Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Suineg válasza V/ (#25899) üzenetére


Suineg
senior tag

Hát nem egyszer kértem és kaptam a vevőm nevére és címére szóló készpénzfizetési számlát.
(Ha jól tudom számlát bármilyen névre és címre kérhetek)

A kérdésem továbbra is fennáll, elég-e ez igazolásként a paypal részére...(vagy az ebay felé, csak hát ők két külön cég mostmár) ??? --- sajnos azt gondolom, hogy rajtad kívül senki sem fog érdemileg ezzel a kérdésemmel foglalkozni.. :(

(#25902) Cefet válasza Cefet (#25900) üzenetére


Cefet
aktív tag

Közben megtaláltam a segédletben, köszi!

(#25903) V/ válasza Suineg (#25901) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsánat félreértelmeztem a kérdést, :R :R :R de a lényegiben válasz le volt írva.

Szükséges ehhez a postai költség és az elküldés igazolása, ezért én számla kérését javaslom a feladáskor, és szükség lesz a feladóvevényre is, igazolni az eladónak a címét.

Nem kell a nevére számla, az csak neked kell eltenni, ha elveszne a küldemény a posta az alapján fizet kártérítést neked mint feladónak, mivel addig amíg a címzett nem veszi át, a te tulajdonod.
A feladóvevényen rajta a nyomkövetési szám, a vevő neve, címe a küldemény súlya és a fizetett pénz, valamint az átvétel időpontja. Ez az igazolás amit elfogadnak.
Mivel vámárúnyilatkozatot is mellékelni kell ha EU-n kívülre menne ott a CN23-at javaslom mert lehet 2 plédányban készíteni és a posta azt is leigazolja és célszerű ha az is kéznél van "tartalék" példánynak.

Neked, miután már látszik a Posta nyomkövetős adatbázisban, be kell írni - mivel van lehetőség az eBay-n és a PayPal.n is beírni a nyomkövetési számot és jelölni, hogy feladva - a megfelelő helyre ezt.
A szolgáltató beírásnál az Egyéb-et kell választani és beírni Hungary Post
A feladás előtt nézd meg -ha Postával küldöd az adott ország Országlapját, az esetleges + információk miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25904) Suineg válasza V/ (#25903) üzenetére


Suineg
senior tag

Ezt a feladási metódust jól ismerem, nemegyszer csináltam. A kérdésem egyszerűbben megfogalmazva arra irányul, hogyha igazolom egy feladási bizonylattal a paypalnak, hogy a vevő nevére és címére feladtam a levelet, akkor ki tudnám-e váltani a drága, ajánlott feladást? Hiszen a beírt "Hungary post"-ra még nem fogja az ebay megmutatni a vevőmnek, hogy merre jár a levele. Ha valaki jó angolos lefordítaná nekem amit linkeltem, hogy mi az a két feladási opció amit a paypal oldalán írnak. Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#25905) V/ válasza Suineg (#25904) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a legolcsóbb megoldás.
Kell nyomkövetési szám és nyomkövetési hely ahol megtudja nézni, nyomkövetési oldal.
Ezt csak ajánlottként -biztosított küldemény- és mivel a posta csak így hajlandó felvenni az ajánlottat- elsőbbségi szolgáltatások fizetésével tudod megoldani
Nincs más opció
A futárcégek is adnak rendes okmányt és az oldalukon lehet követni. A terméktől és súlyától függ hogy megéri-e nem postával küldeni.

Szerintem érthetően írom azt ami ott szerepel.

(#25906) V/ válasza Suineg (#25904) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lemaradt sajnos.
Hiszen a beírt "Hungary post"-ra még nem fogja az ebay megmutatni a vevőmnek,
Mert be kell írnod a nyomkövetési számot is, azzal tudja a vevő követni, az Ebay nyomkövetési rendszer csak az USPS és a GSP-és csomagokat mutatja normálisan automatikusan.

