Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) rostiron válasza V/ (#21995) üzenetére


rostiron
őstag

Még egy kérdés. Ez ingyenes szolgáltatás, vagy az sms ára engem terhel ? Előfizetéses telót adjak meg, vagy feltöltős is jó ? ( A feltöltősön nem mindig van lóvé )

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#22002) menyhartlevi


menyhartlevi
aktív tag

Sziasztok!
Rendelnék egy telefont és Paypallal fizetnék. Gondolom jobban járok ha átállítom arra, hogy a bank váltson, ne a PayPal. Azt meg tudjátok mondani pontosan mennyi a különbség? Van valami honlap, ahol meg lehet nézni az aktuális árfolyamot erre az esetre? OTP-nél vagyok.
Köszi.

(#22003) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok!

A hosszú hétvége lassíthatja a az utalást? Tegnap reggel utaltam a paypal számlámra pénz és még nem érkezett meg.

(#22004) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Feltörték a Paypal-fókomat és a hozzá tartozó Gmail-fiókomat, majd jelszót változtattak és vásároltak a nevemben, majd törölték a Paypal-fiókot. Mi a teendő ilyenkor? Írtam a Paypal-nak és annak a helynek, ahol vásároltak, mert jelszó visszaállítással be tudtam menni a Gmail-omba és láttam a műveleteket.
Mit javasoltok a rendőrségi feljelentés mellett?

(#22005) cidalain válasza huan (#22004) üzenetére


cidalain
veterán

(Ugyanz volt a jelszo PP-n es gmailben?)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#22006) VW


VW
aktív tag

Üdv!
Paypal-nál nyitottam vitát a Tinydeal-el szemben,hogy a német raktárból küldött telefon nem érkezett meg 1 hónap alatt sem. TD türelmet kért majd még 1hetet és ígérte ha addig sem jön meg a csomag rögtön visszautalja a pénzt. Én együttműködtem,letelt a hét.Ma írja hogy visszautalja a pénzt ha megkapja a csomagot amit küldtem?!(ez újabb időhúzó trükk vagy nem tudom)
Válaszoltam,hogy én nem küldtem semmit,nekem nem jött meg a csomag amit feladtak.
A vita 22-én zárul automatikusan.Mivel tudom előbb zárni,és kérni a PP döntését az ügyben?(már nem látom értelmét tovább levelezni) Esetleg várjak az automatikus zárásra,hogy jobb? Köszi

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22007) V/ válasza atala (#21999) üzenetére


V/
Topikgazda

GB-nél nem lehet választani, tudomásom szerint az Paypal kliens amit ők használnak, ezt nem teszi lehetővé.

(#22008) V/ válasza rostiron (#22001) üzenetére


V/
Topikgazda

A leírás legvégén írtam, hogy ingyenes, de megnéztem a telefonszámlámat, nincs sms fogadási felszámolt tétel.

(#22009) V/ válasza vandor01 (#22000) üzenetére


V/
Topikgazda

Sokan vásárolnak a GB-n csak kártya hozzáadással 80%-os PP fiókkal.
GB 1x csak megerositest ker mert latjak a PP accuntom nem "verificated" Ez valami más lesz.

(#22010) V/ válasza stumpjumper (#22003) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel a banki utalási rendszer éppen nem müxik, igen. Azok a bankok ahol a bankon belüli utalás ünnepnapokon is megy, arra ez nem vonatkozik.

(#22011) V/ válasza menyhartlevi (#22002) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennyit írtam a keresőbe: OTP deviza árfolyamok
Ez az első link amit felad.
Mozgasd a képernyőt felfelé és itt Árfolyamok.
Az OTP-d Deviza eladási árfolyammal terheli a számládat vétel esetén.
€ 313,91
$ 281,28

Paypal árfolyam
Belépsz
PayPal balance-ra katt
Manage currencies-katt
és Payment conversion
€ 324
$ 291

[ Szerkesztve ]

(#22012) menyhartlevi válasza V/ (#22011) üzenetére


menyhartlevi
aktív tag

Köszi, ugye a legmagasabbat (valuta eladási) kell nézni?

Szerk: Köszönöm szépen!! :R
Akkor tényleg elég nagy a különbség... ~10 forint

[ Szerkesztve ]

(#22013) V/ válasza huan (#22004) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értelek, mit írjunk? Az ingyenes SMS belépési védelem esetén a PP fiókod védve lett volna. A Gmail az nem.
Nem a Paypal fiókodat törték fel. Nagyobb esélye van a géped elleni hacker támadásnak vagy illetéktelen személy hozzáférésének.
Mikor belépne valaki a nevedben és megváltoztat bármit is, az eredeti e-mailedre megy értesítés, ha az e-mail változik akkor arról is.
Azon elgondolkoztál miként fértek hozzá az azonosítódhoz és a jelszavadhoz?
Az utóbbi időben a gmail-nek is volt feltörési problémája, azon kivül a böngésződ szinkronizációja (azonosítók, jelszavak) is lehet probléma, ahhoz is hozzá lehet férni
Ezt írtad: jelszó visszaállítással be tudtam menni a Gmail-omba akkor azt törték fel.

