Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) V/ válasza medica (#26300) üzenetére


V/
Topikgazda

Szóval ha magyar a regisztrációd kártyáról nem lehet rá utalni.
Unicreditnél tettem be pénzt Pénztári befizetéssel? Aki bepötyögte az adataidat a közlemény rovatba véletlenül nem írt többet be mint a Transfer ID?
A pénztári bizonylatot gondolom jól töltötted ki a fenti figyelembevételével?

(#26302) medica válasza V/ (#26301) üzenetére


medica
senior tag

Az id mellett az emailcím is rá került - ez a gond? Pénztári befizetés (ft).

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#26303) mufi


mufi
senior tag

Hali srácok, kifizettem a vásárolt terméket ebayen, ráklikkeltem hogy pay item, kidobott ebayen belül egy másik oldalra, paypal login, fizettem, erre mikor külön léptem be a paypal számlámra, hogy feltöltsem akkor láttam, hogy ott a terhelés a ifizetett termék+posta meg még valami Pitney Bowes-ra, 11GBP. Ez mi a rák?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#26304) V/ válasza medica (#26302) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, oda nem lehet mást beírni, így az automata rendszer nem tudja azonosítani. Írnod kellene nekik. Az Összefoglaló Tippek röviden utolsó bejegyzése segíthet

(#26305) V/ válasza mufi (#26303) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnézted a szállítást? GSP-s esetén két fizetési tételed lesz, ilyenkor a szállítási költség megbontva kerül levonásra: a kisebbik hányad az eladóé lesz, a nagyobbat a logisztikai cég kapja amit Pitney Bowes-nak hívnak. A terméklapon a szállításnál meg is említik.

[ Szerkesztve ]

(#26306) medica válasza V/ (#26304) üzenetére


medica
senior tag

Értem, köszi. Ilyenkor a pénzzel mi van? Menjek a bankba módosítani az utalást? Lenyúlja a paypal?

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#26307) V/ válasza medica (#26306) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló Tippek röviden utolsó bejegyzése segíthet.
A PayPal-hez fordulj. amit a tippben javasoltam az alapján le tudják könyvelni, annyi hogy az információkat a helyzethez igazítod. Még 14 napig náluk van azután visszaküldik a banknak.

(#26308) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Business acc.-ot szeretnék gyártani,de az elején az űrlap kitöltésénél nem találom a Magyarország opciót a legördülő listában,és a Zip code-t sem fogadja el.
Tudna valaki segíteni?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26309) medica válasza V/ (#26307) üzenetére


medica
senior tag

Ok, köszi szépen, megírtam nekik.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#26310) V/ válasza atyca (#26308) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom akkor van vállalkozói adószámod és közösségi adószámod is?
Ezen az oldalon[link] megy, az e-mail cím beírása után képernyőn ott a magyar zászló.

[ Szerkesztve ]

(#26311) faceteamgyur


faceteamgyur
újonc

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy Paypal-on van X összegem amit ki szeretnék utalni az OTP számlaszámomra.
Ahogy néztem a Trustly az otp-t támogatja de mivel nem használtam soha és a paypal-al se vagyok nagyon otthon segítséget kérném.

Kiválasztom turstly-t beírom mennyit szeretnék hogy ki utaljanak és utána bejön hogy
Azonosítókód:

Számla(egy három jegyű számsor utána):

Jelszó:

ide pontosan mit kell beírni?
Azt sejtem a számlához a számlaszám kell ahova utalnám ki de az is milyen formában? Ugy ahogy pl. a bankban egy kivonaton szerepel vagy kibővített változatban ami lehet szükséges külföldről érkező utalásnál?
Illetve a trustlynál szükséges-e a paypalnál nem a bankártyát megadni hanem a bank accountot vagy elég csak a trustlyn belül?

