Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Lune válasza V/ (#25344) üzenetére


Lune
tag

Át akarok menni másikba, mert nálunk ez a bank egy katasztrófa mostanában, ami az ügyintézés gyorsaságát illeti. Alig van alkalmazott és lassított felvétel az egész, csak ugye kell egy szabadnap, amikor bemegyek és végre mindent megszüntetek, ahhoz meg szabadságra kell menni. Hamarosan váltok, akkor már lesz netbank, de most nincs és emiatt morgok... :(

(#25352) artiny


artiny
őstag

Helo
hogyan kuldjek 4€ el valakinek....chrome alatt nem tudok beirni egy normalis osszeget, most a , (vesszo) mit jelent itt ?!? 0,04 centet kuldok vagy 4€ ? Ha a fooldalra megyek akkor a penzem 41,25 € kent irja

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#25353) c9fazatt


c9fazatt
újonc

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy egy 100.000 Ft alatti cuccot (gitárt) akartam eladni NEM eBay-en. Hirdettem, erre valaki rám írt e-mailben, hogy érdekelné és mindenképp PayPal-on keresztül fizetne, ELŐRE.
A kérdésem az lenne, hogy eddig mindig csak fizettem PayPal-lal, szóval tud-e esetleg az illető valahogy átverni, (refundolni, amikor már elment a csomag), vagy mire figyeljek, mik a buktatók jelen esetben. Külföldiről van szó, így eléggé nem mindegy hogy megérkezik-e a pénz, vagy sem.

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#25354) V/ válasza artiny (#25352) üzenetére


V/
Topikgazda

Elkezded írni 4

majd 0

majd 0

Ez a végeredmény :C ezután Continue

[ Szerkesztve ]

(#25355) artiny válasza V/ (#25354) üzenetére


artiny
őstag

sikerult :)) :B koszi

(#25356) V/ válasza c9fazatt (#25353) üzenetére


V/
Topikgazda

Paypal-l előre fizetünk és utána kapjuk meg az árut, ez mindig így van.
Ugyanúgy tud átverni, ahogy a vásárlók az eladókat.
Elküldi a pénzt és mivel vásárlásról van szó, mert nem hiszem hogy barát ismerős küldést választ amikor nincs vásárlói védelem, természetesen reklamálhat.

Ha elmegy a csomag nincs refundolás, csak ha átveszi.

Jelezhet nem engedélyezett tranzakciót, ezt nem tudja megvédeni ha egyenlegről fizetett. Kérni kell a banki tranzakció igazolás elküldését e-mailben, ha elküldte, akkor ő kezdeményezte a tranzakciót, így ez kilőve.

Ha átveszi, élhet kifogással a nem megfelelő minőség miatt.- Pontos állapot leírás, fényképek és leírni nincs garancia, visszavétel. Ha ezt elfogadja mehet ahova akar.

Mivel úgy küldöd el, hogy igazolt legyen az átvétel, így az kilőve, hogy megkapja és azt jelzi, hogy nem érkezett meg.

így eléggé nem mindegy hogy megérkezik-e a pénz, vagy sem.
A pénz megérkezése után szoktuk elküldeni a megvett terméket.

[ Szerkesztve ]

(#25357) c9fazatt válasza V/ (#25356) üzenetére


c9fazatt
újonc

Köszönöm szépen!

(#25358) DoItYourself válasza Bash (#1580) üzenetére


DoItYourself
addikt

Sziasztok,

létezik az, hogy a PP olcsóbban vált USD-t mint az MNB napi árfolyama (275,22) ? Beütöttem a PP Currency converter-be $9.15 és ezt kalkulálta: 2,447 HUF PayPal exchange rate: 1 USD = 267.498 HUF
Épp most akartam átállítani a Conversion Options-t, de elbizonytalanodtam.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25359) V/ válasza DoItYourself (#25358) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyik bank sem az általad írt árfolyammal számol, melyik a bankod és megmondom az aktuális elszámolási árfolyamot.
De valami elnéztél a 9,15 $ = 2620 HUF.
Nekem az Erste Bank a Visa kártyára 9.15 $ = 2524.31 Forint számol.

