Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25501) V/ válasza szimi57 (#25498) üzenetére


V/
Topikgazda

Az alap 773000 Ft, ha nem kaptál olyan e-mail-t, hogy mivel teljeskörűen igazoltad magad, kártya, bankszámla hozzárendelve, személyes adat és lakcím igazolva nincs limited.
De a pénzmosási törvény előírásai alapján ha az egyedi kifizetés 300000 Ft, vagy eléred a fenti összeget akkor bejelentik a NAV-nak a pénzmozgást, meg kérik igazolni a pénz tisztaságát.
Persze a bejelntési kötelezettségük akkor is él ha már nincs limited.

(#25502) V/ válasza KisBundi (#25500) üzenetére


V/
Topikgazda

Már többször írtam, német cím adatok, német banki adat, német regisztráció. Ugyanez magyar cím, magyar banki adat, magyar regisztráció.
Nem keverhető, külön regisztrációt kell létrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#25503) Met


Met
nagyúr

Nem tudom egy PP vagy Ebay dolog de.
PP-on be van állítva a telefonos beléptetés, én úgy gondoltam hogy fizetéskor is kér kódot nem csak akkor amikor a PP oldalra lépek be.
Az előbb fizettem Ebay-en, nem kért kódot de még a PP login oldal sem jött be mint régen.
Volt valami újítás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25504) DoItYourself válasza Met (#25503) üzenetére


DoItYourself
addikt

#25481

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25505) KisBundi válasza V/ (#25502) üzenetére


KisBundi
őstag

Értem, de akkor az email cimnek is másnak kell lennie? :F

(#25506) Met


Met
nagyúr

Amikor regeltem a PP-ra nicknevet adtam meg, most próbálnám hozzá adni a bankszámlám hogy levegyem az egyenlegen lévő pénzt és ott csak a First name mezőbe tudok írni, a Last name-nél marad amit a regisztrációkor adtam meg.
Mennyire problémás ez így? :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25507) V/ válasza KisBundi (#25505) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, csak úgy lesz új regisztráció.

(#25508) V/ válasza Met (#25506) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankszámla tulajdonos vezeték nevének kell egyezni a Paypal last name mezőjével. Ez amit nem lehet változtatni azon a képernyőn.
Ezt a kettőt egyezteti a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#25509) Met válasza V/ (#25508) üzenetére


Met
nagyúr

Remek.
Akkor mit tudok tenni?
Látom lehet névátírást kérni, az mennyire macerás és mennyi az átfutási idő?
Vagy csináljak új account-ot már rendes névvel és küldjem át oda a pénzt (feltéve ha át tudom úgy küldenki hogy nem vesznek le belőle)?

Amikor regeltem nem gondoltam hogy egyszer eladni is fogok, nem csak venni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25510) V/ válasza Met (#25509) üzenetére


V/
Topikgazda

A kérés mellé csatolod a szig képét és pár nap.

(#25511) V/ válasza Met (#25503) üzenetére


V/
Topikgazda

Kapcsold ki az eBay-n a következő fizetésnél a gyors fizetést az unlink-el

(#25512) Met válasza V/ (#25510) üzenetére


Met
nagyúr

Elég csak a személyi vagy ezek közül elég az egyik?

1 A copy of a valid photo identification showing your new name (a driver's license, a passport, or any other government-issued photo identification).
2 A copy of a recent utility bill showing your new name and address exactly as they appear on your PayPal account.
3 A copy of a recent bank statement for the bank account listed on your PayPal account (if applicable).
4 A copy of a recent credit card statement for the credit card listed on your PayPal account (if applicable).

Ha nem elég csak a személyi akkor a többihez ezek a lehetőségeim vannak.

2. Közüzemi számla nincs a nevemen.
3. Nincs bankszámla hozzárendelve az accounthoz.
4. Elektronikusan kapom a kivonatot a bankból, az internet kártyához is, ez jó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25513) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Ha 10/16, tehát 2016 októberében jár le a PP fiókhoz csatolt kártyám, akkor meddig fogadja el a fizetést a PP. róla.

Mert tegnap volt egy rendelésem és a fizetésnél 10 percig kőrözött, nyomtam egy F5-öt, kidobta, hogy lejárt a kártyám. Frissítettem újra, meg kellett adnom a kártya dátumát és elfogadta. Ma egy másik rendelésnél gond nélkül elfogadta.

