Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) V/ válasza sisu2 (#19000) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, a Gearbest-nek kell jelezni elsőként, ott van a szabályai közt leírva, majd azután, ha ők nem reagálnak a Paypal
Remélem a te csomagod nem DHL fekete lyukba fog kerülni

(#19002) sisu2 válasza sisu2 (#19000) üzenetére


sisu2
tag

Gearnak már írtam .
Azt írták nézzem meg jó szállítási címet adtam meg ,érdeklődjek a postán meg várjak még és 60 nap után írjak vissza és ha nem jön meg akkor kitalálnak valami megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#19003) NyMRooD válasza V/ (#18998) üzenetére


NyMRooD
őstag

Tehát ha megerősítem a személyazonosságomat a ~770 ezer Ft-os limit akkor sem növekszik (magánszemélyként)?

Mindenesetre köszi a segítséget. :R

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#19004) GIJoe


GIJoe
addikt

Srácok kaptam egy olyan döntést disputere amivel baromira nem értek egyet,
akkor ezzel vége is a lehetőségemnek? (claimra)
Vettem egy telefont, 212$ (teló)+44$ Posta (China>Belgium>Hungary postára), persze sima EMS postával jött be is lett áfázva ~ˇ52$ (=össz:310$) persze a telefon használt új helyett, lefotóztam elküldtem
erre küldjem vissza biztosítva nyom-követhetően, igazolva, szerintem 40$ legalább lesz a posta
vagyis kb$ -90$ban leszek ha elfogadja a Kínai és nem fog hazudni hogy mi baja
a telefonnak, és visszakapom a 256$ ot...

Azt kértem amúgy, hogy fizesse ki a special shipping árát, 44$ mert nem valósult, meg az áfámat is 50$, meg engedjen el egy 50$ a 212$ból mert használt telefon...
a Paypal szar ahogy vagy, komolyan mondom...

[ Szerkesztve ]

(#19005) V/ válasza NyMRooD (#19003) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Van valami jogszabályi háttér.

(#19006) V/ válasza GIJoe (#19004) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól is függ hogy hol vásároltad, mármint az eladó kicsoda, micsoda.
9300 Ft-ig a Paypal kifizeti a vissza postát.
Ezt a Paypaltól kérted? Azt kértem amúgy, hogy fizesse ki a special shipping árát, 44$ mert nem valósult, meg az áfámat is 50$, meg engedjen el egy 50$ a 212$ból mert használt telefon...
(Megjegyzem a Paypal csak fizetési felület, semmi köze ahhoz hogy neked vacakot küldtek, így a minősítéseddel én nem értek egyet)

[ Szerkesztve ]

(#19007) GIJoe válasza V/ (#19006) üzenetére


GIJoe
addikt

Weboldalról vásároltam a paypal logóval, "védett vásárlás..."
a webshoptól kértem ezt kártérítést...

(#19008) V/ válasza GIJoe (#19007) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor sem értem mi a baj a Paypal-el?
Webshop esetén a meghirdetett vásárlási feltételek, garanciák az elsődlegesek. Minőségi probléma esetén meg a világon mindenhol a termék kereskedőhöz történő eljuttatás előzi meg a cserét, a vételár visszaadását. A fogyasztóvédelmi szabályok, törvények is ezt írják elő. Vissza kell "vinni" a boltba, ha ez most egy kicsit messzi is van.

[ Szerkesztve ]

(#19009) GIJoe válasza V/ (#19008) üzenetére


GIJoe
addikt

Rendben, csak nehéz beemelni hogy kifizettem az áfát, meg most a postát és akkor lesz reményen hogy a pénzem visszakapom ha nem tesz be a webshop...( de ez eddigiek alapján..) az a bajom hogy miért nem nekem ítél a részkárpótlással, mivel képekkel bizonyítottam hogy nem új hanem használt telefon, a tracking követő meg bizonyítja h lassú direkt ide posta volt... Itt igazából -90$ lesz nálam az eredmény, ami lehet csak nekem sok.. :B

[ Szerkesztve ]

(#19010) V/ válasza GIJoe (#19009) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem így működik a rendszer, a Paypal nem fogyasztóvédelmi szervezet, mivel van az üzletnek szabályozása, ha azt nem tartják be, akkor fordulhatsz a Paypal felé.

