Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) Szabinamarti


Szabinamarti
újonc

Sziasztok!! Azzal a kéréssel fordulok hozzátok hogy a paypal utalaskor kérte a közüzemi számlát, meg személy igazolványt stb.. elfogadtak mindent nagy nehezen ki van pipalva az oldalon az elfogadás de a pénzt még mindig nem engedi utalni a számlára.... Írtunk is nekik de válasz nem érkezett.... Szerintetek mit lehet tenni?? Vagy van valami megoldás??? Segítsetek!!!!!!😔 :B

(#25802) V/ válasza Szabinamarti (#25801) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alapok, kártya hozzáadva, a bankszámlaszám a pénzforgalmi számla száma? Milyen Balance-n van és ha vételárként jött, akkor már nem vonatkozik rád a 21 napos késleltetés a vevő védelem miatt?

(#25803) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

A Raiffeisen Okoskártyát nem preferálja a PP?

most is ez a kép fogad, pedig már rég regeltem a kártyámat, az ellenőrző pénzt is rég átutaltam, mégsem működik a PP accom.

Anno valami megerősítést kért 4 jegyű kóddal, de úgysem akart működni a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#25804) V/ válasza ubyegon2 (#25803) üzenetére


V/
Topikgazda

Az milyen kártya? Visa, Mastercard, Maestro?
Ha a kártya hozzáadást az Összefoglalóban lévő leírás alapján csinálod működnie kell a fenti típusú kártyákkal.
Nézd meg, hogy a klasszikus My Profilban látható-e, illetve ott My Money és Add cards.
Tudom hogy figyeltél arra, hogy legalább 800 Ft legyen a kártyán, amikor beírod a számot, a dátumot és a csc kódot akkor ellenőrzésképpen levon 1 $-nak megfelelő összeget, ha ez sikeres akkor kiírja és kapsz egy e-mailt You’ve added a card to your PayPal account témával. Kaptál ilyet?

az ellenőrző pénzt is rég átutaltam Ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#25805) ubyegon2 válasza V/ (#25804) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

MC kártya. Az ellenőrző pénz 400 ft volt, azt utaltam, vagy lehet, hogy levonta? Nem most próbálkoztam, kb egy éve, csak mostanában vásárolgatok és kéne a PP lehetőség. Volt pénz a kártyán bőven.

A számla úgy néz ki rögzítve van, csak a kártya nem. Ma is próbáltam, de nem megy.

Kaptam ilyet, most találtam meg:

"You’ve added a card to your PayPal account"

On Aug 23, 2015, you added a card ending in 7132 to your PayPal account.

You are receiving this email notification because this email address is listed as the administrative contact email for your PayPal account.

Yours sincerely,
PayPal

Innetől nem ment sehová semmi tovább. :U

[ Szerkesztve ]

(#25806) V/ válasza ubyegon2 (#25805) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már hozzáadtad akkor nem lehet újból.
Akkor nézd meg, hogy a kártya tényleg nincs-e már fent, lehet hogy csak ezen a nézeten nem látod, ha igen, akkor csinálj az adatokon egy frissítést, nem kell majd konfirmálni. Vagy próbáld felvinni, ha még sem látod. Az biztos, hogy nem távolítottad el?

Az Összefoglalóban ezt keresd
Tippek:
A Paypal fiók adatainak elérése:
A következő módon lehet elérni a Profile-t.

És ezen a linken lépj be előtte. Ha ezt használod akkor persze tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#25807) ubyegon2 válasza V/ (#25806) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem. Ezen a linken érem el az oldalt. Köszi a segítséget, lecsekkolom majd ezeket, az biztos, hogy nem töröltem.
Ha minden kötél szakad, érdemesebb lenne egy új profilt csinálnom szerinted? Az tiszta, hogy akkor minden menne az elejéről.

Account options-nál ez van

No de én nem akarok upgradelni businnesre!

van valami ilyen is. Ezen a felületen próbáltam már többször hozzáadni!

ezt szokta kiirni

[ Szerkesztve ]

(#25808) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#25807) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ezt követően kérte az ID küldését, megküldtem. Semmi válasz.
Most elküldtem nekik újra a szig mindkét oldalát.