(#25907) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Banggood-ról szeretnék rendelni paypal-on keresztül.A gond hogy nincs banki folyószámlám.Viszont tudom hogy ez nem gond mivel van olyan lehetőség ami hasonlít a telefonkártyás feltöltéshez,csak ez paypallal működik.Onnan tudom hogy pár hónapja olvastam erről.Buta módon nem mentettem le a weboldalt ami írt erről,most meg már nem találom. :O
Segítsetek légyszíves hogy tudjak rendelni. ;)

(#25908) V/ válasza creed33 (#25907) üzenetére


V/
Topikgazda

A Banggood-on a PayPal fizetés a PayPal fiókhoz hozzárendelt kártyát igényli, nem lehet az egyenlegről fizetni és a BG-n megadott regisztációs címnek, illetve a a szállítási címnek meg kell egyezni a PayPal-n megadott elsődleges szállítási alap címmel.
A kártya hozzáadáshoz segítséget találsz az Összefoglalóban.

Ettől függetlenül az egyenleg feltöltés miatt a belépés után kattints a a PayPal Balance alatti Top Up linkre feladja azokat az adatokat amit a banknál az utaláshoz be kell írni:

Itt a lényeg a Transfer ID, ez a te egyedi azonosítód, amely segítségével az egyenlegedre tudják könyvelni a küldött pénzt, ezt nem szabad elírni.

GYIK-ből idézem:
Kérdés: Top Up-al utalok pénzt a Paypal egyenlegre, hogy kell megadni az adatokat?
Válasz:
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684
Közlemény: Csak a Transfer ID, semmi más.

Ha nincs bankszámlád akkor ezt az utalást egy Unicredit Bankfiókban pénztári utalással is megteheted, de javasolt a mintának megfelelően neked kitölteni a megbízást, nehogy mást írjanak rá.

[ Szerkesztve ]

(#25909) TeeJay


TeeJay
félisten

Üdv.
Van itt valaki aki karcolta az évi 2500€ limitet de nem lépte át?
Utána nullázódik és újabb 1 év lesz 2500€-val?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25910) V.Stryker válasza V/ (#25896) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hoppá! Mi van akkor ha az a kártya, amivel fizettem, már nem él? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25911) V/ válasza V.Stryker (#25910) üzenetére


V/
Topikgazda

Több ok lehetséges, de a lejárati hónap utolsó napjától 30 napig a kártya csak számodra nem él, a bank nem vezeti ki a rendszerből, de a kártyádhoz tartozik egy bankszámla az általában nem szűnik meg, mert lesz még új kártyád.
Akkor is megkapod a refundként érkező pénzt, ha már ügyfele sem vagy a banknak, csak egy kicsit másképp.

(#25912) V/ válasza TeeJay (#25909) üzenetére


V/
Topikgazda

Az évet a PayPal regisztráció dátumától számolja, logikusnak tűnik, hogy a "születésnap" után az 1 éves időszámítás újra indul. Nem az összeghatár elérésének napja az év kezdete.

Van itt valaki aki karcolta az évi 2500€ limitet de nem lépte át? Ez pénzügyi, személyes jellegű kérdés, biztos szeretné rá választ? Gondolom a másik érdekelt inkább.

[ Szerkesztve ]

(#25913) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv, valaki tudja, mik ezek??
Onnan indult, hogy a TinyDeal vásárlásnál nem kellett belépnem PayPal ba hanem vonta le az összeget.
Mondom nekem ne jegyezze meg!
Ezt találtam... :F
thx
[kép]

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#25914) V/ válasza Atilla001 (#25913) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha zavar csak az eBay-t hagyd. Ezeket a fizetési oldalak tároltak el adatokat, de a Paypal nem ad ki információ. Néha nem tudod kikerülni, mert ez csak az adott oldal süti tárolása, nem igazi adattárolás, de azt ugye neked el kell fogadni, amikor az oldalra lépsz. Ez néha csak a PayPal e-mail címed.
A PayPal csak tájékoztat erről. Múlt héten írtam, hogy néha nézzetek rá erre a részre is.

[ Szerkesztve ]

(#25915) Atilla001 válasza V/ (#25914) üzenetére


Atilla001
senior tag

Köszönöm!
Rákattintok a Delete szövegre és nem történik látszólag semmi.
thx

Védd a természetet!

(#25916) V/ válasza Atilla001 (#25915) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt amelyikre 2*3 rányomtam mire eltűnt. De most nem.
Viszont a klasszikus My profile-ban simán törölhetőek, nekem ott csak az eBay van, emitt meg az összes látszik, ez valami bug. Úgyis a másik, az "igazi" profil a lényeg, ha ott nincs, akkor nem is létezik. Ezért nem tudom törölni.