[ Szerkesztve ]

(#26312) V/ válasza faceteamgyur (#26311) üzenetére


V/
Topikgazda

A Add funds using Trustly az egyenleg feltöltése, te nem ezt akarod

Az alatta lévő menüpont a Withdraw funds kell neked, Segítség az Összefoglalóban. PayPal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára a Withdraw funds menüponttal:

De egyébként ha Trustly
Ott átléptél az OTP netbanki felületének belépési oladlára és a bankszámládról utalsz a PayPal egyenlegedre.

[ Szerkesztve ]

(#26313) atyca válasza V/ (#26310) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Nekem ilyen oldalam"van":

De akkor nekifutok a te megközelítésed felől.
ui:Ugyanoda visz :F

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26314) V/ válasza atyca (#26313) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nagyon is egy személyes fiók regisztrációnak néz ki, mert máshol nem kéri a TB azonosítót, mivel a cégeknek az nincs.
Kipróbáltam mind az UK, mind az USA helyet választva hasonló regisztrációs oldal jön fel mint a magyarnál.
Oké, milyen ország lennél?
USA a SingUp

A fél Világot végig próbáltam regisztrációval, olyan nem került elő amit adtál képet.

Felugró ablak engedélyezve? Én Firefox-ot használok.

[ Szerkesztve ]

(#26315) V/ válasza atyca (#26313) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor B változat, a meglévő fiókodat akarod üzletivé tenni?
Mert én ezt új fiók létrehozásnak értettem: Business acc.-ot szeretnék gyártani
Mert annál is ugyanaz a üzleti adatbevteli képernyő jön elő, innentől akkor passzolom. :R

[ Szerkesztve ]

(#26316) atyca válasza V/ (#26314) üzenetére


atyca
senior tag

Ez már az általad linkelt oldal után van.Sign up for a Business account
Az általad jelzett oldalon is jártam,de ott is mintha az Usa-ba képzelt volna az oldal.
A telefonnál három jegyű előhívó,és a helynél pedig a tagállamok rövidítése.
Hogy tudnám ezt törölni,és elölről kezdeni?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26317) atyca válasza V/ (#26315) üzenetére


atyca
senior tag

Nem a meglévőt,hanem egy vadi újat szerettem volna létrehozni.
Más az email cím is.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26318) V/ válasza atyca (#26316) üzenetére


V/
Topikgazda

Másik böngésző vagy a PayPal sütik törlése, felugró ablak engedélyezése és a böngésző újraindítás után megpróbálod.
https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/account-selection
Ennek a képernyőnek kell megjelenni:


A Business Account rádió gombot már én jelöltem a képen

(#26319) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Az összefoglalóban elavult a Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva

Helyette: Paypal: ha nem akarsz sokat fizetni a pénzváltásért

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26320) atyca válasza V/ (#26318) üzenetére


atyca
senior tag

Kénytelen voltam ezt végigjátszani,mert már a saját accommal sem engedett belépni.
Most az jó lett ezek után.
Majd az asszony gépén próbálkozom,úgyis az lesz használva erre a célra.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26321) V/ válasza Dluinet (#26319) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért is?
Mert ugyanazon képek vannak benne, lehet hogy más a megfogalmazásom, de nem elavult. és régebben legyártottam már az új felületre, mint a 2016-11-01-i bejegyzés http://kiszamolo.hu-n
Nincs eldugva, aki tud angolul megtalálja, vagy ide téved a topikba és akkor is.
De az utolsó mondata hiányos, mert kimaradt belőle az ami fixálja is a beállítást.
Itt kell gyorsan átrakni az alsó lehetőségre, a “Bill me…” kezdetű bekezdésre és nyomni kell egy Submit-ot. Mostantól elvileg fontban, dollárban, stb. fog számlázni a Paypal és a bankod árfolyamán fogják váltani a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#26322) atyca válasza atyca (#26320) üzenetére


atyca
senior tag

Az asszony gépén minden úgy zajlott ahogy leírtad.
Köszönöm a törődést még egyszer!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#26323) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nagy szemetek ezek a PP-osok. Beállítottam pár hónapja, hogy a bankom váltsa a devizát, erre most nézem, hogy sokkal többet ír ki, mint amit én kiszámolok, erre látom, hogy megint visszaállt alapra, miszerint a PP váltja a devizát. Nem változtattam kártyát.

