Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25051) V/ válasza India (#25050) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak eladás esetén a vételár 21 nap után a kezdő eladónak. És jutalékot is kell fizetned ha így küldik neked.
Ha adtál hozzá kártyát a fiókhoz akkor nincs korlátozás a pénz saját bankszámlára történő kiküldésre.
A legelső ikon a barátnak való küldés

Nem tudom hol nem látod számítógépen belépve ez látható.

A Transferwise nem jöhet szóba pénzküldésre?

(#25052) V/ válasza pècsimunkás (#25048) üzenetére


V/
Topikgazda

A számla hozzáadásnál írta, hogy miként működik, fizetsz majd a bankod utalja a pénzt. Lehet hogy banki munkaidőben fog megtörténni, vagy a számlád nem teszi lehetővé a más devizás levonást, a tranzakció sorára kattintva nézd meg az infókat hátha segít, de lehet, hogy neked is célszerűbb lenne kártyát hozzáadni.

(#25053) Suineg válasza V/ (#25051) üzenetére


Suineg
senior tag

Azt jól tudom, hogy a Paypal-os pénz visszatartás csak az ebay-es eladásoknál van? Tehát ha a Paypal számlám új és eladok valamit akkor egyből kivehetem a kapott pénzem, akármilyen opcióval is küldték azt nekem?
Egyébként pedig mik a föbb különbségek, hogy miszerint küldik a pénzeket?

[ Szerkesztve ]

(#25054) habmalac


habmalac
tag

Jó estét mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy mi most a leggyorsabb módja a saját számláról paypal számlára utalásnak? Volt régen ami 3-4 napig is tartott (pedig a saját lafo is unicredit) utána volt egy ami pár perc alatt megjelent (ez szünt meg ha jól tudom) A lényeg, hogy most hogy lehet a leghamarabb számlára rakni a pénzt?

(#25055) Suineg válasza habmalac (#25054) üzenetére


Suineg
senior tag

Én este 17-ig elküldöm az Unicrediten az utalást és éjjel 1 óra tájékán a paypalon van az összeg. S már elég régóta így van.

(#25056) habmalac válasza Suineg (#25055) üzenetére


habmalac
tag

volt a valami gyors feltöltés ami megszünt, illetve van a topup ami van, hogy 3-4 nap.

(#25057) V/ válasza habmalac (#25056) üzenetére


V/
Topikgazda

Top Up már munkanapon 24 órán belül megy, változott a banki utalási rendszer.

(#25058) V/ válasza Suineg (#25053) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól, függ ha van vásárlói védelem, akkor nem csak e-bay

(#25059) Suineg válasza V/ (#25058) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszi a választ. Egyébként pedig mik a főbb különbségek, hogy miszerint küldik a pénzeket?

(#25060) Danex


Danex
addikt

Üdv, összefoglalóban olvastam a visszaküldés árának visszatérítését...

Ha jól értem akkor ,ha garanciában küldöm vissza (közel 1 év múlva ) a csomagot, akkor ez a opció nem él számomra :F

(#25061) V/ válasza Danex (#25060) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, jól értelmezed arra nem vonatkozik.

(#25062) Danex válasza V/ (#25061) üzenetére


Danex
addikt

szomorú, de kösz! :R

(#25063) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Ma PayPal-lal fizettem Facebook-os hirdetésfeladásért. Nem tudtam előtte mennyi pénz volt a PayPal-omon, de a rendszer elfogadta, és a 22$-os hirdetés aktívvá vált. A számlatörténetben nem látom a tranzakciót. Kb. mennyi idő múlva fogom látni?

(#25064) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv próbáltam az ebay topicban is de hátha itt több szerencsém lesz :)

Múlt hét péntek óta várok a refundra..(amiről küldött képez az eladó ebay üzenetben hogy elküldte )
erre ma jött egy email az eladótól(vagy a paypaltól service@paypal. com)
de nem értem hogy mit akar.. vagy mire vár...

