Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Winner_hun válasza Predator2 (#6000) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6002) Predator2 válasza Winner_hun (#6001) üzenetére


Predator2
addikt

Azért köszönöm

Ha valakinek van ötlete ne tartsa magába!

Nekem paypal váltásnál így jeleníti meg:[link]

Egyik fórumozó kollégának így:[link]

És én azt szeretném ha nekem is így jelenítené meg!!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6003) lacko6 válasza Predator2 (#6002) üzenetére


lacko6
senior tag

Forint számla(kártya) van hozzárendelve a paypal fiókodhoz?Mert az összeg sorba ott a kártya tipus.
Credit/Debit ... más tipusú a kártya,számla.Azért írja ki másképp.

[ Szerkesztve ]

(#6004) Predator2 válasza lacko6 (#6003) üzenetére


Predator2
addikt

onnon h xxxx-xxxx elől én törültem ki a kártya típusát
Budapest Banknál vagyok

azt hol tudom megnézni/beállítani?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6005) Flashcash válasza MONCSI0713 (#5988) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez annyira alacsony összeg, hogy lényegtelen mit csinálsz vele.
A bank ilyen kis mértékű pénzmozgást nem jelent senkinek.
Ha a NAV esetleg ellenőriz majd téged, akkor nem emiatt a tranzakció miatt fog ellenőrizni, hanem ettől függetlenül.

Azt, hogy legyen-e adóbevallásod szerintem nem mi fogjuk itt eldönteni, ha kiderül természetesen büntetést kell fizetni a nem adózott jövedelmek után.

(#6006) Flashcash válasza Predator2 (#6002) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Menj be fizetésnél az other conversion options menübe, és nézd meg, hogy melyik konverziós opció van ott beállítva. Milyen típusú a bankkártyád pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#6007) lacko6 válasza Predator2 (#6004) üzenetére


lacko6
senior tag

paypalnál huf a Primary

(#6008) dbius válasza scream (#5994) üzenetére


dbius
veterán

A lényeg, hogy csak összejött ;)

(#6009) Predator2 válasza lacko6 (#6007) üzenetére


Predator2
addikt

paypalnál huf a Primary

Flashcash

Erre gondoltál?[link]

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6010) Flashcash válasza Predator2 (#6009) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nem.
Nézd meg, hogy mire van beállítva a konverzió, ott ahol írtam.

(#6011) Predator2 válasza Flashcash (#6010) üzenetére


Predator2
addikt

nem találom :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6012) Winner_hun válasza Predator2 (#6011) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6013) Predator2 válasza Winner_hun (#6012) üzenetére


Predator2
addikt

csak ahoz vásárolni kell h behozza

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6014) Winner_hun válasza Predator2 (#6013) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor majd következő vásárlásnál kiderül. Addig meg úgyis mindegy hogy mi van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6015) Dolfi007


Dolfi007
újonc

Üdv!
Lenne egy kérdésem, annak aki segíteni tud benne előre is nagyon szépen köszönöm!
Az a helyzet, hogy volt néhány külföldi eladásom a saját webshopomon keresztül, és valamilyen oknál fogva a PP üzenetben értesített arról, hogy egyik vásárlóm fake-nek jelentette a webshopot, ezért befagyasztották a PP számlámat és minden pénz rajta maradt.
A kérdésem az volna, hogy hogyan tudhatnám meg, hogy ki élt a panasszal a PP felé, valamint hogyan tudom igazolni a dolog jogtalanságát a PP-nek és milyen úton-módon tudom elérni a tiltás feloldását.
Valamint a jövőre nézve az volna még a kérdésem, hogy ha bármelyik vásárló szívatásból fake-t jelez a PP-nek akkor mindig be fogják fagyasztani a számlámat???
És még annyi lenne a kérdésem, hogy a jövőben lekerülhet e a webshop minősítéséről az hogy "Nem biztonságos" mert szerintem az, hogy bárki heccből egyetlen jelzésre tönkre teheti más üzletét és anyagi kárt tud ilyen módon okozni, az nem fair...

(#6016) Winner_hun válasza Dolfi007 (#6015) üzenetére


Winner_hun
félisten

Írj a PayPal supportnak. Illetve lépj be a PayPal fiókodba és nézd meg hogy mit lehet tenni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6017) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek!

