Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Laca1212 válasza V/ (#29000) üzenetére


Laca1212
őstag

Nem tudom mi volt..tegnap éjjel próbálkoztam kétszer. Ma reggel meg már jött emil és rajta volt kétszer pp-n a pénz.

(#29002) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Barátként, de rossz, viszont elő paypal címre küldött lóvénak annyi? :(
Nem én voltam :)

:R

(#29003) V/ válasza ekrisztian (#29002) üzenetére


V/
Topikgazda

Dispute, nem engedélyezett tranzakció. Ha PayPal azonosító volt az adott e-mail cím.

[ Szerkesztve ]

(#29004) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

Bocsánat, ha elkerülte a figyelmemet, pedig már egy órája olvasgatom az összefoglalót:
- hogyan lehet inaktiválni, hogy Ebay vásárlás esetén szó nélkül levonja a pénzt?
- hogyan lehet módosítani az elsődleges fizetőeszköz bankkártyát?

Köszönöm

(#29005) V/ válasza Botigta (#29004) üzenetére


V/
Topikgazda

hogyan lehet módosítani az elsődleges fizetőeszköz bankkártyát?
Ha kettő van belőle, akkor át kell váltani a másikra a Primary beállítással.

A másik kérdésre emlékeim a szerint az eBay topikban van válasz, rá kellene keresni.

(#29006) Botigta válasza V/ (#29005) üzenetére


Botigta
aktív tag

hogyan lehet módosítani az elsődleges fizetőeszköz bankkártyát?
Ha kettő van belőle, akkor át kell váltani a másikra a Primary beállítással.

Köszönöm válaszod, és bocsánat tudatlanságomért, de azt hol kell? (Már egy negyedórája nyomkodom a Paypalt, de nem találom...)

Aztán a következőt is kérdezném:

Tegnap este az Ebayen vásároltam 568$-ért, és Paypalba belépés nélkül le is leemelt 532! $-t a bankkártyámról (gondolom azért, mert volt valamennyi a Paypal egyenlegemen, ugye?). Csakhogy az a baj, hogy nem a megfelelő kártyáról. Ezért rögtön meg is kértem a törlést az eladótól, amihez hozzá is járult. Ma már azt látom a fiókomban, hogy refund 568$, balance 35,66. Hogy is van ez? Akkor a bankomba vissza is megy az 532$, amit levontak, és a maradék az visszakerült balance-ra, mai a vásárlás előt rajta volt?

(#29007) V/ válasza Botigta (#29006) üzenetére


V/
Topikgazda

A második résszel kezdem, igen úgy van. Minden pénz megy az eredeti helyére.

Belépsz, azután az Összefoglaló, Tippek röviden, 2.pont Bankkártya hozzáadás gyors link, ekkor előkerül kártya karbantartó oldal és ott átváltod a Make Primary-ra azt amelyiknél ott ez a link.
De nem nálad volt a gond, kivették a kártyaképekre való kattintás után eddig megjelenő primary linket.

[ Szerkesztve ]

(#29008) Botigta válasza V/ (#29007) üzenetére


Botigta
aktív tag

Hát komolyan mondom, egyre inkább az az érzésem, hogy külön alkalmaznak egy programozót, hogy minél jobban eldugja azokat a menüpontokat, amivel a felhasználó a saját javára tudja beállítgatni dolgokat...

Bocsi, de ez a Tippek röviden, ez hol van, ennél már elakadtam...

(#29009) V/ válasza Botigta (#29008) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt fent középen Összefoglaló kinyitása és ott a legutolsó bejegyzési link.

[ Szerkesztve ]

(#29010) Botigta válasza V/ (#29009) üzenetére


Botigta
aktív tag

Óó bakker, bocsi, én meg nem értettem, hogy miért magyarul írod, kerestem a Paypal-en angolul, hogy tippek röviden... :D
És most ehhez az oldalhoz link nélkül nem is lehet eljutni a PayPal oldalán?

Egyébként jól volt beállítva, akkor gondolom az Ebay-nél kell módosítani...

És miért van a 4 kártya közül az egyiknél, de csak az egyiknél olyan, hogy Link and confirm my card?

(#29011) V/ válasza Botigta (#29010) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lenne az amikor 400 Ft-ért eltörlöd a pénzküldési limiteket, ez csak nálad most jelképes, mert gondolom a sok kártya közül valamelyikkel megcsináltad már.
Az eBay-n nem tudsz fizetési dolgot, kártyát állítani. Amikor fizetsz akkor lehet váltani a kártyák közt, de az már akkor PayPal-ra történt belépés után.

