Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

A PayPal elektronikus kereskedelemre szakosodott, pénzforgalmi szolgáltatásokat nyújtó pénzügyi vállalkozás.
A PayPal regisztráció esetén egy e-mail cím azonosítóval rendelkező fiók jön létre, amelynek egyenlegét az ügyfelek hitelkártyás fizetéssel, banki átutalással tölthetnek fel lakossági vagy céges bankszámlájukról.
Nincs a banki számlához hasonlító direkt bankszámlaszám a fiókhoz.
Internetes vásárlások során nem kell bizalmas hitelkártya- vagy számlaadatokat megadni, ill. továbbítani, hanem a PayPal felhasználói név, valamint a jelszó megadása elegendő a fizetés lebonyolításához. Ennek természetesen feltétele, hogy a web áruház szerződéses partnere legyen a PayPal-nak.
(hu.wikipedia.org/wiki/PayPal)
A PayPal használható pénzküldésre a PayPal ügyfelek közt, amely ingyenes a személyes tranzakció esetén, ha nem történik pénzváltás (forint megy belföldi PayPal fiókra) és Európai gazdasági térség területére euróban (feltéve, hogy pénznemváltás ott sem szükséges).
A fiók létrehozásának feltétele a betöltött 18. életév és az, hogy nem áll az adott személynek a cselekvőképesség korlátozás alatt.
1 személyes fiókot és egy üzleti fiókot hozhat létre egy személy. Üzleti fiók esetén szükségesek a céges adatok megadása, adószám és Uniós adószám is kell a bankszámla mellett.
Az adatok a valóságnak megfelelően legyenek megadva, mert ezt saját maguk is ellenőrizhetik a jogviszony fennállása alatt, illetve törvényi szabályozás is kötelezi őket erre.
A regisztráció ingyenes.
A PayPal regisztrációhoz és a használathoz nem muszáj bankkártyát és bankszámlát hozzáadni.
A vásárlás a PayPal fiókkal nem kerül pénzbe, ingyenes.
A pénz küldés és fogadás havi, éves szinten limitált, de ezek a limitek feloldhatóak bankkártya hozzáadásával, ha ezek után igazoljuk a személyazonosságunkat akkor nincs sem a vásárlás, sem a pénz küldés-fogadás limit.
Az éves alap limit, ha nincs bankkártya a fiókhoz rendelve 2500 €-nak megfelelő forint összeg, kb. 811221 Ft 2020 február ( Az árfolyam változó!)
A magyar fiókok alaplimitjei az alábbi képen láthatóak:

A pénz küldés és fogadás bizonyos esetekben nem ingyenes, jutalék köteles.
A belépési biztonsági SMS szolgáltatás és a kapott sms-ek ingyenesek a PayPal részéről.
Egy bankkártya egyidejűleg csak egy fiókhoz rendelhető hozzá.
Az alap fizetőeszköz a PayPal egyenleg és az a deviza, amit alapértelmezettnek (primary) teszünk meg. Ha nincs rajta elegendő pénz, csak akkor fogja a bankkártyát igénybe venni a fizetéskor. Kiegészíti arról, ha egyezik a deviza vagy ha forint egyenleg az alapértelmezett.
A magyar fiókok esetén a munkanap 14:45 (magyar helyi idő) előtti tranzakciók aznap kerülnek végrehajtásra, az utána következők a következő munkanapon, ugyan ez vonatkozik a munkaszüneti napon történő tranzakciókra.
Országonként eltérő hogy milyen fizetőeszköz adható a PayPal fiókunkhoz és a bankkártyák típusa is eltérő lehet, valamint hogy a pénz küldéshez, pénz fogadáshoz és kiutaláshoz mi vehető igénybe. Ezen a linken az adott országot kiválasztva láthatóvá válnak az opciók.

A fiók lezárás (Close your account) kérés elküldése után 2 hónap türelmi idő van, ha nincs a kérés után aktivitás a fiókban, akkor elfogadásra kerül.
Ha ilyet kérünk, előtte az egyenlegen lévő pénzt költsük el vagy mentsük ki a bankszámlánkra, a fiókhoz hozzárendelt bankkártya, bankszámla, + e-mail cím, ha lett hozzá adva, a + telefonszámok is és a + lakcím törlendő a fiókból.
Ha aktiválva lett a belépési SMS védelem, akkor a telefonszámot onnan is eltávolítani, deaktiválni a szolgáltatást.
Természetesen nem lehet tartozásunk a PayPal felé.

