Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) csƵ válasza Joci93 (#5000) üzenetére


csƵ
őstag

Hívd fel őket. Én is 2. nap után felhívtam az ügyfélszolgálatot, mert nem kaptam sms-t. Egyébként azóta sem kaptam meg, úgyhogy ne várj te sem, hanem telefonálj. Meg fogják mondani.

(#5002) Joci93 válasza csƵ (#5001) üzenetére


Joci93
senior tag

Köszi a gyors választ. De pont ma járt le a sim kártyám... xD Ennyi peches is csak én lehetek... :W ^^

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#5003) HPAA válasza Joci93 (#5000) üzenetére


HPAA
őstag

ha még nem történt meg a tranzakció , nincs is 4 jegyű kód , mivel a tranzakció kommentjében lesz , amit pl webbankon is meg tudsz majd nézni ha létrejön ...

************* censored

(#5004) Joci93 válasza HPAA (#5003) üzenetére


Joci93
senior tag

A paypal már levonta a 600 forintot a számlámról.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#5005) csƵ válasza Joci93 (#5004) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor hívd fel őket.

(#5006) HPAA válasza Joci93 (#5004) üzenetére


HPAA
őstag

énekem mákom volt 5 perc alatt jött az sms is , de itt többen írták , hogy napokba is tellhet , szóval szerintem türelem

-ha webbankon rá tudsz nézni , amíg nincs tranzakció ott addig hiába minden
-2. verzió , elírtad a számlaszámot ...

************* censored

(#5007) Joci93 válasza HPAA (#5006) üzenetére


Joci93
senior tag

Nem írtam el a számlaszámot, mivel a Paypal már levonta az összeget a számlámról.
De ez egyre idegesítőbb kezd lenni... :D :W

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#5008) HPAA válasza Joci93 (#5007) üzenetére


HPAA
őstag

akkor én értettem el , tehát ha már levonta az összeget , akkor annak a tranzakciónak a kommentjében van a 4 szamjegy
webbankod sincs otp-nél hogy ránézz?

************* censored

(#5009) Joci93 válasza HPAA (#5008) üzenetére


Joci93
senior tag

De van webbankom. De ott a számla történetnél nem ír semmit. Azt írja ki, hogy az elmúlt időszakban nem történt tranzakció :S

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#5010) HPAA válasza Joci93 (#5009) üzenetére


HPAA
őstag

de akkor honnan tudod hogy levonták az összeget ??? , ha nem volt tranzakció ?

************* censored

(#5011) Joci93 válasza HPAA (#5010) üzenetére


Joci93
senior tag

Volt egy adott összeg a számlámon. Na abból hiányzik pont annyi, amennyit a PayPal-nak kell levonnia.

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#5012) csƵ válasza Joci93 (#5011) üzenetére


csƵ
őstag

Mondom, hogy hívd fel a helpdesk-et, meg fogják mondani a 4 számot. Én múlthéten regisztráltam, azóta nem kaptam sms-t...

(#5013) Joci93 válasza csƵ (#5012) üzenetére


Joci93
senior tag

Rendben. Köszönöm a segítséget :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#5014) HPAA


HPAA
őstag

olyat hol , hogyan tudok legegyszerűbben javítani , hogy egyezzen a regisztrált név a csatolt számlámon szereplővel

ugyanis regisztrálni egy keresztnévvel regeltem , az otps-számlámon viszont 2 keresztnév van , ez gondolom baj ...

************* censored

(#5015) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali

Vásárolni szeretnék, paypal szükséges hozzá. Sajon se accountom és jelenleg bankkártyám sincs, amivel vásárolni tudnék. Aki tudna ebben segíteni kérem írjon pm-et.

Előre is köszönöm! :R

(#5016) Winner_hun válasza FuRiONight (#5015) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5017) R@ymonD


R@ymonD
tag

Üdv!
Nekem egy olyan problémám lenne, hogy múlt héten szerdán lett utalva a paypalomra pénz és azóta se érkezett meg! :S Már vagy 1 éve van megvan dee eddig sose csinálta ezt, mindig 2-3 nap alatt rajta volt a pénz a számlámon,mostmeg 1szerűen nem akarja rárakni! Mi lehet ennek az oka? Hol tudnék ennek utána nézni vagy érdeklődni h miért nem érkezett meg, vagy 1általán mit tanácsoltok mit tegyek? :F

(#5018) csab2 válasza FuRiONight (#5015) üzenetére


csab2
veterán

Szia!
Regisztrálj a Paypalon! Nem szükséges hozzá bankkártya. Magyar bankszámládról utalhatsz pénzt a Paypal számládra, így nem kell bankkártya. Tök egyszerű: egy magyar bankszámlára kell küldened a pénzt forintban, ugyanis a Paypalnak van itthon számlája. 2-3 napon belül megérkezik a pénz és ottantól vásárolhatsz.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#5019) Slownz válasza R@ymonD (#5017) üzenetére


Slownz
senior tag

Paypal helpdesk.