(#29012) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Fel szerettem volna vinni a bankkártyámat, de visszadobja ezzel a szöveggel:

"We’re sorry, this card can’t be added to additional PayPal accounts. Please add a different card."

Ennél részletesebben hol tudom meg hogy mi a gond?
Írjak supportnak?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29013) V/ válasza Motion_Blur (#29012) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen a kártya?
Aktivált és van rajta pénz? A bankod működik normál módon?
Ma hányszor próbáltad?
Ha nem Maestro és van pénz és csak 1-2 alkalom, akkor ott próbáld meg hozzáadni amit 5 hsz-el feljebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#29014) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Áru külföldre küldése esetén, amennyiben a futárcég van megbízva a vámkezeléssel is, az normális, ha kérnek lakcím, személyi, adókártya fénymásolatot? Megtehetik (jogos-e)?

(#29015) V/ válasza germinator66 (#29014) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ezek szükségesek a kiviteli vámeljáráshoz. Nem ők találták ki, a nevedben járnak el a vámhivatal felé, oda pedig ezek az adatok kellenek. Ha bemész és bemutatod és rá tudják írni az okmányokra, akkor persze nem kell másolat.

[ Szerkesztve ]

(#29017) V/ válasza Predy30 (#29016) üzenetére


V/
Topikgazda

A first name az a keresztnév és last name a családi név.
Nem tudom kinek tanácsoltad, de bármely netes szótár feladja a helyes fordítást.

[ Szerkesztve ]

(#29018) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Erre

Akkor most nem jó így? :U
Feleségemnek csináltam egy paypal fiókot, mert az ő neve van a kártyán, de én is társtulaj vagyok a számlákon a mai naptól, ezt kötöttem össze az ebay fiókommal. A webkártya száma van megadva paypalon.
Ezekkel az adatokkal tudok vásárolni így vagy nem? Még nem próbáltam...

Vagy azt modod, hogy a kártyaszámot és a hozzá tartozó bankszámlaszámot is meg kell adni? Tehát lehet a webkártyá-é nem? Elvégre csak vásárolnék vele.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29019) V/ válasza flymi (#29018) üzenetére


V/
Topikgazda

De jó. Tudsz vásárolni.
Az a bankszámla dolog az arra kell, ha esetleg kapsz valakitől pénzt a PayPal egyenlegre és azt a bankszámládra akarod kiküldeni.
Ha csak vásárlásra használod, akkor nem kell a számlát hozzárendelni, azzal hogy nem 100%-os a fiók és ajánlgatják majd, hogy adj hozzá bankszámlát, nem kell foglalkozni.

Még a következőt vedd figyelembe. Nem igazán praktikus ilyen közös kezelésű számlát egyébként egy PayPal fiókhoz hozzákötni.
Azzal nincs gond, hogy aki eredetileg a számlatulajdonos annak a PayPal fiókjához kerülne. A fordított helyzetben, amikor igazolni kell a bankszámla kivonattal a tulajdonlást nem szokott a társtulaj neve ott szerepelni, csak az látszik, hogy más nevén van és nem fogják elfogadni.
Bizonyos szempontból egyébként sem praktikus közös számlát használni, de ez nem a topik témája.

(#29020) flymi válasza V/ (#29019) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem. Refundnál lehet vele gond ezek szerint, de ne legyen ilyen többet. Ha mégis kéne, akkor a fő számlaszámot kell megadni, nem pedig a webkártyáét, mert az "nem látható kívülről".

Bankszámla kivonat mikor kell igazolásként? Mondjuk EU-n kívüli rendelés ami meghaladja a VÁM határt és csekkolják?

a bankszámla kivonattal a tulajdonlást nem szokott a társtulaj neve ott szerepelni -> Miért nem? Ha egy számlának két tulajdonosa van, akkor mindkettőé rajta kéne legyen, nem? De nem én hozom a szabályokat.
Ezek szerint, ha megadom a fő számlaszámot, hogy arra érkezzen egy áru ellenértéke, akkor nem adhatom meg a saját nevem, hanem az elsődleges számlatulajdonosét adhatom csak meg?