[ Szerkesztve ]

(#25917) creed33 válasza V/ (#25908) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Azt hittem van mód bank megkerülésével egyszerűbben intézni.Akkor hagyom a fenébe az egészet :((
Köszönöm a segítséget! :R
Csak zárójelben kérdezném hogy egyébként létezik más külföldről rendelési lehetőség ahol egyszerübben bank megkerülésével lehet rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#25918) V/ válasza creed33 (#25917) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán tudok ilyet, van ahol lehet Western Unionon keresztül pénzküldéssel fizetni, ehhez nem kell bank csak ahol felvesznek így pénzt -posta, pénzváltók, nagyobb áruházak , plázák üzletsorain WU helyek, de lassú az átfutás, nincs "vásárlói" védelem, meg átverhetnek, de ez valójában nagyon kevés lehetőség.
Sok függ a kereskedőtől, ők sem igazán szeretik. Esetleg szóba jöhet az Aliexpress anya cége, az Alibaba de ott a gyártók inkább viszonteladókat keresnek, de van aki szóba áll egyszerű vevővel.

(#25919) TeeJay válasza V/ (#25912) üzenetére


TeeJay
félisten

nyílván azért kérdeztem mert én is megkaptam az 1800euro utáni levelet hogy adjam be az adataimat
és nem szeretném úgyhogy nem fogom elérni a 2500eurót hogy utána ha tényleg nullázódik akkor újra induljon a dolog.
erre voltam kíváncsi hogy ha valaki az éves limit alatt nem éri el tényleg újra indul-e és nem fognak korlátozni feleslegesen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25920) creed33 válasza V/ (#25918) üzenetére


creed33
aktív tag

Értem,még 1x köszönöm segítőkészséged! :C :R

(#25921) V/ válasza TeeJay (#25919) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem a problémádat.
De vedd figyelembe a következőket, ha egy tételben 300000 Ft -ot kapsz kérni fogják, hogy igazold magad, mert a törvény kötelezi őket erre, akkor is ha megközelíted ezt a határt.
De ha most megadod, -én kérés nélkül leigazoltam magam-, akkor nem kérik újból, nincs évforduló, nincs limit, csak neked kell, ha változik az okmányokban valami jelezni.
Az okmányok elküldése után úgy 7-10 nappal kapsz egy ilyen tartalmú e-mailt:
We have completed our review of your PayPal account and your account receiving limits have been removed.
Ha nem akarod bonyolítani az életedet, akkor igazold le magad és kész. Ha bemész egy bankba ügyet intézni ők is mindig másolják az okmányokat, pedig meg van nekik. Már mindig előkészítve nyomom a kezébe az ügyintézőnek. PP is egy pénzügyi intézmény.

Válaszoltam a kérdésedre: az 1 éves időszámítás újra indul.

(#25922) ZaJanga


ZaJanga
tag

Az új topup funkcióra kattintva átirányít a Trustly oldalára. Ott van egy olyan,h azonosító kód. Ide hiába írom be a transfer ID-mat nem fogadja el. Valaki használta már?

Ámítástechnika

(#25923) V/ válasza ZaJanga (#25922) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak egy kérdés: egyezik a bankod a kiírás szerinti bankkal? Ha igen akkor folytatom.

Add funds from these banks
OTP Bank

[ Szerkesztve ]

(#25924) cotag


cotag
senior tag

Pénzért ki zongorázna le egy paypal vitát?
Ajánlanátok vkit?

(#25925) Atilla001 válasza V/ (#25916) üzenetére


Atilla001
senior tag

üdv, a régi nézetet hol tudom bekapcsolni? 3x végignéztem mindent, de nem tudom törölni azokat..
thx

Védd a természetet!

(#25926) V/ válasza Atilla001 (#25925) üzenetére


V/
Topikgazda

Tippek röviden az Összefoglalóban

(#25927) kippedli válasza V/ (#25926) üzenetére


kippedli
tag

Kaptam ma dollárt PP-re. Hogy járok jobban? Ha PP-n váltom át és úgy ki vagy a dollárként ki és majd a bank váltja?

