Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) V/ válasza Graphics (#25250) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol vetted? Ott kellene reklamálni elsőként.
Erre nem igazán van védelmed a Paypal-n, írja is az üzletszabályzat. De ha még is inditanál értelemszerűen a második rádió gombot kell választani. A vásárlási kategóriánál Virtual Goods - delivered electronically, a problémánál az Incomplete, Missing...... lenne talán a legalkalmasabb. Nézd meg az Összefoglalóban az erre vonatkozó leírást és a PP oldalon ha Virtual Goods - delivered electronically választasz van-e valami egyedibb

Nem javaslat de leírom, hogy ha ilyet egy magyar eladó árul, mit szoktak az "ügyes vevők" tenni.
Kihagyva a Paypal-t mert ott nem lesz védelme, a bankjuknál nem engedélyezett vásárlást jeleznek, a bank értesíti a Paypal-t hivatalosan, ők kénytelenek az eladótól a pénzt visszaszedni.

[ Szerkesztve ]

(#25252) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Kis segítség kellene. Regisztráltam paypal fiókot, majd hozzáaadtam bankkártyám. Sms-t kaptam, hogy 1Ft-ot leemeltek róla majd ugyanezzel a lendülettel jött az sms, hogy a tranzakció sikertelen, egyenlegváltozás nem történt. Netbankba benéztem semmi nyoma. Most akkor sikerült regisztráni a kártyát vagy sem?

(#25253) bozsozso válasza bozsozso (#25252) üzenetére


bozsozso
őstag

Közben rájött, hogy váltani kellene, most 400Ft-al terhelte, de az sms-ben nincs 4 karakter a megerősítéshez hanem csak kettő.

(#25254) Graphics válasza V/ (#25251) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, elsőként a céget kerestem, de egy kisebb szoftvercégről van szó, és egy nagyon egyszerű ,de fontos programról.

Ha holnapig nem reagál, akkor megy a Paypal hiszti, igaz ott is lehet ismeretlen tranzakcióra hivatkozva kérni vissza a pénzt.

Máskor már jártam hasonlóképp, akkor letöltéshez vettem havijegyet, csak ismétlődő tranzakciót állított volna be...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25255) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

A PayPal fiókomhoz hozzá van rendelve egy OTP netkártya. Ha vásárolok ebay-en, akkor a webkártyán keresztül fizetem az árút.

Ha az árú rossz, visszatérítést kérek, és azt megkapom, akkor a PayPal az összeget visszautalja az OTP nettkártyámra, ami több nap. Legalábbis úgy veszem észre, mert tegnap kaptam vissza pénzt, és még nincs a számlámon.

Be lehet-e azt állítani, ha pénzt kapok vissza, az maradjon a PayPal számlámon, és ne utalja vissza. Ha pénzt kérek vissza, úgy is veszek másik hasonló terméket, vagy valami mást, és most pl. már megvettem volna egy másik terméket, de meg kell várnom, hogy visszaérjen a pénz.

(#25256) atyca válasza Graphics (#25250) üzenetére


atyca
senior tag

Szia!
Azt mondják a népek,hogy ezt fújhatod.
Játék,és egyéb szoftver kulcs problémánál nincs védelem,ha magánszemélytől vásárolod meg.
De cáfoljon meg valaki,ha nincs igazam...

Beelőztek...

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#25257) V/ válasza bozsozso (#25253) üzenetére


V/
Topikgazda

Légy szíves olvasd el az Összefoglalóban lévő kártya hozzáadás anyagot, mindent érthetővé válik.
A rendszer nem MI, nem jön rá semmire.

[ Szerkesztve ]

(#25258) V/ válasza Graphics (#25254) üzenetére


V/
Topikgazda

igaz ott is lehet ismeretlen tranzakcióra hivatkozva kérni vissza a pénzt.
Azért nem írtam, mert ez nem igaz a jelenlegi esetedben, te kezdeményezted a vásárlást, fizetést, nem idegen személy.