Bizonyos szempontból egyébként sem praktikus közös számlát használni, de ez nem a topik témája. -> Igen, kényes téma. :K Még én sem emésztettem meg egészen a változást.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29021) V/ válasza flymi (#29020) üzenetére


V/
Topikgazda

Refundnál nincs gond, az normálisan menni fog vissza a megfelelő helyre.
Nem arról írtam.
Én küldök neked, mert a jó barátom vagy 1000 €-ot. Ott van a PayPal egyenlegeden.
Sürgősen nagyobb összegre van szükséged. A pénz egy részét a bankszámládon szeretnéd látni.
Ekkor jön képbe a PayPal-on a bankszámla hozzáadás, mivel arra ki tudod küldeni az egyenlegen lévő pénzt.
Ez a PayPal fiók tulajdonosának a saját nevén lévő pénzforgalmi számlája lehet. Semmi alszámla, semmi virtuális valami számla.
Semmi köze a vásárláshoz ennek a témának, így amit azzal kapcsolatban írtál az nem releváns.

A PayPal-nak a törvények szerint emberhez, céghez kell kötni a fiókokat, a megadott pénzügyi adatokat, arról az ellenőrzésről van szó. Csak így tudnak eleget tenni a törvényileg előírt pénzmozgások figyelemmel követésének.

Ha megkapjátok az első közös időszakos bankszámla kivonatot, akkor kiderül, hogy miként néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#29022) flymi válasza V/ (#29021) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Huh, hát nem mondom, h teljesen értem, de értem.
Ilyen veszély nem fenyeget, h csak úgy pénz érkezne a paypal fiókba amit a bszámlára szeretnék tenni. De nem is értem mi lenne itt a gond, amikor a paypal fiók is az asszony nevén van és a kártya is. Az én nevem alatt az ebay fiók van. Saját paypal fiókot nem töröltem ki, de nem is lesz használva, le van választva ebayrõl.
Refundnál tehát nem lesz semmi gond attól függetlenül h webkártýa számáról vásároltam? Visszafelé mégis látható?

Sztem okosabb leszek, ha már vásároltam. Úgy is szeretnék rendelni a jövõ hónapban egý kis apróságot, remélem minden passzol. Mindent úgy csináltam, ahogy tanácsoltad.
Ebay fiók az én nevemen van, ehhez van társítva a párom paypal fiókja, amhez a webkártya van társítva. Ennyi.

Az érdekelt még, h ha nekem utalnak a fõ számlára pénzt, egy termék vételárát, akk a kártyán lévõ tulaj nevét kell megadni, vagy megadhatom a sajátom is, mert társtulaj vagyok, de nem az én nevem van a kártyára vésve? Ez a része Off, de telefonról vagyok...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#29023) V/ válasza flymi (#29022) üzenetére


V/
Topikgazda

Vásárolsz, a kártya átjáró a te bankszámlád és a kereskedő bankszámlája közt, mivel a bankszámládról utalják neki a pénzt, így visszafele már csak a bankszámlák vannak játékban.
Visszafelé arra a bankszámládra megy a pénz, amihez a kártya tartozik, így nem lesz gond.
Ezt viszont nem értem, mert két különböző dolgot kötsz össze.
ha nekem utalnak a fõ számlára pénzt, egy termék vételárát, akk a kártyán lévõ tulaj nevét kell megadni
Ha te eladsz valamit és kapsz pénzt érte annak nincs köze a bankkártyához, nem vásárolsz.
Ha valahol fizetsz a kártyával és be kell írni a nevet, akkor a kártyán lévő nevet kell beírni.
De a PayPal-l fizetve ez nem jön elő.

Ebay fiók az én nevemen van, ehhez van társítva a párom paypal fiókja, amihez a webkártya van társítva
Ezzel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#29024) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Afelől érdeklődnék, hogy vásároltam egy cégtől terméket, azonban semmi reakció nem ékezett tőlük. Próbáltam felvenni velük a kapcsolatot email-en, de nem reagáltak egyik email-emre sem, pedig 2 címre is küldtem. Most megnéztem a paypal oldalán, szeptemberig él a buyer protection-öm, viszont írták, hogy mielőtt bármit tennék, vegyem fel a kapcsolatot az eladóval a paypal-on kersztül. Nos ez lenne a kérdésem: fel tudom venni az eladóval úgy a kapcsolatot paypal-on keresztül, hogy nem akarok dispute-ot indítani? Csak simán rákérdeznék, hogy hogyan állnak a termékkel, hátha a paypalon történő üzenetre reagálnának. Nem sürgős egyáltalán a cucc, az oldalon írták is, hogy esetleges készlethiány fennállhat, csak pusztán szeretném elérni őket és megkérdezni, hogy mikorra lehet számítani a termékre. Vagy csak akkor tudok üzenetet írni nekik ha tényleges panaszom lenne?

