Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) zlotty válasza V/ (#26588) üzenetére


zlotty
tag

Köszönöm, az összefoglalót nem is figyeltem mert telefonról írtam. De közbe még is megkaptam a pénzt a számlára.

(#26602) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy vásároltam egy terméket eBay-en, paypal-al fizettem.
Paypal-om az otp-s számlaszámommal össze van kötve.
A termék amit kaptam használt volt, de működött, ezért az eladóval konzultátltam, majd kapok tőle jóváírást a paylap egyenlegemre. Azt kérte tőle küldjem el neki a ,, PayPal account "-om.

Akkor neki elég csak az az e-mail cím amivel paypal-ra reggeltem, vagy mást kell elküldenem?

Bocs ha iilyen alapot kérezem de ilyen még enm fordult elő velem soha.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#26603) V/ válasza stigma (#26602) üzenetére


V/
Topikgazda

neki elég csak az az e-mail cím amivel paypal-ra reggeltem
Igen. de üzenetben nem engedi a rendszer hogy elküldd, de nem is kell mert megvan neki, azt szoktuk írni, hogy amiről a vételár ment az a cím a jó, arra küldje.

[ Szerkesztve ]

(#26604) stigma válasza V/ (#26603) üzenetére


stigma
addikt

Köszi.

Ebben igazad van, meg sem fogdult a fejemben ez a legetőség, hogy azzal fizettem. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#26605) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Lehet inkább a bankos topicba kellene ezt, nem tudom...

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha paypal-lel vásárolok, és az van beállítva, hogy NEM a paypal váltja nekem a valutát, hanem a bankom, akkor hogy lehet, hogy többe került a valuta, mint amennyit a bankom oldala mutat?

Konkrétabban: Ma vásároltam 15 euróért, 4862 forintot fizettem. Átszámolva ez 321 körüli eurós árfolyamra jön ki. A bankomnál (OTP Bank) viszont az aktuális napi, valuta eladási árfolyam 317 forint körül van (318 alatt mindenesetre). Szóval a különbözet (4 forint eurónként) miből jön? Már többször tapasztaltam ezt amúgy, valószínűleg mindig így volt, csak eddig nem számoltam mindig utána...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26606) V/ válasza [Prolixus] (#26605) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd azért meg a PayPal bejegyzést ennek a hsz-nek megfelelően. Az eBay-nél hibás a konverzió vásárlás esetén, még, az is lehet az oka.
Mivel még nem könyvelte le az OTP a kártyás vásárlásod, még zárolt, 1-3 napig, így nem egészen azt látod amit le fog vonni.
Te devizát használsz nem valutát
Itt van az OTP elszámolási szabálya amely bankkártya üzeltszabályzatból van, 72 a pont ami most kell

[ Szerkesztve ]

(#26607) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Valami gond van most a PP-vel? Nem tudok fizetni vele, állandóan visszadob, hogy payment failed.
Évek óta használom, pénz van rajta elég (webkártyás számla bankkártya).
Előre is kösz az infót, mert akkor nem kínlódok, nehogy leemelje itt nekem utána 10x :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#26608) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Fizetési problémám adódott Banggood rendelésem során. Fizetésre kerül a sor 'PayPal now' gomb, majd banggoodtol jön a rendelési értesítő, de a státusa a megrendelésemnek 'payment pending'. Mi lehet a probléma?

Köszönöm

Látom, hogy Anonymus 23-nak is problémája van.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#26609) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok

Van egy kis problémám.
Kaptam egy pay requestet - szeretném kifizetni.
Viszont hiába állítom be, h ne a PAYpal hanem a kártyakibocsátó váltson - csak a paypal akar váltani. Mi a gond?

Tehát a fizetőoldalon jelölöm ki ennél a pontnál.
Currency Conversion Options

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#26610) V/ válasza bajtokarpi (#26608) üzenetére


V/
Topikgazda

A BG így működik, van átfutási ideje náluk a feldolgozásnak, a kártyádnál nézd meg, a bankod zárolta az összeget, tehát szerintem neked nincs gondod.
Akár 48 óra is lehet mire a BG "elfogadja" a fizetést. De gondolom volt fedezet a kártyán és lehetett vele vásárolni mert nem volt semmi vásárlási korlátozás a bank részérről rajta.