[ Szerkesztve ]

(#25259) Met válasza Graphics (#25254) üzenetére


Met
nagyúr

Telefon? :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25260) V/ válasza kisspepe (#25255) üzenetére


V/
Topikgazda

Sosem a kártyára megy vissza, nem olyan a bankkártya rendszer. A kártya számlájára kerül a pénz.
A refund mindig a fizetőeszközre kerül vissza nem állítható másként.
Minimum 2-3 nap amíg a számlán lesz.
De mindezt elolvashatod az Összefoglalóban is.

(#25261) azozo


azozo
senior tag

Gondolom várjam meg még ráutalják és utána zárjam le a vitát .... :B

(#25262) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok.
Szeretnem a PayPalban a cimemet atirni, de nem hagyja, hogy masik orszag legyen.
Mit csinalok rosszul.
Termesztesen a PayPalon a customer service-nek mar 3 mailt irtam, de azok meg persze le se sz@rjak.
Hozzak letre uj PayPal accountot?
Kosz a segitseget, elore is! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#25263) Graphics válasza Met (#25259) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem telefon.

Szoftvert vásároltam.

@V/: Akkor is én kezdeményeztem, és vissza is kaptam a pénzt.

A mostani ügy megoldódott, reggelre már a "postaládámban" volt a működő serial/username

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25264) Met válasza Graphics (#25263) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy értettem, hogy telefonálj oda :)) De már megoldódott ahogy látom

Amúgy ezt a nem engedélyezett vásárlást mennyi ideig lehet kérni? Nem én akarom kérni hanem hogy "ellenem" meddig tudják felhasználni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25265) V/ válasza Met (#25264) üzenetére


V/
Topikgazda

180 nap, de a bankok általában maximum 30 napig fogadnak ilyet, vagy 60 nap, bank függő.

(#25266) V/ válasza tvamos (#25262) üzenetére


V/
Topikgazda

Az általános szerződési feltételek szerint egy Paypal fiók egy adott ország regisztrációhoz tartozik, ha másik országba költözöl, akkor új fiókot kell létrehozni, az okok egyértelműek, más deviza, más bankok, eltérő jogszabályi feltételek.

Termesztesen a PayPalon a customer service-nek mar 3 mailt irtam, de azok meg persze le se sz@rjak.

Valóban, user hibára én sem reagálnék, ők úgy gondolják ismered a szerződési feltételeket, a pipajel a regisztrációnál hogy elfogadtad az egy dolog de a mellette lévő linken el is olvasható a jelölés előtt.

[ Szerkesztve ]

(#25267) Met válasza V/ (#25265) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25268) V/ válasza Graphics (#25263) üzenetére


V/
Topikgazda

@V/: Akkor is én kezdeményeztem, és vissza is kaptam a pénzt.
Engem azért zavart volna az igazságtartalom hiánya.

(#25269) tvamos válasza V/ (#25266) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszonom a segitseget!

user hibára én sem reagálnék
Szerintem nyugodtan valaszolhatna amugy, azert van ott, hogy a hulye, es kevesbe hulye kerdesekre valaszoljon.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#25270) V/ válasza tvamos (#25269) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze válaszolhatnának, de a 188 millió regisztrált felhasználó mennyi kérdéssel keresi meg őket és erre válaszolni mennyi ember áll rendelkezésre? Ezért is alkalmaznak automata válaszolási rendszert is.

(#25271) tvamos válasza V/ (#25270) üzenetére


tvamos
nagyúr

En 2007 ota most kerdeztem eloszor, szoval sok bajuk nem volt velem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#25272) bozsozso válasza V/ (#25257) üzenetére


bozsozso
őstag

Elolvastam, de mivel nekem az sms értesítőben is szerepelt a pp* így gondoltam nem kell megvárni a kártya terhelését. Ezért nem tiszta számomra, hogy ott miért csak 2 karakter jelent meg.Miben különbözik az sms-ben kapott pp* a kártya terhelésekor megjelenő pp*-tól.

(#25273) Mathew_


Mathew_
újonc

Hello!

