Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) ANOka válasza [Prolixus] (#26622) üzenetére


ANOka
őstag

Ez engem is érdekelne.
Szerintem itt a fórumon is elférne a leírás.

(#26652) V/ válasza ANOka (#26651) üzenetére


V/
Topikgazda

Miről?
A Tippek röviden-ben le van írva az Üzenőfal elérése (Az Üzenőfal elérése) amelyen keresztül jelezni lehet a problémákat. Ugyanott van a Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID. egyik lényeges probléma
Egyértelműek a választási lehetőségek, néhány jellemzőbb dolog a bal felső sarokban a Keresőnél

beírva ezt a két szót: Message Center elolvasható.

[ Szerkesztve ]

(#26653) ANOka válasza V/ (#26652) üzenetére


ANOka
őstag

A "konvertálási hiba" reklamációs levelére gondoltam...

(#26654) V/ válasza ANOka (#26653) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem annyira bonyolult megírni azt a két mondatot, jelezheted az előző hsz-ben leírt módon.
Ekkor (dátum, időpont) vásároltam az eBay-n és hiába van a banki váltás beállítva, a PayPal konverziót adta ki a képernyőre. Ez nagyon zavaró, mert minden fizetéskor át kell állítanom a konverziót arra, ami egyébként a PayPal fiókomban alapértelmezettre van állítva.

Az esetek 98%-ában a fizetéskor beállítható, hogy a Bank váltson, ha a konverziót írja ki és már azután nem PayPal váltássa fizetsz.
Ez hiba, hogy nem a tárolt beállítás jött elő, te általad is javítható.
Az hogy jellemzően az eBay fizetéskor jelentkezik a probléma adja az eBay felelősségét a hiba keletkezésében, őket az Istenért nem akarja nyaggatni senki.
A PayPal tud róla, de mint írtam nem mindenkinél jelentkezik, így nehéz rájönni a hiba okára, főleg ha előfordulhat nem is ők a hunyók.

[ Szerkesztve ]

(#26655) Surda-


Surda-
őstag

Kezd nagyon tele lenni a bakancsom a Paypallal !
Edig kb ötször állítottam be a money conversation-t arra,hogy ne saját árfolyamon váltsa,erre ma megint sikerült 306ba váltania a dollárt egyik vásárlásomnál!
Hogy rhdna meg! :W

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#26656) V/ válasza Surda- (#26655) üzenetére


V/
Topikgazda

És hol vásároltál?
De ha visszaolvasol többször foglalkoztunk vele az utóbbi napokban, ha nem lenne a fiókban az eltárolási lehetősége a beállításnak, akkor is vásárláskor neked kellene átállítani. Az a tárolás most nem működik mindenkinél, így te oldod meg a problémát, amíg nem hozzák helyre.
Tudsz a "hibáról" és annak megfelelően használod a fizetésre, ott a képernyőn konverzió kiírás a fizetés előtt, amíg azt látod neked kell kézzel átállítani, ha már nem fog előjönni az a kiírás, akkor sikerült "megjavítani".
A mérgelődés, gyalázkodás nem igen visz előre a megoldásban. Írd le nekiik, hogy te nem akarod kézi módszerrel állítani és ha az eBay-n fizettél nekik is írd meg.
Kérlek a megfelelő szóhasználatra hsz-ekben, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#26657) Surda- válasza V/ (#26656) üzenetére


Surda-
őstag

Nem ebayen.
Oké,hogy tudok róla,meg beszéltek róla,de nem minden fizetés előtt olvasok bele a fórumba. :DDD Fizetéskor egyébként egyetlen ablak jött elő, ott max a fizetéshez használt kártyán lehetett változtatni.
Régen ott is tudtam állítani,hogy hogy váltson,ez megszűnt.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#26658) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Ha nincs csatlakoztatva bankkártya a fiókhoz, akkor a rajta lévő pénzt sehogy sem tudom átküldeni egy másik fiókra?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26659) V/ válasza IntelKiller7 (#26658) üzenetére


V/
Topikgazda

A fiókok közt küldhetsz és fogadhatsz pénzt éves szinten ~ 760000 Ft-ig
Havi 21000 Ft-ig van az egyenlegedről való pénz kimozgatás a bankszámládra limitálva és ennek megfelelően ennek az éves szintje 252 000 Ft
Ha adsz hozzá kártyát ez utóbbi (Withdrawal limit) törlődik.