(#25928) V/ válasza kippedli (#25927) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha magyar a regisztrációd, akkor még devizaszámlára is forintban megy ki.
Ennél nincs más konverzió csak PayPal.
Vagy elvásárolod, vagy Withdraw funds-al bankszámládra ki, automatikusan átváltja, az összesítő képernyő kiírja hogy mennyi fog kimenni forintban, most kb. 270,18 Ft/$.
Az Erste nekem most 269,02-os árfolyamon váltaná, nem tűnik rossznak a PP.

[ Szerkesztve ]

(#25929) kippedli válasza V/ (#25928) üzenetére


kippedli
tag

Nekem is Erstem van. Köszi :R

(#25930) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok! Kártyacserém volt és a paypalhoz véletlen nem a virtuális kártyám adtam hozzá, kifizettem vele 2 terméket ebayről. Eltávolíthatom most a kártyát vagy várjam meg még megérkeznek a temékek?

(#25931) V/ válasza salieri. (#25930) üzenetére


V/
Topikgazda

El is távolíthatod, mert ha minden oké úgysem reklamálsz, de hagyhatod addig, ettől függetlenül hozzáadhatod a másik kártyát, majd azt jelölve elsődlegesnek azzal fogsz fizetni. Másnak is van 2 kártya hozzáadva, nekem is.

[ Szerkesztve ]

(#25932) salieri. válasza V/ (#25931) üzenetére


salieri.
őstag

Köszönöm! Akkor nem lesz semmi baj? Fizethetek azzal is nyugodtan? Vagy inkább ajánlott a webkártya?

(#25933) V/ válasza salieri. (#25932) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyan olyan biztonságos, de ajánlom figyelmedbe a PayPal sms-s belépési védelmét, akkor rajtad kívül senki nem tud a fiókba belépni és fizetni, csak vigyázz a mobilodra. :)
A webkártyát azért használjuk inkább mert mivel általában 0 Ft az alap és neked kell kontrollálni a pénzmozgást ezért biztonságosabbnak tekinthetjük, ezek általában Visa vagy Mastercard virtuális kártyák, nincs probléma a fizetéssel sem.

[ Szerkesztve ]

(#25934) salieri. válasza V/ (#25933) üzenetére


salieri.
őstag

Köszönöm a kimerítő választ :R Beállítom az sms szolgáltatást.

(#25935) V/ válasza salieri. (#25934) üzenetére


V/
Topikgazda

Szívesen, viszont mivel ez új kártya a konverziót ehhez is be kell állítani, mert ha be volt, az a régi kártyára vonatkozott.

(#25936) cotag


cotag
senior tag

Itt hátha segít valaki.... :W :W :W

Paypal nem fizet. Gearbest rábólintott, pénzt fizet vissza. (Gyárihibás tablet)Csomó levelezés, disput stb...Tablet visszaküldve, átvették....
Erre ez jött paypaltól
PayPal has escalated this dispute to a claim. As part of our investigation,
we reviewed any communication you may have had in the Resolution Center.
Our investigation into your claim is complete. As stated in our User
Agreement, the claims process only applies to the shipment of goods. It
does not apply to complaints about the attributes or quality of goods
received. Therefore, we are unable to reverse this transaction or issue a
refund.

(#25937) Met


Met
nagyúr

Október 5.-én törölték a régi bezárt accountomról a bankkártyát, ma megpróbáltam hozzá adni az új accomhoz de nem engedi, írjak nekik vagy várjak még?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25938) V/ válasza Met (#25937) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdezz rá, mert most már menni kellene.

(#25939) V/ válasza cotag (#25936) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal mit nem fizet?
Ha ez így van: Gearbest rábólintott, pénzt fizet vissza akkor mit kellene nekik?

[ Szerkesztve ]

(#25940) cotag válasza V/ (#25939) üzenetére


cotag
senior tag

Egyszerűen nem adják vissza a pénzem.

(#25941) Martin2876


Martin2876
csendes tag

Üdv, korábbi hozzászólásokba láttam, hogy személy igazoláshoz kell egy névre szóló közüzemi számla is. Ha ilyen nincs, akkor lehet valamivel helyettesíteni?
Az éves limitnek még a felénél sem vagyok, mégis kaptam e-mail-t, amiben az szerepel hogy az összes eddig kapott összeg közelíti meg a határt, tehát nem éves limitet néznek, mert nekem több mint 1,5 év alatt jött össze.

