Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Remo válasza hidroponi (#8991) üzenetére


Remo
csendes tag

Köszönöm!

(#9002) Winner_hun válasza minimumgame (#9000) üzenetére


Winner_hun
félisten

withdraw

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9003) spileraaa válasza axioma (#8985) üzenetére


spileraaa
senior tag

nem talalom ezeket a bealitasokat

valaki segitenel ilusztralni keppel vagy akkar reszletesebb leirassal ?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#9004) spileraaa válasza spileraaa (#9003) üzenetére


spileraaa
senior tag

konyebb volt mind gondoltam ...

dolarba valtotam es fel is hasznalta a 3 eurot

a dollar valtast azert nem vettem eszre hol van mert a calculete allat van hogy continue es ez nem tunt fel

de a lenyeg rajotem hogy elobb ki lehet szamolni es utana pedig atvaltani ha akarjuk ...

es koszonom a segitseget !!!

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#9005) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Paypal-hez (kb. 150ft van rajta) hozzárendeltem a bankkártyám (OTP). Kerül az bármibe is, hogy ha paypal-el vásárolok (nyilván a 150 ft eltűnik, többit meg kártyáról)? Ki váltja át HUF-ról célvalutára? OTP?
Köszi :K

.

(#9006) Hintalow válasza Troy. (#9005) üzenetére


Hintalow
senior tag

A vásárlás (ha paypallal vásárolsz hozzákapcsolt kártyával, az telejesen alap kártyás vásárlás lesz) alapesetben díjmentes, esetleg akkor lehet díjja, ha a bankod a tranzakciós adót kiterjesztette a kártyás vásárlásokra is (van pár bank aki ezt meglépte)
Alapesetben a paypal vált (nem túl jó árfolyamon) de a vásárláskor, annál a résznél, ahol kiírja, hogy mennyit fogsz fizetni, és milyen árfolyamon, ott lesz egy "other conversation options" rész, ott át tudod állítani, hogy a bankod váltson a paypal helyett.
Ami fontos még, hogy ez a fenti opció maestro kártyákkal többnyire nem elérhető, ha ilyened van, mindenképpen a paypal fog váltani (tapasztalatok szerint)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9007) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!

Ebay-en rendelt cucc nem érkezett meg. Jeleztem ezt az ebay-en és az eladó visszautalta a pénzt a Paypal számlámra. Fizetni egy Erste Virtoun kártyával szoktam ami be van regisztrálva a Paypal-on. Jól gondolom, hogy a pénz azon a számlán fog megjelenni amelyhez a kártya kapcsolódik ugye? Mennyi ennek az átfutási ideje?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9008) pepe091 válasza csab2 (#9007) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, azon fog megjelenni. 3-4 nap.

(#9009) Troy. válasza Hintalow (#9006) üzenetére


Troy.
addikt

Köszi a kimerítő választ.
Egyébként MasterCard-om van.

.

(#9010) minimumgame


minimumgame
tag

Üdv!

USD-ben lévő összeget szeretnék a bankszámlámra utalni, az átváltást HUF-ba a PayPal vagy a bank fogja végezni automatikusan? És ezt beállíthatom valahol ?

Köszi

(#9011) xperiasigi


xperiasigi
őstag

sziasztok.
tudnátok segíteni nekem hogy amikor rá akarok tölteni pénzt a paypal-omra akkor kér egy account number (amit magyarul értem mit jelent)de ezt hol találom ?vagy milyen szám ez?