[ Szerkesztve ]

(#26660) V/ válasza Surda- (#26657) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem volt a Exchange rate kiírva valahol? Semmi utalás hogy forintban fog terhelődni? És Visa vagy Mastercard a kártyád?

[ Szerkesztve ]

(#26661) djbahool válasza V/ (#26656) üzenetére


djbahool
senior tag

Az a probléma, hogy hiába állítod át az adott ügyletnél a konverziót, rögtön vissza is állítja, így lényegében nem tudsz a saját bankod deviza konverziójával fizetni :-(

(#26662) V/ válasza djbahool (#26661) üzenetére


V/
Topikgazda

rögtön vissza is állítja,
Ha benne vagy a fizetési folyamatban, akkor nem tudja ezt, de előfordulhat hogy azon az oldalon ahol próbálod, ott még más oka is lehet.
Mostanában többeknek sikerül így fizetni, sajnálom hogy neked nem. Hol vásárolsz egyébként, mert az eBay esetén működik, más oldalaknál esetleg a kártyás fizetést választod nem a PayPal-t és már akkor banki váltás megy.
Én látom az elszámolásokban, hogy azután nincs PayPal konverzió, nem igazán szeretném ide linkelni, de hidd el úgy van.
Nálam nem felejti el, mások tudnak fizetéskor átállítva fizetni, neked meg csak PayPal váltás van, ez már túlbonyolított hibának tűnik.
De a károdat neked is, mint másoknak 10 €-val megtéríthetik, jelezd feléjük.

[ Szerkesztve ]

(#26663) metal01


metal01
őstag

Hello!

Nem vagyok otthon nagyon a PayPal téméban. Olvasgattam az összefoglalót, de nem találtam választ a gondomra.

Lejárt a bankkártyám, kaptam egy újat, azt aktiváltam a PayPalon belül. Kaptam pénzt a PayPalra, ott is van mai dátummal, hogy +x HUF, de a PayPal balance 0. Miért van ez?

Előre is thx a választ.

(#26664) V/ válasza metal01 (#26663) üzenetére


V/
Topikgazda

Lejárt a bankkártyám, kaptam egy újat, azt aktiváltam a PayPalon belül Ez oké, ha változott a kártyaszám is, hanem akkor csak átírod a lejárati dátumot beírod az új cvc, csc kódot elmented és kész. Nem kell aktiválni.
Honnan kaptál pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#26665) metal01 válasza V/ (#26664) üzenetére


metal01
őstag

OnePlus cég. Refund.

(#26666) V/ válasza metal01 (#26665) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló GYIK
Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen?
Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
Válasz: 1-3 banki munkanap, ha az 5. napon sincs a bankkártyához tartozó számlán, hívni kell a bankot.
A visszatérítés - refund - ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.

[ Szerkesztve ]

(#26667) metal01 válasza V/ (#26666) üzenetére


metal01
őstag

:R

Szerk.: Akkor csak várni kell. Sorry, nem gyakran használom a PP-t. De van amikor muszáj.

[ Szerkesztve ]

(#26668) Anonymus23 válasza V/ (#26662) üzenetére


Anonymus23
veterán

De ezt hol tudom jelezni?
Pl ma 2 pénzküldésnél is, habár nekem alapból a banki konverzió van beállítva, a PP akart váltatni. Jó mondom, átállítom, át is állítottam, de mire utalt már megint ő váltott.
Ma pl 2x szívatott meg. Nem keveset buktam (relatíve) emiatt.
:((( :W

;) - The Power of the Light Side

(#26669) Surda- válasza V/ (#26660) üzenetére


Surda-
őstag

Mastercard. Semmi utalás. Mindegy,csak bosszantó na. :((

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#26670) V/ válasza Anonymus23 (#26668) üzenetére


V/
Topikgazda

Üzenőfal.
De pénzküldésnél nincs konverzió választási lehetőség. Kártyával való fizetés esetén van csak. Úgyhogy nem egészen világos amit írsz, így meg sem szívathatott. Visa kártyával történő vásárlás esetén 100 $-nál 1201 Ft-al több a Paypal. Vásárlásnál pedig átállítod a banki konverzióra, tehát ezt sem értem.
Indulj ki abból, hogy nem előre kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#26671) IntelKiller7 válasza V/ (#26659) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Most nincs hozzá társítva kártya. És amikor át szeretném küldeni a másik fiókra, azt írja, hogy adjak hozzá. Viszont a kártyámat meg már hozzáadtam a másik fiókhoz.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26672) Anonymus23 válasza V/ (#26670) üzenetére


