Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) PeetD


PeetD
újonc

Sziasztok!

lenne 1 olyan problémám hogy eltűnt a bankkártyám a PayPal-ról és nem tudom vissza állitani mit tudnék ez ellen tenni hogy vissza tudjam rakni mert ha megprobálom akkor megint azt irja hogy csináljam meg újra a számlát.

létszi segitsetek mert kellene hogy tudjak rendelni netről !

Választ előre is köszönöm :)

(#26352) V/ válasza PeetD (#26351) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy-hogy eltűnt? Kaptál e-mailt, hogy eltávolítottad? Ezt a témája: Your card has been removed from your PayPal account
Megpróbálod visszatennihogyan írja konkrétan ezt: csináljam meg újra a számlát.
Ilyennel ahogy írod még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#26353) PeetD válasza V/ (#26352) üzenetére


PeetD
újonc

Nem nem távolítottam el hanem magától eltűnt és nem tudom vissza állítani és ha meg is próbálom akkor nem is engedi levonni a 1$ és azt kapom üzenetben telefonra hogy Tranzakció sikertelen

(#26354) Lauda válasza V/ (#26350) üzenetére


Lauda
félisten

Okes! Koszi a reszletes leirast!

Amit nem ertek, hogy nekem meg most sem jott se az 1 dollarrol semmi, se arrol, hogy vettek volna le penzt az orara, a paypaltol viszont kaptam emailt es a fiokomban is latom ezt:

Ez igy akkor rendben lesz? Vagy a hetvege miatt alszik a bank, nem ertem.

(#26355) Lauda válasza Lauda (#26354) üzenetére


Lauda
félisten

Olyankor mi tortenik, ha en nem akarok paypalt hasznalni, hanem mindig beirom a kartyaszamot, mint most pl az aliexpressen?

(#26356) V/ válasza Lauda (#26355) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol?
Akkor minden egyes fizetésnél megy az 1 $-os próbaterhelés és emiatt a kártya alap napi vásárlási limitje 2-vel csökken vásárlásonként.
Az 1 $-os terhelésről mivel azonnal levonás és sztornó, gyakorlatilag nem történik vásárlás, erről nem lesz sms.

Melyik a bankod?

[ Szerkesztve ]

(#26357) Lauda válasza V/ (#26356) üzenetére


Lauda
félisten

Okes, nem latszik netbankon sem sehol. Erste banknal vagyok. Meg az ora ara sem vonodott le. ;)

(#26358) V/ válasza Lauda (#26357) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont az Erstenél írtam hogy az 5-6 mp és nem megy sms sem,
Nézd meg a zárolt tételeknél a levonásokat, ott lesz az órád összege.
Információ, Számla áttekintő, Zárolt összeg: alatt Zárolt tételek listája

[ Szerkesztve ]

(#26359) Lauda válasza V/ (#26358) üzenetére


Lauda
félisten

Tenyleg ott van! A 400ft is amugy! Hogy te miket tudsz. :DDD :C

(#26360) somnia


somnia
őstag

...agyam eldobom...most jött a PP-tól egy felmérő lap, hogy mennyire vagyok elégedett a munkájukkal, különös tekintettel a 11.-én kelt levelem megoldásával kapcsolatban?...eddig nem is jött rá válasz :Y ...megírtam nekik...szerintetek valaki elolvassa ezeket a felmérő lapokat?...

(#26361) V/ válasza PeetD (#26353) üzenetére


V/
Topikgazda

A My Profile-ban sem látod a kártyát a My Money résznél?
De az 1$-os-ról nem igazán kell sms-nek jönni, bár a banki sms-nek nincs igazán jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#26362) somnia


somnia
őstag

...olyankor mi a helyzet, ha megkérem az eladót, hogy törölje a megnyert árut de azt mondja, hogy nem törli?... nem lehet nála PP-al fizetni, ezért kértem a törlést...