Nekem olyan problémám lenne, hogy nem tudok a PayPal fiókomról adományozni.
Beírom az összeget, rámegyek a Log In gombra, bejelentkezek és visszadob arra az oldalra ahol meg kellett adni az adomány összegét.
Ez a hibaüzenet: You must add funds to your PayPal account before sending more money.
A PayPal accountomon jóval több pénz van, mint amennyit szeretnék adományozni. Hitelesítve is van. Be kell vmit állítani a profilomba, hogy tudjak adományozni? Nincs limitálva, azt is megnéztem, nem léptem át se az éves, se a havi limitet, tehát nem ez a probléma. Megkérdeztem azt akinek szeretnék adományozni, mástól gond nélkül tud fogadni adományt. Sehol nem tudok a fiókommal adományozni, megpróbáltam már több helyen is. Tudom, hogy lehet bankkártyával is adományozni, de ez idegesít a legjobban, hogy miért nem fogadja el a PayPal fiókomat mikor adományozni szeretnék.
Remélem tud rajtam segíteni vki, annak a válaszát előre is köszönöm!!! :)

(#25274) ANOka válasza bozsozso (#25272) üzenetére


ANOka
őstag

Melyik banknál van a kártya?
Nálam a CIB esetén - emlékeim szerint - SMS-ben is megjelent.

(#25275) bozsozso válasza ANOka (#25274) üzenetére


bozsozso
őstag

Erste, de mondom Nekem is benne volt, de csak 2 karakterrel.

(#25276) V/ válasza bozsozso (#25272) üzenetére


V/
Topikgazda

Ebben a szituban nem érdekes az SMS, mert ez banki dolog, nem Paypal.
A bankod készséggel felvilágosít, de röviden ez még csak zárolt állapot, ténylegesen a PP.-hez nem került a pénz, majd amikor ők is megkapják, visszajelzik a bankodba akkor kerül a lekönyveltek közé és látni fogod rendesen.
De tudod, ez csak a pénz kiküldési limited -havi 21000 Ft- eltüntetése miatt szükséges, a vásárlás az első 1 $-os próbaterhelés és sztornó után már működik.
Ha ha nagyon sürgős 24 óra elteltével a bankod telefonos ügyfélszolgálata megmondja, mert ők látják már akkor. De ezt bele is írtam a leírásba.

[ Szerkesztve ]

(#25277) V/ válasza Mathew_ (#25273) üzenetére


V/
Topikgazda

Abba a devizában küldd el, amiben a címzett tudja fogadni, de melyik menüpont lenne az a adományozás? Mert pénzküldés van barátnak, családtagnak és vásárlás.
Ha $-t fogad akkor a $ PP egyenlegen legyen pénz amit adnál.

(#25278) Mathew_ válasza V/ (#25277) üzenetére


Mathew_
újonc

Pl: Youtuberek vagy streamelők szoktak létrehozni Donate(adomány) gombokat, amiket Business fiókkal lehet csak létrehozni. Miután rámegyek a donate gombra, kijön egy billing page ahol megtudom adni az összeget és utána kell csak belépni a Paypal fiókba, hogy jóváhagyjam a tranzakciót, de még a jóváhagyós oldalra sem jutok el, hanem egyből visszadob oda ahol az összeget kell megadni a már említett hibaüzenetet feltüntetve (You must add funds to your PayPal account before sending more money.)
A deviza az megegyezik azzal nincs baj.

(#25279) V/ válasza Mathew_ (#25278) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nézd meg, hogy elfogadhatnak-e külfölditől adományt, illetve hogy egyenlegről vagy máshonnan várják a pénzt.

(#25280) Met


Met
nagyúr

Még egy kérdés, illetve kettő.
A 21 nap letelte után kapok értesítést hogy felszabadult a pénz (és akkor ha nem engedélyezett vásárlást jelzett a vevő)?
A másik dolog, hogy kb. 11 dollárt levontak, ha átküldöm a bankszámlámra akkor megint csökkenni fog az összeg?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25281) Mathew_ válasza V/ (#25279) üzenetére


Mathew_
újonc

Minden ilyesmi stimmel, ezért is nem értem mi lehet a probléma.