Gondolom valami bug lehetett, de kíváncsi lennék, mi a tapasztalat a lejáró kártyákkal.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#25514) V/ válasza Met (#25512) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt a név cserénél adta fel? Csak azt kell igazolni, 1-es pont.

A többihez: 4-es pont mivel pdf-ként is küldi némelyik bank vagy nyomtatás pdf-ként, ezért jó az elektronikus számlakivonat.

A 2-3 csak akkor kell ha az egyenlegről akarsz a bankszámládra pénz kiküldeni.

(#25515) V/ válasza HoTaZo (#25513) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyák a lejárati hónap utolsó napjáig használhatóak vásárlásra, a tied október 31-ig. A bankod annál tovább nem fogad be vásárlást.

[ Szerkesztve ]

(#25516) Met válasza V/ (#25514) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, elküldtem nekik a képet a személyimről.
Meglássuk.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25517) bippeti válasza Skinny26 (#24927) üzenetére


bippeti
tag

Visszaolvastam, valószínűnek tartom, hogy nekem is zárolták a számlámat, úgy látom, hogy nekem is telefonálnom kellene.
(Egyébként sikeres jelszófrissítésen vagyok túl, megadtam a bizt. kérdésre a válaszokat, a tel számom, mindent és mégsem tudok belépni, azt kérik, hogy telefonáljak.)
Olvasott angol még csak-csak, de a beszélt angol nagyon nem megy. Ha valaki már egyeztetett telefonon ilyen ügyben, kérdezném, hogy mire számítsak egy ilyen beszélgetés során. Szerintem megkérek egy ismerőst, hogy segítsen lebonyolítani a beszélgetést és ezért kérdezem, hogy mire készüljek?

(#25518) bippeti válasza bippeti (#25517) üzenetére


bippeti
tag

Fejlemény! Ugyanez a hibaüzenet jelentkezett nálam még a hét elején, akkor írtam is erről a paypal-nak. Kaptam egy sablon emilt, amiben benne volt, hogy ha nem sikerül frissíteni, stb., akkor hívjam őket. Az a sejtésem, hogy azóta ettől függetlenül reseteltek, mert most még egyszer megpróbáltam belépni és beengedett. Úgy tűnik, hogy megúsztam egy nemzetközi hívást. :))

(#25519) HoTaZo válasza V/ (#25515) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor, lehet költekezni még. :D

Köszönöm! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#25520) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Interneten keresztül szeretnék külföldről vásárolni amihez PayPal kellene.
Kérdésem, hogy csak dombornyomásos vagy sima bánkártyával is lehet paypal fiókot nyitni?

Előre is köszi a választ.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25521) V/ válasza sz.j (#25520) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod nem adta meg hogy lehet-e a kártyáddal bel- és külföldön vásárolni?
Ha lehet vele külföldön is vásárolni és a kártyád típusa Visa, Mastercard vagy Maestro akkor lehet a Paypal fiókhoz hozzáadni és fizetni vele. A dombor vagy nem dombor már évek óta a múlté.

(#25522) Hintalow válasza sz.j (#25520) üzenetére


Hintalow
senior tag

Kártya NÉLKÜL is lehet, akkor utalgatsz rá a számládról.
Ha kártyát csatolnál, akkor bármilyen jó hozzá, nem hiszem, hogy bármelyik pénzintézetnél lenne manapság olyan kártya, ami nem használható online fizetésre.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#25523) sz.j válasza V/ (#25521) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az OTP-be kaptam a kártyát a vállalkozás számlacsomagja mellé ingyen. Azt viszont nem mondták, hogy csak belföldön lehetne és hogy milyen vásárláskor (online vagy személyes) lehet használni (még soha nem használtam ...).
Amúgy a Kártya Mastercard.és ez év végén jár le.

@ Hintalow

"Kártya NÉLKÜL is lehet, akkor utalgatsz rá a számládról."

Egy ilyen sablont szeretnék venni.
Kártya nélkül (pl. nem paypal-t történő fizetéskor), utaláskor hogy kell eljárni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25524) V/ válasza sz.j (#25523) üzenetére


V/
Topikgazda

OTP kártya ismertetői oldal. De ezzel tudsz fizetni.
De későbbiek során előfordulhat, hogy kell igazolnod a kártya tulajdonjogát, így jó lenne hozzá valami igazolás ami a számlát, kártyát és téged összeköt, ha magán a Paypal fiókod.