(#19011) maj-viktor válasza GIJoe (#19009) üzenetére


maj-viktor
őstag

A telefon árát a webshoptól (PayPal-on keresztül)
A visszaposta árát a PayPal-tól (9.300 Ft-ig visszafizetik... amibe gyakorlatilag bármi belefér, ha nincs 2kg, csak egy űrlapot kell kitöltened)
A hibás ÁFA-t meg inkább a NAV-nál kéne reklamálnod... (meg persze a webshopnál is próbálkozhatsz, de max kapsz egy kupont)

egyszóval ebben a történetben max az ÁFA-t bukod...
(1. legközelebb EU-n belül vásárolsz, ha az egész garanciáztatás / vámolás téma zavar 2. jobban utánaolvasol, hogy mit hol - hogyan rendelsz... EMS instant vámolás - azt érzem az írásodon, hogy az egész ÁFA-fizetést sérelmezed leginkább)

Nekem most van egy visszapostám... elveszett! Nem a webshoptól / PayPal-tól kérek kártérítést, mert nem az ő saruk, hanem a postától...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#19012) GIJoe válasza maj-viktor (#19011) üzenetére


GIJoe
addikt

Nem semmi, mármint h elveszett még +ban.
Meg érted most esetemben 310$ért már igen jó
telefont adnak, nem egy használtat ami bármikor beszarhat...
Én értem h nem fogyasztóvédelem, de a tényt h újnak hirdetett
terméket árul, tehát becsap és ezt figyelmen kívül hagyják és a küld
vissza sablont húzzák erre is vicc...

(#19013) HollyBoni válasza XP NINJA (#18949) üzenetére


HollyBoni
veterán

Valószínű halmozódni fognak a hónapok és valahogy megpróbálják behajtani. Nekem egyszer nem volt elég pénz a paypal számlámon a premium-ra, el is felejtettem az egészet, ment tovább a premium de a spotify honlapján bejelentkezve írta hogy 1 hónappal tartozok. Mikor regisztráltál próbahónapra elfogadtad hogy automatikusan terhelik a számládat, szerintem írj nekik.

[ Szerkesztve ]

(#19014) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok paypalra ha visszautal a gb azt visszatudom tenni a magyar számlámra, hogyan? vagy nem éri meg? van költsége? otp webkártya van hozzákapcsolva, arról fizettem, köszi

(#19015) Zozzant válasza pimmi (#19014) üzenetére


Zozzant
addikt

Szerintem a webkártyára fog visszaérkezni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#19016) pimmi válasza Zozzant (#19015) üzenetére


pimmi
senior tag

aha, de az nekem forintszámla, akkor most vissza is váltja, ez jó nekem?

(#19017) Zozzant válasza pimmi (#19016) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha jobb az árfolyam mint vásárlásnál akkor jobb, ha nem akkor nem...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#19018) mixergep


mixergep
újonc

Sziasztok!

Speciális Paypal problémám lenne. Regisztráltam német bankkártyával, és a hozzá tartozó bankszámlaszámmal a paypalra. Lett rajta egyenlegem pár hónap alatt. Vissza akartam igényelni a pénzt, viszont az ügyfélszolgálat kéri tőlem a személyi okmányaimnak és a nevemre szóló közüzemi számlának a másolatát. El is küldtem nekik. A lakcímem magyar, a közüzemi számlám is magyar. Emiatt az ügyfélszolgálat nem fogadja el, arra hivatkozva, hogy olyan országbeli lakcím és közüzemi számla kell nekik, ahová a paypal fiók eredetileg regisztrálva lett (Németo.). Honnan vegyek nekik német papírokat, és közüzemi számlát? Én nem vagyok német, hanem magyar, az összes papírom ide szól. Ezt jeleztem már nekik.