[ Szerkesztve ]

(#25360) V/ válasza V/ (#25359) üzenetére


V/
Topikgazda

Megmaradt a banki konverzió kedvezőbb árfolyam 10,46 Ft-al kevesebb mint a Paypal árfolyam. Nem kell elbizonytalanodni.

(#25361) V/


V/
Topikgazda

Megint adathalász e-mail, ne dőljön be senki.

Egyik innen jön:
PayPal noreply@solera.cyberneticos.net
We've Iimited access to your PayPaI account

a másik innen jön:
PayPal.com <mail@ledific.com>
We've Iimited access to your PayPaI account

Ezek nem Paypal e-mail címek és a levél formátuma sem Paypal-s.
Ha ilyet kaptok törlés előtt továbbítsátok a Paypal erre az címére: spoof@paypal.com
Tudjanak ők is róla.

[ Szerkesztve ]

(#25362) cidalain


cidalain
veterán

Munkatársam szeretne PP fiókot. Vagyis az már meg is van, de nem tudjuk a kártyáját linkelni a fiókhoz.
K&H Maestro kártyája van.

A kártyahozzáadás oldalon a legördülőből kiválasztjuk a Maestrot, beírjuk ami kell, és ez a hibaüzenet jön:
We’re sorry, this card can’t be added to additional PayPal accounts. Please add a different card.

Olvasom, hogy van probléma néhány vásárlással Maestro esetén, de attól függetlenül hozzáadni tudni kellene nem? Teendő? Vagy cserélje le a kártyáját VISA-ra mondjuk?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#25363) V/ válasza cidalain (#25362) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez kártya szám nincs, nem volt másik fiókhoz vagy ehhez már hozzáadva?
Próbáljátok meg a klasszikus menüben -elérési link az Összefoglalóban- hozzáadni.

(#25364) cidalain válasza V/ (#25363) üzenetére


cidalain
veterán

nem ment ott sem.
nem lett hozzáadva másik fiókhoz. ehhez lett már próbálva korábban is (fél éve), akkor sem ment, és hagyta a francba. most estünk neki újból.
akkor marad a kártyacsere? vagy írni lehet valami supportnak?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#25365) ANOka válasza cidalain (#25364) üzenetére


ANOka
őstag

Milyen kártyája van? Dombornyomott? Van a hátoldalán CVV kód?

(#25366) V/ válasza cidalain (#25364) üzenetére


V/
Topikgazda

Megjegyzi az adott fiókhoz hozzáadott kártyát, ha félévvel ezelőtt a kártyaszám ellenőrzés megvolt, akkor hozzárendelődött az adatbázisban.
Igen, írjatok az ügyfélszolgálatnak az üzenő falon, hogy az ilyen (utolsó 4 számjegy) végződésű szeretné hozzárendelni de az alábbi -idézet- hibaüzenet jön.
Help & Contact
Message Center
Create new message
Topic: Bank Account/Credit Card
Sub-topic: Credit Card/Debit Card - Add/Remove/Edit

[ Szerkesztve ]

(#25367) V/ válasza ANOka (#25365) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit a magyar bankok kiadnak az mind használható a Paypal-n, már mese a dombor nyomott téma.
A Maestro használható bel- és külföldön fizetésre és neki az van.
Abban igazad van, hogy rá kell kérdezni, hogy elektronikus környezetben használható, de én mostanában nem találkoztam olyan kártyával aminek ne lenne meg a 3 jegyű CSC, CVV kód. Egyébként nem kérdezték volna meg a dolgot, mert az adatbeviteli képernyőn egyértelmű a helye, ha nem lenne meg, akkor arra kérdeztek volna rá, hogy oda mit kell írni.

[ Szerkesztve ]

(#25368) cidalain válasza V/ (#25367) üzenetére


cidalain
veterán

tökélketes a következtetés.
ok írunk a supportnak, köszi.
:R

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#25369) V/


V/
Topikgazda

Megint adathalász, nyilván nagyon beindultak, de ez a paraszt egy magyarnak tűnő e-mail címet ír küldőnek

Kamu, ne lépj be a linken.

PayPal.com <noreply@vidg.hu> PayPal - Account Temporarily Disabled
Egyébként egy Paypal kamu belépési oldal jelenik meg ezen az oldalon:
https://update.account.secure.login.genesisoakbuildings.co.uk/

Az igazi a 2. oldal és nincsenek alul linkek.

