Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26551) herrká válasza V/ (#26550) üzenetére


herrká
senior tag

Akkor már nem értem... Volt egy lakossági folyószámlám. Ebből lett ez a Net Számlacsomag nevű. Az elején én sem fogalmaztam tisztán, szóval számlacsomag módosítás történt. A száma az új számlának úgy kezdődik, hogy HU61 117stb. Ehhez van a Web kártya. Annak száma pedig úgy kezdődik, hogy HU03 117stb. Ettől a 117-től számolva 16 karakter, plusz a 8db 0. És még külön a Bankkártyák rublikában van a Web kártyának ez a 8 jegyű száma, ami 126-al kezdődik. Ezen kívül itt a szerződésben nem szerepel se lejárat, se az általad írt CSC/CW, sem semmi egyéb... De 5-össel semmi nem kezdődik... Se 4-essel. A Maestro is 67-el kezdődik. Tehát, gyakorlatilag semmi nincs a kezünkben, csak egy szerződésmódosítás a fenti adatokkal...

MOD: bocsánat én vagyok az értetlen! Most beléptem a netbankba, és kiderült, hogy tényleg Mastercard és 51-el kezdődik! Köszönöm a türelmedet, és a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

(#26552) RAiN91 válasza V/ (#26520) üzenetére


RAiN91
őstag

Na végülis volt értelme írni a supportnak a hiba miatt, 10 EUR-t ajándékoztak.

"Mr Balint before I explain to you how does the currency conversion works in our system, I would like to inform you that I have credited your PayPal balance with €10.00EUR

I have reviewed your account, and I can see that there was only payment completed, as the other payments was denied"

(#26553) V/ válasza RAiN91 (#26552) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha sokan írnak, akkor lehet, hogy a sok 10 € miatt megjavul a konverzió :F
Bár akkor én most megszívtam, mert nálam jó és nem kapok tőlük pénzt. :O

(#26554) madle


madle
őstag

Üdv,

a Paypal-hoz lehet aktiválni a Maestro kártyákon kívül mindent?

(#26555) V/ válasza madle (#26554) üzenetére


V/
Topikgazda

A Maestro kártyát is hozzá lehet adni, amit írtam hibát, az ritkán fordul elő, de ha nem sokkal drágább vagy ingyenes a Visa vagy Mastercard igazi vagy virtuális kártya, akkor inkább azokat javaslom.

(#26556) madle válasza V/ (#26555) üzenetére


madle
őstag

Igazából olyan helyzetben vagyok, hogy 7 éve van egy dombornyomott MC kártyám, de úgy éreztem, hogy felesleges ennyit fizetni évente érte (4800Ft). Bár most azt nézegettem, hogy nem járnék jobban ha most cserélnék egy új kártyára, mert a jelenleg iárak majdnem ott vannak mint a régi MC-m. És azért kérdeztem, hogy ha újat keresnék, akkor mi az amit elfogad a Paypal.

(#26557) V/ válasza madle (#26556) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod kínálata ami számít, Visa, Mastercard, Maestro bármelyik lehet és nincs már különbség a PayPal szempontjából a dombornyomott vagy nem dombornyomott és a virtuális kártyák esetén sem, de ez utóbbiak olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#26558) havri1 válasza V/ (#26524) üzenetére


havri1
félisten

Hát ez marha jó, november 10 után az összes eBayes vásárlásomnál PP váltott, holott még most is úgy van beállítva, hogy a bank váltson. :W
Érdekes, mert Banggoodon pl továbbra is a bankom váltott..

[ Szerkesztve ]

havri

(#26559) V/ válasza havri1 (#26558) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik bank, mert az Erste kártyák az ő 11-12-i karbantartásuk után bolondulhattak meg, de én vasárnap vissza tudtam billenteni a jó "irányba" azt amellyel fizetett a gyerek, az akkor nem PayPal hiba volt és csak az eBay-n jelentkezett. Amióta külön cégek az eBay-nél azért látok gondokat. Amikor még ők felelnek az eladó disznóságáért átpasszolják kapásból a felelősséget és a PayPal kliensben ők dugták el a konvertálási beállítást, nem a PayPal, így jó eséllyel belepiszkáltak olyan dologba is, amibe nem kellett volna.
Ha a Paypal lenne a hunyó, akkor minden fizetésnél, nem csak az eBay-nél jelentkezne ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#26560) havri1 válasza V/ (#26559) üzenetére


havri1
félisten

Erste-s VISA

havri

(#26561) havri1 válasza V/ (#26559) üzenetére


havri1
félisten

eBay, Buy Now, és ez a következő ablak.
Itt most akkor mit nézzek? Annyira meg van bonyolítva. Régen volt dupla ablak, lehetett váltani , ellenőrizni, ki vált majd.,.