You still need to claim your money from wang hao

Dear ........,

This is a reminder that a payment of £1.75 GBP from wang hao is still waiting for you.
Alert

We'll automatically cancel this payment and return the money to wang hao's account on Sep 10, 2016, so you should claim it as soon as possible.

eddig soha nem jött ilyen üzenet..mindig megkaptam a refundot..

Lumia 950XL

(#25065) edmonton válasza V/ (#25051) üzenetére


edmonton
csendes tag

hali

A zárolás feloldásánál reméltem hogy gyorsan megy a dolog. Rendelést visszamondását elfogadták, a paypalnél a tranzakciónál nyomtam egy cancelt (bár itt továbbra is pending van írva ha ez számít vmit). Mindkettő visszaigazolta emailben. Most telt le a 3. nap, bankszámlán továbbra is zárolva.
Akkor ez normális még mindig? Csak hogy képbe legyek. Várjak még holnapig aztán irogassak hogy kinél akadt el a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#25066) edmonton válasza edmonton (#25065) üzenetére


edmonton
csendes tag

Bocs felrement: 25037-re akartam a valaszt/kerdest.

(#25067) pècsimunkás válasza V/ (#25052) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ma levonták a fólia árát a bankszámlámról . Az volt a dolláros vásárlás . Úgy látszik minden oks . Lehet ma adták fel a csomagot ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#25068) Hintalow válasza edmonton (#25065) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ha az eladó vagy a paypal nem gondoskodik a tranzakció törléséről, akkor a bank simán ott tartja zárolásban egy ideig, a normál banki zárolási idők kártyatranzakcióknál 10-14 nap körül mozognak.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#25069) edmonton válasza Hintalow (#25068) üzenetére


edmonton
csendes tag

Koszi!!

(#25070) chris0000


chris0000
őstag

hi.
hitelkártya hozzáadásnál úgy látom hozzáadta a "bank accounthoz" a számlaszámomat is,pedig a franc se kérte rá...nah mind1.most így 100%os a profilom.kérdésem,h a hozzáadott hitelkártyát,h lehet törölni,már nem lesz rá szükségem?a bankba meg is szüntettem a hitelkártyámat.thx.üdv.

[ Szerkesztve ]

(#25071) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni ezt a top up-os dolgot hol kapom meg, mert nekem az uj paypal felület van ha jól értem egyeseknek még a régi, mert ott én is emlékszem, hogy volt top up opció de az újba sehol nem kapom. Valaki meg tudná mondani, mert bankszámláról kellene pénzt átrakjak PayPal-ra. Köszönöm!

(#25072) erzol válasza V/ (#25028) üzenetére


erzol
őstag

Kedves V/!

Köszönöm a segítséget és útmutatást.
Rendeződik az ügyem és az utolsó visszatérítésre várok.
Mégegyszer nagyon köszönöm!
:R

(#25073) Martin2876


Martin2876
csendes tag

Üdv, paypal-on van mód annak beállítására, hogy magánszemélyektől kapott pénz maradjon paypal egyenlegen, ne küldje automatikusan bankszámlára? Mint pl. ebay kifizetésnél paypal számlán marad (21 nap után is). Ha úgyis paypalon költöm el a pénzt felesleges lenne számlára kiutalni, majd vissza...
Illetve a bankszámlás/bankkártyás Withdraw-nak van bármilyen korlátja?

(#25074) V/ válasza Martin2876 (#25073) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamit keversz, a kapott pénzek csak a te kezdeményezésedre mennek a bankszámládra, a vásárlási visszatérítések -refund- az megy vissza automatikusan a fizetőeszközre Paypal egyenleg vagy a kártyával történt fizetés esetén a kártyához tartozó számlára, de az más.
Ha nem akarod kiküldeni akkor nem mindegy, hogy a Withdraw van-e korlátozva?
Ha nem adtál hozzá kártyát akkor csak havi 21000 Ft küldhető ki.
lletve a bankszámlás/bankkártyás Withdraw-nak
Nincs kártyás Withdraw, csak az egyenlegedről a saját bankszámlára való küldés.