(#26363) V/ válasza somnia (#26362) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem licitálok ilyennél. :F , talán.
Ha rögtön utána 1 órán belül küldöd el a kérést, azt automatikusan megtörténik. Utána csak kérregetheted az eladót. Ha nem teszi meg akkor mivel 48 órán belül fizetni kell indít egy nem fizetett a vevő case-t hogy legalább az előjegyzett jutalékot töröljék, a hirdetés formázási költségét azt bukja, ha te 4 napon belül nem rendezed a case szerint akkor törlik a jutlékot és te kapsz egy nem fizetési bejegyzés büntit.

(#26364) somnia válasza V/ (#26363) üzenetére


somnia
őstag

...köszi...egyébként a refundom még mindig pendingben van!...

(#26365) V/ válasza somnia (#26364) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem dolgoznak a bankok.

(#26366) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!

Sosem történt még ilyen velem, angolból nem vagyok valami jó, szóval kérnék egy kis segítséget.

Rendeltem egy telefon tokot, meg is jött a mai napon, a csomagon a megfelelő megnevezés található, viszont a tartalma nem az aminek kellene.

Konkrétan a csomagon: Huawei/Honor Y6II Compact
A csomagban meg a zacskón Honor 5A

Eddig még mindig azt kaptam amit rendeltem, még nem jártam így sosem.

Mit javasolt ilyenkor tenni?
Hol kell és mire nyomni?

Gondolom majd azt kérik, hogy küldjem vissza, és küldik a jó tokot!

Minden segítséget, tapasztalatot szívesen veszek. :R

(#26367) V/ válasza PistiSan (#26366) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol vásároltad? Ez a PayPal topik, elsődlegesen a vásárlási helyen, az eladónál kell reklamálni, ha ott nem tudsz vele megegyezni, akkor jönne a PayPal "segítség"

[ Szerkesztve ]

(#26368) PistiSan válasza V/ (#26367) üzenetére


PistiSan
addikt

Bocsánat, pont a lényeg maradt le, Ebay-en.

(#26369) V/ válasza PistiSan (#26368) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, eBay üzenet az eladónak, kép mellékelve, ha erre nem elfogadhatóan reagál, akkor case indítás. eBay topik itt segítség az Összefoglalóban.

(#26370) PistiSan válasza V/ (#26369) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszönöm szépen, át megyek oda. :R

(#26371) Nooeca


Nooeca
senior tag

Paypalos jóváírást (látom a + XY dollárt a paypalban) kártyára visszavezetve normális hogy még nincs ott a bankos számlámon igaz? Idő mire visszapörgeti a kártyára ha jól tudom.

(#26372) V/ válasza Nooeca (#26371) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírva az Összefoglalóba, hogy 1-3 nap. És nem a kártyára, a bankszámládra.

[ Szerkesztve ]

(#26373) Nooeca válasza V/ (#26372) üzenetére


Nooeca
senior tag

Természetesen, de kártyán forgatják vissza, a MasterCard rendszerén, hiszen nálam pl. bankszámla sincs csatolva Paypalra, vagyis nem visszautalják számlára.

[ Szerkesztve ]

(#26374) V/ válasza Nooeca (#26373) üzenetére


V/
Topikgazda

A kártyán nem forgatják vissza, mert kártyás fizetéskor ténylegesen a számládról utal a bankod pénzt a kereskedő számlájára, így a meglévő számlaszámok azok, ami alapján megy visszafelé a dolog.
A kártya mindig egy bankszámlaszámhoz kötődik, nem fordítva. A kártya átjáró a számlák közt.

[ Szerkesztve ]

(#26375) Nooeca válasza V/ (#26374) üzenetére


Nooeca
senior tag

Én az Edigitaltól annak idején elég hosszú monológot kaptam szakmailag, számomra érthetetlen volt. Lényege az volt, hogy mivel kártyával fizettem és nem utaltam, így a kártya visszaforgatás lényegesen több idő mivel a két számla közé egy kártya van beiktatva, ami külön rendszeren megy a MasterCard által..

Ezeket a szavakat nem én találtam ki, nekem ezt mondták.

[ Szerkesztve ]

(#26376) V/ válasza Nooeca (#26375) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy kereskedő jobban tudja mint egy banki szaki? Nem vitázom. Te fizettél, a bank meg utalt.

