Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Xynis válasza V/ (#25450) üzenetére


Xynis
csendes tag

Elvileg sikerült, köszönöm.

iPad pro 12.9

(#25452) Botigta


Botigta
aktív tag

Sziasztok,

A köv. történt most velem:
Vásároltam Ebey-ről 212.000Ft értékben. Furcsa mód a PayPal minden bejelentkezés nélkül (pedig a kettős bejelentezés is be vaállítva) próbálta levenni a pénzt a bankkártyámról! Első nekifutásra nem sikerült, mert alacsony volt a limit. Ezt felemeltem, majd újra próbálkoztam. Erre szintén minden bejelentkezési kérés nélkül leemelte egy másik bankszámlám (a céges) bankkártyájáról!
Miért lehetséges ez a két anomália, és hogyan lehet megszüntetni?
Köszönöm

(#25453) V/ válasza Botigta (#25452) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a gyorsfizetés be van kapcsolva az eBay-n, akkor nincs külön Paypal belépési eljárás.
Töröld a gyorsfizetést a következő vásárláskor, a másik esetben meg legyen rajta annyi pénz amennyit fizetni kell.
De te vásárolsz és te fizetsz, nem a Paypal, hogy pontosak legyünk.
És ezek nem anomáliák.

(#25454) klrt


klrt
tag

Üdv!
Sikertelen vásárlás után visszakapnám a veszettnek hitt kis pénzem.
Eddig még nem volt rá szükség és nem adtam meg a bankszámlaszámom.
Ma próbáltam megadni, de a rendszer ezt a választ adja:Sorry, we are not able to process your request. Please try again later, amit fordító segítségével meg is értettem.

Próbáltam reggel is, és most is, különböző böngészőkből is(chrome, firefox,ie), de mindig ezt a választ kapom.

Lehet valamit tenni és mennyi időm van rá?
Nem túl sok pénz, de ha már visszautalta akkor jó lenne, ha meg is kapnám.

(#25455) V/ válasza klrt (#25454) üzenetére


V/
Topikgazda

Tisztázzuk a dolgot.
Honnan lett leemelve a sikertelen vásárláshoz a pénz? Bankkártya vagy PP egyenleg?
Az egyenlegen -Balance- addig van amíg abban a devizában nem akarsz vásárolni, mert az egyenleg az elsődleges fizetőeszköz.

[ Szerkesztve ]

(#25456) klrt válasza V/ (#25455) üzenetére


klrt
tag

Beregisztráltam a bankkártyám a PP-hez. Ebayon veszem ami kell, PP-val fizetek. Gondolom akkor a PP-n keresztül a bankkártyáról. Magára a PP-re nem töltöttem fel pénzt.

(#25457) V/ válasza klrt (#25456) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem kell bankszámlát hozzáadnod, ha rákattintasz a fizetési történetben a visszatérítés sorára -REFUND- akkor látni fogod a megnyíló képernyőn, hogy már továbbítva van a kártyádra (arra a számlára amihez a kártya tartozik), ami majd a bankszámládon lesz a refund dátumától számítva 2-3 nap múlva, ez bank függő idő.

[ Szerkesztve ]

(#25458) klrt válasza V/ (#25457) üzenetére


klrt
tag

Ennyivel egyszerűbb.
Próbálom keresni amit írtál, ez a sor lenne az?
Refund:
$5.43 USD to MasterCard Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-9294
This transaction will appear on your credit card statement as "PAYPAL *AOOB78".

(#25459) V/ válasza klrt (#25458) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen erről van szó, majd figyeld a banki számlatörténetben Forintban lesz ott :)

[ Szerkesztve ]

(#25460) klrt válasza V/ (#25459) üzenetére


klrt
tag

ok
Köszi a segítséget! :)

(#25461) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Paypalra feltöltés mennyi idő múlva jelenik meg általában? Lehet elb....tam a dolgot. :/

(#25462) V/ válasza bl0ck (#25461) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogyan történt? Top up vagy a Add funds using Trustly? 2-3 nap a legtöbb banknál ha Top Up volt a másik rövidebb 1 órán belül, de pontos adatot nem tudok, mert nem OTP számlám van.