Iphone 6s

(#9012) Kernel válasza xperiasigi (#9011) üzenetére


Kernel
nagyúr

Hazai bankszámlaszám, ha erről van szó:

http://penzweb2010.uw.hu/paypal.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9013) csab2 válasza pepe091 (#9008) üzenetére


csab2
veterán

:R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#9014) Hintalow válasza minimumgame (#9010) üzenetére


Hintalow
senior tag

Mindenképpen a paypal fogja váltani, mert csak forintként lehet kivenni pénzt róla.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9015) minimumgame válasza Hintalow (#9014) üzenetére


minimumgame
tag

Értem, köszi ;)

(#9016) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Van egy kis gondom a paypalommal :( Tegnap kaptam rá 50$-t, aztán elköltöttem ebből 24,5€-t, és utána 0 pénz maradt rajta. utána kaptam 12,5€-t, amit egy az egybe elköltöttem, és megint csak 0 van. Ugyebár a 24,5€ az rohadtul nem 50$, szóval kellett volna, hogy maradjon még rajta pénz. Ilyenkor mi a teendő? Ott van a historyban is minden...

Apr 27, 2013 Payment To -€12.49 EUR
Apr 27, 2013 Transfer (credit) To Euro Balance From U.S. Dollar €12.50 EUR
Apr 27, 2013 Transfer (debit) From U.S. Dollar Balance To Euro Completed -$16.73 USD
Apr 27, 2013 Payment To -€24.49 EUR
Apr 27, 2013 Payment From $50.00 USD

(idő szerint lentről fölfele kell nézni)

(#9017) Hintalow válasza RockHaRD (#9016) üzenetére


Hintalow
senior tag

Így elsőre azt mondanám, hogy kicsit átláthatatlan, ami megy a paypalodon :)
Kézzel váltogatod az összegeket? Mert ha dollár van a paypalon tudtommal nem tudsz úgy vásárolni euróban, hogy magától átváltsa, hanem neked kell currency converterrel átváltanod. vagy neked magától pakolgatja a paypal a pénzed?

Amúgy én annyit látok a historyban, hogy:
- bejött 50 dollár
- kifizettél 24,49 eurót (a dollárból ahogy írtad)
- majd írja, hogy a dollár szláról az euró felé elindult 16,73 dollár
- az euró szlára a dollárról megérkezett 12,50 euró (ergó ez a két sor gyakorlatilag egy átváltás, a 16,73 dollárból lett a 12,50 euró)
- kifizettél 12,49 eurót

kívülről érkező euróról szó sincs, szerintem mindkét fizetésedet abból az 50 dollárból csináltad, a kettő együtt kb ki is teszi az 50 dolcsit.

Csak úgy érdekességképpen, ez egy magyar paypal regisztráció? :F

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9018) RockHaRD válasza Hintalow (#9017) üzenetére


RockHaRD
addikt

igen, magyar regg... és igen, az a probléma, hogy az első vásárlás után az 50$-ból 0 lett, majd amikor kaptam még eurot, (pont annyit, amennyit elköltöttem), akkor az azonnal megjelent a számlán, és át is váltottam, ez látszik a historyba, de a bejövő 14,5€-nek megfelelő $ nem látszik. Szal a probléma az az, hogy eltűnt az 50$ maradéka, nem abból lett átváltva €-ba

(#9019) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Hol lehet megnézni, hogy a PayPal-on való átváltással egy dollárnyi áruértékért pontosan mennyi forintot kell fizetni?
Jelenleg 242 Ft? (Mert akkor jó helyen néztem.)

Köszönöm, előre is.

kirkri, Hintalow köszönöm Nektek a múltkor megadott infókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#9020) Hintalow válasza RockHaRD (#9018) üzenetére


Hintalow
senior tag

és mind a két bejövő összeget küldte neked valaki pl. fizetésként, vagy refundként kaptad?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9021) peter889 válasza peter889 (#9019) üzenetére


peter889
őstag

Azt meg tudnátok mondani, hogy jó az, ha minden esetben a bankommal váltatom a pénzt?
Ha igen, akkor nem szórakoznék a PayPal árfolyamával.