(#5020) El_Gringo


El_Gringo
csendes tag

Hali
Valaki tudja hogy ez milyen kiszállítás takar?
internal express courier europe
Posta?

[ Szerkesztve ]

(#5021) csab2 válasza El_Gringo (#5020) üzenetére


csab2
veterán

Európán belüli futárszolgálat?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#5022) vizcsap


vizcsap
tag

Heló!

Mostanában elkezdett érdekelni a paypal de van 1-2 kérdésem:
- Van egy OTP Junior Max kártyám, mindenképpen szükséges az otpdirekt, hogy használhassam a pp-t(pl a 4 jegyű kód kiderítésére amit a pp küld)?
- Ha bármit veszek akkor a kártyámról vonja le az összeget, de van e arra lehetőség, hogy csak egy adott összeg legyen a pp számlámon és arról vonja le a pénzt, ne a kártyámról? Vagy akkor át kell utalnom az otp-s számlámról a pp számlámra x összeget és abból "gazdálkodni"?

Gondolom láma kérdések de abszolút kezdő vagyok... :B

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#5023) csab2 válasza vizcsap (#5022) üzenetére


csab2
veterán

"van e arra lehetőség, hogy csak egy adott összeg legyen a pp számlámon és arról vonja le a pénzt, ne a kártyámról? Vagy akkor át kell utalnom az otp-s számlámról a pp számlámra x összeget és abból "gazdálkodni"?"

Van, pontosan úgy ahogy modod. Lásd feljebb!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#5024) kisspista


kisspista
senior tag

Új tagként regisztráltam a PayPal rendszerbe!
Nem szeretnék bankszámlát, sem pedig bankkártyát hozzárendelni, megfelel számomra a magyar bankszámlámról átutalással való feltöltés!

Olyan kérdésem van, milyen költségei vannak a PayPal-nak (példákkal):

1., PayPal-ról (HU) --> PayPal (Kína)
2., PayPal-os ismerősöm utal (HU) --> PayPal (HU) én accountomra pénzt
3., PayPal (HU) --> Horvátországi (HR), egyéni folyószámla pénz utalás
4., Saját bankszámláról --> saját PayPal account feltöltése pénzzel
5., PayPal (HU) sajátom --> Folyószámlámra pénz kiutalás

Magyarul milyen díjak vannak rám nézve, az utalásokat ideértve?!

Illetve az érdekelne, hogy ugyebár email címekkel "fizetünk", a rendszer ez alapján szedi össze az adatokat. Ha nincs megfelelő egyenleg a PayPal-omon, és sürgősen vásárolni szeretnék terméket külföldön (nem akarom megvárni míg pénzt töltenék fel: 3-4 nap), akkor az ismerősöm PayPal accountjával el tudom intézni a vásárlást? Meg kell változtatni a PayPal-on megadott címet, vagy elegendő az "ajándék cím" megadása?

Köszi a válaszokat előre is!

(#5025) Saccco válasza vizcsap (#5022) üzenetére


Saccco
nagyúr

"- Van egy OTP Junior Max kártyám, mindenképpen szükséges az otpdirekt, hogy használhassam a pp-t(pl a 4 jegyű kód kiderítésére amit a pp küld)?"

Nem szükséges hozzá otpdirekt!
A 4 jegyű kódot a telefonos ügyfélszolgálat is közli.
Arra figyelj, hogy a kártya Visa vagy Mastercard legyen, mert csak ezeket lehet beállítani a paypal fiókhoz (vagy American express vagy még van valami hottentotta kártya).

"- Ha bármit veszek akkor a kártyámról vonja le az összeget, de van e arra lehetőség, hogy csak egy adott összeg legyen a pp számlámon és arról vonja le a pénzt, ne a kártyámról? Vagy akkor át kell utalnom az otp-s számlámról a pp számlámra x összeget és abból "gazdálkodni"?"

