Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) V/ válasza #16729600 (#26047) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem régi felület, most is ez van a My Profile-ben, az nem "újult" meg.

(#26052) #16729600 válasza V/ (#26051) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igazad van, rosszul fogalmaztam. :R Innen nem "eszi meg " sok esetben a kontót :

Ellenben sajnos az általam ( fentebb (#26047) ) linkelt rész se 100%-os megoldás, mert nagyon ritkán, de előfordul az alábbi hibaüzenet is ( valós ok nélkül ) és ebben az esetben csak az ügyfélszolgálat marad megoldásként. Gondoltam, ha már szóba került, leírom az összes " tünetet " :K

[ Szerkesztve ]

(#26053) V/ válasza #16729600 (#26052) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi ezt is, itt azért annyit tennék hozzá, hogy a magyar regisztrációknál nem használhatjuk fizetésre a bankszámlát, így a második üzenetet nem kapjuk, mert nem kell és nem is lehet blokkolni, másrészt nem adhatunk IBAN számot meg, csak a normál számlaszámot.

(#26054) #16729600 válasza V/ (#26053) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ismételten igazad van. :K Ellenben a lenti listához csatlakozunk a 2 szomszédunk ( Szlovákia-Szlovénia ) mellé, annak minden jogosultságával/ nyűgjével ( majdnem biztosan ) 2017 második negyedévétől. :K Méghozzá az euróövezetbe való beszállás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#26055) V/ válasza #16729600 (#26054) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lesz nálunk €, így a SEPA-hoz csatlakozás alap feltétele hiányzik, ha bármi változik, akkor a leírásokat hozzá igazítom.

(#26056) bul07


bul07
nagyúr

paypal.user@billinfoservice.us
Szerintetek ez az email cím kötődik bármilyen módon a PayPal-hoz?

Kaptam egy email erről a címről hogy zárolták a fiókomat meg szokásos
De ezen az email címemen nincs paypal fiókom, ezt az email címet regisztrációkhoz szoktam használni, lehet valamelyik Kínai webshop eladta a adatbázisát(vagy valamelyik PC játékokkal foglakozó oldal)

Kép az email-ről

Szerintem sima adathalászat, de elég jól néz ki az email, figyeljetek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26057) Met válasza bul07 (#26056) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdés: Kaptam értesítést, hogy felfüggesztették a PayPal fiókomat és aktiváljam újra a megadott linkre kattintva. Mit tegyek?
Válasz: Ez egy adathalász e-mail lehet. Ha nem a PayPal alábbi címeiről jött, akkor átverés.
Ezek a PayPal hivatalos e-mail címei:
service@paypal.com
service@intl.paypal.com
paypal@e.paypal.com, de ezt csak akkor használják, ha a felhasználási feltételek változnak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26058) laleeee


laleeee
őstag

Mi ez az új Trustly feltöltés ? Otp számla kell hozzá vagy mi ?

(#26059) V/ válasza laleeee (#26058) üzenetére


V/
Topikgazda

Néhányszor már volt róla szó, ez a bevezetéskori hírem.
Csak OTP számlával rendelkező PayPal fiók tulajdonosoknak, az OTP azonosítóval belépve bankon belüli utalással megy az egyenleg feltöltése.

(#26060) Beni2360 válasza V/ (#25415) üzenetére


Beni2360
félisten

Még egy apróság, nem kér nevet, csak számlaszámot, így nincs név egyeztetés, ezt ugye nem kell bővebben kifejtenem. milyen névre gondolsz? A belépéskor vagy a paypal számlához tartozó névre az utaláskor?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#26061) V/ válasza Beni2360 (#26060) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ezekre (belépéskor vagy a paypal számlához tartozó), másra gondoltam. De azt valakinek ki kellene próbálni. Ha használta valaki a Trustpay-t ahhoz hasonló "megoldás", de lehet, hogy itt nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#26062) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

Jó néhány éve regisztráltam paypal-ra.

Sajnos elfelejtettem a paypal jelszavam.

A jelszó visszaállításhoz elfelejtettem a beállított történelmi személyiség nevét.
A jelszó visszaállításnál pedig nem fogadja el a bankom által megadott IBAN kódot.

A bankszámlaszámom még a jelenlegi.

A problémát leírtam nekik mailban, azt írták vissza hogy jelentkezzek be (amit ugye nem tudok) és olvassam el az üzenetüket a Message Center-ben.

Járt így már valaki? Mit tehetek?