Anonymus23
veterán

A Paypalhoz bekötött MasterCard kártáyával küldtem pénzt valakinek a send&Request Payments opcióval.
Így:

Utána rábiggyentettem a Currency Concersion Option, és feljött ez, ahol kiválasztottam a banki konverziót ennek ellenére a PP váltott:

;) - The Power of the Light Side

(#26673) V/ válasza IntelKiller7 (#26671) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyi pénzt?

(#26674) V/ válasza Anonymus23 (#26672) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárlás volt ha jól látom, nem sima pénzküldés.
A Next után mi jött?
Hogy néz ki a PayPal vásárlási sor bejegyzése?
Mert tényleg nem hiszem már el, hogy csak a környezetemben, ismerőseimnél működik az, hogy ilyenkor banki váltást választva az megy el. Ugye nem Chrome-t használsz?

[ Szerkesztve ]

(#26675) IntelKiller7 válasza V/ (#26673) üzenetére


IntelKiller7
veterán

18.000Ft. De mindegy. Kikérem inkább számlára. Aztán no gond. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26676) V/ válasza IntelKiller7 (#26675) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy másik PayPal-es fiókjára akartad küldeni? Konkrétan 18000 Ft volt a forint balance-n és az volt az elsődleges (primary) és nem engedte átküldeni? Mert ilyet sem láttam még az elmúlt években.

[ Szerkesztve ]

(#26677) IntelKiller7 válasza V/ (#26676) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Igen. Ahogy írod. 18.000Ft volt az accounton amihez nem volt kártya társítva. Forint volt az elsődleges valuta.
És nem engedte átküldeni. Folyamat feldobta, hogy adjak hozzá kártyát. Csak hát nem tudtam mivel az a másikhoz volt hozzárendelve. De mindegy. Átraktam a kártyát a régire, és lekértem az összeget. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26678) Anonymus23 válasza V/ (#26674) üzenetére


Anonymus23
veterán

De Chrome.
De ne vicceljenek már, akkor írja ki, hogy bocsesz, csak más böngészőben működök...
De máskor meg át tudom állítani, épp ezért bosszant, mert máskor is volt már ilyen, de akkor megoldódott.
Amúgy alapból be van állítva, hogy banki koverzió legyen, de periódikusan előjön, hogy magát ajánlja, de az meg egy kalap sz@r...

;) - The Power of the Light Side

(#26679) V/ válasza Anonymus23 (#26672) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha akkor ha jól értem te küldtél 1 €-t az a Mastercardnál 309.38 Ft, ennek a költsége 0,37 € volt 114,47 Ft ez 423,85 Ft lett volna -ha a bankod is így számolja, egy az egyben a Mastercard árfolyam-, választottad a card issuer-t és ennek ellenére 444 Ft szerepel a PayPal tranzakciós sorában. Így a veszteséged 20,15 Ft lenne.
De tényleg mennyi van beírva a tranzakciónál levont összegnek?
Nem a PP hiba, a Chrome nem mindig megfelelő adatot küld el a védelmi rendszerének van egy apró hibája. Azért nem is azt használom.

[ Szerkesztve ]

(#26680) Anonymus23 válasza V/ (#26679) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem, ez csak egy példa volt, de ugyanezt csinálta ma reggel.

Konkrétan az első összeg ma: 20 EUR-t küldtem (játékért fizettem) erre volt még 0,73 PP költség.
A 20,73 EUR helyett ugye levont 6711 Ft-t, azaz 323,73 Ft/EUR-al váltotta.
Ezzel van bajom (mármint az ÁRFOLYAMal), utána is küldtem még összeget, ott se volt jobb a váltás...

Még a kezdetek kezdetén (sok-sok éve) én se tudtam, hogy lehet banki konverziót kérni, de legalább 6-7 éve már átálltam erre, és nagyon- ritka kivételtől eltekintve ez az alapbeállításoknak megfelelően működött is.

Még egyszer nem az összeg feltétlenül mert pár száz Ft-ról beszélünk, de könyörgöm, ha már engedik, akkor oldják meg, hogy működjön minden böngészőben, vagy bazi nagy piros betűkkel írja ki, hogy "héé Chrome-ban ez a funkció csak mikor-hogy működik".