A PayPal-szolgáltatásokra vonatkozó Felhasználói megállapodás magyar nyelven link.
Az angol nyelvű verzió linkje.

Amit elvárnak: A Szolgáltatásokra való regisztráció során Ön köteles elolvasni és elfogadni a jelen Szerződés összes rendelkezését (ideértve az Szerződési Feltételek Frissítéseit, valamint az alább részletezett szabályzatok és jutalomprogramok feltételeit is).

A vonatkozó díjak linkje.
A fogyasztó a magánszemély, a kereskedő kategóriába tartozik az is aki üzletelésre is használja és azzal kapcsolatban van díjazás..
Célszerű áttanulmányozni, hogy tisztában legyünk a felhasználási feltételekkel és a fizetendő költségekkel és így nem érezzük azt, hogy "rejtett" költségeik vannak.

PayPal árfolyam kalkulátor oldala (nem muszáj belépni a PP-re lejjebb görgetve lehet számolgatni)

A PayPal hivatalos kommunikációs nyelve írásban és beszédben az angol.

:K A segítő anyagokban a példák, képek a magyar PayPal regisztráció oldaláról származnak, lehet eltérés a más nemzetiségű PayPal fiókokhoz képest. :K

1. A PayPal regisztráció

Röviden összefoglaltam a lépéseket a regisztráció létrehozásáról. Itt olvasható.

2. PayPal fiók belépési védelmének módszere

Az utóbbi időben néhányan panaszkodtak, hogy „feltörték” a PayPal fiókjukat. Ennek megelőzésére javaslom aktiválni az alábbi módszerek közül valamelyiket.
Figyelem! Ha ezt az ingyenes szolgáltatást aktiváljuk, azután amíg aktívan tartjuk, nem lehet az adott eszköz nélkül belépni és vásárolni a PayPal-al.
Az SMS fogadása nem kerül pénzbe, de a szolgáltatás néha akadozhat és nem jön meg 5 percen belül az SMS (a mobil szolgáltatónk is benne van a folyamatban), ilyenkor meg kell várni mire megjavítják, max még egyszer kattintani az újraküldésre,de ha az sem jön meg akkor türelem.
Másik lehetőség a Google hitelesítő alkalmazás használata.
Lényeges dolog, ha megadott eszköz esetén változás fog történni, másik telefonszám vagy másik készüléket akarunk használni (hitelesítő alkalmazásnál) akkor előtte ideiglenesen ki kell kapcsolni a védelmet, mert ha elmulasztjuk csak az ügyfélszolgálatuk, telefonos azonosítás után tudja kikapcsolni.

PayPal fiók belépési védelme SMS kóddal:
A leírás ezen a linken nézhető meg.

3. Kártya hozzáadás a PayPal fiókhoz

A kártya hozzáadás két lépcsős folyamat.
Az első résznél miután megadtuk a kártya adatait, a rendszer 1 $-nyi összeggel végez egy próba terhelést a kártyán, ezt a pénz levonást rögtön sztornózza is.
Ha sikeres volt, azután a kártya használható vásárlásra.
A második mozzanat a kártya konfirmálása, ez 400 Ft levonással jár, amit majd visszakapunk, de ez csak a pénz küldési és fogadási alap limitek eltörlése miatt szükséges, ha nem történik meg, az nem befolyásolja a kártyával való vásárlást.
Ilyenkor kapunk egy 4 jegyű kódot, amelyet elsődlegesen a bankunk által a terhelés jóváírásakor fogjuk a bankszámlatörténetben látni, 3-4 nap múlva.
A zárolásról kapott banki sms némely banknál tartalmazza ezt a kódot, de még nincs lekönyvelve, nem teljes a fizetés. Javaslom türelmesen kivárni azt a pár napot
Némi változás a bankkártya hozzáadásnál.
Angol nyelvű felületet használom, nem a magyart!
Most adtam hozzá egy Mastercard kártyát a PayPal fiókomhoz. Miután megadtam az adatokat, jött a MC jóváhagyást kérő ablaka ahol SMS-t kellet kérnem a regisztrált telefonszámomra.
Megjött a hat számjegyű kód, azt beírva feladott egy listát hogy válasszam ki a tranzakciókból azt, amit ezzel a kártyával fizettem.
Mivel erre nem számoltam igen csak gondolkodnom kellett hogy ugyan melyik lehet az, mert egy 2019 szept 27.-i vásárlást találtak, a többi valami más volt, amit nem én vásároltam, random adat lehetett.
Ha valaki kártyát ad hozzá előtte nézzen rá a kártyával végzett tranzakciókra, legyen aktív a kártya minimum 600 Ft-al, legyen pontos a telefonszáma és várja a két jóváhagyási képernyőt