[ Szerkesztve ]

(#26377) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.
Itt a PH-n egy hirdetés kiemelést véletlenül kétszer küldtem el. Ki is lett fizetve PP-el.
Hogyan tudom kérni a fizetés törlését? Esetleg hogyan tudom a pénzt visszakérni?

A régi felületen volt ilyen lehetőség nem?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26378) V/ válasza embe (#26377) üzenetére


V/
Topikgazda

Most is van, az nem változott. Resolution Center és nem engedélyezett tranzakció lenne.
De inkább azt javaslom hívd fel akinek fizettél és kérd meg hogy refundként küldje vissza, mert az a legegyszerűbb elintézése ennek a dolognak.

(#26379) embe válasza V/ (#26378) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Vesszek meg ha megtalálom! Kerestem pedig.
Írtam egy emailt, mielőtt kérdeztem, most várom rá a választ.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26380) V/ válasza embe (#26379) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban van segítség, azzal megtalálod. PayPal Dispute és Claim indítás leírása
De tényleg a refund a legegyszerűbb. A telefon gyorsabb, mielőtt még lekönyvelnék. Bár nagyon nem értem, hogy miért nem adnak meg számlázás, fizetés ügyben illetékes személy elérését telefonon. A Szerkesztőségvezető biztos ezzel is foglalkozik?
Az e-mail-es kapcsolattartás nekem pénzügyekben nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

(#26381) 3megisztosz


3megisztosz
csendes tag

Sziasztok!

A konverzióval akadt nekem is problémám.

Ebay-en vásároltam, és hiába van a "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" bejelölve, az összeget forintban írja ki, amit csak akkor szokott, ha a PayPal váltja. (A dollárt jelenleg 302 Ft-on.)

Hiába próbáltam átállítani majd vissza, semmi változás nem történt.

(#26382) V/ válasza 3megisztosz (#26381) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utóbbi időben többször felmerül az, hogy hiába van beállítva a banki konverzió mégis a PayPal váltana.
Az én tapasztalatom az, hogy az esetek úgy 80%-ban az adott kártyát kibocsájtó bank "karbantartást" végzett a rendszerén és a kártyás részek megkavarodnak, a fennmaradt 20% meg lehet a PayPal nem mindenkire vonatkozó "hibája".
A következőt lehet tenni ha a fizetésnél ezt látja valaki, van konverziós ráta szöveg (Exchange rate: 1.00 HUF = AU $ 0.00)

Megállunk a fizetéssel.
Ha már a PayPal-n be vagyunk lépve el kell menni a konverzió beállítási részhez (Összefoglaló tartalmazza) kiválasztjuk a kártyát, ha a Bill me -nél van ugyan a rádió gomb (és ez az ami azt bizonyítja, hogy nem felejtette el, csak a banki rendszer kavart be) rányomunk, Submit és Save.
Ha visszamegyünk fizetni frissítés után, amikor fizetnénk már nem lesz konverziós ráta kiírva, persze adni kell a rendszernek pár másodperc reakció időt.
Ha elsőre mégsem működne, még egyszer végig menni az előbbi lépéseken.
A 3. magyar igazságra biztos a siker. :C
Tegnap kipróbáltuk, mert jelentkezett ez a probléma és a fizetés már a banki váltással ment, még ma is jó maradt. A következő banki karbantartásig :W , bár nem mindig kotornak bele a kártyás részbe, remélem. :R

[ Szerkesztve ]

(#26383) embe válasza V/ (#26380) üzenetére


embe
nagyúr

Találtam a PP oldalon a címzett résznél telószámot. beszéltem az illetékessel, megígérte hogy foglalkozik vele ma.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26384) han_lev


han_lev
senior tag

Sziasztok!
Regisztráltam egy PayPal-t, de van 1 kis gondom. Megadtam a bankszámlaszámot, amit el is fogadot, viszont a hozzá rendelt kártyát valamiért nem fogadta. Visa elektron sima kártya, szoktam vele vásárolnibaz Alin. Megadtam a másik számlaszámomhoz tartozó kártyát, azt elfogadta. Az Mastercard.
Namost, nem lesz gond, hogy a visszautalós számla nem ugyanaz, mint a kárzyás számla?
Illetve nem a kárzyámmal szeretnék fizetni, hanem a PayPalon lévö pénzzel. Azt hogy tudom feltölteni, vagyis hogy tudok utalni a PayPalomra.
Bocs a láma kérdésért, de még nem csináltam ilyet.
:R :R