[ Szerkesztve ]

(#25463) Teodor52 válasza Teodor52 (#24991) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szép napot Mindenkinek!

Volna egy észrevételem illetve eredményem még pluszba a múlt hónapban végzett utalási tesztjeimhez.

De egyben egy kérdés is!

Szóval Tegnap 17:44-kor utaltam a PP-re a terhelés meg 17:58-kor történt.

2 perccel a megadott 18:00 órás határidő előtt,mégsem kaptam meg éjjel 1 órakor az összeget a pp-re,majd csak holnap 1:00-kor.

Miért?

[ Szerkesztve ]

(#25464) V/ válasza Teodor52 (#25463) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik is a bankod? Mert annak a utalási rendje és az Unicredit utalás fogadási rendje is befolyásolja. A Hirdetményekben írják, hogy melyik nap meddig fogadják aznapi teljesítésre a pénzeket, illetve miként könyvelik.

(#25465) Teodor52 válasza V/ (#25464) üzenetére


Teodor52
senior tag

Unicredites vagyok!

Az ő teljesítési rendjük szerint igazából aznap meg kellene kapni mikor utaljuk a pénzt de ugye a tesztjeim mind másnap 1:00-ra mutatnak de ez sajnos ma nem jött össze.
Holnap 1:00-ra lesz a pénzem a pp-én. :(

Jó kicsúsztassák

[ Szerkesztve ]

(#25466) bl0ck válasza V/ (#25462) üzenetére


bl0ck
tag

Top Up-pal, az összeg levonásra is került ugye. Csak most azon parázok, hogy a levegőbe lett az összeg, nem is az, hogy nem lesz meg az amire szántam.

(#25467) V/ válasza Teodor52 (#25465) üzenetére


V/
Topikgazda

Emlékszel rá hogy írtam nem igazán értem az Unicredit bankon belüli átvezetés lassúságát, idegen bankról hamarabb felkerül a pénz a PP egyenlegre.

(#25468) V/ válasza bl0ck (#25466) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a közleménybe csak a transfer id szerepel és a te neveden volt a bankszámlán is akkor oké minden. (vezetékneved a banknál = PP last name). 1- 2 nap egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#25469) bl0ck válasza V/ (#25468) üzenetére


bl0ck
tag

Közleménybe az a megadott id szerepel így van. A banknál meg pp-nél ugyan az a név van, értelem szerűen megfelelően.

(#25470) V/ válasza bl0ck (#25469) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nyugalom.Holnap meglesz.

(#25471) bl0ck válasza V/ (#25470) üzenetére


bl0ck
tag

Nagyon remélem, úgy legyen!

Köszöntem a segítséget meg, majdnem megfeledkeztem. :R :R

(#25472) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy telót Gearbestről, EU raktárból. 96$ lenne az összeg. A PayPalemhez van kötve banki számla is (K&H) és Visa is, kb 20-szor már rendeltem is PayPalen keresztül. De a GB-s rendelésnél csak a VISA-t látom. Miért?

(#25473) Botigta válasza V/ (#25453) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm válaszod. És vélemyényed szerint biztonságos ez a fizetési mód?
Azt nem lehet külön kikapcsolni, hogy önkényesen végig próbálgassa a kártyákat?

(#25474) V/ válasza Botigta (#25473) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyira nem önkényes, de ha kikapcsolod akkor te választhatsz kártyát.
Én személy szerint nagyon régóta nem használom a gyors fizetést. Jobb szeretem kontroll alatt tartani a Paypal-t.

[ Szerkesztve ]

(#25475) V/ válasza MineFox54 (#25472) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert bankszámla a magyar regisztrációnál nem fizetőeszköz. Csak az egyenlegedről való pénzkiküldés miatt szükséges a bankszámlát hozzáadni.
Fizethetsz a PP egyenlegedről vagy a hozzáadott kártyáról.