[ Szerkesztve ]

(#26611) V/ válasza Anonymus23 (#26607) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol akarsz fizetni és milyen kártya?

(#26612) V/ válasza Elar (#26609) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen kártya és esetleg nézd meg Összefoglaló Tippek röviden Fizetéskor a konverzió probléma megoldása

(#26613) bajtokarpi válasza V/ (#26610) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia.

Köszönöm a segítségedet. Ismét okosabb lettem.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#26614) Anonymus23 válasza V/ (#26611) üzenetére


Anonymus23
veterán

Greenmangaming, Mastercard.

;) - The Power of the Light Side

(#26615) [Prolixus] válasza V/ (#26606) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ezt látom a PayPal oldalán a tranzakcióról:
[link]

Nekem a linkelt hsz-ed alapján úgy tűnik, hogy jól írtam, a bankom váltott, nem a PayPal.

Ha devizás árfolyamot kell nézni, akkor még inkább furcsa a dolog, mert a devizára alacsonyabb árat írt az OTP, mint a valutára. Jelen pillanatban is euró deviza eladási 312,48 Ft, valuta eladási 318,5 Ft. Természetesen pontosan nem ennyi volt, amikor én vettem amit vettem, de arányaiban ez volt a különbség, és a deviza az olcsóbb volt, mint a valuta (mivel pontosan nem is tudom mi a különbség, eleve azért írtam a valuta árfolyamot, mert az nagyobb volt mint a deviza...és még ehhez képest is drágább volt az euró a vásárlásomnál).

A nemzetközi Kártyaszervezet elszámolása/átszámítása ha jól értelmezem most irreleváns, mivel az eredeti összeg is euróban volt megadva, tehát nem kellett mit átszámolni.

Ahogy a képen is látható, a vásárlás Origin-en volt, nem ebay-en. Ebay-en is szembesültem már ezzel a problémával, de nem csak ott, pl. Humble Bundle-ön vásárolt cuccaim után is ha utánaszámoltam, drágábba jött nekem ki az euró, mint a napi árfolyam amit írt a bank (és én mindig a legdrágábbat néztem, szóval ilyen téren ott sem hibázhattam, hogy deviza helyett valutát néztem).

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26616) V/ válasza Anonymus23 (#26614) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg az oldal PayPal fizetés szabályait, lehet hogy a címeknek egyezni kell vagy esetleg más korlátozásuk van pl nem vásárolhat magyar.

(#26617) V/ válasza [Prolixus] (#26615) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul nézted meg a képeimet, ahol látsz exchange rate szöveget ott a PayPal váltott, mint nálad is.
Frissítsd a konverzió beállításokat a PayPal-n az Összefoglalós leírás szerint a Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva

Banki váltáskor ez a kép van, ahol nincs sok szöveg:

[ Szerkesztve ]

(#26618) [Prolixus] válasza V/ (#26617) üzenetére


[Prolixus]
addikt

De az már régóta be van állítva. Most megpróbáltam beállítani újra, és a "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" lehetőség van bejelölve alapból. Mivel az alapbeállítás a PayPal-os, ez csak úgy lehet, ha már korábban valóban átállítottam arra, hogy ne a paypal váltson.

Tehát ezek szerint hiába beállítom, hogy ne a PayPal váltson, mégis ő vált? WTF? :F

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26619) Anonymus23 válasza V/ (#26616) üzenetére


Anonymus23
veterán

De enged belogolni a PP-be, majd leokézom a fizetést, visszadob az eladó oldalára és ott írja ki, hogy Pamyent Failed.
Ha régiózáras lenne, akkor már a PP oldalára sem engedne tovább, vagy ha PP záras lenne, ugyanez.
Eddig legalábbis ez volt.
Nem értem mi van most :F

;) - The Power of the Light Side

(#26620) djbahool válasza [Prolixus] (#26618) üzenetére


djbahool
senior tag

Igen, a mindenképp PayPal fog váltani.
Tudnak a hibáról, de nem javítják.
Szerintem azért nem mert, mert szándékos.
Legtöbben észre sem veszik.
Akik észreveszik többsége benyeli, és csak kevesük reklamál.
Én már kétszer reklamáltam.
Tedd azt, Te is.