Köszi Jani

(#26063) V/ válasza paparazzi2 (#26062) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar regisztrációd van?

(#26064) V/


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló Tippek röviden része bővült az alábbi tartalommal:
PayPal direkt elérési linkek, ha a hagyományos oldalnál nem tudod elérni, nem megy az adott résznél a módosítás.

Köszönet az ötletért szunya1-nek :R

[ Szerkesztve ]

(#26065) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Problemaba akadtam. Angliaban lakom es szeretnem megvaltoztatni a lakcimem mert nemreg koltoztem az orszagon belul. Elozoleg sikerult lakcimet allitani, most viszont nem tudom mert 4 szamjegyu lehet csak a post code. Ha jol sejtem azert mert ezt az accot meg Magyarorszagon regisztraltam. Ezt valahogy lehet orvosolni? Vagy most emiatt uj PayPal account kell?

Koszi a segitseget! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#26066) V/ válasza EczkE (#26065) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, új regisztráció kell ha országot váltasz.

(#26067) EczkE válasza V/ (#26066) üzenetére


EczkE
addikt

Koszi a gyors valaszt! Viszont nekem csak egy e-mail cimem, es amiatt nem akarok masik letrehozni. A regi cimemmel is lehet ujat pp accot csinalni?

Asszem mindenféleképpen!

(#26068) paparazzi2 válasza V/ (#26063) üzenetére


paparazzi2
tag

Nem
angol

(#26069) V/ válasza EczkE (#26067) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de akkor a régit le kell zárnod. előtte törölj mindent, kártyák, bankszámla, postázási címek, deaktiváld az sms védelmet, ha volt és ne legyen függőben vásárlásod.

[ Szerkesztve ]

(#26070) V/ válasza paparazzi2 (#26068) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az lenne a leggyorsabb, ha felhívnád őket és úgy kérnéd a fiók helyreállítását.

Ezt a linket próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#26071) EczkE válasza V/ (#26069) üzenetére


EczkE
addikt

Koszi a gyors segitseget, mar meg is csinaltam az ujat! Minden siman ment, bezzeg regen mennyivel nehezebb volt. :D Koszi megegyszer a segitseget! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#26072) paparazzi2 válasza V/ (#26070) üzenetére


paparazzi2
tag

Igen.

itt akadok el.

Kéri az IBAN kódot de ha beütöm mind a 28 karaktert akkor nem fogadja el.

(#26073) V/ válasza paparazzi2 (#26072) üzenetére


V/
Topikgazda

Az angol az 22 karakter lenne. Mi a bank neve?

(#26074) paparazzi2 válasza V/ (#26073) üzenetére


paparazzi2
tag

citibank

(#26075) V/ válasza paparazzi2 (#26074) üzenetére


V/
Topikgazda

A Citi bank IBAN-os számlaszám ilyen lenne: GB63CITI18500410990765, akár hogy számolom 22.
De hol kér az UK regisztrációnál IBAN kódot, kerestem képet és ott nincs IBAN mező, így nem igazán kérheti

[ Szerkesztve ]

(#26076) V/


V/
Topikgazda

Figyelem adathalász e-mail!
Ez hamis cím service-paypal@e-secures.com és ez a tárgy Important - Your transaction was declined,

(#26077) atala


atala
addikt

Sziasztok!

Mostanában ha fizetek egy magyar webáruházban paypal-el, akkor hiába van beállítva egy számlázási cím a webáruházban, a paypal átírja ezt a címet a postázási címre.
Meg lehet valahol adni a paypal oldalán egy számlázási nevet, címet?

(#26078) V/ válasza atala (#26077) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, akár többet is. Összefoglaló, Tippek röviden

[ Szerkesztve ]

(#26079) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Üdv! A paypal számlámra szeretnék pénzt küldeni a bankból, átutalással. A régi felületen ezt úgy lehetett megoldani, hogy top up account instantly, és megadni az összeget, majd megadta az adatokat, ami alapján kitöltöttem a bankban az átutalást. És ez megszűnt? Mert most csak OTP-s lehetőséget kínál , de ahhoz meg kell hogy legyen netbankom. A top up-nál meg valami példát kínál hogy Bofa re unicredit bank satöbbi, ezt nem igazán értem, ez csak valami példa, vagy a feltüntetett adatokkal kitöltve, tudok utalni bármilyen összeget?