(#9022) jerry311 válasza peter889 (#9019) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#9023) peter889 válasza jerry311 (#9022) üzenetére


peter889
őstag

Igen, én ott próbálkoztam, mégpedig a Payment conversion-nal, de számomra nem egyértelműek azok az angol kifejezések. Attól félek, két különböző árfolyamot összekevernék. Pl. nem tudom, pontosan mit takar a "Balance conversion" és a "Payment conversion".

(#9024) RockHaRD válasza Hintalow (#9020) üzenetére


RockHaRD
addikt

kiderült már, hogy mi volt a gebasz... paypal supporttal lebeszéltem a dolgot. Kiderült, hogy a haver által utalt második pénz nem jött meg, és egészen véletlenül pont annyi volt még a számlámon, amennyit ő utalt volna. (centre pontosan)

(btw gift volt mindkettő )

[ Szerkesztve ]

(#9025) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha nincs bankszámlán akkor hogyan tudnék pénz feljuttatni paypal számlára?

Köszönöm!

/KneeBy/

(#9026) RockHaRD válasza zsoleszkai (#9025) üzenetére


RockHaRD
addikt

valaki más küld neked paypalon keresztül, te pedig kifizeted neki kézbe

(#9027) albinolynx


albinolynx
őstag

Neteller-rel beszéltem és azt írták, hogy a net+ kártyás regisztrációval nem lehet paypalról erre a számlára átvezetni a pénzt. Esetleg hasonló szolgáltató akinél ez megoldott és itthon is használható kártyát tudnak küldeni?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9028) dash17291 válasza Hintalow (#8964) üzenetére


dash17291
tag

Elküldtem nekik amit kértek. "Normál állapotra" állt minden.

(#9029) Bagira01


Bagira01
veterán

Angliából rendeltem az ebay-ről 12-én. Paypallal fizettem 20 font volt a pk, az eladó meg össze vissza szarakszik a postával 15-ét írt feladásnak az ebay-en, de 18-án adta fel, aztán visszament hozzá, mert szarul adta fel. Most megint elküldte de még mindig nem jött meg. Nem lehet vele értelmesen kommunikálni. Ha indítok vitát a paypal-nál és nem jön meg a csomag akkor a pk-et is visszakapom? Illetve ha megjön kérhetek valami kárpótlást, mert közbe máshonnan is megvettem, az meg is jött, az eladó meg nem volt hajlandó törölni a rendelést, holott az ígért időn beül csak szarakodott.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#9030) pepe091 válasza Bagira01 (#9029) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, ha nem jön meg és nyitsz egy case-t PP-on akkor visszaadják a teljes összeget postaköltségestül.

Pont én is ma kaptam meg a refundom. Rendeltem egy telefon tokot, de nem érkezett meg. Írtam az eladónak, azt mondta, hogy nem adják vissza így a pénzt, csak újraküldés lehetséges.. Mondom ezt kihagyom, mert eleve közel a 45 nap, és nem szeretném bukni az egészet, de nem volt hajlandó visszaadni a pénzt, csak az újraküldéssel erősködött. Nyitottam egy case-t, egyből claimmé alakítottam, 1 napra rá jött a döntés, hogy full refundot kapok.

(#9031) Bagira01 válasza pepe091 (#9030) üzenetére


Bagira01
veterán

Csak mert nekem visszapostázásnál volt megegyezés egyszer a pk-em kifizetéséről, de azt nem kaptam vissza azóta se. Az ilyen késedelmes érkezésekkel hogy áll a paypal. Konkréten nekem ebből anyagi károm származott, mert vennem kellett egy másikat, mert nem jött meg időre.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#9032) pepe091 válasza Bagira01 (#9031) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Azt már nagy valószínűséggel bebuktad, mert az e-bayen kívüli megegyezés volt. De a többi pénzt azt visszakapod, ha nem érkezik meg. Késedelmes dologra nem tudnak mit csinálni. (Szerintem.) Legalábbis eddig nem hallottam, hogy bárki ilyen miatt kapott volna visszatérítést.