(#25476) MineFox54 válasza V/ (#25475) üzenetére


MineFox54
őstag

Ezt hogy érted? Többször is renfdeltem már azzal.

(#25477) V/ válasza MineFox54 (#25476) üzenetére


V/
Topikgazda

Most komolyan?
Ezt írtam a kérdésedre válaszul:
Azért mert bankszámla a magyar regisztrációnál nem fizetőeszköz.
Talán nézd meg a vásárlási bejegyzéseidet midegyik kártyás fizetés volt, vagy utaltál a számládról a Paypal egyenlegedre és azzal fizettél.
Figyelmedbe ajánlom az alábbi képen a bal felső rész Paid with alatti bejegyzést a VISA x-9999 kártyás fizetést jelent, ha 31 HUF PayPal balance az a Paypal egyenlegről történő fizetés és ezek szerint neked van egy nem a kettőhöz tartozó bejegyzésed ami talán Paid with Bank accounts

Sokat segítene ha tisztában lennél, hogy hogyan használod a Paypal-t és nem írnál megtévesztő információkat.

[ Szerkesztve ]

(#25478) V/ válasza MineFox54 (#25472) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez meg a halálom:
kb 20-szor már rendeltem is PayPalen keresztül.
Fizettél, a Paypal elektronikus fizető eszköz amit az eBay-n és egyes webshop-ban történt rendeléseket fizeted.

[ Szerkesztve ]

(#25479) bl0ck válasza V/ (#25470) üzenetére


bl0ck
tag

Megkönnyebbülve néztem az emaileket, sikerült.
Köszöntem a segítséget még egyszer. :R

(#25480) DoItYourself válasza V/ (#25474) üzenetére


DoItYourself
addikt

A gyors fizetést az ebay fiókomban tudom kikapcsolni? Remélem nem butaságot kérdeztem.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25481) V/ válasza DoItYourself (#25480) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor fizetsz az eBay összesítő képernyőn van egy unlink, valahogy így néz ki, piros keretezett részben látod:

[ Szerkesztve ]

(#25482) nikolaidisz válasza V/ (#25481) üzenetére


nikolaidisz
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Mivel nincs sem bankszámlám sem kártyám ezért a top up módszert választottam úgy hogy besétáltam az unicredit bankba és pénztárba fizettem be az összeget 70 ezer forintot.
Közben kiderült hogy ahoz amit vásárolni szeretnék még felkéne tegyek 80 ezer forintot. Működhet ez a történet? Még a 70 et sem írták jóvá. Igaz még csak tegnap történt.
Még sose használtam ezt a módszert mert mindíg kértem kölcsön kártyát kp-ért cserébe.
Ezeket a limiteket meg totál nem értem. főleg hogy az új felületen nem is látni ezeket.
Attól félek hogy esetleg ezt a 70 et jóváírják de ha megpróbálok még 80-at feltenni akkor az már nem fog menni a limit miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25483) V/ válasza nikolaidisz (#25482) üzenetére


V/
Topikgazda

A limit fordítva működik, ha maradna mondjuk 30000 Ft a vásárlás után az egyenlegeden, akkor szeptemberben csak 21000 Ft-ot tudnál a bankszámládra visszaküldeni, majd 30 nap múlva októberben a maradék 9000 Ft-ot, mivel nincs bankkártya hozzáadva.
A vásárlás és az egyenleg feltöltés nincs limitálva.

[ Szerkesztve ]

(#25484) nikolaidisz válasza V/ (#25483) üzenetére


nikolaidisz
újonc

És a feltöltés működik ilyen módon , pénztári befizetéssel. Nem utalás! Nincs számlám.( Név cím minden egyezik ) Nem kell amiatt aggódnom hogy nem érkezik be a pénz amit befizettem és befizethetek még 80 at nyugodtan?

