Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) marsu. válasza V/ (#25099) üzenetére


marsu.
senior tag

Kártyacserénél előző fiókhoz hozzá tudtam adni, akkor tudtam is vásárolni ebayen egyet, de amikor legközelebb próbáltam már kérte újra a kártyám adatait. Beírtam, akkor már nem fogadta el. Már itt se sikerült sehogy se.
Csináltam újat hátha... (előzőt töröltem)
2020-ig érvényes, de MasterCard.

ebay-en ugye már két lehetőség van a fizetésre. Ha ott azt választom, hogy beírogatom a kártyaadatokat, akkor se jó. Ezért gondolkozok, hogy lehet a kártyával nem okés valami... :(

(#25102) V/ válasza marsu. (#25101) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy adott kártya, csak egy adott fiókhoz tartozhat. A kártya törlés hosszabb idő és addig másik Paypal fiókhoz nem adható hozzá. Az első szabály miatt.
Az is lényeges, hogy ha csak a dátum járt le, ne újként próbálva legyen hozzáadva, csak módosítva a dátum és csc kód.
Az 2020-t négy számjeggyel célszerű írni, volt akinek a csak 20-at nem akarta elfogadni.

[ Szerkesztve ]

(#25103) marsu. válasza V/ (#25102) üzenetére


marsu.
senior tag

Értem. Akkor várok, hogy "törlődjön" az előző.
Maga a kártyaszám is változott, nemcsak a dátum és a kód.

Ez a törlés egyébként mennyi időt vehet igénybe? Csak, hogy mikor ajánlatos újra megpróbálni.

(#25104) zalyy válasza V/ (#25086) üzenetére


zalyy
tag

Rendben köszönöm.

(#25105) V/ válasza marsu. (#25103) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor annyit ellenőrizz már le, hogy aktív-e a kártyád a bankod szerint? Netbank, kártya adatok.
Az eBay-n ha van Paypal fiókod, akkor azt javaslom ne válaszd a beírós fizetést, csak akkor, ha teljesen más kártyával akarsz fizetni, aminek nincs köze a Paypal-hez.

[ Szerkesztve ]

(#25106) marsu. válasza V/ (#25105) üzenetére


marsu.
senior tag

A kartyam aktivalva van, hasznalom is (pl. boltba pass-al).
Akkor inkább megváron még rendezodik es hozza tudom adni az ujhoz a kartyat. Remelem sikerul majd :)
Koszonom azert!

(#25107) Pollen8


Pollen8
újonc

Üdvözlet!

Vásároltam az Ebayen egy terméket és pozitív értékelést adtam, de közben kiderült, hogy mégsem jó. Tudom töröltetni az értékelés és indíthatok ügyet az ebayen, vagy a PayPalen valahogy vissza tudom szerezni a pénzem?

Előre is köszi a segítséget!

(#25108) V/ válasza Pollen8 (#25107) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy érted hogy még sem jó?
Elromlott, nem azt kaptad amit kifizettél, valamilyen tulajdonsága nem jó, mikor vetted, mennyi volt az eladó által megadott visszaküldési időtartam, ha bővebben kifejtenéd, akkor pontosabb választ tudok adni.
Az értékeléssel nem foglalkoznám, nincs jelentősége a pénzed visszakapásában.

[ Szerkesztve ]

(#25109) Pollen8 válasza V/ (#25108) üzenetére


Pollen8
újonc

Azt küldete ami a fotón volt, de az anyag összetétele nem az, de ez ránézésre nem derül ki, csak laborvizsgálattal tudnám bizonyítani, hogy igazam van.
Az eladó azt jelölte be, hogy nem cserél és nimcs visszaküldés.
(No returns or exchanges, but item is covered by the eBay Money Back Guarantee.)

Egyébként 3 hete vettem, ha ez számít valamit.