Hogyan tudok hozzájutni a paypal egyenlegemhez? Mi történik akkor, ha törlöm a német paypal fiókomat és van rajta egyenleg? Elveszik a pénzem?

Kérhetem a paypal ügyfélszolgálattól, hogy az országbesorolásomat változtassák meg németről magyarra?

Lenne ötlete valakinek?

Köszi szépen!

(#19019) pimmi válasza mixergep (#19018) üzenetére


pimmi
senior tag

én nem tudom, de ha másképp nem akkor átküldeném egy magyarra regeltre, és onnan kivenném, hülyeség?

[ Szerkesztve ]

(#19020) mixergep válasza pimmi (#19019) üzenetére


mixergep
újonc

Szia!

Gondoltam én is erre. De lekorlátozták a fiókomat addig, míg nem igazolom a papírokkal, hogy kié a fiók és az összeg.

Ezeket már próbáltam, de nem engedi:

1. átküldeni barátnak, ismerősnek --- nem engedi
2. átküldeni saját számlámra --- nem engedi
3. elköltöm vásárlással --- nem engedi

Szóval semmit nem enged addig, míg nem igazolom magam.

Két ötletem maradt:

Törlöm a német fiókot, remélve, hogy nem veszik el a pénz, és ugyanarra az e-mailre regisztrálok egy magyart.
Vagy írok az ügyfélszolgálatnak, hogy változtassák meg az országbesorolást, és hozzárendelem a meglévő fiókhoz a magyar bankkártyámat.

Szerinted? Szerintetek?

(#19021) KamuMazsola válasza pimmi (#19014) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A refund oda megy vissza, ahonnan fizettél. Ha Webkártyával, akkor oda, nem tudsz rajta változtatni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#19022) HollyBoni válasza mixergep (#19020) üzenetére


HollyBoni
veterán

"You can’t close your account if there are limitations, unresolved issues, or a balance."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19023) mixergep válasza HollyBoni (#19022) üzenetére


mixergep
újonc

Rendben, értem, hogy nem tudom addig bezárni, amíg az adattisztázás nem rendeződött.

Ha a német paypal fiókhoz hozzárendelek egy magyar bankkártyát is párhuzamosan, akkor nem fogja az ügyfélszolgálat leigazolni a magyar kártyát, a magyar személyes adataimmal?

További ötletetek esetleg? HELP!!!

(#19024) Beni2360 válasza mixergep (#19023) üzenetére


Beni2360
félisten

Kár erőlködni pont a csalások végett nem tudsz semmi csalafintaságot csinálni.Trükközéssel csak rontasz a helyzeten.
Szerintem a Német bankból kell hivatalos úton igazolást küldetni a paypal felé.
Ott valószínű igazolt személy vagy és érdemben tudnak igazolni, szerintem ez az egyetlen megoldás.
De kérdezd meg ezt a lehetőséget a paypal-tól.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#19025) mixergep válasza Beni2360 (#19024) üzenetére


mixergep
újonc

Rendben, köszi a hasznos tanácsot. Ezt mindenképpen megpróbálom!

(#19026) Hintalow válasza mixergep (#19025) üzenetére


Hintalow
senior tag

Tehát semmi német kapcsolatod nincs? a német számlanyitás ment ottani cím nélkül?
Gondolom ha egyáltalán engedte hozzácsatolni a német kártyát, akkor német paypal accod van. Ahhoz sajna nem fogsz más országbeli bankkártyát hozzárendelni szerintem.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#19027) mixergep válasza Hintalow (#19026) üzenetére


mixergep
újonc

Szia! Nincsenek német dokumentumok, EU-n belül engedték az ottani számlanyitást, ez nem volt gond. A fiók országbesorolása német, mivel a kártya is német. Engedte a magyar bankkártya hozzárendelést a paypal fiókhoz, viszont elsődleges kártyaként kezeli a németet.

(#19028) hzx0 válasza mixergep (#19027) üzenetére


hzx0
aktív tag

Ird meg pp-nek hogy amikor nyitotad Németországba dolgoztál. Most meg már haza költöztél. Ismerösöm is igy járt. Bár Ö valoban kint dolgozott amikor nyitota pp. Neki sikerült telefonon lebeszélni.