Ha jól látom, azt írja, hogy adjak hozzá másik kártyát. Akkor csak nem szereti a raffiás cardot!

Ezen kívül még Cetelemes hitelkártyám van.

[ Szerkesztve ]

(#25809) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#25808) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[IMG
:/dl/upc/2016-10/08/340708_d0hpogjnvmblgjr9_kepernyokep_2016-10-08_18_12_19.thumb.png]

Itt kéne eltávolítanom a Bankot gondolom....
Alatta lévő panelon meg meg lehetne adni az új Credit cards-t. Jól gondolom? Cetelemes hitelkártyád érdemes megadni?

(#25810) V/ válasza ubyegon2 (#25808) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamiért letiltották ezt a kártyát, ezért mivel be van regisztrálva nem engedi újból felvinni.
Mikor küldted el? Pár nap szokott lenni amíg végig fut.
Mivel a kártyát eltávolíthatod, a Cetelemes-t próbáld meg hozzárendelni -a konfirmálást kihagyhatod a végén, az úgyis a pénzküldési limit eltörlése miatt kell-, ha beállítod az sms belépési védelmet, akkor nem kell attól félni, hogy más vásárolna vele.
Viszont így nem kell a Rafi kártyára várnod.
A bankszámla nem gond, azzal ne foglalkozz.

[ Szerkesztve ]

(#25811) ubyegon2 válasza V/ (#25810) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értelek! Talán azért nem tetszett a kártya, mert hibrid volt, számla és hitelkártya is egyben....

Mikor küldted el?

Jó régen már, tán közel egy éve.

Akkor törlöm és az általad javallottak alapján megpróbálom a Cetelemest beregelni!

Köszönöm a segítséget, ha sikerrel járok, megírom! :)

(#25812) mediumgecso válasza V/ (#25800) üzenetére


mediumgecso
őstag

Nagyon köszi a segítséget.
Hova kell feltölteni? A küldött e-mailre válaszolva vagy pedig valahol a paypalomon belül?

Üdv

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#25813) V/ válasza mediumgecso (#25812) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig úgy működött, hogy jött az e-mail, beléptél és odairányított a rendszer a feltöltéshez, a Paypal-n belül megy, ezért mehet a kép kitakarások nélkül, más nem fér hozzá.

(#25814) mediumgecso válasza V/ (#25813) üzenetére


mediumgecso
őstag

Az a baj hogy ha belépek a paypalomba, nem irányít semmilyen feltöltéshez...küldjem el az e-mailre válaszolva?

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#25815) V/ válasza mediumgecso (#25814) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert azt nem fogják fogadni és ilyen dolgokat nem is célszerű így küldeni.
Akkor valami nem stimmel. Csak a felületen keresztül küldhetőek és ott kérik az ilyeneket.
Valamire ezt válaszolták, annál a résznél feltöltésnek lenni kell vagy keress a fiókban verify identity szöveges részt, nem tudom nézted-e a bejövő üzenetek közt a Help & Contact Message Centerben?
Vagy csak kérdezz rá hogy mégis miként kellene elküldeni

[ Szerkesztve ]

(#25816) Met válasza Met (#25748) üzenetére


Met
nagyúr

Na azért mégsem minden kerek.
Hozzá akarnám adni a netkártyát és We’re sorry, this card can’t be added to additional PayPal accounts. Please add a different card. .
Írtam a supportnak, hogy mi a bajom, gyorsan meg is jött a válasz, hívjam fel őket, gyorsan ment is vissza a válasz hogy nem beszélek angolul. :U
Mit tudnak ilyenkor mondani?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25817) Met válasza Met (#25816) üzenetére


Met
nagyúr

I understand you have been experiencing a difficulty in adding your card ending in XX68. As you have provided the requested documents, your proof of identity and card statement for this particular card, we may now remove it from your closed account. To this end, I will be getting in touch with the relevant department to have it removed. This way you will be able to add your card to your new PayPal account.