Ha beállítod a kártyádat, akkor úgy használhatod a paypallal, mintha csak itthon kártyával vásárolnál.
A másik megoldás a Top-Up, ilyenkor egy magyarországi Unicredites számlára kell utalni a pénzt (forintot), majd az pár napon belül megjelenik a paypal számládon.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5026) kmisi99


kmisi99
addikt

A paypal milyen árfolyamon vát? Legutóbb (kb két hete) láttam hogy a dollárnár 200ft/1dolláros áron számolt. Míg akkor a dollár vételi árfolyama kb 180ft volt.
illetve ezen leírás alapján tervezek számlát nyitni
[link] tudtok jobbat esetleg?
Ja és olyan esetben ha a név több tagból áll hogy kell kitölteni? pl Nagyné Kiss akárkicsoda

[ Szerkesztve ]

(#5027) vizcsap válasza Saccco (#5025) üzenetére


vizcsap
tag

Saccco, csab2: Köszönöm a segítséget!

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#5028) Winner_hun válasza kmisi99 (#5026) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm ez az én leírásom, csak úgy ellopta....

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5029) kmisi99 válasza Winner_hun (#5028) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor csak gratulálni tudok annak aki lelopta a tiéd szánalmas. Még csak meg se említ.
Amúgy nincs olyan veszély hogy valami átverés miatt leszívja a számlám egy adott oldalon vásárolva? Mert ismerősöm készül egy külföldi nem épp ismert oldalról vásárolni valami autó diagnosztikai cuccot és akkor gondoltam csinálok már saját paypalt.

(#5030) kisspista válasza kmisi99 (#5029) üzenetére


kisspista
senior tag

Én is szeretném holnap élesben is kipróbálni a PayPal rendszert, de elvileg teljesen megbízható! A rendszer csak akkor utalja át az összeget az eladónak, ha a termékről ténylegesen pozitív értékelést adsz. Nem mindenhol van ez, én DHGATE-ről szeretnék holnap vásárolni, és remélem minden rendben lesz! :)

(#5031) kmisi99 válasza kisspista (#5030) üzenetére


kmisi99
addikt

Ezt nem tudtam akkor még jobb is mint a többi módszer.
Már csak az érdekel hogy milyen árfolyamokkal dolgozik a paypal vagy ez az adott banktól függ ahol van a bankkártya?

[ Szerkesztve ]

(#5032) kisspista válasza kmisi99 (#5031) üzenetére


kisspista
senior tag

A magyarországi PayPal "bankja" az Unicredit Bank, Budapest. Természetesen a valuta átváltás az ő árfolyamuk szerint alakul. De a PayPal rendszerében van lehetőség átváltásra és kikalkulált összeg megtekintésére:My Account --> Currency Converter

[ Szerkesztve ]

(#5033) kmisi99 válasza kisspista (#5032) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz a választ. Már csak annyi a kérdésem hogy ha majd veszek valahol kiválasztom a paypalt megadom a paypal számom vagy mit és ennyi?

Amúgy még arra nem kaptam választ hogy több név esetén hogy kell kitölteni a regisztrációt? például Nagyné Kiss valaki Akkor az első kettőt kell beírni a first name be a keresztnevet a last name be?

(#5034) kisspista válasza kmisi99 (#5033) üzenetére


kisspista
senior tag

PayPal-nál email címmel vásárolsz! Az mindegy, milyen névvel vásárolsz, csak a szállítási címet át kell írnod a tényleges, vásárló címére.

(#5035) kmisi99 válasza kisspista (#5034) üzenetére


kmisi99
addikt

Valami olyasmit olvastam hogy akkor több a kezelési költség ha nem helyes.
De akkor first name:Nagyné Kiss last name: valaki
Ékezetek megengedettek?
illetve megújult a regisztráció és nem tudok választani premier meg hasonlók közül ha a paypal for you ra megyek akkor a felül premier account sing up két írja. Akkor most mit kell?

[ Szerkesztve ]

(#5036) kmisi99 válasza kmisi99 (#5035) üzenetére


kmisi99
addikt

Megoldódott kösz a válaszokat.

(#5037) Hintalow


Hintalow
senior tag

Mindenkinek aki itt tévhitekben él: a paypal nem vár semmilyen értékelésre, a pénz elküldéséhez (szép is lenne, a vevők jó része a büdös életben nem csinál semmilyen értékelést)
Az eladó azonnal megkapja a pénzt, oszt kész, ha valami gáz van a vásárlással, lehet dispute-ot/claim-et használni.
Továbbá a paypal árfolyamainak/átváltásának köze nincsen az unicredit bank éppen aktuális árfolyamaihoz (nem is lenne értelme, egy nemzetközi, egész világon pénzügyeket bonyolító cég mit akarna x+1-dik Magyar bank árfolyamaival?)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5038) Winner_hun válasza Hintalow (#5037) üzenetére


