Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) baandii válasza V/ (#26150) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a segítséget. természetesen az ebay-en is jeleztem a problémát de ott nem történt érdemben semmi ezért gondoltam, hogy paypal-on is jelzem a gondot...

(#26152) KFORboy


KFORboy
senior tag

Halihó... technikai segítségre volna szükségem.

Valamivel több mint egy hónapja vásároltam e-bay -en, de kártyával (bankkártya név, száma, hátulján 3 secu. szám).

Refundolnom kellett mert semmi nem érkezett.
Eladó Refundott jóváhagyta és e-bay-en azt látom státusznak, hogy már kész (Your return is complete)
return detailsnél azt írja, hogy Paypal tranzakció volt és referencia számot is kaptam, ami tovább irányít engem a paypalra, mail címmel és egy próbálkozás után be is tudtam jelentkezni de mindezek után ott nem látom semmi nyomát a pénzemnek vagy függőben lévő tranzakciót.

Igazából azt se tudtam, hogy van paypal-om, valamikor még 2012-ben regisztráltam be a fiok adatai alapján.

Nem lehet, hogy az Ebay létrehoz egy ideiglenes paypal fiókot az ilyen vásárlásoknál azoknak akiknek nincs és azon van a pénzem, csak valami összekutyulódott és erre a számlára irányít engem a rendszer?

:F

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#26153) V/ válasza KFORboy (#26152) üzenetére


V/
Topikgazda

1. Nem hoz létre. 2012-ben a PayPal volt az alap fizető eszköz, így valszeg akkor hoztad létre. (Főleg nem hoz létre, mivel tavaly külön vált a két cég)
2. Mivel kártyával fizettél és vendégként ugyan a PayPal felületen, de ez a vásárlás nem kerül be a PayPal vásárlási történetbe, ezért nem látod ott.
3. A kártyás fizetések esetén a refund megy a kártyádhoz tartozó bankszámládra, a Your return is complete dátumától banktól függően, de 4-6 munkanap és a számládon lesz a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#26154) KFORboy válasza V/ (#26153) üzenetére


KFORboy
senior tag

Oké, sejtettem, hogy ez lesz... csak annyi verziót és olyan bibliai méretben írhattam volna... hogy elolvasni nem fogja senki, nem hogy válaszolni :"D

Kösz ! Akkor tehát várnom kell...

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#26155) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Külföldi oldalon szeretnék fizetni (euro). Jelenleg belföldi forint számlám van csak, az megoldható, hogy a Pay Palre küldök valahogyan eurót?

(#26156) V/ válasza HaZsolt (#26155) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem, ha van PayPal fiókod, akkor forintot utalva az PP egyenlegre, vagy kártyát hozzárendelve a fiókhoz, bármely devizában tudsz fizetni. Ez a lényege.

[ Szerkesztve ]

(#26157) cidalain


cidalain
veterán

tegnap vásároltam ebayen, a termék vételára 1 Ausztrál Dollár volt.
ez ebay szerint ez kb 215 forint. paypalnél nálam banki váltás van beállítva.
a fizetés rendben ment, a végösszeg 1 AU dollár volt.
azonban a számlámról csak 1 HUF levonás történt (a banki egyenlegem is megerősíti ezt, hogy csak 1 forint van zárolva az adott tranzakcióhoz - PP egyenlegnél persze -1.00 AUD van)

a termék ma reggelre shipped státuszba került (tehát az eladó annyit kapott, amennyi az áru volt).
nyilvánvaló hogy a PP rontott el valamit. van e valami teendő, kopogtatnak e nálam majd a maradék pár forintért, vagy mi ilyenkor az ügymenet?

félreértés ne essék, nem hülye vagyok, hogy problémázok azon hogy kevesebbet vontak le, de azért 200 Ft-ért nem akarok későbbi huzavonát, meg ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#26158) musical82


musical82
újonc

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni esetleg?
E-bay-ről rendeltem, de nem érkezett meg , és visszautalták a pénzt a paypal-ra Viszont időközben lejárt a bankkártyám ( OTP) és regisztráltam az újat, a régit töröltem, de az eladó a régire utalta a pénzt. Ilyenkor mi a teendő? Sem a paypal egyenlegen, sem az otp-s kivonatomon nincsen az összeg.
Köszi előre is a segítséget!