Jól értem hogy kell a személyim és a bank kivonat, akkor leválasztja a régi accountról?
Megint? Mert hogy egyszer már ezt eljátszottuk. Most linket sem ír ahova fel tudom tölteni a képeket.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25818) V/ válasza Met (#25816) üzenetére


V/
Topikgazda

Normál esetben úgy 1 hét után, egy adott Paypal fiókról leválasztott kártyát hozzá lehet rendelni másikhoz.
Akkor írd meg és hivatkozzál a tőlük kapott üzenetre, hogy a kérésedet már teljesítették a kártya másik fiókról történő leválasztásáról, így nem egészen érthető a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#25819) ubyegon2 válasza V/ (#25810) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Eltávolítottam a Raffia számlát, a Cetelemet simán be lehetett regelni, egyből levont 271 ft-ot, azátn rányomtam a confirmra is, akkor levont 400 ft-ot. Megjelent a pipa is, a számla hiányával akkor nem kell foglalkoznom, azt mondtad.

Ezt az SMS védelmet viszont nem találom sehol, hogy beállítsam. Ha az is megvan, akkor elméletileg már utalhatok rá pénzt ill. vásárolhatok vele?

Kaptam SMS-ben ilyen kódot, azt sem tudom ezen az új felületen hová írni. :U

PP*5555CODE

Lehet, hogy a most kapott email alapján menni fog. :B Sikerült ! Ready to use szöveg jelent meg a kártya képén.

Már csak ez az SMS védelem nem akar megtalálódni!

[ Szerkesztve ]

(#25820) Met válasza V/ (#25818) üzenetére


Met
nagyúr

Ja hogy egy hét kell kb.? Azt hittem így gyorsabb lesz hogy ők törölték a régi accountról.
Gondoltam rá hogy megkérdezem mikor írta hogy leválasztotta, hogy akkor most már csatolhatom az új accounthoz de aztán inkább nem kavartam. Nem írta hogy várni kell pedig írtam neki hogy azért akarom leválasztatni mert az új accounthoz akarom hozzácsatolni.
Na mindegy, legalább nem unatkozik :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25821) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#25819) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Erről nem olvastam az Összefoglalóban, hogyan tudok itt limitet emelni? Jól értem, hogy itt lehet beállítani, mennyit lehet költeni egyszerre? Nem erős az angolom túlzottan.

(#25822) V/ válasza ubyegon2 (#25821) üzenetére


V/
Topikgazda

mennyit lehet költeni egyszerre?
Nem, ez még mindig a pénzküldés és fogadás korlátozás lenne. Pontosabban ennyi pénz küldhetnek neked a Paypal egyenlegedre (receiving -fogadható), ez az összeg a pénzmosási törvény alapján van korlátozva, amely szerint ekkora összeg után a pénzügyi szolgáltatónak "nevesíteni" kell az ügyfelet és lejelenteni az adóhivatal felé.
Ha rákattintasz kérni fogják -fel kell tölteni- szig, lakcímkártya, közüzemi számla nevedre és címedre (ami a PP-n meg van adva) a bankszámla kivonat elejét a számlaszámmal és a neveddel vagy a kártyaszámla ugyanezen része.
Ezután kapsz egy e-mailt Your receiving limit has been removed. pár nappal később.
A fent említett törvényt az egyszeri 300k és 3 milla esetén persze betartják.

[ Szerkesztve ]

(#25823) ubyegon2 válasza V/ (#25822) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszönöm, így már tisztul a kép! Valamin már túl vagyok, mert már kaptam emailt, amiben ez van :

Congratulations! Your withdrawal limit has now been lifted. You can now withdraw unlimited funds from your PayPal account.

Vagy ez nem ugyanaz, mint amit említettél?
"Ezután kapsz egy e-mailt Your receiving limit has been removed. pár nappal később."

Alakul ez lassan!

[ Szerkesztve ]

(#25824) V/ válasza ubyegon2 (#25823) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ezt akkor kapod amikor kártyát csatolsz a fiókhoz. A havi 21000 Ft vagy az évi 252000 Ft egyenlegről bankszámlára kiküldés (withdrawal) felszabadítása.
Ezek az alaplimitek:

[ Szerkesztve ]

(#25825) mediumgecso válasza V/ (#25815) üzenetére


mediumgecso
őstag

Vagy csak kérdezz rá hogy mégis miként kellene elküldeni
Rákérdeztem, ez jött vissza:
Dear Gremsperger Istvan,

Thanks for your email. To help you as quickly as possible, here is some information we feel will suit your needs.