Szeretnék segitséget kérni pénz visszafizetési ügyben.
Próbáltam visszakeresni itt a fórumon,mert gondolom volt ez már téma,de annyira sok a hozzászólás hogy nem ment a keresés.Ezért elnézést hogy kérdezek ezügyben :R
Szóval!
Rendeltem a pandawill nevű honlapról egy tabletet2012 02 01-én,amit nem adtak fel,csak mindig hitegettek.Ezt megunva inditottam egy dispute-t 2012 02 21-én.Azóta semmi nem történt.
A kérdésem az,hogy elég ennyi ahhoz hogy a pénzem egyszer visszakapjam?
Vagy ha jól értelmezem ezt a pénzvisszakérési dolgot,akkor még nekem át kellene vákltoztatnom ezt a dispute-t claim-ra???

Ez van irva a dispute-hoz:

You can escalate this dispute to a claim any time between 2/8/2012 09:52 PST and 3/12/2012 11:46 PDT.

A további lehetőségeknél ott van ez a claim dolog:
Escalate this dispute to a PayPal claim

Szóval egyszerűen kérdezve.
Van dolgom ezügyben még ahhoz hogy a pénzem visszakapjam vagy még kell irnom valamit?
Az a dátum 3/12/2012 az minek a végét jelenti?

Bocs ha ez másnak esetleg egyértelmű,de nekem ez az első paypalos vásárlásom és sajnos nem jól kezdődött. :W
Remélem az elkövetkező vásárlásaim sikeresebbek lesznek.
Köszönöm a segitséget előre is.

(#6018) Winner_hun válasza hevizms (#6017) üzenetére


Winner_hun
félisten

Igen, eszkaláld claimmá, plána ha nem reagálnak. Ha kifutsz az időből akkor buktad a PayPal-es pénzvisszaszerzést.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6019) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Nem mondanám magam kezdőnek, de még a tapasztalat sem túl sok PP terén.
A kérdésem a következő lenne. Az utóbbi időben volt néhány pénzküldésem.
Itt ugye lehet választani, hogy milyen jellegű a tranzakció. Itt végig klikkeltem a lehetőségeket és azt a (számomra) furcsaságot láttam, hogy "gift" esetén számolja az illetéket (fee), "purchase" esetén pedig nem. Eddig ennek az ellenkezőjéről tudtam. :U
Tehát ha ajándékot jelöltem be, akkor ott virított az illeték és ki is választhattam, hogy ki fizesse meg, a rendszer pedig szépen számolta, hogy én mennyi fizetek és címzett mennyit kap egyik vagy másik esetben. A vásárlás esetén ilyen opció nem volt, és a rendszer szerint a megadott összeg érkezett a címzetthez.
Értelemszerűen így nem ajándék opciót választottam. Másrészt nem akartam elesni a PP adta védelemtől sem.
Lényeg, hogy a tranzakciók végbementek és senki nem panaszkodott. Egészen eddig. A legutóbbi esetben jelezte a címzett, hogy nem a teljes összeget kapta meg. Hogy is van ez?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6020) Winner_hun válasza fi:zi'k (#6019) üzenetére


Winner_hun
félisten

Úgy hogy mindig van átutalási költség csak nem mindig lehet kiválasztani hogy ki fizesse. Ha nem lehet választani akkor nem mutatja a rendszer és akkor a fogadó fél fizeti.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6021) fi:zi'k válasza Winner_hun (#6020) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De akkor a korábbi tranzakcióknál miért nem jeleztél, hogy kevesebb pénzt kaptak?
Ráadásul ez utóbbi volt a legkisebb összeg, ergó legkisebb illeték.
Illetve gift esetén miért van illeték ugyanúgy?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6022) Winner_hun válasza fi:zi'k (#6021) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mert lehet más beletörődik hogy annyival kevesebbet kap. Vagy ugyanannak a személynek küldted?
Mert tranzakció és ne lehessen kiskapuzni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6023) fi:zi'k válasza Winner_hun (#6022) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem, különböző személyeknek ment az "utalás".

