Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Met válasza V/ (#25200) üzenetére


Met
nagyúr

Cib-nél is 0 forint.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25202) bozsozso válasza V/ (#25200) üzenetére


bozsozso
őstag

Rendben, köszönöm válaszod. Nem vásárolok sűrűn neten főleg olyan helyről nem ahol van paypal, ezért vagyok kicsit tanácstalan. Inkább szolgáltatói számlákat fizetek online bankkártyás fizetéssel ahol nincs dijnet. Persze vannak netes vásárlásaim is, de számomra megbízható magyar boltokból ahol banki oldalra irányít a fizetéskor. Bár már mint írtam sokszor képbe kerültek külföldi vásárlások is aminél már nem tarrtom megbízhatónak az online bankkártyás fizetést ha egyáltalán van. Mivel én is erstés vagyok nekem is az lenne. Legalább így már az árát is tudom. :) Ha nem kérek nagy dolgot kicsit rávilágítanál nekem is ezekre a fontosabb indokokra? Remélem nem olyat kérek ami nem publikus. Nem olyan régen vásárolok neten, ezért próbálok tanulni. Az átvágás eseténi pénz bukta kikerülése ez oké, bár azt még nem értem ez hogyan működik, működhet.

(#25203) havri1


havri1
félisten

Helló!

Ugye a paypal-os postaköltség visszatérítés működik belföldön is?
Ruhákat rendeltem, de az egyik nagy. Visszaküldöm, a webshop gls-t küldött, hétfőn veszik át, 990ft a díj,amit a visszautalt összegből vonnak le elvileg. Na ezt hogy tudnám összehozni? Paypallal fizettem.
Köszi.

havri

(#25204) V/ válasza havri1 (#25203) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen működik.

(#25205) sopruk válasza V/ (#25144) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!

Pár napja beszéltünk egy Gumroad-os vásárlás kapcsán. Sikerült hozzáadni egy Maestro kártyát a fiókomhoz, még a konverziót is beállítottam. Most már engedne vásárolni, de elbizonytalanodtam, mert ezt kellene elfogadni fizetés előtt:

By clicking the 'Agree and Continue' button, you agree and consent to use PayPal for future payments to Gumroad Inc and that these payments will be made in accordance with the terms of the User Agreement applicable to "pre-approved payments". Payments will be made with your default payment source unless you select a preferred payment source.
You're almost done. You will confirm your payment on Gumroad Inc.

Csak annyira tudok angolul mint a gugli, de a " for future payments to"-ra "jövőbeni kifizetések"-et fordít, hogy azokat is engedélyezem. Pont ilyenről olvastunk fórumokban, hogy volt akinek (hetekkel, hónapokkal) később is vettek le a számlájáról pénzt, amit utólag vett csak észre.
Ilyen ellen véd a PayPal?
Vagy a fentiekre való hivatkozással bármikor le tudnak emelni róla pénzt, mintha pld. valami előfizetés lenne?

Eddig nyugodt voltam, míg csak az a pénz volt a PP-n amit ráutalok, de most hogy hozzá van rendelve egy kártya :F

Előre is köszönöm válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#25206) V/ válasza sopruk (#25205) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha bejelölöd akkor valami havi előfizetéses dolog lenne belőle. Ha ezt fel is veszi oda, később lehet megszakítani -cancel- és majd törölni egy kicsit később.
Mivel tudsz arról, hogy jelölöd így később törlöd.
Nekem a mikor fizettem, ha volt is ilyen nem fogadtam el, mert nincs az előfizetések közt a Gumroad vagy nem volt ilyen megerősítés vagy kiírta, elfogadtam és mégsem lett előfizetés, nem emlékszem.
A könyvet ennek ellenére le tudtam tölteni.
Ha eladó lennék ezen a helyen akkor persze a fizetendő jutalék miatt ezt meg kell adnom, de vásárlóként nem.
Viszont akinek a könyvét megveszed lehet, hogy csinálhat ilyen havi előfizetéses dolgot.
Ha kell a könyv, akkor megveszed, ha lenne belőle előfizetéses valami, azt meg törlöd, mivel az általában
De a Paypal-n a vásárlói védelem keretében azokat a tranzakciókat amiket jogtalannak gondolsz lehet töröltetni is.

