Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) 4ron válasza V/ (#26399) üzenetére


4ron
senior tag

Köszi, utána már megtaláltam, de a hsz-t szerkeszteni nem tudtam már.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#26402) V/ válasza 4ron (#26401) üzenetére


V/
Topikgazda

Rendben, ha nagyobb összegben akarsz vásárolni akkor a kártyakonverziót is állítsd át a bankod váltására. A PP címed és GB-n a címed az legyen azonos.

[ Szerkesztve ]

(#26403) han_lev válasza V/ (#26400) üzenetére


han_lev
senior tag

Ok! Köszi!
A régi PayPal -omon ki tudom venni a kártyát magam is, vagy "leveleznem" kell a PayPallal? Gondolom ha megtalálom valahogy, akkor törölni is tudom.
Vagy ha töröltetem a fiókot, akkor törlődik a kárzya is az adatbázisukból, és hozzáadhatom az újhoz? :R

MI9 6/64

(#26404) gazfickó


gazfickó
tag

Sziasztok! :)

Most ismerkedem a PayPay rendszerrel, és mivel nagyon új még a dolog, annak ellenére is lenne egy kérdésem, hogy a topik összefoglalóját már átolvastam. Ha minden igaz van lehetőségem mindenféle kártya használata nélkül, egy UniCredit fiókba besétálva, meglobogtatva a feltölteni kívánt pénzmennyiséget kp. formájában leadva feltölteni az egyenlegemet? Ha valóban ilyen egyszerű, akkor ez a gyakorlatban hogy néz ki? Köszönöm előre is a választ, és elnézést ha nagyon amatőr a kérdésem, de sajnos tényleg nem sikerült ezt letisztázni magamtól! :R

(#26405) Benhill válasza aytukabozs (#16941) üzenetére


Benhill
senior tag

Hello.
És ahhoz hogy megkapjam a 4 jegyű digit code-t, kb mennyit kell várnom?
Azt írja 2-3 nap, de már 1 hete várok, és nincs 400Ft-os terhelés rajta.

(#26406) V/ válasza Benhill (#26405) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol nézed?
Van már az egyenlegeden 21000 Ft-nál több, amit a bankszámládra akarsz küldeni? Mert csak akkor kell.

[ Szerkesztve ]

(#26407) V/ válasza gazfickó (#26404) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdjük azzal, hogy ha van bankszámlád akkor egyszerűbb onnan utalni.
Bemész az Unicredit fiókba.
Húzol sorszámot pénztári befizetés témával.
Kérsz egy pénztári befizetési bizonylatot, ha nem lenne a pulton kitéve.
Kitöltöd értelemszerűen. Egy kicsit visszaolvasva leírva látod az adatbevitelt.
A lényeges dolog az, hogy a közlemény rovatba csak a Transfer ID legyen beírva, semmi más és a pénztáros se egészítse ki.
Átadod a pénzt.
Elteszed a bizonylatot amit kapsz.
Szerintem ezt már leírtam itt többször.

(#26408) V/ válasza han_lev (#26403) üzenetére


V/
Topikgazda

Több hsz-ben írtam.
Ha nem használod akkor felesleges,zárasd le.
tehát le kell záratni a régit, úgy hogy a kártya el legyen távolítva.
A hagyományos My Profilban is nézd meg a kártyát, illetve lehet kérni a PayPal-tól hogy vegyék le arról a fiókról,
Akkor a kártya is eltávolítható.
Tippek röviden segít

Légy szíves használd a topik keresőt, a fiók lezárás is volt már téma.

(#26409) csaba17


csaba17
senior tag

reggelt
azt a paypal beállításaiban be tudom állítani, hogy a bankom váltsa a devizát?
előbb vásárolgattam rokonnak, végig a pp váltotta...
a végén rendeltem két kis lomot, akkor láttam, hogy a fizetésnél át tudom állítani, akkor már a bank váltotta, de a 2 rendelésnél megint át kellett állítanom mert magától visszaáll a pp váltásra.
mikor folyton be kellett lépni a pp felületre a fizetésnél akkor megjegyezte, mióta az ebayen fizetek azóta visszaáll erre.
valami ötlet?

