Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26851) Meghivott válasza Meghivott (#26697) üzenetére


Meghivott
addikt

Na, nincs fejlemény. Megy az egymásra mutogatás. Paypal szerint a banknál van gond, bank azt mondja, hogy a paypal 200 forintos zárolása rendben érkezik de a termék árát meg sem próbálják levonni. Nem tudom mi történt, de ez egy vicc, komolyan

(#26852) V/ válasza Meghivott (#26851) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen 200 Ft? termék árát meg sem próbálják levonni Hol fizetsz?

[ Szerkesztve ]

(#26853) Meghivott válasza V/ (#26852) üzenetére


Meghivott
addikt

Nem pont annyi, de minden ebayen történő paypalos vásárlási kísérletemnél akörüli összeget zárolnak a számlámon. A bank Erste.

[ Szerkesztve ]

(#26854) V/ válasza Meghivott (#26853) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezdjük azzal, hogy az eBay és a PayPal fiókot összerendelted?
Ez a 1 $-os kártyaszám ellenőrzés, ha ez jó -a bank megfelelően visszaigazolja- akkor lehet fizetni, majd ezt a kis összeget valamikor a Erste sztornózza.
Ezt akkor szokta a Paypal küldeni ha a kártya nincs a fiókhoz hozzárendelve.
Vagy vendég módban fizetsz a PayPal-n keresztül, nem a PayPal fiókba belépve.
Az tudod, hogy az Ersténél a kártyák napi vásárlási darabszám limitje 5 db, ha a fentiek szerint fizetsz, akkor az 2-nek számol a limitből.

[ Szerkesztve ]

(#26855) Meghivott válasza V/ (#26854) üzenetére


Meghivott
addikt

Ebay, bejelentkezes, termék kivalaszt, fizetési mód paypal, paypal bejelentkezes, kártya és cím adatok automatikusan kitöltve, fizetés gomb, aztán az említett hiba.
Már az első vásárlási kísérlet sem sikerül.
Kártya eddig ugyanígy hibátlanul működött.
Paypalon a kártya hozzá van rendelve.

[ Szerkesztve ]

(#26856) V/ válasza Meghivott (#26855) üzenetére


V/
Topikgazda

Böngésző felugró ablak engedélyezve és nincs valami adblock programod?
Ha kártya hozzá van adva jól, nem látsz kártyaadatot.
Kezdjük azzal, hogy az eBay és a PayPal fiókot összerendelted?
Erről beszélek:

[ Szerkesztve ]

(#26857) Meghivott válasza V/ (#26856) üzenetére


Meghivott
addikt

Össze.
Felugró tiltva, de eddig is így volt.
Lehet az AVGsafeprice lesz a gond a böngészőben...

[ Szerkesztve ]

(#26858) V/ válasza Meghivott (#26857) üzenetére


V/
Topikgazda

Én engedélyezem, mert szükséges a felugró ablak, hiába volt így, változott a rendszer. Bár Chrome-t alapból nem használok vásárlásra.

[ Szerkesztve ]

(#26859) mijos válasza V/ (#26850) üzenetére


mijos
senior tag

En korrekt vagyok es nem all szandekomban atverni senkit, de a vevo barmit kitalalhat. A masik furcsasag, hogy tobbet fizetne a termekert a posta miatt, de meg nem is mondtam semmit a szallitasi koltsegre. 650 dollaros termek, 800 dollart ajanlott. Megpanaszolna, tegyuk fel, hogy a termek megsem uj, bontott csomagolasu, en meg benyelnem a csokidildot.

" Hagyjál öcskös, most mindenki hagyjon! "

(#26860) Meghivott válasza V/ (#26858) üzenetére


Meghivott
addikt

Megcsináltam mindent, de így sem jó. Feladom. Nem Chrome amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#26861) V/ válasza mijos (#26859) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahhoz hogy visszakapja a pénzét reklamáció esetén vissza kell küldenie.
A rizikó sajnos benne van a netes, de bármely eladásban.

(#26862) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Kaptam most 2 utalást 40 eurot, és 11 eurot. A 40 eurot látom a paypal balance-be viszont a 11 euro csak a Completed-be van, a Paypal Balancen nem jelent meg mi a probléma?

The easy day was yesterday!