Vásárlásnál meg mindig működik, ott is volt párszor az elmúlt hetekben, hogy megpróbált saját maga váltani, de átállítottam (ugyancsak Chrome-ban) és simán ment a normális banki konverzió.

Most sem küldtem volna el, ha nem lett volna sürgős, összességében 1200 Ft körül buktam az egész üzleten.
:W
Azt viszont nem tudtam, hogy lehet reklamálni, de ez még mindig nem tiszta, hogy hol is.

;) - The Power of the Light Side

(#26681) V/ válasza Anonymus23 (#26680) üzenetére


V/
Topikgazda

De ezen az oldalon nincs PayPal klienses fizetés, csak a Send money? Máskor már lehetett banki konverzióval fizetni ezen az oldalon?
De most néztem meg egy másik PayPal fióknál kiválasztva a banki konverziót a küldésnél normálisan működött, nem az én kártyáimról van szó.
Talán itt, hogy hiába "szerkeszted" a kártyakonverziót, nem működik.

(#26682) Kube


Kube
senior tag

Számlámat (OTP) szeretném hozzáadni a fiókomhoz, ezt az üzenetet kapom: Sorry, we are not able to process your request. Please try again later.

Ez most nem működik megfelelően, vagy tényleg csak honlap kell próbálkoznom és működni fog?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#26683) V/ válasza Kube (#26682) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg később vagy az My Profile, My money résznél próbáld meg hozzáadni. Gondolom nem annyira sürgős a pénzt a számládra küldeni, az OTP is csak reggeltől dolgozik, nem kerül rá hamarabb. Akár ma, akár holnap hétfő a legkorábbi időpont. A számla hozzáadásnál is van ellenőrzés, lehet hogy az most épp nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#26684) djbahool válasza V/ (#26662) üzenetére


djbahool
senior tag

Jeleztem nekik. Adtak is refundod, el is ismerték a hibát.
Egyébként sima PayPal > PayPal pénzküldésről van szó.

(#26685) V/ válasza djbahool (#26684) üzenetére


V/
Topikgazda

Tehát vásároltál, de barátnak, családtagnak való küldés volt (Send money to a friend), nem pedig a Pay for goods or Services? Mert akkor nincs vásárlói védelmed. Mindkettő PP->PP küldés.
Akkor örülök neki, hogy nincsen károd.

[ Szerkesztve ]

(#26686) [Prolixus] válasza [Prolixus] (#26633) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Jelentem a "kikapcs-bekapcs" módszer működött.

Köszönöm a segítséget ismét! :R És ha már itt járok, egy másik kérdés, bár ebben sem vagyok tutira biztos, hogy ide tartozik-e. A korábban linkelt origin-es vásárlásomra kértem origin-en refundot. A vásárlás ugyebár paypal-on keresztül zajlott...na most ilyenkor közvetlen a bankszámlámra kapom vissza a pénzt, ahonnan levonta a paypal (vagy a kártyára, ha úgy tetszik) vagy a paypal balance-ra?

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26687) V/ válasza [Prolixus] (#26686) üzenetére


V/
Topikgazda

Oda kerül vissza, amivel fizettél. Abban az extrém esetben ha az egyenlegről is ment pénz és a bankkártyáról is, akkor szintén kétfelé megy refund, egyenleg és kártyaszámla.

(#26688) [Prolixus] válasza V/ (#26687) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Úha, számomra bonyolódnak itt a dolgok. Van egy bankszámlám, ahhoz tartozik egy bankkártya. Ha bankkártyával vásárolok, akkor a bankszámlám egyenlege csökken. A válaszod alapján meg ez mintha két külön dolog lenne...akkor hogy is van ez? Kártyaszámla? :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26689) V/ válasza [Prolixus] (#26688) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem bonyolult.Azért emlegettem úgy hogy kártyaszámla, mert volt aki a bankkártyára várta pénzt vissza. Nálunk nincs ilyen rendszer a PayPal viszonylatban.
Te akkor olyan kártyát használsz, ami direkt kapcsolódik a bankszámládhoz. (alap és "kártyaszámla" egyben) Vannak olyan bankszámlák amelyeknél a kártya egy külön alszámlán van, nem közvetlen az alapszámláról veszi le a pénzt, hanem a "sajátjáról".