(#25525) sz.j válasza V/ (#25524) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem tudom, hogy milyen igazolásra gondolsz, mert emlékeim szerint nem kaptam külön erre semmilyen "igazolást", akkor akciósan benne volt a választott számlavezetési csomagban.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25526) V/ válasza sz.j (#25525) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra hogy te jogszerűen használod ezt a kártyát.
Ha magánszemély a PP fiókod és hozzáadsz egy céges kártyát, ha nem a te neveden van a vállalkozás, akkor a cég ad valamit amivel tudod igazolni, hogy jogosan van nálad és fizethetsz vele.ű
Egyéni vélemény.
Mivel nem lehet eldönteni hogy a cégnek vagy magadnak vásárolsz, illetve van egy szép pénzmosás elleni törvény, a magánfiókhoz én nem adnák hozzá nem a nevemen lévő kártyát, céges kártyát meg egyáltalán nem, akkor inkább létrehozok egy céges PP fiókot ahol a céges vásárlásokat intézem a céges kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#25527) winfos


winfos
tag

Sziasztok!

Kellene 1 kis segítség.
Vásárolni szeretnék nagyobb összegben, 600.000HUF paypalról.
Van ennek bármilyen korlátja vagy anyagi vonzata ekkora összegnél?
Vagy ugyanúgy mehet mint máskor?

köszönöm

(#25528) ANOka válasza winfos (#25527) üzenetére


ANOka
őstag

Nálam ugyanolyan volt, mint máskor.
Csak arra kell figyelni, hogy a PayPal fiókhoz csatolt kártyán megfelelően magas legyen a vásárlási limit és legyen mögötte keres is!
(PayPalon történő fizetés előtt netbankon keresztül ellenőrizni/beállítani.)

(#25529) sz.j válasza V/ (#25526) üzenetére


sz.j
nagyúr

Enyém a cég, mert vállalkozó vagyok, azaz jogszerű a kártya használata. (furcsa lenne ha magamnak adnék igazolást ... )

Más

A Paypal regisztrációnál mit kellene a CSC rablikába írni?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25530) sz.j válasza sz.j (#25529) üzenetére


sz.j
nagyúr

CSC megoldva ...

Közben sikerült a paypal regisztráció is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#25531) V/ válasza sz.j (#25529) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán érted amit írtam, ha nem a te neveden is szerepelt benne.
A gondod még mindig ez: Mivel nem lehet eldönteni hogy a cégnek vagy magadnak vásárolsz
Ha nem business fiókot hozol létre a cégednek, akkor nem csatolhatsz hozzá jogilag céges kártyát.
Personal és premier accounthoz csak magántulajdonú kártya adható hozzá.
De tegyél úgy ahogy akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#25532) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Sziasztok!
Refundot kaptam, a jobb oldalon látszik is, de a balance 0 forinton áll. Mennyi ennek az átfutása? A múltkor szinte azonnal hozzáfértem.

valami

(#25533) V/ válasza Quasi_modo (#25532) üzenetére


V/
Topikgazda

Még mindig az Összefoglaló Kérdés: Paypal fiók szerint megkaptam a refund összeget. Ennek mekkora átfutási ideje van, ...........

(#25534) #45302528


#45302528
törölt tag

Sziasztok!

Van egy PP-fiók, amire utalni szeretnék, de amikor rákattintok linkre, kínai nyelven jelenik meg a szöveg. Hogyan tudom átállítani angolra? Hongkongi a fiók amúgy. Köszönöm.

(#25535) V/ válasza #45302528 (#25534) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol van ez a PP fiók? Nem egy Paypal fizetési felület egy kereskedő oldalán? Mert az más.

(#25536) #45302528 válasza V/ (#25535) üzenetére


#45302528
törölt tag

De igen, ott. A kereskedő e-mailben adta meg a linket. Már rendeltem tőle tavaly akkor nem volt ilyen gondom.

(#25537) V/ válasza #45302528 (#25536) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs felül kicsi zászló a nyelv választáshoz, akkor böngésző oldal fordító.

(#25538) Quasi_modo válasza V/ (#25533) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igen olvastam. De a múltkor ugyan ilyen esetben fél órán belül megjelent a balance-ban és nem a kártyán, amiről az eredeti vásárlás történt. Mind1, akkor most várok pár napot.

valami

(#25539) #45302528 válasza V/ (#25537) üzenetére


#45302528
törölt tag

Köszönöm, most meg bejött rendesen angolul. :)

(#25540) V/ válasza Quasi_modo (#25538) üzenetére


V/
Topikgazda

Olyan nem lehet, azt akkor az egyenlegről fizetted, vagy egy része ment az egyenlegről, a pénz visszatérítés technológia évek óta fix nem változtattak rajta. Egyenleg->egyenleg, kártya->kártya. Kombifizetés kombi refund.