(#26863) V/ válasza tomrRRR (#26862) üzenetére


V/
Topikgazda

A 11-et milyen okból "utalták"? Pénzt küldtek csak úgy vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

(#26864) tomrRRR válasza V/ (#26863) üzenetére


tomrRRR
senior tag

40 euro egy termék és 11 euro egy másik termékért igen. De küldtem egy privát üzenetet.

The easy day was yesterday!

(#26865) Nooeca


Nooeca
senior tag

Ma jött meg a nyomkövetés a termékemhez amit 11.11-én rendeltem és lemaradt a többitől... ma úgy jött meg mint hogy tegnap vették át a csomagot kint. Azaz 20 napig ült a seggén :U :N

(#26866) han_lev


han_lev
senior tag

Üdv!
Ha hozzárendeltem egy kártyát a PayPal-hoz, de az a kártya nem annál a banknál van, amelyiknek a számlaszámát megadtam a visszafizetésekhez, az nem baj?

A bankszámla Erstés, a kártya K&H-s. Nem fog ez probélémát okozni? Gond nélkül elfogadta a hozzárendelést.

:F
:R

MI9 6/64

(#26867) V/ válasza han_lev (#26866) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a lényeg, hogy mindkettő a tied legyen, de a bankszámládra nem fogsz, csak magadtól pénzt kapni, mert nem a " visszafizetésekhez" szükséges.
Ha kártyával fizetsz, akkor a "visszafizetés" -refund- a kártyának a számlájára kerül vissza.
Ha a PayPal egyenlegedre kapnál valakitől pénz és azt nem akarod elvásárolni, akkor kerül szóba a hozzáadott bankszámla, mert akkor ki tudod az PP egyenlegről küldeni a pénzt arra.

(#26868) han_lev válasza V/ (#26867) üzenetére


han_lev
senior tag

:R :R :R
Értem.

MI9 6/64

(#26869) gg72


gg72
veterán

Nem értem. Áruért akarok fizetni angol fontban, de egyszerűen hiába állítom be azt az opciót, hogy a bankom konverzióját használja, ne a paypal saját, borzalmas árfolyamát, sehogy sem engedi, mindig visszaugrik saját árfolyamukra! Pedig korábban többször utaltam már így, ez most valami rendszerhiba lehet náluk?

[ Szerkesztve ]

(#26870) V/ válasza gg72 (#26869) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártyás fizetésnél működik, a pénzküldésnél ha kártya a fizetőeszköz sajnos péntek óta nem.
De nézd meg az Összefoglaló Tippek röviden-ben a javaslatot erre a hibára, talán segít.

[ Szerkesztve ]

(#26871) gg72 válasza V/ (#26870) üzenetére


gg72
veterán

Köszönöm. Igen, ez utóbbiról van szó (pénzküldésnél kártya a fizetőeszköz). Mindent kipróbáltam és sajnos nem működik, állandóan a saját konverzióját akarja használni. :(

Akkor is fent áll ez a hiba, ha megkérem az illetőt, hogy küldjön számlát és azt fizetném ki?

[ Szerkesztve ]

(#26872) V/ válasza gg72 (#26871) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem próbáltuk, de valószínű. Egyébként ha az eltárolt a banki váltás és nem használható, annak aki eddig jelezte nekik, hogy így mennyi a vesztesége, 10 $-t vagy 10 €-t jóváírtak neki kompenzációként. Te is megkapod szerintem.

(#26873) gg72 válasza V/ (#26872) üzenetére


gg72
veterán

" ha az eltárolt a banki váltás és nem használható": Ezt nem teljesen értem. :B

[ Szerkesztve ]

(#26874) V/ válasza gg72 (#26873) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ez van jelölve Bill me... és ennek ellenére nem vált, mert a rendszerben ők is látják, hogy ezt állítottad be:

Azt írod a PayPalnak-nak ezt adtad meg már régen és most nem hajlandó ennek megfelelően nem a PayPal váltással fizetni.

Ha a másik az alapbeállítás, akkor nem reklamálsz, mert a PayPal váltásra adtad az áldásod.

[ Szerkesztve ]

(#26875) gg72 válasza V/ (#26874) üzenetére


gg72
veterán

Kösz szépen. ;)

(#26876) V/ válasza gg72 (#26875) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is jeleztem ezt a hibát most, 2 hete használtam akkor működött. Belenyúltak az eBay miatt a konverziós részbe és azóta csak rosszabb lett.