(#9033) Hintalow válasza RockHaRD (#9024) üzenetére


Hintalow
senior tag

Akkor az történt amit gondoltam, az első összegből fizettél mindent :)

dash17291: akkor minden rendben :K

albinolynx: nem merem biztosra mondani, de szerintem ilyet nem fogsz találni, az ilyen paypament processorok (paypal, neteller, moneybookers stb. ) nem átjárhatóak, mert a bankokkal ellentétben nem vonatkoznak rájuk egységes szabályozások, valószinűleg csak bankszámla közbeiktatásával tudsz egyikről a másikra pénzt mozgatni.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9034) albinolynx válasza Hintalow (#9033) üzenetére


albinolynx
őstag

Payoneer-tól azt írták, hogy rendben van. Ezt a linket kaptam:

[link]

...és van magyar nyelvű ügyfélszolgálat. Egyelőre nagyon ígéretes! Még várok pár választ, utána valószínűleg nyitok egy számlát.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9035) fretyusz


fretyusz
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. 04.30.-án kaptam refundot Ebay-ről, a bank kártyámra érkezne, viszont 05.01.-el lejárt a kártyám. Ma regisztráltam az új kártyámat és nem tudom, hogy írják így jóvá, mert a lejárt kártyára ment a refund?

(#9036) axioma válasza fretyusz (#9035) üzenetére


axioma
veterán

A kartya mogotti szamlara kell mennie. Az milyen szamla volt, az megmaradt? Ha sima lejarat miatti csere, akkor szinte biztos. Egyedul a virtualis netkartyaknal nem tudom, hogy mi van ilyenkor.

(#9037) fretyusz válasza axioma (#9036) üzenetére


fretyusz
csendes tag

Igen, a számla az maradt csak kártya csere történt. Ezek szerint várhatom az új kártyára a refundot? Egyébként mennyi az átfutási idő? Az nem baj, ha kitöröltem a régi kártyát PayPal-ról?

[ Szerkesztve ]

(#9038) pepe091 válasza fretyusz (#9037) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem. Meg fogod kapni. Nekem is volt már így.

(#9039) fretyusz válasza pepe091 (#9038) üzenetére


fretyusz
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#9040) spileraaa


spileraaa
senior tag

A paypal menyire biztonsagos ?

ugymond ha valaki megszerzi a jelszomat eltudja lopni a rajta levo penzt vagy van ra valami vedelem ?

vagy kulon be kell allitani hogy biztonsagosabb legyen ?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#9041) horvathd válasza spileraaa (#9040) üzenetére


horvathd
aktív tag

Jelenleg nincs lehetőség 2 faktoros azonosításra a PayPalon, de amíg egyedi jelszót használsz a belépéshez, kicsi az esélye, hogy ellopnák azt.

Viszont ha a PayPal-t a bankkártyáddal, használod, akkor a kártyalimitek megfelelő beállításával biztonságosabbá teheted, illetve internetkártya használatával 0-ra csökkentheted az ellopható összeget.

"The Kid just rages for a while."

(#9042) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Olyankor mi van, ha tegyük fel pénzt fogadok a paypalra, levonják az adott devizához tartozó sápot, majd a maradékot jóváírják az adott devizához tartozó "számlán". Eddig oké. Most jön a szívás része a dolognak. Kikérni a pénzt magyar forintban magyar számlára.

Ha jól láttam a kikérés egy másik unicredites számlán keresztül megy, ami vélhetően szintén forintszámla. Magyarán, ha kikérem az adott devizát, ami lehet pl. font, akkor az Unicredit a saját (rendkívül szar) devizavételi árfolyamán forintra konvertálja és ezt a forintosított összeget utalja át a saját forintszámlámra? Ez elég gáz. A paypal devizavételije meg még szörnyűbb.. szóval azon még többet buknék, ha kapásból a paypalon konvertálnám forintba a fontot. :W

Akárhogy számolgatom ez így is úgy is bukta. :(

(#9043) pepe091 válasza cocka (#9042) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Itthon devizát eleve nem lehet kikérni, csak forintot.