A. Why have I been unable to make a payment?
B. Where do I find the code to confirm my card?
C. Why do I have a limitation on my PayPal account?

This email is an automated response, designed to try and answer your questions as quickly as possible. If you'd like more information, simply reply to this email with as many details about your situation as possible. If you reply to this email your query will be prioritised and we will get back to you as soon as we can.

Yours Sincerely,
PayPal

C-t elolvasva alábbiakat kellene tennem:
Here's how to complete the steps necessary to have your limitation reviewed:
Go to www.paypal.com and log in to your account.
Click on Resolve issue in my Resolution Center near the top of the page.
Find the Begin a limitation review box.
Click Resolve under the Action column beside each step.

A limitation review box-ban minden "complete"-en van...(jelszó megváltoztatás, bizt.kérdés megváltozatás)

AKKOR MOST MIT KELL MÉG TENNEM??? Nem értem... :( :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#25826) V/ válasza mediumgecso (#25825) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy automata levél és a kérdést küldd ell ez alapján:
If you'd like more information, simply reply to this email with as many details about your situation as possible.
Erre az e-mailre válszolva írd le, -amit már leírtál- hogy szeretnéd feltölteni az okmány képét, de nem található a feltöltési oldal. Most fogja majd az ügyfélszolgálati ember elolvasni, mert így működik a rendszer, van akinek elegendő az automatikus válasz a probléma megoldására.
De akkor sem értem még, hogy mire küldték a Request for additional information PP-005-136-303-282 RXI000 e-mailt?

[ Szerkesztve ]

(#25827) ubyegon2 válasza V/ (#25824) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, értem most már ezt is! Akkor várom az említett emilt. Köszi még 1x! :R

(#25828) andatti


andatti
senior tag

Nekem is segítség kellene, nem boldogulok a PayPal új felületével...
Advan van egy Maestro, ill. egy Mastercard kártya, mindkettő felvéve a PayPal-on. Hol ezzel, hol azzal vásároltam eddig, mert baromi könnyű volt a váltás. A régi felületen csak egy "pöttyöt" kellett tennem az adott kártya mellé, (Primary) és utána mentés, (Save). Onnantól az a kártya volt az elsődleges, abból vásároltam...

De ezen az új felületen ezt már sehogy nem találom, pedig végignéztem mindent, amit csak lehet.
Főleg azért bosszantó, mert eddig bármelyik kártyát tudtam használni, most meg nem...
Itt: myaccount/wallet semmi nincs arról, hogy hogyan tudnám állítani, hogy melyik legyen a Primary, csak "szépen" mutatja, hogy két kártya is csatolva van. Amiket szerkeszthetnék (Edit) de ott se ajánl fel semmit...
/Mindkét kártya él, az egyik márciusban, a másik Júniusban fog lejárni.../
A myaccount/settings/payments -ben Choose a payment method at checkout mellett van a pipa, és elvileg aktív is, de hiába kattintok bele/rá, nem történik semmi...
Törölni meg nem akarom azt, amelyiket épp nem akarok használni, mert az nagy macera lenne, mindig törölni, újra hitelesíteni az épp használni kívántat...

Szóval. ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudok váltani a kártyák között, azt megköszönném.

(#25829) V/ válasza andatti (#25828) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármelyik kártya használható a fizetésnél lehet váltani, a Change linkkel és szerintem ez is könnyű.

Az Összefoglalóba beírtam A My Profil elérését, ott változtathatod hogy melyik legyen a Primary, bár ugye nincs jelentősége, ha fizetésnél lehet váltani.
Choose a payment method az nem az amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#25830) V/ válasza V/ (#25829) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eredmény itt

(#25831) andatti válasza V/ (#25830) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi a választ, de amit betettél képet, ilyet még csak hírből sem láttam... Sajnos.
Az Eset vírusírtóm is "visszapofázott," hogy nem biztonságos az ebay aloldalának a tanusítványa...
Ebből az lett, hogy a rókás böngészőben fehér háttérrel kék betűkkel írva láttam dolgokat, függőleges elrendezésben, azaz görgetni kellett lefelé... Azaz nagyon sok dolog beazonosíthatatlan... Mit mondjak, el voltam ragadtatva... Lehet, hogy a mobilnet az oka, vagy a túl régi pc, vagy a böngészőm. Mivel a firefox ki szokta írni, hogy nagyon lassú volt a betöltődés, gyorsítsak... De mostanában a többinél is sok az időtúllépés még sima "new tab" esetén is... igaz az chrome-ban és Iron-ban (Crome klón)...