(#26877) betyarr


betyarr
veterán

most az megengedhető,hogy megcsináltam a konverziós beállítást pár hónapja,de most látom,hogy a pp önkényesen megint a sajátját használja fizetésnél?ez azért mondjuk meg,elég szemét húzás.most nem akarom emlegetni azt a bizonyos népcsoportot,mert rám fogják,hogy utálom őket...
bocsi a kirohanásért,de már sokadjára történik :W :W
most nem elég nekik a vásárlás utáni díj?az is szép summa lehet :W

(#26878) V/ válasza betyarr (#26877) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehúzás, hibás a rendszer, olvass vissza egy keveset, vagy 2 hete ezzel foglalkozunk a topikban és a megoldás az Összefoglaló, Tippek röviden-ben található leírva.
De vedd úgy hogy nincs ilyen, hogy előre megadod a konvertálási beállítást, új-régi módszer van vásárláskor állítod át.
Tőled milyen díjat vonnak vásárlás után?
Eladóként van jutalékom, de ezt el is fogadtam. Vásárlóként nincs költségem.

[ Szerkesztve ]

(#26879) betyarr válasza V/ (#26878) üzenetére


betyarr
veterán

megoldás az Összefoglaló, Tippek röviden-ben található leírva.

igen,ez megvolt (nyilván már néhány vásárláson túl vagyok emelt váltással egészen mostanáig),de azt hittem,már megint önkényesen teszik ezt,mint régebben is.bár ez a hiba(?) is elég gyanús azért nekem,főleg így ünnepek előtt...de ne legyen igazam.

Tőled milyen díjat vonnak vásárlás után?

tőlem semmit.az eladótól vonják.

[ Szerkesztve ]

(#26880) Scytha


Scytha
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne, nem tudtam tájékozódni erről megfelelően:

Megtörtént a regisztráció, kártya, számla hozzárendelése a fiókhoz. Át is utaltam az unicredites számlára 400 ft-ot, meg is érkezett minden rendben.
Annyi lenne röviden a kérdésem, hogy ha feltöltenék 180 ezer ftot a számlára és utalnám egy paypalos "barátnak" akkor ennek lenne e költsége, van e valami limit, feltöltés, átutalás esetén? Mármint a paypal részéről. Látom, hogy 400 ft esetén 0 feet adott ki, de nem tudom ez nagyobb összegnél változik e?

A másik pedig, hogyha ez a "barát" külföldön megkapja a pénzt, akkor hogy tudja kivenni külföldi valutában? A kártyájára visszahívja a paypalről és a bank majd a megfelelő árfolyamon váltja neki?

[ Szerkesztve ]

(#26881) V/ válasza Scytha (#26880) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egyenlegről megy akkor nincs költsége. A fogadó félnek kártyát kell hozzűáadni és konfirmálni, ha a 180000 Ft-ot a bankszámlájára akarja küldeni (anélkül csak havi 21000 Ft-ot tud kimenteni), de egyébként ha vásárlásra költi, akkor nem.
Te bármilyen devizában küldheted, ő arra a PayPal egyenlegére kapja meg, ha a Currencies-k közt előre megadta.
Te feltöltesz forintot az egyenlegre elküldöd € vagy $ formában, akkor sem lesz költséged, küldéskor a PayPal átkonvertálja a balance konverziós árfolyamon. Aki kapja az devizát kap.

Itt egy példa, nincs annyi az egyenlegemen, ezért kártyáról szedi le és ennek lesz most díja.

[ Szerkesztve ]

(#26882) Scytha válasza V/ (#26881) üzenetére


Scytha
tag

Köszönöm a választ!

Igen azt láttam, hogy kártyáról utalás 3,4% + 90 ft-os költség. Én paypalon belül utalnék, de akkor jó, hogy nincs költsége.

Ez a "balance konverziós árfolyam" a középárfolyamnak felelne meg? És ha forintban küldöm el és ő váltja majd, akkor ő is ezen az árfolyamon tud hozzájutni a pénzéhez? Mert akkor végül is mindegy, hogy melyikünk vált pénznemet.