(#25541) Quasi_modo válasza V/ (#25540) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor lehet a múltkor nem refundot csinált az eladó, csak egy sima utalást. Vagy nem tudom.
Akkor várok.

valami

(#25542) bl0ck


bl0ck
tag

Ebayen add to cart és buy it now közt mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#25543) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!

Az történt, hogy ebay en vásároltam több apróságot, és kijelöltem PayPal vásárlásnál h emlékezzem rám.
Meg is vettem az 5 dolgot és azt akartam h ne emlékezzen a PP. Mivel nem találtam, az account nál ebay ben leszedtem a PP EBAY linket. Gondoltam ez az. De nem.
Most már nem tudom linkel ni a PP fiókomat az Ebay hez.
Adja az oldalt, hogy link, jelentkezzek be. Meg is teszem, de ne történik semmi, újra kéri a kódot. De nem linkel.

Van ötlet a linkelésre és arra h ebay elfelejtse a PP bejelentkezést. Kérje csak minden alkalommal.

nagyon köszönöm a türelmet!

Védd a természetet!

(#25544) V/ válasza Atilla001 (#25543) üzenetére


V/
Topikgazda

Kevered a dolgot az eBay és Paypal összelinkelés az más, mint amikor az eBay-n fizetéskor a gyors fizetést unlinkeled, hogy csak PP belépés után fizessél.
Lépjél ki és be az eBayre, a Paypal account-nál itt nincs már a PP e-mail címed?
Buying and selling on eBay
Buying on eBay: Your eBay account is linked to this PayPal account for purchases: xxxxxxxxx

[ Szerkesztve ]

(#25545) Atilla001 válasza V/ (#25544) üzenetére


Atilla001
senior tag

Üdv!

Lehet bénán fogalmaztam. Az automatikus vásárlást megtaláltam. Mostmár mindig kérdezi a fizető eszközt és be kell jelentkezni. Ezt akartam. ez Ok

Nem tudtam ezért leválasztottam a PP fiókot Ebay ről azt gondoltam az a fenti opció. De nem tudom visszatenni. Azt sem tudom kell e az nekem.
thx

(nincs linked. leválasztottam és most 2 ikon van Sign in vagy link my paypal account

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#25546) V/ válasza Atilla001 (#25545) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont az kell.

(#25547) Atilla001 válasza V/ (#25546) üzenetére


Atilla001
senior tag

Checkout saved payment methods
You have no saved payment methods. Learn more

Ezt vettem le. Most már kérdezi, hogy mivel fizetek és be kell jelentkezni.

De a linkelés továbbra sem megy. Előtte linkelve volt..

Na majd.. thx!

Védd a természetet!

(#25548) V/ válasza Atilla001 (#25547) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröld a böngészőből az eBay és Paypal sütiket vagy egy másikkal próbáld.
Belépsz az eBay-re, linkelés átvisz a Paypal-re belépsz -erre az időre amíg ezt csinálod az SMS védelmet ki kellene kapcsolni előtte- a Paypal-ről visszamész az eBay-re és linkelve, ez lenne a jó.

[ Szerkesztve ]

(#25549) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok, kellene egy kis help, a PP számlámhoz hozzá akarom csapni a KH-s egyik alszámlámat. (ezt lehet egyáltalán?)
Namost hogy vonódik le a pénz, ha pl. veszek vmit mondjuk ebay-en? Mert a PP számlán van 1000 Ft, de a bankszámlán mondjuk 5000 és venni akarok 2000-ért vmit.
Nem igazán értem, kérlek segítsetek. :R :R

Szerk: visszaolvasva, úgy, hogy a hozzáadott számláról utalok a PP-ra? Ez is 2-3 nap?
A kártyát nem akarom megadni neki, mert az a főszámlához tartozik és nem szeretnék úgymond bármilyen összegű zárolást, stb rajta, ezért gondoltam a számlaszámot. :)

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#25550) ANOka válasza prokxy (#25549) üzenetére


ANOka
őstag

Miért nem kérsz egy másik (internetes) bankkártyát külön alszámlával?
(Tudom, hogy ez általában plusz pénz, de én nem ismerek jobb megoldást.)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.