Idézet a felhasználói szerződésből, nem a kártya fizetésre való használatát erősítjük meg:
Kártyák Összekapcsolása és Megerősítése folyamat”: hitelesítési eljárás, amelynek lefolytatását a PayPal jogosult előírni az Ön számára a küldési, fogadási vagy átutalási korlát megszüntetése, illetve a Hitelesített státusz megszerzése érdekében. Ennek keretében a PayPal „hitelkártya- és bankkártya-összekapcsolási és -megerősítési díjat” terhel az Ön kártyájára. Ezt követően be kell jelentkeznie Számlájába, és meg kell adnia a számlakivonaton a „hitelkártya- és bankkártya-összekapcsolási és -megerősítési díjhoz” tartozóan megjelenő négyjegyű megerősítési kódot

A leírása ezen a linken olvasható.

4. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal deviza árfolyam legyen használva

Ha a PayPal váltja a devizát forintra az esetben egy deviza egységhez viszonyítva akár 6-14 Ft plusznyi eltérés is lehet a kártyatársaság és/vagy a bank devizaárfolyamához viszonyítva.
Figyelem!
Sajnos a PayPal megszüntette azt linket és módszert ahol lehet előre fixen beállítani a konverziót a kártyakibocsájtó váltásra.
A megváltozott a fizetési rendszer esetén 2 lehetőség van a devizaváltás állítására:
1. fizetéskor lehet átállítani az árfolyamot a kártyakibocsájtóra
Ez nem megy ha valaki az adott oldalon gyors fizetéssel fizet, mert akkor nem kerül elő az átállítási oldal.
Aki új kártyát ad hozzá vagy megújítja és a fizetésnél PayPal váltást lát annyit tehet, hogy majd a fizetésnél fogja átállítani a váltást.
A pénzküldésnél ha kártya volt a pénzforrás eddig is kézileg kellett állítani, ezután a vásárlásnál is így fog működni.
Ha a PayPal váltana, akkor Forint konverziós értéket láthatunk kiírva.
Ennek átállítás lejjebb, a Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz a 3. pontban megtalálható.
A rendszeres kifizetéseknél is állítandó a konverzió, de azt a beállítást megjegyzi és a következő levonás már az alapján fog végrehajtódni.

2. Előre megadni hogy a kártyának mi legyen az alapértelmezett devizája.
Ha pl. EUR-ban kell fizetni azt beállítva alapértelmezett devizának a kártyánál, semmiféle váltás nem történik, az EUR összegű terhelést a PayPal továbbítja a kártyakibocsájtó felé, aztán ők majd váltják az EUR-t forintra.
Az Összefoglaló 4. pontnál van erről szó.
Én úgy oldottam meg hogy több virtuális kártyát adtam hozzá a PayPal fiókomhoz, amelyek nálam a legtöbbet használt deviza alapértelmezésre vannak beállítva, van USD, EUR és HUF.
Amikor fizetni kell akkor az épp szükséges devizának megfelelő kártyát választom és a kártyakibocsájtó a fizetési deviza összegét kapja meg a PayPal-tól.
Ha valakinek csak egy kártyája van annál is természetesen lehet változtatni mindig az alapértelmezést, de havonta csak 6-10 alkalommal, pontosan nem tudom, kb. ezt a mennyiséget tudtam kiköveztetni, mert mire a a 6. alkalomhoz jutottam volna inkább a fenti beállítást kezdtem elhasználni.

Az átállítás szintén a Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz a 3. pontban, a végén látható.

5. PayPal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára a Transfer money (Pénzátutalás) menüponttal:

A.) Csak a saját nevünkön lévő bankszámlára küldhetünk, a saját PayPal fiókunk egyenlegéről! Ingyenes. Pénzkiküldés minimum összeg 2,00 €, $ vagy 200 HUF.
A leírás ezen a linken olvasható.