(#26883) V/ válasza Scytha (#26882) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ilyen, hogy középárfolyam.
Még banki viszonylatba sem használja a legtöbb bank.
Van vásárlási árfolyam ami a deviza eladásinak felel meg és van egyenleg feldolgozási árfolyam ami a banki devizavételinek felelne meg.
A te pénzedet a címzett devizába kapja meg, neki nincs semmi árfolyam.

Ott a képen a minta, ha kerek összeget akarsz neki küldeni akkor annyit írsz be a Recipient receives-hez és a máik oldalon kiírja, hogy ez mennyi forint.
Ha van költség akkor neked a You'll Pay összesítőben lévő pénz mennyiséggel kel az egyenlegen rendelkezni.
tehát ha 559,20 EUR-t akarsz küldeni, akkor 190057 HUF kell hogy legyen elérhető adott pillanatban.
Értelemszerűen itt a kártyáról történő fizetés miatt van a 10057 Ft költség

[ Szerkesztve ]

(#26884) Z()L3


Z()L3
tag

Sziasztok !
Szeretnék PayPal-al fizetni valahol egy szolgáltatásért (Spotify) és azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez feltétlenül szükséges bankkártya/bankszámla hozzárendelés ? Ahogy az összefoglalóban olvasom, magához a regisztrációhoz nem kell, és utána ?
Ha esetleg működik, hogyan ? Ha valakinek a bankszámlájára akarok pénzt befizetni, akkor bemegyek egy olyan bankba, ahol az ő számlája van, és azonnal a számlán van a pénz. Valami hasonló PayPal esetében nincs véletlenül ?

Válaszotokat előre is köszönöm !

(#26885) V/ válasza Z()L3 (#26884) üzenetére


V/
Topikgazda

A Spotify emlékeim szerint a PayPal-os fizetést kártyáról várja, meg kellene nézni náluk a fizetési szabályt.
A PayPal-on van egy egyenleged, azt banki utalással feltöltöd és azután tudsz fizetni PayPal-l.
Ha nincs bankszámlád, akkor a saját nevedben a saját PayPal egyenlegedre egy Unicredit fiókban befizethetsz pénzt pénztári befizetéssel, utalással.
Másik PayPal fiókról is küldhetnek a tiedre pénzt és akkor azt el tudod költeni.

[ Szerkesztve ]

(#26886) kircipeti


kircipeti
senior tag

Sziasztok!

A Paypal-nál hol kell megreklamálni azt, ha nem jól váltották át az ebay-es vásárlásomnál az euro-t? Pedig be volt állítva rendesen, hogy a bank váltsa azt.

(#26887) V/ válasza kircipeti (#26886) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor láttad kiírva a konverziós szöveget, akkor kellett volna át állítani már 3 hete nem működik -hibás-, hogy a régebben megadott és eltárolt konverziós beállítás átveszi fizetéskor. Csak fizetéskor átállítva használható.
Javítják. De te meg tudod oldani.
Már az Összefoglalóban Tippek röviden-be beírva.
Néhány bejegyzést visszaolvasva láthatod, hogy ez volt a téma.
Üzenő fal, kártya konverziós probléma.

[ Szerkesztve ]

(#26888) kircipeti válasza V/ (#26887) üzenetére


kircipeti
senior tag

Köszi! Visszaolvastam, meg láttam, hogy mi a megoldás, sajnos ezt nem olvastam, amikor fizettem.

A kérdés az lenne, hogy a paypal-nál hol tudom ezt megreklamálni?

(#26889) V/ válasza kircipeti (#26888) üzenetére


V/
Topikgazda

Megtudod, mint írtam az üzenőfalon, kompenzálták aki jelezte, eddig.

[ Szerkesztve ]

(#26890) han_lev válasza V/ (#26887) üzenetére


han_lev
senior tag

Tegnap vásároltam, és sikerült fizetéskor beállítanom. :C

Először megíjedtem, mert a webshop oldaláról a bejelentkezés után rögtön fizetésre ugrott. :U
Ott meg írta (alul kis betükkel) hogy valami íszonyú (na nem annyira nagy) árfolamon (valami 328.9 ft/$) akarja váltani. :Y
Kicsi kis kattingatás... aztán sikerült neki beadni, hogy a bankom váltsa, a Paypal meg dollárba írta sz összeget.

A bank meg az sms-em szerinti levonást középárfolyamon (295) váltotta.
Úgyhogy.. így :K :K
:R :R

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#26891) Old_school


Old_school
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Van egy működő, bejáratott, régóta használt E-bay és Paypal accountom.