(#9044) cocka válasza pepe091 (#9043) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ez biztos csak véletlen:

[link]

(#9045) pepe091 válasza cocka (#9044) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez azért van mert, ha nem magyar folyószámlára akarnád lehívni akkor működne. Mikor meg kell adni, hogy melyik számlára akarod lehívni, nem engedné, csak forintot.
Elég ha beírod itt a keresőbe, hogy "withdraw".

(#9046) albinolynx válasza cocka (#9042) üzenetére


albinolynx
őstag

Használj hozzá pl. payoneer-t. Ott sem tűnik túl fényesnek a váltás, viszont ott tudod "hagyni" devizában. Nyithatsz euros, dollaros számlát is. Küldenek kártyát, ha nagyon muszáj itthon atm-ből tudsz vele felvenni (átváltási díj + valamennyi sarc a payoneernek). Viszont még mindig jobb, mint paypal "balance"-on hagyni a pénzt.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#9047) cocka válasza pepe091 (#9045) üzenetére


cocka
veterán

Ez azért van mert, ha nem magyar folyószámlára akarnád lehívni akkor működne. Mikor meg kell adni, hogy melyik számlára akarod lehívni, nem engedné, csak forintot.

Ennyire azért nem vagyok hülye. Csak emlékszem rá, hogy a forintszámlámat választottam ki. Az amountnál mégse HUF van. Egyébként meg ha van az unicreditnek egy erre a célra fenntartott top upos meg egy amiről a kikéréseket teljesíti, akkor nyilván lehet esetleg devizaszámlájuk is.

(#9048) pepe091 válasza cocka (#9047) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Withdraw Utolsó mondat... :U

[ Szerkesztve ]

(#9049) Hintalow


Hintalow
senior tag

Csak forintban fizetnek ki, és valszeg a paypal árfolyamán váltják a dolgot.
Gondolom a devizaműveletek "markáns" díjjai miatt nem ad egyéb lehetőséget a paypal.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#9050) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

Heló mindenki.
Szeretnék rendelni egy külföldi (angliai oldal - német gyártó hivatalosan ezt az oldalt nevezi meg az ottani viszonteladónak) oldalról alkatrészt, viszont egy két helyen már olvastam olyat, hogy nem kapták meg a rendelt árut. A kérdésem az volna, hogy a buyer protection rendszer minden paypalos fizetésnél érvényes ilyen esetekre, vagy csak adott oldalaknál, mint pl az ebay?
A másik rész, a vicces rész ami miatt amúgy innen szeretnék rendelni, hogy valami oknál fogva még a fizetés előtti pillanatig (tovább még nem mentem, majd jövő héten szeretnék rendelni) a rendszer rosszul váltja át az gbp-euro dolgokat. Mikor megnyitom az oldalt, a rendszer alapból GBPs árakat ír, de ha átváltok Euro nézetre, akkor megváltozik az ár, ám még mindig a GBP szerepel az összegnél ( € jelet nem ír ki, itt is £ szerepel). Ha ezután újra rákattintok a GBP-re akkor viszont már kevesebbet ír rendesen GBP-ben a rendszer (kosárba helyezéskor is, stb..) mint mikor megnyitom először az oldalt.
Itt gondolom sokat nem tudna kezdeni a rendszer a rendeléssel, ugyanis én már rendesen kifizettem és nem tehetek arról, hogy a rendszer hibázott. Ilyen esetben mik lehetnek a folytatásban?
Ha kifizettem, már ezen az áron kell szállítaniuk vagy utólagosan a különbözetet behajthatják tőlem?
Ha esetlegesen nem kapnám meg/küldenék el az árut, akkor felvehetem a kontaktot a paypal-al és kérhetek visszafizetést?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.