(#26080) V/ válasza csucsotke (#26079) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs bankszámlád, vagy nem akarsz utalni a TopUp-nál lévő adatokkal tudod megoldani, úgy hogy bemész egy Unicredit fiókba és pénztári utalás, befizetés.
Nem példa, azok a szükséges adatok, a Transfer ID a te egyedi azonosítód, a többi az mindenkinél ua.
Összefoglaló idézet:
Kérdés: Top Up-al utalok pénzt a PayPal egyenlegre, hogy kell megadni az adatokat?
Válasz:
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684
Közlemény: Csak a Transfer ID, semmi más.

Így legyen a befizetési nyomtatvány kitöltve, a neved azt írható még, de a közlemény részhez ne engedd hogy a Transfer ID-n kívül bármit beírjon.

[ Szerkesztve ]

(#26081) atala válasza V/ (#26078) üzenetére


atala
addikt

Megtaláltam, de az a baj, hogy csak címet lehet módosítani. A paypal a saját nevemen van. Ha most vásárolok, akkor a cím már jó lesz, de a név nem.
Nem tudom miért variálták át, mert eddig nem volt ilyen gond.
Azt sem értem, hogy a paypal hogyan tudja átváltoztatni egy független webáruházban a rendelési adatokat! :Y

(#26082) V/ válasza atala (#26081) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha másnak vásárolsz akkor arra ugye nem készülhet fel a rendszer. Nem az a megszokott.
És nem variálták, bár nekem, ha webshopban vásárolok, hozzá sem nyúl a PayPal-n lévő címhez, mert köze nincs hozzá. Azt hogy nálad miért lenne úgy, nem tudom.
De nem a PayPal írja felül, azt a webáruház kliensben az áruház állítja be hogy honnan vegye a címet nem a PayPal.
Így ez nem teljesül: Azt sem értem, hogy a paypal hogyan tudja átváltoztatni egy független webáruházban a rendelési adatokat!
A saját webshopomban hülye lennék ezt a korlátozást beállítani, -nincs is- a vevő csak fizessen, oda küldöm amit ő megad, nem érdekel a PayPal címe.
De akkor a webáruházban nem a te nevedben vásárolsz?

[ Szerkesztve ]

(#26083) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Regisztrálásnál meglepődtem, hogy a bankkártyához a cvc kódot is bekéri. Nem webkártya, hanem sima fizikai kártya. Biztonságos ez így? (Hallani olyanokat, hogy feltörték a paypal fiókot, stb...)

(#26084) atala válasza V/ (#26082) üzenetére


atala
addikt

De, az én nevemre vásárolok. Saját nevemre kérem a szállítást, de a számlázási cím az teljesen más, mert máshol van a cég székhelye.
Valószínűleg a webáruház van rosszul konfigurálva.

(#26085) V/ válasza Keef_Lee (#26083) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ettől félsz hogy feltörjék a számítógéped és ellopják a felhasználói adataidat, jelszavaidat, kamu oldalról lépsz be és úgy lopják el, az nem tartozik a PayPal fiók feltöréséhez és akármit is állítanak a "feltört" fiókúak ez szokott lenni az ok.
Megoldás az SMS-s belépési védelem aktiválása.

(#26086) V/ válasza atala (#26084) üzenetére


V/
Topikgazda

És akkor a számlázási névnek is másnak kell lenni. Ha jól értem ez gond.

(#26087) Keef_Lee válasza V/ (#26085) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Az én oldalamról rendben van, attól nem félek.
/Inkább a cvc rögzítés miatt az aggodalmas, hogy esetleg az adatbázisukban tárolt kártya adataim kerülnek ki a paypal rendszerből (ha megszerzik az adatbázisukat)./
Válaszod úgy értem, hogy webkártya nélkül is nyugodt lehetek sms aktiválással.

(#26088) V/ válasza Keef_Lee (#26087) üzenetére


V/
Topikgazda

adatbázisukban tárolt kártya adataim kerülnek ki a paypal rendszerből
Mivel ez is egy bank, nem hiszem hogy ilyen gagyi lenne a védelmi rendszerük. Az összes banknál félhetünk ettől.

Véleményem szerint a két lépcsős belépési védelem elegendő.

Ha végiggondolod, az hogy belépjen más a nevedben a PayPal fiókodba, úgy, hogy amikor belépnél te kezdeményezed a nálad lévő mobiltelefonodról a kód küldést, az megjön sms-ben és azt beírva tudsz belépni, ehhez klónozni kellene a telefonod és folyamatosan figyelni mikor jön sms elkapni a kódot amely 5 percig él és azután ezzel belépni kikapcsolni a védelmet, lecserélni a PayPal jelszót és ellopni a kártyádon keresztül valahogy a pénzed, nálam a lehetetlen dolgok kategóriája.