[ Szerkesztve ]

(#25370) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

Kérdezni szeretnék egy olyat, hogy ha kb. évente járok ki külföldre egy rokonomhoz, kint élek 6-8 hónapot, akkor pl. most itthonról, magyar ip. címről tudok-e nyitni egy euró alapú paypal számlát.

Kérnek-e pl. a németek valami cím igazolást vagy ilyesmit...

Hogy működik ez?

(#25371) V/ válasza Suineg (#25370) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nem figyeli az ip címet amit most már általában dinamikusan kapunk és változik akár Nigériait is csinálhatsz.
Ha van német címed, akkor választhatod a kezdésnél Nationality-nál Németországot és lesz € alapú fiókod.
Most nem kérnek, de a fiók ellenőrzések esetén valamikor igazolnod kell a lakcímet, ha nincs gondod a fiókkal esetleg ez csak hosszabb idő múlva (1-2 év) szükséges.
Viszont az itthoni bankkártyádat amit a magyarhoz adtál meg azt nem lehet hozzárendelni, egy kártya egy fiók elv.

(#25372) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok! korábban lejárt bankkártya miatt újat regisztráltam,de a régit nem töröltem.
Ma kaptam egy Ebay-es refund-ot,de a régi kártyaszámra küldte el,amit persze nem kaptam meg. Mit lehet ilyenkor tenni? :F

(#25373) DoItYourself válasza V/ (#25359) üzenetére


DoItYourself
addikt

Tudom, h nem az MNB árfolyamon számol, hanem eladási árfolyamon, ami az MNB középárfolyam fölött van, ha jól sejtem. Este egyszerűbbnek tűnt a kincstári oldalon ránézni az árfolyamra, mint a K&H-nál keresgetni.
Egyébként K&H forint számla, Maestro kártya.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25374) Suineg válasza V/ (#25371) üzenetére


Suineg
senior tag

Ha van egy magyar kártyám amivel még nem vásároltam paypalon keresztül, illetve van usa debit card(payoneer) akkor ezek használhatóak?
Annyi lenne a végcél, hogy unicredites euro devizaszámlára kikérhessem az eurot, a paypal konvertálása nélkül.
Működhetne?

(#25375) V/ válasza Suineg (#25374) üzenetére


V/
Topikgazda

hogy unicredites euro devizaszámlára kikérhessem az eurot
Ez a számla német?
Ha nem adsz hozzá bankkártyát, akkor is küldhetsz ki pénzt az egyenlegről, csak akkor van havi limit, nem tudom, hogy a német fióknál mennyi €, a magyarnál havi 21000 Ft.
Ha megközelíted a pénzforgalomban a 2500 €-ot vagy átlépnéd, akkor viszont igazolnod kell magad a pénzmosási törvény (EU-s) előírásai miatt, és akkor a lakcímet egy nevedre szóló közüzemi számlával kellene igazolni.
Azt hogy forintos kártyát hozzáadni a német PP fiókhoz lehet-e korlátozás nélkül, én nem tudom, de van itt fórumtárs aki ha erre téved tud rá válaszolni, mondjuk ha beírod a kártya adatokat és nem lehet, akkor úgyis dob hibaüzenetet, pénzt nem von le érte.

[ Szerkesztve ]

(#25376) Suineg válasza V/ (#25375) üzenetére


Suineg
senior tag

Az unicredites számla deviza számla vagyis magyar banknál vezetett euro számla. Ez bevihető németeknél vajon?

(#25377) wentworth


wentworth
tag

Sziasztok!

Regisztráltam egy új accountot, hozzáadtam volna a kártyát, de azt irja: This card is not accepted. Please use a different card.

A kártyával már fizettem máskor is máshol, csak paypalon nem.

Vi10 32G Q32G221510...