Régebben (értsd : pár hónappal ezelőttig) minden rendben ment.
Fel tudtam tölteni a Paypal account-ot Ft-al és azzal tudtam fizetni E-bay en.

Most azonban, amikor a "purchase" részhez érek és kiválasztom a "pay with Paypal"-t, egyszerűen nem enged pénzt levonni direkt az account-ról, hanem minden áron szeretné, hogy a Paypal-hoz hozzárendeljek egy hitel / bankkártya adatot.

Ez valami új dolog náluk és csak valami biztonsági dolog, vagy ténylegesen kártyáról szeretne pénzt levonni (a feltöltött számla helyett) ?

Próbáltam megoldást keresni, de sehol nem ír senki semmit arról, hogy ez így változott volna!

Tisztelettel :R : Old

A sagittis Hungarorum libera nos domine!

(#26892) V/ válasza Old_school (#26891) üzenetére


V/
Topikgazda

egyszerűen nem enged pénzt levonni direkt az account-ról, hanem minden áron szeretné, hogy a Paypal-hoz hozzárendeljek egy hitel / bankkártya adatot.

Melyik balancen van pénzed?
Mert csak akkor szedi le róla, ha az a primary, alapértelmezett és abban van a vételár.
Ha most forint az alapértelmezett és van rajta forint (de a többi devizára is vonatkozik), ha kevesebb mint amiben kerül a dolog, akkor kártyáról egészítené ki és ezért kér kártyát.
Mennyibe kerül amit venni akarsz?

Itt jelölheted , hogy melyik legyen.

Nem változott ez a rész évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#26893) Primary92


Primary92
senior tag

Be lehet állítani azt, hogy a refundolt pénzt ne küldje a számlámra, hanem maradjuk a PayPal-on?

(#26894) V/ válasza Primary92 (#26893) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ilyen beállítás, mint ahogy az Összefoglalóban is írom: A visszatérítés - refund - ahonnan indult a pénz, oda fog visszakerülni. Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára.
Ha változik akkor nem ez lesz leírva.

[ Szerkesztve ]

(#26895) Primary92 válasza V/ (#26894) üzenetére


Primary92
senior tag

Átfutottam, de elkerülte a figyelmem. :R :R :W

(#26896) V/


V/
Topikgazda

Lassan, de javítják a hibákat, a pénzküldési menü ikonjai most már jó feliratokat tartalmaznak.

[ Szerkesztve ]

(#26897) han_lev válasza V/ (#26894) üzenetére


han_lev
senior tag

Bocsi, de lehet egy bugyuta kérdésem?:

Ha bankszámla és a kártya nem ugyanaz a bank (másik banknál vezetett számlámhoz rendelt kártya), akkor egy esetleges kártyás vásárlásnál a redfund a kártyára fog viszamenni, vagy a beállított banszámlára a másik bankhoz?
:R :R

MI9 6/64

(#26898) V/ válasza han_lev (#26897) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar regisztrációnál nincs összefüggés a kártya használat és a bankszámla közt.
Kártyával és a PP egyenleggel vásárolsz, a bankszámlára meg az egyenlegen lévő pénzt tudod kiküldeni.
Van egy bankszámlád X banknál, ahhoz kaptál egy X banki kártyát.
Vagy Y banknál számlád és majd arra küldesz pénzt ha kapsz valakitől a PayPal egyenlegedre.
X I= Y
Te bonyolítottad meg, hogy két banknál is van számlád és mindkettőt akarod használni a PayPal-n a két különböző opciónál.
De azt gondolom, hogy 3 hsz-l feljebb egyértelmű amit leírtam, idéztem, az aláhúzott szövegrész.
Ehhez a kérdésedhez: akkor egy esetleges kártyás vásárlásnál a redfund a kártyára fog viszamenni, vagy a beállított banszámlára a másik bankhoz?

[ Szerkesztve ]

(#26899) han_lev válasza V/ (#26898) üzenetére


han_lev
senior tag

Tiszta sor.
Köszi!
:R

MI9 6/64

(#26900) spae


spae
aktív tag

Üdv.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a PayPal elfogadja-e az OTP-s webkártyát? Már próbálgatom egy ideje, de sehogy sem tudom megoldani!?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.