[ Szerkesztve ]

(#25207) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ha egy bankkártyát regisztrálok a paypal fiókhoz gondolom azt lehet törölni, de esetleg felfüggesztésre nincs lehetőség?

(#25208) V/ válasza bozsozso (#25207) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy használod vagy eltávolítod, ha átfut az eltávolítás, akkor persze újból hozzárendelhető később.
A bankodnál sem lehet felfüggeszteni, legfeljebb leveszed a vásárlási limitet 1 Ft-ra vagy 0 Ft-ra, amit enged a bankod és akkor ott is és a Paypal-n is nem lehet vele vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#25209) bozsozso válasza V/ (#25208) üzenetére


bozsozso
őstag

Nem csak azért kérdeztem, mert akkor ha törlöm és utánna hozzá akarom mégis adni ugyanazt a kártyát akkor igaz megint végig kell menni a kártya regisztráción? Tehát nem ismeri fel, hogy ez már létezett hozzá egyszer.

(#25210) V/ válasza bozsozso (#25209) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem kerül pénzben miért lenne gond? Beírni a számot, lejárati időt a csc kódot meg címet hozzárendelni úgy 30 mp.
Nekem például még aktiválni sem kellett és nem voltak pénzküldési limitjeim, de más is írta, hogy nem volt szükséges a konfirmálás ennek a limitnek az eltörléséhez.
Nem véletlenül írtam a törlési folyamatot, egy rövid ideig megjegyzi, meg egyébként is figyeli a kártya adatokat, egy időben nem rendelhető két fiókhoz egy kártya. Az egész a biztonságról miatt szükséges. De ha te úgy döntesz, hogy egy adott kártyát nem akarsz használni, akkor az a te döntésed, a Paypal nem akarja felülbírálni és a törlésed miatt nem is tárolhatja a kártyaadatait ha már nincs rá szükség, a törvényi előírások alapján.

(#25211) bozsozso válasza V/ (#25210) üzenetére


bozsozso
őstag

Rendben, köszönöm értem.

(#25212) sylvia_1988


sylvia_1988
tag

Sziasztok!

Lenne egy óriási kérésem azokhoz, akik szeretik és használják a PayPal-t. Van 20.000 Ft az accountomon, a bankszámlámon viszont nincs pénz. Ez azért baj, mert befizetést szeretnék végrehajtani egy olyan oldalon, ahol a PayPal nem opció, csak a bankkártya. Szükségem lenne valakire, akinek a bankkártyás fizetés erejéig ideiglenes jelszóval megadhatom a hozzáférésemet, cserébe elküldhetem a PayPal-jára az összeget (20.000 Ft). Sürgős és nem átvetés, megbízhatóságom a HardverAprón ellenőrizhető.

Keressen privátban, aki tud segíteni!

Üdv.: Szilvi

[ Szerkesztve ]

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

(#25213) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, milyen veszélyei vannak ha Paypalon fizetnek ki ha itt arulok valamit. Hallottam hogy ha szól hogy nem kapta meg a cuccot a paypal legtöbbször a vevőnek ad igazat én meg elmehetek a búsba.

(#25214) V/ válasza Kaci84 (#25213) üzenetére


V/
Topikgazda

Kézzel fogható dolgot árulj, ne szoftver kódokat, accountokat. Akkor egyértelműen érvényes az eladói védelem.
Ha nyomkövetéssel és kézbesítési visszajelzéssel küldöd, akkor nincs olyan hogy kamuból mondja hogy nem érkezett meg, ha meg még is elveszne fizeti a szállító a kártérítést és a jutalékokat is visszakapod.

(#25215) Tikakukac


Tikakukac
titán

Kombinált fizu játszik? PayPal 60 font és mellé bankkariról még 10?

Keresek-kutatok, de nem találok ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25216) V/ válasza Tikakukac (#25215) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel köztudott, az egyenleg az elsődleges, ha van olyan devizában az egyenlegen amiben fizetnél de nem elegendő akkor kártyáról pótolja abban a devizában.