(#26621) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#26619) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nah mindegy, a bankkártyát beírva elfogadta, és már jön is lefelé a cuccos.

;) - The Power of the Light Side

(#26622) [Prolixus] válasza djbahool (#26620) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát hogy kapják már be...

El tudnád priviben küldeni a levelet amit írtál nekik? Meg hogy hol is lehet reklamálni konkrétan? Van itt feedback opció, help center, message center...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26623) pilu01


pilu01
senior tag

A fizetésnél, mikor belépek a pp checkout-ba, mitől függ hogy kiírja a forintosított összeget is fizetés előtt?
Van mikor így:

Van mikor így:

Ez csak a bankkártyától-számlától függ? Vagy más beállítás kell?

(#26624) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy Paypal-al szeretnék fizetni Szingapúri Xbox Storeban, viszont nem elegendő a Paypal-on lévő pénz. A mostani összeget átraktam Szingapúri dollárra. Ha megveszem, akkor a társított kártyáról csak a fent maradó költséget húzza le, vagy esetleg a paypalon lévő pénzhez hozzá sem nyúl és leemeli a játék teljes árát a kártyáról?
A PP-n lévő pénzt mindenképp el szeretném költeni.
Ha esetleg jártas valaki ilyenben, megköszönném a válaszát. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26625) V/ válasza pilu01 (#26623) üzenetére


V/
Topikgazda

A második képen látott dolog esetén a bankod vált a kártyán devizást. az első esetben pedig a PayPal azért van kiírva a forint és konverziós ráta.

(#26626) V/ válasza [Prolixus] (#26618) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtam frissítsd, jelöld vissza PayPal váltásra, submit, save kilépsz. újra belépve banki váltás, submit, save.
A régóta pedig csak ennek a kártyának a használatbavételétől számítandó, új kártya vagy új érvényességi dátumú kártya esetén mindig állítandó.

(#26627) V/ válasza IntelKiller7 (#26624) üzenetére


V/
Topikgazda

A szingapúri $ PayPal egyenleged legyen az elsődleges, ha nem lesz elég, akkor majd a kártyáról pótolja.

(#26628) [Prolixus] válasza V/ (#26626) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"A régóta pedig csak ennek a kártyának a használatbavételétől számítandó, új kártya vagy új érvényességi dátumú kártya esetén mindig állítandó."

Ez teljesen triviális, természetesen a mostani kártyámra is már akkor megcsináltam, amikor regisztráltam a kártyát.

Mindenesetre rápróbáltam erre a frissítésre, köszi. Ha marad a durva euróár, akkor bizony tényleg arról van szó, hogy direkt nem javítják ki ezt a bug-ot... :U

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26629) V/ válasza djbahool (#26620) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy is írhatnám, hogy nincs hiba, mert bizony az én kártyáim évek óta nem felejtik el a banki váltást.
Na már most, ha a felhasználók egy részénél nincs gond a váltás beállítással, akkor mégis milyen hiba lenne, mit kellene javítani?
Így azért árnyaltabb aaz a kijelentés hogy Tudnak a hibáról, de nem javítják.
Maradjunk annyiban, hogy ez legtöbbször az eBay-n történő fizetéskor kerül elő, akkor szerintem az eBay-n lévő PayPal kliens nem jól van beállítva az eBay részéről.
A PayPal szerződött ügyfeleként személyre szabhatom a biztosított klienst és mivel már nem egy cég a PayPal és eBay, az eBay is elronthatott valamit.
Ott jelezte-e már valaki azt hogy nem jól kapcsolódik a PayPal beállításaihoz az eBay?

A linkelt oldalról idézem, hogy az ebay-n történő fizetésről van szó:
November 20, 2016 at 05:06
yes, this problem been over a week or more!!! I also have the same case when I try to pay at Ebay, Paypal would only accept its own conversion rate, even though the default is the rate of the card’s issuer!!!