(#26324) V/: Most írtam kollégának, neki is visszaugrott és ugyan úgy nem volt se kártyacsere, se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#26324) V/ válasza KaiotEch (#26323) üzenetére


V/
Topikgazda

Az enyémek - 2 kártya - évek óta nem váltanak vissza (Visa és Mastercard kártyák), így egyoldalúnak tűnik a minősítő jelződ, technikai probléma már fel sem merülhet?
Akkor néha talán nekem is hibásan kellene működnie? Gondolom.
De pont ezért javasoltam sokszor, hogy vessen mindenki egy pillantást a fizetési képernyőre.
Azt is vegyétek figyelembe, hogy a kártyákon keresztül kommunikál a a bankod és a PayPal is, a rendszer üzenetek is kavarhatnak egy kicsit, meg a bankok karbantartása.

[ Szerkesztve ]

(#26325) Intruder2k5 válasza Dluinet (#26319) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom te mit néztél az összefoglalóban, de én lényegében ugyanazt látom ott is mint a linkelt cikkben, pontosan ugyanazokat a menüpontokat járja be mindkét leírás. Ebből pedig csak arra tudok következtetni, hogy az összefoglaló sem elavult. Sőt, most magam is átállítottam az összefoglaló alapján a PP fiókomban, és bizton állíthatom, működik a leírás. Lehet a linkelt blogger is épp itt olvasta, és most megírta a saját oldalán, mint aki feltalálta a spanyol viaszt.

(#26326) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Bocsánat mindenkitől

de igazatok van, csak én vagyok vak
a tietek is teljesen jó, csak a Filter status by: sor teljesen megzavart

még egyszer bocs :R :R :R

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#26327) kzsolt00


kzsolt00
tag

Sziasztok!

Gyors segítséget szeretnék kérni, mert csak a mai napig tart a 11.11 china black firday, vagy akár minek is nevezzük. A spemallról szeretnék vásárolni 2 telefont. Kosárba rak megtörtént, checkout with paypal ra katt, és elvisz a paypalos fizetési felületre. Belogolok paypalra és ugye ott kellene elfogadnom a fizetést ha minden igaz, de ezt látom:

Először azt hittem a forrás oldal (spemall.com) a sz@r, és uj rendelést adtam le, de ugyan ez fogadott. Most úgy gondoltam lehet az egész regisztrált spemall accountom romlott el, ezért egy zsír uj accot regeltem, ugyan azt a rendelést összeállítottam, fizetés paypallal, de ugyan az a baj...

Próbáltam olyat is csinálni, hogy egy másik paypall accounthoz hozzá rendelem a kártyámat amivel fizetni szerettem volna (és biztos hogy van rajta pénz!), de az meg nem lehetséges, valamiért. Az én accountomból kitudtam venni a kártyámat ( és ujra visszaadni ha kell), de a testvérem paypall accához nem tudtam hozzárendelni.

Szóval kérlek benneteket segítsetek!
Köszönöm!

(#26328) medica válasza V/ (#26307) üzenetére


medica
senior tag

Rendeződött is. :R

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#26329) V/ válasza kzsolt00 (#26327) üzenetére


V/
Topikgazda

Betű szerint kell egyezni a Spemall szállítási címnek a PayPal címmel.

(#26330) kzsolt00 válasza V/ (#26329) üzenetére


kzsolt00
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
De, hogy úgy fogalmazzak: "Öcsém, ilyet, komolyan....." A probléma az volt, leírom, hogy mások is okulhassanak belőle, hogy a paypalnál ékezetekkel volt megadva a címem, a spemallnál meg ékezet nélkül..