(#25832) V/ válasza andatti (#25831) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay-n a gyorsfizetés funkció bekapcsolt állapota, amikor el sem megy a Paypal-re, az nem mutat ilyet. A képek 09.22-én készültek, azóta nincs változás.

[ Szerkesztve ]

(#25833) habmalac


habmalac
tag

Sziasztok! Szombaton utaltam pénzt a paypal számlámra és még nem irták jóvá rajta. Unicreditröl utaltam. Kezdjek aggódni?

(#25834) V/ válasza habmalac (#25833) üzenetére


V/
Topikgazda

Unicredit lassú és mivel csak az 1.-ik banki munkanap sem telt le a 2-3 napból, nincs miért aggódni, majd szerdán. És ha volt pontos Transfer ID. :)

[ Szerkesztve ]

(#25835) V/ válasza andatti (#25831) üzenetére


V/
Topikgazda

De ilyesmit sem? Ott is ott van a Change.

(#25836) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok! Hogyan lehet feltölteni a paypal számlámat jelenleg? Évente-kétévente szoktam úgy, hogy befizetek kb. 15.000 Ft-ot, az nekem elég ebayezni. A gond, hogy a bankszámlám a feleségem nevén van, a paypal meg az enyémen, így utalni nem tudok. K&H bank, nem OTP.
Egyszer mintha bankkártyás fizetéssel tudtam volna feltölteni, de nem találom ezt a lehetőséget. Csak az marad, hogy bemegyek az uniceditbe, és várok 3 napot, míg a számlámon a pénz?
Bocs a láma kérdésért, visszaolvastam, de elvesztem a sok info között.

(#25837) V/ válasza tam@s (#25836) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak az marad, hogy bemegyek az uniceditbe, és várok 3 napot, míg a számlámon a pénz?

Igen, de annyi változással: és várok 0,5-1,5 napot, míg a számlámon a pénz

bankkártyás fizetéssel ilyen nem volt, gyors feltöltés bankszámláról igen, most is van, de csak az OTP számlás PP fiókosoknak.

[ Szerkesztve ]

(#25838) andatti válasza V/ (#25835) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi! De így sem nyert...
A mobilnetem pedig korlátlan, sebesség tekintetében is... (lehet, hogy újrahúzom a PC-t).
Amúgy most az egyik kártyán 0 Ft van beállítva, azaz így 2 lépcsőben tudok vásárolni. Megnyomom a "fizetés gombot." Utána kiírja sms-ben, (az elsődleges kártyára) hogy sikertelen vásárlás. Ez után ismét megnyomom a fizetés gombot, és akkor jön az sms (a másik kártya) adatokkal, hogy sikeres, mennyibe került a vásárlás.
Kicsit macerás, de már letudtam (egy időre) a vásárlásokat. 3 terméket vettem. Most egy darabig megint birom... :) :D :D

(#25839) tam@s válasza V/ (#25837) üzenetére


tam@s
tag

Köszönöm!

(#25840) V/ válasza andatti (#25838) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálam ezeket látom és tudom a kártyákat változtatni.
A Paypal mobil app a 2016. szeptember 26-i frissítésű, az eBay app a5.5.0.18-as 2016. október 5. frissítésű?

[ Szerkesztve ]

(#25841) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

sziasztok
megváltoztattam a jelszavam a paypal fiókhoz mivel elfelejtettem,de változatlanul nem enged be
azt írja,hogy túl sokszor próbálkoztam lépjek kapcsolatba a paypallal vagy próbáljam később.
ez mennyi idő szokott lenni,éppen vásárolni szerettem volna és ez fogadott.
kártyaszámot és a 6 jegyű kódot simán elfogadta meg az új jelszót is de változatlanul nem enged be.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#25842) V/ válasza Kicsirics77 (#25841) üzenetére


V/
Topikgazda

Holnap szerintem már oké lesz.