[ Szerkesztve ]

(#22014) V/ válasza VW (#22006) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott a link Escalate...... mire várnál?

(#22015) vandor01 válasza V/ (#22009) üzenetére


vandor01
őstag

koszi...

altalanos ellenorzes volt GB felol
ha kartyaval fizettel akkor csinald ezt
ha PP-el fizettel akkor csinald azt...
mivel PP-s fizeteseim GB fele "compelet" statuszban vannak
nem talaltam semmifele extra verify-t a PP-s kepernyon...

mivel kuldtek hasznalati utmutatot, hogyan kell szamlat hozzaadni a PP-hez
szoval gondolom orulnenek ha 100%-os lenne a PP-s regem....
de az meg nem sikerult a lenti indokok miatt
elobb utobb csak megoldodik :F
Hungary nationality, + angol bankkartya + angol cim + angol szamla?

kuldtem nekik a szokasos kitakart utlevelet + kartya scan-t
azt nem HOLD oljak rendelest...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#22016) V/ válasza vandor01 (#22015) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem bírják felfogni, hogy egy magyar embernek is lehet angol kártyája. Ha az a primary akkor a pp részről jó.
Az hogy az kliensük az én 100%-os korlátozás nélküli PP accountomra a címnél azt írja -ami persze nem igaz- unverified és hasonló tartalmú e-mailt kaptam hogy igazoljam magam, rövid úton az volt az eredménye, hogy nem vásárolok tőlük.
Nem is kapnak olyan adatot a PP-től, hogy van kártyád vagy csak PP egyenleged van vagy nincs számlád és más adatot, csak a címet és a PP azonosítót.
Ha számlát adsz hozzá a PP fiókodhoz, attól még a címed unverified lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22017) vandor01 válasza V/ (#22016) üzenetére


vandor01
őstag

es raadasul! :)
belgiumba kerem a szallitast!
ceges geprol... a szerverunk meg spanyolban van!

sok szegeny kicsi kinai tuti jol meg van zavarodva mikor csekkolnanak :DD
en vagyok szamukra 100%os szemely: "standard anti-fraud check"
mult honapban is "eltancoltuk" ugyanezt... valszeg aprilisban is :C

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#22018) VW válasza V/ (#22014) üzenetére


VW
aktív tag

Köszönöm,de inkább kérdezek mint hülyeséget csináljak(nem vagyok benne biztos mi-micsoda)
Viszont a legdurvább,hogy újra bejelentkeztem,rányomjak a Escalate lehetőségre és eltűnt a nyitott vita!
Én nem zártam az biztos,és se a folyamatban lévő,se a lezárt vitáknál nincs nyoma :F
Ilyenkor mivan? Hova tűnt? Ki zárta le? Úszott a pénz?

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22019) V/ válasza VW (#22018) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elfogadja, hogy full refund, akkor zárulhat automatikusan. Nézd meg a Resolution Center-ben mit látható?
View
All Cases

[ Szerkesztve ]

(#22020) VW válasza V/ (#22019) üzenetére


VW
aktív tag

Értem.Ez volt az első vitám,de nem jeleníti meg,ha az All cases-t választom se.
Vagy lehet valami pillanatnyi hiba a PP rendszerben? Köszi

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22021) V/ válasza VW (#22020) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem most jó, a PP számlatörténetben vagy az e-mailek közt valami infó?

[ Szerkesztve ]

(#22022) VW válasza V/ (#22021) üzenetére


VW
aktív tag

Új email nem jött.A PP balance 0 forint. A vásárlást completed-re jelzi,valamint hogy van nyitott vita hozzá,de nem jeleníti meg.Ahogy az előző képen látszik.Jelenleg ez van:

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22023) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Sziasztok, nyitottam egy hónapja egy disputet és ma nézem és eltünt.

Ezt nem tudjátok miért van?

(#22024) VW válasza Pikachu24 (#22023) üzenetére


VW
aktív tag

Nálam is ugyanez van,nem tudom miért..

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22025) Pikachu24 válasza VW (#22024) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Kurva ideges kezdek lenni, elküldtem egy 9000forint értékű töltőt arra a címre amit ŐK(Paypal) adtak meg.
És azon a címen meg nem vették át, na most akkor mire is várok? És most nézem a dispute meg törölve lett.
Köszönöm Paypal 9000 Forintért kaptam egy nagy semmit!