Egyrészt ennek nem szabadna, hogy problémát okozzon, másrészt meg az a hibakezelés, és informálás... Ha nem mondod SOHA nem gondoltam volna erre...

Még egyszer hálás köszönet!

(#26331) peestike válasza kzsolt00 (#26330) üzenetére


peestike
senior tag

Most fizettem spemall rendelést paypallal, simán ment, pedig teljesen más a cím paypalon, mint a spemall oldalán. De gearbest-en is és banggood-on is máshogy van a címem. Igaz, ékezet sehol nincs, de utca keveredések vannak.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#26332) V/ válasza peestike (#26331) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért írtam, mert nekem kapásból írta a hibát, utána megnézve a Spemall feltételeit ott utaltak rá, viszont ha nem PayPal fiókra belépve fizetek, csak a vendég belépéses PayPal kártya fizetést használva, ott nincs ilyen gond. Hogy nálad miként megy ennek ellenére az érdekes.

(#26333) Lauda


Lauda
félisten

Csatolnam a bankkartyamat, van a link a bank account es link a card, a jobb oldalin tudom ezt megtenni? Koszonom!

(#26334) Intruder2k5 válasza Lauda (#26333) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#26335) V/ válasza Lauda (#26333) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kártya akkor link a card
Előtte ha gondolod, nézd meg az Összefoglalóban lévő Kártya hozzáadás anyagot

(#26336) Lauda válasza Intruder2k5 (#26334) üzenetére


Lauda
félisten

Intruder2k5, V/

Koszi! Olvastam a leirast, csak azota szerintem valtozott a felulet. :) :R Kozben eszembe jutott, hogy este 8-ig karbantart az erste es semmilyen kartyas muvelet nem lehetseges, hogy szakadnanak meg. :W :W Igy meg a kartyat sem tudom hozzaadni, mert probaterhelest sem fog tudni kesziteni.

Na majd holnap. :)

[ Szerkesztve ]

(#26337) V/ válasza Lauda (#26336) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönöm a bizalmat, ha kell naponta frissítem a leírásokat, annyit azért elvártam volna, hogy mielőtt ezt leírod talán rákattintasz a linkre: Olvastam a leirast, csak azota szerintem valtozott a felulet. Mert nem olvastad. :F
Mivel lehet vásárolni a kártyával -Erstés vagyok- a kártya ellenőrzés egy 1 $-os próbavásárlás keretében történik, hozzá lehet adni. Benne van ez is a leírásban.

[ Szerkesztve ]

(#26338) Intruder2k5 válasza Lauda (#26336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt nem tudom, de ha változott, akkor gondolom V/ rövidesen korrigálja az útmutatót.

Na ja, ezzel (ERSTE karbantartás) én is 5 perce szembesültem.

(#26339) V/
OK, de azért meg ne egyétek egymást. :)

[ Szerkesztve ]

(#26339) V/ válasza Intruder2k5 (#26338) üzenetére


V/
Topikgazda

Válaszoltam neki, jó a leírás, csak meg kell nézni.

(#26340) Lauda válasza V/ (#26337) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem elbeszelunk egymas mellett, mert a leirasod ota szetszedtek a bankszamla es a kartya hozzaadast.

Bank acounts and cards-ra kattintás

Ilyet en nem talaltam sehol, ezert irtam, hogy valtozott a felulet.

Az erste bank szerint nem lehetseges a kartyahasznalat, most miert irod, hogy igen?

[ Szerkesztve ]

(#26341) V/


V/
Topikgazda

Annyit szeretnék kérni a fórumot olvasóktól, ha valamelyik segédanyag pontosításra szorul, akkor röviden utaljon már a változtatandó részre, könnyebb lesz a javítás. Köszönöm előre is.