[ Szerkesztve ]

(#25075) V/ válasza zalyy (#25071) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz és nézz a képernyő bal szélére, a a Balance alatt, ott volt régebben is és mindenkinek új felület van már

Ha véletlenül a gyors feltöltést keresed, az még nem működik, a második menüpont, de nincs is jelentősége, mert a mostani Top Up a banki rendszer változása miatt munkanapon 24 órán belül az egyenlegen, ha most utalnál az hétfőn reggel már elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#25076) wo-land


wo-land
újonc

Sziasztok!

Postaköltség visszatérítésből X ezer HUF van a PayPal egyenlegemen.

Már többször vásároltam, de az összeget nem használja fel, pedig a Payments beállításokban az "If you have a PayPal balance, we'll use it first." opció ki van pipálva.

Kell még valamit beállítanom, hogy el tudjam vásárolni az összeget?

(#25077) V/ válasza wo-land (#25076) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásároljál X alatti összegért forintban, vagy konvertáld át az egyenlegen arra amiben fizetnél.
Belépsz,
bal oldalon PayPal balance-ra katt,
alul a Manage currencies katt,
jobb oldalt
Currency Exchange
Select type of currency conversion-nál Balance Conversion
a From-nál ott forint
beírod a mennyisége a Amount-hoz
kiválasztod a To-nál a $-t vagy Fontot vagy €-t ami kell
alul Continue
Jön ez az ablak: Review currency exchange
ott a Exchange Currency és kész.
Pont a tizedes a számoknál, persze a $-nak a Currency-k közt kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#25078) wo-land válasza V/ (#25077) üzenetére


wo-land
újonc

Már le is nullázódott. :R

(#25079) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Sziasztok!
Újabb kérdésem van: Kaptam refundot egy nem szállított termék után, ezért most nem nulla forint látszik a PayPal számlán, hanem a beérkezett összeg. Eddig kártyáról fizettem az eBay-en. Kell valamit átállítanom, hogy először a PayPal számláról vonja a pénzt és ne a kártyámról? Vagy mi történik ha a PayPal számlán lévő pénz nem elég, akkor kiegészítődik a számlához kapcsolt kártyáról?

valami

(#25080) petipetya válasza Quasi_modo (#25079) üzenetére


petipetya
nagyúr

A következő rendelés során automatikusan felhasználja majd az egyenleget, mivel ez van prioritásban. Ha nem elég, akkor a különbözetet levonja a bankkártyádról.

"nincs rá lezsóidő"

(#25081) V/ válasza Quasi_modo (#25079) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ha azonos a deviza

(#25082) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Köszönöm

valami

(#25083) zalyy válasza V/ (#25075) üzenetére


zalyy
tag

Nincs nekem olyan :( bank össze kell legyen kötve a paypallal? Nem elég csak a kártya?

(#25084) V/ válasza zalyy (#25083) üzenetére


V/
Topikgazda

A kérdésed a Top Up volt, hogy jön ide a bankkártya? :F
Azt szeretném kérdezni ezt a top up-os dolgot hol kapom meg.....mert bankszámláról kellene pénzt átrakjak PayPal-ra.
Az egyenleg feltöltéshez nem kell a PP-n bankszámlát megadni, bankkal összekötni.
Ha adtál hozzá bankkártyát akkor nem kell a PP egyenleget feltölteni, mert fizethetsz azzal. A kártyán legyen pénz.
Kérlek akkor pontosítsd, hogy mire szeretnél választ.
Nem írtad hogy milyen regisztrációd van, ha magyar és számítógépes böngészővel lépsz be ugyanez a menü van neked is.
Tudsz képet küldeni?
A Top Up menüpont választása esetén jön elő a Paypal Unicredit számlájára történő utalás adatainak képernyője:

Nézz szét az Összefoglalóban, esetleg van benne segítség.