VW Te mikor nyitottad?

Biztosan munkaszüneti nap van és leállt pár szerver.....

[ Szerkesztve ]

(#22026) V/


V/
Topikgazda

Nézzétek már meg, hogy a Case Report-nál mától visszamenőleges 2 hónapig elő jön-e valami. Mindjárt belépek és írom, hogy nekem jó-e.

(#22027) Pikachu24 válasza V/ (#22026) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

"-- None --"

(#22028) V/ válasza Pikachu24 (#22025) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem az eladótól kértél címet? Nem azokra küldünk vissza árút ami a Paypal regisztrált címe az eladónak.
Nekem működik, látok minden régebbit.

Ezen a linken léptek be és nem mobilról?
https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/home

[ Szerkesztve ]

(#22029) Pikachu24 válasza V/ (#22028) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nem arra küldtem. A kedves eladó emailben sem és az ebayen sem ír vissza. És persze még azt is sikerült nálam bekamuznia hogy december 6.-án elküldött egy újat. Ilyenkor te mit tettél volna?

(#22030) VW válasza V/ (#22026) üzenetére


VW
aktív tag

Március 02 nyitottam,2 hónap visszamenőleg se jeleníti meg.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22031) V/ válasza VW (#22022) üzenetére


V/
Topikgazda

A Tinydeal-n a vásárlásnál sincs semmi? Amit utoljára tettél képet azon van egy link alul, az semmit sem mutat ez a Visit...... a #22022 hsz-nél

[ Szerkesztve ]

(#22032) V/ válasza Pikachu24 (#22029) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra címre nem küldtem volna el. Ha nem kapsz bizonyíthatóan az eladótól címet, nem szabad elküldeni.
Ha ő ad címet és nem veszi át akkor vita esetén nálad a pont. Most mivel nem elég az hogy Kínában van, hanem át is kell vennie -kézbesítve legyen- akkor tekinti mind az eBay és a Paypal teljesítettnek a visszaküldést.

(#22033) Pikachu24 válasza V/ (#22032) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Akkor tehetek még valamit hogy vissza kapjam a pénzt?

(#22034) V/ válasza Pikachu24 (#22033) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbálj meg írni az eladónak hogy vegye át, talán ott van még. Ha átvenné, akkor lehet felülvizsgálatot kérni a Paypal-n.

(#22035) Pikachu24 válasza V/ (#22034) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

A paypal amúgy ezt a címet adta meg:

唐 攀涛

5Dong 8B,JinXiuJiangNan4Qi,MeiLongZhongLu, MinZhi JieDao Bao´An,Shenzhen, Guangdong Province 118001 China

Ez mennyire reális?

(#22036) VW válasza V/ (#22031) üzenetére


VW
aktív tag

Igen,ha a linkre nyomtam akkor jött be a #22020 kép.Semmit se mutat.
De már a link oldalát se tölti be.Valószínűleg valami hiba lesz a PP-nál,gondolom javítják.
(nagyon reménykedem benne)

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22037) V/ válasza Pikachu24 (#22035) üzenetére


V/
Topikgazda

Ők közölték veled az eladó regisztrációnál megadott címét. Ennek változás esetén a karbantartása nem a Paypal feladata, az eladónak kell átírnia.
Ez egy normális cím, van ott iroda épület, de hogy még ott van ez a cég azt senki sem tudja.
Address : JINXIU JIANGNAN 4 QI BUSINESS STREET, MEILONG ROAD, LONGHUA, SHENZHEN ott vannak cégek

[ Szerkesztve ]

(#22038) Pikachu24 válasza V/ (#22037) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Azt hogy van ott egy iroda épület honnan tudod? Google maps?

Hmm... Postai ár vissza térítés mikor is van? Bár az a baj hogy a postásaink nem nagyon fogják tudni a TN-t megnézni. Mondtam nekik hogy kéne követési szám is nem is nagyon volt fogalmuk róla hogy mi az, valakit fel kellet hívnia a postásnak hogy megkérdezze.

[ Szerkesztve ]

(#22039) V/ válasza Pikachu24 (#22038) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyszerűen nem hiszem el hogy a postás nem tudja, hogy Kínába milyen módon lehet kell küldeni.
Persze jobb ha az ember viszi a feladóvevényt, hogy elsőbbségi ajánlott és tértivevényes, de nekem még a postai zárás +költséget is ajánlgatni szokták. Fél évig tárolják a nyomkövetési számot, 30 DTS-ig a normál levél biztosított elvesztésre (9000 Ft), de ez nem veszett el.