(#25217) Met


Met
nagyúr

Megvették ma ebay-ről a játék accomat.
Dear Mr Met,

You've received a payment of $xxx USD from xxx (xxx@hotmail.com).
Estimated funds availability
While you establish a successful eBay sales history, you may not have access to your money for up to 21 days. You may get it sooner, but it may take longer if your buyer reports a problem with the sale.

Help get your money faster

Print eBay or PayPal labels so your tracking information uploads automatically
Manually enter your tracking information on eBay or your PayPal Transaction Details page if you ship domestically directly through USPS, UPS, or FedEx
Mark your items as shipped on eBay

Ha jól látom ez nem giftként érkezett.
Ha esetleg a vevő refundot kér (Ebay-en) miután megkapta a belépési adatokat az acchoz és a hozzá tartozó emailhez a PP automatikusan visszaveszi a pénzt nekem is van beleszólásom? Az van az accon amit hirdetek tehát nem az én simlisségem akarom bevédeni.
Vagy előbb küldjem el a játékhoz az adatokat és ha nincs kifogása akkor az email-t is? Az email azért kell hogy jelszót lehessen módosítani.

Ha hozzá adok számlaszámot a PP-hez akkor fizetéskor melyikről vesz le pénzt? A hozzá adott virtuális bankkártyáról (amihez tartozik számla is) vagy a most hozzáadott rendes bankszámláról? Vagy ha az egyiken nincs fedezet akkor a másikról veszi le?
Cib-es intertnetkártya van a PP-hez kötve.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25218) V/ válasza Met (#25217) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen olvastad ela az eBay szabályokat
Vagy előbb küldjem el a játékhoz az adatokat és ha nincs kifogása akkor az email-t is?

Megjött a pénz, mindent meg kell adnod.

Reménykedj, mert a következő történhet, a bankjánál nem engedélyezett tranzakciót jelent, az megkeresi a Paypalt, ők küldik vissza a pénzt. Ha véletlenül elhasználtad volna - x lesz a balance-od amit 0-ra kell majd feltornáznod.
Az eladói védelem mondjuk úgy, nagyon korlátozott ilyen dolgok eladására. Valójában nincs.

Annyiszor írtam már, ha magyar a regisztrációd akkor bankszámla nem szerepel fizetési eszközként -ide nem értve a bankkártya alapszámláját- így erről soha nem von le pénzt a Paypal. Külföldi regisztrációk esetén lehetséges, de ezt a PP felületen olvashatod is, lépj be.

Te fizetni csak a Cib-es intertnetkártya tudsz. Illetve az egyenleggel, ha feltöltöd.
A számla nem jön szóba, mivel amit hozzáadsz az a egyenlegről történő pénzkimentésre szolgál csak.

A Paypal felé a tartozás behajtás az egyenlegen lévő pénz összegig terjed, mivel a magyar regisztrációk az EU-s Paypalhez tartoznak, a felszólításokra nem rendezett tartozás esetén fiók felfüggesztés és behajtási eljárás indulhat, ahol nem csak a tartozást fizeted, hanem az eljárási költséget, egy kicsivel több mint a magyar végrehajtói díjazás.

[ Szerkesztve ]

(#25219) Met válasza V/ (#25218) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi.
Remélem nem lesz semmi bár igazából nem érdekel mert legalább megszűnik a nyűg vele. Kéne a pénz, azt el tudnám adni de magyar felületen nem lehet stb.
2005 óta ebay felhasználó 335 pontja van 100% plusz.

Ezt a kártyás dolgot idáig nem olvastam sorry, most hogy leírtad a nem engedélyezett tranzakciót jelentést beugrott hogy korábban már volt szó róla.

Hát mindegy, átküldök neki mindent lesz ami lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25220) havri1 válasza V/ (#25204) üzenetére


havri1
félisten

Most vitte el a futár a csomagot (GLS), csak egy átvételi elismervényt adott. Félek ez elég karcsú lesz a paypalnak.
Járatszám, hogy átvette a csomagot, a nevem, és 2 aláírás.

[ Szerkesztve ]

havri

(#25221) V/ válasza havri1 (#25220) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy adtad fel? Mert a csomagcímke három példányos, amely címzésként és nyugtaként is szolgál. Másrészt a számlát utólag készítik.