(#25282) chris-v


chris-v
senior tag

Sziasztok!

Lehetséges fizetni úgy, hogy az ebay-en az adott termék többe kerül, mint ami a paypal számlámon van, és a fennmaradó összeget a hozzáadott kártyáról vegye le? Szóval amolyan kombinált fizetés.
Általában a hozzáadott kártyával fizetek, de most lett egy kis pénz a számlán egy visszautalásból, viszont most az ebay-en a fizetésnél vagy a paypal-on lévő összegből akarja levonni, vagy kártyával tudnék fizetni, de akkor meg kell adnom a kártya adatokat külön, nem a paypal-osat használja.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25283) V/ válasza chris-v (#25282) üzenetére


V/
Topikgazda

Már többször írtuk, és a PP szerződési feltételei is tartalmazzák, ha az adott devizában amiben fizetnél van az egyenlegeden, de kevesebb, akkor a hozzáadott kártyáról vonja el a különbözetet.

A múlt héten is kérdezte valaki, 29-én, csak egy oldalnyi lapozás vissza.

[ Szerkesztve ]

(#25284) pavika


pavika
tag

Sziasztok!
Segítség kellene. Az éjszaka folyamán a paypal fiókomat feltörték vagy a jelszavamat megszerezték és három dolgot vásároltak is vele. Kb. 50.000 Ft értékben . A tranzakciókról jöttek is az sms-ek és az email-ek. Sajnos nem volt beállítva sms védelem a paypal-on. A tranzakciókat követően a paypal fiókomat megszüntették, erről is jött email. Voltam az OTP bankban, ott jeleztem mi is történt. Ott azt mondták, hogy a rendszerben nem látszik még a tranzakció, ezért nem tudok visszaélést jelenteni.

Mit tudok még tenni? Hol vagy hogy tudom a paypal felé ezt az esetet jelezni, úgy hogy nem tudok belépni?

Előre is köszi!

(#25285) V/ válasza pavika (#25284) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a fiókodat törték fel, azt nem lehet. Elég volt már ebből a baromságból.
Nem vigyáztál a megfelelően az azonosítóidra, a böngésződet vagy a számítógépedet törték fel, vagy te nem megfelelő helyen adtál meg információkat, bedőltél valami adathalász oldalnak. Ilyenkor célszerű azért átgondolni, hogy a neten merre is jártál, az előzményeket átnézni.
Mert pont a te magyar forintos Paypal fiókodat találták el a bűnözök véletlenül.
A fiók megszüntető e-mailben benne van, ha nem te kezdeményezted mit csinálj. Tedd azt.
A bankban 24 óra után látszik, de tiltsd le a kártyát, mert még vásárolhatnak vele. Ezt nem javasolták az OTP-ben?

[ Szerkesztve ]

(#25286) Met válasza pavika (#25284) üzenetére


Met
nagyúr

Véletlenül nem kaptál pár napja email-t amiben azt kérték hogy erősítsd meg a regisztrációdat?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25287) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Egy apró segítséget szeretnék kérni.
Két hónappal ezelőtt vásároltam egy terméket az Ebay-en, amit meg is kaptam, de nem voltam vele megelégedve, így visszaküldtem.

Az eladó írt, hogy a terméket megkapta és kérte, hogy adja meg a PayPal elérhetőségemet (email cím), hogy vissza tudja nekem utalni a termék árát.

A kérdésem az lenne, hogy megadhatom-e nyugodtan az email címemet? Azt tudom, hogy utalás esetén mindenképpen kell az email cím, de furcsának találom, hogy ezek az adatok nincsenek meg neki korábbról, amikor a vásárlás történt.

Köszönöm előre is!

(#25288) pavika válasza V/ (#25285) üzenetére


pavika
tag

Köszi a felvilágosítást. Már több éve van paypal fiókom. Nem tudom mit tettem most másképp mint eddig. Abban tudnál segíteni, hogy hogyan tudom a paypal felé jelezni a történteket? Az email-be csak ezt a [linket] kaptam. Sajnos pont angolul nem beszélek, így a telefonos segítség kilőve. Az email-re kattintva pedig kérik lépjek be a gyorsabb ügyintézés végett. De ez ugye nem megy. Kivülállóként is tudom jelezni feléjük a problémámat?