(#25843) Kicsirics77 válasza V/ (#25842) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszönöm a választ.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#25844) Red


Red
újonc

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy van egy paypal business számlám,és elértem egy limitet (bevétel) ebben az évben.Most kérik hogy a céges adataimat adjam meg,de nekem olyanom nincs.A business számla a bandcamp miatt volt szükséges,mert ott árulom a zenéimet.Nem tudom mit lehet ilyenkor csinálni?Ha van valakinek ötlete azt elöre is köszönöm.
Üdv

(#25845) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

Helló!

Elértem egy bizonyos limitet, részletek:

1. pont:

http://kepfeltoltes.hu/view/161010/8792492261_www.kepfeltoltes.hu_.png

Elküldtem nekik egy pár dolgot lefényképezve, már nem is tudom miket, ( talán a személyit, lakcímkártyát, banki szerződést) (a lentebbi link után bankszámlakivonatot), és kaptam egy kb 10 -.13 nappal később egy e-mailt:

http://kepfeltoltes.hu/view/161010/13880115602_www.kepfeltoltes.hu_.png

Beszéltem egy sráccal azt írta hogy küldjek el egy számlakivonatot, mivel egy raifaisen netbankom van, ezért ezt könnyen el is tudtam intézni, csakhogy már eltelt azóta kb két hét, és hiába írtam a message centernek kétszer is, nem volt válasz.

Ilyenkor mit lehet tenni?

Amúgy még 97 napom van hogy megoldjam az ügyet.

Tegyük fel hogy nem sikerül elintéznem, törölnéma fiókomat egy pár nappal előtte, akkor újból tudnék csinálni a nevemre és a bankártyámra paypal számlát, vagy végleg kitíltanának?

Valaki tudna segíteni, hogy mi van most?

[ Módosította: radi8tor ]

(#25846) V/ válasza Anonymusxx (#25845) üzenetére


V/
Topikgazda

A szóhasználat az első mondatban nem a fórumra való.
Ránézve amit küldtél, törvényi szabályokat alkalmaznak, nem ők találták ki.
Szerintem nem sokára rendeződni fog, még egy kicsit legyél türelmes.
A pénzmosás elleni törvény előírásai miatt kell igazolnod magad, nekik az adóhivatal felé el kell küldeniük az adataidat, de ezt írják is.
A második e-mailben azt írják hogy nem egyeznek az adatok a Paypal fiókban lévővel. A név a probléma.
Csak mellékesen kérdezem a last name a családi neved és first name a vezetékneved ész azok.
A képeken olvasható volt minden, nem takartál ki dolgokat? Érvényes okmányok kellenek.
Nem tiltanak ki, korlátozzák a fiókot, amíg nem igazolod magad megfelelően, mert mint írtam nem nekik kell az információ.

[ Szerkesztve ]

(#25847) V/ válasza Red (#25844) üzenetére


V/
Topikgazda

Vállalkozói engedély, adószám, közösségi adószám? Valami? Amit a NAV-tól kaptál okmány?
Ha zenét árulsz, az valamilyen adószámos tevékenység lenne, vagy nem? Tudomásom szerint igen.

(#25848) Red válasza V/ (#25847) üzenetére


Red
újonc

Nem adószámos tevékenység ,ha jól tudom,az ha zenét adok el neten.."Jövedelemnek számít az a bevétel, amelyhez az interneten keresztül jutunk hozzá?” – tette fel a kérdést a műsorvezető. „Ha éves szinten 600 ezer forint alatt marad az árbevétel, akkor nem számít adóbevételnek” – válaszolt Kelemen Hilda"
Nekem böven ez az érték alatt van a bevételem.

[ Szerkesztve ]

(#25849) V/ válasza Red (#25848) üzenetére


V/
Topikgazda

Az adószám minden kereskedelmi tevékenységhez kell az ÁFA törvény alapján, én is hasonlóképp adózom, de ki kellett váltanom az adószámot és alanyi áfamentes vagyok.
Műsorvezető ide-vagy oda, rendszeres eladás kereskedelmi tevékenység és ez van a törvényben. Hozzáteszem szerintem nem kerek a dolog, de mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#25850) Red válasza V/ (#25849) üzenetére


Red
újonc

Ok,köszönöm a válaszodat!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.