[ Szerkesztve ]

(#25222) havri1 válasza V/ (#25221) üzenetére


havri1
félisten

Sehogy. Jeleztem a webshopnak, hogy igenylem a cserét, ők küldték a GLS-t, ami 990ft volt. Pontosabban még semennyi, elvileg akkor kéne fizetni, ha a csere megérkezik. Viszik - hozzák. De nekem nem csere kell, mert nincs méretben, így részleges visszatérítés jelöltem meg, amit ők állítólag csak utalni tudnak.
Szóval érdekes lesz az ügy. Gyanítom a 990et levonva akarnak majd utalni.
De ha nem boldogulok, nyitok Claim-et.

strops.hu

[ Szerkesztve ]

havri

(#25223) V/ válasza havri1 (#25222) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké akkor ők voltak a megrendelők számlát, nyugtát ők kapnak elsődlegesen, de előfordulhat hogy majd nem kell fizetned.
Ha a Paypal visszatérítés miatt kérdezed, ha levonják a pénzt akkor az utalási igazolást vagy bármit amin látszik, hogy te mennyit fizettél ezért, azt adod le a visszatérítési igénynél.
Oké de ezt olvastad?
Az űrlap elküldésével megrendeli a futárt, mely 48 órán belül felveszi Önnel a kapcsolatot, elmegy az elkészített csomagért, visszáru átvételénél nem fizet (ha csak egy pár cipőt küld vissza, akkor a cipődoboznak nem szabad megsérülnie ezért kérjük hogy csomagolják be extra papír vagy zacskóba) amelyet aztán átvesz Öntől, és kiszállítja nekünk . A 965 Ft-ot a csere termék kiszállításánál számoljuk fel vagy a visszautalásról vonjuk le. Reklamáció esetén nem fizet semmit.
Azt írtad nem lesz csere. Ez egy reklamációnak felfogható dolog. Így fizetnivalód sem lesz

[ Szerkesztve ]

(#25224) havri1 válasza V/ (#25223) üzenetére


havri1
félisten

Hmhm, olvastam, de gondolod ez reklamáció kategória?
Köszi az infót!
(most olvasom a hsz-em, első részében rosszul írtam, nem cserét jeleztem, csak azt, hogy nem jó a méret, vissza szeretném küldeni)

[ Szerkesztve ]

havri

(#25225) Tikakukac válasza V/ (#25216) üzenetére


Tikakukac
titán

Megoldottam, csaptam fel a srácnak némi casht és egyből úgy fizette :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25226) V/ válasza havri1 (#25224) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem tetszik, nem jó méret, akkor szerintem az lenne. A 42-es férfi nem 26,5 cm hanem 27,5 akkor rossz a méretezés, te azért kérted azt, mert annyinak kell lenni, akkor az minőségi reklamáció, női kaptafára tették a férfi cipőt és ezért nagyobb, rendezze le a kereskedő a gyártóval.

(#25227) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretném az eBay -es accountommal összelinkelni a PayPal -es accountomat de sehogy sem sikerül.
eBay -en a PayPal account -ot kiválasztva majd a "Link My PayPal account" -ra rákattintva feljön a PayPal bejelentkező oldala, de utána hiába adom meg a jelszavamat majd a kétlépcsős azonosítás miatt hiába kérek kódot SMS -ben, visszadob a PayPal login oldalára.
Felhasználónév, jelszó biztos, hogy jó illetve az SMS kódot is helyesen írom be.
Próbáltam már több gépen és böngészővel is (Chrome, FF, IE).

Találkozott már vki hasonló problémával?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25228) pvt.peter válasza pvt.peter (#25227) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nagy nehezen, de sikerült kikapcsolnom a kétlépcsős azonosítást (Security key) a régi PayPal felületen.
Egész pontosan itt

Ezek után a korábbi procedúrát megismételve sikerült összekötnöm a két accountot ...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25229) V/ válasza pvt.peter (#25228) üzenetére


V/
Topikgazda

Kösz a + linket.
https://www.paypal.com/cgi-bin/customerprofileweb?cmd=_security-token
Majd ezt is beírom a leírásba.