[ Szerkesztve ]

(#26630) V/ válasza [Prolixus] (#26628) üzenetére


V/
Topikgazda

Fizetésnél azért ha elsőre kiírja a konverziós rátát, nem igazán veszítesz semmit, hogy akkor átállítod vagy visszalépve újra próbálod fizetni. A kipróbált módszert leírtam az Összefoglaló Tippek röviden-ben

(#26631) GAbre


GAbre
veterán

De hogy utálom ezt a fos paypalt!
Már nem az első eset.
De a napokban végleg megutáltam.
Gondoltam küldök tesómnak pénzt,oké átment,de nem engedi átrakni számlára az egészet,mert nincs megerősítve kártya.
Oké erősítsük meg:2 napon keresztül bocsánat most nem megy a 400Ft-os megerősités.
Ok,kártya töröl,és újra berak.
Nem elfogadható kártya! :Y :W
Oks,akkor visszaküld,és másik paypalra küld.24 órája pendingel a refund... :W

Persze ebben a paypalban se müködik a massege center(ugyanúgy nem válaszolnak,mint ahogy az enyémbe se fél év óta).

Paypal úgy szeretlek! :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#26632) V/ válasza GAbre (#26631) üzenetére


V/
Topikgazda

2 napon keresztül bocsánat most nem megy a 400Ft-os megerősités.
Hogy- hogy? Rányomtál a confirm card és nem írta ki, hogy 400 Ft-al terheli a kártyádat? De ez az öcsédnél kellene.
21000 Ft-nál kevesebb kiküldhető lett volna.
Ha a kártyát törlöd nem lehet rövid időn belül visszatenni, de segítenek rendezni.
Az üzenő falon elküldött üznetre 48 órán belül reagálnak, az automata segítségnél meg ha az nem elegendő benne van hogy miként lehet felvenni a kapcsolatot legtovább 72 órán belül visszajeleznek.

[ Szerkesztve ]

(#26633) [Prolixus] válasza V/ (#26630) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Köszi a tippeket, megpróbálom majd úgy ahogy írtad. Majd jelentkezem a tapasztalatokkal. :DDD

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#26634) IntelKiller7 válasza V/ (#26627) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Köszönöm megpróbálom. A nemzetiséget nem tudom valahol átállítani?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26635) V/ válasza IntelKiller7 (#26634) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell próbálni, így működik. Ha mondjuk forinton marad az elsődlegesség, akkor az SGD balance-n lévő összeghez hozzá sem nyúl fizetéskor.
Ezt hogy érted? A nemzetiséget nem tudom valahol átállítani?
A PayPal fiók egy az adott országban élő személyhez regisztrálható. Ha magyar volt eddig és kivándorolsz németbe, akkor új fiók kell.

[ Szerkesztve ]

(#26636) IntelKiller7 válasza V/ (#26635) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Erre gondoltam. Köszi, akkor kreálok másikat. :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26637) GAbre válasza V/ (#26632) üzenetére


GAbre
veterán

Persze,h rányomtam nem az első esett,h megerősitek 1 kártyát.
Már nem tudom mit irt pontosan,de vagy épp nem elérhető,és sajnáljak próbáljam későbbet irtak.

Most 2 nap után is azt irja,hogy nem elfogadott kártya,holott már 1x be volt linkelve.
Az elmúlt fél évben ha az én paypalomról nem küldtem 10 üzenetet akkor 1et se,automata üzenet érkezett csak,telefonon meg dublin-t kapcsoltak,ott közölték,h nem illetékesek,angliát kapcsolták,mikor 1x felhivtam őket.