(#25110) V/ válasza Pollen8 (#25109) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ránézésre nem derül ki, csak laborral, akkor előfordulhat, hogy nem az eladó a hibás, ő honnan tudná biztosan? Nem fogja alávetni laborvizsgálatnak, meg biztos nem ismeri annyira mint te, hogy erre a hibára rájöjjön.
Indíthatsz az eBay-n a Resolution Center-en keresztül I received an item that does not match the seller's description. case-t, az okok közül talán ezt választva Doesn't match description or photos
Valamivel azért bizonyítani kellene az okot.
Az eBay-n a becsült megérkezési végső időponttól számítva 30 napig él a vásárlói védelmed, az hogy nincs, letelt a visszaküldési időtartam nem befolyásolja a case-t, ha nem válaszol érdemben viheted tovább az eBay döntésére.

[ Szerkesztve ]

(#25111) Pollen8 válasza V/ (#25110) üzenetére


Pollen8
újonc

Köszönöm agyors választ.

Vettem tőle pár darabot az ebayen kívül is, PayPallal számlát küldött róla. Azzal mit tudok kezdeni?

(#25112) V/ válasza Pollen8 (#25111) üzenetére


V/
Topikgazda

A Paypal-n is van ilyen lehetőség, indítható dispute.
De mit szeretnél tőle? Adja vissza a pénzt egy kívülről nem látható anyag eltérésért? Mivel visszaküldést nem adott meg ez mind vesztesége lesz.
Én is szoktam eladni dolgokat, de az ilyen reklamációt én nem igazán értékelem pozitívan.

(#25113) w.miki


w.miki
veterán

PayPal alternatívákat tudnátok ajánlani?
Mit lehet még használni, pénz fogadásra, küldésre PP helyett?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25114) V/ válasza w.miki (#25113) üzenetére


V/
Topikgazda

Paypal fórumon alternatívát keresni :F
Transferwise, de ez nem Paypal alternatíva, csak pénzküldési, utalási lehetőség..

(#25115) sparc


sparc
tag

Sziasztok,

a paypal pénzvisszatérítés ebayen kívüli tranzakcióknál is igénybe vehető csalás esetén?
(pl. külföldi autóvásárlás esetén előleg utalás)

Előre is köszönöm a választ.

(#25116) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Ha paypalról küldök a számlámra pénzt, az mennyi idő míg átér?
És mennyi jutalékot vesznek le? kb. 200 euró az összeg

Még annyi hogy ha már elutaltam magamnak, azt vissza tudja szedni a pp ha a küldő visszahívja?
(valamit el akarok adni, de attól tartok hogy a vevő át akar b@szni, a pénzt visszahívja és a "cucc" is nála marad, jelszavak, belépési adatok)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25117) V/ válasza sparc (#25115) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha vásárlás ellenértékeként küldted (nem barát, családtagnak küldés) akkor él a 180 napos védelem, a Paypal fiókodban keresd meg ezt a tétel sort, kattints rá és alul a Report an issue-re kattints.

(#25118) V/ válasza Met (#25116) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankodtól is függ, de 2-3 banki munkanap.
Nincs jutalék a Withdraw esetén, de az €-t forintra konvertálva küldi ha a forintos számládra megy, az árfolyamot kiírja a küldés előtti összesítő képernyőn. Ma úgy 64000 Ft a 200 €. De csak akkor megy el 21000 Ft-nál több, ha adtál hozzá kártyát.