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#29025) V/ válasza Véreshurka (#29024) üzenetére


V/
Topikgazda

Írja a PayPal e-mail címre, amire a pénz ment, ha a pénzt befogadják róla, akkor gondolom olvassák a rámenő üzeneteket is. :)

(#29028) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Nem egy ilyen sztori volt már a topicban hogy valakit így húztak le.
Nem tudom most visszakeresni.

szerk. itt van 1 de volt több ilyen is 2012 óta,
kontaktolj vele hogy mi lett az ügy vége.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29029) V/ válasza FoxiestFox (#29026) üzenetére


V/
Topikgazda

Már ki is kerülted. Ez itt a PayPal topik., nem eBay és ahogy te át akarod verni az eBay-t, ugyanúgy a vevőd is át fog verni téged.
Nem gyanús, hogy 10%-ot csak úgy meg akar neked spórolni?
De ez nem tartozik ide, bocs a drasztikus lépés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#29031) Véreshurka válasza V/ (#29025) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi! Sajnos a 2. mail cím amire írtam az pont a paypal-os cím. Nem gond, szeptemberig még van időm meglátom hogyan alakulnak a dolgok.

El Psy Kongroo

(#29032) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Jól értem, hogy küldtek nekem 0 fontot? :D

[ Szerkesztve ]

(#29033) V/ válasza FoxiestFox (#29032) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez valami digitális ajándék kártya téma. Amíg nincs levonva a PayPal fiókodból ilyen összeg, addig nincs gond.

(#29034) FoxiestFox válasza V/ (#29033) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem megpróbáltak megscamelni. :D Srác írta, hogy így fogja küldeni az összeget, mert így biztonságos, és non-refundable. Gondolom a terv az volt, hogy látszik benne az összeg, és azt gondoljam, hogy már meg is kaptam.
Érdekes kísérlet. Írtam neki hogy nice try, válasz persze nem jött. :D

(#29035) V/ válasza FoxiestFox (#29034) üzenetére


V/
Topikgazda

Igazad lehet abban amire gondolsz, mert ha tényleg küldi az ajándék pénzt, akkor ennek ott kell lenni az egyenlegeden és nem a neki vagy neked kiállított számlát kell megkapnod.

[ Szerkesztve ]

(#29036) FoxiestFox válasza V/ (#29035) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen. A durva az, hogy ezt tutira megeszik sokan, máskülönben nem próbálkoznának vele. Érdekes. :(

(#29037) djanon


djanon
újonc

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy valamilyen úton módon sikerült 5x rányomnom a digit kód kérvényezésére, tehát 5x400 forintot levont a kártyámról a PayPal, azaz előjegyzett kártyaforgalomba helyezte. Érdeklődnék, hogy vissza tudnám valahogy szerezni ezt a pénzt? Köszönöm a válaszokat.

(#29038) V/ válasza djanon (#29037) üzenetére


V/
Topikgazda

5* :F
Gondolom sürgősen akarsz 21000 Ft-nál többet a bankszámládra ki küldeni. Mert semmi másra nem kell ez kód, csak arra hogy a havi pénzkiküldési limitet töröld.
Pont ilyen okból készült leírás a bankkártya hozzáadásról, amelyet az Összefoglalóban megtalálsz. Az egyértelműség miatt.
Ha majd a bankod könyveli valamelyiket, akkor azt -lehetőleg a legelsőt- írd be a megfelelő helyre, azután az Üzenőfalon keresztül elmagyarázva dolgot, kérd meg őket, hogy a másik 4-et sztornózzák.

(#29039) djanon válasza V/ (#29038) üzenetére


djanon
újonc

Egy ilyen emailt kaptam a helpdesktől:

Your account shows that you last requested a four digit code on 30th March. Within 2-3 working days of this date, your 4-digit PayPal code will show on your card statement.

Please be advised that as you requested the PayPal code three times you must use the last code to verify your account. Every time you request a new code the old code is deactivated for security reasons.

If the code you are trying to enter to confirm your card is identified as an old code, this means that you are not using the newest one.

Your card statement is a document provided by your bank which shows a summary of your card payments for a set period of time. Some banks send this monthly by post while others provide an online version. If you do not have online access to your statement, you must wait for your bank to send it by mail.

Tehát a legutoljára igényelt kóddal aktiváljam majd, és akkor visszakerül a többi pénz is a kártyára?

(#29040) V/ válasza djanon (#29039) üzenetére


V/
Topikgazda

A legelsőre gondoltam, az utána következőket lehet sorrendben sztornózni, 4, 3, 2 sorrendben.
A banki könyvelés után az egyenlegre kerül a 400 Ft jóváírás.
A többi sem a kártyára megy, hanem arra számlára kerül, amelyhez a kártya tartozik.
Majd kérni kell.