Az addig rendben van hogy az is tranzakció, de akkor miért úgy szokták meg adni, hogy gift=$100, purchase=$103.
Így tök mindegy hogy melyiket választom anyagilag, mert mindkét esetben többet vonnak le tőlem mint $100 (ha giftnél én állom az illetéket).

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6024) Winner_hun válasza fi:zi'k (#6023) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6025) hevizms válasza Winner_hun (#6018) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm a választ.
Megtettem és ma már vissza is kaptam a pénzem. :C

(#6026) Avicularia


Avicularia
veterán

Az öcsémnek szeretnék venni valamit dealextreme-ről.Én Svédországban ő meg Magyarországon tartózkodik.Próbáltam gift adresst hozzáadni a címemhez ,de sajnos az országot ami nálam Svédország nem tudom átállítani Magyarországra.
Valami ötlet,hogy mit tehetnék?

[ Szerkesztve ]

(#6027) Winner_hun válasza Avicularia (#6026) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mikor a PayPal-re belépsz ott adnál hozzá másik címet és nem lehet másik országot választani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6028) Avicularia válasza Winner_hun (#6027) üzenetére


Avicularia
veterán

Így van

Közben megtaláltam a megoldást.Ha berakom a terméket a kosárba,nyomok a paypal checkout-re,belépek és ott adok meg új címet,akkor engedi az országot is módosítani.

Simán csak belépve a paypal accountomba nem enged más országot megadni címnek

[ Szerkesztve ]

(#6029) Winner_hun válasza Avicularia (#6028) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én arra gondoltam mikor a fizetésnél lépsz be, nem csak úgy simán:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6030) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek!

Szeretném megkérdezni hogy ha olyan oldalról vásárolok valamit,ahol van paypalos fizetési lehetőség,viszont az árak alapján egy kicsit gyanús,akkor érhet engem kár?
Magyarul ha netalán nem küldik a terméket,vagy nem azt kapom amit vettem,esetleg még az oldal meg is szűnik,akkor is visszatérit a paypal ha inditok egy dispute/claim visszatéritési ügyet?

Bátran lehet vásárolni,mert bármi történjen is kártérit a paypal?
Köszönöm a választ előre is.

Ja az oldal ha szabad linkelni és valaki kiváncsi rá:http://www.iosen.com/

[ Szerkesztve ]

(#6031) Winner_hun válasza hevizms (#6030) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem mindig, de az esetek túlnyomó többségében visszatérít ha reklamációt indítasz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6032) Avicularia válasza Winner_hun (#6029) üzenetére


Avicularia
veterán

Ok ,köszi megoldódott.
Nekem logikusabbnak tűnt,hogy belépek simán az accountba és ott hozzáadom az új címet.
Nem értem,így miért nem lehet? Csak vásárlási belépéskor tudsz új országot beállítani.

(#6033) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok!Van Paypal fiókom,de az Erstenel van a számlám,esetleg tud valaki segíteni,hogy az Ersténél hogy működik a Paypal-ra való utalás?Persze van hozzá az a fekete virtuális kártyám!

(#6034) lacko6 válasza Olyasmi (#6033) üzenetére


lacko6
senior tag

Rendeld hozzá a kártyát a paypal fiókodhoz.És majd vásárlásnál onnan levonják a pénzt.

(#6035) Olyasmi válasza lacko6 (#6034) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Ahm.És azt hogyan kell?Ja és nem kell hívogatni a bankot,hogy a limitet engedélyeztetni kelljen?

(#6036) lacko6 válasza Olyasmi (#6035) üzenetére


lacko6
senior tag

Paypal fiókodban jobbra fent Profil/add,edit credit card/add a card és onnan írja mit kell tenni.
A vásárlás kártyás vásárlásnak számít,tehát ha van limit akkor változtasd meg ahogy akarod.
Érdemes egy internet kártyát igényelni és annyi pénzt utalsz rá amennyiért vásárolsz.

[ Szerkesztve ]

(#6037) Olyasmi válasza lacko6 (#6036) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Az akkor nekem nem jó,mert direkt csináltam egy olyan számlaszámot,amihez nem kértem kártyát,csak netbankot,mert nem akartam belevonni a kártyámat,amire jönnek az utalások,nehogy többet vonjanak le.