(#25378) V/ válasza Suineg (#25376) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem, mert a számlaszám eleje adja a bankot országnak megfelelően.
Ezt kéri egyébként a regisztráció után rögtön:

(#25379) V/ válasza wentworth (#25377) üzenetére


V/
Topikgazda

Mégis milyen a kártya típusa?
Volt rajta legalább 800 Ft-nyi összeg?
Próbáld meg holnap, ha nem megy lásd 11 hsz-el feljebb

[ Szerkesztve ]

(#25380) BRIKLY válasza BRIKLY (#25372) üzenetére


BRIKLY
veterán

:F

(#25381) V/ válasza BRIKLY (#25380) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem küldik kártyaszámra, az a kártya a folyószámládhoz tartozik, ezért számlára megy a pénz.
Nem egészen úgy kell érteni a kártyaszámot az értesítőben.
Mivel 8-án jött az értesítés és a bankszámlán 3-4 nap amíg megjelenik normál esetben is, az még hátra van.
Ha 14-én nincs a számládon jóváírva, besétálsz hozzájuk, viszed kinyomtatva a vásárlási és a visszatérítési tranzakciót és megkeresteted a bejövő deviza számlájukon és jóváíratod.
Az időt a Paypal értesítéstől számoltam.
Már volt erről szó a topicban.

[ Szerkesztve ]

(#25382) BRIKLY válasza V/ (#25381) üzenetére


BRIKLY
veterán

Infóban azt írja Credit to Credit Card -- Completed
Refund: £24.00 GBP to MasterCard Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-8832.

De a 8832 végű kártyám már lejárt. De így akkor nincs ezzel gond?

(#25383) V/ válasza BRIKLY (#25382) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor pontosítom a kérdést: Ez a kártya ugyanahhoz a bankszámlához kapcsolódik mint az új kártya?
A 24 £ arra a bankszámlára fog kerülni ami a 8832 végszámú kártyához tartozott.
Egyébként ilyen szám változással járó kártya cseréhez szoktam javasolni, hogy addig ne legyen törölve a Paypal fiókból, amíg várható visszatérítés az ezzel történt vásárlásokból.
Legtöbb banknál nincs ezzel gond.
A lejárt dátumú kártyák még a lejáratot követően 30 napig "élnek" pénzügyileg, mert ha a lejárati hónap utolsó napján vásárolsz vele, akkor még nem az nap fogja a pénzt utalni a bank az eladónak és még lehet sztornózni is a vásárlást.
Más is és én is kaptunk már úgy pénzt, hogy nem a kártya járt le, hanem az adott banknál megszűnt a szerződésünk és kaptunk refundot az ő "kártyájukra".
Ha 14-én nincs a számládon, tedd azt amit javasoltam.

(#25384) laleeee


laleeee
őstag

Ha valamit paypallal vásárolsz és visszaküldöd,akkor a paypal tényleg visszatéríti a visszaküldés díját ? Hogy kell ezt érvényesíteni ?

(#25385) V/ válasza laleeee (#25384) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban ehhez is van leírás.
Paypal-tól termék visszaküldés esetén a postai költség visszatérítésének módja

A Összefoglaló kinyitása linkre kattintva nyílik meg

[ Szerkesztve ]

(#25386) ETOM


ETOM
addikt

Sziasztok!
Névcseréhez elég a személyi elejéről meg hátuljáról egy kép? 2. pontnál (personal name change) csatoltam képet elvileg elküldte nekik.
Nálam a first name a vezetéknév ami ugye nem jó így.. :R

[ Szerkesztve ]

(#25387) V/ válasza ETOM (#25386) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen az elég.

(#25388) DoItYourself válasza ETOM (#25386) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azt én is fordítva írtam, direkt. Kis olvasgatás után jöttem rá, hogy ezt az adatot használja is valamire. Mondjuk fizetni így is tudtam vele. Egyébként ezt csak a PP egyenleg feltöltése miatt szükséges rendbe rakni? Ha nem használok egyenleget, maradhat így?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25389) ETOM válasza DoItYourself (#25388) üzenetére


ETOM
addikt

(#25387) V/
:R

(#25388) DoItYourself
Én csak a számlaszámom akarom csatolni a paypalhoz. Csak ugye ha rossz a név vagy valami akkor 1500 Ft-ba kerül ezért inkább nem kockáztatok.