[ Szerkesztve ]

(#25085) zalyy válasza V/ (#25084) üzenetére


zalyy
tag

Mert fogalmam sem volt hol van, mert sehol nem volt na mindegy lényeg azért nem látom, mert külföldi paypalom van, amit kb a paypal leszar, mint általában az ilyen problémákat úgyhogy ilyen opcio nincs sajnos. Azért köszi a segitséget.

(#25086) V/ válasza zalyy (#25085) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott is van egyenleg feltöltés, általában ezen a részen, vagy a menüben Top up szöveg, ha megadtad volna hogy mely országban regisztráltál, tudtam volna segíteni. Mivel több lehetőség is van, ami ország függő.
Pl ez vagy ez és több

[ Szerkesztve ]

(#25087) V/ válasza V/ (#25086) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem rég a szlovák fiókokban még ez volt a neve Add funds to your account instantly és ez a direkt linkje

[ Szerkesztve ]

(#25088) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Segítsetek kérlek. Ha a My Account rész alatt complete-nél látom a refund összeget, akkor baloldalon a balance-nál nem kéne látszódjon?

(#25089) V/ válasza KaiotEch (#25088) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel fizettél? Kártya akkor továbbítva arra, ha egyenleggel fizettél, akkor van ott. Lásd Összefoglaló: A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.

[ Szerkesztve ]

(#25090) KaiotEch válasza V/ (#25089) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kártyáról húzta le fizetést, de a refundot PP-ra kértem.

(#25091) V/ válasza KaiotEch (#25090) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, és a Paypal-en keresztül fizettél? Mert akkor nem kell kérni, csak oda tudja küldeni az eladó, nem is küldené másképp.
De ha rákattintasz a sorra nem írja a kártya számot amire továbbítva?
2-3 banki munkanap az értesítés dátumától és a számládon.

[ Szerkesztve ]

(#25092) KaiotEch válasza V/ (#25091) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ah, de refundend to és a kártyaszámom. Értem már, az akkor még pár nap. Köszönöm! :R

(#25093) chris0000


chris0000
őstag

hi.
h lehet törölni hitelkártyát a paypalon?
thx.üdv.

(#25094) V/ válasza chris0000 (#25093) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz
Bank Accounts and cards
Credit cards-nál rákattintasz a a kártya jelképes képére
alul Edit
jobbra alul Remove card
Bármilyen hozzáadott kártyára ez vonatkozik.
De csak akkor töröld, ha már nincs függőben vásárlásod ezzel a kártyával, nem vársz visszatérítést -refund- az ezzel vásárolt tételre.

[ Szerkesztve ]

(#25095) chris0000 válasza V/ (#25094) üzenetére


chris0000
őstag

rendben,thx a helpet.üdv.

(#25096) chris0000


chris0000
őstag

V/ az,h fordulhat elő ami szerintem nagyon gáz a paypal részéről,h mikor először csináltam paypal fiókot csak 1 hitelkártyát adtam hozzá direkt amiatt,h semmiképp ne legyen számlaszám hozzáadva.ha vmi lopás történne akkor a bank pénzét lopják el ne az enyémet.ez a kártya lejárt...kaptam a banktól egy újat...régit leszedtem.újat felraktam és mikor később beléptem már a bank accountom is aktív volt.ez,h lehet nem csak manuálisan lehet hozzáadni ha akarja az ember?h engedheti ezt meg magának a paypal!?meg egyáltalán honnan tudja a paypal ezeket az infokat,le tudja csekkolni és automatikusan hozzáadni?thx.