MI9 6/64

(#26385) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

EZen az új paypal felületen ebay nél fizetésnél hol tudom kiválasztani hogy a USD/HUF átváltást ne a paypal hanem a bank végezze? régen ezt a "method" be lehetett állítani. Most hol találom?

(#26386) V/ válasza fulton (#26385) üzenetére


V/
Topikgazda

Fizetésnél már márciustól nem állítható
3-al feljebb írtam erről, az Összefoglalóban van segítség: Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva és a Tippek röviden is tartalmazza a lehetőségét

(#26387) V/ válasza han_lev (#26384) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban találsz segítséget jóformán minden kérdésedre.
Egy kicsit kavartad a dolgokat. A kártyánál valamit elírtál, a számlaszám meg nem kell, mert az csak a PayPal egyenlegről kifelé kell.
De ha nem akarod a kártyát használni akkor minek adod hozzá?
Az egyenleg feltöltés TopUp.
Gondolom magyar regisztrációról van szó? Meg két bankszámlád?

[ Szerkesztve ]

(#26388) han_lev válasza V/ (#26387) üzenetére


han_lev
senior tag

Igen, magyar regisztráció.
Igen van két bankszámla. Van egy OTP, meg egy Erste. Alapvetően az Erstet szerettem volna használni, de nem fogadta el a kártyámat.
Bár lehet, hogy vagy egy éve megpróbáltam regisztrálni, valószínüleg másik emailcímmel. De arra emlékszem, hogy amikor megterhelte a számlát nem tudtam kiolvasni a kódot a számlakivonatról. Lejárt a határidő, aztán hagytam. Most felbuzdultam újra. Lehet azért nem engedi, mert már egy másik PayPalhoz hozzá van adva.. ?
De nem is kell kártya ahhoz hogy paypalt használjak?
Igen sokminden le van írva, de az pl hovy netbankon keresztül hogy utaljak.. ?
Azt sem tudom hogy hol találom a PayPal "számlaszámot" :))))
:R

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26389) V/ válasza han_lev (#26388) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már felvitted a kártyádat régebben egy másik fiókhoz -másik e-mail- és nem törölted arról a fiókról akkor nem lehet másikra hozzárendelni.
A netbankon keresztüli utalás az a bankod leírása szerint.
Írtam hogy Az egyenleg feltöltés TopUp.
Belépés után kiválasztod a képernyő jobb szélén ezt a menüpontot Top Up

A megjelenő képernyőn ott vannak az információk amit a netbanki felületen meg kell adni, a te személyes befizető azonosítód a képen pirosan keretezett résznél lévő Transfer ID.:

GYIK ből idézet:
Top Up-al utalok pénzt a PayPal egyenlegre, hogy kell megadni az adatokat?
Válasz:
Kedvezményezett neve: PAYPAL PTE LTD
Kedvezményezett számlaszáma: 109180010000000115050684
Közlemény: Csak a Transfer ID, semmi más.

OTP számla esetén használhatod a második menüpontot is, Add funds using Trustly akkor az OTP netbanki felületéről tudsz utalni direkt a PayPal egyenlegre. (Erről már volt szó, a kereső feladja az ezzel kapcsolatos hsz-eket)

Mindkét módszernél a saját bankszámládról a saját PayPal egyenlegedre lehet utalni.

[ Szerkesztve ]

(#26390) han_lev válasza han_lev (#26388) üzenetére


han_lev
senior tag

Mert ugye ha utalni akarok a számlámról egy másikra, akkor két infirmáció legalább kell:
1. Kinek? (név)
2. Számlaszám.