(#26342) V/ válasza Lauda (#26340) üzenetére


V/
Topikgazda

Most ez van:

én ezt írtam: Bank acounts and cards-ra kattintás

Nem annyira bonyolult megtalálni a helyes következő lépést, de már javítom is.

(#26343) Intruder2k5 válasza V/ (#26341) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt inkább írd be az összefoglaló végére, vagy akár minden egyes útmutatód aljára, mintegy láblécként, amint itt is látható néhány sor a készítőkről, minden hsz alján.

[ Szerkesztve ]

(#26344) V/ válasza Lauda (#26340) üzenetére


V/
Topikgazda

2016. november 11. péntek 20:00 és 2016. november 12. szombat 20:00
Ebben az időszakban az alábbi szolgáltatásaink lesznek elérhetők:
bankkártya-letiltás Erste TeleBankon és ERSTEBUSINESS24-en keresztül
fizetés és vásárlás bankkártyával
készpénzfelvétel és egyenleglekérdezés ATM-en keresztül

[ Szerkesztve ]

(#26345) Lauda válasza V/ (#26342) üzenetére


Lauda
félisten

Mar megtalaltam azota, csak ezt dobta elem [kép], igy nem kerestem tovabbi lehetoseget.

V/ Koszi! Offon vagyok ezek szerint. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26346) V/ válasza Lauda (#26345) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd a felugró ablak nem az alapértelmezett kinézet, ha ezeket a váltózó tájékoztatókat is belinkelném nem lehetne győzni a javítást.
A jobb felső sarok X-re kattintva eltűnik és látod az igazit, de ha ott a Link... re kattintasz akkor rögtön a beviteli ablakhoz lép. De majd ezzel a résszel is bővítem a leírást. Köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmemet, hogy minden variációt célszerű leírni.
Azt viszont írtam, hogy a magyar regisztrációhoz készülnek a segítségeket, más országok esetén eltérések lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#26347) Lauda válasza V/ (#26346) üzenetére


Lauda
félisten

Ne haragudj erte, en voltam a figyelmetlem. ;)

Kozben hozzadtam a kartyamat es meg is terheltettem, sms meg nem jott a netbankba meg nem tudok belepni emiatt a karbantartas miatt.

[ Szerkesztve ]

(#26348) V/ válasza Lauda (#26347) üzenetére


V/
Topikgazda

Már vásárolhatsz a kártyával, ha van rajta pénz, de az 1 $-os ról nem jött volna sms mert azt Erste 5 mp-n belül sztornózza.
A 400 Ft-os konfirmálás meg, ha most nem akarsz az egyenlegről 21000 Ft-nál többet kiküldeni a számládra akkor ráér később.

[ Szerkesztve ]

(#26349) Lauda válasza V/ (#26348) üzenetére


Lauda
félisten

de az 1 $-os ról nem jött volna sms mert azt Erste 5 mp-n belül sztornózza.

Ezt atolvastam tobbszor is, de nem ertem. ;)

Szoval a lenyeg, hogy vasarolhatok vele. ;) Ket orat vasarolnek gearbestrol, osszesen 10 ezer forint a ketto.

(#26350) V/ válasza Lauda (#26349) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyás vásárlás folyamata a következő: fizetsz a kártyával,
1. a terminál elküldi a kapcsolat kérést a kártya szám alapján,
2. a bank visszaigazolja a kártyát,
3. ezután a terminál elküldi a vásárlási információkat,
4.a bank fogadja és
5. nyugtázza erről kapsz a terminálból cédulkát.

Amikor beírod a kártyaszámot, akkor az hogy létező a kártya annak az ellenőrzése úgy történik hogy küld a PayPal egy 1$-os vásárlást 1. pont, erre a bank, ha élő a kártya küld visszaigazolást 2. pont, ezután a PayPal részéről nem a 3. pont megy, hanem a 0. pont, sztornó értesítés az előbbi kérésre, erre a bank is törli.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.