(#26410) V/ válasza csaba17 (#26409) üzenetére


V/
Topikgazda

Olvass egy kicsit vissza 27 hsz és az Összefoglalóban konverzió téma

[ Szerkesztve ]

(#26411) Djuree


Djuree
félisten

elvileg tegnapig volt on hold a pénzem de még most sem elérhető. ebay azt írja mától elérhető. na de mikor is pontosan? mert már kéne a pénzem. :W

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26412) V/ válasza Djuree (#26411) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-n mit látsz, mer ott pénzed nem az eBay-n. Esetleg a 24 óra nem fordult még át.

(#26413) Djuree válasza V/ (#26412) üzenetére


Djuree
félisten

ott 15.-e van...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26414) V/ válasza Djuree (#26413) üzenetére


V/
Topikgazda

És pending a balance összeg után?

(#26415) Djuree válasza V/ (#26414) üzenetére


Djuree
félisten

on hold azt írja.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26416) V/ válasza Djuree (#26415) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor küldj nekik üzentet, hogy szerinted lejárt a határidő. Ez valami vételár volt amit kaptál? A vevőd az értékelt már, ha volt ilyen lehetősége? Bár őszintén megmondom mostanában egy kicsit nehézfejű társaság válaszolgat az észrevételekre.

[ Szerkesztve ]

(#26417) Djuree válasza V/ (#26416) üzenetére


Djuree
félisten

igen vételár volt. nem értékelt már de nem is nagyon szoktak csak hónapok múltán értékelni de mindig megkaptam a pénzt időben.
nem akarok írni mert az is 2-3 nap mire észreveszik h írtam, addigra csak megkapom...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26418) csaba17 válasza V/ (#26410) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi. nem gondoltam volna, hogy frissítve van az összefoglaló.
most a banki konverzión volt. de ahogy írtam magától állította át mert a múltheti vásárláskor még jó volt ma meg nem.
én meg szándékosan nem piszkáltam.
mindegy, ezentúl megnézem mindig a konverziót, hogy hol áll.

(#26419) V/ válasza csaba17 (#26418) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Erstés vagy a hétvége náluk bekavarhatott nálad is.

(#26420) choco01


choco01
addikt

Hali.

Hetente vissza vált sőt néha gyakrabban is átvált a PP ebayen a kártyás valuta váltásról a sajátra..ez miért van?? :Y :Y

Itt is mindig lemegyek ilyenkor erre az alsóra, meg a PP-n is.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26421) V/ válasza choco01 (#26420) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudni az okát, nálam nem vált vissza.
Azt tudom javasolni, hogy egy másik böngészővel belépve vidd végig újból a konverzió beállítást.

(#26422) csaba17 válasza V/ (#26419) üzenetére


csaba17
senior tag

erstés vagyok.

(#26423) choco01 válasza V/ (#26421) üzenetére


choco01
addikt

Érdekes mert PP oldalon belépve megmarad, ebayen nem.. :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#26424) V/ válasza csaba17 (#26422) üzenetére


V/
Topikgazda

Vasárnap fizetett a gyerek és rögtön szólt, hogy valami nem stimmel, akkor amit írtam megléptük, azóta nincs vele gond. Én a netbankban is észleltem hibát még hétfőn is. A péntek-szombati buli nem sikerült hibátlannak.

(#26425) V/ válasza choco01 (#26423) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott mindenki látja, csak fizetésnél nem müxik, azért javasoltam rányomni egy "frissítést".
Mondjuk az eBay vonalra lett jellemző ez a hiba, az ő PayPal kliensükkel lehet gond, mert ők cserélték le, nem a PayPal. Vagy banki gond.
Lehet, hogy megérne egy próbát az eBay-n a Buying on eBay: Your eBay account is linked to this PayPal account for purchases: X...Y@gmail.com Unlink accounts. résznél Unlinkelni, majd újból összelinkelni, hogy akkor is lesz-e ilyen felejtős dolog.

[ Szerkesztve ]

(#26426) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!
Ma szerettem volna fizetni PayPal-ról, de észrevettem, hogy kiírja Ft-ban (EURO-t küldtem volna).
Belemegyek a konverzióba, és látom, hogy a PayPal akar konvertálni.
Visszaállítom, leOKézom, ,majd ismét visszaáll PayPal konverzióra.
Tudtok rá megoldást?