[ Szerkesztve ]

havri

(#26562) havri1 válasza havri1 (#26561) üzenetére


havri1
félisten

És ahogy számítottam, ismét a PP váltott:
Nem fillérB., csak szeretnék rájönni, mitől önállósítja magát, kizárólag eBay-en lkeresztül.

havri

(#26563) 3megisztosz válasza havri1 (#26561) üzenetére


3megisztosz
csendes tag

A 1.00HUF=US$0.00 majd a View conversion rate options linkre kattintva tudod átállítani.

(#26564) havri1 válasza 3megisztosz (#26563) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#26565) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Ez mennyire normális?

Van egy kártya, amit a nagyobb vásárlásokhoz használok, de mindig csak akkor adom hozzá a paypal acc-hoz, amikor szükség van rá. Aztán mindig kiveszem a kártyák közül. Ez 3-4 alkalommal történt meg.

És most nem engedi használni: This card is not accepted. Please use a different card.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26566) Misi_D válasza V/ (#26293) üzenetére


Misi_D
tag

Szia!

Köszi szépen, s elnézést a kései reakcióért!
Csak hogy jól értem-e: AmEx kártya esetén egyértelműen a kártya kibocsátó Bank vált, míg a Mastercardosokat a Paypal gyakorlatilag szívatja a saját árfolyamával - nekik ajánlott kártyánként átkapcsolni.
Nem feltétlenül értem a kettős mércét/kivételezést, de elfogadom... :)

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#26567) GAbre


GAbre
veterán

Kicsit nem idevágó kérdésem lenne.
Eladtam volna valamit ebayen,de nem sikerült,de leszámlázták a jutalékot.
Beszéltem velük elvileg "feltöltötték" ebay akkom,és kértem,hogy rakják át paypalra.
A második chatelésre át is érkezett az összeg,viszont ebay accomon is ott maradt.
Most nézem,hogy számláztak még valamit:
New activity not yet invoiced: US $5.08
Current Balance: US $19.98

De viszont feljebb ez van),hogy megy majd paypalomra:
The amount of US $14.90 will be charged to your PayPal account between Nov-29-16 and Dec-01-16.

Most akkor az egyenlegnek negativnak kell lennie,hogy abból lejöjjön majd a fee,vagy én már nem értem.
Talán a 14.90-et le akarják vonni megint?

Köszönöm előre is.

Avatar

(#26568) attiati válasza bajnokpityu (#26565) üzenetére


attiati
veterán

hozzaadtad ismet?

akkor csinal ilyet, ha kulon hasznalod, nem paypalhoz hozzaadott kartyakent

(#26569) bajnokpityu válasza attiati (#26568) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Igen, szerettem volna hozzáadni. De nem engedte.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26570) V/ válasza bajnokpityu (#26565) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a normális, az állandó le és felrakás az nem. Mert nincs semmi értelme.
Nem engedi, mert így működik, biztonsági mechanizmus.
A kártyát hozzáadod, azután ha variálni akarsz akkor ott a bankodban a vásárlási limitek változtatási lehetősége, ott lehet büntetlenül növelni csökkenteni a kártyán lévő pénzt.
De az Ügyfélszolgálat felé jelzed, akkor segítenek, törlik a korlátozást és felveszik a kártyát a fiókodhoz, de tényleg ne pakolgasd le és fel azután.

[ Szerkesztve ]

(#26571) V/ válasza Misi_D (#26566) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szívatja, a banki konverzió +opció, amott a kártyakibocsájtó fizetheti a + költséget. Ez a szerződési feltételekben le van írva, elfogadtuk amikor csatlakoztunk a PayPal-hez.

[ Szerkesztve ]

(#26572) V/ válasza GAbre (#26567) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért nem sikerült? Ha a vevő kérte a cancel ordert, akkor amikor te elfogadod a rendszer sztornózza a jutalékot, de a hirdetés feladással kapcsolatos"csicsázási" díjat azt nem.
Ha a vevő nem fizetett 48 órán belül, ahhoz hogy töröljék a jutalékot indítani kell a nem fizetett a vevő case-t annak végén törlik a jutalékot.
Ha te léptél vissza akkor megint más a helyzet.
Az előzetes számlát már megkaptad? Ha igen, akkor ott is írja, hogy ha nem értesz vele egyet akkor jelezd, hogy szerinted nem jó, erre 10 nap áll rendelkezésedre a megérkezésétől.