[ Szerkesztve ]

(#25390) DoItYourself válasza ETOM (#25389) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azért kell a számlát hozzácsatolni, hogy fogadni is tudj pénzt? Becsülettel olvasgatom az összefoglalót, és az ott linkelt pdf-eket, de erre még nem találtam választ.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#25391) ETOM válasza DoItYourself (#25390) üzenetére


ETOM
addikt

Igazából annyira nem értek hozzá, de szerintem igen. Refound miatt akarom csatolni. Ha véletlenül nekem ítélnek egy paypalos vásárlási vitában számlaszámra küldik a pénzt elvileg. :F

[ Szerkesztve ]

(#25392) V/ válasza DoItYourself (#25390) üzenetére


V/
Topikgazda

A számlaszám az egyenlegről történő pénz kimentéshez kell. Ha nem kapsz oda pénzt, vagy el akarod vásárolni amit kapnál akkor nem kell.
A pénz küldéshez és fogadáshoz alapvetően nincs köze.
Viszont ha használni akarod a wiróthdraw -pénz kimentés funkciót- akkor egyezni kell a névnek a bankszámla vezetéknevednek ugyanannak kell lenni, mint a Paypal last name

[ Szerkesztve ]

(#25393) V/ válasza ETOM (#25391) üzenetére


V/
Topikgazda

A refund miatt sem szükséges a számla, az Összefoglalóban is szerepel, hogy amivel fizetsz oda megy vissza a pénz.
Ha az egyenlegről, akkor oda, ha bankkártyáról, akkor a kártyához tartozó bankszámlára, automatikusan, ezt ezért nem kell hozzáadni.

(#25394) V/ válasza V/ (#25392) üzenetére


V/
Topikgazda

wiróthdraw = Withdraw funds lett volna, csak a billentyűzet megtréfált.

(#25395) ETOM válasza V/ (#25393) üzenetére


ETOM
addikt

Aha így már világos. Belezavarodtam picit. :B :R De sebaj, hátha szükség lesz rá később legalább megcserélik most.

(#25396) Suineg válasza DoItYourself (#25388) üzenetére


Suineg
senior tag

Az én nevem 7 éve van a magyar írás szerint megadva, tehát a Paypal felülete úgy köszön rám ahogyan a magyar számlám illetve a bankkártyám. Tehát a first name a vezetéknevem és a last pedig a keresztnevem. 7 éve nincs gond.
(Nem szeretem látni megfordítva - angolosan)

[ Szerkesztve ]

(#25397) V/ válasza Suineg (#25396) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden pénzt megkaptál amit az egyenlegedről küldtél ki a bankszámládra?
De nem nagy titok, hogy a Paypal is tudja, hogy mi fordított sorrendben írjuk a nevünket, ezért amikor a Lajos Kocsis küldi a Paypal egyenlegről a pénzt, ahol nem változtatható a Last name, a Kocsis Lajos nevén lévő bankszámlára a rendszer tudja automatikusan egyeztetni a neveket és Kocsis Kocsis lesz az egyezés. A te esetedben nem lesz egyezés, Lajos vezetéknevű küldi a Kocsis vezeték névre.

[ Szerkesztve ]

(#25398) BRIKLY válasza V/ (#25383) üzenetére


BRIKLY
veterán

Igen,ugyan az a bankszámla. :K Akkor várok,remélem mihamarabb megérkezik.

Köszi a segítséget,és bocsi,ha értetlen voltam kicsit :B
Jelentkezni fogok,ha megérkezik, ha nem,akkor meg még inkább :D

(#25399) pavika


pavika
tag

Sziasztok. Telefonról vagyok így nem tudok linkelni. Az előzmény annyi, hogy ismeretlen személy ismeretlen módon megszerezte a paypal jelszavamat és három tranzakciót, vásárlást indított, majd a számlámat az elkövető megszüntette. A paypalnak azonnal jeleztem. Most kaptam az emailt, hogy a paypal a javamra döntött és vissza kapom a pénzem. A kérdés a következő: Mivel még nincs paypal számlám, nem regisztráltam vissza, így is vissza tudják utalni a folyó számlámra az összegeket? Ugye innen is vonták le. A paypalon nem volt pénzem.

(#25400) Argos


Argos
őstag
LOGOUT blog

Másnál is? :F

...elmúlik...

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.