Az előbbi funkció igényli a bankszámla hozzárendelését a PayPal fiókhoz.

B.) Ha a bankszámlát hozzáadjuk, az csak a PayPal-ról kifele irányuló pénzmozgás, a magyar regisztrációk esetén a bankszámla nem használható direkt fizetőeszközként.
A virtuális bankkártya, virtuális számlája nem adható hozzá, mert nem fogad bankon kívülről pénzeket, nem önálló számlának tekintendő.
Csak a fő pénzforgalmi számlát lehet hozzáadni, amelyre a jövedelem érkezik és amelyről az utalások történnek.
Ha ehhez adtak bankkártyát, az nem befolyásolja azt, amit a virtuális bankkártyáról és számlájáról írtam.

Bankszámla hozzáadás a PayPal fiókhoz leírás linkje.

6. PayPal pénzküldés másnak vásárlás ellenértékeként vagy barátnak, családtagnak pénzküldés:

Fontos megjegyezni, ha barátnak, családtagnak címkézve (személyes tranzakció) küldjük a pénzt, mivel ez nem vásárlás, nincs rá vásárlói védelem!
A személyes tranzakciónak minősülő küldés általában ingyenes, ha pénzváltás lenne, akkor van konverziós költség, kiírja küldés előtt ha van díj.
A kereskedelmi tranzakciónak minősülő kifizetések a fogadó félnél jutalékkal járnak. A küldőnek ingyenes, feltéve, hogy pénznemváltás nem szükséges.
Figyelem, pénz küldésnél nincs automatikusan banki konverzió, közvetlenül a küldés előtt kell beállítani, lásd a leírás végén a 4. pontnál.

A leírás ezen a linken tekinthető meg.

Ha azt akarja tudni valaki hogy mennyi a kereskedelmi tranzakciós pénz küldés költsége a fogadó félnek, akkor itt ezen a linken tudja kalkulálni az általános költséget.

7. PayPal.Me linkkel pénzfogadása

A PayPal bevezett egy új funkciót a PayPal.Me link néven.
A link segítségével - megosztásával, nagyon könnyen tudnak nekünk pénzt küldeni.
(Példa: paypal.me/kovacspistike)
A link direkt posztolható a Facebook vagy Twitter fiókunkba, vagy böngészőből érhető el.
A küldő személynek PayPal fiókkal kell rendelkezni.
A leírása az aktiválásnak és használatának ezen a linken érhető el.

A PayPal tematikus segítő oldalának a linkje.
Kérdése van? Olvassa el a Gyakran ismétlődő kérdéseket rész.

8. PayPal Dispute és Claim indítás leírása

A legfontosabb jogvesztő határidő: a Dispute indítás dátumától számított 20 napon belül kell a PayPal felé követelésre (claim) emelni, ha nem tudunk megegyezni az eladóval.
Többször felmerülő kérdés a vásárlói védelemmel kapcsolatosan, hogy mire kell figyelni.
Alapvető dolog, ha annak, akitől vásároltunk vagy az adott internetes piactérnek (eBay) van szintén vásárlói védelme, akkor probléma esetén ott kell megkezdeni az egyezkedést.
Jellemzően a web shopoknak van.
Ha van garancia azt ott kell érvényesíteni és ez is megelőzi a PayPal-hez fordulást.
Ha itt nem jutunk egyezségre, akkor forduljunk a PayPal-hez dispute indítással.
Két fő lehetőségünk van:
1. A megvásárolt termék nem érkezik meg vagy gond van vele. Item dispute
2. Nem mi vásároltunk, nem mi engedélyeztük a tranzakciót. Unauthorized transaction

Alapvető lépések ezen a linken olvashatóak a PayPal dispute-ról.

9. A PayPal deviza egyenlegek közti váltás

Ha szükséges a PayPal egyenlegek közt a devizát mozgatni, akkor arról ezen a linken olvasható a leírás.
Ha forintban van az egyenlegen pénz és más devizában kell fizetni, kedvezőbb árfolyamot hozhatunk ki, ha előtte arra az egyenlegre tesszük át a megfelelő összeget, amelyben fizetni kell. Ezután azt tesszük meg elsődleges egyenlegnek és azzal fizetünk.
Az oka a következő: vásárláskor más -kedvezőtlenebb- árfolyammal számolja a devizát, mint az egyenlegek közti váltás esetén.
Pénzváltás minimális összege 0,01 €, $ vagy 1 HUF
Megjegyzés: Ha a bankszámlánkra akarjuk a pénzt kiküldeni, nem kell forint egyenlegre átrakni, automatikusan forint megy ki a más deviza egyenlegről.