(#25485) V/ válasza nikolaidisz (#25484) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a pénztári befizetésnél is utalás történik, csak a banki pénztáros csinálja, nyugodtan mondhatjuk annak.
A Név cím minden egyezik nincs értelme és jelentősége, mert a számlaszám, az összeg és a közlemény rovatban a transzfer id az, ami számít, még a kézi bizonylaton is.
Egy kicsit lassú a könyvelés 1 nappal több szokott lenni, mint a bankszámláról utalás. Írja is a Paypal az 1-2 munkanapot, de magyar viszonylatba 3 is lehet.
Ha más szöveg nem került a közlemény rovatba csak a transzfer id és pontos volt a számlaszám akkor nincs miért aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#25486) nikolaidisz válasza V/ (#25485) üzenetére


nikolaidisz
újonc

Köszönöm a gyors választ. Most egy kicsit megnyugodtam. Jó pár évvel ezelőtt volt olyan hogy a PP acount nem az én nevemen volt ugyanígy befizettem pénztárba és nem fogadták el. Majd jó két hónap elteltével csengetett a postás hogy utalványom érkezett. 100 ezrem keringett valahol 2 hónapig. Izgi volt.

(#25487) V/ válasza nikolaidisz (#25486) üzenetére


V/
Topikgazda

Az gáz, mert eddig is a Paypal 15 nap után visszautalta a pénzt, amit nem lehetett lekönyvelni, nyilván a bank nehezen talált meg téged.

(#25488) DoItYourself válasza DoItYourself (#25423) üzenetére


DoItYourself
addikt

Átállítottam a Conversion Options-nél, hogy a bankom váltsa át a forintot, ne a PayPal.
Fizettem szept. 12.-én $19,52 értékben, ez 5488 Ft-ként jelent meg a számlámon (281,15 Ft/€ árfolyam).

Az előző fizetési adatok PayPal konverzióval, szept. 7.: $9,15 = 2551 Ft (278,8 Ft/€ árfolyam).

:F Lehetséges ez?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25489) V/ válasza DoItYourself (#25488) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik is a bankod és milyen a kártyád?
De ma a Paypal árfolyam 287,5 Ft, de 12-én legfeljebb 1 forint eltérés +-.
Jó a bankod árfolyama.
A Balance és Payment konverzió más-más árfolyam a Paypal-n.
De mindig a banki árfolyam a kevesebb, de naponta változik.

[ Szerkesztve ]

(#25490) DoItYourself válasza V/ (#25489) üzenetére


DoItYourself
addikt

K&H, és Maestro.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25491) V/ válasza DoItYourself (#25490) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott 5-8 Ft-al kedvezőbb általában, mint a Paypal.

(#25492) DoItYourself válasza V/ (#25491) üzenetére


DoItYourself
addikt

Remélem ugyanarról beszélünk:

Conversion Options

PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.

The PayPal currency conversion process
The MasterCard and Visa currency conversion process
Please select your option below:

Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with respect to any matter related to this conversion.

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.

Select an option above, then click Submit to complete the currency conversion process.

Esetemben a fölső opció kedvezőbb árfolyamot eredményezett, mint az alsó, pedig fordítva kellene, hogy legyen. Bocs, hogy itt értetlenkedek, ezen a pár forinton nem múlik semmi, csak nem értem, miért fordítva van, mint ahogy írod.
Még annyi, hogy a fizetési napokat írtam, de a terhelések pár nappal később jelentek csak meg a számlámon: pl. a 12.-i az tegnap.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25493) V/ válasza DoItYourself (#25492) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán kell beemelned, mivel én készítettem a konverzió beállítás leírását.
Ha banki váltás van beállítva, bármely banknál jobb az árfolyam mint a Paypal-n.
A Paypal vásárlási árfolyam amit írtam a következő módon nézhető meg.
PayPal balance, Manage currencies,jobb oldalon Currency Exchange alapból a Select type of currency conversion-nál a Balance Conversion-on áll. Ez kell átváltani Payment conversion-ra.
From Hungarian Forint legyen a To U.S.Dollar és ekkor megkapjuk az aktuális árfolyamot amit adni fogunk 1 $-ért, jelenleg 288 Ft.
A fenti a jó beállítás, mert a matek így jön ki: 1 HUF = 0.00347894 USD, 288* az előbbi számmal.
A K&H jelenleg 283,39 Ft-al számolja a $-t, ők a többi banknál drágábban adják, de még akkor is van egy kis különbség most 4,61 Ft.
€ esetén Paypal 324 Ft K&H 316,01 Ft itt már nagyobb a különbség 7,99 Ft.
Ők így számolják el:
Forintszámla esetén, ha az elszámoló devizanem nem forint a Bank a saját feldolgozási napján érvényes, a Bank fiókjaiban és honlapján hivatalosan közzétett deviza I. eladási árfolyamon átszámított összeggel történik,.