(#19029) mixergep válasza hzx0 (#19028) üzenetére


mixergep
újonc

Szia! Én is kinn dolgoztam, ott éltem, ezért is történt az ottani nyitás. Viszont alkalmi dolog volt. Írtam már 2x az ügyfélszolgálatnak, de picit mereven veszik az ügyet. Mind a kétszer olyan válasz jött vissza, hogy csak abban az országban nyithatok fiókot, ahová a lakcímkártyám szól.

(#19030) V/ válasza Zozzant (#19015) üzenetére


V/
Topikgazda

Soha nem érkezik kártyára, az csak USA-ban működik, ha Paypal kártyád van, megy a bankszámlára, ha a kártya számla lett megadva bankszámlának, nem a tényleges akkor a pénz nem fog megérkezni.

[ Szerkesztve ]

(#19031) V/ válasza mixergep (#19018) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a német bankkártya miatt Németországot választottad anyaországnak, a szerződési feltételek szerint német lakcím jár hozzá.
Ha törlöd és nem küldöd át, akkor elveszíted, de emlékeim szerint nem lehet törölni, ha nem rendelkezel a rajta lévő összeg sorsáról.

[ Szerkesztve ]

(#19032) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy kis gondom, még sok éve a paypalt nem a saját nevemre csináltam hanem egy családtag nevére, mert nekem nem volt bankkártyám. Eddig ezzel nem is volt baj, néha az ő nevére jöttek a kínai csomagok, de annyi baj legyen ugyan ott lakunk. Később simán hozzáadtam saját bankkártyát. Most ismét hozzá akartam adni egy új bankkártyát, erre látom, hogy a keresztnév az fix így nem tudom a saját nevem megadni ami a kártyán van. Eddig megtudtam adni, szóval most nem értem mit csináljak.

(#19033) V/ válasza kmisi99 (#19032) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit, lényegtelen a név. Van néhány leírás ahol azt írják, de nem kell egyezni. Ha gondolod, írd át az utónevet ha más (first name), de nem kell. A last name , vezetéknév a fix.

[ Szerkesztve ]

(#19034) kmisi99 válasza V/ (#19033) üzenetére


kmisi99
addikt

Szerintem pedig figyeli a nevet a rendszer

The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

Ezt adta ki. :W

Persze lehet a bank tiltotta de én azt kötve hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#19035) peestike


peestike
senior tag

esetleg lenne ötlete valakinek erre:
We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card x-....??? :F :F
maestro kártya, tudom, hogy nem a legjobb, de eddig azért ment a dolog....
tegnap délutántól lassan 10X próbáltam, de ugyanez a kínja....
próbáltam újra hozzáadni ugyanezt a kártyát, sikerült is, levonások megvoltak, mégis újra ez van.
köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#19036) V/ válasza kmisi99 (#19034) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik szó tartalmazza a name részt? Melyik Paypal üzenet ez?
A kártyát kibocsátó bank nem hagyta jóvá a tranzakciót. A fordítás.
Pont az a lényeg, hogy Paypal esetén nem mozog a kártya információ.

[ Szerkesztve ]

(#19037) V/ válasza peestike (#19035) üzenetére


V/
Topikgazda

Javaslom hogy cseréld egy, a bankod által forgalmazott net kártyára, olcsóbb és nem lesz ilyen gondod többet.

(#19038) peestike válasza V/ (#19037) üzenetére


peestike
senior tag

köszi a választ, ennek utánanézek.
fizikai kártyára mindenképpen szükségem van, fizetni meg tuti nem fizetek pluszba az erste-nek ilyenért....
akkor inkább topup lesz, vagy kártya csere mastercard-ra, ha egyébként is lejárna ez a maestro.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#19039) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Hogy kell PayPal számlámra átutalni pénzt?