(#25942) V/ válasza cotag (#25940) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik pénzedet? A vételárat vagy a szállítási költséget?

(#25943) V/ válasza Martin2876 (#25941) üzenetére


V/
Topikgazda

Van saját ellenőrzési rendszere is a PayPal-nak azon keretén belül is kérhetik a személyazonosság igazolást, egyik célja a 18 év alatti személyek kiszűrése, mivel ők jogilag nem köthetnek adás-vételi szerződést (PP alapszabály a 18. életév betöltése), az okmányon egyértelműen látszik.
Amit kérnek és magyar regisztráció és az okmányoknak érvényesnek kell lenni:
személyi igazolvány (vagy jogosítvány vagy útlevél )mindkét oldala
lakcímkártya lakcím oldala
Ha kártya, számla is érintett akkor az utolsó bankszámla (kártya számla) kivonat első oldala vagy az az oldala ahol a név, cím és számlaszám beazonosítható.
Üzleti fiók esetén természetesen a céges azonosítási adatok, adószám és közösségi adószám meg a számla információk.

A közüzemi számla a név és cím összetartozás igazolásához kellene, ha valamiért nincs lakcímkártya.

Ha nincs meg az éves limit, de egyszerre 300k bevétel akkor is kérik, akkor is kérhetik ha úgy érzékelik, hogy valami nem kerek a fiók pénzmozgásai körül.
A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvény szigorú feltételeket ír elő nekik, nem válogathatnak kitől kérnek adatot, kitől nem, tudomásul kell venni.
Másrészt a fiók adatok ellopása ellen is kell lenni ellenőrzési mechanizmusnak.

(#25944) ZaJanga válasza V/ (#25923) üzenetére


ZaJanga
tag

Persze! OTP-s vagyok és az van megadva a Paypal-on természetesen.
Ahogy átirányít a Trustly oldalára egy azonosító kódot kér és az nem a transfer ID-m!

[ Szerkesztve ]

Ámítástechnika

(#25945) V/ válasza ZaJanga (#25944) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy működik, hogy oda írod az OTP fiókod belépési adatait, a számlaszámot, belép a fiókba és onnan bankon belüli utalást indít.
Számomra, bár nem vagyok OTP-s ez itt egyértelmű

Tulajdonképp átvették az OTPdirekt belépési oldalát:

[ Szerkesztve ]

(#25946) ZaJanga válasza V/ (#25945) üzenetére


ZaJanga
tag

Köszönöm a segítséget. Gondoltam erre de nem adtam ki az OTP-s belépési adatokat. Hmm. Kicsit furcsa,h azokat kéri. Nem tudom miért szűnt meg a régi topup ahol OTP-s bankszámlára lehetett befizetni.
Nem nagyon bízom a Trustly-ba.

Ámítástechnika

(#25947) V/ válasza ZaJanga (#25946) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért szűnt meg mert a szlovák bankkal erre a lehetőségre lejárt a szerződés. A Trustly egy svéd bank, jobban megbízok benne mint a magyar takarékszövetkezetekben.

Miután beírtad a forint összeget és a Continue-re kattintasz kilépsz a PayPal-ről átkerülsz a Trustly által kezelt (https://trustly.com/...olvasható a címsorban) lebutított OTPdirekt belépési oldalra és akkor már az OTP oldalán dolgozol gyakorlatilag. Így akkor az OTP-ben sem bízol. :F
Pont ez a probléma, a többi magyar bank eddig még nem adott át a Trustly-nek ilyen lehetőséget, csak az OTP.

[ Szerkesztve ]

(#25948) Martin2876 válasza V/ (#25943) üzenetére


Martin2876
csendes tag

Köszönöm. Egyszeri 300k bevételt sem közelítettem meg, e-mail-ben a total payment szerepel, nincs ott hogy éven belül, de végül is lényegtelen.

(#25949) V/


V/
Topikgazda

No ezeknél a törököknél elgurult a gyógyszerük, nehogy bedőljön valaki, kamu, hülyeség.
Ilyen e-mail cím nem a PayPal-é: PayPal <giden@adefmakina.com.tr>

Ezt küldte a csekély értelmű valami.

[ Szerkesztve ]

(#25950) V/


V/
Topikgazda

Ma megint egy átveréses jött, vigyázzatok!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.