[ Szerkesztve ]

(#26573) V/


V/
Topikgazda

Megint egy adathalász "szörnyűség" elgurult a gyógyszere a küldőnek, ne dőljön be senki az ilyennek.

(#26574) han_lev válasza han_lev (#26438) üzenetére


han_lev
senior tag

Üdv!
Hmm, még mindig nem engedi az Erste Visa (elektron) kártyámat hozzáadni. Azt írja, hogy adjak hozzá egy másikat. Pedig pár napja töröltem azt a régi acountomat, amihez ezt a kártyát adtam. Elvileg hozzá kellene adnia. Pénz is van rajta, amivel megterhelheti.
Hova kell, hogyan kell írjak és mit írjak nekik hogy segítsenek?
:R :R

MI9 6/64

(#26575) V/ válasza han_lev (#26574) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem 24 óra az átfutási ideje a kártya törlésnek.
De az Accountból kell törölni a kártyát elsőnek, azután záratni a fiókot.
Ahogy írtam az Összefoglalóban: A fiók lezárás kérés elküldése után 2 hónap türelmi idő van, ha nincs a kérés után aktivitás a fiókban, akkor elfogadásra kerül.

És ezt is írtam: Ha nem használod akkor felesleges,zárasd le.
tehát le kell záratni a régit, úgy hogy a kártya el legyen távolítva.
A hagyományos My Profilban is nézd meg a kártyát, illetve lehet kérni a PayPal-tól hogy vegyék le arról a fiókról,

A sorrended nem egészen volt jó.

A topik kereső: kártya probléma
Ebben a hsz-ben leírtak szerint jelezheted, hogy szeretnéd a kártyát hozzáadni, de gondod van.

[ Szerkesztve ]

(#26576) han_lev válasza V/ (#26575) üzenetére


han_lev
senior tag

Ok!
Köszönöm, majd jelezni fogom. Irtam, hogy a korábbi Paypalomhoz nem volt rendelve kártya. Csak megpróbáltam anno, de nem tudtam viaszaigazolni a 4 jegyű kódot, amit a terhelésnél kellett volna, így nem sikerült. Azóta nem próbáltam, ahhoz a paypal acounthoz nem is volt hozzárendelve semmi.
De lehet "feketelistára" tették azt a kártyát (ha van ilyen).
Tehát elvileg úgy zártam le a fiókot, hogy nem volt hozzá rendelve semmi.
Szóval most várok akkor 2 hónapot. Aztán próbálom újra.
Aztán majd írok nekik. Addig meg vásárolok kártya nélkül, feltöltéssel. :R :R

MI9 6/64

(#26577) V/ válasza han_lev (#26576) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem úgy van, ha beírod a 4*4 kártyaszámot és ellenőrzi a próbaterheléssel (az 1 $-os) ha az sikeres hozzárendelődik a fiókhoz rögtön. Ez történt akkor is. Ezért szoktam írni, hogy onnantól kezdve lehet vele vásárolni.
Tehát kártyaszám, lejárat és CVC kód beírás után már mehet a vásárlás a PayPal fiókkal mivel van hozzákapcsolva bankkártya.

Az amit te ellenőrzésnek gondolsz, a 400 Ft-os dolog, az nem erről szól, a havi, évi pénzküldési és fogadási limitek felszabadítása miatt szükséges. Ha nem írod be a kódot, akkor ezek limitáltak maradnak.

Nyugodtan írhatsz és akár 1 héten belül használhatod a kártyát, mert a fiók lezárás esetén neked nem lehet rajta tevékenység, ők a háttérben tudnak dolgozni vele.

[ Szerkesztve ]

(#26578) Dzsana


Dzsana
senior tag

Sziasztok, szerettem volna most paypallal fizetni ebayes vásárlás után, a bankkártyámmal összekötve, mint mindig, de nem akarja a jót, az alábbi hibaüzenetet kapom:

Unfortunately, we can't process your payment. Here are your options:

Check out with another PayPal method, like the one we're showing now.
Select a different payment option.