Jó eséllyel nem a jó beállítás volt amikor a Paypal árfolyamot nézted, amikor előzőleg fizettél más volt az árfolyam, nem kívánok ezzel többet foglalkozni, ha te meggyőzted magadat, hogy jobb neked a Paypal árfolyamon vásárolni, ám legyen.

[ Szerkesztve ]

(#25494) DoItYourself válasza V/ (#25493) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nem győztem meg magam semmiről. :) Egy hete van paypal fiókom, azért kérdezősködök itt. Nem néztem semmilyen árfolyamot, fizettem így is, úgy is, aztán leírtam a számokat ide.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25495) V/ válasza DoItYourself (#25494) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit ellenőrizhetsz, hogy a Paypal fizetési történetben ha rákattintasz a vásárlási sorra, akkor megnyíló képernyőn nem lehet a Paid with alatt Conversion rate szöveges megjegyzés vagy Exchange rate szöveg, akkor biztos a bank váltott.
Oké, akkor a számok nem stimmelnek. Az egyenlegen lévő 400 Ft az első vásárlásba nem lett befoglalva?
Nekem meg évek óta van.

[ Szerkesztve ]

(#25496) DoItYourself válasza V/ (#25495) üzenetére


DoItYourself
addikt

Mind a kettőnél azt látom, hogy Paid with Maestro xxxx
A 400 Ft-ot sehol se látom, most hirtelen azt se tudom, azt eszik vagy isszák.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25497) V/ válasza DoItYourself (#25496) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze azt írja, de alatta van hogy PP konvertál vagy nem.
Ha konfirmálod a Paypal-n a kártyád akkor levonnak 400 Ft-ot és azt ha beírod a kapott kódot akkor jóváírják az egyenlegeden.
De jók ezek a váltások, 12-én annyi volt K és H árfolyama mint amit számoltál 278,7 Ft, tehát már 7-én banki váltáson volt a kártyád, 14-én viszont az árfolyam 279,86 volt, a 281,14 az nem stimmel, de nem olyan nagy különbség.
A Paypal váltással több lett volna. 11-én a Paypal 288 Ft volt 12-én +- 1 Forint, 9,3 Ft különbség a bankod javára a 12-i jóváíráskor.

[ Szerkesztve ]

(#25498) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!

Éves szinten PayPal esetében van-e összeg korlát, ami kimehet a számláról?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#25499) DEGU83


DEGU83
tag

Sziasztok, egymás után többször léptem be a paypalra és most valamiért nem enged belépni, azaz belépni enged,de fizetni nem tudok. Küld valami one-time passcode-ot, de nem tudom mit kell vele csinálni, hová kell beírni. Csak telefonon lehet elintézni?

(#25500) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Olyan problémával fordulok most hozzátok, hogy a sógorom kint dolgozott németbe és ott hozott létre paypal fiókot. Mivel nemzetiségnek németet adott meg, hogy német cimet tudjon beírni, most pont a fordítottjával van probléma. Magyar cimet akar megadni, de már az irányítószámnál elakad, mert 5 jegyű kell. Nemzetiséget nem lehet megváltoztatni, így magyar címet sem tud megadni, de még a magyar bankkártyájat sem fogadja el. Mit lehet ilyenkor tenni? :F

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.