Ha vételár, amikor bejön akkor abból vonnak jutalékot, a vevő nemzetiségétől függően 90 Ft+ 3,4 - 4,5%
Ha van vásárlói védelem, akkor előfordul, hogy 21 napig nem tudod kimenteni a számládra, így az alatt az idő alatt vissza tudják adni a vevőnek és akkor is ha te "kimentetted" ha indít reklamációt legfeljebb -200 € lesz a Paypal egyenleged és majd 0-ra kell hoznod

[ Szerkesztve ]

(#25119) w.miki válasza V/ (#25114) üzenetére


w.miki
veterán

:0 miért milyen fórumon érdemes PayPal alternatívákat keresni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25120) V/ válasza w.miki (#25119) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyen elven a Paypal-től is kérdezhetted volna, hogy kit, mit ajánl maga helyett. Erre gondoltam.
De amit adtam tippet, az a leggyorsabb és legolcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#25121) rekata


rekata
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Ebay első vásárló voltam és nem kaptam meg a csomagot. A PayPal fiókom akkor még nem volt, VISA kártyával fizettem. Mikor kaptam az sms -t a fizetésről, akkor az volt benne, hogy a PP -nek fizettem.
A megrendelés után rögtön készítettem egy PP regisztrációt és csatoltam is az Ebay fiókhoz.
Most visszatérítést kaptam (ca. 100 EUR) és azt írták PP -re kapom a pénzt.
PayPal-Transaktion 3NS24234YU271...C
Szerintetek ez így rendben lesz? Illetve azt kérdezném, hogy mikor kell látnom az összeget az egyenlegnél vagy az activity -nél?
Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#25122) Met válasza V/ (#25118) üzenetére


Met
nagyúr

Kártya van hozzá adva (cib-es internetkártya), bankszámla nincs hozzá.
Nincs vásárlói védelem nem olyan oldal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25123) w.miki válasza V/ (#25120) üzenetére


w.miki
veterán

értem, de mivel nincs más ilyen fórum, nem tudok hol kérdezni, csak az itteniektől.
Az egyik ismerősömet letiltotta a PayPal valamiért, és ezért kell alternatívát keresnie.
Köszi a tippet :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25124) Tikakukac válasza w.miki (#25123) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem egyszerűbb megkérdezni, hogy miért tiltották le és ha elnéztek valamit feloldani?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25125) w.miki válasza Tikakukac (#25124) üzenetére


w.miki
veterán

Gondolom ezt az utat már végigjárta.
Aki már fórumozik egy ideje, tudja, hogy moderátorokkal nem lehet vitatkozni, amit kinyilatkoztatnak az úgy van.
(Állítólag veszélyes a közösségre... ?)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#25126) Tikakukac válasza w.miki (#25125) üzenetére


Tikakukac
titán

PayPal letiltáshoz szerintem azért elég nyomós indok kell, ha meg valid ami miatt kicsapták, lehet először a fejben kell rendet tenni.

Innen sem ezy kitiltatni magad, elég sok reg fut nem kis húzásokkal mai napig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#25127) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok ismét!

Ha a Paypal előzetesen egy csomagfeladással kapcsolatban küldött nekem 2000Ft-ot és a TELUS igénylés után szintén visszautalta a teljes visszaküldés árát, akkor nem kéne esetleg szólnom, hogy 2000Ft többletet utaltak át? :U Nem szeretnék később meglepetést ebből...

(#25128) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Hali!
3 héttel ezelőtt eladtam egy virtuális dolgot (mmorpg account), PayPal-on keresztül fizetett a srác és giftként küldte a pénzt.
Ma nyitott egy disputeot "unauthorized transaction"-ra hivatkozva, és így negatívban van a balanceom.
Kérdéseim:
- Van esélyem megnyerni a disputeot?
- Mi történik, ha mínuszban maradok?

(#25129) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy bizonyos összeg felett nem engedi a fizetést a paypal? (Én ott ere gyanakszom legalábbis, de lehet csak véletlen) Mert eddig többször rendeltem néhányezres tételeket, ott nem volt gond, néhány hete viszont egy nagyobb tételnél visszadobott, pedig egy héten keresztül próbálkoztam. (először azt hittem, hogy a paypal egyáltalán nem működik nekem, de most ebayen nem volt gond)

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#25130) V/ válasza Keeperv85 (#25127) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdés hogy miért igényelted, ha egyszer már megkaptad?
A Paypal csak úgy nem küld pénzt a saját nevében, a visszaküldési pénzeket a Telus rendezi a Paypal nevében.