(#29041) tybsen


tybsen
addikt

Szia V/, ketto kerdes:

1. A korabban hozzaadott bankkartyamat (amirol mar tobbszor utaltam is penzt magamnak a fiokomba) toroltem multkor, mert nem akartam, hogy ott legyen. Ezt ujra hozza lehet adni a fiokomhoz? Mert enelkul gondolom nem tudok penzt fogadni magamtol.

2. Van annak ertelme biztonsagtechnikai szempontbol, hogy a hitelkartyamat fizetes elott hozzaadaom a fiokomhoz, majd fizetes utan leveszem? Majd uj vasarlasnal megint hozzaadom a fiokhoz, es ujra leveszem? Igazabol nem szeretnem ha allandoan ott lenne a fo hitelkartyam. Vagy ha mar egyszer megadtam, akkor ugyis mindegy? Mert akkor maradok inkabb a prepaid hitelkartyaknal.

Koszi szepen.

(#29042) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Vásároltam erről az oldalról lidls fúrógéphez pótakksit. Fizetésre csak előre utalás van. Paypalon keresztül szeretném lebonyolítani. Ha az összefoglalóból a 6. pont alapján csinálnám a fizetést akkor a másnak való pénzt küldést kell választanom vagy vásárolt termék kifizetését?
Ennyi adat áll rendelkezésemre:
Kedvezményezett: Kompernass Handelsgesellschaft mbH
IBAN: DE03440100460799566462
BIC (SWIFT-kód): PBNKDEFF440
Bankszámlaszám: 0799566462
Bankkód: 44010046
Postbank Dortmund

Vagy ezt a dolgot nem tudom rendesen paypalon lebonyolítani?
Köszi előre is!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#29043) aytukabozs válasza atees (#29042) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezt nem.
PP fizetéshez 1db mailcím kell, semmi több.
(Úgy értem ha nincs PP gomb az oldalon, de amugy hajlik rá a kereskedő)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29044) ekrisztian válasza atees (#29042) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Add le a rendelést, elkészül a számla, és a kért összeget szolgáltatásként küldöd,Kérd ki a paypal címet fizetés előtt.

Zahlung
"Wir akzeptieren für Bestellungen aus dem Zubehör-Shop auf www.kompernass.com Zahlungen per Vorkasse, per Paypal oder Kreditkarte."

:R

..engem a "ha" megzavart elsőre aytukabozs (meg a neve is ) :D kommentjébe, de lehet egyre gondolunk..

[ Szerkesztve ]

(#29045) V/ válasza tybsen (#29041) üzenetére


V/
Topikgazda

1. A kártya csak a vásárlás miatt kell, hogy ne kelljen a PayPal egyenlegedet banki utalással feltölteni.
Ha nincs kártya a PayPal-l akkor is tudsz fizetni, csak legyen egyenlegen pénz.
2. A rendszer nem támogatja ugyanazon kártya hozzáadás és levétel ismételgetését.
Én valóban nem ajánlom hitelkártya hozzárendelést, de ha aktiválod az sms belépési védelmet, akkor maradhat, a telefonod nélkül a PayPal fiókra senki sem tud belépni, így fizetni sem.

[ Szerkesztve ]

(#29046) atees válasza ekrisztian (#29044) üzenetére


atees
őstag

Ha kikerem a paypal cimet akkor a vasarolt termek opciokent fzessem ki?
Koszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#29047) V/ válasza atees (#29046) üzenetére


V/
Topikgazda

Küldeni fog a Paypal-n keresztül számlát.

[ Szerkesztve ]

(#29048) tybsen válasza V/ (#29045) üzenetére


tybsen
addikt

Nagyon szepen koszonom a gyors reakciot! :R

SMS funkcio aktivalva, belepni is csak ugy tudok, ha kod jon a telefonomra (raadasul a ceges telefonra, szoval nem ugyanarra, amin a paypal applikacio is rajta van).

(#29049) atees válasza V/ (#29047) üzenetére


atees
őstag

Koszi! Bar gyorsabb lenne ha kitudnam fizetni az online otp feluleten, de nem enged utalni..😡

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#29050) V/ válasza atees (#29049) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha meg ragaszkodnak az utaláshoz, akkor a Transferwise-t javaslom.
Rajtuk keresztül az OTP forint számládról olcsón tudsz átutalni €-t.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.