[ Szerkesztve ]

(#25230) Suineg válasza Met (#25219) üzenetére


Suineg
senior tag

Csak úgy szólok, hogy játék letöltő kódokkal (ami ugyanúgy virtuális termék) kb. 200.000 forintot buktam, tök mindegy mennyi pozitivja volt az ebay-es vevőknek.
Halgass V-re és ne adj el paypal (ill. bármilyen kártyás) fizetési eszközön keresztül fizethető oldalon ilyeneket.

(#25231) pvt.peter válasza V/ (#25229) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi :)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25232) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Am. azt tudja vki, hogy mi értelme volt a PayPal felületét "megújítani" amiről a legtöbb funkciót el sem lehet érni?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25233) V/ válasza pvt.peter (#25232) üzenetére


V/
Topikgazda

:F
Mit nem érsz el? De valójában minden funkció elérhető, van ami a menüből - a legfontosabbak mind elérhetőek-, van ami a háttér profil oldalról. Át kell állni.
De a cégnek joga van a kinézetet és a tartalmat bármikor megváltoztatni. Nagyon sokan mobilt, tabletet használnak, ahhoz igazították, volt is egy kimutatásuk a használt eszközök mennyiségi megoszlásáról.

(#25234) pvt.peter válasza V/ (#25233) üzenetére


pvt.peter
őstag

Elérek mindent, de a régi felületet elég nehezen bírtam elérni.
Vagy számomra nem volt egy értelmű, hogy mi az a hivatkozás amin keresztül a régi felületre átkerülhetek ahonnét minden funkciót elérek.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25235) V/ válasza pvt.peter (#25234) üzenetére


V/
Topikgazda

Én inkább alapfelületnek nevezném, de azt én sem értem, hogy miért nem érhető el egy linkkel, mert oké mobil eszközön az nem igazán használható, de a normál számítógépes rendszeren miért csak direkt linkkel. :F Csak azt kellene egy Normal profile nevű ugrópontra tenni valahol a főképernyőn.

(#25236) sylvia_1988


sylvia_1988
tag

Sziasztok!

Pénteken kikértem 21.000 Ft-ot a bankszámlámra, szombaton Completed-re váltott a tranzakció státusza és kaptam egy e-mail-t is, hogy a pénz "úton van". Tegnap reggel már jött is az SMS a banktól. Tegnap délután sikerült hitelesíteni a kártyámat, így kikértem a maradékot (20.000 Ft) is a számlámra. Már itt is Completed a tranzakció státusza, de most e-mail-t nem kaptam. Ez mit jelent? Jóváhagyták a dolgot, de még nem utaltak? Fontos lenne, hogy ma megérkezzen a pénz, és mivel a 21.000 Ft magyarországi bankszámláról jött, csak annyi kéne, hogy az utolsó GIRO kör előtt utaljanak. :F

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

(#25237) V/ válasza sylvia_1988 (#25236) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon bonyolult lett volna, konfirmálni a kártyát majd azután egyben kikérni az egészet?
Az elsőnél ellőtted a havi maximumot, ezután konfirmálod a kártyádat, de nem hagysz időt a rendszernek mondjuk úgy sztornózni a havi limitet és rögtön küldesz ki magadnak pénzt. Minimum célszerű megvárni azt az e-mailt amelynek az a témája hogy: You have successfully lifted your PayPal withdrawal limit
Lehet, hogy hamarabb küldted mint hogy ez megjött volna. Én másnap indítottam volna.
Nézd meg a Historyban a sorra kattintva, hogy tényleg rendesen eljött a pénz, ha közben még nem kaptad volna meg akkor a tranzakció azonosítót megadva rákérdezhetsz.
A pénzedhez a Paypal-nek, az Unicreditnek és a a bankodnak is hozzá kell nyúlni, van átvezetési idő.

[ Szerkesztve ]

(#25238) sylvia_1988 válasza V/ (#25237) üzenetére


sylvia_1988
tag

Nem várhattam, hétfőre kellett a pénz, ráadásul péntek délelőtt is megpróbáltam hitelesíteni a kártyámat, de semmi nyoma nem volt a netbankban a 400 Ft-os levonásnak. Hétfőn egy pillanat alatt sikerült.