(#6038) lacko6 válasza Olyasmi (#6037) üzenetére


lacko6
senior tag

Ahogy gondold.Az alszámlához érdemes csinálni egy olyan kártyát amit elfogad a paypál is.Évente kb 2500ft.Ha utalgatsz a Paypalra egy utalás 100-200ft között van.

(#6039) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Valakinek volt már olyan ügye, hogy a PayPal Dispute sem jelentett megoldást, ezért "Claim" lett belőle?
Tehát a PayPal-nak kell döntenie...

A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben még lehet valahol hozzászólni, tehát inforrmációt adni a PayPal-nak? Vagy majd felveszik velem a kapcsolatot emailben?

Mert most az van kiírva, hogy: Requiring your action

What happens next

If you still haven’t received your item, you don’t need to do anything. We will review the information submitted by the seller and contact you with any developments by Mar 10, 2012.

[ Szerkesztve ]

(#6040) ALI_G


ALI_G
veterán

Hello,
most töltöm ki a paypal-os adatokat,
Lehet választani Top up my PayPal account és Pay with my credit card. Előbbi az a fajta, amire nekem kell átutalni a pénzt, utóbbi meg ami letudja vonni közvetlenül a kártyámról az összeget?
:R

(#6041) ALI_G válasza ALI_G (#6040) üzenetére


ALI_G
veterán

Úgy látom igen :R

(#6042) Winner_hun válasza Fancy-boy (#6039) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem lehet megadni. Majd írnak ha kell nekik tőled bármi is.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6043) ALI_G


ALI_G
veterán

Hmm. Változott mostanában az account type, vagy én rontottam el valamit regisztráció közben, hogy nem Personal hanem Premier-t ír tipusnak?
Mi a különbség?
Regisztrációnál megnéztem és a "PayPal for you"-t választottam, ami a premier registration sheet-re visz.
A másik változat a "PayPal for business" lett volna. :F

[ Szerkesztve ]

(#6044) g@bo


g@bo
nagyúr

Other Conversion Options

tehát hogy ki váltson, a paypal vagy a bankod.
ha nem a vásárlásnál állítod hanem csak úgy az oldalra lépve, akkor:

Profile > My money > My preapproved payments > Update > Set available funding sources > Conversion options

[ Szerkesztve ]

(#6045) lacko6 válasza g@bo (#6044) üzenetére


lacko6
senior tag

Szerintem az esetek 90%-ábam jobb ha a bank váltja.

(#6046) g@bo válasza lacko6 (#6045) üzenetére


g@bo
nagyúr

ne is mond, ma vásároltam.... paypal 232 fhb 225. át is állitottam a bankra.
paypal is nagy sumák. bár pl unicredit v citiban, ott van ám árfolyam.

(#6047) Predator2 válasza g@bo (#6044) üzenetére


Predator2
addikt

hogy én ezt milyen régóta keresem
THX

Ha én ezt beállítom attól még vásárláskor akár át is állíthatom h mégis csak a paypal váltson?
Illetve a beállítás után automatán fogja váltani a bankom deviza árfolyama alapján és azt megjeleníteni vásárláskor?

Egyéb:

Csak akkor fogom tudni felhasználni a 400ft-ot a számlámról ha "pp-al vásárolok" és nem a bankommal?

Az meglehet csinálni h mondjuk elég kedvező az árfolyama a forint/dollár-nak és akkor a bankom árfolyama alapján utalok a pp számlámra? és ha igen akkor hogyan?

pp (paypal)

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6048) Slownz válasza Predator2 (#6047) üzenetére


Slownz
senior tag

Nekem úgy csinálja, hogyha paypal-on keresztül vásárolok és van a paypal számlámon egyenleg, akkor előtte mindig azt vonja le, függetlenül attól, hogy a bankszámlámon van-e pénz.

Elképzelhető mondjuk, hogy ezt lehet állítgatni valahogy

(#6049) Predator2 válasza Slownz (#6048) üzenetére


Predator2
addikt

hát nekem nem sajna pedig már két vásárlásom is volt igaz mind a két esetben a bankom váltotta a devizát

állítottál valami h nálad így működik?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6050) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Én is átállítottam a második opcióra, hogy a bank váltson, OTP-s vagyok, akkor így jobban járok?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.