[ Szerkesztve ]

(#22040) Pikachu24 válasza V/ (#22039) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

És ha nem veszik át akkor vissza kapom? Mert az
utolsó új állapot 26.-án volt.

(#22041) V/ válasza Pikachu24 (#22040) üzenetére


V/
Topikgazda

Na ez jó kérdés.Az a probléma. hogy a visszaküldés Magyarországra vámeljárást igényel ott is, hogy az ottani Posta miként rendezi, azt a Postánk ügyfélszolgálata tudja meg mondani, küldeménytől függően 5-15 napig tartják és elméletileg azután visszaküldik a feladónak. De ennél többet nem tudok.

(#22042) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Paypal-on azt hogy tudom beállítani, hogy ha kapok vissza pénzt, tehát paypalra érkezik pénz, azt ne utalja egyből át a bankszámlámra?
Sajnos többször van, hogy 1-2 dolláros rendeléseim nem érkeznek meg, és ha refund-ot kapok akkor mire ide-oda utalgatja a rendszer eléggé sok elvész belőle.

(#22043) V/ válasza Silious (#22042) üzenetére


V/
Topikgazda

Valamit nem jól értelmezel.
A visszatérítés –refund- ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára. Ezt te nem tudod szabályozni.
A refund, ha az eladó ténylegesen úgy küldte, a Paypal történetben zöld Refund-ként van címkézve, abból nem von le semmit a Paypal.
A deviza mennyiséget továbbítja.
Az hogy a bankod a pénzt a vételi árfolyamon könyveli le, előtte pedig te az eladásival fizettél és ezért veszítesz az árfolyam különbséggel, megint nem tudod befolyásolni.
Ha az eladó a visszatérítést Paypal pénzküldéssel küldi és téged állít be a költségek viselőjének, vagy nem veszi figyelembe a jutalékot és csak pont a vételár összegét küldi vissza és ezért kapsz kevesebbet, ezt neked kell az eladóval a küldés előtt tisztázni.

[ Szerkesztve ]

(#22044) VW válasza VW (#22036) üzenetére


VW
aktív tag

Megjavult a PP,már újra látszik a nyitott vita.Minden rendben.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#22045) Pikachu24


Pikachu24
aktív tag

Nekem is jó. Mennyi ideig lehet max nyitva egy dispute? Egy idő után megnézi a TN-em a paypal is? :)

(#22046) V/ válasza Pikachu24 (#22045) üzenetére


V/
Topikgazda

Benne van az e-mailben amit a nyitáskor küldtek. Response deadline.....dátum és a Timeframe rész.
Megnézi? Ha tud róla, hogy hol és mit nézzen. Tudatni kellene velük.

[ Szerkesztve ]

(#22047) Pikachu24 válasza V/ (#22046) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Nem találom :/ Gmail kereső funkciót használtam.

Gondolom ez nem az:
-----------------------------------
What To Do Next
-----------------------------------

Please log in to your PayPal account and visit the Resolution Center to
provide this tracking information.

-----------------------------------
Deadline: 2/16/2016 Így keressem
-----------------------------------

Log in to your PayPal account and visit the Resolution Center to provide
proof of delivery before 2/16/2016.

If we do not hear from you by 2/16/2016, the case will be closed.

-----------------------------------
Transaction Details
-----------------------------------

[ Szerkesztve ]

(#22048) maj-viktor válasza V/ (#21998) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát én is pislogtam, hogy miva... amúgy hozzáadtam annó, csak nem verify-oltam... de regivel fizettem mindig, mert azt látom, hogy 4087 végű, az új meg a 0227 végű...

(jó hát most ugyebár várom a 3jegyű kódot számlatörténetben... aztán lesz előrelépés)

Ám megnéztem utoljára így PayPal-t használva 2016.Febr.28 volt...
2016.Febr.08.-án meg 600€-ért vettem DJI honlapjáról drón-t... lejárt kártyával!
(megyek OTP-hez, hogy há lejárt kártyámmal volt jogosulatlan használat! Chargeback! :DDD Jó vicc, nehogy valaki komolyan vegye)

Meg egész Februárban a lejárt kártyával azért csináltam rendesen a forgalmat... :D

(csak ez a pár nap kapásból 300$... jó tény, itt nagyon eleresztettem magamat Febr-árba, rendesen le is gatyásodtam! :D)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#22049) V/ válasza Pikachu24 (#22047) üzenetére


V/
Topikgazda

De ez az.
If we do not hear from you by 2/16/2016, the case will be closed. Eddig kellett volna claim-re emelni.

[ Szerkesztve ]

(#22050) Pikachu24 válasza V/ (#22049) üzenetére


Pikachu24
aktív tag

Akkor most mit tegyek? Tehetek még valamit? Hogyan tudok claimot nyitni?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.