[ Szerkesztve ]

(#25097) marsu.


marsu.
senior tag

Hi!
Próbáltam hozzáadni a kártyámat a PP fiókhoz. Úgy csináltam, ahogy az összefoglalóban is van. Beírtam a kártyaadatokat, Save és ezt a hibaüzenetet írta: ​Sorry, we can’t add this card. Please try adding a different card to your account.
Írtam a PP-nak, kaptam is egy szép ~5 oldalas mailt, amiben a leggyakoribb hibákra leírjak a megoldást.
Próbáltam úgy ahogy ott írták, igazából a régebbi PP-os kinézetben kellett hozzáadnom a kártyámat, ott meg ez a hiba jött: ​We were unable to process your credit card registration at this time. We apologize for the inconvenience. Please try again at a later date.
Új kártyáról van szó (régi lejárt), de zsír új PP fiókról.
Valamilyen javaslat?

(#25098) V/ válasza chris0000 (#25096) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában kell a te közreműködését.bankszámlaszám akkor kerülne be automatikusan, ha Withdraw esetén nem adod meg előre, hanem amikor az első összeget amit kiküldesz annál beírod és azt adod meg, hogy jegyezze meg. Nem találkoztam az elmúlt évek alatt, olyannal, hogy olyan történne amit írtál.
Van olyan Paypal fiókom amihez nincs kártya hozzáadva, ha utalok rá pénzt a bankszámlámról a pénz megjelenik, de a bankszámlaszám még mindig nem került be, pedig a szabályaik szerint ellenőrzik, hogy a nevemen lévő bankszámláról utaltam-e a pénzt és így hozzáadhatná, de nem teszi, nem is lenne jelentősége azért amit alább írok.
A magyar regisztrációról írok, itt a bankszámla csak a kifelé menő pénzek miatt kell, nem használható direkt fizető eszközként. Ha ezt valaki "feltörné" akkor köszönöm, küldhet rá pénzt.
vmi lopás történne akkor a bank pénzét lopják el ne az enyémet. Nyilvánvaló, hogy ez a te pénzed és bank ha nem védted a belépési adataidat, akkor nem fizeti vissza, vagy csak egy rendőrségi feljelentés és sikeres nyomozás után.
A feltörések legtöbb esetben nem direkt Paypal rendszer feltörése az adatok miatt, a számítógépen és böngészőben eltárolt belépési azonosítók megszerzése, adathalász oldalon megadott belépési adatok az oka inkább.
A PP használható sms-s belépési védeleme, a vásárlás előtt feltölthető internet kártya -alap 0 Ft, 0 darab vásárlás-, az azonosítók nem elérhetővé tétele a számítógépen, telefonon, a PP jelszó és biztonsági kérdések véletlenszerű, de rendszeres változtatgatása, a Paypal e-mail értesítések engedélyezés a fiókkal kapcsolatos dolgokra megfelelő védelemnek tűnik.

Egyébként az utóbbi időben trend a hackereknél a böngészők szinkronizálási adatainak elkapása, elég mondjuk a Firefox-nál, Chrome-nál, Opreránál stb. a A Firefox Sync Firefox fiók azonosítójának és jelszavának megszerzése és minden eltárolt oldalt, jelszót letud kérni -szinkronizálni- a saját gépére és onnan egyenes az út egy csomó helyre.

(#25099) V/ válasza marsu. (#25097) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ez a kártya nem volt még hozzáadva ezzel a számmal semmilyen PP fiókhoz?
A régi kártyád az más számú volt gondolom.
Egyébként meg, mivel a kártyaszám ellenőrzése feltételezi a banki rendszered elérését, igaz lehet az utolsó üzenet, várj holnapig.
A kártya nem 2020-ig érvényes és nem Maestro?

[ Szerkesztve ]

(#25100) chris0000 válasza V/ (#25098) üzenetére


chris0000
őstag

bakker,korábban kipróbáltam a withdraw funkciót ami működött is és akkor jegyezhette meg a b.sz.számomat...elfelejtettem...
és itt a lényeg amit írtál,h csak kifelé lehet rá küldeni pénzt,direkt fizető eszközként nem használható.ezt nem tudtam.így teljesen mind1,h hozzá van adva.még1x thx a helpet.üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.