(#26159) V/ válasza cidalain (#26157) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd a zárolás feloldása után nézd meg az egyenleged.

(#26160) V/ válasza musical82 (#26158) üzenetére


V/
Topikgazda

Dátumok jók lett volna. A PayPal bejövő tranzakciónál látod a Refunded to szövegnél a kártyát?
A kártyaszámod is változott az újjal?

[ Szerkesztve ]

(#26161) musical82 válasza V/ (#26160) üzenetére


musical82
újonc

Igen, látom a régi kártya számának a végét. Nem, csak a kártyám változott, ezért nem is értem. Mindegy, írtam nekik, remélem kiderül, hogy hova keveredett el, vagy csak az OTP ilyen lassú.

(#26162) V/ válasza musical82 (#26161) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal történetben látható refund dátumától 3-4 munkanap. Ha az letelt és nincs a számládon, akkor a PayPal refund bejegyzés oldala, az eredeti vásárlás PayPal oldala kinyomtatva, besétálsz egy OTP fiókba és megkéred hogy az el nem számolt bejövő deviza utalásoknál keressék meg és könyveljék le a számládra. A nem könyvelhető tételek 30 napig vannak ezen a számlán.

[ Szerkesztve ]

(#26163) HaZsolt válasza V/ (#26156) üzenetére


HaZsolt
őstag

Egyetlen vásárlás miatt érdemes Pay Pal fiókot létrehozni? Csak 300 Euro értékű dolgot vásárolnék. Bármelyik devizában tudnék fizetni, de tudtommal nagyon gyengén váltja. Hogyan tudom a legolcsóbban megúszni az átváltást? Kártyás vásárlás, Pay Pal, devizaszámláról történő vásárlás, esetleg más?

(#26164) V/ válasza HaZsolt (#26163) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahol vásárolni akarsz ott milyen fizetési lehetőségek vannak? Attól is függ.
Ha van neki PayPal fiókja:
Nem kell neked PayPal fiók, az eladó küld egy pénzbekérőt a PayPal-n keresztül, a benne lévő linken keresztül a PayPal vendég fizetés felületen a kártyáddal fizetsz, a konverziót a bankod végzi és ennyi.
Neked is van vásárlói védelmed, neki is van eladói védelme.
Ezt az eladó a PayPal fiókjának menüjében a Request payments-el, - pénz bekérés PayPal fiókkal nem rendelkezőtől- tudja megtenni a képen a 3.

[ Szerkesztve ]

(#26165) musical82 válasza V/ (#26162) üzenetére


musical82
újonc

Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#26166) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Úgy tudtam, ha van a paypalon balance akkor ingyenes a küldés. Egyszer küldtem kártyáról 7000et ott 328at levont, egyszer küldtem paypal balanceról 328at ott 101et levont, miért van ez?

(#26167) V/ válasza PainKiller13 (#26166) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól tudtad, ha van az egyenlegeden pénz és azt küldöd másik PayPal fiókra az ingyenes.
Csak egyenlegről egyenlegre ingyenes, ha kártya az induló, az nem ingyenes, ki is van írva.
A másik esetben miként küldted?
Azért van, mert a felhasználási feltétele szerint van díj.

De az Összefoglalóban van róla anyag.

[ Szerkesztve ]

(#26168) PainKiller13 válasza V/ (#26167) üzenetére


PainKiller13
őstag

A másodiknál, a 328ftnál az egyenlegről küldtem, viszont az dollárban van nálam, lehetséges, hogy emiatt vont le? Itt paypal egyenlegről paypalra ment.

(#26169) V/ válasza PainKiller13 (#26168) üzenetére


V/
Topikgazda

A küldés kinek ment? mert a $-os egyenlegről forintosra sincs fee, csak az árfolyamban beszámolt költség, ha barát, családtag a küldés célja. Az 5 hsz-el feljebb képen és az első nem sötétkék keretes ikon.