10. PayPal egyenleg feltöltése banki utalással, Top Up (Feltöltés) móddal

Belépés után bal oldalon a menüben az egyenleg feltöltésre ezek a menü pontok állnak rendelkezésre:
Transfer Money vagy Pénzátulás, régebbi felületen ha előkerül a Top Up vagy Feltöltés.
Ezeket választva kapunk egy információs oldalt, ahol a megadott adatokkal a saját bankszámlánkról tudunk utalni a PayPal magyar Unicredit Banknál vezettet számláján keresztül a PayPal egyenlegünkre.
Saját forintos bankszámláról, forint a saját PayPal fiókunkra!
A leírás ezen a linken nézhető meg.

11. A PayPal Money Pools (Gyűjtések)

A PayPal Money Pools (Gyűjtések) olyan eszköz, amely a nem üzleti PayPal ügyfeleknek áll rendelkezésére, akik olyan platformot szeretnének, amelyen keresztül pénzt gyűjthetünk barátainktól egy meghatározott célra, például valaki számára csoportos ajándék adása, egy eseményre szóló jegyek megvásárlása vagy egy tervezett utazás költségeinek megosztása céljából.

A leírás ezen a linken olvasható.

GYakran Ismételt Kérdések PayPal-al kapcsolatosan GYakran Ismételt Kérdések PayPal-al kapcsolatosan

Tartalom:
1. Kérdés: Azt olvastam, hogy nem jól adtam meg a nevemet a regisztrációnál.
2. Kérdés: Kaptam értesítést, hogy felfüggesztették a PayPal fiókomat és aktiváljam újra a megadott linkre kattintva. Mit tegyek?
3. Kérdés: PayPal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, hogy a kártyához tartozó számlaszámomon látható legyen? Nem látszik az egyenlegen a refund összege.
4. Kérdés: Ezen az új PayPal felületen nem találom az átváltási árfolyamot? Hol tudom a PayPal egyenlegen lévő devizákat konvertálni?
5. Kérdés: Ebben a hónapban lejár a PayPal-hoz hozzárendelt bankkártyám érvényessége. Mit tegyek?
6. Kérdés: Vásárlás esetén a PayPal vagy a bank vált kedvezőbb árfolyamon, ha kártyával fizetek? Visa és MC árfolyamok
7. Kérdés: Az új felületen hol tudom beállítani, ellenőrizni a kártya konvertálást?
8. Kérdés: Honnan tudom megállapítani, hogy a PayPal vagy a bankom váltott devizát a vásárláskor?
9. Kérdés: Az új felületen hol tudom megnézni a rendszeres levonások adatait?
10. Kérdés: Szeretném a ……..Bank számlaszámomat felrögzíteni a PayPal fiókom alá, de nem sikerül.
11. Kérdés: Nem tudom a kártyámat a PayPal fiókhoz hozzárendelni, pedig minden adat jól van megadva.
12. Kérdés: Hogy tudom feltölteni a PayPal egyenlegemet?
13. Kérdés: Top Up-al utalok pénzt a PayPal egyenlegre, hogy kell megadni az adatokat?

Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz  Tippek az egyszerűbb PayPal használathoz

Tartalom:
1. A PayPal fiók adatainak (My Profile, régi felület) elérése.
2. PayPal direkt elérési linkek, ha a hagyományos oldalnál nem tudod elérni, nem megy az adott résznél a módosítás.
3. Fizetéskor a konverzió probléma megoldása.
4. Az új cím hozzárendelése a regisztrált bankkártyához.
5. Az Üzenetközpont (Message Center) elérése.
6. Az telefonos ügyfélszolgálat felhívásához a kód kérése.
7. Ha Top Up-al lett pénz utalva és lemaradt vagy nem jól lett megadva Transzfer ID.
8. A PayPal felület angol nyelvre történő átállítása.
9. Belépési telefonszám azonosítási és telefonszám változási probléma megoldása

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.