(#25131) V/ válasza INTELligent (#25129) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, a bankkártya banki limitjei amik korlátozhatnak csak a fizetésben. Napi vásárlás darabszámok és napi pénz összeg.

[ Szerkesztve ]

(#25132) V/ válasza Ron Swanson (#25128) üzenetére


V/
Topikgazda

Te is belefutottál egy csalóba, a gift-ként címzett pénz mintha nem lenne már, vagy családtag és barátként, vagy csak vásárlás ellenértékeként jöhet pénz, az első esetben nem lehet reklamálni.
A helyedbe jelezném hogy vásárolt.
De azt szokták csinálni, hogy a bankjuknak jelzik a nem engedélyezett vásárlást és az tiltatja le a Paypal-el mert a PP-n lehet, hogy elküldenék a p-ba.
És senki nem jelzi a vevő bankjának, mert nem tudja annak az elérhetőségét, hogy csalásról van szó.
Egyébként meg pont ezért nem igazán van eladói védelem ilyen eladásra: mmorpg account

A - egyenleg esetén 0-ra kell feltölteni az egyenleget, ha nem tudod igazolni, hogy téged átvertek.

[ Szerkesztve ]

(#25133) Keeperv85 válasza V/ (#25130) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem igényeltem elsőre semmit, beszéltünk telefonon, mire kaptam egy ilyen mailt és 2000Ft-ot vele együtt.

"Thank you for contacting PayPal regarding your open claim case ID xxxxxxxxxx.

It was my pleasure to speak briefly with you today on the phone, as requested by you I am sending this email.

I assure you that the money is on hold in the sellers account, once you use valid tracking to return the item tot the seller you will receive your refund when we close the case.

I have credited your account with 2000 HUF to cover the cost of the return shipment, as a once off gesture of goodwill.

I am pleased to have resolved your query, have a very pleasant day.

Yours sincerely,
Mary
PayPal"

Mivel 5215Ft volt a visszaút, nem pedig 2000, gondoltam megigénylem, csak levonják a különbséget. Nem vonták. Igen, beírhattam volna fals összeget, kivonva én, viszont fényképes igazolást küldtem a számlát bemutatva, amivel az lett volna a gond, miért nem a teljes összeget írtam...

(#25134) INTELligent válasza V/ (#25131) üzenetére


INTELligent
senior tag

Szia! Erre én is gondoltam, de utána ua-t az összeget elutaltam kártyáról, szóval az nem lehetett probléma, lehet, hogy az eladó oldalán volt a hiba?

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#25135) V/ válasza Keeperv85 (#25133) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ha jól értem kaptál 4000 Ft-ot az 5215 Ft-os szállítási költségre, amikor ha leigazolod a visszaküldési költséget a Telusos igénylésen -az 5215 Ft-ot- ők azt adnák vissza. Valami akkor nem stimmel, így a 4000 Ft-ért nem kell aggódnod.

(#25136) V/ válasza INTELligent (#25134) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy utaltál kártyáról? Fizetni azt lehet, utalni nem.
Lényeg, a Paypal nem korlátozza a vásárlást.
Nem írtad hogy hol akartál fizetni, vannak webshop-ok ahol pl. csak a Paypal-n megadott lakcímmel azonos címre engednek vásárolni.

(#25137) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

A Gumroad oldalán keresztül szeretnék rendelni egy elektronikus könyvet. Be is lépek PayPal-al a fizetéshez de az alábbi oldal fogad. Ez most azt jelenti, hogy mindenképp meg kell adni a bankártya adatokat is, hogy fizethessek? De miért? Vagy hogyan tudok továbblépni a fizetéshez?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#25138) V/ válasza sopruk (#25137) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell náluk regisztrálni? Milyen kártyával fizetnél? Én kiválasztottam a könyvet, fizetésnél a Paypal-t azután a simán fizettem a már hozzáadott kártyával, nem adott fel kártya hozzáadás ablakot. Viszont a fizetés után nem kaptam semmi letöltő linket vagy akármit. Úgyhogy kifizettem a könyvet, de átvertek, nem kaptam semmit a pénzemért.