Nem magyarázza meg, hogy miért nem történik meg a fizetés, és nem is értem, nem kezdő vagyok, több száz vásárláson vagyok túl. Csak a múlt héten vagy ötször, ma reggel is már egyszer vásároltam minden gond nélkül. Természetesen van pénz a bankkártyámon. Any idea?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26579) V/ válasza Dzsana (#26578) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen kártya? Mert a Maestro-val ilyen előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#26580) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok.

Fontos segítségre lenne szükségem. Azt honnan látom, hogy ha valaki úgy küld pénzt nekem, hogy product-ént(termékként), illetve, hogy ha valaki barátként küld nekem pénzt, miből tudom megállapítani? Illetve van egy olyan funkció hogy vissza kérheti az illető a pénzt, nos ezt szeretném elkerülni. Ezért lenne fontos, hogy tudjam hogy mikor küldenek nekem barátként pénzt (mert az nem vehető vissza), illetve termékként.

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#26581) V/ válasza tomrRRR (#26580) üzenetére


V/
Topikgazda

Onnan hogy a PayPal nem von tőled jutalékot.
De ha eladtál valamit és azért fizetnek, akkor ez nem egészen jó ötlet: Illetve van egy olyan funkció hogy vissza kérheti az illető a pénzt, nos ezt szeretném elkerülni. PayPal szabályzat ellenes.

[ Szerkesztve ]

(#26582) tomrRRR válasza V/ (#26581) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Köszönöm a válaszodat, de még mindig nem tiszta.. Vagyis mikor látom, hogy ha barátként küldte volna a pénzt VALAKI? ,, Make a payment in a few second?"

El kell fogadjam, accept or decline? És ha termékként küldi valaki a pénzt akkor csak azonnal megjelenik ? UGYE

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#26583) V/ válasza tomrRRR (#26582) üzenetére


V/
Topikgazda

Még egyszer leírom, a beérkező pénz sorára kattintva, ha a PayPal nem vont tőled jutalékot -fee szöveg- akkor barátként küldte. Nincs más megkülönböztetés. Csak ezt írja ki: Payment received
Te olyat nem látsz a könyvelésben hogy: Make a payment in a few second? de ez egyébként is egy menüpont szövege.
Nem kell elfogadni, jön.
A pénzek miután elküldték neked azonnal -néhány mp- megjelenik a PayPal könyvelésben.
Ha valamiért árúért fizettek neked, akkor előfordul hogy csak 21 nap múlva rendelkezel vele, addig is látod, hogy az egyenlegen van, függő státuszban,
Az Összefoglalóban van a pénzküldésről leírás.

(#26584) tomrRRR válasza V/ (#26583) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Megvan köszi szépen :D

The easy day was yesterday!

(#26585) Dzsana válasza Dzsana (#26578) üzenetére


Dzsana
senior tag

Visa kártya, az este is vásároltam vele, csak azt az egy tételt nem tudom kifizetni vele, ott valami bibi van.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26586) V/ válasza Dzsana (#26585) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nincs rajta napi vásárlási darabszám limit sem? Pl Erste napi 5 db.
És napi összeg limit sem?
A terméknél sincs korlátozás a vásárlási eszközre?

[ Szerkesztve ]

(#26587) zlotty


zlotty
tag

Sziasztok.

Bankszámlámról akartam utalni a paypal számlára, de egy kis hiba csúszott a foyamatba. A közleményhez nem csak a transfer id kerül be mert egy régebbi OTP-s utalás alapján töltöttem ki a mezőket és ott bekerült elé egy "EB" is. Amit nem vettem észre, csak most pár nap után, hogy még mindig nem érkezett meg a pénz a számlára.
Van még esélyem a pénzre vagy már elfelejthetem?

(#26588) V/ válasza zlotty (#26587) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló kinyitása, Tippek röviden utolsó bejegyzés segít, az ilyen hibát az automata rendszer nem kezeli, viszont az ügyfélszolgálat igen.

[ Szerkesztve ]

(#26589) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Sziasztok!

A paypal fiókomban jelenleg csak bankkártya van megadva, és azt szeretném, hogy így is maradjon.
Hamarosan jönni fog egy visszatérítés ebay-ről, amivel az alábbi problémám van:
A termék fizetése AXA kártyával történt. Az AXA-t megvette az OTP, nov. 1. óta nem létezik. Be lehet állítani, hogy a visszatérítés máshová történjen? Azzal nem megyek semmire, ha kering a digitális pénz az éterben.
Ha igen, hol/hogyan?

Köszi!

