve meg vissza fogod tudni venni a hatalmat a fiókod felett, nem?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#26837) V/ válasza Anonymus23 (#26836) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs neki fiókja, a nevében hozták létre,. pontosabban az ő e-mail címe a brazil fióknak az azonosítója. Tehát nem akarja a hatalmat átvenni. Néha az előzményeket érdemes megnézni. :)

[ Szerkesztve ]

(#26838) G@ben válasza V/ (#26835) üzenetére


G@ben
addikt

Beírtam sokszor, ezt írja:
It looks like you've tried too many times. Try again later, or contact us for help.
A linkre kattintva ugyanoda dob, ahova már írtam, de nem válaszoltak.

Ha meg kérek új jelszót, akkor az e-mail cím beírása után kiír egy telefonszámot (a brazilt) és hogy nyomjak nextet. Ez sem annyira járható út.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26839) G@ben válasza G@ben (#26838) üzenetére


G@ben
addikt

Bejutottam, megváltoztattam a jelszót! Most mit tegyek? :D
Elsőnek átállítottam a nyelvet portugálról angolra, hogy értsem is, de nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26840) Anonymus23 válasza V/ (#26837) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jogos, de ha az emailjába be tud jutni, akkor a jelszót is át tudja állítani, mivel az email felette áll a PP számlának...
Ha szerencséje van, akkor még egy kis zsé is maradt rajta :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#26841) V/ válasza G@ben (#26839) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát akkor simán feltörtél egy PayPal fiókot.
Lépj be, a Logout előtti fogaskerék ikonra kattints és a megjelenő képernyőn balra lent Close your account

(#26842) V/ válasza Anonymus23 (#26840) üzenetére


V/
Topikgazda

mivel az email felette áll a PP számlának...
Hm, érdekes megközelítés, bár az e-mail cím változtatható, akkor viszont nem áll felette, bármit is értesz ez alatt.

(#26843) G@ben válasza V/ (#26841) üzenetére


G@ben
addikt

Jesszusom, mit tettem? :D
Egyébként 0 volt az egyenleg, de a leírás alapján töröltem. Köszönöm a segítséget! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#26844) metal01


metal01
őstag

(#26845) V/ válasza metal01 (#26844) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi, azonkívül hogy pontatlanságokat amit jeleztem felé, nem javította ki, írja a a maga igazát és meg sem nézi, hogy igaz-e, innen erről a topicról is szedett információt, finoman fogalmazva.
Pl: A paypal 6%-os kulccsal vált ez így nem igaz. Viszonyítsa egy devizaszámlához és annak a fenntartási költségét számolja rá a váltásra, nem MNB középárfolyam a hasonlítási alap és nem forintos bankszámlához viszonyítunk egy bármely devizát is használó PP fiókot.
Egyébként meg aki regisztrál a PayPal-ra olvassa el a feltételeket, a díjazási leírásokat és nem éri meglepetés a használat során.
Kezdetektől állítható a konvertálás előre is és fizetéskor is, soha nem volt eltitkolva.
Az hogy most hibás és javítják az egy másik dolog.
Már volt ide linkelve, szerintem másodjára most már pont elég.

[ Szerkesztve ]

(#26846) V/


V/
Topikgazda

Nagyon karácsonyi ajándékok anyagi fedezetét akarják az adatpecások összeszedni, megint jött egy. A megszólítás a PayPal azonosító e-mail címem, ami ugye nem PayPal levél jellemzője és a shopmail@gorgany.com-ról jött amihez szintén nem PayPal.
Nem kell átveretni magunkat!

[ Szerkesztve ]

(#26847) metal01 válasza V/ (#26845) üzenetére


metal01
őstag

OK, nem tudtam, hogy már volt..

(#26848) V/ válasza metal01 (#26847) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd ha visszanézel oda, lesz néhány kiegészítés, bár még "jóváhagyásra vár" Az a 6 % végül is 3,71 %. Ami bizonyos okok miatt azért még kevesebb.

(#26849) mijos


mijos
senior tag

Hali. El szeretnek adni egy termeket es paypalon keresztul fizetnenek. Van mod amivel biztosan kiketulhetem azt, hogy atverjenek?

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#26850) V/ válasza mijos (#26849) üzenetére


V/
Topikgazda

Személyesen kp. :)
Ha eladsz valamit akkor a PayPal-n a vásárlót megilleti a vásárlói védelem, ennek keretében előfordulhat hogy vissza kell adnod a pénzt. Ha te sem vered át, akkor nincs oka igénybe venni, de az nem átverés, ha minőségi kifogása vagy egyéb ok ami igaz lenne.
Neked is van eladói védelmed, a tiszta, egyértelmű valós termék leírás esetén nincs félnivalód. A garancia és a visszaküldés, csere pontosan legyen megadva.
A pénzt meg kell kapnod, mielőtt átadnád a megvett dolgot.
De ne szoftvert, játék akármit adjál el.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.