(#26427) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szeretnék vásárolni egy 1TB-os PiDrive-ot viszont amikor a végén rányomok a BUY NOW-ra ezt kapom: PAYMENT_CPG_SETTLE_FAILED

Western Digital Europe online store

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#26428) djbahool válasza djbahool (#26426) üzenetére


djbahool
senior tag

(#26429) V/ válasza djbahool (#26428) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha itt visszaolvasol más is jelezte. Amit gondoltam megoldásnak leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#26430) V/ válasza Archttila (#26427) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem PayPal probléma, Western Digital Europe-al kellene egyezkedni.
Ha Maestro kártya akkor az is lehet oka. Nekem simán jött a PayPal bejelentkezési oldal és simán lehetett fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#26431) djbahool válasza V/ (#26429) üzenetére


djbahool
senior tag

Akkor ezek szerint még nincs rá megoldás.
Írtam közben PayPal-nak is, kiváncsi leszek mit és mikor reagálnak.

(#26432) V/ válasza djbahool (#26431) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ezek szerint még nincs rá megoldás. De van, mert amit javasoltam az nálunk működött.
Ha az eBayn-n fizetnél akkor állítom, hogy az eBay-nél van a hiba. De ez is érhetetlen nekem Visa kártyáim vannak és nincs velük ilyen problémám, volt Mastercard is, azzal sem "felejtette el" az elmúlt években.
Gondolom nem cserélred, vagy lejárat miatt nem frissítetted a kártyát?
Tavasszal tömegesen jelezték a problémát, akkor rákérdeztem azt válaszolták, hogy ők azt látják, hogy a kártyák nem az ő váltásukra vannak állítva az eltárolt adatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#26433) djbahool válasza V/ (#26432) üzenetére


djbahool
senior tag

Szia,
Milyen megoldást javasoltál?
Nem ebay-es fizetés, hanem direkt fizetés.
Nem cseréltem kártyát, semmit nem változtattam, múlt héten még ugyanígy használtam ,fizettem, nem volt vele gond.
Tudsz segíteni?

(#26434) V/ válasza djbahool (#26433) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt és az Összefoglaló Tippek röviden Fizetéskor a konverzió probléma megoldása.
A direkt fizetésnél még a képbe bejön az adott oldal fizetési kliense is a problémák okai közé.

[ Szerkesztve ]

(#26435) djbahool válasza V/ (#26434) üzenetére


djbahool
senior tag

Nem muxik sajna.
A PP profilomnál ott helyesen a Bankom van kiválasztva, de fizetésnél 6-odik átállítás után is visszaáll PP konverzióra :-(

(#26436) V/ válasza djbahool (#26435) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ennyi, majd megjavul. Ha látod a konverziós rátát akkor átváltod, ha nem, akkor jó lett.
Milyen kártya egyébként?

(#26437) djbahool válasza V/ (#26436) üzenetére


djbahool
senior tag

Visa, netkártya

(#26438) han_lev


han_lev
senior tag

Köszönöm a segítséget, egyelőre úgy tűnik minden rendben (a kártyámat kivéve)

Tegnap megszüntettem a régi Paypal regisztrációmat (vagyis lezártam)
Netbankon utaltam az Unikredites számlájukra, és meg is érkezett, ma látom hogy ott figyel a Ft. a Paypalomon.
Bankszámla is beírva, az esetleges visszautalásra,

Szóval már csak fizetnem kell egyszer próbaképpen vele, hogy müködni lássam, aztán majd mehet a karácsony utáni vásárlás.. :DD (merthogy akkor lesznek jók az árak..)

A kártyámat viszont továbbra sem tudom hozzáadni. Ami annyira nem lesz gond, hiszen ha kell akkor előre utalok a számlára, és majd úgy vásárolok, de egy kicsit bosszant.

Egyszer írt ki valami mást - olyasmit, hogy egy másik accounthoz van rendelve) de aztán mindíg azt írja ki amit korábban is - hogy sorry, de ezt a kártyát nem rendelheted hozzá, próbálj meg egy másikat....
??

No mindegy, várok, aztán majd próbálkozok még. Lehet kártya csere lesz belőle...

:R

MI9 6/64

(#26439) Archttila válasza V/ (#26430) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Naluk lehetett a problema, most sikerult. :) :R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#26440) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Sziasztok, az új felület bevezetése óta még szerencsére nem kellett intéznem semmit PP-on, de most lenne egy problémám.