[ Szerkesztve ]

(#26089) Keef_Lee válasza V/ (#26088) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Válaszod köszönöm. Megnyugodtam :)

(#26090) atala válasza V/ (#26086) üzenetére


atala
addikt

Igen.

(#26091) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Oda vissza dobál a paypal, jelszóváltoztás közben.

Mennyi idő mire megjön az email?

(#26092) V/ válasza DrojDtroll (#26091) üzenetére


V/
Topikgazda

Az oda-visszát nem értem.
A jelszócsere e-mail rögtön utána jön. De csak ez van benne:
You just changed your password.
If you didn’t change your password, give us a call right away at +1-402-935-7733.

[ Szerkesztve ]

(#26093) DrojDtroll válasza V/ (#26092) üzenetére


DrojDtroll
addikt

fel jön egy ablak

amiben van option 1 meg option 2

ha megcsinál az egyest visszadob a ketteshez, és fordítva

(#26094) V/ válasza DrojDtroll (#26093) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a biztonsági kérdések válaszolási lehetősége?

(#26095) DrojDtroll válasza V/ (#26094) üzenetére


DrojDtroll
addikt

nem

forgot password-ra kattintva:

Beírt dolgok után ez fogod:

Option 1:

Majd ide dob:

Folytatásra kattintva:

(#26096) V/ válasza DrojDtroll (#26095) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alulról második képet nem jól értelmezted. Megtalálták az e-mail címed és vagy új jelszó, vagy eszedbe jutott és nem folytatod, akkor kell a Continue.

Ezt kell választanod Option 1: Please click here to create a new password
Az új jelszó létrehozása.

[ Szerkesztve ]

(#26097) azerazer


azerazer
csendes tag

Sziasztok!

Van egy problémám:
Augusztus 11.-én nyitottam egy vitát egy az etotalktól hibásan érkező telefon miatt. A paypal utasításait betartva visszapostáztam a hibás terméket az eladónak. A nyomkövetés szerint a csomag Augusztus 31. óta nem mozdul. A paypal Szeptember 26.-án lezárta a vitát azzal, hogy nem igazolható a kézbesítés, és így nem kapok visszatérítést. Az eladó többszöri érdeklődésemre ma végre elismerte, hogy nála van a hibás telefon, csak elfelejtette jelezni. Most garanciális bevizsgálás címen ismét az időt próbálja húzni... A paypalnál viszont nem tudom újra nyitni a vitát, mert már egyszer lezárták. Mit tudok tenni szerintetek?

2016-08-31 14:29 Guangzhou irodája, importálás egyéb (belső árutovábbítási)
2016-08-30 14:58 Guangzhou, irodája már importált megnyitása
2016-08-27 14:27 Peking irodája, importálás egyéb (belső árutovábbítási)
2016-08-27 10:16 Exchange Hivatal Pekingben, még importált megnyitása
2016-08-23 03:59 Budapest, közvetlenül exportálták
2016-08-23 03:59 Budapest, így
2016-08-22 12:38 Elfogadták a Magyarország

(#26098) V/ válasza azerazer (#26097) üzenetére


V/
Topikgazda

Tértivevény nem volt kérve a küldeményhez? De mi volt pontosan az utasítás?
Már nem sokat tehetsz. Ha zárul egy claim, dispute, akkor a döntés ellen 10 naptári napon belül lehet felülvizsgálatot (Appeal) kérni. Október 5 volt a vége.

De az eladó bármikor visszaadhatja a pénzed, nem kell hozzá PayPal, emlékeztesd arra hogy nyugodtan küldheti, mert te el juttattad a terméket és ezért a vételár visszajár,
Bár nem tudom miként merült fel garancia téma, de ha volt erre a termékre, akkor nem jár vissza pénz, csak akkor, ha nem ad másikat vagy nem tudja megjavíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#26099) azerazer válasza V/ (#26098) üzenetére


azerazer
csendes tag

Az eladó ma elismerte, hogy megkapta a telefont, csak most ismét az időt húzza.

(#26100) csab2


csab2
veterán

PayPal-on nem működik a jelszó emlékeztető. Mindig visszadob ugyanoda. :(((

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.