Avatar

(#26638) V/ válasza GAbre (#26637) üzenetére


V/
Topikgazda

Most 2 nap után is azt irja,hogy nem elfogadott kártya,holott már 1x be volt linkelve. Akár 2 hét is lehet mire a kártya törlődik. Az üzenőfal kártya hozzáadás probléma megadod a kártya utolsó négy számjegyét és kéred a regisztrációját újra mert hogy ez volt a fiókhoz hozzárendelve.Ezt a persze a tesód fiókjából kell küldeni, mert csak akkor tudják összerendelni a dolgokat.
Több 21000 Ft-os részletben is kiküldhető, most elsőre már annyi le emelhető 1 héten belül rendeződhet a kártya hozzáadás és ha a konfirmálást megcsinálja, akkor a többi pénz már mehet egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#26639) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Azt lehet tudni, hogy ha kikérem a pénzt a számlaszámomra(Jelen esetben 18.000Ft) akkor azt mennyiért teszik? Mert olvastam, hogy 1 kivétel 2500Ft meg azt is, hogy ingyenes.

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26640) V/ válasza IntelKiller7 (#26639) üzenetére


V/
Topikgazda

Rosszul a 2500-as infó, saját egyenlegről saját bankszámlára díjtalan.

[ Szerkesztve ]

(#26641) V/


V/
Topikgazda

A váltásos problémához kérek megerősítést.
Az eBay már akkor a PayPal konverziós képet adja fel, amikor még be sem lépünk a PayPal-re, legalábbis így emlékszem a múlt hétvégén látott ilyen gondra.
Amikor átad a PayPal-re fizetni eleve rossz adatot küldhet.

(#26642) IntelKiller7 válasza V/ (#26640) üzenetére


IntelKiller7
veterán

Köszi! :)

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#26643) germinator66


germinator66
aktív tag

Az lenne a kérdésem, hogy sikeres hitelesítés után (limitált fiók) mit csinál a PP a feltöltött dokumentumokkal? Tárolja? Megsemmisíti?

[ Szerkesztve ]

(#26644) V/ válasza germinator66 (#26643) üzenetére


V/
Topikgazda

Ugyanazt amit a bankod ha lemásolja a papírjaidat. Rájuk is vonatkoznak az Uniós adatvédelmi törvények, így betartják az abban előírt szabályokat.
De itt is olvasható
Mert mi lenne a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#26645) germinator66


germinator66
aktív tag

Nincs probléma, csak figyelek az adatvédelemre.:) Nem szívesen adom ki az adataimat, pláne egy amerikai cégnek, de ez nyilván az én saját véleményem...

(#26646) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Tegnapelőtt kaptam egy levelet (ma leltem rá, spamből halásztam ki :(( ).
1- Nem értem mivel sértettem meg a szabályzatukat.
2- Fura a feladó, nekem gyanús.
3- A Log in-ra klikkelve a Főoldalt mutatja, onnan a bejelentkező oldalt. Viszont az url cím is gyanús: https://wvw-pvypal-coms.mpp-apps.com/hu/webapps/md4a/home
a böngészőmbe be van állítva a jelszó megjegyzés és ez esetben mindig ki is töltötte eddig, itt pedig nem.
4- Megnéztem, a saját könyvjelzőmből való belépésnél minden rendben, semmi üzenet a zárolásra, szabályszegésre.
5- Ott www.paypal.com van a levélben szereplő linken pedig wvw-pvypal-coms..

Tudtok erről valamit?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#26647) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Csak a kép maradt le... :W

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#26648) Anonymus23 válasza HoTaZo (#26647) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ne viccelj már, hogy ennyiből nem esett le, hogy kamu, és csak a belépőkódodat akarják kicsalni belőled... :K

Mintha ez lenne az emailcíme:
IAmaThief@ClickOnBelowLinkIfYouWantToLoseYourMoney.com
:DDD

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#26649) HoTaZo válasza Anonymus23 (#26648) üzenetére


HoTaZo
őstag

Persze, hogy leesett, csak nem néztem végig a topikot, hogy volt-e már valakinek.

Vegyétek figyelmeztetésnek! :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#26650) V/ válasza germinator66 (#26645) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem az USA céghez tartozol, oda a szigorú Uniós szabályok miatt nem kerül semmi.
Folyamatosan ment a vita EU és USA közti adatcseréről, adattárolásról, még a Google, a Facebook is kénytelen volt az EU szabályokat alkalmazni.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.