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#26590) V/ válasza MittuDomain_ (#26589) üzenetére


V/
Topikgazda

Az AXA és az OTP is tájékoztatott, hogy átvettek számlástól benneteket, mivel a kártya a bankszámládhoz volt kapcsolva -nem pedig fordítva- a pénzt le tudják könyvelni.
Más AXA-ás is kérdezte itt, neki az az OTP Ügyfélszolgálat is megerősítette ezt.
Amikor látod a PayPal történetben a megérkezést és ha onnan számítva 5 napon belül nem lesz a számládon, akkor az OTP fiókban tudod rendezni.
Ezzel kapcsolatos hsz-ek a fórumban, kereső szó: axa
Egy
kettő
három

[ Szerkesztve ]

(#26591) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy most mennyiért váltja a PP az EUR-ot HUF-ra? A pénz EUR-ban jönne, és HUF-ként lenne a bankszámlára küldve (withdraw).

(#26592) V/ válasza germinator66 (#26591) üzenetére


V/
Topikgazda

Összfoglaló GYIK
Kérdés: Ezen az új PayPal felületen nem találom az átváltási árfolyamot?
Hol tudom a PayPal egyenlegen lévő devizákat konvertálni?
Válasz:
Belépsz
PayPal balance után a Details-ra kattintás
Alul a Manage currencies kattintás
A Balance conversion-nál lévő összeg lesz az árfolyam ~.
Ha az egyenlegen lesz.
Úgy 300 Ft körül.
De miért lényeges, más árfolyamot nem tudsz használni ha a bankszámládon szeretnéd látni a pénzt.

(#26593) germinator66 válasza V/ (#26592) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ez addig igaz, amíg van a kérdéses devizában összeg a számládon. Amennyiben nincs, nem tudod kiválasztani a legördülő menüből, és így nem derül ki a váltás.

Ez kérdés? "De miért lényeges, más árfolyamot nem tudsz használni ha a bankszámládon szeretnéd látni a pénzt."

(#26594) V/ válasza germinator66 (#26593) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, kérdéses megjegyzés, mert ha nem felel meg neked a mostani 299 Ft, akkor marad az egyenlegen és csak az elvásárlás van, vagy várod, hogy több legyen pár nap múlva és akkor küldöd ki. Ha már ott a pénz akkor lehet figyelni, ahogy írod is.

[ Szerkesztve ]

(#26595) germinator66 válasza V/ (#26594) üzenetére


germinator66
aktív tag

Na igen, vagy több, vagy kevesebb.:) Értem, mire gondolsz, nekem viszont ez alapján kellene egy előzetes ajánlatot adnom, és tudom kell, hogy mennyire vált "rosszul", de ezek szerint (ha jól gondolom), 8-10 forint eltérés van a középhez képest.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#26596) V/ válasza germinator66 (#26595) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha hasonlítani akarod, akkor a bankod devizavételi árfolyamát nézd, mert annak felel meg a PayPal kiküldési árfolyam, lehet 8-10 Ft az eltérés. Bár most az én bankom az Erste 304,75 Ft-t (OTP 305,84 Ft) ad 1 €-ért így a különbség 5,75 Ft. De ez még így is jó, mert ha rászámolnám a deviza számla költségeket akkor nem lesz ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#26597) germinator66 válasza V/ (#26596) üzenetére


germinator66
aktív tag

Értem, köszönöm még egyszer!

(#26598) Primary92


Primary92
senior tag

Ha magánemberként megegyeztem egy magánemberrel egy termék árában, ami 47 euró, akkor hogyan tudom úgy küldeni, hogy pontosan ennyi érkezzen?
Ha a "Pay for goods or services" megoldással küldöm, akkor rászámolom a 3,4%-os és a 0,35 eurót? Ha nem ebay-ről veszem vagy más üzletből, akkor is megillet a buyer's protection?

(#26599) Dzsana válasza V/ (#26586) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nincs semmi limit. Elkértem a paypal címét, és úgy simán ki tudtam fizetni. A fene se érti.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26600) V/ válasza Primary92 (#26598) üzenetére


V/
Topikgazda

Van kalkulátor is de mielőtt küldöd kiírja hogy mennyi lesz a jutalék és ha kevesebb a nettó akkor kipótolod,
49.1 € esetén 47 €-t kap. Attól is függ hogy akinek küldöd melyik országban él, hova tartozik a PP regisztrációja.

Ha nem ebay-ről veszem vagy más üzletből, akkor is megillet a buyer's protection?
Az eBay az nem, de ha PayPal-l fizetsz akkor igen az övék biztosítva van

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.