(#19040) olasz69 válasza Beni2360 (#19024) üzenetére


olasz69
senior tag

Szia !
Egy kérdést szeretnék feltenni: Beregisztráltam az Ebay-re majd a PayPal-re hitelkártya adatokat megadtam,de nem láttam változást( később megtaláltam a kártya hitelesítés módját a 400HUF le vételét amit vissszakapok) Közben elutaltam a számlámról egy összeget a paypal számlámra amit rá is tettek !
Közben a kártya is hitelesítve,ellenőrizve lett a paypal által így vásárolhatok elvileg mindkét módon!
Kérdésemhez értem: mi lehet ilyenkor az elsődleges fizetési mód a bankkártyám -ról vagy a számlámról?
Melyiket szüntessem meg,hogy jobban jöjjek ki anyagilag? Vagy esetleg mit tegyek?
Köszönöm szépen
:R
A pénzt visszatudom tenni a bankszámlámra?
Úgy tudom :igen!
Olvassam el az összefoglalót?
Megteszem!
Elnézést!

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#19041) olasz69 válasza mr.tamasbiro (#19039) üzenetére


olasz69
senior tag

Ide utalsz:

Beneficiary name: BofA re: PAYPAL PTE LTD
Bank : Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
Bankszámlaszám: 10918001-0000000115050684

Köleménybe írod a
Transfer ID -et amit a PP profilodban találsz meg a feltöltésnél !

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#19042) mr.tamasbiro válasza olasz69 (#19041) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Köszönöm.Az mindegy milyen bank számláról utalok?Mert nem a beregisztraltrol szeretnek.

(#19043) olasz69 válasza mr.tamasbiro (#19042) üzenetére


olasz69
senior tag

Szerintem a pp számládra bárhonnan utalhatsz,csak a közleményben az id-d a lényeges! Mert ha neked oda utalják a vételárat pl-ul ?

De várjunk meg még valakit aki megerősít, vagy cáfol,ha gondolod!

Paypal pénzküldés saját számlára:
Paypal egyenleg feltöltése Top up instantly használatával

itt fent az összefoglalóban :F

[ Szerkesztve ]

A bank egy olyan hely, ahol pénzt adnak neked kölcsön, amennyiben bebizonyítod, hogy nincs rá szükséged.

(#19044) mr.tamasbiro válasza olasz69 (#19043) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Lejött

[ Szerkesztve ]

(#19045) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Kér valamilyen paypal codot 4 jegyűt.
Azt hol találom?

(#19046) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

megvan de csak pár nap múlva lesz mert ma regisztráltam.

(#19047) kmisi99 válasza V/ (#19036) üzenetére


kmisi99
addikt

Szóval valószínű a bankom a rendszerében letiltotta a paypalt? Lehet benne valami mert angol bankról van szó azokból meg minden kinézek, persze a havi szinten totál ingyen dombornyomott kártya az kitelik tőlük. :(((

(#19048) rasky


rasky
senior tag

Rettentő nagyot csalódtam a paypal-ben. Korábban írtam, hogy van egy termékem, ami hibás így visszaküldtem az eladónak, arra a címre, amit adott emailben...de miután megérkezett nem kaptam választ, így ment a dispute és a claim...a paypal írta, hogy visszakapom a pénzemet ha visszajuttatom a terméket az eladó címére (adtak egy szlovákiai címet, ahova a cég be van jegyezve)...ezzel az a baj, hogy ahogy korábban említettem már visszaküldtem a bolt szerviz központjába ami ugye csehországban van...hiába írtam le a paypalnek már kezdetkor, hiába adtam tracking numbert...egyszerűen el sem olvasták amit írtam...1 hónap után elutasították és zárták az ügyet arra hivatkozva, hogy nem tudták megerősíteni a termék visszaérkezését. Vicc...

Ilyenkor mi a teendő? törődjek bele? 50 ezer forintos értékről van szó...

[ Szerkesztve ]

(#19049) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok paypalra hétvégén is működik az instant pay ha feltölteném a számlát?

(#19050) HollyBoni válasza peestike (#19038) üzenetére


HollyBoni
veterán

Soha semmi bajom nem volt Maestro-val, és sokat használom a paypal-t.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.