[ Szerkesztve ]

(#26170) PainKiller13 válasza V/ (#26169) üzenetére


PainKiller13
őstag

A franc akkor itt lehetett a gond :/

Ezt lehet refundolni? Utána meg újraküldeném.

[ Szerkesztve ]

(#26171) V/ válasza PainKiller13 (#26170) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel vásárlásra ment az visszakérhető, visszaküldhető. Akinek küldted a bejövő pénznél kattintson a Refund this payment linkre

[ Szerkesztve ]

(#26172) V/


V/
Topikgazda

Ha valaki a pénz küldésnél ezt a régi ikon sort látná, ne ijedjen meg, az első amin a felirat ez:
Send payments for goods or Services az a barátnak, családtagnak való küldés a Send money to friends and family

Majd rájönnek a hibára előbb-utóbb.

Ez a jó:

[ Szerkesztve ]

(#26173) Hódító Hód


Hódító Hód
csendes tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni. A PayPal fiókomon van egyenleg (néhány euro), viszont amikor vásárolok, ezt az összeget nem vonja le automatikusan, hanem a bankkártyámról fizetteti a teljes vételárat. Nemrég lecseréltem a Visa kártyámat Masterre, ezzel nincs is gond, de a walleten szereplő összeget minden vásárlásnál figyelmen kívül hagyja, közvetlenül vásárlás előtt meg nem kérdez semmit ezzel kapcsolatban. Ez a probléma csak pár hete, a bankkártya csere kapcsán merült fel, a Visa-val nem volt ilyen problémám. A választ előre is köszönöm.

(#26174) V/ válasza Hódító Hód (#26173) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha €-ban kell fizetni akkor sem vonja le?

(#26175) Hódító Hód válasza V/ (#26174) üzenetére


Hódító Hód
csendes tag

Sajna nem

(#26176) V/ válasza Hódító Hód (#26175) üzenetére


V/
Topikgazda

Hm, érdekes van egy 15 €-os cucc, az egyenlegeden van 5 € akkor a 10-nek megfelelő €-t szedi le kártyáról
Ez nem változott. De mondjuk ha az €-ot teszed meg elsődlegesnek, akkor sem lehetséges?
Közben csak eszembe jutott, ha kártyacseréd volt akkor a konverziót ahhoz ne felejtsd el újra beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#26177) Hódító Hód válasza V/ (#26176) üzenetére


Hódító Hód
csendes tag

Most beállítottam a currency-t €-ra, remélem csak ez volt a baja, legközelebbi vásárlásnál le fogom csekkolni. Köszi szépen a tippet. Amúgy ez vmi új fícsör a Paypalnál, mert eddig nem kellett ilyennel szórakozni?

(#26178) V/ válasza Hódító Hód (#26177) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt ehhez is képem, most találtam meg, de egyértelmű: € esetén is.

Szerintem nem új dolog.

[ Szerkesztve ]

(#26179) Hódító Hód válasza V/ (#26178) üzenetére


Hódító Hód
csendes tag

Na igen, ezt az opciót nem mutatta nekem egyáltalán, mármint az aktuális balance-ot, csak a kártyát.

(#26180) V/ válasza Hódító Hód (#26179) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez mostanában volt, de az biztos hogy nem volt pénz a forint balance-n és csak ez a 23 penny a £-on, így ezt fel kellett adnia.

[ Szerkesztve ]

(#26181) Hódító Hód válasza V/ (#26180) üzenetére


Hódító Hód
csendes tag

Most csináltam egy próbavásárlást, és frankón mutatja a balance-ot is, úgyhogy nagy-nagy köszönet érte :R

(#26182) Djuree


Djuree
félisten

srácok ahhoz mit és hogy kell csinálnom h az eladás után megkapjam a pénzt hamarabb ne kelljen várnom 10+ napot? van ehhez vmi segédlet? mert nem értem.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26183) Met válasza Djuree (#26182) üzenetére


Met
nagyúr

A vásárlói védelem miatt nem juthatsz előbb a pénzedhez.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#26184) V/ válasza Djuree (#26182) üzenetére


V/
Topikgazda

Sok eladás folyamatosan vevő reklamáció nélkül. De nem 21 nap?