[ Szerkesztve ]

(#26690) [Prolixus] válasza V/ (#26689) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ahum, így már értem. Minden nap tanul valamit az ember! :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26691) Anonymus23 válasza V/ (#26681) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mindenesetre írtam nekik, meglátjuk.
Kíváncsi vagyok mit fognak rá válaszolni.

;) - The Power of the Light Side

(#26692) India


India
aktív tag

Sziasztok !

Emiratusba elek , itteni kartyamat regisztraltam a mar az elejen nem tudtam kivenni azt a penzt amit kuldtek nekem mert a Link bank a Account regisztracional US bankartyat ker az sajnos nincs , csak vasarolni tudok azotta is jonnek a penzek ra, a magyar kartyam itt van nalam regisztraltam sikerult minden na most a Emiratus kartyamrol elszeretnem kuldeni erre a magyar szamlaszamra paypal magyar kartyamra Barat opcio nincs csak pay foor goods or service es request payments ,hogyan tovabb? Mi a kovetkezo lehetseg vagy mit kell csinalnom? Elore is koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#26693) V/ válasza India (#26692) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem tudod máshogy rendezeni, csak vásárlás keretében átküldeni, a kb 4% jutalékot fizetned kell.
A magyar fiókról küldesz egy request payments és azt kifizeted az emirátusi PP fiókról.

(#26694) India válasza V/ (#26693) üzenetére


India
aktív tag

a Magyar paypal egyenlegen nincs penz de barat opcio van , Emiratus kartyan van penz de barat nincs , magyar paypal ha nyomok egy baratot az nem jo ? a valaszodra a kerdesem hany nap ,hogy megkapom a penzt? Ha ugy csinalom ahogy te irod :R

[ Szerkesztve ]

(#26695) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Tegnap este kértem le a pénzt, ma délelőtt már ott volt a számlámon. Durva. :) Köszi a tanácsokat.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26696) V/ válasza India (#26694) üzenetére


V/
Topikgazda

Most akkor nem értem hol van a pénz?
Ha magyar fiókon választod a barátkénti küldést, akkor arról a PayPal fiókról küldesz pénzt a másik PayPal fiókra. De mivel nincs rajta pénz, az nem fog menni.
Azonnal megkapod, de 21 nap múlva veheted le az egyenlegről. Mert vásárlásnak felel meg.
Sajnos ha nincs Emirátusi banki számlaszámod, nem lehet küldeni pénzt más -Európai, USA PayPal fiókra, de ha meg van akkor már utalhatsz is pénzt, így a PayPal-nak nincs megfelelő opciója.
Abba nem mennék most bele, hogy miért nem lehet simán küldeni pénzt. Ez van.

(#26697) Meghivott


Meghivott
addikt

Üdv,
kérdés:
Vásárolni szeretnék, de a PayPal a - már korábban felvitt - bankkártya megerősítését kérte. Terhel ugye, jön a kód, aztán lehet ezt megtenni. De kód kb 3-4 (vagy több) nap múlva jön csak, én pedig most szeretnék vásárolni.
Lehetőségek?
Köszönöm

(#26698) vitaro


vitaro
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Tegnap este vettem egy játékot a game.co.uk oldalról, de fizetés közben lehalt a site. Ennek ellenére az utalás elment paypal-on keresztül, viszont a rendelésemet sehol nem láttam. Beszéltem a customer service-szel, ők azt mondták, hogy a rendelésem vissza lett vonva, ők pénzt nem kaptak. Gondoltam akkor megpróbálom a refundot Paypal oldalán, de nincs ilyen opció. Mit tanácsolnátok, mi tévő legyek?

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#26699) V/ válasza Meghivott (#26697) üzenetére


V/
Topikgazda

Vissza olvasva néhány hszt-t, már írtam hogy a kód amire vársz az a pénzküldési havi és éves limit eltörlése miatt szükséges, semmi köze a vásárlásokhoz.
Miután bepötyögted a kártyaszámot, az érvényességi időt és a CSC,CVV kódot és elküldöd az adatok és utána megkapod -15mp- az e-mailt, hogy adtál hozzá kártyát már vásárolhatsz vele.
Az Összefoglalóban a leírásban bővebben elmagyarázom.

(#26700) aytukabozs válasza vitaro (#26698) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nézd meg a bankodnál.
Lehet csak zárolva van, nem levonva.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.