A tranzakció előtt megkaptam az említett e-mail-t.

A pénz még mindig nincs itt.

*** "A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik." - Amby Burfoot ***

(#25239) V/ válasza sylvia_1988 (#25238) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a kártyás tranzakciók átfutási ideje minimum 24 óra és szombat vasárnap a bankod nem dolgozik, legfeljebb a 24 óra letelte után a bankod telefonos ügyfélszolgálata a kódot megtudta volna mondani, azt szombaton beírod, vasárnap küldöd az összes pénzt. Ha a Paypal-n nincs függő állapotban, akkor sajnos a bankok vacakolnak vele.

(#25240) pilu01


pilu01
senior tag

Lehet amatör kérdés, ha más pay számláról utalnak nekem, csak az email címemet kell megadnom?

(#25241) V/ válasza pilu01 (#25240) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen úgy van, egy másik Paypal regisztráció fiókból tudnak neked pénzt küldeni, csak a Paypal azonosító e-mail-t add meg, ha lenne több.

[ Szerkesztve ]

(#25242) Met


Met
nagyúr

A pending összeg mikor kerül át a pp balance-ra?
E-bay-en kifizették, ott shippednek jelöltem trackingot nem tudok adni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25243) V/ válasza Met (#25242) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megnézed 21 nap lesz írva valahol, ha máshol nem a Paypal értesítőben. Új és még alacsony "rangú" eladók esetén a vásárlói védelem biztosítása érdekében csak azután fér hozzá. Az egyenlegeden van, onnan ők bármikor levehetik, ha befut egy refund igény.

[ Szerkesztve ]

(#25244) Met válasza V/ (#25243) üzenetére


Met
nagyúr

:R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25245) pvt.peter válasza V/ (#25235) üzenetére


pvt.peter
őstag

Na igen, vmilyen "Change normal/old view" kapcsoló kellene, de az sincs :))

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25246) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!
Egy pici infó kellene. Rendeltem amazon ról EU GB. Vissza kell küldenem egy 30+4font posta csomagot.
Feladtam. Amazonos Kamal azt írta h ha akarom a postaköltség térítést, akkor küldjem el neki a számlát válaszlevélben.
Neki küldjem akkor vagy a paypal visszatérítő rendszerét használjam?
ma adtam fel, 14 napom van jelezni.
Ha visszakapom a a pénzt hova kerül, mert visa virtual feltöltőm van megadva. oda tuti nem tudják.
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#25247) V/ válasza Atilla001 (#25246) üzenetére


V/
Topikgazda

Amazonon fizettél Paypal-l? :F
Ha a Paypal-n keresztül fizettél, van a vásárlásodról a Paypal vásárlási történetben bejegyzés és hozzátartozó tranzakció azonosítód is megvan, akkor igényelheted tőlük.

De nem igazán vagy képben, az Amazonon nem lehet Paypal-el fizetni. Így nem is igényelhetsz tőlük semmit.

[ Szerkesztve ]

(#25248) Atilla001 válasza V/ (#25247) üzenetére


Atilla001
senior tag

őőőőő ezt benéztem. Igazad van. Kártyámat adtam meg.
Csak náluk nem azzal fizettem. Tárgytalan a dolog.
Így viszont még nagyobb rejtély, hogy hava utalnak..
thx

Védd a természetet!

(#25249) V/ válasza Atilla001 (#25248) üzenetére


V/
Topikgazda

Az viszont engem is érdekelne, mert ott még nem volt refund dolgom, de a kártya adatai alapján vissza tudják küldeni a kártyához tartozó számlára, ha az Amazon felületen keresztül küldi a refundot.

(#25250) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó, rég jártam már erre.

Ma vásároltam Paypallal egy programhoz license-t.

Meg is érkezett a felhasználónév, és a kulcs is, viszont invalid... Írtam a program készítőjének ,de nem reagált.

Ilyenkor a dispute alatt mit válasszak ki? Mert hogy nem érkezik a termék, hanem egy szolgáltatást vettem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.