Rendeltem valamit, amiből az eladó rossz méretet küldött, annak rendje és módja szerint dispute megnyitva,
pár üzi után az eladó felajánlotta hogy visszaadja az árat+pk-t amint megkapta a terméket.

Ezt le is ok-ztam, a PP felületén is látszik hogy "xxx will send you a refund after the returned item is received. Thank you for your patience."

Mivel ajánlva küldtem, látom hogy 2 napja átvette a pakkot az eladó, de semmi sem változott a dispute oldalon.
Ez a kisebb baj, de nem tudok ugyanott ráüzenni, mert miután elfogadtam az ajánlatát, másnapra eltűnt alulról a beíró mező.

A PP-nak írtam az ügyben, de csak 1 formanyomtatvány válasz jött tőlük (eddig).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#26441) V/ válasza aytukabozs (#26440) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt tudod hogy 10 napon belül kell neki visszaküldeni a pénzt? Miután átvette.

[ Szerkesztve ]

(#26442) aytukabozs válasza V/ (#26441) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem, kösz az infót! :)

De akkor mi a jóistenért nem ezt írják az oldalon..?
teszemazt;
"xxx will send you a refund whitin 10 working days, after the returned item is received. Thank you for your patience."
Sokkal tisztább lenne, mint arra kényszeríteni a felhasználókat hogy a FAQ-ban bolyongjanak :/

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#26443) V/ válasza aytukabozs (#26442) üzenetére


V/
Topikgazda

A legtöbb eladó azért 1-4 napon belül küldi, nem jellemző a végső határnap.

(#26444) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Árulok valamit a vaterán és egy angol úriember érdeklődik iránta.
Paypal-on szeretné kifizetni az összeget. Nem vagyok nagy eladó csak sima paypal-om van és nem is adtam így el soha semmit.
Hogy van ilyenkor? Mert úgy tudom ha nem paypal-ról paypal-ra küldi a pénz akkor levonódik bizonyos összeg.
65000.-ft.-ról van szó + a postaköltség ami 8-9k.
köszi

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#26445) V/ válasza cikasz (#26444) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladási ár+száll.költség 3,9%-a+90 Ft, (kb 3000 Ft) mert ha nem hülye, akkor vásárlás ellenértékeként küldi, hogy legyen vásárlói védelme, ha simán "barátnak" küldi semmi védelme nincs, de akkor neked sincs jutalékod. Egyszerű a képlet gondlom a vételárba beépítetted a Vatera jutalékát, így az a különbség hogy nem forintba kapod a pénzt kompenzálja a következőt: 65 000 Ft-os eladási ár esetén a Vatera Értékesítési jutalék: 3200 Ft

[ Szerkesztve ]

(#26446) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy meglepetést az asszonynak, amit paypallal szeretnék fizetni. Mivel meglepetés ezért nem jó ha a számlámhoz kötött paypallal csak úgy simán fizetek mert a számlakivonatból egyből látná hogy vettem valamit. Ha egy unicredit bankban KP-ban befizetek a paypal számlámlájára a saját azonosítómat megadva, akkor tudok így feltölteni pénzt a paypal egyenlegemre, amiből utána tudnék vásárolni?
Csinált már valaki ilyet?

Köszi?

[ Szerkesztve ]

(#26447) V/ válasza Looserke (#26446) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen többen is, akár pár napra ha visszanézel. Az Összefoglalóban is van ezzel foglalkozva.
A jobb felső sarokba a keresőnél írd be: unicredit és jönnek az információk.

[ Szerkesztve ]

(#26448) Looserke válasza V/ (#26447) üzenetére


Looserke
őstag

rendben köszönöm! :))

(#26449) Hintalow válasza cikasz (#26444) üzenetére


Hintalow
senior tag

Azért óvatosan ezzel a "külföldi akar vásárolni vaterán és paypallal fizetne" dologgal, jó eséllyel nigerian scam.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#26450) cikasz válasza Hintalow (#26449) üzenetére


cikasz
őstag

De ha elküldi a pénzt én meg DPD-vel feladom MIUTÁN elküldte, akkor mi gond lehet?
Mármint ha nem screenshotot mutat ugye, hogy elküldte hanem látom "fizikailag" a pénzt.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.