(#25289) V/ válasza mattheus (#25287) üzenetére


V/
Topikgazda

Megírhatod, de azt is hogy az az érvényes amivel kifizetted és küldje arra. Csak a Paypal értesíítőben van benne az e-mail cím, az eBay-n megadott e-mail nem mindig egyezik (nálam sem) a Paypal fiókkal.
Ezért kéri el. Vagy nem jutott eszébe, hogy a Payapl-n a vásárlást kiválasztva küldheti a refundot és általában abban az esetben jóváírják neki a jutalékot.
Az lenne még szép dolog, hogy egy azonosítót megszerezve két helyre is be tudjanak lépni a nevembe, ha még olyan hülye is vagyok hogy az mondjuk megegyezik a gmail levelező azonosítómmal és az egyszerűség kedvéért mind a három helyen ugyanaz a jelszó, no akkor meg is érdemlem.

[ Szerkesztve ]

(#25290) V/ válasza pavika (#25288) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem megy a telefonos dolog a linken Email us
Contact Us as a Guest
You can always contact Help Center as a Guest
Privacy Questions?

(#25291) pavika válasza V/ (#25290) üzenetére


pavika
tag

Köszi, megpróbálom ott.

(#25292) ANOka válasza V/ (#25289) üzenetére


ANOka
őstag

Erre találták ki a jelszó tároló programokat...
Én (is) már több éve használok ilyet.

(#25293) pvt.peter válasza ANOka (#25292) üzenetére


pvt.peter
őstag

pl. KeePass tökéletesen kielégíti ezt a célt.

Am. lehet mindhárom gmail acc. -nál ua. a jelszó :D, ha van kétlépcsős azonosítás akkor cseszheti az illető.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#25294) V/ válasza ANOka (#25292) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, mert azokat nem próbálják meg feltörni. Én ezért nem használok olyat. Mert nyilván nem véd meg.
Nem egészen erre gondoltam amikor részleteztem, hogy az hülye, aki mindenhova ugyanazt az azonosítót és jelszót használja. Erre nem találtak ki semmit.

(#25295) chris-v válasza V/ (#25283) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszönöm a választ! :R

Valóban nem olvastam vissza, bár próbáltam keresni, csak nem tudtam milyen kulcsszóra és így nem találtam.
Lényegében akkor ezért nem működött a vásárlás, mert nem dollárban volt a fizetés, hanem fontba, a számlámon meg dollár van és így nem jött fel mint opció, hogy a maradék összeget leszedi a kártyáról.

Megnéztem most egy dolláros terméknél, ott már valóban jön ahogy te is linkelted a képen:

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25296) V/ válasza chris-v (#25295) üzenetére


V/
Topikgazda

Megoldás, hogy az egyenlegen lévő eltérőt devizát átkonvertálod az egyenlegen arra a devizára, amiben fizetni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#25297) chris-v válasza V/ (#25296) üzenetére


chris-v
senior tag

Gondolkoztam, hogy konvertálok egyet, csak akkor levesz belőle egy kicsit a paypal, szóval a megoldás az lett, hogy kerestem egy ugyan olyan terméket amit dollárban árulnak :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#25298) V/ válasza chris-v (#25297) üzenetére


V/
Topikgazda

Az is jó megoldás amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#25299) laleeee


laleeee
őstag

Gyerekek ! Segítene valaki ? Utalna valaki nekem 140 magyar forintot,óriás segítség lenne. Van egy akciós telefon,ami utolsó darab,de egy pár óra ,vagy perc múlva biztos lecsapnak rá.
140 forinttal kevesebh van a számlámon :( Hétfőn tudok csak bemenni az unicreditbe, de jövő héten vissza is utalnám az illetőnek. Előre is köszönöm : laleeee72@freemail.hu

(#25300) V/ válasza laleeee (#25299) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment PÜ

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.