(#26185) Djuree válasza V/ (#26184) üzenetére


Djuree
félisten

de 21, rosszul emlékeztem.
csak ez nagyon nem jó h ennyit kell várnom. nem értem miért. eleve 21 napnál több egy nemzetközi postázás általában. akkor meg úgyis mindegy mert már nálam a pénz. :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#26186) cidalain válasza V/ (#26159) üzenetére


cidalain
veterán

igen, zárolás feloldása után a tényleges levonás 213 Ft lett, akkor így minden ok. köszi a segítséget.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#26187) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok,
az imént belefutottam a következőbe:
0,47 eur-t akartam küldeni Barátnak, de a Folytatás gomb nem volt aktív, csak ha 1 eur-ig emeltem az összeget. Saját valutát beállítva is ugyanez volt a helyzet.
Lemaradtam valamiről? lett minimum küldhető összeg ??? nem hinném...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#26188) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!
Visszakaptam egy termékárának 80%át pp számlára. A következő vásárlásnál ezt fogja felhasználni? Vagy vissza kéne utaltatnom a számlámra?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26189) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Már sokadik napja nem elérhető a mailbox.hu, és meguntam ezt, sajnos a Paypal fiókom is mailbox-os. Hogy tudok másik e-mail címet rendelni , hogy avval tudjak bejelentkezni? Sajnos nem találtam leírást, illetve amit olvasgattam, az a régi felületre volt igaz.

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#26190) V/ válasza Unteroff (#26189) üzenetére


V/
Topikgazda

Új e-mail cím, új fiók.

(#26191) V/ válasza pocokxx (#26188) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, felhasználja ha abban a devizában fizetsz amin van. Ha szükséged van rá, akkor Withdrawe-al küld ki a bankszámládra.

(#26192) Unteroff válasza V/ (#26190) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Akkor csak deaktiválni/törölni tudom, és új paypal fiókhoz meg a "régi" bankkártyámat hozzárendelni?

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#26193) V/ válasza Unteroff (#26192) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de mielőtt lezárod a régit, törölj kártyát, bankszámlát és ne legyen az egyenlegen semmi és függőben lévő, még nem jött meg vásárlásod és mentsd le a vásárlási történetet.

[ Szerkesztve ]

(#26194) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!
Segítségetekre van szükségem. Havernak utaltam bankszámláról paypal számlájára, de későn jöttünk rá hogy nem lehet ilyet...a pénz elment a számlámról de ő nem kapta meg. Mit lehet tenni??

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#26195) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,
Egy requestet akarok teljesíteni úgy, hogy részben a paypal egyenleggel fizessek, részben bankkártyáról.
Sajnos nem találom, hogy ehhez milyen opciót kell választani. Tud valaki segíteni?

(#26196) Onlány


Onlány
tag

Sziasztok! Sajnos ebay-ről nem érkezett meg a rendelt termék ezért visszafizették az árát amit látok is a paypal számlán. Időközben új bankkártyám lett mert az AXA bank megszűnt és ahogy nézem ehhez a régi kártyához tartozó bankszámlára (ami már nem él) küldték el a pénzt. Ilyenkor mit lehet tenni? Köszönöm előre is a választ. Az új bankkártyámat regisztráltam már a paypal -on.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#26197) Blackhole13 válasza Blackhole13 (#26195) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Megoldódott, más valutában volt.

(#26198) V/ válasza Onlány (#26196) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak egy kicsit kellett volna visszaolvasni, OTP volt a hsz-ben de nálad is jó lesz a megoldás

(#26199) V/ válasza mediumgecso (#26194) üzenetére


V/
Topikgazda

Vissza fogják küldeni 15 napon belül.

(#26200) ripla


ripla
őstag

kora délután óta próbálok bankkártyát hozzárendelni a paypalomhoz, de folyamatosan azt írja, hogy nem tudja végrehajtani, próbálkozzak később.
erste bankos visa kártyáról van szó, vásárlások során mindenhol tudok vele fizetni. mi lehet a baj?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.