Ezeket a PayPal acountomon belül hol találom meg
(az összefoglalót átolvastam, de ezt konkrétan nem találtam meg.
Illetve jó lenne egy példa arra, hogy például aki még soha nem fizetett PayPallal, az egy vásáelásnál hogy csinálja..?
Lehet ha egyszer megtörténik, később már marha egyszerű lesz majd.
:R

MI9 6/64

(#26391) V/ válasza han_lev (#26390) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd az előző hsz-t.
A keresővel találsz itt is képeket amiből a fizetés lényegét látod és az eBay topikban is kereshetsz. De ez attól is függ hogy hol fizetsz PayPal-l, azt a 10-15 féle módot nem igazán gondolnám ide beemelni.

[ Szerkesztve ]

(#26392) V/ válasza V/ (#26391) üzenetére


V/
Topikgazda

:R

[ Szerkesztve ]

(#26393) han_lev válasza V/ (#26392) üzenetére


han_lev
senior tag

:R :R :R
csinálom

Megnéztem a régebbi PayPal regisztrációmat. (eszembe jutott az emailcím amire regisztráltam)
él még de nincs hozzá rendelve kártya, sem pedig számla.
Akkor ezek szerint nem ez a baj.
Valamiért a kártyámat nem akarja elfogadni.
Az elején található 4 darab 4jegyű számot adom meg,
Aztűn a hátulján a 3 jegyű biztonsági kódot.
És azt írja hogy c'not....
:F

Szerinted töröljem a régi regisztrációt?

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26394) V/ válasza han_lev (#26393) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak lezárni tudod. Ha nem használod akkor felesleges,zárasd le.
A dátum is kell, azt hogy írtad?A kártya hozzáadásról is van anyag.

[ Szerkesztve ]

(#26395) han_lev válasza V/ (#26392) üzenetére


han_lev
senior tag

Egy kérdésem maradt:
az én bankomnál az utaláskor rákérdez az
megbízás azonosító -ra
közlemény -re

A példában csak a közleményről van szó. Akkor most mind a két helyre írja ba az azonosítómat, vagy elég csak a közleménybe, és a megbízás azonosítót hagyjam üresen?
:R

ui: a kártya azonosítás akkor sem sikerült .. valamiért..

dátumot ahogy a kártyán van, mindent úgy csináltam ahogy a leírásban van.. :U

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26396) V/ válasza han_lev (#26395) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyiknél az OTP vagy az Ertse?
OTP

ERSTE

Mi a hibaüzenet a kártya hozzáadásnál?

[ Szerkesztve ]

(#26397) han_lev válasza V/ (#26396) üzenetére


han_lev
senior tag

Kártya hozzáadásánál a hibaüzenet:

We’re sorry, this card can’t be added to additional PayPal accounts. Please add a different card.

sima Visa electron... :(

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26398) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Nagyon láma kérdés lesz: nyitottam egy PayPal fiókot, hozzáadtam a bankkártyámat is. A "Link a bank account" részt muszáj megcsinálnom, hogy vásárolhassak pl. Gearbesten? Vagy ennyi elég is volt, a regisztráció teljes, nincs semmi egyéb dolgom? Előre is köszönöm :)

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#26399) V/ válasza 4ron (#26398) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször le lett írva már, az csak a PayPal egyenlegről történő pénz kimentéshez kell, az Összefoglaló is tartalmazza. Ez amit megcsináltál elegendő a vásárlásra. Ha nem lesz bejövő pénzed a PayPal-re nem kell a számla.

[ Szerkesztve ]

(#26400) V/ válasza han_lev (#26397) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor még ha nem is látod, ez a régi fiókhoz hozzá van rendelve. A hagyományos My Profilban is nézd meg a kártyát, illetve lehet kérni a PayPal-tól hogy vegyék le arról a fiókról, hogy az újhoz hozzárendeld, bár szabályok szerint mindenkinek 1 személyes PP fiókja lehet, tehát le kell záratni a régit, úgy hogy a kártya el legyen távolítva.
Tehát nem a kártya a problémás, can’t be added to additional PayPal accounts nem adható másik PP fiókhoz a szöveg.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.