[ Szerkesztve ]

(#25139) sopruk válasza V/ (#25138) üzenetére


sopruk
aktív tag

Most olvastam csak el figyelmesen az utolsó mondatodat. Hát ez marha jó. :( Akkor lehet azért nem enged feltöltött egyenlegből fizetni? És most mi van, vissza tudod igényelni a fizetett összeget?

[ Szerkesztve ]

(#25140) V/ válasza V/ (#25138) üzenetére


V/
Topikgazda

Lejárt a szerkesztési idő, de nem vertek át, nem fogadja a Paypal-s fizetésemet és nem ír semmi hibát, másik kártya hozzáadást. Ki is akadt, már a fizetési ablakból sem tudok kilépni.
Én vagyok a hülye, nem adtam meg az e-mail címemet a fizetés előtt, töltöm le a könyvet. Végül is működik.
Rendben fizetve a Paypal-n is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#25141) sopruk válasza V/ (#25140) üzenetére


sopruk
aktív tag

Akkor ez azt jelenti, hogy mégsem lehet PayPal-al fizetni? Akkor minek van kint a lehetőség? szerk. Most láttam amit írtál...

De még akkor sem értem, hogy nekem miért kéri a kártyás oldalt, én feltöltött egyenlegből szeretnék fizetni. Vannak oldalak ahol ez nem lehetséges? (Annyi van még, hogy én nem közvetlenül a Gumroad oldaláról indítom a vásárlást, hanem egy másik oldalról egy "megrendelem" gombra kattintva...)

(Nincs kártya hozzárendelve a PayPal fiókomhoz)

[ Szerkesztve ]

(#25142) V/ válasza sopruk (#25141) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehet fizetni, de nekünk csak kártyás Paypal-l lehet, az USA emberkéknek megy az egyenleg, valami helpjükben az International vásárlókra ezt írták.

(#25143) sopruk válasza V/ (#25142) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szóval akkor rendeljek hozzá kártyát a fiókomhoz és úgy már menni fog...
A kártyaadataimat ettől még remélem nem fogja látni...

(#25144) V/ válasza sopruk (#25143) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Paypal-n hozzáadod, akkor ők csak a Paypal-től kapott pénzt és a Paypal e-mail címedet kapják meg (az általános fizetési értesítőt), a kártya adat nem mozog.

[ Szerkesztve ]

(#25145) sopruk válasza V/ (#25144) üzenetére


sopruk
aktív tag

Értem. Akkor lehet, hogy a megrendeléskor megadott e-mail címnek is egyeznie kell a PayPal-os e-mail címmel. Mert különböző címekkel terveztem, de akkor lehet nem kockáztatok.

(#25146) sopruk válasza V/ (#25144) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszönöm szépen az utánajárást, rengeteget segítettél!

(#25147) havri1


havri1
félisten

Hali!

Angolul mi a neve annak, hogyha számlát/díjbekérőt kérek?
6US$-ban egyeztünk meg a BG-vel, hogy fizessek, és újraküldenek egy terméket, de én jobb szeretném, ha ők küldenék a bekérőt, és nem én utalgatnék..
:R

havri

(#25148) Keeperv85 válasza V/ (#25135) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Csak kettőt, 2000Ft-ot. A Telus adta vissza a teljes összeget. 2000+5125Ft lett így a vége...

(#25149) V/ válasza Keeperv85 (#25148) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, vedd a PP-től kapott pénzt ajándéknak.

(#25150) V/ válasza havri1 (#25147) üzenetére


V/
Topikgazda

invoice vagy money request (számla, pénzbekérő)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.