Winner_hun
félisten

De, eBay-en az első 100 pozitív visszajelzésig van pénzvisszatartás.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5039) Kerio


Kerio
őstag

PayPal számlát hogy tudok mailben átküldeni?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#5040) Winner_hun válasza Kerio (#5039) üzenetére


Winner_hun
félisten

Továbbítás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5041) kander74


kander74
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen megváltozott a Paypal regisztráció és ennek a menetét egyik magyar oldalon sem találtam meg. Tud valaki segíteni? A másik kérdésem pedig az lenne, hogyha sikerülne paypal számlát létrehoznom és arra rendszeresen érkezne pénz, akkor kérne tőlem egy idő után céges beazonosítást, mert amúgy csak magánemberként regisztrálnék? Mintha valahol ezt olvastam volna... Válaszokat elöre is köszönöm!

(#5042) Hintalow válasza Winner_hun (#5038) üzenetére


Hintalow
senior tag

Akkor elnézést :R

Azt tudtam, hogy eladóknál lehet pénzvisszatartás, de ismereteim szerint csak az első pár tranzakciónál, és eseti jellegel, nem általánosan mindenkinél.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#5043) Kerio válasza Winner_hun (#5040) üzenetére


Kerio
őstag

Mit?
Nekem nem az emailben kapott "számla" kell. Hanem a PayPal belépés után látható Ft-ra váltott számla kell. Ott nem látok továbbítást.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#5044) Winner_hun válasza Kerio (#5043) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit e-mail-ben kapsz az a PayPal számla. Ennek a továbbküldését kérdezted.
Printscreen, paintbe beilleszt, megvág, elment, elküld.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5045) Kerio válasza Winner_hun (#5044) üzenetére


Kerio
őstag

Megoldottam. Beléptem a PayPal-ba, majd megnyitottam az adott számla tulajdonságait, nyomtatás, ott kiválasztottam az XPK-t nyomtatónak, lementettem. Majd egy XPK to PDF-el PDF dokumentumot csináltam belőle. :K

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#5046) kmisi99


kmisi99
addikt

Ha különböző honalpokról rendelnék paypalon keresztül az nem gond ha más névvel regisztrálok be és más névvel rendelek mint a paypalon lévő?
Illetve nem vonta le azt a 2 dollárt pedig már vagy 3 napja regeltem a paypalon. A bankkártya számát jól töltöttem ki azt a cvc vagy milyen kódot is jól kettő volt a kártyán de csak egyet fogadott el. Ékezeteket is írtam. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#5047) M_Tomi0227


M_Tomi0227
tag

Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy mivel Cirrus-Maestro kártyám van ezért délelőtt átutaltam a paypal magyar Unicredites számlájára pénzt. Mint utólag kiderült hiba volt, mert az Android Marketen ahol elakartam volna költeni nem lehet paypal-t használni hanem a Google saját xarját. Hogyan tudom visszautalni a pénzt magamnak miután jóváírták a paypal számlmon? Mert ugye a gond ott van hogy Maestro kártyám van amit a paypal nem támogat/ismer és ezért is kellett utalással szórakozni.... Ja és utólag netbankból már visszavonni se tudtam a megbízást mert azt írta már átutalták.... Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.

(#5048) Winner_hun válasza kmisi99 (#5046) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fizetésnél jól nézd meg a címet, nehogy érjen meglepetés. Pláne a név miatt, néhány oldalon nagyon össze tudnak keveredni a nevek / címek.
Először 1 dollárt zárol, majd 400 Ft-tal terheli a kártyát. Utóbbit megerősítésnél, amiért kapsz egy 4 jegyű kódot. De a 400 Ft-ot majd levásárolhatod mert az a PayPal számládra fog kerülni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5049) Winner_hun válasza M_Tomi0227 (#5047) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha nem túl nagy összeg akkor hagyd a PayPal-en, majd levásárolod valamikor. Amúgy egy bizonyos összeg alatt (ha jól rémlik 2500 Ft) nem lehet pénzt számlára kiutalni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#5050) kmisi99 válasza Winner_hun (#5048) üzenetére


kmisi99
addikt

De még 21. én regeltem meg megcsináltam azt a hülyeséget és ki is írta hogy levon 2 dollárt meg majd kapom a kódot azóta semmi sincs a bankszámlán nem jelzett se egy dollárt se kettőt és igen forinba néztem. Vagy több kell 2 napnál?

Na és akkor ugyan azzal a névvel regeljek akkor mint ami a paypalnál is meg van adva?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.